Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dužina radne nedelje

elitemadzone.org :: MadZone :: Dužina radne nedelje

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34673 | Odgovora: 352 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

TRUE RMS

Član broj: 337247
Poruke: 310



+40 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje17.08.2019. u 12:08 - pre 56 meseci
Citat:
Zurg: Ako ne možeš da ih pobediš pridruži im se.

Ma nemoj ??? Idi ?

EEee, NEĆU !!!....N E E E E E Ć U !!!

Aj sad, (muuhda u "mengele"...hajde, možeš ti to) .. 'ajd kreći više, ...Uff :

-Sad NEĆU ni onako kako sam ja 'teo !....sad ja hoću tako, da više neću nikako!!! :)
ebt. oznojio sam se, sav sam mokar :)

Ne da ne želim da im se pridružim,

-Nego neću ONE, koji kad zakopčaju "ŠLIC" --ostade im dugme viška !!!

Takvi "ŠEFOVI" na kilometar od mene!

.com
 
Odgovor na temu

TRUE RMS

Član broj: 337247
Poruke: 310



+40 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje17.08.2019. u 12:17 - pre 56 meseci
Citat:
CoyoteKG: Idi popij pivo negde, dan je lep :)

XEXEXE, hehe,

-Lako je tuđim Q koprive mlatiti ! :)

'elte...
 
Odgovor na temu

Ajeje Bradzorf
NKVD

Član broj: 340002
Poruke: 28



+43 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje17.08.2019. u 13:32 - pre 56 meseci
Citat:
Zurg:
Ako ne možeš da ih pobediš pridruži im se.


Ja sam njih već pobedio time što radim u privatnom sektoru i svoju platu zarađujem, nisam lepio plakate pred izbore da bih dobio posao.

Citat:
Zurg:
Još bolje, postani doktor ili profesor i pokaži ličnim primerom kako bi trebalo da se radi.


Ja da sam hteo da budem doktor ili profesor postao bih i to, to je najmanji problem. Mene samo zanima da za svoje pare(koje dajem kroz porez) dobijem kvalitetnu i dobru uslugu, a ne da gledam kako ispijaju kafe, šetaju po gradu u radno vreme, traže novac za usluge za koje su već plaćeni ili idu na godišnji odmor od tri meseca.

Citat:
Zurg:
Tada bi mogao da dođeš ovde na forum, ispričaš ovo što si ispričao i onda bi to imalo neku težinu.


Već ima težinu. Jedan programer u Srbiji u proseku zaradi oko dve hiljade evra neto, ali tek pošto plati ogromne poreze državi od kojih se finansiraju ležilebovići u javnom sektoru. Zato bi lekar, nastavnik, sudija ili policijac trebalo da zarade svoju platu, a ne da ti prvi za malo ozbiljniju intervenciju traži hiljadu, dve tri evra, da ovaj drugi odmara tri četiri meseca godišnje, a i kada radi radi dva tri sata dnevno, da ovaj treći sudi kako želiš ako ga potplatiš, a ako nemaš pozdravi se sa tim da dobiješ pravdu. Zašto bi takvi imali platu dve tri hiljade evra?

U privatnom sektoru ne možeš da zabušavaš, da odmaraš po sistemu "radio ne radio svira ti radio", za razliku od državnog gde sve može, možeš i da ne dolaziš na posao, samo ako imaš člansku kartu. Zato i jesmo tu gde smo.
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje17.08.2019. u 13:38 - pre 56 meseci
Pobedio si i kukaš. Šta ti u stvari hoćeš, da se stvarnost promeni sama od sebe onako kako tebi odgovara?
 
Odgovor na temu

Ajeje Bradzorf
NKVD

Član broj: 340002
Poruke: 28



+43 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje17.08.2019. u 15:46 - pre 56 meseci
Hahah haha, pa što odmah ne kažeš da si zaposlen u državnom sektoru. Nije ni čudo, vidi se na kilometar, 23 sata dnevno si na forumu. Za šta mi plaćamo porez i odvajamo od usta?
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje17.08.2019. u 15:54 - pre 56 meseci
Da bih ja mogao da trošim?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje17.08.2019. u 16:41 - pre 56 meseci
Citat:
Zurg: Da bih ja mogao da trošim?


Ti i SlobaBGD
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje17.08.2019. u 17:01 - pre 56 meseci
Sloba nije baš nešto aktivan na forumu ovih dana. Slutim da se desilo najgore, da je okrenuo leđa tamnoj strani i otišao u privatni sektor. Stvarno, zašto bi iko želeo da radi u privatnom sektoru? Razumem da se i to mora, ali zašto bi neko smatrao da je pobedio jer radi u privatnom sektoru? Programer zarađuje u privatnom sektoru neto 2000EUR. Prosjak zarađuje više od toga i ne plaća porez! Naravno vlasnik firme je potpuno druga stvar, naročito ako istovremeno ima i položaj u društvenom sektoru. Ako imaš i jedno i drugo onda možeš da imaš dovoljno slobodnog vremena, inače kao vlasnik firme moraš da juriš poslove. Ugovaranje poslova na tržištu je dosadno, čemu novac ako nemaš vremena da ga trošiš.
 
Odgovor na temu

Ajeje Bradzorf
NKVD

Član broj: 340002
Poruke: 28



+43 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje17.08.2019. u 23:18 - pre 56 meseci
Citat:
Zurg: Stvarno, zašto bi iko želeo da radi u privatnom sektoru?


Zato što je vredan, pametan, kreativan, sposoban, pošten, eto zašto.

Sve suprotno od državnog sektora: kupljene diplome, rođačke, kumovske, zemljačke i partijske veze, trgovina uticajem, nerad, zabušavanje...
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje17.08.2019. u 23:25 - pre 56 meseci
Only fools and horses!
 
Odgovor na temu

Ajeje Bradzorf
NKVD

Član broj: 340002
Poruke: 28



+43 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje17.08.2019. u 23:31 - pre 56 meseci
Inače, svuda u normalnom svetu radnici u privatnom sektoru imaju 4 ili 5 puta veće plate od radnika u državnom sektoru, što je i normalno. Na žalost, u Srbiji je obratno, zato smo tu gde jesmo.
 
Odgovor na temu

Zurg

Član broj: 340713
Poruke: 58



+368 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje17.08.2019. u 23:37 - pre 56 meseci
Ako bi se stvari promenile onda bi verovatno ljudi iz privatnog prešli u državni i obrnuto. Jednostavno neki ljudi vole da izigravaju mučenike.
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 00:07 - pre 56 meseci
Citat:
Ajeje Bradzorf

Ne znam kako je u Hrvatskoj, ali bi u Srbiji kompletan državni sektor trebalo otpustiti.


Citat:
Ajeje Bradzorf

Mene samo zanima da za svoje pare(koje dajem kroz porez) dobijem kvalitetnu i dobru uslugu, a ne da gledam kako ispijaju kafe, šetaju po gradu u radno vreme, traže novac za usluge za koje su već plaćeni ili idu na godišnji odmor od tri meseca.

Prolazim pre podne ulicom, kad Vučićevi mlate neki trotoar.
Njih dvojica, jedan sa lopatom drugi gleda.
Prolazim istiom trasom oko podne kad ori se pesma, veselje, cika i galama.
Šta je sad? Kad ono 10 (DESET) radnika zaleglo u ladovinu i poje se rujnim pivom i kobasicama.
Lopate i šljunak razbacano kao i dok su radli a ništa nisu uradili.
Prolazim predveće istom trasom, nema nikoga, ali nema ni lopata!
Šljunak razbacan kao ujutro, trotoara nema.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 02:15 - pre 56 meseci
"Ma, vidi se da si ti dobar decko, ali nemas iskustva."

Au cemu ti imas iskustva? U obracunu plata?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Da li biste više voleli da skratite, produžite ili mislite da je sadašnja dužina dobra?18.08.2019. u 02:20 - pre 56 meseci
Citat:
Ajeje Bradzorf:
Citat:
Branimir Maksimovic:
Toga u privatnom sektoru nema. Ako nisi potreban i ako ne mogu da ti nadju posao, popijes otkaz, niko nece da te drzi na lepe oci ko u drzavnoj firmi.
Inace u Hrvatskoj za radnika u javnom sektoru koji nista ne radi, se jos koristi popularan naziv "uhljeb".


Ne znam kako je u Hrvatskoj, ali bi u Srbiji kompletan državni sektor trebalo otpustiti. Toliko neradnika i partijskih vojnika koji ništa ne rade , a za svoj nerad primaju platu i to dobru nema nigde.
...
Strašno.

[Ovu poruku je menjao Ajeje Bradzorf dana 17.08.2019. u 10:04 GMT+1]


Sta je netacno od onoga sto sam rekao? Evidentno je da oni zaradjuju onoliko koliko propise drzava, i da dizu prosek prosecne zarade koja je u privatnom sektoru manja
i da otkaz mozes da dobijes mozda samo ako nokautiras sefa.

edit:
e da nije tacno ono sto sam rekao, telekom je otpustio gomilu radnika koji su zagazili u trecu deceniju staza sa otpremninama koje u privatnom sektoru mogu samo da
sanjaju...
 
Odgovor na temu

Ajeje Bradzorf
NKVD

Član broj: 340002
Poruke: 28



+43 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 04:47 - pre 56 meseci
Vidim da su tvoje mentalne sposobnosti ogromantne. Pošto je sve što ti napišeš tačno, siguran sam da ti radiš u privatnom sektoru.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 07:32 - pre 56 meseci
Citat:
Ajeje Bradzorf:
Već ima težinu. Jedan programer u Srbiji u proseku zaradi oko dve hiljade evra neto, ali tek pošto plati ogromne poreze državi od kojih se finansiraju ležilebovići u javnom sektoru. Zato bi lekar, nastavnik, sudija ili policijac trebalo da zarade svoju platu, a ne da ti prvi za malo ozbiljniju intervenciju traži hiljadu, dve tri evra, da ovaj drugi odmara tri četiri meseca godišnje, a i kada radi radi dva tri sata dnevno, da ovaj treći sudi kako želiš ako ga potplatiš, a ako nemaš pozdravi se sa tim da dobiješ pravdu. Zašto bi takvi imali platu dve tri hiljade evra?

U privatnom sektoru ne možeš da zabušavaš, da odmaraš po sistemu "radio ne radio svira ti radio", za razliku od državnog gde sve može, možeš i da ne dolaziš na posao, samo ako imaš člansku kartu. Zato i jesmo tu gde smo.


Da ne skrećemo mnogo sa teme, pokušaću da ti nacrtam: na osnovu čega tvrdiš, bolje rečeno vređaš na stotine hiljada sudija, tužilaca, policajaca, lekara, oficira, nastavnika, radnika na kopovima i u elektranama,...? Ko ti je dao to pravo? Ko si ti? Bog lično?

Osim što si nevaspitan, ti si i nepismen, pa ne ispunjavaš neke bazične kriterijume za rad u državnoj službi. Srbija nije savršena, u njoj mnogo toga ne valja ili nije dobro(o čemu sam često pisao na ovom forumu), ali to što nije dobro, upravo liči na tebe i tvoje istomišljenike. Ne znam da li je u pitanju kiselo grožđe, ali ako jeste, rekao bih ti da ovo nije način da se rešiš svojih frustracija.



http://www.elitemadzone.org/t495132-1#3746890
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Da li biste više voleli da skratite, produžite ili mislite da je sadašnja dužina dobra?18.08.2019. u 08:23 - pre 56 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
i da otkaz mozes da dobijes mozda samo ako nokautiras sefa.

A da li ti uopste imas iskustva sa drzavnim sektorom? Ja nemam, ali sam od najblizih prijatelja slusao upravo suprotno - da moras biti potpuno pokoran sefu, da moras disciplinovano da ucestvujes u raznim stranackim pizdar... aktivnostima, da moras da budes deo lanca korupcije tj. kad ti se kaze "ovom mora da se uradi ovo" onda moras da to uradis bez obzira sto niti je na redu niti ispunjava uslove... A za najmanju neposlusnost sledi u boljem slucaju otkaz a u losijem izvade iz fioke nesto sto imaju o tebi pa te odvedu sa lisicama na rukama. U drzavnom sektoru vlada totalni strah i anksioznost. Dok u privatnom sektoru ako poslodavac ima neke primedbe na moje ponasanje, ja sa svojim znanjem i iskustvom vec sutra movu da nadjem drugog, a radnik iz drzavnog sektora zna da ako izgubi tog poslodavca mozda nikad vise nece biti potreban nijednom drugom. To otvara vrata raznim vidovima zloupotrebe radnika - od mobinga do seksualnog iskoriscavanja tipa Jutka.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 08:38 - pre 56 meseci
"A da li ti uopste imas iskustva sa drzavnim sektorom?"

Znam preko zene, ona radi u drzavnoj firmi. Sto se tice politike nemam takvih iskustava osim da sam cuo da umeju da zaposle po 30 pravnika na jedno mesto.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: Dužina radne nedelje18.08.2019. u 09:14 - pre 56 meseci
Kad bih znao koje radno mesto je u pitanju, mozda bih imao neko podpitanje da li posao obavlja prema sopstvenoj savesti, ili prema poznanstvu objekta rada sa sefom ili nekim visim u politickoj hijerarhiji. Jedino ako je higijenicarka, onda joj se niko ne mesa u upotrebu metle, ali ako radi strucni posao u skoli, bolnici, katastru, policiji, sudu, inspekciji, poreskoj upravi, onda su stvari onakve kako sam opisao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dužina radne nedelje

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34673 | Odgovora: 352 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.