Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 260658 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 08:55 - pre 40 meseci
Citat:
MajorFatal:
zaključio bi da ćemo se nas 90% provući kroz pandemiju bez posledica. Ostaje još da pitaš medicinare u prebukiranim bolnicama kako se njima sviđa tvoj prirodni plan za borbu protiv pandemije.

Nije 90% nego 97%. A zaista bih voleo da pitam medicinare zasto moj digitron pokazuje suprotno njihovim saopstenjima. Rec je o sledecem - Srbija je pre korone imala 45k bolnickih kreveta. Zauzetost tih kapaciteta bila je - nigde ne pise toliko. Pretpostavimo naprimer da je bila 90%, tj. da je 5k kreveta u proseku uvek bilo spobodno. Na internetu se moze naci informaciha da je bosna vec godinama imala problem male iskoriscenosti bolnicnih kapaciteta, a ima manje bolnickih kreveta od srbije, ali dobro, uzecemo de je srbija imala vise i opet postizala izuzetno visok stepen iskoriscenosti. Dalje, od kad je pocela pandemija, ne primaju se vise pacijenti za operaciju cukljeva, ili devijacije nosa. Tj. ni za kakve operacije koje je moguce odloziti. Uzmimo da smo samo 10% pacijenata odlozili za "dodjite jednog dana posle korone" mada deluje da je mnogo vise, dakle, jos 5k bolnickih resursa oslobodjeno. I jos sirom srbije su otvorene privremene covid bolnice, razne arene, sajmovi, neki hoteli i svi drugi adekvatni objekti. Nigde ne pise koliko je bolnickih kreveta tako stavljeno u funkciju, ali nek bude opet samo 5k. Dakle, sa takvim pretpostavljenim brojevima, Srbija bi morala imati barem 15k bolnickih kreveta raspolozivih za covid. Pokusavam da nadjem definiciju preopterecenosti ali ne uspevam, nalazim da Juzna Koreja proglasava preopterecenost kad iskoriscenost predje 70%. Interesantno, sa brojevima koje sam ja pretpostavio, iskoriscenost bolnickih kreveta je upravo 70% kad nemamo nijednog covid pacijenta. Ako imamo jednog pacijenta, ispunjavamo uslov za proglasenje preopterecenja zdravstvenih kapaciteta. I zaista, ja pratim od kad smo imali 3k covid pacijenata, pa sve do 8k, uvek se govorilo da je sistem prenapregnut i pred pucanjem. Verovatno se isto govorilo i kad je bilo 0-3k, nego nisam pratio. I verovatno ce se tako govoriti sve do 15k covid pacijenata, kada kapaciteti stvarno postaju prebukirani i kad stavis doktoru 50 evra u dzep on ne moze vise da te ubaci u prvi slobodan krevet, nego mora nekog da posalje kuci da bi ti oslobodio krevet. Isto o respiratorima, prema nekim izjavama sa pocetka trebalo bi da ih imamo 600 raspolozivih, a medicinari govore o preopterecenju i kad imamo 200 pacijenata na respiratorima, i kad imamo 400 i kad budemo imali 600. Ukratko, politika je - sta god da se desava samo pricaj da je sistem preopterecen i pred pucanjem!

Ali, to ste valjda svi primetili? Ili ima neko ko nije?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 09:28 - pre 40 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
Darko Nedeljković:
Nego, je li uspeo neko da napravi neuspesnu vakcinu protiv covid-19?
Deluje mi da sve i da testiras slanu vodu, opet ces imati efikasnost 90% A naravno, stetnih posledica nece biti :D

http://rs.n1info.com/Zdravlje/...ikasna-kod-starijih-osoba.html


Ako si procitao to sa linka, onda vidis da to nije bas odgovor na pitanje. Oni koriste drugu metodologiju utvrdjivanja efikasnosti - mere antitela! Po mom misljenju, to je ispravan nacin utvrdjivanja efikasnosti, ali sa druge strane - nikom od ovih sto su objavili da imaju efikasne vakcine ne pada na pamet da to tako radi, iz razloga sto bi im se tako vakcine verovatno pokazale kao neefikasne. Australija je odustala od tih vakcina i uzece druge - koje su manje, jednako ili vise efikasne od ovih od kojih je odustala, ne mozemo uporediti kad nije ista metodologija.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 09:37 - pre 40 meseci
Da li se mi koji pijemo kokakolu mozemo smatrati vakcinisanim od covid19?
https://m.youtube.com/watch?v=oOwsgSkTOF0
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 10:24 - pre 40 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
pisac: ... Ja u tome neću učestvovati iz principa, ali da promenim globalno bilo šta ne mogu.


Uvodimo lapot u 21. veku. :D Radikalna i nova ideja mora se priznati, ako je primeniš na sebi mislim da te niko odavde neće sprečavati. :D



Opet (kao i većina ljudi) razmišljaš emotivno == ne razmišljaš uopšte.

Značenje rečenog je da neću vakcinisati svoju decu da bi bilo koji matorac ili dijabetičar živeo još neku godinu. (iako ta veza ne postoji ali vam je u glavu usađuju psihopate manipulišući ljudskim nesavršenim mozgom)

Ovde na ovom forumu upravo postoje ljudi koji se toj mojoj odluci protive tako da naravno nisi u pravu. Logika ne ide zajedno sa emocijama, jednostavno niste u stanju da pravilno rasuđujete, suprotstavljeni ste samima sebi i svojim prethodnim izjavama, kažeš da me niko neće sprečavati a upravo to radite.

Vi takvi ovde koji želite da vakcinišete svoju decu da bi matori i dijabetičari živeli, u stvari sakatite moje unuke! Moj sin ili ćerka će trebati da se oženi/uda, i neće imati baš veliki izbor onih čiji su roditelji bili dovoljno normalni da ne osakate svoju decu nepotrebnim vakcinama nepoznatih posledica. I ovako je teško naći srodnu osobu, a još ako ubaciš faktor dovoljno svesnih roditelja onda je praktično nemoguće.

Onda će biti neka priča: oženiš se ali žena ne može da rodi - ne znamo zašto, antitela ubijaju plod ili kakva god priča bude aktuelna. Neplodnost i alergije i autoimune bolesti su u porastu, koliko god ja ćuvao moju decu od toga modernog zla, ta moja deca posle treba da nađu drugu takvu čuvanu decu da bi imali zdravo potomstvo koje neće biti zavisno od veštačkog održavanja u životu, a to će biti skoro nemoguće.

Ceo svet ide u buduće veštačko održavanje u životu od trenutka samog rođenja.

Ja bih to sprečio da mogu, ali ne mogu, onaj koji kontroliše ljudsku vrstu je mnogo jači od onih koji shvataju šta se dešava.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 10:50 - pre 40 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Shadowed:
Citat:
Darko Nedeljković:
Nego, je li uspeo neko da napravi neuspesnu vakcinu protiv covid-19?
Deluje mi da sve i da testiras slanu vodu, opet ces imati efikasnost 90% A naravno, stetnih posledica nece biti :D

http://rs.n1info.com/Zdravlje/...ikasna-kod-starijih-osoba.html


Ako si procitao to sa linka, onda vidis da to nije bas odgovor na pitanje. Oni koriste drugu metodologiju utvrdjivanja efikasnosti - mere antitela! Po mom misljenju, to je ispravan nacin utvrdjivanja efikasnosti, ali sa druge strane - nikom od ovih sto su objavili da imaju efikasne vakcine ne pada na pamet da to tako radi, iz razloga sto bi im se tako vakcine verovatno pokazale kao neefikasne. Australija je odustala od tih vakcina i uzece druge - koje su manje, jednako ili vise efikasne od ovih od kojih je odustala, ne mozemo uporediti kad nije ista metodologija.


Pa, ti si pitao za vakcinu, nisi pitao za neku specificnu vrstu vakcine.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 10:51 - pre 40 meseci
Citat:
pisac: Ja bih to sprečio da mogu, ali ne mogu, onaj koji kontroliše ljudsku vrstu je mnogo jači od onih koji shvataju šta se dešava.

A da mozes, da si vrlo uticajan, kako bi sprecio?
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 10:56 - pre 40 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Da li se mi koji pijemo kokakolu mozemo smatrati vakcinisanim od covid19?


Epidemiolozi smatraju da je u čaši u koju je sipana koka-kola ili na štapiću sa vatom koji je stajao na stolu već bilo koronavirusa.

Svaki virus može da se hibernira na nekoj površini isl, i tako miruje i decenijama, a onda da se iznenada aktivira i krene da zaražava ljude.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 11:05 - pre 40 meseci
@Osenčeni

Jes glupo pitanje. Kad bi razmislio kako se radi suprotno od toga, znao bi kako se radi i suprotno od suprotnog.

1) Medijski spin - ukinuti
2) Obavezno vakcinisanje pod bilo kakvim izgovorom - ukinuti

Te dve stvari su sasvim dovoljne da se medijski pomračena svest i dodatna strategijska prisila eliminišu iz društva, i da svako odluči koliko god je u moći sa svojim ograničenim mozgom šta je najbolje za njega i njegovu decu.

Time bi bile eliminisane ove gluposti tipa: hajmo da vakcinišemo celu planetu jer umire par promila ljudi na njoj, od kojih je ogromna većina stara ili bolesna. Ne, treba vakcinisati samo one koji žele da se vakcinišu, i tačka. To je zdravo društvo, sve ostalo je bolesno društvo.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 11:12 - pre 40 meseci
Namero sam ti postavio takvo pitanje jer kad neko ide tim principom, ti si u fazonu "ja se ni za sta nisam zalagao, ja samo konstatujem".
Dakle, smatras da je dovoljno ukinuti medijski spin (pretpostavljam oko vakcina, ako nije obrazlozi oko cega) i obavezno vakcinisanje da bi sprecio da "Ceo svet ide u buduće veštačko održavanje u životu od trenutka samog rođenja. "
Vakcine su jedini razlog za tu tendenciju sveta?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7176 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 11:22 - pre 40 meseci
Citat:
pisac
Prvo treba da ukapiraš šta je empatija: Empatija je evoluciona osobina mozga, funkcija dela mozga koja omogućava bolji opstanak vrste u kriznim situacijama. Empatija nema nikakve veze sa logikom i svemirskom ili božanskom pravdom (jer to i ne postoji), već je obična dakle funkcija u cilju opstanka vrste. Razumeš, vrste. Ne tebe lično nego vrste. Tome služi empatija. Vrsti.


Tvoja definicija empatije, cak i ako zanemarimo proizvoljnost i tvoje nagadjanje oko svrhe, pokriva samo ponasanja do primata nizih od nas (mada i neke zivotinje nize kompleksnosti ood primata ponekad demonstriraju sposobnosti vece od ovih).

Kod ljudske vrste svakako nema nedoumice, empatija kao i ostala kompleksna ponasanja kojima upravljaju visi centri u mozgu su debelo prevazisla repertoar dostupan drugim zivotinjama - i ukljucuje ne samo druge vrste, vec i apstraktne pojmove koji nisu nikad ni ziveli ili postojali u prirodi.

Znas zasto je doslo do takvog razvoja? Zato sto je evolucija favorizovala takve mozgove. Ostavicu ti kao domaci da probas da ukapiras zasto je humani Homo Sapiens koji se brine i za stare i bolesne, cak i za druge vrste ili cak Sundjer Boba ili Kenny-ja iz South Park-a, evolutivni pobednik. Zahteva samo malo razmisljanja koje ukljucuje razumevanje efekata dalje od prvog reda (eto ti i "pomoc" gde da trazis).

"Rezonovanje" i koriscenje empatickih sposobnosti jednog nilskog konja npr. su samo jos jedan primer u moru drugih koji ukazuju bas na nedostatak kompletnog rezonovanja.

Ne samo da treba da idemo u sumu i da se vratimo u pre-industrijsko doba, nego treba da lobotomisemo dobar deo PFC tkiva kako bi empatiju vratili na pravi put, kakav se vidja u dzungli.

Sokantno, ljudi nece dzunglu, niti ponasanje kao u dzungli.

Pomozi im, ocigledno treba prvo da ukapiraju.

Sta da rade? Da li da procackaju nos i sinuse i unutrasnjost lobanje sa dugackim siljkom ili da traze bolja resenja, npr. vise seansi terapije elektrosokovima (ali ne ove moderne, za empaticne 3.13cke ono kratki pulsevi, unilateralno... ne ne bato, old-school nego visoki napon sa obe strane lobanje bez diskriminacije - da vidis kako stvara individuu bez tih bolestina modernog doba poput empatija prema zlatnim ribicama).

--

PS: Stivo za ovakva razmisljanja - predavanja Roberta Sapolskog (Stanford):

https://www.youtube.com/watch?...fA&list=PLD7E21BF91F3F9683
Popularna skracena "fastfood" verzija: https://www.youtube.com/watch?v=2bnSY4L3V8s



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.166.*



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 11:29 - pre 40 meseci
Citat:
pisac:
Greška.

Kada vidi mladog i zdravog, taj virus koji čeka iza ugla sa toljagom se poplaši i ne napadne nego samo pripreti, podigne prst. A kada vidi starca ili dijabetičara taj virus udari svom snagom i nastavi da udara.


Još malo pa će kod tebe virus imati centralni nervni sistem pa da odlučuje koga napada, a koga ne.

Citat:
Ipak je bitna definicija šta je napad, da li je napad već sama namera ili je napad kada se realizuje namera.


Ili namera, postupak upravljen ka realizaciji, i postignut efekat? Na primer po tvom predlogu ako bi neko izvadio revolver, i počeo da puca u masu, ali ako posle 6 metaka nikog ne uspe da pogodi, po tvom mišljenju ne postoji napad, jer nije došlo do realizacije?

Citat:
Čovek koji ni ne oseti da je napadnut - u realnosti i ne treba da se vodi kao napadnut.


Ma da, ako neko nekog ubije sekirom na spavanju, ubijeni ne treba da se vodi kao napadnut, naime spavao je, pa nije ni osetio da je napadnut sekirom.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 11:38 - pre 40 meseci
@Dimkoviću

Opet samo gomila samoodbrambenih gluposti nabacaih u jednom postu.

O starima i bolesnima brineš samo ako to nije na štetu mladih i zdravih. Kapiraš tu tananu nijansu? Razum bi trebao to da ti kaže sam, ali je sprečen od medijskog spina i empatije kojom neko manipuliše.

E sad, to što ti nećeš sam sebi da priznaš da neko tobom manipuliše, ja ti tu ne mogu pomoći.

Inače, svaka evoluciona karakteristika je samo eksperiment koji može da postane i teg koji vuče vrstu na dno ako se okolnosti života promene. Empatija prema Sunđer Bobu je jedna o tih stavki. Podsetiću te na amigdalu i autobus, a ti ako si u stanju poveži to sa Sunđer Bobom.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1335
87.116.166.*



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 11:45 - pre 40 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Nije 90% nego 97%.


Pa sad šta znam, ako je Slovačka za vikend imala 1% zaraženih, a od korone se u bolnici u proseku boravi 2 nedelje, onda drugod vikenda od tad ima još 1% zaraženih ali drugih osoba, i tako za 5 meseci 10%, a korona traje već 9. I to sve sa primenjenim merama, distancom, maskama, redukovanim putovanjima i cirkulacijom, a kako bi bilo bez?

Citat:
A zaista bih voleo da pitam medicinare zasto moj digitron pokazuje suprotno njihovim saopstenjima.


Pa pitaj već jednom :) I javi nam šta su ti odgovorili, najveći problem ovog foruma, i teme je što nema medicinara prisutnih. A sve i da ima ne bi se računali ni u šta, jer zaverenički mozak veruje da su deo zavere.

Citat:
Rec je o sledecem - Srbija je pre korone imala 45k bolnickih kreveta. ... ... Ukratko, politika je - sta god da se desava samo pricaj da je sistem preopterecen i pred pucanjem!


Nemam volje za pretpostavljene brojke. A šta da pričaju? Da su poljske i sajamske bolnice širom otvorile vrata, i da ima mesta i osoblja, i da sistem nije preopterećen?

Citat:
Ali, to ste valjda svi primetili? Ili ima neko ko nije?


Ja sam primetio :)

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 11:45 - pre 40 meseci
Citat:
MajorFatal:Na primer po tvom predlogu ako bi neko izvadio revolver, i počeo da puca u masu, ali ako posle 6 metaka nikog ne uspe da pogodi, po tvom mišljenju ne postoji napad, jer nije došlo do realizacije?


Ja mislim da se to i ne vodi kao napad već kao dovođenje u opasnost, ili tako nešto. Mislim, treba se dokazati namera da bi to bio napad. To su već pravne zavrzlame u koje se ne bih mešao.

Znaš kako, po tvojoj definiciji napada, svaka živa osoba je svakog dana napadnuta sa milijardama bakterija i virusa, ali se imuni sistem uspešno bori sa njima.

Moja definicija napada je kada neko postane oštećen.

Po tvojoj definiciji ljudi su svakoga dana pod artiljeriskoj paljbom makar bili savršeno zdravi 20 godina. Takvo posmatranje postaje besmisleno za bilo kakvo poređenje sa bilo čime, jer su svi napadnuti od svakog virusa i svake bakterije, stalno i bezpogovorno, bez ikakve razlike.

Ja sam u pravu, ti i slični niste.


 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.dynamic.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 11:48 - pre 40 meseci
Citat:
pisac:
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
pisac: ... Ja u tome neću učestvovati iz principa, ali da promenim globalno bilo šta ne mogu.


Uvodimo lapot u 21. veku. :D Radikalna i nova ideja mora se priznati, ako je primeniš na sebi mislim da te niko odavde neće sprečavati. :D



Opet (kao i većina ljudi) razmišljaš emotivno == ne razmišljaš uopšte.

Značenje rečenog je da neću vakcinisati svoju decu da bi bilo koji matorac ili dijabetičar živeo još neku godinu. (iako ta veza ne postoji ali vam je u glavu usađuju psihopate manipulišući ljudskim nesavršenim mozgom)

Ovde na ovom forumu upravo postoje ljudi koji se toj mojoj odluci protive tako da naravno nisi u pravu. Logika ne ide zajedno sa emocijama, jednostavno niste u stanju da pravilno rasuđujete, suprotstavljeni ste samima sebi i svojim prethodnim izjavama, kažeš da me niko neće sprečavati a upravo to radite.

Vi takvi ovde koji želite da vakcinišete svoju decu da bi matori i dijabetičari živeli, u stvari sakatite moje unuke! Moj sin ili ćerka će trebati da se oženi/uda, i neće imati baš veliki izbor onih čiji su roditelji bili dovoljno normalni da ne osakate svoju decu nepotrebnim vakcinama nepoznatih posledica. I ovako je teško naći srodnu osobu, a još ako ubaciš faktor dovoljno svesnih roditelja onda je praktično nemoguće.

Onda će biti neka priča: oženiš se ali žena ne može da rodi - ne znamo zašto, antitela ubijaju plod ili kakva god priča bude aktuelna. Neplodnost i alergije i autoimune bolesti su u porastu, koliko god ja ćuvao moju decu od toga modernog zla, ta moja deca posle treba da nađu drugu takvu čuvanu decu da bi imali zdravo potomstvo koje neće biti zavisno od veštačkog održavanja u životu, a to će biti skoro nemoguće.

Ceo svet ide u buduće veštačko održavanje u životu od trenutka samog rođenja.

Ja bih to sprečio da mogu, ali ne mogu, onaj koji kontroliše ljudsku vrstu je mnogo jači od onih koji shvataju šta se dešava.


Da li bi mogao sa nama da podelis ovde tvoje izvore ? Da vidimo sta pise na tim tvojim portalima o vakcini ?

Cisto da saznamo kako ti to sve tako dobro povezujes, pa da i mi naucimo ?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 11:58 - pre 40 meseci
@ssssssssiiii

To se rađa, to se ne uči. Ali ti to ne možeš da ukapiraš jer su rođen takav. Čitaj na internetu o inteligenciji i o tome koliko je nasledna a koliko stečena. Ako možeš da povežeš pojmove koje ćeš tamo pročitati.

Znaš, majmune su pokušavali da nauče više oblike komunikacije i razumevanja, ali ne uspevaju. Majmuni su na novou nekog malog deteta, i dalje od toga ne mogu da shvate. Jednostavno su rođeni takvi, genetika, tu nema pomoći.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 12:09 - pre 40 meseci
Citat:
pisac:Prvo treba da ukapiraš šta je empatija: Empatija je evoluciona osobina mozga, funkcija dela mozga koja omogućava bolji opstanak vrste u kriznim situacijama. Empatija nema nikakve veze sa logikom i svemirskom ili božanskom pravdom (jer to i ne postoji), već je obična dakle funkcija u cilju opstanka vrste. Razumeš, vrste. Ne tebe lično nego vrste. Tome služi empatija. Vrsti.

Vakcina je funkcija u cilju opstanka vrste. Ne tvoje dece nego vrste

Citat:
pisac:Vi takvi ovde koji želite da vakcinišete svoju decu da bi matori i dijabetičari živeli, u stvari sakatite moje unuke! Moj sin ili ćerka će trebati da se oženi/uda, i neće imati baš veliki izbor onih čiji su roditelji bili dovoljno normalni da ne osakate svoju decu nepotrebnim vakcinama nepoznatih posledica. I ovako je teško naći srodnu osobu, a još ako ubaciš faktor dovoljno svesnih roditelja onda je praktično nemoguće.

Onda će biti neka priča: oženiš se ali žena ne može da rodi - ne znamo zašto, antitela ubijaju plod ili kakva god priča bude aktuelna. Neplodnost i alergije i autoimune bolesti su u porastu, koliko god ja ćuvao moju decu od toga modernog zla, ta moja deca posle treba da nađu drugu takvu čuvanu decu da bi imali zdravo potomstvo koje neće biti zavisno od veštačkog održavanja u životu, a to će biti skoro nemoguće.

2 resenja:
- sin i cerka se udaju jedno za drugo, ono "keep it in the family"
- oformite pokrajinu/drzavu/uniju antivakcinasa, koji ce moci nesmetano da zive i razmnozavaju se
Citat:
pisac:Ja sam u pravu, ti i slični niste.

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 12:17 - pre 40 meseci
Citat:
Shadowed:Dakle, smatras da je dovoljno ukinuti medijski spin (pretpostavljam oko vakcina, ako nije obrazlozi oko cega) i obavezno vakcinisanje da bi sprecio da "Ceo svet ide u buduće veštačko održavanje u životu od trenutka samog rođenja. "
Vakcine su jedini razlog za tu tendenciju sveta?


Da li je magla jedini razlog nastajanja lančanih sudara?

Ta tema koju pokušavaš da započneš je daleko kompleksnija, i nije joj ovde mesto. Neko ili nešto vodi čovečanstvo u jedom određenom smeru, pravi zakone i sprema sve što je potrebno da bi ostvario svoj zacrtani cilj. A ono što je mene najzad osvestilo iz sna u koji sam bio stavljen samim rođenjem je dešavanje sa muškim tranvestitima i sličnim poremećenim osobama na zapadu koji su kroz zakone i medije volšebno postali "transrodni" iako nikakve medicinske podloge za to nemaju jer imaju XY hromozom i SRY gen. To je bio momenat otkrovenja. Kao za svaki problem koji ti se mota po glavi dugo dugo vremena, a onda ti sine rešenje u snu ili u nekom već nebitnom trenutku odmaranja, tako su i tranvestiti doveli do toga da ugledam ono što nisam mogao videti prethodnih par decenija. I to što sam ugledao je jezivo.

Otprilike neka priča tipa jabuke i Njutna. Odjednom shvatiš mnogo mnogo mnogo širu sliku nego što je ta konkrenta otpala jabuka.
 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 12:25 - pre 40 meseci
Otkrio si transgender kategoriju na Pornhub-u?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7176 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 12:30 - pre 40 meseci
Citat:
pisac:
@Dimkoviću

Opet samo gomila samoodbrambenih gluposti nabacaih u jednom postu.

O starima i bolesnima brineš samo ako to nije na štetu mladih i zdravih. Kapiraš tu tananu nijansu? Razum bi trebao to da ti kaže sam, ali je sprečen od medijskog spina i empatije kojom neko manipuliše.

E sad, to što ti nećeš sam sebi da priznaš da neko tobom manipuliše, ja ti tu ne mogu pomoći.


Nisam u stanju, naravno - kako bih bio uopste, ispalo bi da sam blizi po intelektu tebi, svasta. To ne biva.

Samo nemoj da mislis da nije ocigledno da ti nista ne objasnjavas vec, svaki put, imas istu pricu: pisac uvideo neku istinu o univerzumu ("pisac mnogo pametan") koju sagovornici nisu u stanju da ukapiraju ("pisac pametniji od sagovornika") ali - bez brige, to ce da vodi u propast drustva kakvo poznajemo ("videcete vi, pisac je u pravu!"). Da li pricas o amigdali, kvantnoj mehanici, vakcinama - nebitno je, sablon isti - a i kvalitet argumenata.

Da su ti argumenti malo sofisticiraniji i da zahtevaju vise napora za rusenje (tako da se niko ne zamara sa ukazivanjem na greske), mozda bi mogao da prodjes kao vrlo informisani politicar. Jos kada bi dodatno smanjio narcisizam i suzdrzao se oko konstantnog samoprepoznavanja sopstvene intelektualne superiornosti u odnosu na druge, mozda bi cak prosao i kao nekakav filozof koga ne razumeju.

Citat:

Inače, svaka evoluciona karakteristika je samo eksperiment koji može da postane i teg koji vuče vrstu na dno ako se okolnosti života promene. Empatija prema Sunđer Bobu je jedna o tih stavki. Podsetiću te na amigdalu i autobus, a ti ako si u stanju poveži to sa Sunđer Bobom.


Jedini problem je sto "dno" postoji samo u tvojoj glavi. Po svakom merljivom parametru, Homo Sapiens je uspesniji nego ikad kao vrsta. Sitnica.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 260658 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.