Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 259438 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7173 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"13.12.2020. u 23:31 - pre 40 meseci
Citat:
Al Imam
Priča je završena kad je Australian Open objavio da neće vakcinu.
Zato ili je vakcina smejurija
ili je korona virus smejurija.

Da je nešto ozbiljno vakcinacija AO 2021 bi bila obavezna.


Ja ne mogu da dodjem do istog zakljucka.

Karantin od 14 dana sa PCR testovima prakticno (skoro potpuno) eliminise mogucnost da ces zaraziti druge kad izadjes odatle (negativan PCR, bez simptoma).

Ostaje jako mala sansa da si prosao zarazen a ne primecen - to ces eliminisati distanciranjem i drugim merama koje su aktivne i ovako i onako.

Sa svim tim sasvim je sigurno da teniseri nisu nikakva COVID19 opasnost.

Sve to bez ikakvih problema koje bi nosilo insistiranje na obaveznoj vakcini.

Zasto bi onda vakcina bila ozbiljna?

Sta postizes sa vakcinom sto ne postizes karantinom, testovima i primenom mera koje svejedno primenjujes?

Postizes da ti dogadjaj pocne ranije, ali ce te kostati debelog rizika da bude bojkotovan i svu mogu stetu ako neki od tenisera ima reakcije.

--

Sa druge strane da li to znaci da je korona virus smejurija?

Pitaj onih 1.6 miliona sto su umrli do sad, ili par miliona onih koji su imali bliski susret sa smrcu.

Citat:

Očigledno farmaceutski lobi ne može da poništi milijarde dolara vredan AO 2021 lobi.
AO 2021 lobi neće da rizikuje dolazak tenisera na turnir.
Novac je najvažniji.


Sto bi se farmaceutski lobi bavio sa AO uopste? Jedan profesionalni teniser sa alergijskom reakcijom od vakcine je bukvalno PR smrt za tu vakcinu. Koji ce im to?

Plus, vrednost u nekoj dodatnoj zaradi AO koji insistira na vakcini je nula (vakcine kupuju drzave koje ce vakcinaciju regulisati drzavnim propisima, nekakav AO je nebitan).

Sam AO nema nikakav interes da insistira na vakcinama, niti postoji zakonska regulativa na koju bi mogli da se pozovu u opravdavanju takve mere (i oslobadjanju od odgovornosti).

Cela stvar nema apsolutno nikakvog smisla, bez ikakvog pozivanja na lobije. Jednostavno je los posao i ne doprinosi nicemu. Logicno je da nije sprovedena u delo.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"14.12.2020. u 00:21 - pre 40 meseci
Citat:
ademare:
@ Darko Nedeljković

Nije bas tako .

Ova Francuska vakcina nije jos ni stigla do 3 . faze !

Sve vakcine koje su zavrsene, u 1 i 2 . fazi su bas ovako merile uspesnost , kolicinom antitela . U 3 . fazi je bila da ne ponavljam , na 30.000, 164 da se razboli itd .

Tako da ovi nisu prosli kako treba ni 2 . fazu dok ostali jesu . Tacnije tvrde da su dobro prosli kod ljudi mladjih od 49 . godina , ali to je ocigledno pogresna ciljna grupa , jer ce se najvise vakcinati najstariji , a mladi manje .

Oni bi mogli da naprave vakcinu na kojoj ce pisati , za upotrebu mladjih od 49 godina, ali trzisni uspeh bi bio nikakav .

Dobro, sad je jasnije. Postavlja se pitanje da li su svi oni pod istim uslovima morali da testiraju starije od 49 godina, ili su neki mogli kandidate da biraju po slobodnom izboru i gledaju samo ukupan rezultat?

Nego, jeste li propratili vest da ce britanska vakcina biti pojacana ruskom?
Dve vakcine jednim ubodom.
Postavlja se pitanje sta ce oni kojima je smetala nacionalnost jedne od te dve vakcine da kazu na ovaj mesoviti brak
I kako to da se francuzi nisu toga setili? Umesto da se sad mesecima zlopate oko pravljenja efikasnije vakcine, mogli su da dospu malo ruske i predju prag efikasnosti

Sto se mene tice, mozda bi najbolje bilo da svi to sto su napravili prospu u jedno veliko zajednicko bure, pa promuckaju, tako da odjednom primis 16 vakcina!


[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 14.12.2020. u 01:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net.



+7173 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"14.12.2020. u 15:34 - pre 40 meseci
Mislim da nisu ocekivali da ce nekoliko vakcina biti statisticki toliko efektivne (napomena, jos jednom: efektivnost koja se citira je ekstrapolirana na osnovu uzoraka u fazi 3, sto znaci visok dvocifren ili nizak trocifren broj zarazenih. Verovatno ce se ovo skalirati i na veci broj bez velikih promena, ali treba drzati ovo na umu za svaki slucaj).

Ako bi se kao referenca koristile vakcine protiv gripa, efektivnost od 60-70% je vrlo dobar rezultat.

Medjutim, u slucaju SARS-CoV-2 ima vise vakcina sa efektivnoscu od >90% (neke i 95%) - u takvom "drustvu" efektivnost od 70% nije bas spektakularan rezultat.

Sa stanovista same vakcine, ona jeste ispunila zahteve, ali kad se uporedi sa konkurencijom, sa takvim raskorakom je neizbezno da ce doci do pada narudzbina. Nije ovo jedina stvar po kojoj se vakcine porede, npr. Pfizer vakcina zahteva skupu infrastrukturu za transport, skladistenje i dostavu zbog vrlo niske temperature skladistenja koja se zahteva.

Takodje, neke od vakcina, poput AZD1222 se mogu kombinovati sa slicnim - npr. Sputnik V, sa ciljem da se poveca efektivnost (mehanizam je smanjivanje mogucnosti da se desi da imuni sistem napada virusni vektor i time ucini upravo suprotno onome sto se zeli). U ovom slucaju (AZD1222) se bas to i desava sad, testovi ce krenuti do kraja godine.

Citat:

Postavlja se pitanje sta ce oni kojima je smetala nacionalnost jedne od te dve vakcine da kazu na ovaj mesoviti brak


Sto bi to bilo bitno, ljudi kojima smeta nacionalnost vakcine nisu ljudi koji rade na pravljenju vakcina.

Citat:

I kako to da se francuzi nisu toga setili? Umesto da se sad mesecima zlopate oko pravljenja efikasnije vakcine, mogli su da dospu malo ruske i predju prag efikasnosti


Ne mozes samo da "dospes", kombinovanje ima smisla samo ako se ocekuje da ce doci do sinergetickog efekta.

Citat:

Sto se mene tice, mozda bi najbolje bilo da svi to sto su napravili prospu u jedno veliko zajednicko bure, pa promuckaju, tako da odjednom primis 16 vakcina!


Pa ti lepo pripremi studiju, registruj je i izvrsi testove pa da se vidi da li to ima smisla.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"14.12.2020. u 17:00 - pre 40 meseci
Citat:
ssi: Da...


Malo vas je primilo vakcinu, tek nešto preko 1%... ali ste ipak uspeli da stvorite imunitet krda. Po tadašnjim procenama eksperata SZO, od svinjskog gripa je trebalo da oboli na stotine miliona ljudi i da ih pomre na milione i desetine miliona. Zahvaljujući vama, a pre svega vakcini, izbegnut je takav scenario. Žrtava smrtonosnog virusa svinjskog gripa je bilo stotinama do hiljadu puta manje. I što je još važnije, taj virus je oslabio, pa nas više ne napada.

Ostale vakcine su pobacane u đubre, znači izbegnute su moguće neželjene posledice vakcinacije. Novartis i ostale farmaceutske kompanije su inkasirale 27 milijardi dolara, sredstava za investiranje u nove vakcine protiv novih a i starih, ali mutiranih, virusa. Nešto od tih novaca je završilo i na računima kod Kona, Tiodorovića, Tomice, Vukajlovićke, Cvetkovića... - znači, ušlo je u Srbiju. 1% vas vakcinisanih nije mnogo, ali ste za toliko doprineli zdravlju životne okoline, a i ojačali vaše imunitete... Što bi se reklo, win-win situacija.

Mnogi ne znaju, ali je uoči pandemije smrtonosnog svinjskog virusa, 4. maja 2009. napravljen ogroman napredak za zdravlje čovečanstva - SZO je promenila definiciju pandemije. Do tada je pandemija proglašavana u slučaju velikog broja obolelih i mrtvih. A od tada se proglašava kada se pojavi više slučajeva oboljevanja nego što je to uobičajeno. Tako da je sada procedura za spašavanje naših života i zdravlja mnogo pojednostavljenija, farmaceutske kompanije brže mogu da pristupe otkrivanju spasonosnih vakcina itd.
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"14.12.2020. u 17:08 - pre 40 meseci
PROBLEM KOJI MUČI SVE RODITELJE U SRBIJI! Zašto deca mlađa od 16 godina neće biti vakcinisana?

:)
 
Odgovor na temu

Steve Lonmo

Član broj: 331472
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+518 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"14.12.2020. u 17:23 - pre 40 meseci
U ugovoru između Imunološkog zavoda Hrvatske i Novartisa o kupovini 4,5 miliona doza vakcina protiv svinjskog gripa je, između ostalog, stajalo i ovo:

"Budući da obje ugovorne strane shvaćaju nesigurnost uspješnog razvoja proizvoda, ubrzani rokovi razvoja i mogućnost provedbe opširnih kliničkih pokusa i pratećih aktivnosti, znači kako Novartis ni u kojem slučaju ne može jamčiti da će proizvod dati željene rezultate ili biti bez nuspojava, ali je kupac voljan preuzeti te rizike, uzimajući u obzir ugled i veliko povjerenje kupca u sposobnosti Novartisa te uzimajući u obzir registraciju Novartisa za proizvodnju probnog (mock-up) cjepiva."

:)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9499
*.cpe.sn.co.rs.



+10254 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"14.12.2020. u 18:16 - pre 40 meseci
Ovo ti je po principu "uzmi ili ostavi". Dakle, Novartis ne bi ni prodao pod drugim uslovima. Ne sećam se tačno, ali mislim da je Novartis praktično bio jedini proizvođač vakcine protiv H1N1

Slično kao kad kupuješ zimske cipele u Srbiji, i na deklaraciji jasno piše "samo za suvo vreme". To je da se ne bi posle žalio i reklamirao cipele. Dakle, uzmi ili ostavi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1333
87.116.166.*



+559 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"14.12.2020. u 18:24 - pre 40 meseci
Citat:
Steve Lonmo:
Uzgred...

2 Java, ssi, Jeftić, dr0id, MajorFatal, Dimković, djoka_l i ostali forumski epidemiolozi:

Da li ste se vi tada imunizovali protiv svinjskog gripa ili ste ugrožavali one koji ne mogu da se imunizuju iz bilo kog razloga?
Ako se tada niste imunizovali, da li ste se svesno muvali u okolini drugih ljudi i potencijalno širili bacile?


Nisam epidemiolog, nisam se tada vakcinisao, ne vidim koliko je smisleno pitanje "da li sam se muvao u okolini drugih ljudi i potencijalno širio bacile", ali ne mogu svakom od vas antiepidemiologa ponovo da odgovaram na isto pitanje, pošto je isto pitao i pisac čini mi se, da l na početku ove rasprave, da l na nekoj drugoj.

Ali mogu da ponovim kako ću se ponašati kad stigne vakcina za kovid:

Ako bude baš baš navala, pustiću druge zabrinute za svoje zdravlje da se vakcinišu, starije, mlađe, sa načetim imunitetom itd... a ja ću se vakcinisati poslednji.

Ako baš baš ne bude interesovanja, i ljudi se baš baš budu plašili da se vakcinišu, tad ću se vakcinisati među prvima, između ostalog i da pokažem da nema razloga za brigu, a i da ne brinem zbog infekcije.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"14.12.2020. u 19:35 - pre 40 meseci
Problem sa vakcinom protiv sezonskog gripa je u tome što se ne zna unapred koji soj virusa će biti u opticaju, pa često vakcine koje se poruče za sezonu, ne odgovaraju.
Moja sestra, epidemiolog, se svake godine vakciniše protiv gripa, jer je stalno u kontaktu sa obolelima.
Ove godine se još nisam vakcinisao, vanredna je situacija, pa je veća verovatnoća da ćeš zakačiti koronu dok čekaš vakcinu protiv gripa, nego što ćeš dobiti grip.
Takođe, zbog mera izolacije, epidemija gripa još uvek nije ni počela.

Ja sam već odavno napisao da ću se vakcinisati protiv korone, a ako mogu o istom trošku i protiv gripa, nemam nikakav problem sa tim.
Inače, poslednji put sam imao grip zime 1999/2000 kad sam dogurao do 41 pa mi je dolazila hitna pomoć da interveniše... Bio sam jedno 7 dana potpuno slomljen.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9499
*.cpe.sn.co.rs.



+10254 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.12.2020. u 12:24 - pre 40 meseci
Citat:
djoka_l: Ja sam već odavno napisao da ću se vakcinisati protiv korone, a ako mogu o istom trošku i protiv gripa, nemam nikakav problem sa tim.
Naravno. Prirodno je težiti ka zdravlju i izlečenju. Zato i imamo higijenske navike, zar ne?

Odbijati benefite savremene medicine je nerazuman postupak, koji ničemu ne vodi.

- Rođen sam u bolnici, zato što je moja majka bila u prilici da se porodi pod nadzorom akušera.
- Vakcinisan sam od svih dečijih bolesti, i primio sam druge vakcine po protokolu - da nisam možda ne bih dočekao ni tri godine života
- Operisao sam slepo crevo - da nisam, upala je mogla da izazove pucanje - garant ne bih bio živ
- Lečen antibioticima puno puta - da nisam, možda bi neka od lečenih (i brzo izlečenih) upala izazvala mnogo goru upalu: pluća, reumatsku groznicu ...
- Operisao nogu posle preloma - da nisam, ostao bih bogalj
- Popravljao zube (karijes) - da nisam, sad bih verovatno imao 2 ili manje zuba u vilici
- Nosim naočare - da ne nosim - ništa ne bih video

i tako dalje, i tako dalje .... spisak benefita koje lično imam od savremene medicine je jako, jako dugačak.


Da, naravno da ću da se vakcinišem, kad god mislim da treba. Pevaljka Karleuša mene nije uspela da ubedi.




Tvrdim da i pisac ima sličan spisak benefita koje je skupio tokom života, i da će svakako u budućnosti, da koristi i druge benefite savremene medicine. Što je razumo i normalno.
Nije razumno pozivati se na "prirodan tok", "ostavljanje sveta mlađima", "veštačko održavanje u životu"

Na kraju krajeva, čak i životinje znaju za neke lekovite biljke i konzumiraju ih kada su im neophodne. A i ljudska vrsta od pamtieka koristi sve moguće načine (kako se kad moglo) za izlečenje.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.12.2020. u 18:56 - pre 40 meseci
Ja sam još kao mlad slomio nogu i ubili su me na licu mesta. Jbg takvo je vreme bilo, devedesete, nije bilo antibiotika, zavoja... morali su.
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.12.2020. u 20:14 - pre 40 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Ukratko, politika je - sta god da se desava samo pricaj da je sistem preopterecen i pred pucanjem!

Ali, to ste valjda svi primetili? Ili ima neko ko nije?

Primetili smo da je Vucko bio tiranin kad je uvodio policijski cas i zatvarao penzionere i da je zbog takve tiranije dobio lupanje u serpe. A sad je tiranin zato sto nece sve da pozatvara a ti isti dirigenti u orkestru serpi sada samo sto ne pocnu da diriguju udaranje da bi ga primorali na zatvaranje svega u Srbiji.
Primetili smo i da je ujedinjena udruga lekara samo jedna parapoliticka organizacija u stavovima otvoreno suprotstavljena trenutnoj vladajucoj, ne samo po pitanju pandemije nego i po drugim pitanjima. Primetili smo da njeni istaknuti lekari koji herojski "izgaraju pod skafanderima" u bolnicama u borbi sa pandemijom, isto tako po televizijama izgaraju pod reflektorima u stvaranju straha i panike. I evo nepopularne reci iz vremena 99-te, defetizma. Maltene navijaju i bajaju da dodje do sto vece katastrofe i koriste se svime cime mogu da stalno fabrikuju pet puta goru katasroficnu sliku trenutne situacije. Zato sto im treba stvaranje atmosfere sto veceg nezadovoljstva i besa kod ljudi kako bi stvarali "kriticnu masu" za svoje demokratske oslobodilacke setnjice.

Neprestano pricaju kako je sve puklo, totalni raspad sistema, najavljuju nove katastrofe i "paklove" italijanskih scenarija. Insistiraju na "rigoroznim merama" zato sto im kao sto sam vec rekao odgovara da se sve stvarno raspadne, da se propadne sto vise ekonomski i na svaki drugi nacin da bi se formirala sto veca reka nezadovoljnih. Kako bi oni mogli lakse da ruse sistem koji im iz nekih drugih razloga nije po volji. Zagovaraju sto jace maltretiranje ljudi samo da bi oni dobili svoje lupkanje u serpe u devet. Gomila lazova, manipulatora i licemera.

Eto to je ono sto smo (sam) primetili. Ali ne sumnjam da ima onih koji nisu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mobile.kpn.net.



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.12.2020. u 21:26 - pre 40 meseci
Ne znam o cemu pricas, ja navodim sta DrKon kaze - ratno stanje,pucanje...A on je valjda rezimski covek?
Nema potrebe da pominjemo opoziciju, ona prakticno ne postoji.
Cinjenica je da se nas predsednik ponasao kao sizofreni diktator u aprilu i cinjenica je da se sad ponasa relativno normalno.
A ustvari sve je to pitanje novca. Svako u evropi ko zatvara ljude u kuce, za to sedenje im daje neke pare. Ovaj nas je ispraznio kasu onda kad su uslovi za imunitet bili idealni i kad je trebalo pustiti ljude da se zarazavaju, a sad kad su brojevi zarazenih visestruko veci a mikroklimatski uslovi za disajne organe mnogo nepovoljniji, nasa kasa je prazna. Nas predsednik ima taj istancan osecaj za radjenje suprotnog od onog sto treba raditi,ali ljudi ga vole takvog kakav je i manjini koja ga ne voli preostaje da se prilagodi situaciji. Cuj, neko ko se zalaze za zatvaranje ljudi u kuce izadje na ulicu da sa hiljadama drugih lupa u serpe i duva u trube bez ikakvog drzanja distance?! Odavno nisam cuo nesto smesnije od toga.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 15.12.2020. u 22:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Windows2
behind the shades

Član broj: 305979
Poruke: 167



+585 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.12.2020. u 22:40 - pre 40 meseci
Po porukama koje mu se upucuju u zadnje vreme iz vladajuce koalicije sto u skupstini sto na drugim mestima (da ne siri paniku, da ne plasi narod, da je dosadio svima, da treba ukinuti krizni stab) ne izgleda bas kao da je rezimski covek. On je vise u fazonu eto ja bi vise hteo onako kako bi hteli ovi iz ujedinjenih ali eto nemam tu moc pa ne mogu, u manjini sam. Mogu samo da predlazem. Ali eto kao nece da napusta to mesto posto kaze da je sad ljudska obaveza da se bude tu na tom mestu kao "savest" koja ce stalno da dise za vratom onima koji donose odluke. Mada siguran sam da njega vecina naroda dozivljava kao i ja, ne kao savest nego kao avet koja svima jase za vratom. Ali to je ono sto je on izjavio pre neki dan i kako vidi i predstavlja sebe.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.12.2020. u 22:41 - pre 40 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:

A ustvari sve je to pitanje novca. Svako u evropi ko zatvara ljude u kuce, za to sedenje im daje neke pare. Ovaj nas je ispraznio kasu onda kad su uslovi za imunitet bili idealni i kad je trebalo pustiti ljude da se zarazavaju, a sad kad su brojevi zarazenih visestruko veci a mikroklimatski uslovi za disajne organe mnogo nepovoljniji, nasa kasa je prazna.


Tako je .

U prolecnom Igranju epidemije , " slucajno " pred izbore kada je bilo 100 pozitivnih dnevno , zakljucao je sve i Ulupao Milijarde Eura !!

Sada kada je Srbija najzarazenija drzava na planeti u odnosu na broj stanovnika mere su 100 puta manje ! Na 100 pozitivnih zakljucavanje i Cirkus , na 8.000 dnevno nikom nista ?

Prazna kasa , bacene Milijarde na izivljavanje Neznalice , Pravnika !


 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"15.12.2020. u 23:25 - pre 40 meseci
Citat:
Java Beograd

Odbijati benefite savremene medicine je nerazuman postupak, koji ničemu ne vodi.

- Rođen sam u bolnici, zato što je moja majka bila u prilici da se porodi pod nadzorom akušera.
- Vakcinisan sam od svih dečijih bolesti, i primio sam druge vakcine po protokolu - da nisam možda ne bih dočekao ni tri godine života
- Operisao sam slepo crevo - da nisam, upala je mogla da izazove pucanje - garant ne bih bio živ
- Lečen antibioticima puno puta - da nisam, možda bi neka od lečenih (i brzo izlečenih) upala izazvala mnogo goru upalu: pluća, reumatsku groznicu ...
- Operisao nogu posle preloma - da nisam, ostao bih bogalj
- Popravljao zube (karijes) - da nisam, sad bih verovatno imao 2 ili manje zuba u vilici
- Nosim naočare - da ne nosim - ništa ne bih video

i tako dalje, i tako dalje .... spisak benefita koje lično imam od savremene medicine je jako, jako dugačak.

Šta si sve prošao da bi koristio benefite!!!
Manje bi patio da si u startu odbio sve benefite.



PS. Što se tiče "mera".
Pre neki dan epidemiolog je proslavio uspeh "mera".
Smanjenje broja zaraženih ispod 5000 na dnevnom nivvou.
Nakon što se "stručni štab" celivao u "sliku svoju ljubim"
danas preko 5800 inficiranih!

Kako to? Dal "mere" daju rezultate ili šta?

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
31.161.187.*



+2283 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 07:08 - pre 40 meseci
I u Sloveniji imaju takav cirkus - objave uspeh mera, pa za par dana kukaju kako mere ne daju rezultate i vodeci epidemiolozi daju ostavke... Slovenija ima ja mislim najduze i najzigoroznije mere u evropi a rezultati kakvi su bili pre uvodjenja mera, takvi su isti sve vreme dok su mere na snazi i takvi su i sada. Oni javno govore da mere ne daju rezultate i razmatraju njihovo ukidanje/ublazavanje, jer su ispraznili kasu bezveze a uspeh je izostao.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9499
*.cpe.sn.co.rs.



+10254 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 08:35 - pre 40 meseci
Upravo ono šta govorim piscu i ostalim antivakserima:

https://zena.blic.rs/zdravlje/...e-zele-da-se-vakcinisu/1r9vbb8

Imaš pravo da se ne vakcinišeš! Ali i drugi imaju svoja prava.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 09:29 - pre 40 meseci
Hoćeš da kažeš da je vakcinacija dobrovoljna ali tako da se mora?
To što neko živi u paničnom strahu pa je servilan vlasti
nije sposobnost nego nesposobnost da se prihvati
da svi gradjani imaju ista prava.

Ako je neko osiguranik onda mu se zdravstvena usluga ne može uskratiti.

Šta bi paničari?
Da drugi plaćaju njima lečenje a da ti isti osiguranici ne mogu svojim novcem
koji su već uplatili u zdravstveni fond ostvariti pravo na ono što su platili?

Ova pandemija ima jedan "kolateralni" efekat.
A to je da svi malo po malo pokazuju svoj karakter.
Podstrekavanje neravnopravnosti nije ništa drugo nego fensi karakter.
Takvima je paranoja obrazac životne orjentacije.
Jbg. Jeremija treba i to lečiti.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9499
*.cpe.sn.co.rs.



+10254 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 09:50 - pre 40 meseci
Ja šta sam 'teo da kažem - to sam i kazao (napisao). Tvoja proizvoljna tumačenja "... hoćeš da kažeš .... " zadrži. Ne, "neću da kažem".


A što se tiče zdravstvenog osiguranja, opet se pokazuje da neznaš kako to funkcioniše.
Dakle, onaj ko uplaćuje u Fond Zdravstvenog Osiguranja ne plaća time onoliko koliko košta njegovo lečenje - već manje, mnogo manje.

Poenta svakog osiguranja, pa i obaveznog zdravstvenog, je da postoji određena verovatnoća događaja, koji će biti pokriven (plaćen) novcem iz fonda.

Primer: ako osiguraš stan, osiguravač kalkuliše sa verovatnoćom da se desi požar, pa odredi premiju osiguranja toliko i toliko.
Ako je verovatnoća da će stan biti u požaru 0,01% - premija je mala, a ako je verovatnoća 99% onda je cena premije visoka. Ako je verovatnoća 100%, onda nema ni osiguranja.


Tako i sa koronom: ako je verovatnoća da ćeš da je dobiješ velika - fond ne želi da osigura takav događaj. A svojevoljno ne-vakcinisanje u doba goruće epidemije - upravo povećava verovatnoću.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 259438 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.