Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255688 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
83.137.6.*



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 23:24 - pre 39 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Citat:
Darko Nedeljeković: Sledi, 100 evra kad si star vredi mnogo vise nego 100 evra kad si mlad.


Koliko vredi sav novac ovog sveta u trenutku najveće starosti, ondnosno trenutak pre smrti? Novac u tom trenutku po tebi vredi čoveku najviše? Da li nakon života pada na nulu ili nastavlja da dobija na vrednosti?

Nekoj samozivoj sebicnoj individui naravno nista posle sopstvene smrti nije bitno, za takve kazu "posle mene moze i potop". Ipak, to je devijacija u odnosu na vecinu populacije planete koja nastoji da ima potomke, da im ostavi nesto u testamentu pa zbog toga za vecinu ljudi na planeti sopstvenom smrcu ne dolazi do degradiranja prikupljenih materijalnih vrednosti - one imaju istu vrednost kao pre. Ali, to je sve offtopic. Mada su neki nalazili neke dodirne tacke sa temom, ali nebitno, da se ne vracam sad na to.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
83.137.6.*



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 23:41 - pre 39 meseci
Citat:
Na primer da li će vezati pojas u svom automobilu, te da li će popiti koju čašicu pre nego što sedne za volan, da li će voziti desnom ili levom trakom...

Cak i takvi se lece o trosku svog osiguranja. Ali, ima smisla razmisliti o uvodjenju samostalnog placanja za sve koji se izloze nekoj opasnosti. Ide zima, izadjes na ulicu, okliznes se, polomis kuk, nisi nosio cokule sa sertifikovanom zimskom sarom - plati sam! Pusis, dobijes rak - plati sam! Pijes alkohol, ode jetra - plati sam. Hebes, ne koristis sertifikovanu zastitu, dobijes sidu - plati sam. Jedes ljuto/kiselo/slano/zacinjeno/vruce, dobijes cir - plati sam. Sedis po ceo dan za racunarom, ne radis vezbe, ode kicma - plati sam. Ne bavis se sportom, ne hranis se organskim vocem i povrcem, ne dolazis u kontakt sa virusima i bakterijama,imunitet ti je ravan nuli, razbolis se od zarazne bolesti - plati sam. Kad malo bolje razmislim, za 99% medicinskih usluga postoji razlog zasto bi trebao sam da platis lecenje!
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 23:47 - pre 39 meseci
Koja je svrha ostaviti nasledstvo potomcima, kada ljudi ne umeju da cene ono za šta se nisu sami izborili?

Inače, protiv sam obavezne vakcinacije. Ljudima treba dati iluziju izbora i većina će sama želeti da se vakciniše. Nametanje bilo čega može biti opasno po sam sistem.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7169 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.12.2020. u 02:07 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković
Cak i takvi se lece o trosku svog osiguranja.


Pazi, to je samo malo bolje nego da neko drugi skroz placa njihovo lecenje.

Nas subjekt X, starost 35 godina, je popio koju casicu i nije se vezao - krenuo kuci i nagazio malo zesce na magistralnom putu - pokusao da izbegne sudar, zavrsio sa bliskim susretom sa betonskim stubom. Odmah posle toga je u X-ov auto udario kombi - 'ajde "eco" varijanta: X nije ubio nikog, nije nikog poslao u komu na mesec dana pa u invalidska kolica, vozac kombija je samo lakse povredjen. Prakticno, samo je X zrtva.

Potpuno ignorisemo materijalnu stetu na kolima od X, drugim kolima, ostecenja puteva i signalizacije - nista. Samo X i njegove povrede.

Rezultat: X je zadobio teske povrede glave i vrata, sa privremenim prestankom disanja sto je zahtevalo reanimaciju na mestu udesa. Zbog ozbiljnosti povreda prebacen helikopterom u glavnu regionalnu bolnicu - u kojoj ce provesti sledecih nekoliko meseci.

X je prilikom prijema bio u vrlo teskom stanju, van svesti, sa niskim GCS skorom ("koma skala"). Prognoza, ne bas tako dobra.

Od siline udara u stub je X zadobio povrede glave - ali glavne povrede su nastale udarom kombija u X-ov slupan auto. Ove povrede ukljucuju teske povrede glave sa frakturama lobanje i sa unutrasnjim krvarenjem kao i povredu kicmenog stuba u predelu vrata zbog lateralne G-sile.

Povrede glave su zahtevale visestruke neuroloske operacije, povrede kicmenog stuba su zahtevale fiksiranje glave... prestanak disanja koji se desio je napravio difuzne aksonalne povrede ali se u ovom momentu ne moze znati kakve ce posledice imati...

X provodi sledecih par nedelja u ICU - posle cega ce biti hospitalizovan. Prvih nekoliko nedelja je u komi, sa postepenim dizanjem znakova svesnosti.

Bice potrebno 3 meseca da X po prvi put otvori oci i smisleno prati svetlosni test od strane doktora. Posle ovoga sledi dug period postepenog vracanja nekih mozdanih funkcija.

Posle godinu dana X moze da se krece u kolicima. Paralizovan je sa vrlo ogranicenom mogucnosti koriscenja ruku. Difuzne povrede na mozgu su rezultovale gubljenjem mogucnosti govora. Intelektualne mogucnosti X su na nivou deteta od 2 godine. Posle 5 godina je situacija malo bolja - X moze da, uz teske napore, sam udje i izadje iz kolica. Od govora nema nista, kao ni od fine motorike. Moze da koristi krikove uz tezak napor.

X ce ovako docekati kraj svog zivota nekoliko decenija kasnije.

--

Ajde da kazemo da je X negde u nekoj zapadnoj zemlji, recimo DE.

Helikopter, urgentna medicina, visestruke komplikovane neuroloske procedure, ICU 3 nedelje, nekoliko meseci oporavka u bolnici, jos N meseci u nekom drugom medicinskom objektu za ovakve rehabilitacije i onda vise godina intenzivnih terapija...

Samo ovo je vec zaslo u milionski iznos u EUR... Naravno, X je tezak invalid koji ne moze da se brine o sebi - i to ce i ostati. Bice mu dodeljena stalna nega, dakle osoblje i oprema.

X je izgubio mogucnost da privredjuje - umesto plate koju zaradi, bice mu isplacivana suma od drzave.

Ovo je vec par miliona EUR. Cisto da se razumemo, da je X ovako unesrecio jos neke ucesnike u saobracaju, gledas verovatno na cifre tipa 5+ miliona EUR.

X ima decu, malog decaka i devojcicu koji ce rasti de-facto bez oca, koji ce biti osteceni za ceo zivot i uskraceni srece odrastanja u normalnoj porodici... majka ce morati da promeni komplet svoj zivot - da zaboravi na svoje zelje i planove, karijeru ili hobije. Uprkos svemu, deca ce imati problema u razvoju i umesto srecnih i ostvarenih individua iz jedne price ce postati sasvim druge individue iz jedne vrlo drugacije price, price sa depresijom, drogama i neostvarenim zivotima.

Ovo je N ... EUR, cene nema. I za ovo nema osiguranja, placaju samo protagonisti, svojim zivotima.

--

Tih par miliona EUR je visestruko skuplje od iznosa koji bi X uplatio osiguranju za ceo zivot da je ostao zdrav! Saberi maksimalne kontribucije danas, dolazis do nekih ~500K EUR.

Ali X nije ostao zdrav - X je postao tezak invalid sa 35 (Do 35 uplatio jedva 100K EUR, iz kase isplaceno par miliona EUR) i za njegove zdravstvene racune sada mora da radi nekoliko zdravih ljudi... 5 komada nece raditi posao u stvarnosti (zato sto bi to znacilo da oni ne kostaju nista do kraja zivota), pravi broj ljudi koji moraju da placaju X-a verovatno ima jos jednu nulu na kraju.

- Neko ce reci, slucajeva kao X nema puno, sve i da 50 ljudi moraju da placaju za njega, to se ne primeti...
- Ili... koja je alternativa? Da mu ne plate lecenje?

Naravno da ne. Ali da je X koristio pojas i da nije popio "koju casicu", sanse za ovakav epilog bi bile mnogo manje.

X slucajeva nema toliko puno mozda, ali kako je X-ova nesreca ono sto se kaze "lako spreciva", bilo bi idiotski ne raditi na tome da ljudima kao X bude jasno da se ne isplati, ako nista drugo - a ono bar na direktan nacin (kazne).

Medjutim, za nasu pricu - puno je drustvo raznih lako sprecivih stvari. Zdravstveno osiguranje, jednostavno, mora da plati to nekako... zna se i kako.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.12.2020. u 02:10 - pre 39 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Koja je svrha ostaviti nasledstvo potomcima, kada ljudi ne umeju da cene ono za šta se nisu sami izborili?

Inače, protiv sam obavezne vakcinacije. Ljudima treba dati iluziju izbora i većina će sama želeti da se vakciniše. Nametanje bilo čega može biti opasno po sam sistem.


U Engleskoj vakcinacija nije obavezna ali ne mozes nigde da se kreces ako nisi vakcinisan.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
83.137.6.*



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.12.2020. u 07:13 - pre 39 meseci
Kako ona nevakcinisani odu na vakcinaciju, ako ne mogu nigde da se krecu
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p2-115.p59.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.12.2020. u 07:16 - pre 39 meseci
U lokalnu ambulantu mozes, ali medjugradski prevoz niks.
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
*.dynamic.sbb.rs.



+265 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.12.2020. u 08:39 - pre 39 meseci
... ostajes u kucnom pritvoru dok drzava ne obezbedi po dve doze za sve stanovnike GB ? Oni bre nisu normalni !
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.12.2020. u 08:41 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Kako ona nevakcinisani odu na vakcinaciju, ako ne mogu nigde da se krecu :D


Ljudi u belom dođu na kućnu adresu.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.cpe.sn.co.rs.



+10242 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.12.2020. u 09:00 - pre 39 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Tih par miliona EUR je visestruko skuplje od iznosa koji bi X uplatio osiguranju za ceo zivot da je ostao zdrav! Saberi maksimalne kontribucije danas, dolazis do nekih ~500K EUR.

Objašnjavao sam ja ovo Ali Imamu, ali, jok, ne može on to da svati.
On misli da je uplatom u fond zdravstvenog osiguranja "platio uslugu lečenja", i to je to, ne kapira dalje.


Ipak, neverovatano, ali moram da se složim:
Citat:
Al Imam:Ima razlike!
Vezivanjem pojasa vozač ne oštećuje svoj organizam - vakcina se nanosi ubadanjem tj. oštećuje organizam.


Tako je!
Vakcinisanje je invazivna metoda, i od samog početka, mesecima unazad, tvrdim da pojedinac ima pravo da samostalno odluči da li želi da primi vakcinu ili ne.
Niko, pa ni država nema pravo da pojedinca natera na vakcinaciju. (naravno, izuzimaju se totalitarni režimi gde ni život nije grantovan)


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
*.cpe.sn.co.rs.



+10242 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.12.2020. u 09:35 - pre 39 meseci
Ovo je odavno objavljeno

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.12.2020. u 09:37 - pre 39 meseci
Svako osiguranje uključuje iza sebe AKTUARSKU MATEMATIKU.

To je grana matematike koja statističkom analizom procenjuje rizik nekog događaja i na osnovu rizika, potencijalne štete i drugog, određuje premiju osiguranja.
Dakle, uplatom premije osiguranja, sklopio si opkladu sa osiguravajućom kućom, tipa, kladim se da mi neće trebati lečenje od milion eura. Osiguravajuća kuća kaže, OK dajem ti kvotu 1:10.000, ako mi uplatiš 100 evra, pa ti treba lečenje od milion evra, ja plaćam, a ako ti ne treba, meni ostaje 100 EUR.

Zaboravite naivno razmišljanja, da je obavezno zdravstveno osiguranje unapred plaćeno korišćenje usluga u zdravstvu. To je opklada da vam NEĆE trebati usluga u zdravstvu, a ako zatreba, jbg kuća časti...
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.12.2020. u 09:37 - pre 39 meseci
Citat:
Java Beograd
Citat:
Ivan Dimkovic:Tih par miliona EUR je visestruko skuplje od iznosa koji bi X uplatio osiguranju za ceo zivot da je ostao zdrav! Saberi maksimalne kontribucije danas, dolazis do nekih ~500K EUR.


Objašnjavao sam ja ovo Ali Imamu, ali, jok, ne može on to da svati.

Sistem koji se zasniva na doprinosima je oblik piramidalne šeme
u kojoj više od 99% učesnika gubi novac.
Ako nije tako odakle tih ~500K EUR?

Za 40 godina staža
ako uplaćuješ recimo 300 evra mesečno
to je 108000 evra total.
Razlika je skoro 400000 evra!
Kako se prikupio taj novac? Doneo deda mraz?

E sad ti treba nepušaču da objasniš
zašto on mora da dotira do tih 500000 evra
da bi pušač lečio pluća od kancera?

Slično važi i za tvoje korišćenje zdravstvenih fondova
za koje si i sam doprineo pogrešnim odlukama.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.12.2020. u 09:43 - pre 39 meseci
Ti si beše neki kladioničar? 99% onih koji plaćaju kladionisama gube novac. Da li to sprečava ljude da se kockaju?
Kod zdravstvenog osiguranja je ista stvar, samo što se nadaš da nećeš da dobiješ džek-pot.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.12.2020. u 10:24 - pre 39 meseci
@Ivan

Pošto sam pročitao onaj tvoj esej, više ne želim da plaćam zdravstveno osiguranje. Rekao bih da bi gospodin X bolje prošao bez ikakvog osiguranja.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.12.2020. u 10:38 - pre 39 meseci
Sva sreća, pa te niko ni ne pita da li hoćeš ili nećeš da plaćaš zdravstveno osiguranje.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.12.2020. u 10:53 - pre 39 meseci
Nisam ni napisao da neću da plaćam. Napisao sam da ne želim posle onakve poruke. Za mene država to plaća sama sebi, tako da što se toga tiče jesam srećan. Međutim nije to poenta, suviše bukvalno tumačiš moju poruku. Suština je da je gospodinu X bilio bolje da umre nego da živi kao biljka, a ne u plaćanju osiguranja. Da je Ivan izabrao primer čoveka koji treba da operiše slepo crevo ili da primi vakcinu protiv smtonosnog virusa, sigurno bih rekao "naravno da želim da plaćam zdravstveno osiguranje".
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.160.*



+557 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.12.2020. u 14:27 - pre 39 meseci
Citat:
Al Imam:
Citat:
MajorFatal
Na primer da li će vezati pojas u svom automobilu, te da li će popiti koju čašicu pre nego što sedne za volan, da li će voziti desnom ili levom trakom...

Ima razlike!

Vezivanjem pojasa vozač ne oštećuje svoj organizam - vakcina se nanosi ubadanjem tj. oštećuje organizam.


Ču ima razlike, naravno da ima, nevezivanjem pojasa vozač ne ugrožava skoro nikog drugog osim sebe samog, a nevakcinisanjem pojedinac ugrožava svoju okolinu. Pa dobro vakcina se "nanosi" ubadanjem, tj. daje injekcijom, ali dok ne smislimo bolji način to je jedini. Problem sa tim vašim "argumentom" da se narušava integritet organizma, je u tome što bi vi da izbegnete injekciju koja ulazi pod kožu, a da širite bolesti koje ulaze i pod kožu, i u pluća, i u mozak, kako koja, a koje narušavaju integritet drugih organizama, na zaista bolan i neprijatan način, sa potencijalno smrtnim ishodom.

Pašće vam i taj kvazi argument u vodu ako onaj japanac stvarno izmisli vakcinu koja se unosi putem zelene salate, onda stvarno nećete imati izgovor da se ne čipujete. :)

Citat:
U istom smislu unošenje alkohola (ili drugih droga/lekova) vodi izmenjenim stanjima čula/organizma tako da može biti zabranjeno unošenje SILOM alkohola (ili drugih droga/lekova).

Ali niko nikoga ne može silom nateratri da uzme alkohol (ili drugu drogu/lek).
Osim u slučaju umanjene uračunljivosti kada drugo lice/institucija preuzima odgovornost (na primer staratelj).

Dakle, da bi imali jednoobrazno ponašanje onda ni vakcinacija ne može biti silom nametnuta.
Bilo da se sila neposredno ispoljava kao fizička sila bilo da se sila ispoljava kroz pretnje, ucene, iznudjivanje, ograničavanje itd...


Ostatak spinovanja je mnogo manje zanimljiv, ali eto, niko nikog ne bi trebalo na silu da tera da uzme lek protiv glavobolje, pa sve makar i znao da će mu pomoći, nek trpi glavobolju koliko god hoće, možda u tome i uživa. Međutim kad su u pitanju zarazne bolesti, može da natera silom (prinudom, ucenom, kaznama ... ) nekog da se vakciniše da ne bi širio zarazne bolesti, kad već nije uspeo da ga natera da ide u osnovnu školu, da nauči čemu služe vakcine, pa da se i sam vakciniše.

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
185.13.106.*



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.12.2020. u 14:47 - pre 39 meseci
Citat:
Pašće vam i taj kvazi argument u vodu ako onaj japanac stvarno izmisli vakcinu koja se unosi putem zelene salate, onda stvarno nećete imati izgovor da se ne čipujete. :)

Bolje nek izmisli vakcinu koja se unosi putem piva - znam ljude koji bi se vakcinisali svakog dana. A ustvari, virus je respiratorni, zasto se vakcina ne bi primala respiratorno? Mogle bi se napraviti cigarete sa vakcinom, pa se vakcinises 20-60 puta dnevno.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.160.*



+557 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"17.12.2020. u 14:57 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Na primer da li će vezati pojas u svom automobilu, te da li će popiti koju čašicu pre nego što sedne za volan, da li će voziti desnom ili levom trakom...

Cak i takvi se lece o trosku svog osiguranja. Ali, ima smisla razmisliti o uvodjenju samostalnog placanja za sve koji se izloze nekoj opasnosti. Ide zima, izadjes na ulicu, okliznes se, polomis kuk, nisi nosio cokule sa sertifikovanom zimskom sarom - plati sam! Pusis, dobijes rak - plati sam! Pijes alkohol, ode jetra - plati sam. Hebes, ne koristis sertifikovanu zastitu, dobijes sidu - plati sam. Jedes ljuto/kiselo/slano/zacinjeno/vruce, dobijes cir - plati sam. Sedis po ceo dan za racunarom, ne radis vezbe, ode kicma - plati sam. Ne bavis se sportom, ne hranis se organskim vocem i povrcem, ne dolazis u kontakt sa virusima i bakterijama,imunitet ti je ravan nuli, razbolis se od zarazne bolesti - plati sam. Kad malo bolje razmislim, za 99% medicinskih usluga postoji razlog zasto bi trebao sam da platis lecenje!


Spin doktore, nismo o tome pričali, nego:

Citat:
MajorFatal:
Citat:
Darko Nedeljković:
Dogovaranje i prisilno jednoumlje je zlo kakvo god bilo, svaki covek treba da zadrzi pravo donosenja licnih odluka.


Na primer da li će vezati pojas u svom automobilu, te da li će popiti koju čašicu pre nego što sedne za volan, da li će voziti desnom ili levom trakom...


Dakle, ne ko šta plaća, nego da li zakon važi za sve, makar ga ti nazvao dogovaranje i prisilno jednoumlje. Da li svi koji zarađuju treba da plaćaju porez, svi koji voze vezuju pojas ... itd. I da li persona može da odluči da se izuzme od takvih zakona i zadrži pravo donošenja "ličnih" odluka. "Ličnih" pod znacima navoda, jer ne živi u šumi, nego bi da živi među ljudima i zarazi nekog.

Odmah da se razumemo, ja bih takvima kao pisac što je imao problema sa detetom zbog vakcine, ostavio neku odstupnicu da budu izuzeti, iako je njegov izveštaj o bolesti bio prilično sumnjiv "postala manje pametna?", ali eto verujem mu da je to dobro uočio, takvi strahovi su iracionalni, kao i onih koji misle da će ostati neplodni, dobiti autizam ili sklonost alergijama.

No dobro dok ja trošim vreme objašnjavajući da su vakcine korisne, u beskonačno spinujućoj temi, Zvezda i Partizan nisu platili porez, Mančester, Bajern, Barselona, Juventus, pa to nisu klubovi, to su banke koliko vrede, mi smo naše pare ipak odlučili da držimo u slamarici kod navijača narko dilera, i da dilujemo decu za strane klubove, dok druga umiru od droge.

Aflatoksin je verovatno igrom slučaja dospeo u medije, u međuvremenu daleko od očiju javnosti povećali su vrednosti štetnih materija koje smeju da budu prisutne u pijaćoj vodi, Bor sa 0,2 na 0,8, Brom sa 0,6 na 1,5, šta će meni Brom u vodi? :) Pa neće biti čudo ako i pisac promeni pol :) Plus da mu muž šalje neoporezovana sredstva iz inostranstva. Takođe vrednosti 2,5 PM čestica dokazano štetnih sa 0 - 40 podnošljivo, 40 - 60 štetne, >60 izuzetno štetne, na 0 -60 podnošljivo, 60 - 120 štetne ... ??? Ruma Guma ne radi, a otvara se već druga fabrika guma na plodnom vojvođanskom zemljištu?? LingLong a sad Tokio Tires? Toma Nikolić podigao vikendicu na Savskom nasipu, direktno iznad reni bunara drži septičku jamu, a ti se plašiš alergija? Pa dobro. :)

U medijima opoziciona Marinika utvrdila da se narkoman našmrkao :) Šapić kako je progovorio - mrak, prva izjava da most mora da seli na poljanče :)



Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255688 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.