Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255659 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
31.161.187.*



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 13:17 - pre 39 meseci
Citat:
Al Imam:


Tako da je S. Marino "sindrom" još jedan vid zastrašivanja i vršenja pritiska u korist farmaceutskog lobija.


Upravo tako. Da je posteno, trebalo bi napraviti kladionicu. Drzava mi uplati tiket u vrednosti para vakcina uvecanom za uslugu bodenja. Kladi se da cu da dobijem covid19 do sledece vakcinacije i zavrsim na respiratoru. Kvota 500. Ako pogodi, ja joj isplatim dobitak. Ako ne pogodi, ja zadrzavam tih 50 evra ili vec koliko. Novo vakcinacija, novi tiket, nova uplata, nova sansa za srecu. Ja bih se rado kladio. Ovako, ja prvi put cujem da moze da se trazi dobitak, a da se uopste ne uplati tiket.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 13:43 - pre 39 meseci
Citat:
MajorFatal:
...
Memorijske T ćelije
Memorijske T ćelije su podskup antigen – specifičnih T ćelijs koje traju dugoročno nakon savladavanja infekcije.[1] One se brzo proširuju na veliki broj efektorskih T ćelija na ponovno ispoljavanje svog srodnog antigena, omogućavajući da se imunski "memoriše" aktivnost protiv prošlih infekcija.[5].? ?
...

Nigde ne piše da su "svojevrsni receptori", da se "po njima prave antitela", da "traju godinama, pa ni decenijama", gde si našao te podatke?

Ne pise da su recepti za pravljenje antitela, nego da su recepti za pravljenje imunog odgovora. Nije sija, nego vrat.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 14:04 - pre 39 meseci
Citat:
MajorFatal:
Postavlja se pitanje i upotrebe mozga, osim digitrona, na primer čak i da koštaju isto, ko bi birao da mu stara majka bude imunizovana vakcinom i tako zaštićena, a ko da leži mesec i po u bolnici sa zaprcanim respiratorom u pluća.

Mislim da niko ne treba da bira za staru majku, nego svako za sebe. Nigde ja nisam ni rekao da penzioneri ne treba da se vakcinisu. Oni su svakako pred otpisom, pa sve i da vakcina izaziva neplodnost, autizam ili sklonost alergijama nece biti neke velike stete. Moja baba ima 90 godina, ako hoce da se vakcinise nek se vakcinise, verovatnoca da ce vakcina imati neke nus pojave za 5 ili 10 godina je dodatno eliminisana verovatnocom da baba tada uopste bude ziva.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
*.mobile.kpn.net.



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 14:13 - pre 39 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Nije isto ako nešto naplatiš danas ili pred kraj karijere. Da je tako krediti ne bi postojali.

Stabilnost i ravnomernost poslovanja je daleko pozeljnija od ogromnih oscilacija gde nekad ne mozes sve da postignes, a nekad mesecima blejis besposlen. Gledam juce kalkulator stednje u jednoj stranoj banci - ako danas orocim 1.000 evra na 12 meseci, po isteku perioda orocenja prihodovacu 0.1 eur po osnovu kamate :D
To sto u srbiji ima blesova koji su puni srece kad im uvale kredit sa 10% kamate, to je zaseban socioloski fenomen, u svakom slucaju je offtopic.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 15:03 - pre 39 meseci
Više vredi 100EUR kada imaš 40, nego 1000000EUR kada imaš 90 godina.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9444
*.cpe.sn.co.rs.



+10242 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 15:32 - pre 39 meseci
Bolje golub u ruci nego vrabac na grani.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.166.*



+557 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 15:39 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
MajorFatal:
...
Memorijske T ćelije
Memorijske T ćelije su podskup antigen – specifičnih T ćelijs koje traju dugoročno nakon savladavanja infekcije.[1] One se brzo proširuju na veliki broj efektorskih T ćelija na ponovno ispoljavanje svog srodnog antigena, omogućavajući da se imunski "memoriše" aktivnost protiv prošlih infekcija.[5].? ?
...

Nigde ne piše da su "svojevrsni receptori", da se "po njima prave antitela", da "traju godinama, pa ni decenijama", gde si našao te podatke?

Ne pise da su recepti za pravljenje antitela, nego da su recepti za pravljenje imunog odgovora. Nije sija, nego vrat.


Kakvi sad recepti? Pisao si da su u pitanju svojevrsni receptori? Ali ovo je sad već klasično antivakcinaško ponašanje, MRI metoda već sledećeg dana postaje strašna MRI vakcina protiv koje se valja boriti, a živa komponenta virusa u vakcini već u sledećoj rečenici postaje Živa, otrovan hemijski element. Zbog toga je ljudima jako mučno da pričaju sa glupim antivakcinašima, nit čitaju napisano, nit razumeju, nit su u stanju da razmišljaju :)

Citat:
Darko Nedeljković:
Mislim da niko ne treba da bira za staru majku, nego svako za sebe.


Pa svako i bira za sebe kad se samo on razboli, kad su epidemije u pitanju, i zarazne bolesti koje se lako prenose, dogovorili smo se sto puta da se tad brine za populaciju, za celo društvo, a ne svako samo za sebe?

Citat:
Nigde ja nisam ni rekao da penzioneri ne treba da se vakcinisu. Oni su svakako pred otpisom, pa sve i da vakcina izaziva neplodnost, autizam ili sklonost alergijama nece biti neke velike stete.


Ili recimo ako su sasušena pseća prkna sastavni deo vakcine, ako izazivaju smrt, rak, ili tikove u glavi, ili šta već smislimo u tom trenutku da bi mogle da izazivaju. Glavni posao vakcina je da izazivaju, pa šta bilo...

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 15:47 - pre 39 meseci
Citat:
Java Beograd:
Bolje golub u ruci nego vrabac na grani.


Ma da bre! Još ako pronađu vakcinu koja bi omogućila ljudima da žive po 900+ godina (kao što je Bog i zamislio; hint:Metuzalem). Šta da radi pop za to vreme?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
83.137.6.*



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 18:05 - pre 39 meseci
Citat:
BuzzLightyear:
Više vredi 100EUR kada imaš 40, nego 1000000EUR kada imaš 90 godina.

Mislim da izmisljas. Daj link do kalkulacije.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
83.137.6.*



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 18:24 - pre 39 meseci
Citat:
MajorFatal:

Kakvi sad recepti? Pisao si da su u pitanju svojevrsni receptori?

Stize nas starost moj majore, jel da? Sad sam isao da proverim jesam li ja pre poceo da lapim ili ti da coravis, ali srecom izgleda da je ovo drugo.


Citat:
Darko Nedeljković:
Pa svako i bira za sebe kad se samo on razboli, kad su epidemije u pitanju, i zarazne bolesti koje se lako prenose, dogovorili smo se sto puta da se tad brine za populaciju, za celo društvo, a ne svako samo za sebe?

Srecom, nista se nismo dogovorili. Zamisli situaciju, preovladamo ovakvi kao ja i dogovorimo se vecinom glasova da svi treba da se zarazimo sto pre i to ponavljamo sto cesce. Ne bi ti se svidelo, jel da? Ovako, ja se protiv nevidljivog neprijatelja borim na svoj nacin, ti na svoj. Ako se ispostavi da se onaj jedan pogresno borio, prezivece ovaj drugi da produzi vrstu. Dogovaranje i prisilno jednoumlje je zlo kakvo god bilo, svaki covek treba da zadrzi pravo donosenja licnih odluka.

Po svemu sudeci, pandemija ce proci pre nego sto se napravi dovoljno vakcina za polovinu populacije planete. Ako bismo isli na varijantu "ili svi, ili niko" onda bi najverovatnije bilo niko, kad napravimo vakcine za sve mogli bi ih slobodno baciti. Ovako, napravi se za polovinu planete, epidemija prestane, ko zeli vakcinise se, ko ne zeli ne vakcinise se i svi srecni, svi zadovoljni. Zar nije tako bolje?
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 18:36 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
BuzzLightyear:
Više vredi 100EUR kada imaš 40, nego 1000000EUR kada imaš 90 godina.

Mislim da izmisljas. Daj link do kalkulacije.


Evo linkova:

https://www.youtube.com/watch?v=lvdJK6o7K5o
https://www.youtube.com/watch?v=P4UNfEwv_yw
https://www.youtube.com/watch?v=otHRbRENFTQ
https://www.youtube.com/watch?v=WhcmftxRroc
https://www.youtube.com/watch?v=ur30bn_3G58
https://www.youtube.com/watch?v=IgCwNfzgCOQ

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
83.137.6.*



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 19:00 - pre 39 meseci
Eto, tvoj link broj dva kaze da je obrnuto.
Sve je lako kad si mlad. Mozes opstati i sa novcem i bez novca. Ali, kako staris, nista vise nije lako. I novac postaje sve vazniji. Sledi, 100 evra kad si star vredi mnogo vise nego 100 evra kad si mlad.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 19:20 - pre 39 meseci
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 19:26 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljeković: Sledi, 100 evra kad si star vredi mnogo vise nego 100 evra kad si mlad.


Koliko vredi sav novac ovog sveta u trenutku najveće starosti, ondnosno trenutak pre smrti? Novac u tom trenutku po tebi vredi čoveku najviše? Da li nakon života pada na nulu ili nastavlja da dobija na vrednosti?
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.176.*



+557 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 19:41 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
MajorFatal:

Kakvi sad recepti? Pisao si da su u pitanju svojevrsni receptori?

Stize nas starost moj majore, jel da? Sad sam isao da proverim jesam li ja pre poceo da lapim ili ti da coravis, ali srecom izgleda da je ovo drugo.


Sva sreća, vidi stvarno, u tvojoj viziji T ćelije su recepti...


Citat:
Darko Nedeljković:
Srecom, nista se nismo dogovorili. Zamisli situaciju, preovladamo ovakvi kao ja i dogovorimo se vecinom glasova da svi treba da se zarazimo sto pre i to ponavljamo sto cesce. Ne bi ti se svidelo, jel da?


Ne bi, al ako je takav dogovor .. kao što je sad ovakav.



Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.telemaxx.net.



+7169 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 19:51 - pre 39 meseci
Citat:
Al Imam
Manje bi patio da si u startu odbio sve benefite.


Potpuno tacno, da je odbio operaciju slepog creva i nije imao srece i fasovao, recimo, sepsu - to bi ga spasilo svih daljih patnji.

Ili da mu je majka odlucila da se poradja kuci i da tokom trudnoce ne ide na preglede, da je zakovrnuo kao fetus ili beba na 100 mogucih nacina pre i oko porodjaja bukvalno bi sveo patnju na minimalnu mogucu. Izbegnuta kolicina patnje: ceo zivot.

Jedina manja patnja bi bila da mu je tata odlucio da se zamonasi pre nego sto je upoznao mamu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 19:54 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Zamisli situaciju, preovladamo ovakvi kao ja i dogovorimo se vecinom glasova da svi treba da se zarazimo sto pre i to ponavljamo sto cesce.


Od zamišljanja nema selameta. Očigledno je da niste preovladali. Kao da vas nešto sprečava u tome. Taman da preovladate, kad ono dođe Čuma.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1325
87.116.176.*



+557 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 20:22 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Dogovaranje i prisilno jednoumlje je zlo kakvo god bilo, svaki covek treba da zadrzi pravo donosenja licnih odluka.


Na primer da li će vezati pojas u svom automobilu, te da li će popiti koju čašicu pre nego što sedne za volan, da li će voziti desnom ili levom trakom...

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 20:39 - pre 39 meseci
Citat:
MajorFatal

Na primer da li će vezati pojas u svom automobilu, te da li će popiti koju čašicu pre nego što sedne za volan, da li će voziti desnom ili levom trakom...

Ima razlike!

Vezivanjem pojasa vozač ne oštećuje svoj organizam - vakcina se nanosi ubadanjem tj. oštećuje organizam.
U istom smislu unošenje alkohola (ili drugih droga/lekova) vodi izmenjenim stanjima čula/organizma tako da može biti zabranjeno unošenje SILOM alkohola (ili drugih droga/lekova).

Ali niko nikoga ne može silom nateratri da uzme alkohol (ili drugu drogu/lek).
Osim u slučaju umanjene uračunljivosti kada drugo lice/institucija preuzima odgovornost (na primer staratelj).

Dakle, da bi imali jednoobrazno ponašanje onda
ni vakcinacija ne može biti silom nametnuta.
Bilo da se sila neposredno ispoljava kao fizička sila
bilo da se sila ispoljava kroz pretnje, ucene, iznudjivanje, ograničavanje itd...


 
Odgovor na temu

dr0id

Član broj: 326795
Poruke: 464



+125 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"16.12.2020. u 20:58 - pre 39 meseci
Pa nije nametnuta, postoji izbor. Kao sto postoji izbor i kod voznje pod uticajem alkohola - ili ne pijes i vozis ili pijes pa te kazne/hapse zbog (potencijalnog) ugrozavanja drugih.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255659 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.