Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255794 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stefanx

Član broj: 173226
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"08.01.2021. u 18:37 - pre 39 meseci
danas mi se javlja pametni komsijski mrsomud zagovornik svedskog modela da mu donesem lekove iz apoteke, posto on jedva moze da ustane iz kreveta, a sestra i majka su mu smesteni u bolnicu sa obostranom upalom pluca.
pritisak mu je skocio na 200, pukli ocni kapilari...i naravno sada peva drugu pesmu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
83.137.2.*



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.01.2021. u 07:35 - pre 39 meseci
Citat:
djoka_l:
Nijedan grad u Srbiji nije imao smrtnost koja je veća od smrtnosti u Italiji, ili u Bergamu.
Lupetanje, Darko - perkusionista...

Mišljenje je kao doope - svako ga ima.

Kad smo vec kod delova tela, jeste doope imaju svi, a djoku samo polovina populacije. Znas za onu staru narodnu izreku "glup kao... djoka"?

Ti dokazujes svoju tezu. Ili si mozda ironican, kritikujes preuvelicavanje Italije? Bilo kako bilo, da se podsetimo kako je to bilo.
26.02.2020. Nestorovic je rekao ljudima i narocito zenama da mogu slobodno ici u soping u Milano. Nemamo podatke za Milano, ali imamo za celu Italiju - Italija je do tog dana imala ukupno ispod 1000 novozarazenih i ukupno ispod 20 preminulih. Znaci tog dana okvirno 10% od tih brojeva. Posto je Srbija priblizno 10% populacije italije, onda je to ekvivalentno situaciji da mi u srbiji imamo oko 10 novozarazenih dnevno i izmedju 0 i 1 umrlih. Sve i da su svi zarazeni i umrli bili iz Milana, opet smo davno prestigli taj rezultat, Srbija ima 4x-5x vecu populaciju od Milana. Naravno da su to uslovi idealni za soping, epidemija gotovo da ne postoji. Imali smo i 50-100x vise od toga, pa smo ziveli, isli u soping kad je bio crni petak i ne samo tada nego svakog dana.

Ne znam tacno kad su tv ekrani bili preplavljeni snimcima mrtvackih sanduka sa potonulog broda i izjavama "groblja nece imati dovoljno mesta" , sredinom marta pretpostavljam? Tada je italija imala ukupno oko 5k umrlih, sto je za velicinu srbije ekvivalentno 500. Do pocetka oktobra, do kad je u italiji bilo 35k umrlih, mnogo drzava je prestiglo italiju po smrtnosti. Srbija je takvu smrtnost akumulirala upravo danas.
Zakljucak je - srecom srbija nije prestigla italiju u realnom vremenu, ali su rezultati pandemije u Italiji za vreme plasenja bili smesno niski u odnosu na danasnje rezultate bilo koje drzave, pa i srbije.


[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 09.01.2021. u 08:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
83.137.2.*



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.01.2021. u 07:56 - pre 39 meseci
Citat:
stefanx:
danas mi se javlja pametni komsijski mrsomud zagovornik svedskog modela da mu donesem lekove iz apoteke, posto on jedva moze da ustane iz kreveta, a sestra i majka su mu smesteni u bolnicu sa obostranom upalom pluca.
pritisak mu je skocio na 200, pukli ocni kapilari...i naravno sada peva drugu pesmu.

Svako ima pravo da promeni misljenje. Ali ne vidim logiku. Da se zarazio u julu, prosao bi sa znatno laksim simptomima. Moja kompletna porodica je bolovala u decembru, samo ja u julu (nisam bio u srbiji pa nisam uspeo da im prenesem), njihovi simptomi prilicno teski, moji relativno blagi. I nisam promenio misljenje - ljudi sada stradaju i ispastaju jer su izbegavali da se zaraze tokom proleca i leta, kad su mikroklimatski uslovi za disajne organe najbolji i imunitet je najjaci.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.01.2021. u 10:22 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Shadowed:
Em su na zacelju neke od drzava sa solidno strogim merama (Novi Zeland, Singrapur..)
Em sve ovo sto je Ivan napisao.

Panjkovicu, prati malo diskusiju da ne ispadas glup u drustvu, od pocetka teme pricamo o evropi, a ti spavas pa na kraju uleces sa tvoji Singapurcani. Mogao si barem kao Ivan da probas da nadjes jednu Evropsku zemlju koja se ne uklapa u hipotezu.

Kako da ne, od pocetka teme se prica o tome da li ce vakcina biti obavezna (uz razn kretanja u offtopic) ali nema nikakvih ogranicenja na Evropu. Ali, i da pogledamo samo Evropu, i dalje se ne menja sustina:
Ni jedna drzava nije ignorisala covid-19 vec su samo imale razlicite nivoe mera.
Iste mere u razlicitim drzavama ne daju iste rezultate (u Svedskoj ce ljudi mnogo vise postovati preporuku nego u Srbiji obavezu)
Ni jedna od tih drzava nije na zacelju (od nabrojanih najbolje stoji Finska koja je otprilike na sredini liste). Ovde imamo razliku da je Finska pri kraju liste ali se ispostavlja da je Finska imala sasvim solidne mere pa je zapravo arument protiv toga sto si rekao
Na zacelju neke od drzava sa solidno strogim merama (Finska, Norverska, ...)
Sve ono sto je Ivan napisao.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.01.2021. u 10:24 - pre 39 meseci
Godinu dana nakon pojave ovog virusa
možemo da konstatujemo da praktično niko ne zna ništa.

Pre svega se ne znaju mehanizmi širenja virusa.
Pridržavao se ili se ne pridržavao "mera"
virus izgleda ima svoje cikluse koji su za sada van kontrole.
To što se sada u srbiji prijavljuje manji broj inficiranih i preminulih
reklo bi se da nema veze sa "merama" nego sa nepoznatim ciklusima.

Instrukcije koje daju lekari potencijalnim pacijentima
nisu pouzdane a takodje se stiče utisak
da i pored covid-ambulanti i svega ostalog
ne postoji organizacija niti logistika kako i na koji način da se obuzda širenje.
Poseban problem su potencijalno oboleli koji su pomalo prepušteni sami sebi.

Ne kažem da su lekari krivi.
Samo konstatujem da je medicina bez odgovarajućih resursa da bi bar umekšala hazarde korona virusa.

U takvoj situaciji teško je linearno prenositi parametre
i porediti jednu sredinu sa drugom.
Jedna država ima "stroge mere" pa joj raste i opada broj inficiranih.
Druga država ima "blage mere" pa joj raste i opada broj inficiranih.
Sve van kontrole.

Za pouzdanost vakcine i kontraindikacije
potrebno je da se vakciniše (u obe faze)
dovoljan broj dobrovoljaca
pa ćemo onda videti.

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.01.2021. u 10:43 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:Ne znam tacno kad su tv ekrani bili preplavljeni snimcima mrtvackih sanduka sa potonulog broda i izjavama "groblja nece imati dovoljno mesta" , sredinom marta pretpostavljam? Tada je italija imala ukupno oko 5k umrlih, sto je za velicinu srbije ekvivalentno 500. Do pocetka oktobra, do kad je u italiji bilo 35k umrlih, mnogo drzava je prestiglo italiju po smrtnosti. Srbija je takvu smrtnost akumulirala upravo danas.


Sta podrazumevas pod smrtnost?
Ako podrazumevas broj smrti Srbija nije sustigla Italiju ni blizu (Italija: ~78 000, Srbija: ~3500). Italija je po ovome 6. u svetu i 2. u Evropi. Nikako ih nije prestiglo mnogo drzava.
Ako podrazumevas odnos izmedju broja smrti i broja identifikovanih slucajeva Srbija nije sustigla Italiju (Italija: 3,5%, Srbija: 1%). Za ovo nemam podatak koji su na listi a mrzi me da racunam za sve drzave pa rangiram. Ionako verovatno nisi na ovo mislio.
Ako podrazumevas broj smrti u odnosu na broj stanovnika, Srbija nije sustigla Italiju (Italija 1290 na Mil. stanovnika, Srbija: 403). Italija je po ovome 5. u svetu (a i u Evropi). Nikako ih nije prestiglo mnogo drzava.


 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.01.2021. u 10:51 - pre 39 meseci
Inace, "italijanski scenario" ne podrazumeva samo broj smrti (ili br. smrti u odnosu na populaciju) vec i situaciju da je zdravstveni sistem preopterecen i da su zbog toga morale da se rade trijaze oko toga ko ce biti na respiratoru i da su mnogi umirali jer nisu mogli da budu zbrinuti. Da se isti broj ljudi razboleo ali tokom duzeg perioda, manji broj njih bi umro jer bi mogli biti zbrinuti. To je ono sto su onoliko pricali sa "zaravnjenjem krive".
Mi smo se pocetkom decembra solidno priblizili toj situaciji. Bilo je u vestima da je bilo slucajeva da nije bilo dovoljno mesta, ali nije bilo masovno.

Da smo radili kao sto Darko Nedeljkovic predlaze - ignorisali Covid-19 u startu, imali bismo upravo tu situaciju gde bi veci procenat obolelih umirao jer ne bi imali gde da se lece.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.01.2021. u 11:02 - pre 39 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
Shadowed:
Da vidimo rezultate za sada:

Originalni post - https://www.elitemadzone.org/p3977607

Darko Nedeljkovic - Bice maksimalo jos 1715 umrlih i za to ce trebati 8 (verovatnije 16) meseci. 200 manje/vise "da ne sitnicarimo".
Shadowed - jos 1715 umrlih ce biti pre kraja januara i to nije limit.

Tada (27.11.2020.): 1423 umrlih.
Trenutno: 1949 umrlih.
Za sada: 526 od 1715


Danas: 3211 umrlih sto je 1788.
Dakle, ne samo da nije bilo potrebno 16 meseci (pa ni 8, ali rekao si verovatno 16) nego je bilo dovoljno 1 mesec i 3 dana. Sto neko rece do kraja decembra.
Sto se tice toga da je taj broj +/- 200 maksimalni broj i da nece biti vise umrlih... Sacekacemo i tih 127 (73 vec imamo).


Danas: 3513 umrlih.
Dakle, od predvidjenih 1715 za 16 meseci imamo 2090 za nepunih mesec i po.
Od predvidjenog da ce 2938-3338* biti limit za broj umlih, imamo trenutno 3513, 175 preko predvidjenog limita. A bice ih jos.

Darko, lose ti je prosao (i) ovaj racun.


*1423+1715 = 3138, 200 manje/vise
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.01.2021. u 11:09 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Moja kompletna porodica je bolovala u decembru, samo ja u julu (nisam bio u srbiji pa nisam uspeo da im prenesem), njihovi simptomi prilicno teski, moji relativno blagi. I nisam promenio misljenje - ljudi sada stradaju i ispastaju jer su izbegavali da se zaraze tokom proleca i leta, kad su mikroklimatski uslovi za disajne organe najbolji i imunitet je najjaci.

Tebi nije potvrdjen Covid-19, bar po onome sto si ovde pisao. Mogo si imati i obicnu prehladu.

No, sve i da je tako, ljudi su razliciti i razlicito reaguju pa je poredjenje u tako malom broju beskorisno. Mozda bi ti imao i u decembru blage simptome (mozda jace nego u julu ali i dalje blage). Da bi ti rezultat, tacan ili ne, bio relevantan trebao bi imati veci broj ljudi za poredjenje u obe grupe (letnja i zimska).
Ako gledas pojedinacne primere, ja sam eto u oktobru imao tezi oblik (obostrana upala pluca, 10ak dana na intenzivnoj i sl.) a bilo je bas prolecno vreme koje preporucujes. OK, tehnicki, jesen je bila ali je vreme bilo suncano i toplo. Secam se da mi je, kad mi je bilo bolje, bilo krivo sto propustam lepo vreme.

Edit: ako koristis samo pojedinacne primere nikad ne znas da li su izuzeci ili su reprezentativni primeri. Zato je validnost rezultata nikakva, cak i ako je tacan.
 
Odgovor na temu

Al Imam

Član broj: 345564
Poruke: 100



+25 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.01.2021. u 11:39 - pre 39 meseci
Koja svrha da kopi/paste sopstvene tekstove?
Pokušavaš da pišeš isto ono što si već napisao 100x?
Misliš da će to neko čitati?

Ja recimo ne čitam više od 90% kilometarskih tekstova
uključujući ali se ne ograničavajući na tebe i Dimkovića.
Razlog je pre svega "kilometraža".


 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.01.2021. u 11:52 - pre 39 meseci
Nista od price o Masovnom " prokuzavanju " tj masovnom Imunitetu !

Iako do sada citajuci tekstove o epidemiji , mogao se steci zakljucak da izvesna gospodja , koja je " zvezda " tekstova , bas i ne pretrze se svojim Intelektualnim sposobnostima , ona je ta koja je vodila iztrazivanje o " prokuzavanju " !

S tim da je prvo bila tvrdnja da su podaci zakljucno sa septembrom , sada sama tvdi da je onih 20.7 % jer je ona to radila , zakljucno sa Oktobrom !!

Njena tvrdnja od juce je 25-30 % kolektivnog imuniteta ??

O.K. nije bas pametna , ali ni toliko glupa da omasi za 3 puta kako se na forumu tvrdi

https://rs.n1info.com/vesti/gn...-srbiji-izmedju-25-i-30-odsto/

Moje procene o tome su uvek bile tacnije od onih koje daju ovakvi likovi operisani od razuma , kao ova ne znam ni sta je iz nekog nuklearnog instituta ?

Posebno sto se ona uhvatila kao Pijana za plot samo antitela , a poznato je da osim njih postoje i T celije , koje ona nije u stanju da izracuna !

Ali procena moja oko 34-35 % mi deluje mnogo bolja od njene

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
2a02:8071:31e1:dd00:642c:921..



+7169 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.01.2021. u 12:44 - pre 39 meseci
Citat:
Al Imam
Godinu dana nakon pojave ovog virusa
možemo da konstatujemo da praktično niko ne zna ništa.


1. Prakticno imamo nekoliko vakcina sa procenjenom efektivnoscu vecom od 90%. Da bi te vakcine nastale, bilo je potrebno da se "prakticno zna" svasta - od genetskog koda do ponasanja naseg imunog sistema. Plus, naravno, tu su konkretne klinicke studije koje su ucinile da "prakticno znamo" kako se svaka od vakcina ponasa

2. Prakticno imamo rt-PCR testove koji prepoznaju virusni RNK sa preciznoscu dovoljnoj za medicinsku upotrebu (kao jedan od instrumenata koji se upotrebljavaju za dijagnozu). Da bi rt-PCR testovi sa takvom preciznoscu postojali, morao se "prakticno znati" komplet RNK virusa, sto je kompletirano jos u prvoj polovini Januara

3. Prakticno imamo i antigen testove koji prepoznaju virusne cestice, sa preciznoscu dovoljnoj za procedure za zastitu javnog zdravlja. Za antigen testove je bilo neophodno "prakticno znati" i gradju kapsida SARS-CoV-2 virusa i koji protein da detektujes kako bi imao zadovoljavajucu senzitivnost i specificnost

4. Prakticno znamo ICU protokole koji su bitno poboljsali prezivljavanje eliminacijom stvari koje su delovale pametno pre godinu dana (bazirane na SARS/MERS iskustvima). To nije zamena za lek - ali vise spasenih zivota je vise spasenih zivota

5. Prakticno znamo kako da adaptiramo opremu u kriticnoj nezi za operacije u 100% opterecenom sistemu, npr. modifikacijom raznih masina za anesteziju u respiratore, deljenjem nekih respiratora na 2 osobe i sl. Mozda zvuci trivijalno, ali se to nije znalo do prosle godine

O tonama naucnog i strucnog materijala, studijama i sl. ne treba ni pricati. Za godinu dana se o ovom virusu zna verovatno mnogo vise nego o bilo kom drugom virusu u istoriji covecanstva za isti taj rok.

To sto nemamo magicni stapic sa kojim bi u roku od godinu dana (trazili ljudi i za mnogo krace... politicari pogotovu) izmislili bezbedan lek ili bezbednu vakcinu protiv novog virusa i, ne samo to, nego odmah krenuli u masovnu aplikaciju (pricamo o milijardama ljudi) to samo pokazuje da smo jos daleko od statusa Kardashev 1 civilizacije. Iskreno se nadam da cemo do tada prvo naci vakcinu za glupost inace necemo dugo preziveti.

Citat:

Pre svega se ne znaju mehanizmi širenja virusa.


Verovatno se ne znaju svi mehanizmi sirenja virusa.

Primarni se, i te kako znaju, imas tonu studija - od prostiranja u raznim uslovima, preko vremena prezivljavanja na raznim povrsinama/materijalima.

Velika nepoznanica su zivotinje, ali to nije nesto sto bi mogli znati automatski pre nego sto ovladamo nekim vestinama iz domena naucne fantastike. Ili to ili da se vratimo u WWII pa da neki Dr. Mengele to lepo sve ispita direkt (mada i tada ne ukljucujes mutacije i sta ce se desiti unutar same zivotinje).

Citat:

Pridržavao se ili se ne pridržavao "mera"
virus izgleda ima svoje cikluse koji su za sada van kontrole.


"ciklusi virusa" su posledica haoticnog ponasanja dinamickog sistema poznatijeg kao "covecanstvo" kombinovanog sa nepredvidljivim sistemom poznatijim kao "priroda" (mutacije & sh*t).

Naravno da nije tacno da nije moguce kontrolisati "cikluse virusa" - moguce je, ali su mere gde bi se postigla kontrola neprihvatljive za COVID19 (steta bi bila veca nego dobitak).

Problem nastaje kada se pokusava naci neki "balans" izmedju mera i toka epidemije. Tu ocigledno resenja nema za sad, i verovatno ga i nece biti dok se ne postigne zadovoljavajuci nivo imuniteta u stanovnistvu

Citat:

To što se sada u srbiji prijavljuje manji broj inficiranih i preminulih
reklo bi se da nema veze sa "merama" nego sa nepoznatim ciklusima.


Cilj mera je izbegavanje 100% zauzeca resursa za kriticnu negu. Broj umrlih moze biti samo sekundarni faktor (koji nije nuzno uvek u korelaciji).

Broj zarazenih je jos dalji. Ni jedna zemlja nema takav rezim testiranja da zna broj zarazenih, vec samo broj zarazenih koji su otkriveni dijagnozom, sto zahteva... dijagnozu. Procene bazirane na antitelima nisu pouzdane osim kao vrlo grub indikator (sa zadrskom).

Citat:

Instrukcije koje daju lekari potencijalnim pacijentima
nisu pouzdane a takodje se stiče utisak


COVID19 nema lek (za sada). Zbog toga, lekari nisu ni teoretski u stanju da daju "pouzdane instrukcije" osim da se komplet izolujes od drugih sto bi dalo rezultata.

Citat:

da i pored covid-ambulanti i svega ostalog
ne postoji organizacija niti logistika kako i na koji način da se obuzda širenje.


Mozda, ali postavlja se pitanje sta je izvodljivo unutar mogucnosti (bilo gde).

Citat:

Poseban problem su potencijalno oboleli koji su pomalo prepušteni sami sebi.


Verovatno. Ali kada se radi o pandemickom patogenu, jako je tesko obezbediti negu za sve. Brojevi su potpuno drugaciji nego u normalna vremena. Ne kazem da ne moze bolje ili da moze, vec da treba uzeti u obzir i tezinu situacije.

Citat:

Ne kažem da su lekari krivi.
Samo konstatujem da je medicina bez odgovarajućih resursa da bi bar umekšala hazarde korona virusa.


Osim olaksanja nege u ICU kao jedinog mesta gde konkretno mogu da promene stvar (gde su i promenili stvar koliko su mogli - bez pronalazenja leka), medicina ne moze da "umeksa hazarde korona virusa".

Zasto ne moze? Zato sto im to nije posao niti imaju ovlascenja. Medicinski strucnjaci su samo davaoci saveta oko politike javnog zdravlja u ovom slucaju. Odluke donose politicari (iz sasvim opravdanih razloga).

Npr. medicinska struka bi verovatno vanredno stanje uredili vrlo drugacije, ali bi to ekonomski mozda bila katastrofa, itd.

Citat:

U takvoj situaciji teško je linearno prenositi parametre
i porediti jednu sredinu sa drugom.


Cak i da je sve isto sto se nege i kapaciteta tice - i dalje imas razlictu dinamiku zivota, protok ljudi i kontakte, genetiku, dnevni ritam i sl.

Medjutim ovde par ljudi koji koristi cifre onako, "zdravo za gotovo" su daleko i od toga. Nema nikakve normalizacije cak i kad se zna da je mora biti (zna se i kako), proizvoljno se uzimaju signali i proglasava uzrok i posledica itd..

Citat:

Jedna država ima "stroge mere" pa joj raste i opada broj inficiranih.
Druga država ima "blage mere" pa joj raste i opada broj inficiranih.
Sve van kontrole.


Ponovicu, cilj mera (bar u zemljama koje se vode nekom razumnom politikom) je modulacija udara na zdravstveni sistem kako bi se izbeglo 100% opterecenje ICU resursa.

Sa tim u vidu "van kontrole", kolko vidim, ne stoji u vecini slucajeva u Evropi. Kad krene novi udar, pojacavaju se mere i predvidljivo stvari padaju. Ako ne padaju - dodatno se pojacavaju mere do padanja. Za sada trenutno samo UK ispada iz te igre, ali verujem da ce se i oni kalibrisati ponovo brzo.

SARS-CoV-2 bi morao da postane odjednom mnogo zarazniji pa da mora da se kompletno revidira strategija.

Citat:

Za pouzdanost vakcine i kontraindikacije
potrebno je da se vakciniše (u obe faze)
dovoljan broj dobrovoljaca
pa ćemo onda videti.


Trenutno je vakcinisano 23.2 miliona ljudi. Pre-autorizacione statistike su dostupne i prilicno detaljne. Post-autorizacione statistike koje su prikupljene ne odstupaju od prvih.

Citaj: vakcine su izuzetno bezbedne.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
83.137.2.*



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.01.2021. u 15:41 - pre 39 meseci
Citat:
Shadowed:
Finska imala sasvim solidne mere

Finska je i danas jedna od retkih drzava u evropi gde mozes u prodavnicu bez maske. Koriscenje maski je po principu dobrovoljnosti, ali a vlasnik prodavnice bira hoce li u njegovu prodavnicu biti dozvoljen ulazak svima, ili samo maskiranima. Vecina naravno bira da je kupac uvek u pravu - zeleo ili ne zeleo da nosi masku.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
83.137.2.*



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.01.2021. u 23:02 - pre 39 meseci
Citat:
Shadowed:
Sta podrazumevas pod smrtnost?
Ako podrazumevas broj smrti Srbija nije sustigla Italiju ni blizu (Italija: ~78 000, Srbija: ~3500). Italija je po ovome 6. u svetu i 2. u Evropi. Nikako ih nije prestiglo mnogo drzava.

Mnogo se pravis naivan panjkovicu.
Odes na worldometers, sortiras po broju umrlih na milion stanovnika i vidis da je Italija peta u svetu i takodje peta u evropi, tj. cetvrta i u svetu i evropi ako san marino ne smatramo pravlm drzavom. Ispred su Belgija, Slovenija i Bosna, drzave sa prilicno jakim merama.

Citat:
Ako podrazumevas odnos izmedju broja smrti i broja identifikovanih slucajeva...

Naravno da ne pravim i vise puta sam pomenuo da je suludo praviti bilo kakvu statistiku na osnovu identifikovanih slucajeva. Naprimer, Srbija je identifikovala 350k slucajeva, mogla je identifikovati 3 miliona, mogla je identifikovati 3 hiljade, taj podatak pretezno zavisi od zalaganja, motivacije i slobodne volje, a samo manjim delom od prirodnih desavanja.


 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
83.137.2.*



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.01.2021. u 23:21 - pre 39 meseci
Citat:
Shadowed:
Citat:
Shadowed:
Citat:
Shadowed:
Da vidimo rezultate za sada:

Originalni post - https://www.elitemadzone.org/p3977607

Darko Nedeljkovic - Bice maksimalo jos 1715 umrlih i za to ce trebati 8 (verovatnije 16) meseci. 200 manje/vise "da ne sitnicarimo".
Shadowed - jos 1715 umrlih ce biti pre kraja januara i to nije limit.

Tada (27.11.2020.): 1423 umrlih.
Trenutno: 1949 umrlih.
Za sada: 526 od 1715


Danas: 3211 umrlih sto je 1788.
Dakle, ne samo da nije bilo potrebno 16 meseci (pa ni 8, ali rekao si verovatno 16) nego je bilo dovoljno 1 mesec i 3 dana. Sto neko rece do kraja decembra.
Sto se tice toga da je taj broj +/- 200 maksimalni broj i da nece biti vise umrlih... Sacekacemo i tih 127 (73 vec imamo).


Danas: 3513 umrlih.
Dakle, od predvidjenih 1715 za 16 meseci imamo 2090 za nepunih mesec i po.
Od predvidjenog da ce 2938-3338* biti limit za broj umlih, imamo trenutno 3513, 175 preko predvidjenog limita. A bice ih jos.

Darko, lose ti je prosao (i) ovaj racun.


*1423+1715 = 3138, 200 manje/vise

Vidim da iz nekog razloga zelis da spamujemo temu jednim istim porukama, ali ipak od mene samo link gde smo to rascivijali:
https://www.elitemadzone.org/p3983291

Posto se stavovi nauke i struke menjaju, a ja sam maksimalno postujem njihove stavove, onda se i rezultat mora menjati, logicno zar ne?
Ako struka kaze da imunitet krda nastupa na 70% imuniziranih i ja izracunam da to znaci 3.150 umrlih, a potom ti isti kazu "zeznuli smo se, nije 70% nego 90%" onda BEZ PROMENE NACINA IZRACUNAVANJA tih 3150 postane 4050.
To sto je epidemija ubrzala pa nece trajati 16 meseci nego 4 ne bi trebalo da utice na konacan broj mrtvih.
Ukoliko u medjuvremenu nauka promeni stav pa kaze da verovatnoca umiranja zimi nije veca od verovatnoce umiranja leti za 30% nego za 40%, rezultat ce se sam promeniti, ja tu nista ne mogu. Vidis i sam da je nacin izracunavanja dobar, a to sto najveci svetski epidemiolozi objavljuju pogresne brojeve pa ih potom menjaju, na to ja nemam uticaj.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
83.137.2.*



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"09.01.2021. u 23:44 - pre 39 meseci
Citat:
Shadowed:
Tebi nije potvrdjen Covid-19, bar po onome sto si ovde pisao. Mogo si imati i obicnu prehladu.

Da. Ali testovi hoce da pogrese, ovi kojima je potvrdjen isto su mogli imati obicnu prehladu.

Citat:
No, sve i da je tako, ljudi su razliciti i razlicito reaguju pa je poredjenje u tako malom broju beskorisno. Mozda bi ti imao i u decembru blage simptome (mozda jace nego u julu ali i dalje blage).

Pa jeste. Sve sto imamo je visedecenijska statistika za obicne pneumonije koja kaze da su simptomi zimi 30% tezi, tj. smrtnost 30% veca. Sad ces ti da kazes da covid-19 nije obicna pneumonija, pa zato u nedostatku cvrstih dokaza moramo da pretpostavimo da je smrtnost jednaka leti i zimi? Medjutim, to nije naucni metod koji se koristi kod procene rizika. Koristi se metod da poredis sa najslicnijom mogucom situacijom za koju imas podatke i da u obzir uzimas svaki faktor i dejstvo koje on obicno ima na rezultat. Na kraju, isto kao kod vremenske prognoze, dozvoljeno je cak i da pogresis u predvidjanju. Sanse da pogodis tacne brojeve su prakticno nikakve, ali je ocekivano da se pogodi red velicine rizika, da se za mnogo ni preceni ni potceni. A potcenjivanje i precenjivanje smo imali priliku da vidimo od najodgovornijih koji su za samo par nedelja dosli od "moze se desiti da nekoliko ljudi umre" do "groblja nece biti dovoljno velika da vas sve prime". Jedna devijantnost koju ovde vidimo je tvoja klinicka opsednutost omalovazavanjem naucnog metoda procene rizika. Nama citaocima je to samo smesno, ali tebi ta opsesija sigurno izaziva stradanje i umanjenje kvaliteta zivota, pa bi bilo dobro da pitas nekog strucnog postoji li neko resenje za taj problem. Ja nisam strucan za psihoanalizu, ali eto, Dimkovic je nedavno demonstrirao znanje na tu temu, pa bi mozda mogao da uspostavi dijagnozu.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
83.137.2.*



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.01.2021. u 00:08 - pre 39 meseci
Citat:
Shadowed:
Da smo radili kao sto Darko Nedeljkovic predlaze - ignorisali Covid-19 u startu, imali bismo upravo tu situaciju gde bi veci procenat obolelih umirao jer ne bi imali gde da se lece.

A postonismo tako radili, imali smo upravo tu situaciju da je veci procenat obolelih (od kancera i kardiovaskularnih bolesti) umirao jer nisu imali gde da se lece. Pokusaj da sagledas jednu siru sliku. Od korone ce tokom godinu dana mera umreti oko 4k ljudi. Od kancera i kardiovaskularnih bolesti 10x toliko. Da smo ignorisali covid19, mogli smo imati jos 4k mrtvih nije sporno. Ali hi u tom slucaju imali 8k manje mrtvih od raka i srcanog udara. Zbog toga, kad budemo imali sve statisticke podatke o broju umrlih i uzrocima smrti, mozda ce digitron pokazati da bi ignorisanje covid19 u krajnjem zbiru sacuvalo vise hiljada zivota. Dok to ne izracunamo ostaje samo - mozda. Kao realna, moguca i naucno prihvatljiva hipoteza.

Posebna prica, koju ne treba zanemariti su umrli na nervnoj bazi. Ukoliko zdravog coveka ubedimo da boluje od opasne smrtonosne bolesti, postoji neki % verovatnoce da ce ubrzo umreti. Isto kao sto kad imamo tesko obolelog coveka, verovatnoca prezivljavanja je veca ukoliko on veruje da to nije bas toliko opasno. Stres i imunitet ne idu jedno sa drugim, tako da borbu protiv virusa nikako ne treba posmatrati kao iskljucivo fizicki proces - ishod mnogo zavisi i od psihologije.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1738
83.137.2.*



+2282 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.01.2021. u 00:34 - pre 39 meseci
Citat:
ademare:
Ali procena moja oko 34-35 % mi deluje mnogo bolja od njene ;)

Uh, mnogo se razlikujemo, do sad bi trebalo da su i najveci pesimisti prebacili 50%. U nedostatku drugog naucnog metoda, hajde da probamo sa proporcijama.
Tokom juna meseca testirano je 1000 porodica, neki blize pocetku, neki blize kraju meseca, pa hajde da posmatramo sredi u kao prosek.
Dakle, sredinom juna imali smo oko 255 mrtvih. Antitela je imalo 6.4% populacije. Danas imamo oko 3600 mrtvih.
255:6.4=3600:x
X=3600*6.4/255
X=90%

Tako kaze digitron, ali prilicno je ocigledno da je to malo vise od realnog, jer jos uvek nemamo kolektivni imunitet, a Fauci je rekao na 90%. Razlog prvi prenaduvane statistike je sto su mnoge smrti koje bi se svakako desile pripisane covid19. Naprimer, moj komsija, neuspesni pacijent onkologije, sa 100kg spao na 40kg, za malo da umre od raka, ali se u poslednjem trenutku zarazi koronom i udje u statistiku kao preminuo od covid19....
Razlog 2, 1 letnji umrli ekvivalentan je 1.3 zimska, tako da ovih 3600 treba da racunamo kao mozda 3.000.
Kad se tosve uzme u obzir, dolazi se do 70% sto je prilicno realno. Kakvih crnih 34%-35%, daleko bilo, zloslutnice!

Mislim da bi svi koji objavljuju procente trebalo da objave detaljan postupak izracunavanja, da drugi mogu da ukazu na eventualne greske.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.01.2021. u 00:54 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Posto se stavovi nauke i struke menjaju, a ja sam maksimalno postujem njihove stavove, onda se i rezultat mora menjati, logicno zar ne?

Nema izvlacenja. Npravio si predvidanje, omasio si.

Citat:
Darko Nedeljković:To sto je epidemija ubrzala pa nece trajati 16 meseci nego 4 ne bi trebalo da utice na konacan broj mrtvih.

Kako ne? Pa, rekao si onaj broj mrtvih za 16 meseci, nece biti taj broj mtvih za 4 meseca jer je vec sada prekoracen.
Usput budi receno, imamo li to novo predvidjnje od tebe, da ce epidemija trajati 4 meseca od tada (umesto 16) odnosno jos 2 i po meseca od sada?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"10.01.2021. u 00:57 - pre 39 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Citat:
Shadowed:
Da smo radili kao sto Darko Nedeljkovic predlaze - ignorisali Covid-19 u startu, imali bismo upravo tu situaciju gde bi veci procenat obolelih umirao jer ne bi imali gde da se lece.

A postonismo tako radili, imali smo upravo tu situaciju da je veci procenat obolelih (od kancera i kardiovaskularnih bolesti) umirao jer nisu imali gde da se lece. Pokusaj da sagledas jednu siru sliku. Od korone ce tokom godinu dana mera umreti oko 4k ljudi. Od kancera i kardiovaskularnih bolesti 10x toliko. Da smo ignorisali covid19, mogli smo imati jos 4k mrtvih nije sporno. Ali hi u tom slucaju imali 8k manje mrtvih od raka i srcanog udara. Zbog toga, kad budemo imali sve statisticke podatke o broju umrlih i uzrocima smrti, mozda ce digitron pokazati da bi ignorisanje covid19 u krajnjem zbiru sacuvalo vise hiljada zivota. Dok to ne izracunamo ostaje samo - mozda. Kao realna, moguca i naucno prihvatljiva hipoteza.

Ukratko: u oba slucaja imas opterecenje zdravstvenog sistema koji dovodi do toga da nema mesta za sve bolesnike (i covid i druge). Samo sto ti tvrdis da je manje opterecenje ako ne uvodis mere nego ako uvodis
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Da li će vakcina biti obavezna, ODREDIĆE STRUKA"

Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 255794 | Odgovora: 2759 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.