Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li bi komunizam preporodio Srbiju?

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42611 | Odgovora: 330 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Da li bi komunizam preporodio Srbiju?24.05.2021. u 13:52 - pre 34 meseci
Za sad nam dobro ide, ono realno-generalno i ako niko ne priznaje da živimo u komunizmu. Ali nismo daleko. Imamo vrhovnog vođu koji se pita i koji cvet koliko da se zaliva i kako se jede salama. A daje nam i pare zbog korone, davao bi i da je nema. i tako to....

Da ga biramo za doživotnog predsednika i ćao. Ušao je u šemu, pohvatao kontakte i dovoljno je "šuntav" da se bavi politikom. Eto to. Živela Srbija.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?24.05.2021. u 14:11 - pre 34 meseci
Mi živimo na teritoriji okupiranoj od strane multinacionalnih korporacija. Vođa se ne pita ništa, on je samo osoba zadužena za odnose sa javnošću. Nema ovo veze sa komunizmom. Komunizam je bio loš, ali ovo sada je još gore.
 
Odgovor na temu

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?24.05.2021. u 14:32 - pre 34 meseci
"okupiranoj od strane multinacionalnih korporacija"

dovoljan razlog da nas više nikada ne bombarduju. I na kraju Kosovo će ostati tu gde jeste i neće ga zapad odneti u krilu.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3441

Jabber: djoka_l


+1460 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?24.05.2021. u 15:06 - pre 34 meseci
Očigledno postavljač teme nema pojma šta je komunizam.
Pretpostavljam da je mislio na socijalizam, ili možda na nešto drugo.
Pre će biti da bombarduje forum gomilom gluposti.

Nije ni čudo, imajući u vidu da je ovo 150. nick poznatog forumaša, a na svakom nicku je, uglavnom, pisao gluposti.
Jedino "normalno" što je dotični pisao, to je bilo o problemima sa svojim psihijatrijskim oboljenjima....
Rekao bih da je u pitanju F20.5 koja je pod vrlo dobrom kontrolom propisanom terapijom.

 
Odgovor na temu

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?24.05.2021. u 15:28 - pre 34 meseci
A ti si mason? Ne mogu da verujem da vas nekolicina delite međusobno informacije o članovima .Ovde je anonimnost misaona imenica.
 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 793



+627 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?25.05.2021. u 11:57 - pre 34 meseci
Citat:
nenadovic85:
Za sad nam dobro ide, ono realno-generalno i ako niko ne priznaje da živimo u komunizmu.

Nemas ti pojma sta su to komunizam ili socijalizam, jer ako je ovo '85 tvoja godina rodjenja, onda moram da te razocaram cinjenicom da si ti svega 5 godina ziveo u ostatku nekadasnjeg jugoslovenskog socijalizma. I za to vreme si se verovatno samo igrao u pesku.

A kada si dosao do uzrasta da shvatis sta je to drustveni poredak (negde 15-16 godina), tada u Srbiji vise nije bilo ni poslednjih ostataka zaostavstine SFRJ.

I kao sto neko rece gore, ovo sto je Srbija danas nema blage veze sa socijalizmom ... a od komunizma je udaljeno milionima svetlosnih godina.

Trenutni poredak u Srbiji je najgori vid liberalnog kapitalizma, ali onaj prastari, od pre 200 godina ... takozvana prvobitna akumulacija kapitala (citaj: drpaj ko sta moze).

U socijalizmu u kome sam ja odrastao (godina rodjenja 1969) imali smo:

* BRIGU DRZAVE I SISTEMA O OBICNOM COVEKU!
* Besplatno zdravstvo, svima dostupno bez potrebe da "idemo privatno" cak i za banalne stvari.
* Besplatno skolstvo, zakljucno sa nivoom danasnjeg mastera, bez potrebe da "idemo privatno", odnosno jurimo privatne casove za decu cak i za banalne predmete.
* Manje-vise garantovani posao u struci za koju smo se skolovali (uz izvesne povremene poteskoce) i to drzavni, a ne da "idemo privatno".
* Stanove od preduzeca - bez potrebe da uzimamo kredite i "idemo privatno".
* Dodatak prethodnom - ko je hteo svoj privatni stan dobijao je veoma povoljne kredite ... a ko je imao jos neku sitniju paru, imao je i ...
* Vikendicu ili makar samo plac na kome si mogao da obrnes rostilj, a mozda usput zasadis i neku vocku, da se nadje za kuvanje zimnice ... a koga je mrzelo da kuva imao je i:
* Zimnicu preko sindikata ... a sindikat se starao da imamo i:
* Placene vikende, drzavne praznike, letovanja i zimovanja, a mnonge firme su imale i svoja odmaralista gde su radnici letovali za smesne pare.
* Placeni prekovremeni rad i nocne smene.
* Zastitu od samovolje poslodavca - otkaz si dobijao samo ako napravis neki tezak belaj - recimo ako se pobijes s kolegom na poslu ili nesto gore ...
* Plate od kojih si mogao da kupis prosecan domaci auto i da ti jos ostane dovoljno za stek ... i za poneko putovanje, za sta smo imali ...
* Pasose sa kojima nam nisu bile potrebne vize skoro ni za jednu zemlju (izuzeci: SAD, Kanada, Australija i - iz nekog smesnog razloga - za Grcku su bile obavezne vize!).
* Osecaj neverovatne licne bezbednosti i sigurnosti bilo gde i bilo kada - u bilo koje doba dana i noci.
* Prave prijatelje, komsije, rodjake ... koji su uvek tu da ti pomognu kada si u nevolji.
* Policiju, vojsku, sudove ... i zatvore za kriminalce.

A bili smo besni, jer nismo imali:

* Brendirana g***a - poput namestaja koji se raspada (ali je Ikea, brateeee), patika koje puknu cim sutnes bilo sta (ali su Najki, brateee ...) ... i tako dalje ...
* Mogucnost da lajemo protiv vlasti (za to se islo u zatvor).
* Pricamo politicke viceve (za to se islo u zatvor).
* Letovanja u Grckoj (da ponovim - iz nekog smesnog razloga Grci su nam trazili vize, nikada mi nije bilo jasno zasto).
* Povremeno nismo imali kafu ... kada su bile nestasice (koje u tom uzrastu nisam kapirao ni zasto su bile) ...
* Mogucnost da se neki retki tajkuni bogate preko odredjene mere ...
* Mogucnost da preko reda "idemo privatno" samo zato sto nam se moze i sto imamo malo vise para od neke tamo sirotinje raje, za koju nas zabole nas ... drzavni organ ...

A sada? Pa recimo, da imamo sve sa ove druge liste, ali nazalost nista od onoga sa prve ...

P. S. Ovo su moji licni utisci onoga sto sam doziveo tada i kasnije. Znam da sada mozemo da pisemo filozofske traktate na temu: zbog toga sto je bilo tada patimo sada ... ili: zato sto ste uzimali velike kredite tada, mi moramo da ih otplacujemo sada ... u to ne zelim da ulazim, jer su te price dosta slozene.

Ovo je samo vidjenje jednog tadasnjeg deteta, nista vise.

P. P. S. Da ne ispadne sada samo da hvalim Tita i njegovo vreme ... mom dedi i prababi je njegov rezim oduzeo sve sto su imali, a imali su podosta pre II svetskog rata. Moji su zbog te njihove proslosti osudjeni na zivot u stanu sa sustanarima sve do mog rodjenja, kada se drzava smilovala da im iseli sustanare itd. Znaci, nije se bas "zivelo lepo" ... bilo je tu ohoho crnih strana. Ali ja te njihove muke ne pamtim, niti pamtim muke disidenata, nisam ih doziveo licno, a za disidentizam sam ipak bio mali, tako da ne mogu da kazem nista o tome. Meni i mom detinjstvu nista nije falilo ...

[Ovu poruku je menjao B3R1 dana 25.05.2021. u 15:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?25.05.2021. u 15:08 - pre 34 meseci
Ja sam rođen u sretno doba :) čim sam krenuo u školu krenule su i demonstracije i Vuk Drašković za koga je bila cela Srbija, a on ispade g*vno. Išao sam sa mojima po trgovima i lupao šerpe, prodavali smo santos kafu od sadašnjeg dbejce iz kruševca ne mogu da se setim imena tog nitkova.

pare sa hiljadu nula, inflacija, do svoje desete godine svake godine sam išao na more, ćeš da viš slike :) Sve u svemu srednja radnička klasa, ali meni je bilo lepo, jer sam bio mali, posle mi je bilo još lepše jer sam bio mlad, tada su nas bombardovali. I to mi je bilo lepo jer sam se opijao po šatorima i vikendicama sa drugarima. Tako da se slažem da je sve to njesra što pričamo ti i ja i sve je stvar subjektivnog osećaja. Starimo,.,,,, i sve je manje lepo. Ali vidim da napredujemo, omladina zapošljena, dualno obrazovanje, fabrike, putevi čudesa. Nije vlast kriva sto ja nemam dva prednja zuba i što nema pas za šta da me ujede, ja sam kriv.

Ali ne kukammmmm, radim borim se i volim ovu zemlju. Znam da se krade, uvek se kralo. Znam da su vlasti u uskoj sprezi sa kriminalcima. Ali to tako taljiga godinama. Tako funkcioniše život. Uvek je bilo podguznih muva.

Samo ja tipujem na komunizam zbog sebe naravno. Jer bih time dobio više, a tajkuni manje. Bile bi manje socijalne razlike. I ako je u martu prosečna plata bila 555 evra, ja to nisam osetio. Šta ću, ja otac i majka živimo sa 50k dinara mesečno i jbg.


Ali volim ovu zemlju zbog pečenja, zbog prelepih manastira, zbog piva, zbog drugova iz detinjstva i neću bre da idem nigde, a mogo sam, samo sam treba da kažem, ajde. Ali nisam.

A što sam rekao da je komunizam dobar. Upravo zato da bi meni bilo bolje. Manje bih radio a više bih imao nego sad. A biće i toga. Ovo je ipak naša zemlja i mi se pitamo. Aj, ćao.
 
Odgovor na temu

BuzzLightyear

Član broj: 345017
Poruke: 71



+432 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?25.05.2021. u 15:53 - pre 34 meseci
Pogledaj mapu sa teme "Gde sve kopa Rio Tinto" pa će ti biti jasnije čija je zemlja i ko se pita. Ljude više zanimaju anakonde i krokodili nego ono što im se dešava ispred nosa.
 
Odgovor na temu

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?25.05.2021. u 16:05 - pre 34 meseci
Progres. Ne znam svaki izam, možda realizam...
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?25.05.2021. u 16:31 - pre 34 meseci
Naučiće serbstvo kakva je razlika izmedju radničke plate i kapitalističke nadnice.
Možda će i jednog dana ukapirati zašto je Beko, Borovo i Kluz brend za kinesku odeću i obuću od plastike.
Možda će jednog dana i ukapirati da se svinjski papci, uši i repove ne jedu nego bacaju psima.
O radničkim pravima, odmaralištima, zaštiti na radu, porodiljsko odsustvu, dečijim dodacima i o svemu onom što je stvorio Titov proleterijat drugi put.

Naučiće na gluplji način lupanjem sopstvene tintare.
U medjuvremenu dok stenje i pokušava da ukapira ko ga je zajebbao podsetimo se kako je nekad bilo:



A hejteri nek udre da je lažirano.

 
Odgovor na temu

B3R1
Berislav Todorovic
NL

B3R1
Član broj: 224915
Poruke: 793



+627 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?25.05.2021. u 18:59 - pre 34 meseci
Citat:
alimamnekolikokuća
A hejteri nek udre da je lažirano.

Vidi, nista nije bilo lazirano ... kad vec pominjes tekstilnu industriju - u vreme SFRJ Centrotextil je izvozio u Ameriku i imao svoje predstavnistvo na Menhetnu! Prva petoletka je radila neke delove za Boing (pogledaj pricu ovde, imas i sliku Boingovog sertifikata koji su imali), Zastava je izvozila oruzje itd.

Govorili su da je sve to finansirano skupim kreditima, a kada pogledas iznos tadasnjih i danasnjih kredita i uradis neophodne revalorizacije ustanovis da taj dug i nije bio velik u poredjenju s tadasnjim BDP-om.

Nas jedini problem je sto u novembru 1989. dok smo gledali one slike iz Berlina nismo na vreme shvatili koji vetrovi duvaju i sta nam je ciniti ... vec su nam u tom trenutku bile vaznije neke gluposti. Dok je ostatak istocne Evrope shvatio sta treba da uradi. Mogli smo da budemo u rangu danasnje Ceske i Poljske.

Da, inat ... a uzgred, setio sam se i zasto su nam u vreme stare Juge samo za Grcku bile potrebne vize. Zato sto su 1945 trazili od Tita da Republiku Makedoniju nazove drugacije - Vardarija, Skopljanija ... kako god, samo ne Makedonija. A on im je rekao NE. Znaci, opet inat.
 
Odgovor na temu

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?25.05.2021. u 19:10 - pre 34 meseci
Shvatili smo mi, ali nije moglo drugačije. Kosovo je izazvalo tu krizu. Hteli su šiptari još tad svoju republiku, srbi nisu dali, a ostali narodi hteli su da se okanu bratstva i jedinstva jer nisu zeleli da rešavaju srpske probleme.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
..00d:5c8f:b8a5:bc3b:7818:c57c



+7166 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?25.05.2021. u 22:51 - pre 34 meseci
Citat:
B3R1
A on im je rekao NE. Znaci, opet inat.


Postoji velika razlika izmedju Titovog "Ne" i novijih primera.

Titovo "ne" vrlo verovatno nije bilo nikakav inat vec odraz objektivne moci (lik koji navlaci SSSR k'o najvece dalebu i odjednom postaje saveznik zapada, i to neposredno posle prve posete komuniste UK gde ga je primila i kraljica bez da je morala uopste - stavise nije po nekoj logici ni trebala da prica sa njim ako bi se uzela stanradna UK retorika... ne deluje kao inadzija vec kao 1st class pokeras).

Covek je bio aktivni ucesnik posleratnih sukoba u Grckoj gde je bio glavni saveznik jedne od strana. U tim mesecima i godinama je Titova Jugoslavija imala daleko vece planove sto se regiona tice. Grcka nije bila ni u kakvom polozaju da postavlja uslove Jugoslaviji.

Sa tim u vidu, neko od*bavanje Grka je sasvim za ocekivati. Sumnjam da je ikoga, osim ljudi sa vezama u Grckoj, bolela ona stvar previse sto su Grci uveli vize. Nisu to bila vremena kao danas gde je nesmetan promet ljudi i robe podrazumevena stvar.

Mislim J*bt... ajd "ne" Grcima, ali Tito je "ne" rekao Staljinu (i ne samo "ne" :-) - ono, taj ko je brkatom Joe-u mogao da pokaze srednji prst ne verujem da se znojio oko Grka.

Uporedi to sa "istorijskim ne" 90-tih, gde Slobina Jugoslavija nije imala ama bas nista sa cim bi to svoje "ne" mogla da odbrani ili pokrije.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 701
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+591 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?26.05.2021. u 01:01 - pre 34 meseci
Pitam se šta će nam se desiti kad ovaj sad kaže neko istorijsko NE.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1327
87.116.163.*



+557 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?26.05.2021. u 01:07 - pre 34 meseci
Šizoje je rekao ne zdravom razumu davnih dana, čekamo samo da institucije počnu da rade svoj posao.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?27.05.2021. u 20:57 - pre 34 meseci
Ja sam pošao u školu kad se desio neformalni bankrot SFRJ - to je ono vreme kad su bile nestašice kafe, par-nepar za vožnju, nestašica sredstava za higijenu. ZAŠTO nije bilo uvoznih artikala ili proizvoda koji su zavisili od uvoznih sirovina, može da se pročita (čak) i na internetu.

A te priče za Boing i slično... mi smo dobijali te poslove da ne bismo ranije bankrotirali, jer se Zapad plašio da će tako oslabljena SFRJ pasti pod uticaj SSSR ili da će nas SSSR pregaziti kao Mađarsku i Čehoslovačku.
Zato su nam davali poslove, da se stvori privid industrije koja je konkurentna zapadnoj i da se omogući bolji standard "radničke klase".

Stanovi, letovališta... pa, i to je sve neko morao da plati, samo je država bila vlasnik i građevinske firme, i placa, i vodovoda i kanalizacije, i elektroprivrede... i onda, sve bilo besplatno (plac, voda, struja...) ili simbolične cene, ali zato ako napraviš kuću, priključak za telefon 2000DEM, priključak za vodu i struju nešto malo jeftinije, itd.
Dakle, neko je dobijao stan džabe, uključujući sve komunalije, a neko ko je morao od svoje plate da pravi kuću takođe je morao za svaki od tih priključaka da izdvoji po nekoliko plata. Zato je nekima bilo super, recimo onima koji su krivinarili na poslu, a dobili stan, besplatno letovanje i sl. Ali, oni koji su bili vredni i pošteni mnogo bi bolje prošli u nekoj Nemačkoj ili Francuskoj nego što su prošli u SFRJ.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

nenadovic85
my own my way

Član broj: 345971
Poruke: 260
*.dynamic.a1.rs.



+64 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?01.06.2021. u 15:29 - pre 34 meseci
U starom egiptu je vladao komunizam. prvo. drugo, idemo ka tome. treće, ceo svet će govoriti jednim jezikom sa dijalektima mnogim. Kapitalizam polako počinje da odumire. U Kini i Severnoj Koreji nema klošara, nema gladnih... Što bi rekao Rambo Amadeus, ukino bih i novac, nego da se trguje na tačkice u dnevniku. I da se sporazumevamo telepetski.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
81.92.200.54



+1064 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?01.06.2021. u 15:36 - pre 34 meseci
Kina nema blage veze ni sa socijalizmom ni sa komunizmom. To je ultra kapitalizam bez ikakvih prava radnika...
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1179



+835 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?01.06.2021. u 16:25 - pre 34 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic : "Postoji velika razlika izmedju Titovog "Ne" i novijih primera.

Titovo "ne" vrlo verovatno nije bilo nikakav inat vec odraz objektivne moci (lik koji navlaci SSSR k'o najvece dalebu i odjednom postaje saveznik zapada, i to neposredno posle prve posete komuniste UK gde ga je primila i kraljica bez da je morala uopste - stavise nije po nekoj logici ni trebala da prica sa njim ako bi se uzela stanradna UK retorika... ne deluje kao inadzija vec kao 1st class pokeras).

Covek je bio aktivni ucesnik posleratnih sukoba u Grckoj gde je bio glavni saveznik jedne od strana. U tim mesecima i godinama je Titova Jugoslavija imala daleko vece planove sto se regiona tice. Grcka nije bila ni u kakvom polozaju da postavlja uslove Jugoslaviji.

Sa tim u vidu, neko od*bavanje Grka je sasvim za ocekivati. Sumnjam da je ikoga, osim ljudi sa vezama u Grckoj, bolela ona stvar previse sto su Grci uveli vize. Nisu to bila vremena kao danas gde je nesmetan promet ljudi i robe podrazumevena stvar.

Mislim J*bt... ajd "ne" Grcima, ali Tito je "ne" rekao Staljinu (i ne samo "ne" :-) - ono, taj ko je brkatom Joe-u mogao da pokaze srednji prst ne verujem da se znojio oko Grka.

Uporedi to sa "istorijskim ne" 90-tih, gde Slobina Jugoslavija nije imala ama bas nista sa cim bi to svoje "ne" mogla da odbrani ili pokrije."

Mislim da je stvar bila jednostavnija.

Grci su bili saveznicima sa Englezima, kao i Tito. Tito je u Grcku uleteo sa tkz podrskom jednoj strani, samo kao nacin da maksimizuje dobit od gradjanskog rata tamo. Dobici su bili veliki, osim sto je na brutalan nacin prodao te nesretnike tamo, mislim na grcke komuniste, verujem da je lepo naplatio kod "svojih" Engleza( i Amera). Verovatno ima i drugih dobitaka osim kinte i americkog hardvera, stekao je neoborivo poverenja na Zapadu, pokidao veze Jugoslavije i Srbije, sa Grckom, koja se kao sto znamo i ako pod diktaturom, nekoliko puta brze razvijala nego li ta njegova Yu.

Sto se tice "prstenca" Staljinu, mislim da je stvar bila resena jos prilikom podele kolaca na Jalti ili sl. mestu, Yu je bila neformalno u Nato-u, sa manje ili vise garancija.
Znaci, kao i sa Grckom "avanturom", znao je kako su karte podeljene, ali je gledao kako da napravi predstavu i izvuce maksimum za svoj racun.
Ovog puta mesto grckih komunista zamenili su srpski komunisti, koje je brutalno oterao na Goli otok i druge zatvore.

"Milina" jedna, posto je koju godinu pre pobio 60+ hiljada Srba u Srbiji bez sudjenja u miru, onda se otarasio i desetine hiljada srpskih komunista.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?01.06.2021. u 16:43 - pre 34 meseci
Tito , Nije znao sta je Cercil dogovarao na cuvenoj salveti sa Staljinom !

Nije ni mogao da zna jer je dogovor bio tajni , o podeli Evrope !

Staljin se drzao dogovora kao pijan plota jer se 1945 , posle Nuklernih bombi po Japanu ispostavilo da je on Slabija strana !

I bio je Slabija strana sve dok SSSR nije i sam proizveo Atomsku bombu .

Kako Tito nije znao ne samo da je on uskocio u Gradjanski rat u Grckoj , vec je bio jedan od Inicijatora i glavna zaracena strana !

Tu je brzo stigla Packa iz SSSR -a , i Titova Megalomanska ambicija je bila suzbijena za kratko !

Tito je od kako je preuzeo vlast 1944. bio Veci Staljinista od samog Staljina ! Nikakvog demokratskog socijalizma nije bilo u njegovoj glavi ni u naznakama !


Posle neuspele epizode sa Grckom , Tito je nastavio sa ambicijama stvaranja tzv " Balkanske Federacije " ! Na njenom celu bi bio naravno On ! U startu je bilo planirano da se ona formira od Jugoslavije , Bugarske i Albanije . Plan o ukljucivanju Grcke je videli smo kako i zasto propao ! Ali plan je u drugoj fazi podrazumevao i ukljucivanje Rumunije i Madjarske !


To je bila kap koje je prelila casu Staljinovog strpljenja , jer Nikako nije zeleo da se stvara nekakav novi Mini SSSR na Balkanu i okolini ! Jer bi taj Mini , mogao da postane neka vrsta konkurencije onom pravom SSSR-u .

Tada je doneo odluku da Tito leti sa funkcije .

Tito koji je znao Staljinove i svoje metode , znao je da to znaci i da ide vlast , a mozda i glava !

Zato se iz licnog Straha usprotivio itd .


Posle Titove smrti , pronadjen je njegov dnevnik ,koji je vodio nekoliko najkriticnijih meseci posle izbijanja rezolucije Informbiroa i potencijalnog sireg Sukoba ! Dnevnik se sada nalazi u muzeju .

U njemu svojerucno pise da je sam Tito smatrao da je napad SSSR i satelita Neizbezan i napravio je plan svog Bekstva u Italiju ! Naravno to pise u dnevniku drugacije , kao stratesko povlacenje itd .

Zapad ce tek znatno kasnije stvarno poverovati u raskid odnosa .


A Staljin ipak Nije napao ?

Tito Nije znao da na cuvenoj salveti pise 50 : 50 % za Jugoslaviju ! Dok za Grcku pise UK tj. zapad 90 % , a za Bugarsku SSSR 90 % !!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li bi komunizam preporodio Srbiju?

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42611 | Odgovora: 330 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.