Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srednjoškolci iz Srbije nalaze se pri dnu tabele sa rezultatima istraživanja o obrazovanju

[es] :: Advocacy :: Srednjoškolci iz Srbije nalaze se pri dnu tabele sa rezultatima istraživanja o obrazovanju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51310 | Odgovora: 206 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srednjoškolci iz Srbije nalaze se pri dnu tabele sa rezultatima istraživanja o obrazovanju24.12.2004. u 19:15 - pre 235 meseci
Citat:

Ko kaze da su ti ''likovi'' neobrijani i neokupani...i sta to treba da znaci? Da li si bio skoro u poseti nekoj verskoj ustanovi, npr SPC i video kako oni rade i kakvi su to ljudi, kako mozes da nekoga tako omalovazavas i vredjas kada ni ne poznajes ljude.


Jedno je sigurno - vecina su neobrijana, to ti je Stellanova preduslov za posao, ja jos nisam video cosavog popa u crkvi, a ti?

Sto se kupanja tice, kako koji - hoces da citiram delo novokanonisanog sveca o kupanju i kupatilima ;) Ipak necu - krsio bih pravilnik - ako zelis, moze na PP pa da nastavimo diskusiju tamo :-)

Citat:

Da..da..kako neko moze da se pravi tako naivan...pa jel su svi u Nemackoj bili za rat u Iraku? Nisu. A jel su svi dali svoje pare kroz porez za budzet koji je finansirao rat? Jesu... sta dalje da pricamo...


Ne pravim se ja naivan uopste - Stellanova, definicija moderne sekularne drzave jednostavno iskljucuje finanisranje verskih institucija na takav nacin - sad, dobro ima izuzetaka - no problemo, kad je drzava bogata, nek placa i crkve - medjutim, Srbija nema ni za sijalice u skolama - pre neki dan su izboli dete u skoli Nikola Tesla, a oni finansiraju ekipu koja se i ovako i onako sama finansira od rodjenja, krstenja, slavi, svadbi, sveca, knjiga, sahrana, i sl... i biva oslobodjena od poreza - to je nepravda a i krsi se sa definicijom moderne drzave sto Srbija valjda jeste, ili pokusava da bude...

Poredjenje se Nemackom i akcijom u Iraku je naravno apsolutni nonsens, na stranu sto ima gomila sporova koji se vuku ovde po nemackim sudovima oko toga, pa cak i iz vremena 1999 i bombardovanja Srbije - pravna drzava, ako se dokaze da su prekrsili Ustav, ce da plate. Do sada nije dokazano da su prekrsili Ustav - a finansiranje sekti, Stellanova, jeste krsenje Ustava sekularne drzave, osim ako u Ustavu nije definisano da smo dzamahirija - kao Iran.

Kako dokazati? Nikako :-) U Srbiji je i sam sud korumpiran tako da mislim da ne bi bi bilo vajde da tuzis drzavu da nenamenski trosi pare... oh well, da smo bar bogatiji :(

Uostalom, bas nas briga - mi smo skolu zavrsili... je li tako. To sto ce deca da idu u krseve od skola od nasih para koje ce da se koriste za nesto.. well.. neprimereno nije bitno :-)

@secret - pa lepo pise, dotacije crkvama... 350 miliona dinara... Sto bi oni dotirali nekog ko zaradjuje lovu i na to jos ne placa porez?! Da podsetim: rodjenja, slave, krstenja, sahrane, svece, knjige, i sl... 170 slava godisnje, malo li je..

Pritom - crkve su privatna svojina SPC, skole su u vlasnistvu drzave Srbije dakle - drzava dotira privatnu svojinu a svojim institucijama "poklanja"... how interesting, sto mene ne dotiraju? :)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Srednjoškolci iz Srbije nalaze se pri dnu tabele sa rezultatima istraživanja o obrazovanju24.12.2004. u 19:26 - pre 235 meseci
Citat:
a finansiranje sekti, Stellanova, jeste krsenje Ustava sekularne drzave, osim ako u Ustavu nije definisano da smo dzamahirija - kao Iran.


Prvo, Ustav nigde ne zabranjuje finansiranje crkve, drugo, crkva nije organizacije kao i svaka druga nego je deo istorije i svesti ovog naroda isvako njeno blacenje i pljuvanje samo govori o onome ko to radi...

Sto se tice neobrijanih i neokupanih opet se pravis lud...i ja i ti znamo u kom kontekstu si to rekao...

Citat:
U Srbiji je i sam sud korumpiran tako da mislim da ne bi bi bilo vajde da tuzis drzavu da nenamenski trosi pare...


Dokazi da je sud korumpiran? Nema ih... tako da su to samo nagadjanja... Drzavu ne mozes da tuzis zbog ne namenskog trosenja para jer si ti indirektno odlucio gde ce te pare biti potrosene kada si glasao za nekoga ko ucestvuje u parlamentu koji donosi budzet iz kog se trose te pare...


Citat:
Srbija nema ni za sijalice u skolama - pre neki dan su izboli dete u skoli Nikola Tesla,


Stvarno zalim ljude koji su u inostranstvu i veruju i pale se na takve novinarske clanke... Pa ja sad mogu da izvucem koliko hoces clanaka o tome sta se ruzno desava u Nemackoj ili nekoj drugoj zemlji i da kazem da mi je to referenca da blatim i ruzno pricam o njoj...

Eto pre neki dan su odsekli glavu jednoj medicinskoj sestri u Francuskoj neuro-psihijatrijskoj bolnici... Da li to treba da znaci da ne putujem u Francusku jer tamo seku ljudima glave i posle ih stavljaju na TV?!

Dosta mi je vise tih vesti sa B92....zna se ko ih finansira i koji je cilj doticnom gospodinu...tako da oni nisu nikakva referenca...nizasta...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Srednjoškolci iz Srbije nalaze se pri dnu tabele sa rezultatima istraživanja o obrazovanju24.12.2004. u 19:31 - pre 235 meseci
A evo najnovijeg clanka sa b92 ....

ccc...

Citat:
18 odsto mladih ljudi napušta zemlju
24. decembar 2004. | 18:23 -> 20:00 | Izvor: B92, Beta
Beograd -- Mladi suočeni sa nizom egzistencijalnih problema, a političke i ekonomske elite uopšte ne brinu o tome, ocenjuju sociolozi.

Centar za proučavanje alternativa
Centar za proučavanje alternativa

Zbog toga su najbolji među njima odlučili da napuste zemlju, a političke i ekonomske elite uopšte ne brinu o tome, ocenili su sociolozi koji su učestvovali u istraživanju Centra za proučavanje alternativa.

Direktor Centra Milan Nikolić rekao je da su mladi suočeni sa problemima, poput nemogućnosti rešenja stambenog pitanja, pronalaska posla, dobijanja adekvatne zarade i napredovanja u struci za koju su se školovali. Prema njegovim rečima, 18 odsto mladih ljudi, koji su bili uključeni u istraživanje rađeno 2003. godine, odlučilo je da napusti zemlju, što će, kako rekao, najverovatnije učiniti 15 odsto. Istraživanje, koje je obuhvatilo 3.200 mladih starosti između 16 i 35 godina, pokazalo je da bi čak 43 odsto njih bilo spremno da ode iz zemlje, ukoliko bi im se za to ukazala prilika.

Sociolog Srećko Mihajlović ocenio je da je u Srbiji "na delu gerontologija" u vođenju državne politike prema mladima, koja je svoj vrhunac doživela krajem 20. veka. On je objasnio i da je istraživanjem obuhvaćena kategorija do 35 godina starosti zbog fenomena "produžene mladosti", jer ljudima te dobi društvo "ne dozvoljava da odrastu i socijalno maturiraju". "Društvo ih ostavlja u kratkim pantalonama do četvrte decenije", ocenio je Mihajlović.

Sociolog Smiljka Tomanović naglasila je da je istraživanje rađeno "iz inata i uprkos nedaćama" koje su pratile istraživački tim, budući da u zemlji niko nije želeo da ulaže u taj naučni rad. Briga države i društva o mladima je još jedna od ideoloških floskula, rekla je Tomanovićeva, ipak izražavajući nadu da će rezultati istraživanja "ponukati one koji poseduju društvenu moć da se sa ideološke razine spuste na praktično delovanje prema mladima".

Izučavajući porodični život mladih ljudi, Tomanovićeva je došla do zaključka da je u Srbiji osujećen najosnovniji oblik individualizacije mlade osobe - osamostaljenje od roditelja. Dominantna strategija mladih u tom procesu je odlaganje završetka školovanja, zaposlenja, braka i rađanja dece, rekla je Tomanovićeva.

Zbog činjenice da većina mladih živi u proširenim roditeljskim porodicama, u njima se često pojavljuju konflikti, svađe, ali i nasilje, pokazalo je istraživanje. Prema podacima iz istraživanja, kod roditelja živi polovina novozasnovanih porodica i 77 odsto neudatih i neoženjenih mladića i devojaka.

Sociolog Aleksandar Jugović ocenio je da se rizična i devijantna ponašanja omladine mogu dovesti u vezu sa društvenom krizom i dodao da je odavanje alkoholizmu najdominantnije rizično ponašanje srpske omladine.

Rezulati istraživanja objavljeni su pod nazivom "Mladi zagubljeni u tranziciji", a finansirali su ga strani donatori.



 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.verat.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Srednjoškolci iz Srbije nalaze se pri dnu tabele sa rezultatima istraživanja o obrazovanju24.12.2004. u 19:40 - pre 235 meseci
video sam ovo danas..

Pet, 24/12/2004 | 14:30 časova
MLADI ZAGUBLJENI U TRANZICIJI

Rezultati istraživanja
"Status i uloga omladine na prelazu vekova – potonuti ili plivati u talasima tranzicije"

Od žrtvovane generacije krajem osamdesetih do generacije koja uči da pliva početkom novog veka - istraživanje obavljeno 2003. godine među mladima uzrasta od 16 do 35 godina

KONFERENCIJA ZA NOVINARE
CENTRA ZA PROUČAVANJE ALTERNATIVA

GOVORE:
· Milan Nikolić, direktor Centra za proučavanje alternativa
· Srećko Mihailović, sociolog
· Dr Smiljka Tomanović, sociolog
· Dr Stjepan Gredelj, sociolog
· Aleksandar Jugović, sociolog

Pokusacu da dodjem do celog istrazivanja

[Ovu poruku je menjao secret dana 24.12.2004. u 20:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srednjoškolci iz Srbije nalaze se pri dnu tabele sa rezultatima istraživanja o obrazovanju24.12.2004. u 19:41 - pre 235 meseci
Dobar si Stellanova :) Elem, sasvim slucajno rodjena sestra moje devojke ide u tu skolu tako da mi ne treba b92 da znam kako je tamo i sta se desilo pre neki dan...

No, dobro - evo, sve si u pravu Stellanova - skole su bogate i imaju opremu, profesori su super placeni, stanje je idealno i GDP je $20K/glava stanovnika, drzava ima pare i za kompove i za crkve i za sve... a ti testovi znanja lazu jer nas zapad mrzi jer smo mnogo jaki :) I nista nije korumpirano - to bre lazu - i telekom uveo ADSL, eno pise na sajtu... ja otis'o trazio ISDN i ADSL i dobio 5 komada.. kad je Srbin bio cicija, a dozvolu za gradnju sam dobio na usmenu molbu :)

Evo, priznajem... silly me :)

Samo da znas, tako je isto bilo i 1993, nikad bolje - pronadjena nafta a nase krave davale 2x vise mleka nego one vestacke, zapadne - nego to mi sa VR kacigama nesto utripovali pa se sve zalimo - tj. B92 izmislja i laze goloruki narod :-)

Ignorisi nas :)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Srednjoškolci iz Srbije nalaze se pri dnu tabele sa rezultatima istraživanja o obrazovanju24.12.2004. u 19:50 - pre 235 meseci
Citat:
a ti testovi znanja lazu :)



Cekaj bre...pa mi smo rame uz rame sa Grcima i Portuglcima po PIZA testu....koliko je njihov GNP u odnosu na nas??? A da...zaboravio sam...mi smo nebeski narod...


Inace ne znam gde to ucionica ima 2 sijalice....
U mojoj skoli...Zrenjaninska gimnazija....ucionice su sve bile osvetljene sa neonkama, a od ove godine je uvedena klima i uradjena kompletna teretana pri fiskulturnoj sali...postoje dva kabineta za informatiku sa 40-desetak kompjutera povezanih na net...tako da ...ne znam odakle ti ti podaci za dve sijalice i za druge stvari...
U osnovnoj isto tako...

E to za incidente u skolama....toga ima svuda...
Eto, prosle godine jedan pacenik skocio sa prozora skole u Perudji...i sta sad...ja sam trebao da mislim kako su oni tamo svi ludi i da napustim Italiju jer...boga mu...pa tamo deca skacu kroz prozore skola...koliko je lose...

A sto se B92 tice...zna se kako su nastali i sta im je cilj...tj. cilj onoga ko ih je osnova i placao ...idalje ih placa....da mozda doticni toliko voli Srbe pa hoce da pomogne...a? Hehe...price za malu decu...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srednjoškolci iz Srbije nalaze se pri dnu tabele sa rezultatima istraživanja o obrazovanju24.12.2004. u 19:54 - pre 235 meseci
Vidi, jeste OT - ali just FYI - ucenici su platili 1200 dinara privatno obezbedjenje da ih cuva, a posle greske niko nije podneo ni ostavku niti formalno kaznjen...

A ucenici rade sa smanjenim svetlom, da dodje neka ekipa i da izmeri jacinu svetlosti po jedinici povrsine verovanto bi se krsilo i sa domacim zakonom a kamo li stranim :(

Vidi, Stellanova - da ne sirimo mi raspravu - nemoj pogresno da me shvatis, nije moja ideja da "blatim domace" - vec da to domace bude bolje, potrebna je objektivna kritika jer je lose.

Ne vezano za PISA test - probaj da vidis izdavanja nase drzve na obrazovanje pa ce ti mnogo toga biti jasnije - nismo mi losi ljudi, vec je sistem los - i treba ga menjati, pod hitno.

Citat:

A sto se B92 tice...zna se kako su nastali i sta im je cilj...tj. cilj onoga ko ih je osnova i placao ...idalje ih placa....da mozda doticni toliko voli Srbe pa hoce da pomogne...a? Hehe...price za malu decu...


Ma pusti ti B92 - i "doticnog" - nije mi jasno sto "doticnog" pominju svi diktatori, apsolutisti i zlikovci - Belorusija, korumpirani Tajland 1997, Slobina Srbija i sl... ajde da se mi bavimo nama a ne Sorosem, bice nam bolje, ok?

B92 je privatna stanica - iskljuci je, promeni kanal - svako ima pravo da gleda sta hoce, mi ovde pricamo o drzavnim prioritetima. Za*ole me za B92. Eto RTV Pink nije Sorosev pa kontaminira mase 20x vise od B92.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Srednjoškolci iz Srbije nalaze se pri dnu tabele sa rezultatima istraživanja o obrazovanju24.12.2004. u 20:02 - pre 235 meseci
Slazem se da smo dobri ljudi.... (kako to dobro zvuci) :) ali sistem nije dosao sam od sebe...nega su postavili isti ti ljudi...jel da..? Znas, koliko god da se meni ne svidja stanje u Srbiji ja ga sam ne mogu promeniti niti to moze i ceo ESsa svi clanovima..jednostavno...ljudi su takvi da ce ovde tek za 10 godina mozda biti bolje tj. stvorice se preduslovi da bude bolje, a to su da ljudi koji su ziveli i odrasli u vreme Tita i kompanije odu u penziju a da dodju oni koji su odrastali uz inflaciju i rat... Tada ce se svest promeniti ...

Citat:
nije mi jasno sto "doticnog" pominju svi diktatori, apsolutisti i zlikovci - Belorusija, korumpirani Tajland 1997, Slobina Srbija i sl... ajde da se mi bavimo nama a ne Sorosem, bice nam bolje, ok?


Pazi, taj doticni gospodin nije doneo nista dobro nikome ko je bio predmet njegovog interesovanja...
Nas treba da brine zasto smo mi njemu tako simpaticni pa nas on proucava...
Ja se ''bavim'' doticnim gospodinom bas zbog toga a ne zato sto mi je simpatican...
Inace sto se tice diktatora...da li tu ubrajas i Bush-a? Pale su teske reci skoro od strane doticnog a upucene bas Bush-u...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srednjoškolci iz Srbije nalaze se pri dnu tabele sa rezultatima istraživanja o obrazovanju24.12.2004. u 20:10 - pre 235 meseci
Citat:

Nas treba da brine zasto smo mi njemu tako simpaticni pa nas on proucava...


Evo ja cu da ti objasnim, vrlo prosto - vrlo se isplati :) sistemi Srbije, Belorusije, Indonezije, Tajlanda, Gruzije su idealni za spekulante svih vrsta jer su zarade nevidjene. Izgleda na zalost ironicno, Stellanova, jer su ljudi u tim zemljama siromasni, ali onaj ko ima novac - a takvi su svi spekulanti sa strane, u takvim zemljama moze najbolje da se bogati.

Osim toga, kroz razno-razne humanitarne projekte pomoci i sl se oslobadjas poreza a ako si vest mozes i da peres kojekakav novac i da se nerealno i obogatis - primeti da samo proucavanje ili humanitarna akcija ne mora biti lose uopste - cak i korisno, medjutim razlozi zbog kojeg je do njega doslo mogu biti... well... ne tako humanitarni, ali skroz legalni :)

Zato "doticnom gospodinu" odgovara Srbija, kao i mnogima drugima, isplati se debelo.

Na nama (tj. ljudima koji zive tu) je da to promene da se i nama isplati...

A propo B92 i Sorosa, ne znam ko je vlasnik stanice - ali vidi, razmisli ovako - ti si bogatas.

ETA - ti ulozis u "razvoj demokratije u zemlji Krakuciji" i za to si oslobodjen poreza od tvoje drzave, a mozes i malo ... ne tako legalnih para da ulozis

ETA + 5 god - u "Krakuciji" stvari dolaze na svoje mesto, diktator pada, tvoja stanica je heroj demokratije, bla bla bla...

ETA + 8 god - u "Krakuciji" trzisna privreda sljaka odlicno, formira se berza, tvoja stanica prelazi u komercijalu - reklame, muzicka kuca, spotovi - nove ploce i kasete :)

ETA + 10 god - tvoju TV stanicu kupuje, recimo, Donald Tramp, za 10000x vise love od ulozenih para... jesam li negde pomenuo da su to bile "humanitarne pare" - dakle, ti si zaradio 10000x a jos nisi ni porez platio na investiciju.. pa gde to ima? :) U Krakuciji :) Na Zapadu, boga mi, nema :)

Valjda je sad jasnije :)

Citat:

Inace sto se tice diktatora...da li tu ubrajas i Bush-a? Pale su teske reci skoro od strane doticnog a upucene bas Bush-u...


Ne, ali opet - nije negde ovaj napisao da se bori "samo protiv diktatora" - uostalom, svako ima pravo da se polarise politicki, a ako jos od toga ima neke koristi - sto bi to bilo neuobicajeno...

Bitno je da od toga imas koristi - cude me oni sto nemaju pa se kunu u to :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Srednjoškolci iz Srbije nalaze se pri dnu tabele sa rezultatima istraživanja o obrazovanju24.12.2004. u 20:19 - pre 235 meseci
Ma savrseno je meni jasno kako se doticni obogatio ali to sto si spomenuo nije sve sto je dotocni uradio...to su samo ciljevi...mene brinu sredstva...da dodje do tih ciljeva...

Recimo da je tacno da ovde sve ide usporeno...i da treba da prodje 20 godina, umesto onih 8, da bi on ostvario svoje ciljeve...
Treba da padne vlast, i sta ce on da uradi? On ne moze da je srusi...moze samo narod...a narod ce je srusiti kada bude doveden do tako teskog polozaja da ce morati to da uradi... E sad sta kazes da doticni unisti nase finaskisko trziste (nacina ima mali milion , pogotovo sto on raspolaze velikim novcanim sredstvima), kako ce se to odraziti na obicnog coveka? Katasrofalno! A da ne bi isli u offtopic recimo da u isto vreme on ''poklanja'' kompjutere i deli paketice i predstavlja se kao dobrotvor... Skola dobije kompjuter i on se lepo slika 2-3 puta, objavi to u svojim novinama i TV-u i on je car a ovi na vlasti su smradovi jer im je on smestio... da..da...

Inace kablovski sistem u Srbiji je skoro 99% pod kontrolom doticnog tako da se polako stvaraju uslovi za razne stvari koje su karakteristika doticnog...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srednjoškolci iz Srbije nalaze se pri dnu tabele sa rezultatima istraživanja o obrazovanju24.12.2004. u 20:37 - pre 235 meseci
Citat:

Ma savrseno je meni jasno kako se doticni obogatio ali to sto si spomenuo nije sve sto je dotocni uradio...to su samo ciljevi...mene brinu sredstva...da dodje do tih ciljeva...


Pa vidis, sredstva - "da pera nije otisao u policiju" - dakle da Srbija nije bila korumpirana (kao sto je i dalje), ne bi mogao da koristi bog zna kakva sredstva, zar ne. Mislim, ti si sigurno svestan da sa mitom od, recimo, 10-tak miliona $ u Srbiji mozes da uradis skoro bilo sta - mozes i zakone da doneses? Pa cekaj, ko je tu kriv?

Budimo malo realniji ipak, a i da ne idemo u off-topic, mislim godinu dana rata (sa svim gubitcima) kosta vise nego sve Soroseve pare, tako da je ipak jasno sta najvise unistava ekonomiju i skolstvo i sve ostalo :(

Citat:

Inace kablovski sistem u Srbiji je skoro 99% pod kontrolom doticnog tako da se polako stvaraju uslovi za razne stvari koje su karakteristika doticnog...


Ja sam ti vec negde davno rekao nesto oko toga - meni je jako zao sto "srpska dijaspora" nije prepoznala potencijalni profit na tome - evo i ja imam neke dobre ideje za trziste Srbije, ali nalazenje investitora i nije tako lako. Sta da radis kad je ovaj ekspert (tj. ima eksperte na platnom spisku), a nasi eksperti popalili negde i ne zanima ih puno Srbija (sa pravom ili bez, nebitno)... ostaje samo on :(

Niko nije branio nekom drugom da uskoci - a to se nije desilo (da jeste, taj drugi bi se bunio da je laziran tender i sl... :-)

Da se vratimo na temu - skolstvo... :-)

Citat:

Skola dobije kompjuter i on se lepo slika 2-3 puta, objavi to u svojim novinama i TV-u i on je car a ovi na vlasti su smradovi jer im je on smestio... da..da...


Pa vidi.. u pravu si skroz, ali ne bi to bio toliki problem da drzava ne radi ama bas nista ili vuce lose poteze - ajde reci ti meni kako je Soros uticao na ex-ministarku prosvete da pokusa da izbaci Darvinovu teoriju Evolucije iz skole ?!?!?!? Ili, kako je on uticao na to da doticna izvali "Kompjuteri ne mogu u skole - zrace!" - ili kako se to bas desilo da pocetkom ove godine drzava pokusa nerealno da skrese budzet obrazovanja? Opet neko smestio, ma daj :-)

Istina je - ovu drzavu bole **** za obrazovanje, i to su budzetiranjem prosle godine i te kako dokazali - to je jako lose, i ne pomaze krivljenje Sorosa. Buducnost ove zemlje nije VSCG, SPC i slicni (na koje se izdvaja ohoho % GDP-a) - vec generacija strucnjaka u IT-u, biotehnoligijama, medicini i sl...

Ni u svojim najboljim danima SFRJ nije bas bila pretrgnuta po izdavanju za skole i broju visoko obrazovanih ljudi - tako da, da se ne lazemo.... treba tu toga dosta da se menja, a nije bas da skole kostaju tako puno.

Fora i jeste sto rapidno obrazovanje nove mlade generacije moze da nam donese outsourcing stranih radnih mesta u Srbiju - generalno super stvar, i ljudi ostaju u zemlji, a i razvija se ekonomija.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Srednjoškolci iz Srbije nalaze se pri dnu tabele sa rezultatima istraživanja o obrazovanju24.12.2004. u 20:46 - pre 235 meseci
Vidis to za Darvina i kompjutore koji zrace mi skroz nije bilo jasno...mislim kakav kretenizam...


Sto se tice budzwtskih izdvajanja ja mislim da bi ona trebala drasticno da se smanje za vojsku a koliko vidim i sadasnji ministar finansija misli tako a sto se tice SPC mislim da idvajanje za nju treba da ostane isto...bar jos neko vreme..znas, kada ljudi lose zive normalno je da se mole i veruju u boga...odvajanje crkve od drzave ide sa ekonomskim razvojem...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.verat.net.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Re: Srednjoškolci iz Srbije nalaze se pri dnu tabele sa rezultatima istraživanja o obrazovanju24.12.2004. u 21:07 - pre 235 meseci
Pitanje učenja stranih jezika u osnovnim školama biće rešeno na sledeći način:
- od prvog razreda bi se učio engleski, a
- od petog razreda obavezni drugi strani jezik.

Nemački jezik je vrlo moguće rešenje za drugi jezik.

 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Srednjoškolci iz Srbije nalaze se pri dnu tabele sa rezultatima istraživanja o obrazovanju24.12.2004. u 21:46 - pre 235 meseci
Citat:
STELLANOVA:
Sto se tice budzwtskih izdvajanja ja mislim da bi ona trebala drasticno da se smanje za vojsku a koliko vidim i sadasnji ministar finansija misli tako a sto se tice SPC mislim da idvajanje za nju treba da ostane isto...bar jos neko vreme..znas, kada ljudi lose zive normalno je da se mole i veruju u boga...odvajanje crkve od drzave ide sa ekonomskim razvojem...


ne mogu da verujem sta citam... pa takvo gubitnicko ponsanje sa prepoustanjem veri nas je i dovelo velikim delom u situaciju u kojoj se nalazimo. umesto da se borimo za sebe, prepustamo se patetici i samosazaljenju sa obaveznim tapsanjem po ramenu "sve ce biti u redu...". i jos to treba da finansiramo ?!? neverovatno... nije NORMALNO da ljudi veruju u boga kada lose zive, nego da rade nesto po pitanju svojih zivotnih uslova i svoje buducnosti. ovde se rasipa njihov novac koji nemaju na halapljivu, licemernu instituciju - umesto da taj novac ide u skolovanje njihove dece, u zdravstvo, u nauku, name it... ZASTRASUJUCE!
slazem se samo sa jednim malim delom posta, a to je da drzava obicno tone u religiju (i ekstremnu desnicu) u trenucima ekonomskog sunovrata.
 
Odgovor na temu

Leftist
Luka Stojanovic
Bg

Član broj: 21766
Poruke: 401
*.drenik.net.

Jabber: slartibartfast@jabber.cc
Sajt: www.reggae.rs


+5 Profil

icon Re: Srednjoškolci iz Srbije nalaze se pri dnu tabele sa rezultatima istraživanja o obrazovanju25.12.2004. u 00:14 - pre 235 meseci
Mozda, ali samo mozda bi toliko para za crkvu bilo opravdano, da oni sa tim parama cuvaju kulturno nasldje i gore pobrojane stvari i pri tom se ne mesaju u politiku i svetovne zavrzlame.

Oni nasuprot tome zapostavljaju istorijske vrednosti (pricao mi lik sto studira istoriju umetnosti koji je obilazio manastire), ali zado se gradi crkva na svakom drugom cosku, mesaju se u politiku, bacaju anateme na rostiljdzije i sta sve ne.

Secam se kad su Makedonci uhapsili onog SPC episkopa zbog ultra nacionalizma (dobro nije bas zato, tako nesto, ne secam se), a po meni se takva mera ladno moze primeniti na jos gomilu ovdasnjeg svestvenstva. Setite se samo nadahnutog govora Amfilohija Radovica na Djindjicevoj sahrani, pa sami procenite zasto su u Crnoj Gori (njegovoj arhiepiskopiji) pozurili sa odvajanjem crkve......

Mrzi me da nabrajam ostale stvari zbog kojih ne volim crkvu.....
oduzilo bi se......


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srednjoškolci iz Srbije nalaze se pri dnu tabele sa rezultatima istraživanja o obrazovanju25.12.2004. u 00:25 - pre 235 meseci
Ma ljudi, voleli ili ne voleli crkvu bitna je cinjenica:

SPC je organizacija koja ima privatnu svojinu nad svojom imovinom

Mislim, ne kontam sta drzava ima njima da placa, trebalo bi valjda oni da placaju porez drzavi i na imovinu i na usluge koje "pruzaju" (citaj: prodaju)?!?! Ok, i da ne rade to - ali ekstra finansiranje...

#1 Organizacija sa privatnom svojinom i posedima (i to dosta svojine i dosta poseda)
#2 Bave se privrednim delatnostima (naplacuju SVE - od svece do svadbe)
#3 Nisu svi gradjani Srbije njihovi vernici

I oni dobijaju pare iz budzeta, tj. poreskih primanja svih gradjana... ok, nek mi neko objasni ko je lud ovde... jel to drzava vlasnik SPC-a, investitor ili sta vec? Ako jeste, zasto se gradjanima naplacuju usluge iste organizacije? Jesu li i gradjani onda akcionari, mislim... da li imaju pravo na neku uslugu posto investiraju, ili dividendu? Nisam dobro cuo?

Vazi, nek se placa - al svaki put kad ne dobijete lek u apoteci, kada kasni plata u drzavnoj sluzbi, kada vas doktor posalje da "se snadjete" za anesteziju, kada vam amortizer od kola pukne na putu, kada vam smrdi djubre iz kontejnera, kad vam se dete prehladi u skoli zbog 'adekvatnog' grejanja, kad se raspadne trolejbus - onda lepo pomislite na to kako se drzava brine i o jadnim popovima i njihovom standardu i ima da vas uhvati nesto fino.. toplo oko srca - warm'n'fuzzy feeling...

A kamo dodaci za decu, inkubatori, lekovi za bolesne - najvise volim kad se to pomene a ovamo pare u manastire i za premestanje kojekakvih leseva sa mesta na mesto...

E pa, ako - tako i treba...

Ne razumem kako to za skole i bolnice nema para kad ima za nekog ko vec pravi pare (i to ne male pare) - skolama treba oprema, potrebne su stimulacije nastavnika i menjanje programa - dakle potreban je $$$ - kako je drzava oko 5 milijardi $ u deficitu nije mi bas najjasnije kako se to luksuzira sa davanjima kleru.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Srednjoškolci iz Srbije nalaze se pri dnu tabele sa rezultatima istraživanja o obrazovanju25.12.2004. u 01:55 - pre 235 meseci
Cek...samo malo, nije SPC kriva sto nema grejanja u skoli, sto smrdi djubre u kontejneru jer komunalci nemaju para... Kriv je ministar finansija kao neko ko je odgovoran za finansijske isplate drzavnim ustanovama, ministarstvima i preduzecima.

Sto se tice svojine, crkva je postojala mnogo pre drzave tako da ne znam kako bi se to resilo da svi pravedno budu zadovoljeni.
Sto se tice manastira oni se uglavnom grade od donacija...
I mislim da ovo prozivanje SPC za nedostatak novca uopste ne stoji...male su to pare u odnosu na to koliko se trosi na neke druge stvari...
Takodje nisam jos cuo da se neko javno oglasio sa ovakvom zamerkom da SPC ''uzima'' od drugih...tj. da zbog nje nema pare za nesto drugo....mozda zato sto je narod odlucio tacnije sto je vecina odlucila da tako treba...to sto ja i jos neki ovde ne spavamo u tu vecinu nije neka uteha...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srednjoškolci iz Srbije nalaze se pri dnu tabele sa rezultatima istraživanja o obrazovanju25.12.2004. u 13:58 - pre 235 meseci
http://www.glas-javnosti.co.yu/danas/srpski/D04122408.shtml

Citat:

Akademci žele da promene duhovnu i političku klimu u zemlji, pa su okupili studentsku elitu
Udružili se najbolji studenti Srbije

BEOGRAD - Grupa najboljih studenata Srbije rešila je da uzme stvar u svoje ruke, okupi studentsku elitu na jednom mestu i pokrene akciju za promenu duhovne i političke klime u zemlji i tako spreči odliv mozgova i ponovo uspostavi sistem pravih vrednosti. U jučerašnjoj promociji na Građevinskom fakultetu, idejni tvorci Organizacije "Najbolji studenti Srbije" najavili su osnivačku skupštinu za narednu nedelju i pozvali sve, od političara do akademika, da pomognu u ostvarivanju ovog svojevrsnog projekta koji mladi svrstavaju u kategoriju nacionalnih interesa. Iako su usmeno prihvatili poziv da dođu na jučerašnji skup, niko od političara iz vrha vlasti nije se pojavio niti je poslao reči izvinjenja, pa je prvi red ostao potpuno prazan.

Ideja o udruživanju najboljih rodila se posle prošlogodišnje akcije Centra za brigu o deci, koji je stipendirao pobednike srednjoškolskih takmičenja i nagradio ih kompjuterima. Pošto firme nisu bile bog zna kako zainteresovane da stipendiraju studente, novopečeni akademci iz te grupe nagrađenih, ove godine su se dosetili kako da pokrenu nacionalnu medijsku kampanju i prekinu indolentno ponašanje nadležnih prema naj akademcima.

U planu "Najboljih studenata Srbije" je da zatraži od države i drugih interesnih grupa da im mimo budžeta obezbede bar besplatno korišćenje Interneta, nove računare, stručnu literaturu i odgovarajuće stipendije.


QED ;)

Citat:

Cek...samo malo, nije SPC kriva sto nema grejanja u skoli, sto smrdi djubre u kontejneru jer komunalci nemaju para... Kriv je ministar finansija kao neko ko je odgovoran za finansijske isplate drzavnim ustanovama, ministarstvima i preduzecima.


Izboksovali su neplacanje poreza a bave se profitabilnim poslom i trgovinom - meni je to podrivanje drzave, bilo da to trazi taksista, pop, trgovac ili privatni lekar - porez ima da se placa a ne da se taji, inace nista od skole i drugih budzetskih davanja.

I povrh neplacanja poreza na usluznu delatnost, i posedovanja privatne svojine sa kojom mogu da rade sta hoce (hint: ribnjaci i onaj incident sa njima) oni jos dobijaju i pare xtra... pa mislim...

Jebga - to ti je ko kuca, imas porodicu i budzet - moze klinac da ne radi i da trosi sve pare, ali one nece da padnu sa neba, i neko mora da ih zaradi. Ako hocete da imate struju u kuci, moraju svi da se drze finansijske discipline - isto tako i u drzavi, 'oces dobru skolu - moras da platis i porez.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.19.*



+629 Profil

icon Re: Srednjoškolci iz Srbije nalaze se pri dnu tabele sa rezultatima istraživanja o obrazovanju25.12.2004. u 22:12 - pre 235 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
A kamo dodaci za decu, inkubatori, lekovi za bolesne - najvise volim kad se to pomene a ovamo pare u manastire i za premestanje kojekakvih leseva sa mesta na mesto...


Pa šta je prosečnih 70-tak godina ovozemaljskog života naspram večnog zagrobnog?
Tako mu ulaganje u gorenavedeno dođe kratkoročna a ulaganje u crkve dugoročna investicija :)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srednjoškolci iz Srbije nalaze se pri dnu tabele sa rezultatima istraživanja o obrazovanju25.12.2004. u 22:20 - pre 235 meseci
Hehe - u pravu si MyWay, to mu dodje kao neki "Zagrobni Fond" ;-)

Heh... eto smislio sam - SPC Osiguranje, AD -- "Ulozite u vas zagrobni zivot - ako ne budete zadovoljni, vracamo pare"

:-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Srednjoškolci iz Srbije nalaze se pri dnu tabele sa rezultatima istraživanja o obrazovanju

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 51310 | Odgovora: 206 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.