Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vutra - Anketa za i protiv

elitemadzone.org :: MadZone :: Vutra - Anketa za i protiv
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 278060 | Odgovora: 1302 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 23:22 - pre 183 meseci
http://www.nzdf.org.nz/mythbusters-May-2008

Citat:

Further, the Swedish rejection of harm reduction practices and its enforcement focus have had substantial human costs. Sweden has high rates of drug-related deaths, and its lack of harm reduction led to negative reports from the UN special rapporteur on rights to health. Injecting drug use has been a major contributor to Sweden’s HIV rate.


Klasicna posledica guranja stvari pod tepih - mi smo "drug free society" na papiru... A oni silni HIV-ovci i umrli od gudre? :)

Citat:

Critics also point out that the indicators chosen influence how ‘successful’ a country’s drug policy looks. While Swedish drug use indicators are below EU averages, so are those of the Netherlands, which has radically different drug policies.


Rezultati uporedivi izmedju "ciste" Svedske i "narkomanske" Holandije - samo sto u Svedskoj stopa umiranja od droge 10x veca.

Toliko o brilijantnoj ideji.

Nemojte vise, please.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.150.*



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 23:24 - pre 183 meseci
@Alu_Palica

Nego da se nisam ja za***'o mozda u vezi tebe?
Da nisi ti kojim sluchajem Illuminat?



Ako te chovek posmatra sa te strane,
nishta onda kod tebe nije nejasno....
Sve se slaze i uklapa.

Mislim, chitajutji ovo od malopre, chovek ti lepo reche da Amsterdam ima mnogo drugih lepih stvari za videti,
na shta si mu ti odgovorio "Mozda cu i ja otici, mada nemam preteranu zelju da provjeravam coffee shop-ove po Amsterdamu."

Podsetjash me na ovog klipana:
 
0

Be_HappY

Član broj: 82425
Poruke: 110
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 23:32 - pre 183 meseci
bla bla bla bla bla

To je sve shto gospodin opasni delilac pravde i sledbenici prochitaju iz svakog posta koji "MI" napishemo

Tako da nemam vishe nameru da se nadovezujem na njihovo ignorisanje svega zivog i teranje po svome.

Kako da ovu umobolnu raspravu privedemo kraju? Umesto da se vrtimo u krug i padamo u iskushenje da na urnebesne komentare protivnika Cannabisa uopshte odgovaramo...

Shta su chinjenice? Ono shto prochitamo u dnevnim novinama ili vidimo na TV-u? Ili ono shto iskusimo?

Svaki vash primer da Cannabis ne treba da bude legalan kada se malo bolje pogleda ustvari govori o psihichkom problemu. A psihichkih problema tje uvek biti... i poremetjeni ljudi tje uvek motji da od sasvim normalne stvari za normalne ljude naprave najgore zlo... jer se to gleda kao CHINJENICA.

Ja mogu da pricham samo iz lichnog iskustva. I ja smatram da sam savrsheno normalna osoba kojoj zakon brani da koristi neshto jer je poremetjena osoba koristila to i napravila brda gluposti.

Koliko samo puta sebi ponovim konstataciju "O kako je lepo biti glup"... tjutish, zivish, sretjan si... ne pogadjaju te gluposti jer si glup... shta god uradio loshe okrivish neshto, nekoga... nikada sebe i svoj zaostali mozak.

Laki_Gen odakle si ti? Video li si ti sveta? Ili sedish negde u ovoj nashoj zabiti (Balkan), imash internet konekciju i odma znash sve chinjenice? I automatski bolje znash od nekoga ko zivi mnogo blize svemu tome shto ti vidish samo preko TV-a ili na internetu... aj kazi mi kako neko ko poseti ovaj forum i pochne da ga chita moze da te shvati ozbiljno?

Uopshte ne ochekujem neki pametan i konkretan odgovor

 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.150.*



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 23:37 - pre 183 meseci
@Be_HappY

Nemoj biti tako surov, ima on palicu...
Aluminijumsku.

 
0

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv23.03.2009. u 00:39 - pre 183 meseci
@Ivan Dimkovic

Lepo si uzeo primer holandije i svedske, zar ne?

Ajde da uzmemo podatke o smrti narkomana iz istog tvog pasusa, ali ja da izaberem. Moze?

In France this figure was 9.5 (marihuana potpuno zabranjena kao u svedskoj)
in Spain 27.1 (potpuno legalna kao u holandiji)

Moze li ovako? Sta sad bi?

Zakljucak je da na broj smrti od droge uticu i neki drugi faktori, zar ne?

Ivane, ti bas znas da primenis onu "statistika moja dika sto zelim ona naslika"
 
0

Be_HappY

Član broj: 82425
Poruke: 110
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv23.03.2009. u 01:06 - pre 183 meseci
Citat:
mrkii: @Ivan Dimkovic

Lepo si uzeo primer holandije i svedske, zar ne?

Ajde da uzmemo podatke o smrti narkomana iz istog tvog pasusa, ali ja da izaberem. Moze?

In France this figure was 9.5 (marihuana potpuno zabranjena kao u svedskoj)
in Spain 27.1 (potpuno legalna kao u holandiji)

Moze li ovako? Sta sad bi?

Zakljucak je da na broj smrti od droge uticu i neki drugi faktori, zar ne?

Ivane, ti bas znas da primenis onu "statistika moja dika sto zelim ona naslika"


Da utiche koliko mishomora dileri stave u heroin da mu povecaju kolichinu...

Izgleda da je u Shpaniji to sluchaj... ili ih mozda shpanci kokaju u glavu?

Relevantnost sa temom... 0%
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv23.03.2009. u 07:58 - pre 183 meseci
sta se desava kada ljudi nece ni da saslusaju
http://www.dailymotion.com/rel...-busted-by-barry-cooper_events

[toliko od mene u ovoj temi,malo off,ali i nije toliko off ;)]
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv23.03.2009. u 08:25 - pre 183 meseci
Stvarno je smesno to sto pises Dimkovicu.
Pakujes cinjenice tako da naizgled idu u prilog tvojim tvrdnjama.

Citat:
In the Netherlands 9.7% of young adults (aged 15-24) consume soft drugs once a month, comparable to the level in Italy (10.9%) and Germany (9.9%) and less than in the UK (15.8%) and Spain (16.4%), but much higher than in, for example, Sweden (3%), Finland or Greece. Dutch rates of drug use are lower than U.S. rates in every category. The monthly prevalence of drugs other than cannabis among young people (15-24) was 4% in 2004, that was above the average (3%) of 15 compared countries in EU


Mozes ti da pises o HIV-u, americkim tinejdzerima koji se opijaju do besvjesti ili bilo cemu drugom sto nema veze sa temom.

Cinjenica je vise nego fuck'n jasna da legalizacija lakih droga u Holandiji nije dala zeljene rezultate!!!
To sto si ti video je tvoja stvar.
Ovo je zvanicni podatak, dakle, dosta relevantniji od tvog povrsnog prebrojavanja coffee shop-ova po Amsterdamu i ispovracanih dokova u baltickim zemljama.

Evo jos podataka

Drug- related expenditure per capita in EUR and as percentage of GDP
Per capita % of GDP
Netherlands 139 0.66
Sweden 107 0.47

Ko je prvi na tabeli, a ima losije rezultate? Kongo?


Upotreba droga u SW:

Other
2.4%
Sedatives
9.0%
Cocaine
2.0%
Amphetamine
35.1%
Cannabis
19.5%
Ecstasy
0.5%
Opiates
31.5%

Citat:
Life-time prevalence of drug use among 15-16 year old students declined from 15 per cent in 1971
to 3 per cent in 1989. Past month prevalence rates showed an even steeper decline, falling by 90
per cent over the same period, from 5 per cent to 0.5 per cent.


Citat:
Two Dutch towns said they planned to close their cannabis smoking coffee shops after admitting that an influx of up to 25,000 French and Belgian "drug tourists" each week had become too much.

Local authorities in south-west Roosendaal and Bergen-op-Doom announced they could no longer cope with the "drug tourists" whose presence they blamed for traffic congestion, crime and unlicensed dealing.

"Soft drug tourism is the motor of criminality linked to (harder) drugs," they said in a joint statement.

"It has an overwhelming negative effect on public order."

All eight coffee shops in the two towns will shut, with closures beginning in February 2009.

"The mayor of Roosendaal thinks we could close them all within two years," town hall spokeswoman Marjolein Koppens said.

Until then, all local coffee shops will be forced to limit the sale of cannabis to two grams per customer per day, instead of the current five grams.

Liberal drugs laws in the Netherlands allow people to carry five grams of marijuana on their person without being prosecuted.

Another border town, Terneuzen, announced it would toughen its local by-laws on the sale of cannabis from May next year.

Opening hours would be restricted and the amount each customer could buy would also be reduced.


Jel' se bese neko zalagao za drug turizam? Da stranci dolaze i duvaju kod nas? Nekoliko strana unazad.
Evo lepog primera kakve je to rezultate dalo.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv23.03.2009. u 08:56 - pre 183 meseci
Citat:
Laki_Len
Mozes ti da pises o HIV-u, americkim tinejdzerima koji se opijaju do besvjesti ili bilo cemu drugom sto nema veze sa temom.


A o drasticnoj razlici izmedju NL i SW po pitanju smrti od droge, ili ces "smrt" proglasiti isto za off-topic da ti ne kvari "cinjenice"? :)

Citat:

Cinjenica je vise nego fuck'n jasna da legalizacija lakih droga u Holandiji nije dala zeljene rezultate!!!


Ako to ponovis jos neki put, mozda i postane istina - keep trying!

Citat:

To sto si ti video je tvoja stvar.
Ovo je zvanicni podatak, dakle, dosta relevantniji od tvog povrsnog prebrojavanja coffee shop-ova po Amsterdamu i ispovracanih dokova u baltickim zemljama.


A kako stoji relevantnost one statistike o smrtnim slucajevima vezanih za drogu - ne zaboravi, statistika nije moja, ili mislis da sam ja otisao u Svedsku i brojao mrtve narkomane ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv23.03.2009. u 09:43 - pre 183 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:Ako to ponovis jos neki put, mozda i postane istina - keep trying! 

Citat:
The monthly prevalence of drugs other than cannabis among young people (15-24) was 4% in 2004, that was above the average (3%) of 15 compared countries in EU

Kao sto vidis, to nije moja izmisljotina, vec zvanican podatak.
Nastavi da pokusavas.

Nekoliko zanimljivih podataka. Stvarno su ovi iz sveCku stalo pijani
Citat:
Looking at other figures from Sweden, ones that are not mentioned in the UNODC report, one sees that Sweden has relatively low levels of alcohol use, and low levels of tobacco use. (Liters of consumed pure alcohol per year in Sweden is 7, versus 10 in Holland and Greece, 14 in France. The percentage of daily smokers in Sweden is 16, versus 30 in the Netherlands and almost 40 in Greece) And the Swedes use relatively few pharmaceutical drugs as well, spending on them less than most countries in the EU (7% of health expenditures - the only country spending less than that is Norway, with 6%. The Dutch spend 12%!! The champion pharma client is Spain, with 23%)


SW
Citat:
According to the EMCDDA standard definition (which includes acute deaths directly related to drug consumption or overdoses), there were 135 drug-related deaths in 2004.

Citat:
The total population in Sweden is 9,2 million.

NL
Citat:
In 2006, 112 drug-related deaths were registered

Citat:
). Most of the drug users died from a mixture of drugs, usually involving opiates, cocaine and other substances


Ovo je po tebi zabrinjavajuci podatak?
Koliko ih kod nas umre od overdoza?

Kakve veze ime koliko teskih narkomana umre od overdoza?
Nekako mi je daleko logicnije da kada je sto manje uzivaoca droga, bice i daleko manja sansa da se neko overi!

Ovde imamo dva primjera.
Jedna drzava je legalizovala lake droge i ima nadprosecnu stopu koricenja istih.
Druga ima daleko striktniju politiku i daleko bolje rezultate.

Nadam se da umes sabrati dva i dva.
 
0

Be_HappY

Član broj: 82425
Poruke: 110
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv23.03.2009. u 09:58 - pre 183 meseci
Shto manje uzivaoca HEROINA, KOKAINA, AMFETAMINA, ALKOHOLA... manje overdouza... shto vishe korisnika Cannabisa SVI SRETJNI

Jesi bio u shvedskoj Meni je jedan drug tamo... jel znash shta oni tamo rade vikendom? BEZE IZ TE ZEMLJE da bi se opustili negde... TOLIKO O STATISTICI

Evo jedne lepe slike


 
0

Be_HappY

Član broj: 82425
Poruke: 110
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv23.03.2009. u 10:11 - pre 183 meseci
Evo pade mi na pamet reshenje!!!

SVI KOJI SU PROTIV LEGALIZACIJE

Popakujete se lepo i svi u SHVEDSKU! Pa uzivajte tamo do mile volje

Netje biti "narkitja" koji tje da vam smetaju... sve super sve po propisima...

Eto... aj pishite kad stignete...
 
0

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
79.101.162.*



+172 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv23.03.2009. u 10:53 - pre 183 meseci
Ili svi koji su za legalizaciju, tutanj u Holandiju?
Moze i tako, podjednako je izvodljivo i jedno i drugo ;)
U oba slucaja neka od dve zemlje dobila bi orgoman broj useljenika odavde, a ko ludi su za nama i jedni i drugi.....
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
0

Be_HappY

Član broj: 82425
Poruke: 110
217.26.75.*



+31 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv23.03.2009. u 11:49 - pre 183 meseci
Sad nas netje ni narkomani ni poshtenjachine?

Mora da je to zato shto smrdimo...

Teshke probleme mi imamo...

[Ovu poruku je menjao Be_HappY dana 23.03.2009. u 13:05 GMT+1]
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv23.03.2009. u 13:40 - pre 183 meseci
Mislim da bi bio daleko manji problem da je Srbija razvijena i da je u EU - pa kome se chibuci vutra moze vikendom do Amsterdama ;-)

Mozda je to zapravo i najbolje resenje... mada ne nuzno i najlakse :)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.196.*



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv23.03.2009. u 15:23 - pre 183 meseci
Ja mislim da svako domatjinstvo treba da ima,
makar jednu Alu_Palicu.

Ko zna, mozda se desi da nas za ulazak u EU uslove i kupovinom istog predmeta.

@ALU_PALICA

Jeli, jel' ima da se kupe palice i od PVC-a?
Chuo sam da je ALU nedovoljno kvalitetan
i da nije vishe dobro ugradjivati vrata i prozore od istog materijala...
Bar u zemljama koje jesu u EU, dodushe.

BTW, evo ti josh jedna slika za lichnu kolekciju.
Ovo u flashi je neki shpiritus, garant.

Popijesh malo toga iz flashe i palica dobije svoj pravi smisao!
Prikačeni fajlovi
 
0

Be_HappY

Član broj: 82425
Poruke: 110
217.26.75.*



+31 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv23.03.2009. u 15:26 - pre 183 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Mislim da bi bio daleko manji problem da je Srbija razvijena i da je u EU - pa kome se chibuci vutra moze vikendom do Amsterdama ;-)

Mozda je to zapravo i najbolje resenje... mada ne nuzno i najlakse


Netje Srbija nikad biti u EU. To potpisujem... mozda hotje... ali tad tju biti mator i boletje me ***** za ceo svet

Evo ovako tju to slikovitije retji pre tje Cannabis da postane legalan nego shto tje Srbija da udje u EU.

A i odakle nam bre novci da trknemo vikendom do Amsterdama? Vishe se isplati da napunimo dzepove lokalnim kriminalcima koji valjaju nelegalnu vutru. Ili da se ipak legalizuje pa da i mi imamo kafanice koje tje uredno platjati porez drzavi i u kojima moze da se chadi i kupi legalno

Veliki je to problem... Srbija je puna Laki_Gen-ova koji bi digli ustanak na sve shto nije ortodoksno SRPSKO!! Zato nikad i netjemo u EU a i koji politichar da se brecne da pokusha legalizaciju pored jadne vetjine upravo tih slabo obaveshtenih i zadrtih ljudi? Pa nestao bi sa politichke scene... a kao shto znamo nije politicharima vazno da se neshto poboljsha, unapredi... vetj da se uvuku pod kozu shirokim narodnim masama i shto duze ostanu u svojim foteljama da bi shto vishe nakrali...

O kako je lepo biti glup.
 
0

budjavlebac
Srbija, brale

Član broj: 179059
Poruke: 72
*.adsl-4.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv23.03.2009. u 16:00 - pre 183 meseci
Citat:
Be_HappY:
Tako da nemam vishe nameru da se nadovezujem na njihovo ignorisanje svega zivog i teranje po svome.


Ovo su tvoje reči?

Citat:
Be_HappY: Netje Srbija nikad biti u EU. To potpisujem... mozda hotje... ali tad tju biti mator i boletje me ***** za ceo svet :)

Evo ovako tju to slikovitije retji :) pre tje Cannabis da postane legalan nego shto tje Srbija da udje u EU.

A i odakle nam bre novci da trknemo vikendom do Amsterdama? Vishe se isplati da napunimo dzepove lokalnim kriminalcima koji valjaju nelegalnu vutru. Ili da se ipak legalizuje pa da i mi imamo kafanice koje tje uredno platjati porez drzavi i u kojima moze da se chadi i kupi legalno :)

Veliki je to problem... Srbija je puna Laki_Gen-ova koji bi digli ustanak na sve shto nije ortodoksno SRPSKO!! Zato nikad i netjemo u EU :) a i koji politichar da se brecne da pokusha legalizaciju pored jadne vetjine upravo tih slabo obaveshtenih i zadrtih ljudi? Pa nestao bi sa politichke scene... a kao shto znamo nije politicharima vazno da se neshto poboljsha, unapredi... vetj da se uvuku pod kozu shirokim narodnim masama i shto duze ostanu u svojim foteljama da bi shto vishe nakrali...

O kako je lepo biti glup.


Ko hoće da diže ustanak? O čemu ti to? Ovo nije borba protiv svega što nije ,,ortodoksno SRPSKO'' već protiv laži (vidi gore samo jednu u nizu), primitivnih uvreda (budaletina, kreten, zaostao...), proterivanja svih onih koji NE MISLE isto, protiv zakona jedne zemlje (uključi i gramatiku) i NARKOMANIJE.

E, ako su ovo EU vrednosti kojima bi trebalo da težimo, onda sam ja PROTIV!
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.196.*



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv23.03.2009. u 16:02 - pre 183 meseci
@budjavlebac

Pre nego shto krenesh PROTIV,
imaj u vidu da si duplo slabiji ako nemash u arsenalu makar jednu ALU_PALICU!

Znachi, pribavish palicu i krenesh!
(Aluminijumsku)

JUUUURRRRIIIIIIISSSSSHHHHHHH!!!!

 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.196.*



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv23.03.2009. u 16:06 - pre 183 meseci
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vutra - Anketa za i protiv
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 278060 | Odgovora: 1302 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.