Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vutra - Anketa za i protiv

elitemadzone.org :: MadZone :: Vutra - Anketa za i protiv
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 278142 | Odgovora: 1302 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
219.138.61.*

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 19:40 - pre 183 meseci
Citat:
Nemoj da se frljamo medicinskim pojmovima. Izgubices

Da, vidim .... Da ista znas ne bi rekao 'frljanje', vec bi shvatio da je to bio dobronamerni savet.
Citat:
Sto ste se vi uhvatili za tu palicu? To sam pomenuo, onako usput.
Ludi Laki kupio bejzoblku da bije nas neduzne duvace, koji nikome zla ne nanosimo.
Lep je biti zrtva, zar ne?

Ne, nije lepo ! Ti stalno pricas o nekom premlacivanju ljudi koji nemaju isto misljenje kao ti ! Ti ovde pretis i smatras da si bogom dat da sprovodis neku pravdu ! Kada si toliko vican medicini reci kako se zove to stanje svesti.
Citat:
Jos sam i na zadatku? Ajoj, od kada se nisam ovako nasmejao!

Staaa ? Ne placaju te za ovo prekovremeno ? Odmah da se zalis sindikatu, pa u strajk
Citat:
Vi ste stvarno nezreli. Samo se budala pali na te price o policiji i kompleksasi koji bi sve dali da ih neko postuj,e pa makar i zbog unforme.

Ili zbog aluminijumske palice

America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.150.*



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 19:42 - pre 183 meseci
@flylord

Ok, ok...

Preterali smo..
Ja tju se suzdrzati, evo obetjavam!

Khm.
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 20:18 - pre 183 meseci
Lepo je ziveti u tom svetu rojenja misli, zar ne? Naduvas se i sve ti ravno.

Lepo sam napisao da od legalizacije lakih droga kod nas nema nista.
Vi se onda uhvatili Holandije, kad prc!
Ni kod njih to nije uspelo.
Procitajte ceo tekst, ima jos zanimljivh cinjenica o leglanosti droga u Holandiji i uspjesima koje su postigli.
Mada, oni su opet prica za sebe, sto zbog istorije, sto zbog toga sto su "vrata Evrope" za krijumcarenja narkotika.

Opet.
Marihuana je droga, laka droga, ali opet droga.
Bez ikakvog pozitivnog dejstva, sem promjene poimanja realnosti kod korisnika iste.
Zbog toga je ne treba legalizovati.

Potpuno je suludo legalizovati nesto sto ne donosi ama bas nikkavu korist, a pri tome moze da izazove masu losih posledica.
Pogledajte finansijske izdatke Holandije, pre nego sto se povedete za pricom o bumu srpske ekonomije zbog legalizacije prodaje narkotika.
Da ne pominjem koliko je nakaradno razmisljanje da drzava bazira dobar deo prihoda na legalnoj trgovini narkoticima.

Naravno, sada vi krecete trolovanje o alkoholu.
Bolje nemojte.
Dobio sam keca, ali je dobio i onaj pored mene. Izem ti ja takvu logiku.

Glavni pobornici legalizacije (barem najvatreniji) su oni sa dugom stazom koriscenja iste. Po sopstvenom priznanju, krenuli su sa 13, 14 godina, iz radoznalosti.
Koliko je to zrelo i odgovorno, prosudite sami, a i vi koji smatrate da treba legalizovati marihuanu, obratite paznju na ove sa stazom i zapitajte se, da li je to ono sto zelite?!

Na kraju, palica.
Ona je namjenjen naduvanim barabam, koje se jos pri tome napiju i govore iste ove stvari koje je meni musicmaster obecavao, samo su hrabriji od njega, pa mi to kazu u lice.
Nazlost, ja nisam dovoljno tolerantan da trpim ispade drogiran maminih sinova, a nisam ni dovoljno hrabar da tu situaciju rjesavam goloruk.

Onda na forumu od istih takvih procitam iste te izjave.
Pa se vi pitate sto sam alergican na narkomane?
Na sve one koji koriste bilo kakvu (prirodnu/vjestacku) supstancu da pobjegnu od realnosti i budu mnogo nesto?
Da "stavove" takvih, prihvatim za argumente u diskusiji o legalizaciji narkotika?
O legalizaciji narkotika, pa makar se radilo i o lakim drogama?
Nema sanse.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 20:20 - pre 183 meseci
Citat:
Laki_Len
Vi se onda uhvatili Holandije, kad prc!
Ni kod njih to nije uspelo.
Procitajte ceo tekst, ima jos zanimljivh cinjenica o leglanosti droga u Holandiji i uspjesima koje su postigli.
Mada, oni su opet prica za sebe, sto zbog istorije, sto zbog toga sto su "vrata Evrope" za krijumcarenja narkotika.


Koliko si ti puta bio u Holandiji u zivotu?

Da li ti uopste imas pojma o cemu pricas... :) Kada jednom budes otisao u Holandiju, izadji na glavnoj zeleznickoj stanici u Amsterdamu, kreni pravo sa glavnog ulaza ka centru grada, i onda skreni levo kada predjes prvi trg... Naleteces na gomilu coffee-shopova kojima su vrata sirom otvorena. E, onda, molim te - reci tim ljudima unutra da je to sto rade ilegalno :) Ali obavezno ponesi mobilni telefon i snimi reakciju, da se smejemo svi malo.

Posedovanje marihuane za licnu upotrebu je takodje dekriminalizovano u Nemackoj i Belgiji - sto znaci da ne mozes biti uhapsen niti krivicno gonjen sa kolicinama trave za licnu upotrebu (kolicina varira). Na 500 metara od mene se nalazi prodavnica aparature za uzgajanje vutre, prodaju i one aparature za water-pipe itd... - bice da je zbog toga sto je to veliki kriminal, mozes misliti... Zaboravih i THC energetske napitke :)

Inace, razlog zasto trava ne moze biti potpuno legalna je UN povelja o kontrolisanim supstancama gde je marihuana ugurana, i koju su progurale USA za vreme njihove najvece paranoje 70-tih. Da bi se to promenilo, bice potrebno jos dosta vode da protece, jer zahteva konsenzus na nivou UN (a oni ne mogu da se sloze ni za neke daleko manje "kontroverzne" stvari, a kamo li za ovo...).

Ni jedna zemlja clanica UN i potpisnica te povelje NE SME da legalizuje marihuanu jer bi to znacilo krsenje obaveza prema UN - a one zemlje gde se pusenje marihuane ne smatra baukom i za to se ne hapsi su nasle tehnicka resenja da zaobidju doticnu povelju... kao recimo Holandija, Nemacka, Belgija, Kanada i jos mnoge zemlje.

Obicno su tehnicka resenja oslobadjanje od krivicnog gonjenja i slicne "tehnikalije" kojima te drzave zaobilaze UN propise.. Mada je sve to tuzno kada se malo bolje upozna sa istorijatom tog "problema"...


Citat:

Glavni pobornici legalizacije (barem najvatreniji) su oni sa dugom stazom koriscenja iste. Po sopstvenom priznanju, krenuli su sa 13, 14 godina, iz radoznalosti.
Koliko je to zrelo i odgovorno, prosudite sami, a i vi koji smatrate da treba legalizovati marihuanu, obratite paznju na ove sa stazom i zapitajte se, da li je to ono sto zelite?!


Bravo, 10-tka za demagogiju... Kakve veze ima legalizacija marihuane i konzumiranje od strane maloletnika? AKo bi se marihuana legalizovala, ona bi potpala pod iste kontrole kao i alkohol i cigarete - ostre kazne za bilo koga ko proda cigarete/alkohol/marihuanu deci, ili za onog ko kupi za njih... A ne nekakve "zabrane" koje jos stvaraju osecaj "zabranjenog voca"

Eto ti USA kao primer - koja ima ogroman problem trovanja alkoholom za 21-vi rodjendan - zato sto tamo ne smes da pijes pre 21-ve pa deca na to gledaju kao na specijalno zabranjeno voce, i onda se uroljaju za 21-vi toliko da dosta njih zavrsi u bolnici... Tipican primer slepacke legislacije.

A da - inace, bilo koja USA drzava (state) koja bi pokusala da smanji granicu na 18godina (ili na 16 za laki alkohol kao u EU) bi momentalno bila iskljucena iz godisnjeg federalnog budzeta za odrzavanje puteva (neko je to povezao, je li)... Time se efektivno sprecava nesto sto bi definitivno imalo smisla, sve zbog politike - jerbo, ko ne dozvoljava deci da piju pre 21-ve, on je brizan covek, sa vizijom :)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 22.03.2009. u 21:39 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 20:48 - pre 183 meseci
Da ja sam demagog.
Citat:
Cannabis remains a controlled substance in the Netherlands and both possession and production for personal use are still misdemeanors, punishable by fine. Coffee shops are also technically illegal according to the statutes but, as has been said, are flourishing nonetheless. However, a policy of non-enforcement has led to a situation where reliance upon non-enforcement has become common, and because of this the courts have ruled against the government when individual cases were prosecuted.

Citat:
By 2009, 27 coffee shops selling cannabis in Rotterdam, all within 200 meters from schools, must close down. This is nearly half of the coffee shops that currently operate within its municipality. This is due to a new policy of city mayor Ivo Opstelten and the town council.[21] The higher levels of the active ingredient in cannabis in Netherlands create a growing opposition against the traditional Dutch view of cannabis as a relatively innocent soft drug,[22]. Supporters of coffee shops state that such claims are often exaggerated and ignore the fact that higher thc content means a user needs to use less of the plant to get desired effects....making it in fact safer.[23] Dutch research has however shown that an increase of THC content also increase the occurrence of impaired psychomotor skills, particularly among younger or inexperienced cannabis smokers, who do not adapt their smoking-style to the higher THC content.[24] Closing of coffeeshops is not unique for Rotterdam. Many other towns have done the same in the last 10 years.

The municipality of Utrecht imposed in 2008 a Zero Tolerance Policy to all events like the big dance party Trance Energy held in Jaarbeurs. However, such zero-tolerance policy at dance parties are now becoming common in the Netherlands and are even stricter in cities like Arnhem.

The two towns Roosendaal and Bergen op Zoom have in October 2008 announced that they start closing all coffee shops, each week visited by up to 25000 French and Belgian drug tourists, closures beginning in February 2009.


Citat:
Statistics suggest that the number of Dutch drug users - both hard and soft - is about average for Europe. "Holland's cannabis use is somewhat above average, but not in a class of its own," says Richard Hartnoll, head of epidemiology at the European Union's drug monitoring centre. Hartnoll argues that the Dutch experience proves there is no connection between winking at pot smoking and the number of hard-drug users. In fact, he says, "politicians overrate the effect of their policies on the prevalence of drug use and drug addiction altogether."


Citat:
What are the consequences of the legalization of the so-called risk-free drugs?

Prior to the 1976 drug policy, the content of joints in Holland were similar to those smoked elsewhere in Europe. THC (delta-nine-tetrahydrocannabinol), the component that provides the high, was three to five percent. Nederwiet, the now-popular Dutch-grown cannabis, is far more potent, with a THC that can rise to up to 20 percent, providing a quicker, more enduring high than yesteryear's joint.

A leading British expert on the effects of cannabis on users, Dr. Heather Ashton, of the University of Newcastle's School of Neurosciences, found that more and more of the elevated-level THC cannabis was required to get a high as smokers developed a tolerance to the high THC-level joints. THC, which does not dissolve in water, is absorbed by human fatty tissues and remains there longer than either nicotine or alcohol. Thus, the THC effects remain with the heavy user far longer than he might think, causing a decline in short-term memory, diminished ability to learn and decreased motor skills. Regular users of the high content THC Nederwiet are developing a dependency on this "soft" drug, Ashton has found.


Citat:
Even though the coffee shops are prohibited from selling to minors, cannabis use among Holland's 14- and 15-year-old high-school students rose sharply between 1984 and 1996. Back in 1984, four percent of these teenagers surveyed said they had tried cannabis once. By 1996, 28 percent of boys and 21 percent of girls admitted to smoking up. Addicts (registered cannabis users being treated) increased by 25 percent in 1997. At the same time only a three-percent rise in the numbers of people looking for help with alcohol-related problems was recorded.


Citat:
Heroin addiction, virtually unknown in the Netherlands prior to the policy change, has escalated, with the number of addicts estimated by the Netherlands' Institute of Mental Health (called the Trimbos Institute) to be 25,000. An estimated 12,000 addicts are being treated in methadone-maintenance programs.

While there may be no psychological step up from cannabis smoking to heroin, and not all pot smokers progress to hard drugs, more than 90 percent of heroin addicts treated at De Hoop (The Hope) drug rehabilitation centre in Dordrecht, Holland, were habitual grass users before moving on to heroin.


Ja demagog?
Ja izmisljam cinjenice?

To sto je neko od vas video, ja nisam. Vecina nas nije.
Mirise mi na jeftinu demagogiju, tipa: "Ja sam video i mora da je tako".

Sta sam ja na 10-ak strana pisao?
Sve ovo sto je citirano.
Citat:
Eto ti USA kao primer - koja ima ogroman problem trovanja alkoholom za 21-vi rodjendan - zato sto tamo ne smes da pijes pre 21-ve pa deca na to gledaju kao na specijalno zabranjeno voce, i onda se uroljaju za 21-vi toliko da dosta njih zavrsi u bolnici... Tipican primer slepacke legislacije.

Ovo za USA ti je cista glupost.
Kao ne piju do 21. godine? Cekaju 21. rodjendan da se komiraju?
Tu pricu ne mozes da prodas ni malom Milojci iz Dunjikovca!

Pogledaj statistiku zloupotrebe alkohola od strane maloletnika u toj DE ili GB.
Mada, opet si krenuo da opravdavas nesto konzumiranjem alkohola?
Dokle vise?
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.150.*



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 20:49 - pre 183 meseci
@Laki_Gen

Palica, palica, suMce im zarko!

Kazi ti njima LakiiiiII!!!!!!

Ne znaju oni shta je BG!
(dok ti izgleda dalje od njega nisi ni vid'o... siroche.... )

Barabe jedne narkomanske...

Kako se bre vika toj? Onu drogu shto gu pushe, a ja da gu pushim ne mogu, a?... Neka, neka, tje dodje maca na vratanca....
Chista socijala nemam pedeset dinara, kazem, chista socijala.... ► ☼♪♫☼




 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 20:57 - pre 183 meseci
Citat:
Ivan Dimkovica li ti uopste imas pojma o cemu pricas... Kada jednom budes otisao u Holandiju, izadji na glavnoj zeleznickoj stanici u Amsterdamu, kreni pravo sa glavnog ulaza ka centru grada, i onda skreni levo kada predjes prvi trg... Naleteces na gomilu coffee-shopova kojima su vrata sirom otvorena. E, onda, molim te - reci tim ljudima unutra da je to sto rade ilegalno Ali obavezno ponesi mobilni telefon i snimi reakciju, da se smejemo svi malo.


Citat:
Cannabis remains a controlled substance in the Netherlands and both possession and production for personal use are still misdemeanors, punishable by fine. Coffee shops are also technically illegal according to the statutes but, as has been said, are flourishing nonetheless. However, a policy of non-enforcement has led to a situation where reliance upon non-enforcement has become common, and because of this the courts have ruled against the government when individual cases were prosecuted.

Neka se smeju, imaju cemu
Ti si insistirao na koriscenju preciznih termina i zalio si se na nepreciznost srpskog jezika.
Ovo je na engleskom, nadam se, dovoljno precizno.
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.150.*



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 21:20 - pre 183 meseci
@Laki_Gen

Citat:
....Ovo je na engleskom, nadam se, dovoljno precizno.


Koliko god precizno i logichno bilo,
shta god da je u pitanju,
ne vazi za tebe.

Za tebe sve mora josh vishe da se pojednostavi i
opishe na shto lakshi nachin.

I opet netje biti dovoljno prosto....

 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 21:25 - pre 183 meseci
Goal of Swedish drug policy

To create a drug-free society.
The standard should be to eliminate drug abuse not simply lower it…
Drug abuse can never be accepted as a part of our culture.

The drug policy is based on the right to a life with dignity in a society that guards the needs of the individual to feel safe and secure.
Narcotic drugs should never be allowed to threaten the health, the quality of life and the security of the individual nor the general welfare …
The goal is a society free of drugs.


Demand reduction = prevention
No clear distinction made between “soft” and “hard” drugs (no class A/B/C)
Compulsory treatment – aim abstinence
Harm-reduction policies for established drug misuse –
Strong message that cannabis is dangerous (“gateway”)

Most important: strong societal consensus supporting the vision of a drug-free society
A clear message that drugs in general and cannabis in particular are harmful can contribute to low rate of abuse of cannabis and other drugs.
Low use of cannabis is associated with a low use of other illicit drugs whereas high use of cannabis is associated with a high use of other illicit drugs
A strong consensus in politics, education, criminal justice system, and public opinion to aim for a drug-free society can lead to significantly lower drug abuse than accepting or accommodating drug misuse.

If the war against drugs is lost then so are the wars against theft, speeding, incest, fraud, rape, murder, arson and illegal parking. Few, if any wars are winnable. So let us do anything we choose

Sve sto sam ja do sada pisao, samo mnogo preciznije napisano.
Izgleda da su ostali Laki i Svedjani da se bore protiv droga.
Za mene mozete svasat da napisete.
Bas me interesuje, sta imate za ove druge da napisete?

Hocete malo statistike?

Upotreba Cannabisa kod populacije izmedju 15-24 godine za 2004 godinu:

Svedska: 3%
Holandija: 12%
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 22:00 - pre 183 meseci
Svedska...

Zemlja u kojoj se ljudi trpaju u brod, kako bi mogli da se napiju... Imao prilike da vidim "pijane brodove" i to je vrlo vrlo tuzno za videti :(

Ali, neka, Laki - zato su na papiru vrlo opasni u borbi protiv svih zala - alkohola, droge i prostitucije :)

Btw, laki - budzet holandije per-capita odvojen za borbu protiv droge je odmah iza svedskog - inace normalno je da se u Holandiji vise konzumira marihuana posto, je li, jeste dekriminalizovana - ne vidim sta je tu specijalno cudno.

Medjutim,

http://drugwarfacts.org/cms/?q=node/67

Citat:

"There were 2.4 drug-related deaths per million inhabitants in the Netherlands in 1995. In France this figure was 9.5, in Germany 20, in Sweden 23.5 and in Spain 27.1. According to the 1995 report of the European Monitoring Centre for Drugs and Drug Addiction in Lisbon, the Dutch figures are the lowest in Europe. The Dutch AIDS prevention programme was equally successful. Europe-wide, an average of 39.2% of AIDS victims are intravenous drug-users. In the Netherlands, this percentage is as low as 10.5%."

Source:
Netherlands Ministry of Justice, Fact Sheet: Dutch Drugs Policy, (Utrecht: Trimbos Institute, Netherlands Institute of Mental Health and Addiction, 1999), from the Netherlands Justice Ministry website at http://www.minjust.nl:8080/a_beleid/fact/cfact7.htm.


Interesantno, a Laki...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.150.*



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 22:03 - pre 183 meseci
@ALU_PALICA

Podsetjash me na popadinicu.
To je zenska osoba koja je citirala,
tj. iznosila neke textualne isechke koji nisu imali neshto puno udela.

Shto je najgore, nisu imali udela u bilo kom pravcu...
Nit za, nit protiv...

Nego kazi ti meni ALU jednu stvar,
jel' bi ti nju palicom?

 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 22:15 - pre 183 meseci
Citat:
Laki_Gen
Ovo za USA ti je cista glupost.
Kao ne piju do 21. godine? Cekaju 21. rodjendan da se komiraju?
Tu pricu ne mozes da prodas ni malom Milojci iz Dunjikovca!


Kaze izreka, najgore je kada neko ne zna koliko ne zna, a ti si eto tipican primer - ovaj tvoj gore citat samo pokazuje koliko si zadrt i kako ti je lako da vredjas druge o necemu o cemu ocigledno ni najblaze predstave nemas.

Prica nije moja, Laki - vec vrlo ozbiljan problem, kojim se bavi naucna zajednica u USA i na koju temu je do sada objavljena gomila naucnih radova i clanaka u medijima - i, da, problem je izuzetno veliki a politicki faktori izazivaju pritiske da se taj problem zakopa pod tepih.

http://www.apa.org/journals/releases/ccp763511.pdf

Evo ti malo nauke - kad to procitas, uradi malo google na "21 birthday drinking problem USA" - naleteces na dosta interesantnih clanaka i u novinama tipa The Economist, pa se vrati onda da se izvines sto vredjas ljude a nemas pojma sta pricas.

Mada, ne ocekujem ni toliko :)

Citat:

To sto je neko od vas video, ja nisam. Vecina nas nije.
Mirise mi na jeftinu demagogiju, tipa: "Ja sam video i mora da je tako".


Karta do Holandije moze da se iznadje za par stotina EUR - Inter Rail, mislim da toliko mozes da ulozis u sebe i sopstvenu edukaciju - osim coffee shopova u Amsterdamu mozes da vidis dosta stvari koje spadaju u opstu edukaciju na temu arhitekture, istorije i umetnosti... tako da taj novac moze biti dobro potrosen.

Nije bas da sam ja jedini na ES-u koji je "bio u Amsterdamu", a nije da kosta puno da se to proveri.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
93.86.189.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 22:33 - pre 183 meseci
E ok u Amsterdam nisu svi bili ali pitajte malo srednjoskolce kao mene na primer....u Atini je to uobicajena pojava i nist specijalno, sto radnje sto parkovi puni ljudi koji duvaju ili se drogiraju....stoga siguran sam ako nizasta onda za Amsterdam i Atinu ! ! ! To je tacno !

@ Dimkovic
OK odgovorio si za UN ( Ujedinjene nacije ) ako ne gresim....a sta je sa propisima oko ulaska u EU ( Evropsku uniju ) jel drzava mora legalizovati drogu, marihuanu, prostituciju, gej ili ti homo.....?
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 22:48 - pre 183 meseci
Citat:
ptak 13.: ....a sta je sa propisima oko ulaska u EU ( Evropsku uniju ) jel drzava mora legalizovati drogu, marihuanu, prostituciju, gej ili ti homo.....?

Da, ulaskom u EU po zakonu svaki srednjoskolac ce morati za upis na fakultet pred prijemni da zapali dzoint i spava sa legalnom prostitukom istog pola. Doduse studiranje nece biti obavezno...
 
0

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
93.86.189.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 23:00 - pre 183 meseci
Citat:
DaliborP: Da, ulaskom u EU po zakonu svaki srednjoskolac ce morati za upis na fakultet pred prijemni da zapali dzoint i spava sa legalnom prostitukom istog pola. Doduse studiranje nece biti obavezno...


Kao prvo, izvini jel sam te pitao nesto ?
Kao drugo, ako sam pitao ne moras mi davati ovako sarkasticne i glupe odgovore....nijedno pitanje nije glupo ali nazalost glupih odgovora koliko hoces....razumes niko te nista nije pitao, a kad si vec pisao bolje da si dao konkretan i tacan odgovor neko sarkasticne nebuloze....OK ?!
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 23:04 - pre 183 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Svedska...

Zemlja u kojoj se ljudi trpaju u brod, kako bi mogli da se napiju... Imao prilike da vidim "pijane brodove" i to je vrlo vrlo tuzno za videti :(

Ali, neka, Laki - zato su na papiru vrlo opasni u borbi protiv svih zala - alkohola, droge i prostitucije :)

Opet ti o alkoholu?
Opet neka opravdanja - vidi, ima ih i ludjih.
Zar ti ne mozes da se sjetis nekog logicnijeg argumenta? Nekog pozitivnog primjera?
Sad ti ni SW ne odgovara?
Naravno, zato sto ne ide u prilog tvojim tvrdnjama.

Ja sam napisao cinjenice, zvanicne podatke. Moze to tebi da se ne svidja, ne branim.
Samo dokazuje da nisi u pravu sto se tice legalizacije droge.

Probali su u Holandiji i nije dalo bas dobre rezultate. Sada preispituju zakone i uvode razna ogranicenja. Zatvaraju te kafice.
O cemu ti pricas, to sto si ti video da ih jos ima?
Proguglaj malo, nema potrebe da ides tamo da se licno uvjeris.

Svedska ima drugaciji pristup i daleko bolje rezultate u borbi sa narkomanijom.
Taj model je po meni daleko najbolji i jedino primenjiv kod nas (i jedino razuman).
Droga nije dobra, nema veze, dal' je slaba ili jaka. To je moj stav i tu nema diskusije.
Kako onda da se slozimo oko loegalizacije iste?

Citat:
Kaze izreka, najgore je kada neko ne zna koliko ne zna, a ti si eto tipican primer - ovaj tvoj gore citat samo pokazuje koliko si zadrt i kako ti je lako da vredjas druge o necemu o cemu ocigledno ni najblaze predstave nemas.

Prica nije moja, Laki - vec vrlo ozbiljan problem, kojim se bavi naucna zajednica u USA i na koju temu je do sada objavljena gomila naucnih radova i clanaka u medijima - i, da, problem je izuzetno veliki a politicki faktori izazivaju pritiske da se taj problem zakopa pod tepih.

Ozbiljan problem cije resavanje sprecavaju politicki faktori? Mnogo si citao ove sto pisu razne teorije zavjere.

Kao prvo, ja nisam osporio postojanje tog problema, vec sam kritikovao tvoje licemerstvo.
Pomenuo si problem koma-opijanja americke omladine za 21. rodjendan u diskusiji o legalizaciji vutre u Srbiji?
WTF? Ja treba da ti kazem da je to cist trol?

Kao drugo, americki klinci (i u GB, DE, Sr) piju do kome i pre 21., ili 18. rodjendana, sto je jako veliki problem, samo ne vidim kakve to veze ima sa bilo cim?

Citat:
Karta do Holandije moze da se iznadje za par stotina EUR - Inter Rail, mislim da toliko mozes da ulozis u sebe i sopstvenu edukaciju - osim coffee shopova u Amsterdamu mozes da vidis dosta stvari koje spadaju u opstu edukaciju na temu arhitekture, istorije i umetnosti... tako da taj novac moze biti dobro potrosen.

Nije bas da sam ja jedini na ES-u koji je "bio u Amsterdamu", a nije da kosta puno da se to proveri.

Drago mi je da si ti video.
Mozda cu i ja otici, mada nemam preteranu zelju da provjeravam coffee shop-ove po Amsterdamu.
Vazno je da si ti video i da kazes da je tako.
Sta koja statistika i zvanicni podaci?
Ja bre video i ima tako da bude.

Izvinjenje ces dobiti kada prestanes biti licemeran.
Nit' si ti njapametniji, nit' sam ja najjaci.
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.150.*



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 23:05 - pre 183 meseci
Citat:
jel drzava mora legalizovati drogu, marihuanu, prostituciju, gej ili ti homo.....?


Znash kako, ovo bold ti je stvarno na mestu....
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.150.*



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 23:05 - pre 183 meseci
Ovo drugo i da prodje, kao nenamerna greshka, mada opet..
rech je samo o marihuani ovde...
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 23:09 - pre 183 meseci
Citat:
Laki_len
Sta koja statistika i zvanicni podaci?


Hihihi...

http://www.elitemadzone.org/p2234465

Citat:
Ivan Dimkovic
"There were 2.4 drug-related deaths per million inhabitants in the Netherlands in 1995. In France this figure was 9.5, in Germany 20, in Sweden 23.5 and in Spain 27.1. According to the 1995 report of the European Monitoring Centre for Drugs and Drug Addiction in Lisbon, the Dutch figures are the lowest in Europe. The Dutch AIDS prevention programme was equally successful. Europe-wide, an average of 39.2% of AIDS victims are intravenous drug-users. In the Netherlands, this percentage is as low as 10.5%."

Source:
Netherlands Ministry of Justice, Fact Sheet: Dutch Drugs Policy, (Utrecht: Trimbos Institute, Netherlands Institute of Mental Health and Addiction, 1999), from the Netherlands Justice Ministry website at http://www.minjust.nl:8080/a_beleid/fact/cfact7.htm.


Interesantno, a Laki...


A da... "statistika i zvanicni podaci" su samo stvari koje idu u prilog tvojim teorijama... :)

Citat:

Opet ti o alkoholu?
Opet neka opravdanja - vidi, ima ih i ludjih.
Zar ti ne mozes da se sjetis nekog logicnijeg argumenta? Nekog pozitivnog primjera?
Sad ti ni SW ne odgovara?


Sada se jos pravis glup, ne? Ovo sam ti dao kao primer, jer je Svedska takodje "vrlo jaka" i na prohibiciji alkohola sto se zakona i carina tice, pa tokom vikenda ti dokovi lice na ispovracane deponije i tugu za videti... Sto se droge tice, isto tako, lepo sve to deluje na papiru - opet, statistika kaze da u Svedskoj ima 10x vise smrtnih slucajeva vezanih za drogu od Holandije. Kako sigurno to nisu smrtni slucajevi od trave - bice da su vezani za one "malo teze" droge.

Zakljucak? Mozda deca u NL puse vise travu nego u Svedskoj - ali izgleda 10x manje ljudi umire od teskih droga... I to nisam ja izmislio, na tvoju zalost.

I, ne, takva zemlja kao sto je Svedska mi vrlo ne odgovara - ne bih zeleo da budem primoran da zivim u takvoj zemlji. Zemlja koja ce mi uzeti vise od pola plate za "opste dobro", da bi gomila nesposobnih qrajbera propisivala i skriptovala neprijatno veliki broj stvari u mom zivotu. Thx, but no thx...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
93.86.189.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 23:14 - pre 183 meseci
Citat:
musicmaster: Ovo drugo i da prodje, kao nenamerna greshka, mada opet..
rech je samo o marihuani ovde...


OK thx
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vutra - Anketa za i protiv
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 278142 | Odgovora: 1302 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.