Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vutra - Anketa za i protiv

elitemadzone.org :: MadZone :: Vutra - Anketa za i protiv
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 278151 | Odgovora: 1302 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Be_HappY

Član broj: 82425
Poruke: 110
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 16:41 - pre 183 meseci
Citat:
mrkii: Ja to nazivam licemerjem.
Umesto da se borite protiv alkoholizma vi se pozivate na alkoholizam da bi legalizovali drugo zlo.

LICEMERJE!!!


Ima velika razlika... Alkohol jeste zlo Cannabis nije... Cannabis je nateran zakonom da bude zlo... ne CHINJENICAMA

Alkohol ubija - Cannabis nikad nikoga (NIKAD!! I ne trudite se da prichate suprotno bez pravih dokaza)

LICEMERJE je shto je stvar koja UBIJA (provereno) sasvim legalna, a neshto shto nije ni mogutje da ubije je ZLO, DROGA (ona najgora od koje se pochinje!)...

Ne mogu obe da budu legalne? Ok... ajde da zabranimo smrtnog ubicu alkohol a da dozvolimo Cannabis

mrki, laki gen... i ostali

Ajde iz vashe perspektive objasnite vi meni zashto je smrtonosni alkohol legalan a nesmrtonostni cannabis strashno zlo i seme svih problema?

Meni smetaju pijani ljudi ispred prodavnice... chika pandur hotjesh da me zashtitish od njih ili tjesh da im se pridruzish?

Nishta vama ne moze da se objasni... ne znam ni shto se cimam... ali jedno moram da vam priznam... SVAKI PUT SE ONESVESTIM OD SMEHA
 
0

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
93.86.189.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 16:41 - pre 183 meseci
Dimkovica umesto Jeremica pa da vidite kako ima sve da bude u redu ! ! !
Zivis u EU pa bi mogao da nam doneses neko dobro odande
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
0

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
212.200.203.*



+294 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 16:46 - pre 183 meseci
Citat:
ptak 13.: Zivis u EU pa bi mogao da nam doneses neko dobro odande

Da znaš, dosta nam je ovih prskanih albanki, nek nam donese neku dobru holanđanku
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.150.*



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 16:49 - pre 183 meseci
@ptak 13.
Citat:
Dimkovica umesto Jeremica pa da vidite kako ima sve da bude u redu :D :) ! ! !
Zivis u EU pa bi mogao da nam doneses neko dobro odande :)


Trudi se chovek na najpismeniji i najracionalniji mogutji nachin,
ali dzaba..... :(
Kada konja upregnesh i podesish da gleda pravo, netje ni gledati sa strane...

Tuga.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 16:56 - pre 183 meseci
Citat:
ptak 13.
Dimkovica umesto Jeremica pa da vidite kako ima sve da bude u redu ! ! !
Zivis u EU pa bi mogao da nam doneses neko dobro odande


Ma ne, ozbiljno - to sa intoksikovanom voznjom je resivo relativno lako... mislim lako ako bi postojala zelja da se resi, sto je diskutabilno.

Treba napraviti drzavnu bazu koja ce drzati informacije o svakom vozacu. Uvesti sistem poena za kazne vezanih za dozvolu, i za intoksikovanu voznju uvesti stroge kazne koje nose najveci broj poena i oduzimanje dozvole preko neke mere. Kada broj "poena" preraste broj za oduzimanje dozvole - cao, dovidjenja - prvi put na godinu dana, drugi put dozivotno... nema sta vise da se prica. Da se kladimo da ce broj intoksikovanih da opadne dok si rek'o rakija?

Kitovi za testiranje na travu postoje i mogu da se kupe - trebalo bi da svaka ulicna patrola ima tester za alkohol i travu u svakom slucaju jer je i trava vrlo lako dostupna u Srbiji i naravno da treba hapsiti svakog ko vozi intoksikovan THC-om - bas kao i za alkohol... Da ne pricamo o broju ljudi na kojekakvim sedativima koji isto tako ugrozavaju motoriku (na kutijama tih lekova lepo pise da ne treba voziti, a za to postoji i razlog - vrlo dobar)

Znam ovde par nasih ljudi koji su dosli iz Srbije... ono, latentno kurcenje - popiju pa se voze (tj. to nije kurcenje, to je bezumlje najgore)... 2 od 3 su vec dobila svoje punkte, nema labavo - ono, jos par prekrsaja i idiot-test... pa se sad dobro razmisljaju da li da uzmu taksi kada se popije.

Takva mera je daleko delotvornija nego "zabrane alkohola", "zabrane ovoga", "zabrane onoga"... meni te "zabrane" u stvari lice na klasicnu nesposobnost politicara - znaju oni da ne mogu nista da "zabrane" ali ako napisu nekakav zakon, proglas, deklaraciju u kojoj su nesto "zabranili" onda uvek mogu da kazu kako su, eto, oni uradili svoj deo posla... Najgore je sto se ljudi primaju na to.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
93.86.189.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 17:06 - pre 183 meseci
Citat:
Emil Ranc: Da znaš, dosta nam je ovih prskanih albanki, nek nam donese neku dobru holanđanku :D

Ne znam ja, pitajte ga mozda vam se osmehne sreca :)))))))

Citat:
musicmaster: @ptak 13.


Trudi se chovek na najpismeniji i najracionalniji mogutji nachin,
ali dzaba..... :(
Kada konja upregnesh i podesish da gleda pravo, netje ni gledati sa strane...

Tuga.


Dobro brate, samo manje ovih poredjenja koja vode na svadju i sve je OK :))

@Ivan Dimkovic

E sa tvojim postom se potpuno slazem.....ovo je ono sto polako vraca moje misljenje o tebi, hehehehe....Znam za ove fore, otac mi je u Austriji u Grazu vec 20-ak godina, jbg mozda neka vise...pa sam upucen u te kazne i sl. Prosle godine su mu prvi put u zivotu uzeli dozvolu na jedan mesec (40 dana ) zbog vozenja automobila a pritom popio 2 casice rakije kod nekih Srba ovamo iz kraja, ali i oni u Grazu....kad bi to bilo kod nas onda bi bilo OK..

E sad ovo pocinje da mi se svidja, da legalizujemo travu, kao i alkohol, ali nema vozenja pod dejstvom istih, i jako jako strozije kazne za krivicna dela ili postupke u odnosu na ista dela u stanju bez uzimanja alkohola i marihuane. Mozda bi to bilo najbolje.....heh poceh da menjam misljenje....jer citajuci sve ovo do sada sto ostaviste, sto na ENG sto na EX YU jezicima ipak bi nam to mozda pomoglo da se polako priblizimo drzavama visokog standarda, ali opet mislim da je jos uvek rano za to...moramo prvo da prihvatimo zakone, tipa 18+, onda mesta prodaje, pa prodavce stvari koje su za 18+ pa onda unajmiti neke predavace da prvo objasne sve to i deci i onima koji su 50+ godina pa onda bi mozda i moglo da se to sredi u zemlji.....jbg kako se prodaje naoruzanje moglo bi prodavati i marihuanu, ali taj zakon ne bi valjalo deneti na snagu pre drugih zakona. Jer kad racionalno gledamo na problem....moramo pre svega uvideti da ce postojati zloupotrebe koje moramo svesti na minimum ili cak na 0.

Kazem ja Dimkovic-a na mesto Jeremnica ili nekog drugog, efikasno covek moze da resi neke probleme :)))))

Ali ponavljam, mnogo zakona pre toga treba resiti pa tek onda taj ! ! !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.150.*



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 17:22 - pre 183 meseci
@ptak 13.

Citat:
Dobro brate, samo manje ovih poredjenja koja vode na svadju i sve je OK )


Ja ne znam te_bra da li je ovo neki bodyguard pristup ili ne, ovo, ono,
ali znash kako, mislim, poredjenja i chinjenice nisu jedno te isto, te_bra..


Inache...
Citat:
E sad ovo pocinje da mi se svidja, da legalizujemo travu, kao i alkohol, ali nema vozenja pod dejstvom istih, i jako jako strozije kazne za krivicna dela ili postupke u odnosu na ista dela u stanju bez uzimanja alkohola i marihuane. Mozda bi to bilo najbolje.....heh poceh da menjam misljenje....


... shto si ti neshto postao napredaaan u zadnje vreme....
Bravo mali.
 
0

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
93.86.189.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 17:27 - pre 183 meseci
heh poredjenjai cinjenice, ok kako god tizelis, samo ja sam za spustiti loptu...polako....


Citat:
musicmaster: @ptak 13.



... shto si ti neshto postao napredaaan u zadnje vreme....
Bravo mali.


Ja sam ozbiljan, majke mi....ovaj Dimkovicev post mi se svideo....mislim da ce pasti jedan dogovor izmedju mene i vas koji ste za legalizaciju a
Ne, bez sale, ako je legalizovati ovako recimo kao sto sam ja naveo OK je samo opet jos uvek rano za to a....ili mislis da nije rano ?

P.S. Jebem ti razmaknicu kad svaki post moram da editujem ! ! !

Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 17:32 - pre 183 meseci
Aman zaman!!!! Nisam pandur.
Ako ce ti biti lakse, jedno vreme sam radio kao obezbedjenje po kaficima. Tu sam se nagledao sranja za cjeli zivot.

Onda mi vi ovde kenjate kako je ok naduvati se!!!! Nemas pojma dal' je pijan, naduvan, nadrogiran ili sve troje, a kurci se. Bilo je svakakvih scena.
Zaebite mene, nadjite nekog drugog kome cete prodavati pricu da je ok duvati i da ste svi mirni kao bubice.
Custa laz.

Naravno, sta ocekivati od narkomana, nego da lazu i nece da priznaju.
Morate priznati da imate problem, da bi mogli da se suocite sa njim.

Traumu oko narkomana sam navukao od kada sam prisustvovao prvom overdozu jednog drugara.
Dobar decko. Dosao kao i ja iz Krajine. Sirotinja.
Radili on i njegovi roditelji dan i noc. Otvorio decko mehanicarsko-limarsku radnju. Ja radio nekoliko puta sa njima.
Docepao se novaca. Izlazili uvece, on sa 150-200 maraka u dzepu, ja sa 20-30.
Poceo sa drustvom da duva. Radio i dalje.
Kada je presao na heroin, ne znam tacno. Samo znam da je poceo da zapostavlja posao, a njegovi pozajmili velike novce da zavrse kucu.
Poceo je da pozajmljuje novac po komsiluku. Polupao ulazna vrata od kuce, iako je izuzetno miran decko bio.
Otac ga vodio dva-tri puta na odvikavanje.
Onda se jednog dana overio.
Tu scenu ne mogu da zaboravim.
Ja i njegov otac ga nosimo iz kupatila, on skoro zut. Ne daje znake zivota. Cale krece da mu daje vestacko disanje, samara ga. Njegova mam je bila u tolikom soku da ni hitnu nije mogla pozvati. Ja kao da sam u filmu, sve nadrealno.
Drugi put kada se overio, otac jurio sa posla da stigne kuci i dozivi saobracajku (vozio 130 i zakaci drugi auto).
Na kraju su prodali kucu i odeslili se u drugi kraj grada.
Odem ponekad do njih. Sada je cist. Kaze mi njegov otac da to vise nije onaj decko sto je nekad bio. Rekli su mu i doktori da je vjerovatno ostalo posledica.
A ne da je bio dobar decko. Samo mnogo povodljiv.


Opet neki pominju alkohol?
Licemeri, nista drugo.

Dajte dzidzu i vasoj deci. Neka se uce od malena sta je dobro.

P.S.
Maloprije sam dosao sa basketa. Prvi put ove godine igrao (ja pobjedio ). Istusirao se.
Kladim se sa vama duvacima u sta god zelite, da se ja osjecam bolje nego vi kada se naduvate najboljeg marokanca. Ma, osjecam se 10 puta bolje.
Jedino sto ce sutra malo noge da me bole.
 
0

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
93.86.189.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 17:39 - pre 183 meseci
@Laki_Gen

Druze ok je sve to....dobro manje vise se sa tobom nece sloziti ovi sto duvaju...ali tema je legalizovati marihuanu da ili ne....
Zar se ne slazes da bi se ona mogla legalizovati ali samo uz dobro potkovan zakon koji opet ogranicava neke stvari kao sto je Dimkovic naveopa i ja ispod...

Ja nikada necu probati to, ne zelim....i ja smatram da se moze navuci na nesto gore posle kanabisa, ali nije to tema, nije tema ubediti nekoga da je kanabis OK vec da li ga mozemo i kako legalizovti....
To kako se ko kad oseca je diskutabilno kao sto basket na tebe deluje Ok nekome nije tako isto je i sa kanabisom...stvar organizma...
Ja sam za to da je niko nikada ne proba, ali jbg onaj ko je probao probace je opet pa opet sve do neke svoje volje pa sad oce nesto jace ili ostaje na isto ili prestaje, stvar je do coveka i karaktera....

Inace basket je OK...odavno nisam igrao dobar pasket ))))

Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.150.*



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 17:51 - pre 183 meseci
@Laki_Gen

Fora je u tome shto si ti i dalje ubedjen da je vutra kriva za sve takve nesretjne sluchajeve.
Inache, ako i sutra odesh na basket,
pa i prekosutra, pa krenesh svaki dan,
netje da te bole noge.

To se zove upala mishitja.

Ne morash ni basket.
Mozesh i na trchanje.

Ja recimo mogu 10 kilometara da pretrchim bez problema,
iako konzumiram i cigarete a i marokanca.

E sad, fora je u tome shto kad te marokanac izuje,
ne boli te nishta ni posle a ni dok izuvanje traje.

Chak shta vishe, kada se druzish sa Marokancem,
patike se ne cepaju,
za razliku od igranja basketa.



Ako, ako...
Samo ti pichi basket,
sport je prava stvar!

A shto se tiche dzidze i nashe dece,
mogu samo da pomislim chime tje da se zadovoljavaju bez mog znanja..!

Ono, sipash mu sok u chashu,
okrenesh se da dohvatish novine,
a on za to vreme turio u sok neku tabletu na rastvaranje,
i narednih 5-6 sati telepatski povezan sa I-tijem.
(kao u Mi nismo Andjeli 3: "Vid' goluba!")

Dakle, shta tje da bude aktuelno za 20 godina,
na shta tju ja da sernjam kao svaki savestan roditelj....

Bruka!
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 18:07 - pre 183 meseci
Mislio ja da dopisem da vas koji duvate sutra ne boli nista, sem ako se nadjete u blizini nekog kao ja.
Btw. idem u teretanu 5 puta nedeljno. Ljubi me majka, pravi sam mali sportista

Mnogo si ti pametan.
Citat:
musicmaster: @Laki_Gen

To se zove upala mishitja.

To ti je neko rekao ili si sam smislio?

Ne kazem ja da je marihuana za sve to kriva. Za neke slucajeve u kombinaciji sa ludom glavom i jos nekom psihoaktivnom supstancom, skoro sigurno!!

Citat:
ptak 13.: @Laki_Gen

Druze ok je sve to....dobro manje vise se sa tobom nece sloziti ovi sto duvaju...ali tema je legalizovati marihuanu da ili ne....
Zar se ne slazes da bi se ona mogla legalizovati ali samo uz dobro potkovan zakon koji opet ogranicava neke stvari kao sto je Dimkovic naveopa i ja ispod...

Vi stvarno mislite da ce zakoni sve resiti?
Ja napisah prije nekoliko strana da mi u Srbiji imamo i Zakon i bezbednosti saobracaja, pa svake godine gine 700-1000 ljudi i blizu 20k biva povredjeno.
U Austiji duplo manje, na istu populaciju.

A Dimkovic prica price majke Tereze.
Kada bi sve bilo idealno. Kada bi i ovde bila Srbija uvece, Nemacka ujutro.
E, imam jednu novost. Ovde mnoge stvari nisu normalne!!!
Ajde da legalizujemo i narkotike i sve sto nam padne na pamet. Onako, preko kolena.
To je mnogima dobra donelo? Sa neba u rebra!

Meni je glavni problem JEDNOM ZA SVAGDA, sto ce u tom slucaju droga, ok laka droga, postati drustveno prihvacena.
U stvari nece, ali ce duvaci i simpatizeri imati legitimacija da to traze.
Danas kanabis, sutra ko zna sta. Dovoljno je da se krene.

Mnogo me interesuje, ko bi od vas dao rodjenoj deci da duvaju? Onako porodicno?
Dodje cerka iz skole i cale je ponudi da se naduvaju? Hebes domaci, imas vremena, dodji da se malo opustis.
Ponesi uvece kada izlazis barem dva dzointa.

Kakva ste vi gomila licemera.
Dok je vama dobro, boli vas taki za posledice. Samo da vas niko ne dira i da mozete slobodno duvati.
Ako dovedete vase klince u kafic i date im da se uduvaju, necu ni da ih pogledam, a vi dobijete red bull gratis. Obecavam.

 
0

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
93.86.189.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 18:07 - pre 183 meseci
^ Pa verovatno ce marihuana biti u upotrebi kao danas gramofonske ploce.....mislim za 20-ak godina Ali to ne znaci da trebamo propagirati vutru....ako je legalizujemo OK, ali ne znaci da je trebamo promovisati.


Pa pazi ako ces tako onda moramo i alkohol zabraniti i cigarete...ali moramo se pomiriti da iako to ne vlaja i mnogo skodi ne mozes protiv toga u potpunosti.....Pre svega ja licno nikada ne bi duvao ili koristio drogu ali ne bi nikome ni preporucio....ali zar ja mogu da uticen na tebe da te odvratim ako si ti zacrtao da je to lepo i da ces da se naduvas...ne mogu....tako da nije problem legalizovati travu....ali jeste problem ograniciti upotrebu i sa i bez legalizacije klinci duvaju i danas....dodji samnom da te odvedem u par diskoteka pa da vidis 96 godiste danas duva....sta ces vise od toga....to g**** se nikada nece iskoreniti ali bolje da se legalizuje da ne moraju svakoga pendrekom da opamecuju...jer interventna ne gleda 18+- nego vadi pendrek i bije brate ko luda....
Tako da moze da se legalizuje, recimo Atina, Amstredam.....i jos mnogo gradova je to legalizovalo...zamisli sve srednje idu na ekskurziju u Atinu probace da duvaju tamo i da kupe ako im ti nedas ovde.....
A recimo kad bi je legalizovali onaj ko je koristi ne bi jeo seno nego travu....isto kao i sa prostitucijom nema side bas tako mnogo ako bi bila legalna ! ! !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
0

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
93.86.189.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 18:19 - pre 183 meseci
@Laki_Gen

Brate ipak si malo preterao, kakve veze ima basket i sport i teretana sa vutrom a ?

Tema je i dalje "Vutra - Anketa za i protiv " znaci ako ti zelis na nacin zdravog zivota da propagiras borbu protiv trave ja to podrzavam i ja bi to....ali nema to veze sa duvanjem....
Moras da razumes da je to postalo deo drustva i da iskorenjavanja konoplje NEMA, NEMOGUCE, IMPOSIBLE ! ! !

E sad ovo Dimkovic verovatno zna
Da li ulazak u EU podrazumeva legalizaciju narkotika i vutra, prostitucije, gej populacije ....?
Posto vidim clanice EU su uglavnom legalne po tome.....ne tvrdim za sve ali neke jesu.....

Ako je odgovor DA
Onda cim udjemo u EU bice i toga....gledajte malo politiku, aktuelni su HOMO ljudi, i oni ce se izboriti za legalizaciju za par meseci sigurno.....jbg koliko god mi bili protiv radimo mi kako nam kazu oni "malo" veci od nas !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.150.*



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 18:21 - pre 183 meseci
@Laki_Gen

Hehe,
osim toga, da ti nije Dimkovitja koji ponekad ali vrlo, vrlo retko,
mozda i zapali to shto ti iz nekog nebuloznog razloga preziresh, i slichne ekipe,
koju savrsheno boli i za jedno i drugo,.....
pa gde bi jado i mogao da diskutujesh o tvojim notjnim morama?

Shto njega opet uzimash u usta?
Hotjesh da chovek dobije napad smeha?


 
0

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
93.86.189.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 18:26 - pre 183 meseci
@ musicmaster / Laki_Gen

Vas dvojica mi licite na Radikale i Naprednjake

Sta ce te postici vredjanjem ? Jos medjusobno da se kunete i super )))))
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 18:28 - pre 183 meseci
Citat:

A Dimkovic prica price majke Tereze.
Kada bi sve bilo idealno. Kada bi i ovde bila Srbija uvece, Nemacka ujutro.
E, imam jednu novost. Ovde mnoge stvari nisu normalne!!!
Ajde da legalizujemo i narkotike i sve sto nam padne na pamet. Onako, preko kolena.
To je mnogima dobra donelo? Sa neba u rebra!

Meni je glavni problem JEDNOM ZA SVAGDA, sto ce u tom slucaju droga, ok laka droga, postati drustveno prihvacena.
U stvari nece, ali ce duvaci i simpatizeri imati legitimacija da to traze.
Danas kanabis, sutra ko zna sta. Dovoljno je da se krene.


Ma da, evo ovde u Nemackoj (gde je trava dekriminalizovana) i u Holandiji (gde je isto tako dekriminalizovana) sve skacu kako bi legalizovali heroin, ili u Kanadi na zapadu zemlje... Kazu, kad moze trava, sto ne bi mogao i dop :)

Svasta - stavise, Holandjani su imali jako pozitivna iskustva sa legalizacijom trave gde je broj ovisnika o narkoticima opao - nezgodno bas za protivnike, ali dobro...

Lake droge su inace odavno siroko prihvacene u drustvu (nasem drustvu, ne mislim na Saudi Arabiju) - primer je alkohol, koji je po svim definicijama laka droga... Doduse, i alkohol su pokusavali da zabrane, setimo se prohibicije u USA - pa svi znamo kako se to zavrsilo. Sto bi trebalo da bude vise nego dovoljna lekcija "zabranjivacima".

Ne kazem ja da bi to isto funkcionisalo u Srbiji, ali samo dajem primer gde to ocigledno funkcionise. Znaci da moze da funkcionise... Doduse, moram se sloziti da Srbija definitivno ima precih problema od problema legalnosti vutre :(

Bilo bi jako lepo kada bi to bio jedini problem...

Sa druge strane, mislim da bi legalizacija marihuane izbila ogromnu masinu za pravljenje para organizovanom kriminalu - svi se slazemo da se cak i u Srbiji gde je "zabranjena" trava konzumira u velikim kolicinama... Umesto da se ista oporezuje i da je proizvode legitimni proizvodjaci, ona danas sluzi kao sredstvo finansiranja kriminalaca svih boja i dezena..

Mozemo mi da se lazemo i da tvrdimo kako "zabrana" funkcionise - a opet, u Srbiji je zavrsiti dzokavac jednostavna rabota - i, naravno, pare idu u dzep kriminalcima. Way to go.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.150.*



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 18:33 - pre 183 meseci
@Laki_Gen

Pa sad, ...
da se nadjesh ochi u ochi sa chovekom od 30 godina,
koji ima 90 kila, i visok je 186cm,
bez stomaka, jer ne unosi pivo u sebe...

Hmmm,
kao shto sam ti vetj i rekao.

Prijela bi ti se g*v*a od samo jedne shljage preko zuba.
Kapish?



I opametio bi se.

Raznosio bi cvetje vrshnjakinjama po komshiliku,
nakon susreta sa mnom,
veruj mi.

PS: Ne zaboravi da se josh nisi ni izvinio, od kako si moju majku,
zenu koja se drogira samo "kafom" i kolachima koje spremi,
uzeo u usta kao shta, mladitju?

...bez ikakvog razloga...

Ti si neka BOgradska faca, a?
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 18:38 - pre 183 meseci
Citat:
Cannabis remains a controlled substance in the Netherlands and both possession and production for personal use are still misdemeanors, punishable by fine. Coffee shops are also technically illegal according to the statutes but, as has been said, are flourishing nonetheless. However, a policy of non-enforcement has led to a situation where reliance upon non-enforcement has become common, and because of this the courts have ruled against the government when individual cases were prosecuted.

Citat:
By 2009, 27 coffee shops selling cannabis in Rotterdam, all within 200 meters from schools, must close down. This is nearly half of the coffee shops that currently operate within its municipality. This is due to a new policy of city mayor Ivo Opstelten and the town council.[21] The higher levels of the active ingredient in cannabis in Netherlands create a growing opposition against the traditional Dutch view of cannabis as a relatively innocent soft drug,[22]. Supporters of coffee shops state that such claims are often exaggerated and ignore the fact that higher thc content means a user needs to use less of the plant to get desired effects....making it in fact safer.[23] Dutch research has however shown that an increase of THC content also increase the occurrence of impaired psychomotor skills, particularly among younger or inexperienced cannabis smokers, who do not adapt their smoking-style to the higher THC content.[24] Closing of coffeeshops is not unique for Rotterdam. Many other towns have done the same in the last 10 years.

The municipality of Utrecht imposed in 2008 a Zero Tolerance Policy to all events like the big dance party Trance Energy held in Jaarbeurs. However, such zero-tolerance policy at dance parties are now becoming common in the Netherlands and are even stricter in cities like Arnhem.

The two towns Roosendaal and Bergen op Zoom have in October 2008 announced that they start closing all coffee shops, each week visited by up to 25000 French and Belgian drug tourists, closures beginning in February 2009.[25]

Citat:
Netherlands has a high anti-drug related public expenditure, the second highest drug related public expenditure per capita of all countries in EU (after Sweden). 75% is law enforcement expenditures including police, army, law courts, prisons, customs and finance guards. 25% is health and social care expenditures including treatment, harm reduction, health research and educational including prevention and social affairs interventions

Ovo je razlika izmedju njih i nas.

Pazi ovih Holandeza!
Stvarno je uspjela legalizacija

Mozda vi znate iz licnog iskustva?

@musicmaster Prodji me se.
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.150.*



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 18:43 - pre 183 meseci
@Laki_Gen

Samo za tebe:

Veoma kratak video klip.



Ti si bodyguard?

Jel' bi obezbedjivao ovakav lokal mozda?

Za platu, naravno,
ne za crkavicu.

PS: pod uslovom da im treba tako neki kao ti, mada chisto sumnjam da mesta kao shto su ova, zahtevaju takvu negativnu prisutnost.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vutra - Anketa za i protiv
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 278151 | Odgovora: 1302 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.