Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vutra - Anketa za i protiv

elitemadzone.org :: MadZone :: Vutra - Anketa za i protiv
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 278615 | Odgovora: 1302 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
93.86.56.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 01:22 - pre 183 meseci
Citat:
musicmaster: Ok.

Za pochetak,
ako zaista jesi ozbiljan,
believe this:

Silence is golden!



Ja sam zaista ozbiljan. Cutanje jeste zlato, samo jbg neunovcivo evo necu da pisem vise jer odoh da spavam
Laku noc svima ! ! !
P.S. Javi se na PP ako si ozbiljan, imamo razlicite stavove po pitanju muzike i jos mnogo toga, verovato sve do stavova o zivotu, stoga ja sam ZA, uvek mogu da naucim nesto ili nesto shvatim....a u svakom slucaju postoji BLOCK i DELETE
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
0

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
*.adsl-2.sezampro.yu.



+19 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 01:30 - pre 183 meseci
Citat:
ptak 13.: Da li moja porodica zna da pijem....naravno, pijem i pred kevom, caletom mladjim bratom, ali nikada nisam popio vise od krigle piva ili dve case vina....majke mi ! ! !
I konacno nesto gde se ja i ti slazemo ! ! ! ovo oko "edit-a" ako se ikada pravi neka kampanja za zabranu trave, droge, duvana, alkohola javi mi obavezno ja sam ZA :D E sad nisam jedini koji nije za legalizovanje marihuane, ako neko ko je probao nije ZA legalizaciju sta onda vise hocete ! ! ! Siguran sam da covek nije jedini !


E sada zamisli da ja kazem tebi da sam ja duvao pred kevom i caletom (naravno da nisam, nisam ni pio pred njima) ti bi se zgrozio....jel tako?.... Isto tako ja mogu da se zgrozim kada ti kazes da konzumiras alkohol u prisustvu roditelja.
Ni ja nisam nikada popusio vise od jedne...majke mi. Ali to je po tvome neprihvatljivo, ali je prihvatljivo da pijes alkohol?
Pokusavam da ti objasnim da je u ovom drustvu alkohol prihvacen kao nesto normalno a trava nije, jer smo narod koji pun predrasuda.
Ti mislis kako je trava nesto lose, ali alkohol nije, jer ga uzimas u malim kolicinama.
Kako znas da neces za 10 godina umesto te dve case piti dve flase?



 
0

Be_HappY

Član broj: 82425
Poruke: 110
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 02:34 - pre 183 meseci


Legenda: (za one kojima engleski nije najjasniji)

Plavo - Zemlje u kojima je Cannabis legalan.

Svetlo Plavo - Zemlje u kojima je Cannabis dekriminalizovan. (nadam se da znate shta znachi Dekriminalizovano)

Narandzasto - Zemlje u kojima je Cannabis Ilegalan ali se ne obratja preterana paznja.

Crveno - Zemlje u kojima je Cannabis potvrdjeno ilegalan

Roze - Verovatno ilegalan

Crno - Zavisi od regije

Sivo - Ne zna se

Samo za Evropu.


Evo i linka za sva mogutja pitanja koja protivnici postavljaju. A i ovi koji su za neka nauche mozda neshto shto nisu znali. >>LINK<<

[Ovu poruku je menjao Be_HappY dana 22.03.2009. u 03:52 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Be_HappY dana 22.03.2009. u 04:01 GMT+1]
 
0

Be_HappY

Član broj: 82425
Poruke: 110
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 03:08 - pre 183 meseci
Primetitjete razliku kod nekih zemalja na slici sveta i Evrope... mislim da je slika za evropu novija... pa eto tako mozete videti i promene...
 
0

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 09:38 - pre 183 meseci
Gde u dekriminalizovanim zemljama da kupim marihuanu? U apoteci? Legalno na ulici? Da li je legalna proizvodnja ili se ide u zatvor? Dekriminalizacija je priznanje drzave da ne moze da se nosi sa tom rak ranom pa je "dekriminalizovala" da ne bi pozatvarala pola propale mladezi. I nista vise od toga.

Citat:
Sve je počelo bezazleno. Mladalačka radoznalost i želja da se probaju nove stvari, da se prate socijalna kretanja, da se ide u pravcu u kome moje društvo slepo ide. Već tada sam se smejao kada bi neko rekao: “Od marihuane se počinje”. Bilo mi je potrebno nekoliko godina agonije i zatim meseci novog života da shvatim da je to istina. Naravno, nije nužno da će neko ko proba marihuanu završiti sa heroinom u svom krvotoku, ali isto tako ja ne poznajem nikoga ko je postao zavisnik od heroina, a da pre toga nije prošao stazom marihuane. Poenta nije u samoj marihuani ili bilo kojoj drugoj supstanci – poenta je u stavovima, postepenom menjanju svesti, načinu života i tzv. „narkomanskoj ličnosti” koja tako lagano i suptilno počinje da se formira. Nisam ni primetio. Ništa nisam osetio. Samo sam jednog dana shvatio da mi je heroin važniji od mene samog, od oca, majke, porodice, prijatelja, škole, ljubavi, života, sveta, smisla… i umesto da plačem i vrištim tražeći pomoć, ja sam sebi rekao: „To je tako, ja tu ništa ne mogu. A i ne želim”. Nakon toga sam samozadovoljno i ponosno ušmrkao još jednu liniju praha koji je predstavljao svu moju životnu radost.
http://www.subotica.org/?p=81

Ne kazem da su podaci na mapi Evrope netacni ali o ozbiljnosti autora puno govori to sto su podaci za Vatikan (zamislite papu sa jointom), Crnu Goru i Bosnu nepoznati. Haha

 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 09:41 - pre 183 meseci
Neki su se bunili zbog usporedbi vutre sa alkoholom. Procitajte poslednje dve strane i pogledajte ko je vutru opravdavao kao manje zlo i manje stetnu od alkohola.

Ajmo sve od pocetka.

Ja sam napisao preko napisao desetak postova u kojima sam jasno objasnio zbog cega sm protiv vutre i njene legalizacije.
Bilo je pominjanja i palica - u smislu koliko sam ozbiljan kada kazem da nikad ne bih dozvolio da se to psihoaktivno g**** legalizuje.

Oda vas nekoliko (koji ste se izjasnili kao duvaci sa stazom) nisam cuo ni jedan smislen razlog za legalizaciju vutre.
Bilo je pukusaja tipa: dobrobit drzave, laksa kontrola (sa akcentom na kvalitetu same trave), itd.

Postavljeno je nekoliko pitanja:

1. Zbog cega koristite marihuanu?
2.Da li biste to ponudili bratu/sesrti?
3.Da li biste ponudili roditeljima?
4.Zasto ste poceli da koristite marihuanu?
5.Zasto niste prestali nakon prvog puta?


Svasta ste napisali, sem smislenog odgovora.
Uglavnom ste pokusavali da se opravdate alkoholom i prozivali one koji piju alkohol, sto je opet totalno besmisleno ili totalno licemerno jer je vecina vas duvaca takodje koristila i alkohol, mozda nekad i u kombinaciji sa vutrom, mozda i u kolicinama koje ovi "prozvani" nisu ni sanjali.

Odgovorite na ovih par pitanja, da bi videli sta je to tako dobro kod vutre?

Ako je u pitanju samo dim, mozete da zapalite patiku i da se nadimite do mile volje.
Ako je u pitanju i mjenjanje stanja svjesti, onda nije bas da je isto zapaliti plast slame i dzoint?
Ako se mjenja stanje svjesti, onda vec imamo jedan od elemenata iz definicije narkomanije.

"Menja svest, roje se misli, sav si happy, sve ti cool".
Onda Dimkovic napise kako to nije droga, nego je u rangu sa kafom!
A mi se kopcamo na ledjima, zar ne?
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 10:01 - pre 183 meseci
Citat:
Laki_Gen
"Menja svest, roje se misli, sav si happy, sve ti cool".
Onda Dimkovic napise kako to nije droga, nego je u rangu sa kafom!
A mi se kopcamo na ledjima, zar ne?


Mislim da tebe nisu ucili kada si bio mali da ne LAZES, ili ne umes da citas. Posto ja to svakako nisam napisao.

A gde se "kopcas", pojma nemam - niti me iskreno zanima.

Citat:
Ako se mjenja stanje svjesti, onda vec imamo jedan od elemenata iz definicije narkomanije.


Mislim da bi na ES-u trebalo da uvedemo neko elementarno obrazovanje o materiji pre nego sto se neki "raspisu",.. Trava menja stanje svesti ali daleko manje nego alkohol u prosecnoj kolicini "uzimanja" - pa, opet, nisam cuo da ljude koji piju alkohol nazivaju "narkomanima", a ti?

Sto samo govori da svoju definiciju subjektivno koristis kada ti odgovara, kako bi ljude vredjao.

Ista prica kao i nazivanje trave narkotikom... Najgore je kada se elementarno neznanje pomesa sa ubedjenjem, stvaraju se vrlo nezgodni efekti.

Citat:

1. Zbog cega koristite marihuanu?


Ako je nekad "koristim" a to je zbog prijatnih efekata - potpuno identican razlog zasto "koristim" vino ili pivo. Efekti prijatnosti, blage euforije, blagih psiho-motornih promena - identicni razlozi kao i alkohol u niskim dozama, samo sa kvalitativnim razlikama (drugaciji su, ali ne i "jaci").

Citat:

2.Da li biste to ponudili bratu/sesrti?


Nemam brata, sestru - inace, ljudima ne nudim ni alkohol, tako da ne znam zasto bih im nudio i ovo. Bas kao i alkohol, trava je nekima stetna ili losa - i zato nemam obicaj da ljudima nudim nesto sto oni mozda smatraju da je stetno.

Mozda je u nekim sredinama normalno nuditi stvari koje nisu univerzalno korisne, ono... ako ne pijes ti si p****.. Ali nemam dodira sa takvim sredinama - tako da ljudima ne nudim intoksikujuca sredstva.

Citat:

3.Da li biste ponudili roditeljima?


Isto, bas kao sto kevi ne bih ponudio casu viskija - ne vidim zasto bih joj nudio dim. Ako hoce, neka trazi. Koliko znam, ne pije viski - nemam razloga da sumnjam da ne pusi, takodje.

Citat:

4.Zasto ste poceli da koristite marihuanu?


Iz identicnih razloga zbog kojih "koristim" vino, samo sa daleko manjom frekvencijom uzimanja (<50x) - vino popijem par puta mesecno, travu popusim jednom u godinu-dve...

Citat:

5.Zasto niste prestali nakon prvog puta?


Iz istog razloga zasto nisam "prestao" nakon prve popijene case vina pre vise od 10 godina... Zato sto razloga za "prestajanje" tako necega, sa tako retkom frekvencijom koriscenja i nepostojecim nezeljenim efektima - nema.

Citat:

Odgovorite na ovih par pitanja, da bi videli sta je to tako dobro kod vutre?


Potpuno irelevantno - ni ja ne znam sta je tako dobro kod sljivovice ili lozovace, pa opet ne branim ljudima da je piju, iako ja to ne bih nikad popio ili bih momentalno bacio peglu. Nekima je to ocigledno dobro. Ipak, ne mogu sebe da zamislim kako idem i drecim da ljudi koji piju lozovacu (koja je za mene otrov) treba da se hapse.

Svet je jako veliki, znas... ne mora sve biti svima dobro da ne bi smo hapsili za posedovanje istog i nazivali to necim sto nije.


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 22.03.2009. u 11:22 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

NoneVi
Novi Sad

Član broj: 116972
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 10:20 - pre 183 meseci
Citat:
Laki_Gen
1. Zbog cega koristite marihuanu?
2.Da li biste to ponudili bratu/sesrti?
3.Da li biste ponudili roditeljima?
4.Zasto ste poceli da koristite marihuanu?
5.Zasto niste prestali nakon prvog puta?



1. A zašto da ne? Nemam problema u životu od kojih bežim, ako si to insinuirao. Zato što mi prija i zato što mi je lepo kad se napušim. Porok ko porok.
2. Duvao sam sa burazerom par puta, ali to nije njegov lajf. Neodgovara mu.
3. Još odavno je mojoj majci objašnjena cela situacija. Nije oduševljena, ali vidi da me to nesputava niučemu, pa iskulira. naravno nikada ne pušim pred njom. Ćale je kul po tom pitanju, stara hipi škola.
4. Zato što sam hteo da probam. Ne znam kakav drugi odgovor očekuješ. Iz itog razloga što sam skakao padobranom, išao na bandži, radio još milion drugih stvari. Zašto probaš bilo šta u životu?
5. Zato što sam se navukao na heroin odmah posle toga, rasprodao sam stvari, izgubio devojku i jedini prijatelj mi je bio diler. :-)
Zato što mi se svidelo. I tokom godina nisam primetio da mi smeta.
On a long enough timeline, the survival rate for everyone drops to zero.
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 10:53 - pre 183 meseci
Ja rekoh da izbacimo alkohol iz ove diskusije. Opravdavati travu alkoholom je debilno.

Citat:
Trava nije narkotik. U najboljem slucaju je mozes nazvati blagim hipnotikom... sa narkoticima trava ima veze koliko i kukuruz.

Citat:
Ako cemo da se drzimo precizne terminologije - trava je psihoaktivna supstanca ili alkaloid. Psihoaktivne supstance su i kafa, alkohol, heroin, kokain.

Citat:
E, sad, droga se u srpskom jeziku cesto koristi i za opisivanje alkaloida/psihoaktivne supstance koja je zabranjena zakonom za posedovanje - u tom slucaju marihuanu mozes nazvati drogom u srpskom jeziku striktno.

Pricamo na svahiliju ili srpskom?

Vama, koji zagovarate legalizaciju, je daleko bitnija terminologija i precizna definicija droge i nrkomanije, nego sama sustina. Tuzno.

Mada, sta drugo ocekivati?
Da priznate da je lose koristiti bilo kakvu vrstu psihoaktivne supstance, u konkretnom slucaju PO DEFINICIJI - LAKSA DROGA, mnogo bi bilo za ocekivati.
Jos da priznate kako bi legalizacija trave samo dovela do masovnije uoptrebe laksih droga (pokusacu da se drzim preciznih termina )???

Citat:
NoneVi
Zato što mi se svidelo. I tokom godina nisam primetio da mi smeta.


Niko od zavisnika ne primjeti da mu smeta dok ga okruzenje ne primora da se izvuce iz tog pakla. Ne kazem da si zavisan, ali sam cuo milion takvih prica.

Niko od vas ne primjeti da vama smeta?
Primjetite li mozda da smeta meni i jos nekima?
Gde je ona sloboda i prava za koja se zalazete? Dok vama nista ne smeta, sve je ok? Sta vas boli sto smeta vasem okruzenju?
Onda se cudite sto pominjemo palice?
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 11:11 - pre 183 meseci
Citat:
Laki_Len
Ja rekoh da izbacimo alkohol iz ove diskusije. Opravdavati travu alkoholom je debilno.


A sto da izbacimo alkohol? Nemoj da si licemer - kada si poceo da koristis alkohol? Zasto nisi prestao da ga koristis? Da li bi ga ponudio mami i tati? Znas da alkohol menja stanje svesti - znaci da si ti NARKOMAN!! :)

Cudno ti deluju ta pitanja? Pa naravno da cudno deluju, jer si naucen da je alkohol socijalno prihvacena stvar - dok je marihuana, sa efektima uporedivim sa blagim alkoholnim picima anatema, i onda mozemo da pitamo 'a zasto koristis' ili da te nazovemo narkomanom

Licemerje i dupli standardi - nista drugo.

Kao sto sam ti rekao, da li ima nekih specijalnih razloga zasto koristis pivo? Ne bih rekao... Zasto onda ocekujes da ljudi imaju specijalni razlog zasto popuse dzokavac?

Citat:

Vama, koji zagovarate legalizaciju, je daleko bitnija terminologija i precizna definicija droge i nrkomanije, nego sama sustina. Tuzno.


Ne, meni nije bitnija terminologija ali moram da spomenem da se nepreciznost srpskog jezika koristi za vredjanje i omalovazavanje drugih. To da je srpski jezik neprecizan po ovom pitanju moze proveriti svako ko poznaje engleski ili nemacki jezik, npr...

Ako ogolimo tvoje vredjanje i frljanje uvredljivim terminima - ne ostaje ama bas nista od sustine. Tj. ostaje ogoljeno nepoznavanje materije o kojoj se raspravlja.

Citat:

Niko od zavisnika ne primjeti da mu smeta dok ga okruzenje ne primora da se izvuce iz tog pakla. Ne kazem da si zavisan, ali sam cuo milion takvih prica.


Pakla :) Pa ovo je nadrealno, dakle ako ja popusim travu jednom u godinu dana ili jos duze, ja sam u paklu iz koga treba neko da me izvlaci... Opet, ako pijem vino jednom u par nedelja, nisam u paklu - to je lifestyle, ide uz spagete, fancy je...

Kao sto rekoh - dupli standardi, jos jednom. Ali samo dokazuju da je ljude moguce nauciti ama bas bilo sta.

Citat:

Niko od vas ne primjeti da vama smeta?
Primjetite li mozda da smeta meni i jos nekima?


Pa i meni smeta lozovaca, przi mi zeludac i bacio bih peglu da popijem istu - da li treba da je zabranimo zakonom i da hapsimo ljude koji je piju - NE

Cigarete daleko vise smetaju ljudima pa opet - ne bih ih nikad zabranio, vec bih zabranio pusenje na javnim mestima.

Citat:

Gde je ona sloboda i prava za koja se zalazete? Dok vama nista ne smeta, sve je ok? Sta vas boli sto smeta vasem okruzenju?


Jel tebe neko juri da pusis marihuanu? Mislim, da li ti je stavljaju u hranu i tako to... ? Kako tebe to onda ugrozava? Napasce te, oduzece ti muskost? Ne kapiram?

Ti bi da tebi neko da "slobodu" da branis drugima nesto... To nije sloboda, to je kontrola.

Citat:

Onda se cudite sto pominjemo palice?


Palice pominjete jer je to vas nivo - znas onu izreku ko nema u.... Nije ni cudo sto je marihuana legalizovana trenutno u civilizacijski naprednijim zemljama gde se palicama ne resavaju problemi... ipak za to treba malo vise vremena drustvenog sazrevanja od onoga sto je Balkan za sada u stanju da uradi.

Ipak, mozes biti ponosan - za razliku od Irana bar ne ubijate za alkohol ili seks van braka... Bar nismo poslednji.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 12:12 - pre 183 meseci
Ja licemer?
Jel' se ja to zalazem za legalizaciju marihuane time sto je predstavljam manjim zlom od alkohola?

Smesno je pominjati alkohol u ovoj prici, jer ste vi koji ste za legalizaciju marihuane, takodje koristili i alkohol. Sada kazete da je neko drugi licemer?
Kao da smo podeljeni na dvije grupe - alkosi i narkomani?
Vi nikad niste ni pomirisali alkohol?

Jos i ona prica da nikada niste zapalili dzoint i popili koju limenku ili nesto jace uz dim?
Znate da je ta kombinacija jako opasna, pa se pravite fini.

To je vrhunsko licemerje. Mozete to prodavati nekom drugom. Ja sam vas se nagledao naduvanih i pijanih, za cjeli zivot.

Ima jos jedan smjesan momenat u ovoj prici.

Marihuana spada u lakse droge. To je precizan termin.
Narkomani koriste drogu. To je isto precizan termin.
Sada bih ja mogao da se napravim sasav i nazovem vas sve narkomanima ako sabermo jedan i jedan i to vama smeta.
Da vas neko slucajno ne bi nazvao narkomanima, jer je to lose i drustveno neprihvatljivo.

Ima i onaj dodatak - da su svi, ali bas svi "pravi" narkomani krenuli iz radoznalosti, od marihuane, da im je bilo lepo na pocetku i znate vec tu pricu.
Onda se ljutite sto neko sumnja da bi mnogi mogli zavrsiti na taj nacin, ako dodje do legalizacije laksih droga i one postanu svima mnogo dostupnije i sto je daleko bitnije - drustveno prihvatljive.

Citat:
Pa i meni smeta lozovaca, przi mi zeludac i bacio bih peglu da popijem istu - da li treba da je zabranimo zakonom i da hapsimo ljude koji je piju - NE

Nemoj da je pijes :) Imas sirok izbor raznih likera, rakija, piva...
Nemoj da vrsis zamjenu teza, jer svi vrlo dobro znate razliku. Samo se pravite malo naivni.

Ja vec imam slobodu, a vi ste ti kojima je "to nesto" zabranjneo. Odlicno znate iz kojih razloga.

One kojima je svjest poremecena treba kontrolisati, ne razumjem zabog cega se bunite?
Psihicki bolnici imaju ustanove zatvorenog tipa, ubice - isto tako.
Piajni ljudi idu u zatvor ako prave sranja, zena ih ostavi ako mnogo piju i prave probleme. Nije alkohol uopste na nekom tronu nedodirljivosti i opste prihvacenosti.
To vrlo dobro znate, samo glumite naivnost.

Sada pokusavate lazima (zato sto imate licni interes) da osporite tu zabranu.

Opet je nivo problem?
Ako neko slusa narodnjake - nivo.
Ako neko pomene palicu - nivo.
Ako neko misli da je duvanje lose i ne treba ga legalizovati - zivi u civilizacijski zaostalim zemljama!

Ti meni Iran, ja tebi Winnenden - Deutschland.
Ti meni Saudi A., ja tebi Amstetten - Austria.
Kao u vrticu.
 
0

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 12:15 - pre 183 meseci
Citat:
ptak 13.: Srbin sam pa znas ono slava, kad se sece kolac mora da se proba, radi reda, cak sta vise i vera ga podrzava u crkvi na vencanju...

Eto...ono za sta popovi klimnu glavom, odma' postane standard u drustvu, cak i je i veoma pozeljno to prenositi sa kolena na koleno (dati detetu malo piva da "postane musko"), sto sam vec jednom pominjao negde na pocetku ove teme.

Btw. svi ljudi za koje znam da su u svojim tinejdzerskim godinama poceli da koriste travu, nikada nisu presli na prave narkotike, a mnogi su cak i posle odredjenog vremena prestali sa upotrebom (trave), sto se ne moze reci za one koji su u svojim "tender years" krenuli sa alkoholisanjem...vecina njih se i danas odvaljuje od cirke kada god imaju priliku za to...da ne pominjem da su svojim nacinom zivota neki od njih u potpunosti upropastili svoje (i tudje) zivote.

Ali da...oni koji se nalivaju alkoholom su prave Srbende, a ovi sto duvaju su narkomanska bagra zavedena od strane zlog zapada™. Yeah, right...haha.
 
0

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
212.200.203.*



+294 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 12:22 - pre 183 meseci
Zbog ovakvih likova poput Lakija dođe mi da postanem aktivista organizacije za legalizaciju marihuane (Iako je vrlo retko koristim)
 
0

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 12:29 - pre 183 meseci
Citat:
Mrkii
Već tada sam se smejao kada bi neko rekao: “Od marihuane se počinje”. Bilo mi je potrebno nekoliko godina agonije i zatim meseci novog života da shvatim da je to istina. Naravno, nije nužno da će neko ko proba marihuanu završiti sa heroinom u svom krvotoku, ali isto tako ja ne poznajem nikoga ko je postao zavisnik od heroina, a da pre toga nije prošao stazom marihuane. http://www.subotica.org/?p=81
Niko od pusaca da da neku primedbu.

Citat:
svi ljudi za koje znam da su u svojim tinejdzerskim godinama poceli da koriste travu, nikada nisu presli na prave narkotike
Pogledaj gore sta covek "od iskustva", covek koji je prosao kroz pakao. Obrati paznju na "tada sam se smejao kada bi neko rekao: “Od marihuane se počinje”." i na "ja ne poznajem nikoga ko je postao zavisnik od heroina, a da pre toga nije prošao stazom marihuane." Toliko o tome.
 
0

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 12:44 - pre 183 meseci
Citat:
mrkii: Pogledaj gore sta covek "od iskustva", covek koji je prosao kroz pakao.

Da ponovim ono "svi ljudi za koje znam da su u svojim tinejdzerskim godinama poceli sa vutrom...".
Da preciziram - ljudi iz moje okoline.
Da budem jos precizniji - vise od deset ljudi.
Od svih njih NIKO nije presao na bilo sta drugo.

A sto se tice ovih sto cirkaju (koje poznajem)...samo u mojoj maloj ulici ima nekoliko primera gde je policija dolazila da intervenise zbog nasilja u porodici.
Razlog - budala se napijala, razbijala sve po kuci i mlatila zenu i decu. A u susednoj ulici covek je umro od posledica visegodisnjeg opijanja. Poceo je sa 11 godina.
 
0

Laki_Gen
Beograd

Član broj: 156057
Poruke: 634
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 12:45 - pre 183 meseci
Ajde da umjesamo i Crkvu i Marsovce, samo da precutimo cinjenicu da je trva losa i da bas nista dobro nemas od toga sto se naduvas.
Isto kao i kad se napijes, ali da za'ebemo vise trolovanje o alkoholu.

Svaki vas argument se svodi na to da je i alkohol los, pa daj da dodamo jos jedno g**** spisku losih stvari koje su legalne.
Rekoh ja malo ranije, kao na takmicenju u gluposti.

Moram jos ovo da dodam.

Alkohol je u tinejdzerskom dobu probalo >95% ljudi.
Koliko je od njih danas alkoholicara?

Svako ko se "aktivno" drogira - poceo je sa marihuanom (lakim dorgama).
Mnogi koji su koristili marihuanu - nisu otisli dalje, ali ostaje prethodna cinjenica da su svi narkomani poceli sa lakim drogama.

Sada treba da se legalizuju i postanu jos dostupnije te "lake droge" i da se igramo lude igre - ko ce preci na sledeci nivo, a ko nece?

Ili je cjela ova vasa borba, samo zbog licnog interesa i udobnosti?
Da vas ne posmatraju kao narkomane?
Da vas policija i obezbedjenje ne bije na javnim mjestima?

To sve vec imate i danas. Ako hocete da popusite jedan dzoint, mozete u sobi/podrumu, tamo gde ste i do sada to radili.
Relativno se lako nabavlja. Ni to nije ralzlog za legalizaciju.
Niko ne mora da zna da duvate.

Ali vi to ne zelite.
Zelite da se slobodno setate i da vas ne smatraju za razlicite.
To su i oni iz Ku Klux Klan-a zeleli.
 
0

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
212.200.203.*



+294 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 12:58 - pre 183 meseci
Citat:
mrkii: Pogledaj gore sta covek "od iskustva", covek koji je prosao kroz pakao. Obrati paznju na "tada sam se smejao kada bi neko rekao: “Od marihuane se počinje”

Vidi, taj nesretnik je prošao kroz pakao i naravno da će mu biti lakše ako krivicu svali na nešto drugo, a ne sebe sama. Jer, majku mu, ovako ispada da korisnici marihuane, kako prolazi vreme, počinju da sanjaju bele, žute praškove, igle i špriceve, krene im voda na usta kad vide kako se neko bode, ali eto, neki se odupru, a neki ne uspeju u tome... pa postanu džankiji... ajde bre...

Narkoman (heroinski, na primer) može da postane samo neko ko je OBMANUT i/ili psihički prso iz nekog razloga, pa mu je sve jedno.

Kako OBMANUT? Evo ovako:

OBMANUT da su sve droge iste, korisnik prvo dođe u kontakt sa marihuanom. Kada uvidi da ga trava ne tera da pljačka kioske i prodaje teveje od ortaka da bi duvao, on prestaje da ima ranije usađen strah od svih droga, i nakon prve (druge ili treće) prilike da uzme heroin, on se na to i odluči, znajući da droge nisu tako strašne kao što se priča. Sa heroinom će da doživi nešto što nikada u životu nije iskusio, prelep euforičan osećaj za koji se pitao zašto mu ga je neko do tada uskraćivao. I u prvo vreme biće ubeđen da on kontroliše kada i koliko uzima.

Naravno, kako vreme prolazi, euforija će polako iščezavati, a korisnik će sve više postajati svestan toga da droga kontroliše njega, a ne obratno. Prodaja nameštaja, tv-a, pljačke, gubitak prijatelja, krize, lečenja... I naravno, šta je krivac za sve to? Trava, nego šta! [/irony] (tagovi za svaki slučaj)
 
0

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 13:01 - pre 183 meseci
Citat:
Laki_Gen:
To sve vec imate i danas. Ako hocete da popusite jedan dzoint, mozete u sobi/podrumu, tamo gde ste i do sada to radili.
Relativno se lako nabavlja. Ni to nije ralzlog za legalizaciju.
Niko ne mora da zna da duvate.

Haha...vidim da je sada popularno koristiti ove izraze (hint: konzervo-tradicio-kleronacionalisti vs. Zakon o sprecavanju diskriminacije).
Kao - radi sta ti je volja, ali nemoj da bilo ko sazna, je l' da?

Elem, ne radi se o bilo kakvoj popularizaciji trave, vec ne zelim da razmisljam o tome da kada (sada sve redje) zapalim dzox, neko mozda pokuca na vrata i stavi mi lisice na ruke zbog toga. Get it?
 
0

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.150.*



+7 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 13:04 - pre 183 meseci
@Laki_Gen

Ne faco, ne zeli niko to od nas.
Shta mi koji volimo da zamotamo zaista zelimo?

Npr,
Mi zaista zelimo, bar ja, legalizaciju samo iz tog razloga,
da ne moram da strepim da tje me neko nabiti u tjorku na 2 ili 3 godine,
zato shto sam imao ne jedan, nego 2 jointa zamotana u dzepu,
gde je jedan za mene a drugi navodno namenjen
za prodaju "jadnom detetu od 9 godina",
koje je skoknulo do prodavnice da kupi dedi ili bratu ili tati,
litar na litar.

Znam da ne kapirash ni ovo,
ali nema veze.

Tu sam ja i dalje da ti pojasnim josh 35.000 puta.
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Vutra - Anketa za i protiv22.03.2009. u 13:09 - pre 183 meseci
Citat:
Laki_Gen: Svako ko se "aktivno" drogira - poceo je sa marihuanom (lakim dorgama).

Netačno. Većina onih koji se "aktivno" drogiraju počeli su s pivom. Vutra nije ništa bliža heroinu nego pivo, a većina sveta je pivo probala pre.

Ne znam da li sam već napisao svoje mišljenje o legalizaciji: vutru zakon treba da tretira podjednako kao alkoholna pića. Da li će to biti zabrana alkohola, ili legalizacija vutre, može biti stvar nekog konsenzusa u društvu. Ali ne postoji ama baš nijedan razlog zašto ih treba tretirati različito.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vutra - Anketa za i protiv
(Zaključana tema (lock), by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 278615 | Odgovora: 1302 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.