Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiskalna kasa i GPRS

elitemadzone.org :: TechZone :: Fiskalna kasa i GPRS

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 63166 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Silencer
Član broj: 399
Poruke: 480
*.beotel.net.

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Fiskalna kasa i GPRS31.03.2005. u 23:10 - pre 231 meseci
E tako dodje dan kad ja ocu da upotrebim 150 evra da kupim mobilni telfon i onda mi Dinkic zasere sve tako sto kaze da moramo da za 150 evra kupimo gprs uredjaje za fiskalne kase. Kako sam teo da kupim mob koji ima sve moguce za gprs tako sad vidim da ce kasa da mi bude na gprsu :) Elem zasto ovo uvodi :) Stoka nevidjena da ne bi poreznici (oni sto idu i uzimaju danak u krvi) :) morali fizicki da odu da provere dal firme, str radnje kucaje fiskalne racune. Uredjaj ce znaci cim se nakaci uz pomoc mobilne telefonije da se nakaci na server i da salje svakog 15-og dana kolko je racuna otkucano ili sta vec kako to funkcionise imate na slici koju sam zakacio na RTV PINK-u. Elme pored toga bice i poostrene kazne za neizdavanje fiskalnih racuna. U svakom slucaju propade meni kupovina mobilnog telefona sa GPRS opciojom :( A dobih fiskalnu kasu. Doduse bilo bi do jaja da preko nje mogu na internet :) Posto se taj gprs protok ne naplacuje :) Mada da su pametni i tu su mogli pare da nam uzmi.
 
Odgovor na temu

NAZAD
Mitrovic Mihajlo
taxista
Zemun

Član broj: 53523
Poruke: 102
80.93.231.*



Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS31.03.2005. u 23:25 - pre 231 meseci
CUJ Jos mi treba da platimo 150 eura za to da nas bolje kontrolisu
Nemam reci za tu GAMAD

[Ovu poruku je menjao cicika dana 27.05.2005. u 17:44 GMT+1]
Zemun je samo jedan bio i ostao
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
*.99.EUnet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS31.03.2005. u 23:32 - pre 231 meseci
Ma nemaju bre ljudi više ni za kikiriki , pozatvaraće nam sve sitnije radnje , važno je da ja moram porez na vreme da platim , a kad oni meni duguju , do može inflacija i da poždere , a NEMA KAMATE.

Baš njih briga kako ljudi žive , gledaju samo da nam kožu oderu s leđa.
fanzo.org
 
Odgovor na temu

Miloje Sekulic
osnivač
Homepage
Beograd

Miloje Sekulic
Član broj: 2622
Poruke: 1040
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.homepage.rs


+2 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS31.03.2005. u 23:32 - pre 231 meseci
Daljinski fiskalni nadzor

Veliki i srednji poreski obveznici su u obavezi da do kraja marta uvedu posebne uređaje - terminale za daljinsko očitavanje fiskalnih kasa, dok će svi ostali tu obavezu morati da ispune do 30. juna

Kompletan tekst
http://www.emagazin.co.yu/clanak.asp?id=404

Miloje
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Silencer
Član broj: 399
Poruke: 480
195.252.85.*

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS31.03.2005. u 23:41 - pre 231 meseci
Ma kupicu ja detektor Prozenika da cim udje odmah popije palicu u glavu da ne zna ni ko ga je udario.
Mislim sta da kazem necu da komentarisem. To je jednostavno nesto sto je ubilo sve privatnike dal ima smisla mislim evo Galebova kasa (koja izgleda ko obicno racunalo sa trakom) koju ja sad moram da uzmem za svoju drugu firmu kosta 24000 din :( Skupo plus ovo g**** od gprs uredjaja.
Kad cu ja da dodjem na red da za sebe kupim nove patike farmerice nego kad pogledam sve mi drzava uzela :(
 
Odgovor na temu

Lalemajstormoler

Član broj: 24430
Poruke: 1327
80.93.231.*



+6 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS31.03.2005. u 23:47 - pre 231 meseci
STA BRE KUKATE CITAJ OVO
Korist i za korisnike

Terminal pruža i korisnicima dodatne mogućnosti, jer mogu sa udaljenih mesta, sa postojećim programom, koji dobijaju uz fiskalni uređaj, da ažuriraju sve podatke u uređaju i to putem direktnog GSM poziva ili GPRS veze. Korisnici koji imaju više fiskalnih uređaja mogu iz jednog centralizovanog mesta vršiti nadzor prometa i ažuriranje podataka u fiskalnom uređaju. Znači, sada korisnici imaju mogućnost da prate promet i da menjaju cene i to sa udaljenog mesta, bez potrebe odlaska do samog uređaja. Na ovaj način imaju informacije brže, kvalitetnije i jeftinije.
A ,sta sad kazete
poz.................lale
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Silencer
Član broj: 399
Poruke: 480
195.252.85.*

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS31.03.2005. u 23:54 - pre 231 meseci
Kolko je dobro tolko je loshe opet su mi iz dzepa uzeli 24000 din plus 130 evra za gprs uredjaj.
 
Odgovor na temu

Lalemajstormoler

Član broj: 24430
Poruke: 1327
80.93.231.*



+6 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS01.04.2005. u 00:05 - pre 231 meseci
Citat:
Ma nemaju bre ljudi više ni za kikiriki , pozatvaraće nam sve sitnije radnje , važno je da ja moram porez na vreme da platim , a kad oni meni duguju , do može inflacija i da poždere , a NEMA KAMATE.

Baš njih briga kako ljudi žive , gledaju samo da nam kožu oderu s leđa.




____________________________
Cuj ti sebe znas li ti koliko kikiriki goji a i skup je
Zasto ne otvarate velike radnje
I treba da platite porez na vreme
A kad su to pa oni vama bili duzni
Kako mi penzioneri da zivimo od 24000din ako vi neplacate dazbine

[Ovu poruku je menjao cicika dana 27.05.2005. u 17:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
*.208.EUnet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS01.04.2005. u 00:16 - pre 231 meseci
Ja da gledam kakvo mi je stanje u FK , pa znam ja dobro da sam u minusu.

TO TREBA DA MI BUDE UTEHA , ŠTO MOGU DA ME ŠPIJUNIRAJU I DA MI IZBIJU 150€ IZ DŽEPA ?????

ALO LJUDI PA TO VIŠE NIJE NORMALNO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Taj Galebov DIGITRON , ŠTO SAT ZA 3 MESECA KASNI ČAK 20 MINUTA , a debelo sam ga platio (18000 din ) , pa hoće još da mi uzmu **###%$"#$?**??=?*"!##!
fanzo.org
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS01.04.2005. u 01:42 - pre 231 meseci
Pronaci ce oni uvijek nacin kako da otimaju od sirotinje i ovo malo sto je ostalo!

* Fuj!
 
Odgovor na temu

Italijan
SD

Član broj: 36569
Poruke: 31
*.pool82105.interbusiness.it.

ICQ: 162882890
Sajt: www.smederevo.eu


Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS01.04.2005. u 03:19 - pre 231 meseci
Ja ne znam dokle ce vishe sa tim nametima i haracem. Pa ovi su sto puta gori od turaka kad su skupljali harac. Malo im je bilo shto su uzeli pare od fiskalni djubreta shto prodaju a koje ce sve da se bace za koju godinu nego su izmislili i neki cip, ej CIP ljudi koji koshta 150 eura a garantujem da moze da se kupi za neku bednu sicu negde na istoku. I dokle tako... kazu dok ima ovaca bice i strize... :(
Nego neshto sam razmishljao, moze li da se napravi neki uredjaj koji ce ometati te signale, neshto kao "faradejev kavez" tako da kad bi uvideli da to ne prolazi mozda ne bi nastavili da traze da stavljamo te gloope chipove , a ne verujem da imaju toliko ljudi da mogu da pokriju sve firme gde imaju problema sa tim?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
82.117.206.*



+10246 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS01.04.2005. u 07:52 - pre 231 meseci
Alo ljudi ! Pa niko vas ne krade, nego vas sistemskim merama primorava da izvršite svoje obaveze ! Alo ! To su vaše OBAVEZE !

Pa svi ostali plaćaju i poreze i doprinose i trista drugih čuda. Što ne biste i vi malo živeli kao sav normalan svet ?

To vaše kukanje i prenemaganje je isto kao kad bih ja zapomagao zato što moram da vam platim robu koju iznesem iz vaše radnje ! Vama je sasvim normalno da ja vama moram da platim iznos poreza, a da vi tu istu sumu ne morate da platite državi ? Pa jel' ovde lud zbunjenog ?

Šta ste se raspekmezili za 100 ojra, kad sličnu sumu neretko dajete kao napojnicu konobaru. A pevaljkama u veš umećete i više !? 'De će vam duša ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
*.8.eunet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS01.04.2005. u 09:41 - pre 231 meseci
Java Beograd , puno gledaš reklame na TiVi

otvori ti lepo neku radnju , pa se onda javi !!!

Niko ovde ne priča o plaćanju ili ne plaćanju poreza , ja redovno izmirujem svoje obaveze , ali ne volem kad mi uvaljuju buraniju. Radi se o tome , da nam uvaljuju ( pod moraš) skupe kase , a sada i skupe GPRS. Pitam se šta će biti posle ovoga!
fanzo.org
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS01.04.2005. u 10:04 - pre 231 meseci
Vidi, Zorane, kapiram ja tebe da kao privatnik nekad imas gomilu problema kako da sastavis kraj sa krajem zbog gomile obaveza i slabe zarade.

Ali, pazi, ovakve akcije su u principu za dobrobit svih - tek kada se svi budu primorali da postuju obaveze - tebe, kao postenog gradjanina i privrednika, nece ugroziti neki pera lozac koji svercuje robu i unistava konkurenciju koja ulaze u radna mesta i kvalitet usluge. I samim tim, cena vasih usluga ce biti odgovarajuca - dakle nece biti "genijalaca" koji ce moci da nude robu i usluge jeftinije od postenih ljudi i vama unistavati posao.

Na zalost, u Srbiji nije moguce obezbediti naplativost poreza bez ovakvih nepopularnih mera, pa je GPRS nadgledanje korak u dobrom smeru - za nekoliko godina ce svi gledati na porez kao nesto normalno.

Citat:

Nego neshto sam razmishljao, moze li da se napravi neki uredjaj koji ce ometati te signale, neshto kao "faradejev kavez" tako da kad bi uvideli da to ne prolazi mozda ne bi nastavili da traze da stavljamo te gloope chipove , a ne verujem da imaju toliko ljudi da mogu da pokriju sve firme gde imaju problema sa tim?


To je ometanje na frekvencijama od 890-970 MHz koje su licencirane, a takodje pripadaju i vojsci kako i mobilnim kompanijama - ja se licno sa tim ne bih zezao, kazne za ometanje tog spektra su vrlo nepopularne :)

Ako stavis faradejev kavez, jednostavno ce te naterati da kupis i antenu za taj sepktar - znaci jos bar 150 evra..
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS01.04.2005. u 12:37 - pre 231 meseci
Ako se ne dobro secam, oko 8% teritorije Srbije nije pokriveno signalom monilne telefonije. Sta se radi ako neko ima firmu bas tamo?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS01.04.2005. u 13:00 - pre 231 meseci
Vrlo tesko da ima mnogo firmi tamo, posto mora da su u pitanju neke teske vukojebine :) Preko 95% stanovnistva je pokriveno GSM mrezom (teritorijalna pokrivenost je nesto manja, ali to ne menja stvari).

A i ako ima, verovatno moze da se iznadje neko drugo tehnicko resenje (modem, itd...) ili da se ti ljudi jednostavno izuzmu od ovog zahteva posto ih i ovako i onako verovatno ima jako malo.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS01.04.2005. u 13:02 - pre 231 meseci
da, a verovatno i nije u pitanju promet od par milijardi..
 
Odgovor na temu

Lalemajstormoler

Član broj: 24430
Poruke: 1327
80.93.231.*



+6 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS01.04.2005. u 15:57 - pre 231 meseci
Citat:
Ali, pazi, ovakve akcije su u principu za dobrobit svih - tek kada se svi budu primorali da postuju obaveze - tebe, kao postenog gradjanina i privrednika, nece ugroziti neki pera lozac koji svercuje robu i unistava konkurenciju


Kada ce biti to da svi moraju placati porez pa i sam znas koliko ljudi radi po pijacama neprijavljeno i da li znas da ako nemas PIB da te niko i ne kontrolise
jer idu samo po PIBu
naravoucenije ZATVARAJMO RADNJE i radimo na crno
danas su mi ukinuli temu koju sam ovde postavio poslacu vam kako je tema glasila

Mod: velika slova se shvataju kao vikanje. Budem li još jednom bila u situaciji da prepravljam post u mala slova obrisaću poruku umesto toga.

[Ovu poruku je menjao cicika dana 27.05.2005. u 17:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS01.04.2005. u 16:30 - pre 231 meseci
@bobicbranislav2000,

Mislim da ovo vise nije tema za ES - naravno da se ne mozes baviti trgovinom "na crno" ako radis iole veci posao, jer ces vrlo brzo biti otkriven - sto je verovatno i cilj finansijske politike - prvo naterati sve ozbiljnije biznise da placaju porez.

Citat:

naravoucenije ZATVARAJMO RADNJE i radimo na crno


Onaj ko moze da prodje neprimecen dok posluje na crno i ne predstavlja bog zna kakav "plen" za finansijsku inspekciju.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS01.04.2005. u 16:32 - pre 231 meseci
+ ce da ga prijavi prva sisa iz komsiluka za 500 din.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Fiskalna kasa i GPRS

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 63166 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.