Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiskalna kasa i GPRS

elitemadzone.org :: TechZone :: Fiskalna kasa i GPRS

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 63164 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS16.05.2005. u 13:00 - pre 229 meseci
Moram malo da vam posolim "rane": sta mislite o onoj reklami "Cist racun, duga ljubav!"? Koliko li je to kostalo i "ko" je platio? Cujem da ovde mnogi insistiraju na postovanju zakona i reda, ali uvek pocinju sa istog kraja. Ako ne platim struju - dolaze kljesta! Ako platim struju - skoro svaku noc mi napon kratko padne na nulu, delic sekunde, sekunda, dve - je li to struja ili zafrkancija? Ako mi nesto crkne od aparata, sta da radim? Da kaznim drzavu? Ako ne uplacujes doprinos za socijalno - kazna, ako ti treba lekar, zakazuju ti pregled kad im se hoce, ne prema medicinskim normama. Da li je to postovanje reda i zakona? Neko bi rekao - pa, nema mogucnosti za bolje. Ti moras da rodis pare za porez, pozjamis, kako znas, zasto i oni ne pozajme resurse da pokrenu zivot, pa da zivot pocne sam da se reprodukuje?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS16.05.2005. u 13:18 - pre 229 meseci
@tdjokic,

Kao prvo - ni na kraj pameti mi nije da branim bilo kakvu vlast u Srbiji. I ovo dole je malo off-topic, ali ima veze sa porezima i strujom

Cisto me zanima ovaj gore problem ako se za trenutak iskljucimo i postanemo nepristrasni.

Ti kazes "Ja moram da platim struju a ako ne platim, sec... a kad platim - los napon"

Ok, lepo - kao prvo, ja znam coveka koji je uterao stetu za visok napon, ali nije to poenta. Poenta je da je EPS 15 godina bio unistavan od strane "vlade nacionalnog spasa" - dakle, sistem kao sistem je bar 15 godina u raskoraku sa vremenom, kada su nastala nevidjena unistenja zbog neodrzavanja EE sistema.

E, sad ti meni lepo reci - kako zamisljas da se taj problem resi - od kojih para? Ti bi prvo da ti se implementira USA-grade elektroenergetski sistem pa onda da platis... pa pazi, i to je moguce, uopste ne smatram da je tvoj zahtev los! Upravo obrnuto, zahtev je fenomenalan i sasvim opravdan sa tvog stanovista kao potrosaca.... ali ajde da vidimo onda i drugu stranu, stranu proizvodjaca:

Da EPS, recimo, sutra uzme kredit od IMF-a, recimo, 10 milijardi eura za komplet sredjivanje svoje mreze to ces opet ti da platis kroz porez i budzet + vecu cenu struje, kao deo otplate duga - samo sto, ovog puta, ima sutra da se probudis u EPS sistemu gde ce kilovat kostati koliko i na zapadu - recimo 18 eurocenti po KW/h a ne 2 eurocenta - u roku od 6 meseci ces imati "western grade" elektricnu mrezu bez trzavica i restrikcija, ali pitanje je da li ce tvoji sunarodnici imati para da tu struju plate.

Jedini koji mogu da unaprede sistem EPS-a su sami potrosaci kroz postepeno dizanje standarda i cene struje u roku od nekoliko godina, a samim tim i ulaganja u mrezu i njen kvalitet - a ne nekakva drzava, EU, NATO, USA, Dzordz Bus ili Dzordz Kluni - ***i ga, 15 godina unistavanja i rasipanja kostaju, kostaju i te kako mnogo - a racun za naplatu je stigao, i nema ko drugi da ga plati - na zalost.

Mozda ce mladje generacije nauciti iz toga pouku da se ratovi ne isplate.

Mislim, budimo realni - EE sistem Srbije danas je ipak godinama ispred EE sistema 90-tih kada su restrikcije bile normalna pojava - daleko je jos od EE sistema jedne Engleske ili Nemacke - ali za tu cenu kilovata i za to sto se desavalo 90-tih tesko da bi moglo da bude bolje.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ludak-np
Neznam kako se pise
Serviser racunara i opreme
Kovin

Član broj: 56637
Poruke: 189
195.252.97.*



+1 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS16.05.2005. u 14:55 - pre 229 meseci
Lepo su se oni snasli
A zato sto neko mislis da ce moci da daljinskim putem puni kasu auuuu za to ce trebati vremenaaaa i vremenaaaa jer GPRS terminali za sada rade na VPN ( virtual private network ) uz njega idu i posebne kartice posebni brojevi
nece se moci koristiti isti broj za zvanje i za GPRS pa vi vidite sada
oko 230 E kosta koplet GPRS terminala sa kablom i antenom normalno sa punjacem a ako kasu koristite kao stampac morate da kupite posebne kablove ili ako imate zadovoljstvo da koristite ar kod skener isto cete to zadovoljstvo da platite
Eh kada nebi postojalo ono "ALI" sve bi bilo lepooo
ALI sta ces kada je tu.
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS18.05.2005. u 01:16 - pre 229 meseci
Pozd.
E pa da prolajem i ja malo :)

Prvo poruka svim ovima shto smatraju da je sva ova zavrzlama da bi se sprechili "lopovi":
Ti lopovi kako ih gospodo zovete, su i dalje lopovi ... da ne mislite da ce oni da vam shvercovanu robu prodaju sa fiskalnim rachunom??? A da... mozhda ih neko prijavi ... pa posle par prebijanja nije ni prijavljivachima svejedno. Poenta: lopovi i dalje vladaju i niko im nishta ne mozhe ... evo primer iz IT sektora ... za kolko mozhete da kupite recimo trenutno popularni Canon A510 u Beogradu? E pa ja cu vam gospodo reci za koliko... za onoliko kada saberete ulaznu cenu od samog Canona (plus carina) i na to dodate PDV. Kako se to onda nekome isplati? Pa ajde malo mucnite glavom. Ako ni to ne pomazhe poshaljite mi PP pa cu vam kulturno i potanko objasniti. I kao shto je neko vec rekao : otvorite lepo firmu, pa radite "poshteno" na chemu toliko insistirate i solite nam ovde pamet, pa da vas vidimo.
Citat:
Ako je drzavna kasa puna, verujmo da ce i nama biti bolje.

Na ovo sam se grohotom nasmejao. Za one sa jeftinijim ulaznicama, kljuchna rech u ovom citatu je "nama". Eto kazhu 50% veci prihodi - neka im bude. Ja ne vidim da je meni 50% bolje... chak naprotiv, pocheo sam da trazhim dodatnu shljaku jer ovako vishe ne ide.
Citat:
Dinkic je rekao da ce nesto i da se refundira

Grohot. I na tarabi pishe da ne kazhem shta. Pazi da ne refundira.

Citat:
Daju neke kredite od 5000 do 20000 evra da se otvrajaju firme

Davali su i kad sam ja otvarao firmu ... e da sad ne kazhem shta sam dobio. U zhivotu mi drzhava nije izashla u susret na bilo koji nachin, ne verujem da ce da menjaju navike.

Citat:
Inspekciju imam svakog meseca stanari me prijavljuju da ne izdajem fiskalne racune

Za ovo se lichno prijavljujem da dodjem da ih lemam. Stoka (u nedostatku boljeg izraza) koja je na birou i koja dobija ta primanja OD MOGA POREZA ZA NEZAPOSLENE, dodje da mene zaje*ava. Pa dobro ko je tu lud? Samo molim bez komentara da je to "normalno na zapadu". Ej, ovo nije zapad. Kad ovde bude ko na zapadu neka me prijavljuje ko god hoce, nece imati za shta to je sigurno. Da se opet osvrnem na IT sektor... da vidim na tom milom vam zapadu da li mozhe da FBI ili nemam pojma koja DRZHAVNA ustanova da otvori maloprodaju rachunarske opreme znachi finansirano OD MOGA POREZA, i da time pravi MENI direktnu konkurenciju?!!??!!??! Ej bre?!!

------------------
A shto se tiche kasa i gprs uredjaja, recheno je vec - pljachka. Inache neshto sam se interesovao, da ja sad recimo ocu da zatvorim firmu shta da radim sa kasom koju sam platio 25000... i znate koji je odgovor: mozhda dobijem koju hiljadu, jer se fiskalni modul mora vratiti (naravno o kompenzaciji za troshak govora nema) a taj fiskalan modul (koji je tehnichki recheno najobichnije sra*e) koshta (odnosno po njima tolko koshta) kolko cela kasa. GPRS je takodje isto djubre samo drugo pakovanje... samo me interesuje shta ce sada posle GPRS-a da izmisle (ovo sam isto rekao kada su se uvodile kase a GPRS nikome ni na pamet nije padao - i evoga smislili su).

I da ce to sada kao da smanji broj inspektora neko reche??? Chak shta vishe da im isplati mirovinu??? Chekaj bre, onim istim inspektorima koji se samo grebu kod koga god da dodju??? Znachi ne samo da ih nece kazniti nego ce josh i da im plate??? Ja lichno imam jednu kulturnu ideju... a to je da se napravi film-kolazh, o postupcima raznoraznih inspekcija ... znachi da svako ko ima kameru u firmi takve snimke shalje evo meni, a da kad se prikupi korisnog materijala lichno cu da objavim film kako se radi u poshtenoj i strikno fiskalnim-kasama-GPRS-i-svemirskim-signalima-ka-evropi-demokratskoj Srbiji.

I sad ce da lepo dodje "poshtenjachina" da mi pricha kako ja neposhteno radim. E sve shto imam da kazhem jeste : kush i bolje nadji neki posao.

Izvinjavam se svima na malko oshtrijim rechima, ali zaista ne znam kako bih prichao o tome.

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
*.vdial.verat.net.

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS28.05.2005. u 18:04 - pre 229 meseci

Citat:
Beograd -- Ministarstvo finansija objavilo da je u prva dva i po meseca ove godine naplaćeno 40,8 milijardi dinara poreza na dodatu vrednost.

To je za 52 odsto više nego u istom periodu 2004, kad je važio porez na promet. Konačne ocene o stvarnom rastu budžetskih prohoda videće se tek krajem maja, jer u aprilu prvi put dospeva za naplatu PDV za oko 85.000 manjih poreskih obveznika, rekao je srpski ministar finansija Mlađan Dinkić.



Citat:
Industrijska proizvodnja u Srbiji u
februaru 2005. manja je za 14,5 odsto
od prosečne proizvodnje u 2004. i za
4,4 odsto nego u istom mesecu prošle
godine, saopštio je Republički zavod
za statistiku. Zbog toga je kumulativno
industrijska proizvodnja u prva dva
meseca ove godine bila za dva odsto
manja nego lane u istom periodu.
U februaru je proizvodnju manju od
proseka iz 2004. ostvarilo čak 25 oblasti,
koje u strukturi industrijske proizvodnje
učestvuju sa 77 odsto. Istovremeno, rast
je ostvaren u samo četiri oblasti, koje u
strukturi ukupne industrijske proizvodnje
učestvuju sa 23 odsto.


Izvor: Ebart bus. forum


Samo treba ukrstiti podatke i sve je jasno.

 
Odgovor na temu

ludak-np
Neznam kako se pise
Serviser racunara i opreme
Kovin

Član broj: 56637
Poruke: 189
195.252.97.*



+1 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS31.05.2005. u 07:52 - pre 229 meseci
Nekoliko pitanja za vas.


1. Nego da vas pitam sigurno neko od vas ima lokal i jel spreman da plati tolike pare za GPRS ??


2. Bas me zanima kao servisera i coveka ( nemam veze sa komercijalom ) po vasem misljenju dali je trebalo uvesti GPRS il ne ??


3. Jer po uvodu GPRS se redukuju poreski inspektori na oko 50% se otpusta jel to bolje il gore po nas???



iznesite vase misljenje


Eh kada nebi postojalo ono "ALI" sve bi bilo lepooo
ALI sta ces kada je tu.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
213.244.197.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS01.06.2005. u 21:36 - pre 229 meseci
1. Odakle ti ideja da se otpuštaju inspektori?
2. Ideja je OK, ali onda treba ukinuti sve moguće knjige, jel sada imamo E-trgovačku knjigu. Ukoliko ostaju papirne knjige, ne treba uvoditi, jer ovako nemaš vremena za posao od silnih obrazaca koje popunjavaš. Ukoliko je ideja u funkciji dodele Nobelove nagrade za ekonomiju, Mlađi, onda iz sveg srca podržavam.

3. Dati svima podjednake mogućnosti da utaje porez, ali isto tako kazniti beskompromisno svakoga ko to uradi. Ovako, ti kao nešto kontrolišeš, ali ne kontrolišeš one koje nećeš.
Kao što svaki učesnik u saobraćaju može da pije, ali to nije razlog za zabranu točenja alkohola, u drumskim kafanama, niti vozač kupuje alko test na početku vožnje da bi dokazao da je trezan, tj. zakonski ispravan.

 
Odgovor na temu

ludak-np
Neznam kako se pise
Serviser racunara i opreme
Kovin

Član broj: 56637
Poruke: 189
195.252.97.*



+1 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS02.06.2005. u 08:27 - pre 229 meseci
Citat:
drbogi: 1. Odakle ti ideja da se otpuštaju inspektori.


Pa znam jer sam serviser f.kasa i u dobrim sam osnosima sa inspektorima. Tako da znam da dosta ( oko pola ) ide na druge poslove ili otpustaju ako im se novi posao ne svidja.

Citat:
drbogi: 2. Ideja je OK, ali onda treba ukinuti sve moguće knjige, jel sada imamo E-trgovačku knjigu. Ukoliko ostaju papirne knjige, ne treba uvoditi, jer ovako nemaš vremena za posao od silnih obrazaca koje popunjavaš. Ukoliko je ideja u funkciji dodele Nobelove nagrade za ekonomiju, Mlađi, onda iz sveg srca podržavam.


Knjige koje su popunjavali do sada nemaju veze jer su sada izbacili neku novu knjigu za dnevne izvestaje. A za e-knjigu to zanima njih a ne vas kako su rekli inspektori nece moci niko da vidi osim njih. A za nobelovu ne znam ko ce je dobiti.



Citat:
drbogi: 3. Dati svima podjednake mogućnosti da utaje porez, ali isto tako kazniti beskompromisno svakoga ko to uradi. Ovako, ti kao nešto kontrolišeš, ali ne kontrolišeš one koje nećeš.



Ma ni ovako nista niko nije mogao da kontrolise. Jer ako se kupuje roba ona se kupuje sa porezom i to je to ali ovako oni napacuju dupli porez. I kod njih ako ti daju balon da duvas skupo kosta pazite se alkoholicari.
Eh kada nebi postojalo ono "ALI" sve bi bilo lepooo
ALI sta ces kada je tu.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
*.nspoint.net.



+156 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS15.06.2005. u 21:09 - pre 228 meseci
Imam onu savrsenu Galebovu kasu 5000 koju sam platio 170 Eur i koju sam dosad jednom mesecno nosio kod servisera da je odglavljuje.Posto imam dve radnje morao sam naravno da dignem kredit da bih mogao da kupim dve.
Ovih dana mi izlazi taj kredit i naravno nema odmora, nego sad mi treba dva cipa za GPRS za dve kase.Dobro, nazovem ja one kod kojih sam kupio kasu i kojima cu kad istekne garancija davati dobru kintu da mi jednom mesecno popravljaju kasu, i pitam za cipove, a oni mrtvi ladni kazu da ce kostati jedan oko 18000 din znaci vise od 220 Eur ili jos zapanjujuce skuplje od same kase za 50 Eur.Posto mi treba dva cipa moram opet dici kredit.
A kod Dinkica i Jelasica prosecne plate kao dve kase zajedno sa cipovima.
Ma zatvoricu ja rednju mamu im............
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
212.200.107.*



+11 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS15.06.2005. u 23:34 - pre 228 meseci
ovako, pre nego sam otisao u Italiju razmisljao sam da pokrenem nesto privatno. Nije bas islo. OK priznajem dosta je tu bilo i moje krivice, ali...

Ovo sto kaze Dimkovic. Dobro je to. I treba red, zakon itd... Medjutim mi ovde govorimo o Srbiji. Nije normalno da Dinkic sad uvodi neka resenja koja su avangarda i za Evropu. Evo npr. u Italiji ljude tako liboracku za racun. hey, opusti se Mladjo.

Nama je sada najbitnije da se narod mobilise i da krene da svako nesto radi. mi Srbi smo dovitljivi i zacas bi se svako snasao. Cilj Vlade je da prikupi lovu od poreza i onda oni kaze E to je super ! Pa sta je tu super, uzimas od gradjana za gradjane !!! Treba rasteretiti preduzetnike, osloboditi inspekcijskih zahteva (osim za ishranu i opasne materijale) i ajmo svi na posao.

Ne bojte se gospodo za porez. utaje ce uvek biti ali ce biti i mnogo vise normalnih ljudi koji hoce da rade i da plate porez zbog radi sebe pre svega !!! ALI TEK POSTO I ZARADE TAJ DINAR !!!
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
*.nspoint.net.



+156 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS16.06.2005. u 23:00 - pre 228 meseci
Posto je ovo Srbija, politicari prvo misle kako da maznu lovu od gradjana pa onda kao da pomognu gradjanima da nesto zarade pa daju kao povoljne kredite ili pozajmice tim istim preduzetnicima kojima su prvo maznili lovu, i jos na kraju kredite dobiju samo oni koji su blize vatri kao recimo stambeni krediti koji su dobili od drzave samo oni koji su radili na dodeli tih istih kredita.
A kako najlakse uzeti lovu narodu?Pa lepo, doneses zakon da moraju da kupe od drzave fiskalne kase, cipove i kozna sta jos ce da dodje na red, pobogu idemo u Evropu, a voleo bih da znam ko bi u Evropi pristao da plati Bugarski digitron i neki cip koji nisu nikad videli u zivotu i nemaju pojma sta ce im, 400-1000 Eur, a za te pare mogu kupiti racunar koji moze da obavlja jos milion poslova uz glupo stampanje racuna.
I kako misle da idemo u Evropu sa Bugarskim digitronima?
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS17.06.2005. u 10:18 - pre 228 meseci
- Pa, nemoguc je drugi redosled poteza, bar ne bez zaduzivanja sa strane, sto bi narod ionako morao kasnije da plati, a jedan od uobicajenih i logicnih uslova za dobijanje te pozajmice je da se sto bolje uteraju porezi, umesto da se stampaju pare bez pokrica.

- Fiskalne kase ne kupujes od drzave.

- Tvoj racunar slusa tebe, a ne poresku upravu. Fiskalna kasa je zapecanjena, a pre zapecacenja je proverena njena "lojalnost" i odobrena je od strane drzave. BTW, mozes da nakacis racunar na fiskalni printer (u kome je takodje zapecacen drzavni "duh iz lampe"), samo aplikacija koja radi sa njim mora da dobije atest od drzave (sto je malo skupo, ako imas samo jedan jedinstveni primerak programa, samo za sopstvene potrebe).

- Ne razumem na sta se zalis u vezi bugarskog digitrona? Ako bi hteo nesto "zapadnije", imas i japanske i nemacke registar kase, takodje, kao i niz kineskih i tajvanskih proizvoda po nizoj ceni.
Jedino nema zaista domacih proizvoda ( mnogi koji ne vide dalje od svog nosa ce reci: "Hvala Bogu!" ), jer je drzava kasno dala konacne i kompletne specifikacije da bi neko ovde to uradio, a osim toga jedino su velike firme imale "ledja" (pola miliona evra) da se registruju kao "proizvodjaci", a njima je jeftinije i sigurnije da kupe gotov dizajn ili direktno uvezu gotove OEM (nemarkirane) stvari i da ih malo modifikuju, nego da ih, kao sto bi mali i srednji preduzetnici iz sektora IT i elektronike, kojih je bilo dovoljno u nasoj zemlji ali su slabi, uradili jer im je za njihovu finansijsku snagu tako jeftinije ili jedino moguce, sami razviju.
 
Odgovor na temu

YT1RX
Sevojno

YT1RX
Član broj: 45787
Poruke: 211
*.ptt.yu.

ICQ: 194920687


+1 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS17.06.2005. u 15:03 - pre 228 meseci
Iskreno mislim da drzava jedino gresi sto pravo imaju samo neki da prodaju i ugrade GPRS modem ili ti terminal, mada je i to shvatljivo kad bi svi imali pravo doslo opet do prevara.

GPRS modem na netu moze da se nadje za 40 evra, a gotov terminal sa sva tri banda oko 100 e.

U Uzicu npr. ima vise "ovlascenih distributera" kasa i GPRS modema koji modem sa ugradnjom naplacuju od 18 - 19000 dinara, a ukoliko sad zovnete i pitate u vezi toga svi ce vam reci "nema a jos ali ce doci ali ako zelite morate da uplatite avans 30%.

Drzava je ogranicila i zna se ko moze da ugradi modem inace ja bih uzeo za 60-70 e i sam bi ugradio i to moze svako.
Ne treba brinuti, smislicemo nesto, Srbi smo ipak je Mladja samo ekonomista a mi znamo malo vise o telekomunikacija,racunarima i elektronici.

Ako nista za pocetak svakog 1-og i 15-og u mesecu kacicemo se svi na GPRS pa ce videti da to nije prakticno, a posle toga cemo .... smislio sam vec!
Danasnja tahnologija omogucava SVE, samo je potrebna masta!
 
Odgovor na temu

acbdef

Član broj: 55023
Poruke: 7
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS18.06.2005. u 06:40 - pre 228 meseci
GPRS modem na netu moze da se nadje za 40 evra, a gotov terminal sa sva tri banda oko 100 e.

U Srbiji su se prodavale kase i za 150evra, ali ih zato vlasnici nose u servis svakog meseca. Isto tako postoje i razni GPRS uredjaji. Ono sto ugradjuju ozbiljni je npr Siemens TC45. Pa pogledaj cenu.

Drzava je ogranicila i zna se ko moze da ugradi modem inace ja bih uzeo za 60-70 e i sam bi ugradio i to moze svako

I racunar moze svako da kupi, ali ako nema softver moze samo da ga gleda. GPRS uredjaj nije samo glupi hardver. Svaka kasa ima poseban softver koji mora biti u uredjaju. A i on ne pada sa neba. neko ga je smislio. Imace, na cenu uredjaja koji nadjes na netu dodaj i kutiju, ispravljac, antenu i naravno mozak.

Ne treba brinuti, smislicemo nesto, Srbi smo ipak je Mladja samo ekonomista

Tacno, smislicemo mi nesto, ali cesto pogresno. Preko 50% kupaca fiskalnih kasa smatralo je da su one za jednu sezonu, da ce drzava toliko dugo da ih trazi. A ispalo je da neke kase istina toliko i traju. Ali drzava ne popusta. Zato se sada ozbilji okrecu skupljim i naravno boljim.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS18.06.2005. u 07:57 - pre 228 meseci
GPRS terminal za fikslane kase nje samo obican GPRS modem. On ima dodatnu ugradjenu funkcionalnost koja je custom za nase potrebe. Ne mozes da odes negde napolje i da prosto kupis takav uredjaj.

Usput, gde ima GPRS modem za 40 evra? Planiram da nabavim jedan za laptop ali nikako da nadjem po takvoj ceni.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343
Via: [es] mailing liste



+2921 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS18.06.2005. u 09:27 - pre 228 meseci
Citat:
- Fiskalne kase ne kupujes od drzave.

@salec
Pa ne direktno, ali oni od drzave kupuju fiskalne module po (verovatno)
paprenoj ceni...a i ateste za te bugarske digitrone
je drzava takodje papreno naplatila...i tako od u sustini jeftinih
digitrona mi dobismo skupe kase...
Nego da postavim par pitanja:
jel` neko kupio taj gprs modul, cujem da kosta 200e...?
Da li svi moduli jednako kostaju?
Da li je obavezno za sve delatnosti, konkretno za frizerski salon, da ne
bude ko za kase (ne mislim na sebe, recimo krojaci) kupis kasu, pa onda
dobijes obavestenje da ne moras da je imas...za pijace znam da ne moraju!
Da li se mora kupiti kod onoga kod koga ste kupili i kasu?
Da li instalaciju (prikljucenje) mozete izvrsiti sami, ili se i to mora
platiti?
Koliko kosta kartica?
Da li sve ovo moze na rate?




--
Using Opera's revolutionary e-mail client: http://www.opera.com/mail/
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
*.ptt.yu.



+156 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS18.06.2005. u 11:50 - pre 228 meseci
Naravno da sva ta pitanja jos nisu dobila odgovore, jer prvo su utvrdili cenu, cisto da vide koliko ce se omastiti, a ovo ostalo, to cemo lako, prvo da se prodaju uredjaji.
Jedino znam da moze na rate. ali samo preko benke. krediti, naravno da i oni uzmu svoj deo, seme im se......i ovima isto....svima koji su se ugradili u kase ,cipove, terminale za kartice, verovatno je neko i od ovih gore koji brane otimanje para.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

ludak-np
Neznam kako se pise
Serviser racunara i opreme
Kovin

Član broj: 56637
Poruke: 189
195.252.97.*



+1 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS18.06.2005. u 14:36 - pre 228 meseci
Sto se tice para za GPRS module sve zavisi od tipa kase npr. za Geneko GPRS kosta 178 eura a za Comtrade 169 eura pa vi vidite kako vam se isplati.

Eh kada nebi postojalo ono "ALI" sve bi bilo lepooo
ALI sta ces kada je tu.
 
Odgovor na temu

Dejan001
Dejan Stojiljkovic
Beograd

Dejan001
Član broj: 55988
Poruke: 8
*.81.beocity.net.



Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS20.06.2005. u 08:44 - pre 228 meseci
gprs modem oko 16000 dinara !! Sta ja dobijam sa tim???????? Neku olaksicu??? Sta ce da rade sluzbenici kada racunar bude sve to radio umesto njih a mi placamo?

Dejan
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS20.06.2005. u 11:13 - pre 228 meseci
@bakara: Ne, fiskalne module "proizvodjac" nabavlja gde i kase. Svaka kasa ima zaseban fiskalni modul, ne postoji jedan jedinstveni za sve kase, to nije neki poseban cip, nego PROM ili EEPROM, Flash, ... memorija sa jos nekim sklopom (nikakva egzotika) koji sprecava da se pise preko adresa koje su vec popunjene ili da se memorija obrise (ako je EEPROM/Flash), sve zalemljeno na maloj plocici i sve zajedno zaliveno tvrdom plastikom (vire samo kontakti preko kojih se ostvaruje komunikacija), da bi se videlo ako neko proba da ga razvali.

Drzava je samo duzna da ima svog kontrolora kada se fiskalizacija vrsi, lepi svoju markicu i verovatno se tada "ugradjuje" za angazovanje svog coveka. A ko to nije razlog, onda je mozda cena fiskalnog modula visoka jer je to "zilet" ili "inkdzet kertridz" u prici o fiskalnim kasama, mada ljudi koji se u to razumeju kazu da su sve kase zrele za kompletnu zamenu po isteku roka od 5 godina koliko je predvidjeno da modul minimalno posluzi (1800 dnevnih izvestaja), tako da se nece oni od toga mnogo ovajditi.

Po propisu GPRS ce morati svi da imaju, osim onih koji nemaju stalno mesto poslovanja. U principu, proizvodjac kase je taj koji ce morati da ih ima na prodaju za svoj tip kase. Vrlo je verovatno da ce neke od kasa morati da se modifikuju prilikom ugradnje (jer su to sa GPRS-om naknadno smislili), tako da je najbolje raspitati se tamo gde ste nabavili kasu. Ako proizvodjac ne obezbedi GPRS modem, svoj, ili drugog proizvodjaca prilagodjen za njegovu kasu, onda ce morati da nadoknadi kupcu kupovinu neke druge kase koja ima GPRS. To je razlog za onih pola milona evra garancije - da ne bi bilo pojeo vuk magarca, firma bankrotirala ...

Kartica, najverovatnije je da je to obicna 06x... ali, otkud znam.

Mislim da bi moralo da moze na rate, ako je drzava garantovala kredite za kase, trebalo bi i za ovo, cena je tu negde... u svakom slucaju, ako ne daju, treba traziti.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Fiskalna kasa i GPRS

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 63164 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.