Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiskalna kasa i GPRS

elitemadzone.org :: TechZone :: Fiskalna kasa i GPRS

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 63474 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ludak-np
Neznam kako se pise
Serviser racunara i opreme
Kovin

Član broj: 56637
Poruke: 189
195.252.97.*



+1 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS05.07.2005. u 09:36 - pre 228 meseci
Da pokusam da vam objasnim neke stvari ako uspem :


[quote]neca: Brate svaka tebi cast ali mi samo objasni otkud meni na fakturi 1600 dinara za setup.( jel to mozda OBAVEZAN TEHNICKI PREGLED)
Jel i te pare dajete njima mozda?


ne mozda nego te pare uzima centralni servis a ne serviseri tu cenu odredjuje centralni servis i moje je samo na primer izlazak na teren a ostalo ide njima.

Citat:
bakara: Evo jos jedan (tuzan :( ) INFO:
Bio sam danas u u opstini, sa namerom da odjavim radnju, i pored one taxe (oko 800din) trebate doneti i resenje o DEFISKALIZACIJI...
Nista...odem ja u firmu gde sam kupio kasu, kazu defiskalizacija kosta 1000din, fisklalizacija isto 1000din (trenutno nemam lokal, ali nameravam ponovo da radim)...dobro rekoh, ajde da defiskalizujemo....

Kazu treba da znate da cete onda dobiti kasu u delovima, tj. samo tastaturu, cela mat. ploca sa fiskalnim modulom ostaje kod njih

(ko da je mi nismo kupili?!) i oni je kao cuvaju godinu dana a posle je unistavaju! (dal` da im verujemo?)
Pa dobro bas me briga, pomislim za 1000din dobijam drugu plocu, ali jok bre, 1000din je samo njihova usluga ugradnje modula, a sve zajedno (mislim na ponovnu fiskalizaciju) izadje oko 8500din (slucajno je oko 100e, jel`?)

Uglavnom dobro obratite paznju, jer recimo ako hocete da kupite polovnu kasu, treba voditi racuna da ce vas fiskalizacija kostati jos +100e...a ako prodajte vi vidite sta mozete dobiti za tu kasu (nista) jer ako ste je platili 200e, kupac vase kase nece hteti (ako zna za jadac) da vam da 100e (50% od onog sto ste vi dali) jer ce ga ta kasa na kraju kostati vise nego nova...


Opasni su majke mi..



Znas kako ide oko toga defiskalizacija je besplatna a modul koji treba da se kupi da bi kasa opet bila prodata kosta zavisno od modela kase i modula a za maticnu plocu ne znam to koliko ja znam ne ide ni uz jedan fiskalni modul vec je svaki odvojen a ako se uzima kasa posle defiskalizacije ona se daje bez fiskalnog modula (u slucaju kasa koje ja servisiram to ide tastatura,termalni stampac,maticna ploca i baterija a u druge dobijas kasu u kompletu ali bez modula jer je na stek to jes dobijes celu kasu) a za modul on se unistava u prisustvu inspektora iz poreske on donosi zahtev za njegovo unistenje tu mi nemamo veze ako donese unisti se inace sedi ( zauzima prostor ) u magacinu.

[Ovu poruku je menjao ludak-np dana 05.07.2005. u 10:37 GMT+1]
Eh kada nebi postojalo ono "ALI" sve bi bilo lepooo
ALI sta ces kada je tu.
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS05.07.2005. u 12:26 - pre 228 meseci
Nije u pitanju tehnicki pregled vec SETUP, lepo pise na fakturi..stoji cena uredja, stoji cena SIM kartice i stoji cena SETUP-a.
Citat:

ne mozda nego te pare uzima centralni servis a ne serviseri tu cenu odredjuje centralni servis i moje je samo na primer izlazak na teren a ostalo ide njima.


Ako sam ja dobro razmeo, ti hoces da kazes da ja mislim da ti, kao serviser, uzimas tih 1600 dinara za setup (za koji me ne bi cudilo da je kod svake firme razlicit), vec tvoja firma u kojoj radis? Ni u jednom trenutku ja nisam pomislio da ti te pare stavljas u dzep, ali kad si rekao da "vi nemate nista od toga", ja sam mislio na tvoju firmu u kojoj radis.
Ne mogu ja da poverujem da se tako obiman posao radi za dzabe..a
znam samo jedno..onaj ko je usao u posao sa fiskalnim kasama, odrao se od para.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS05.07.2005. u 14:50 - pre 228 meseci
Bejah danas u jednoj firmi koja se bavi prodajom i servisom fiskalnih kasa i ispricah im ovu zalopojku servisera koji radi za dzabe. Samo su se grohotom nasmejali. :)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359
Via: [es] mailing liste



+2922 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS07.07.2005. u 17:17 - pre 228 meseci
>> Znas kako ide oko toga defiskalizacija je besplatna a modul koji treba
> da se kupi da bi kasa opet bila prodata kosta zavisno od modela kase i
> modula a za maticnu plocu ne znam to koliko ja znam ne ide ni uz jedan
> fiskalni modul vec je svaki odvojen a ako se uzima kasa posle
> defiskalizacije ona se daje bez fiskalnog modula (u slucaju kasa koje ja
> servisiram to ide tastatura,termalni stampac,maticna ploca i baterija a
> u druge dobijas kasu u kompletu ali bez modula jer je na stek to jes
> dobijes celu kasu) a za modul on se unistava u prisustvu inspektora iz
> poreske on donosi zahtev za njegovo unistenje tu mi nemamo veze ako
> donese unisti se inace sedi ( zauzima prostor ) u magacinu.
>
Pa dobro, i ako je tako kao sto kazes, sta se desava sa onima koji su
prosle godine zatvorili oni nisu morali da defiskalizuju kasu...?
A i cini mi se da me nisi razumeo...jer ja hocu ponovo da radim (sada ne
mogu jer nemam lokal) sa svojom kasom kuju sam posteno platio i koja je
moje licno vlasnistvo...selio sam se ja i ranije ali nikada ovako
komplikovano i nikada me nije ovako skupo kostalo....
Znaci zasto mi ne daju da kada ponovo otvorim radim sa istom kasom istim
modulom kao i do sada? Da li mi se to samo cini, ili gosp. ministar polazi
od predpostavke da su svi privatnici lopovi (kao on) pa je uveo
unistavanje modula zbog mogucih zloupotreba???



--
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS07.07.2005. u 23:14 - pre 228 meseci
Upravo tako. Ceo posao sa fiskalnim kasama se zasniva na pretpostavica da ce vlasnik kase da vara i krade te se upreduzete sve mere da se to onemoguci, cak i po cenu da se sama upotrebna vrednost kase dovede u pitanje.

Ako bi ti mogaoda odjavljujes i prijavljujes kasu svaki cas, onda bi to znacilo da mozes lazno da odjavis kasu i da radis bez nje.
 
Odgovor na temu

acbdef

Član broj: 55023
Poruke: 7
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS08.07.2005. u 07:12 - pre 228 meseci
Tvrdnja da su svi trgovci su lopovi ista je kao i da su sve zene kurve. Glupost.
Kase su tako napravljene da se eliminise zloupotreba, koja je bila moguca na predhodnim kasama.
Kao sto trgovac (korisnik fiskalne kase) radi za novac, to isto se ocekuje i od prodavca/servisera kasa. Svaki posao mora da se naplati pa cak i defiskalizacija (onaj ko to ne naplati ne misli dobro sebi) jer serviser mora da uradi sledece: da napise i preda zahtev poreskoj, da rasturi kasu, da popuni servisnu knjizicu. I veci deo toga da uradi onda kada inspektor moze jer je i on tada prisutan. Sve u svemu minimim dva sata. To isto vazi i za novu fiskalizaciju te iste kase, samo je redosled malo drugaciji (sastavlja kasu). Fiskalizaciju nove kase retko koji serviser naplacuje!!!
Sve ovo o cemu se ovde prica pise i u zakonu/uredbi, ali kako mi najcesce kritikujemo bez osnova, ponovicu nesto (ali sada velikim slovima): KASI SE MOZE PROMENITI ADRESA BEZBROJ PUTA, ALI O TOME MORA BITI OBAVESTENA PORESKA. KASA SE MOZE PRIVREMENO I ODJAVITI BEZ SKIDANJA FISKALNOG MODULA. AKO KASA PROMENI VLASNIKA (OVDE MISLIM NA PIB) MORA DA PROMENI I FISKALNI MODUL, STO ZNACI DA AKO NEKO OTVARA NOVU RADNJU (STARU JE ZATVORIO, ODJAVIO) DOBIO NOVI PIB, DOBICE (KUPICE) I NOVI MODUL. SVI KOJI ZATVARAJU (ODJAVLJUJU) RADNJU MORAJU DA DEFISKALIZUJU KASU.
Sto se cena tice obratite paznju na sledece: kupili ste mobilni i nakon godinu dana ga prodajete. Sta mislite koliko procenata vredi. A koliko recimo ako ga prodate bez originalne baterije. Ili uzmimo primer sa racunarom, kolima. Koliko se gubi samo sto ste ga izneli iz prodavnice? Isto je i sa kasama svidjalo se to nama ili ne.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS08.07.2005. u 19:22 - pre 228 meseci
Citat:
broker:Ako bi ti mogaoda odjavljujes i prijavljujes kasu svaki cas, onda bi to znacilo da mozes lazno da odjavis kasu i da radis bez nje.

Moze da bude ali ne mora da znaci...
Citat:
acbdef

Kao sto trgovac (korisnik fiskalne kase) radi za novac, to isto se ocekuje i od prodavca/servisera kasa. Svaki posao mora da se naplati pa cak i defiskalizacija (onaj ko to ne naplati ne misli dobro sebi)...

Pa ja ovo i nisam doveo u pitanje, svi mi radimo za pare, (i da me ne biste pogresno razumeli) ja i ne optuzujem servisere vec drzavu...

Citat:
acbdef:KASI SE MOZE PROMENITI ADRESA BEZBROJ PUTA, ALI O TOME MORA BITI OBAVESTENA PORESKA. KASA SE MOZE PRIVREMENO I ODJAVITI BEZ SKIDANJA FISKALNOG MODULA. AKO KASA PROMENI VLASNIKA (OVDE MISLIM NA PIB) MORA DA PROMENI I FISKALNI MODUL, STO ZNACI DA AKO NEKO OTVARA NOVU RADNJU (STARU JE ZATVORIO, ODJAVIO) DOBIO NOVI PIB, DOBICE (KUPICE) I NOVI MODUL. SVI KOJI ZATVARAJU (ODJAVLJUJU) RADNJU MORAJU DA DEFISKALIZUJU KASU.

Sustina (mog problema) je u tome sto sam se ja u poslednjih 5 godina selio 3 puta, svaki put mi je trebalo par meseci da nadjem drugi lokal, znaci morao sam da odjavljujem radnju i ponovo je prijavljujem....
A sto se tice PIBa meni se cini da se ne menja PIB kada ponovo otvoris (neku drugu) radnju, prema tome nema potrebe unistavati (taj tako skupi) F. modul. Zasto se recimo ne moze radnja trajno odjaviti, a kasa privremeno?
I bas bih voleo da cujem (sa vaseg stanovista) da li taj fiskalni modul realno vredi 60e+PDV+fiskalizacija (mada bi ovo moralo/trebalo biti oslobodjeno tog nameta)
Da se razumemo: predlagali su oni meni da privremeno odjavim radnju (da me postede troska), ali ja ne mogu znati koliko ce mi trebati vremena dok ne pronadjem novi lokal....
Na kraju ako su toliko pojednostavili postupak (blago nama ) otvaranja radnje, zasto su toliko zabiberili zatvaranje...ako su ima namere casne?

Citat:
acbdef
Sto se cena tice obratite paznju na sledece: kupili ste mobilni i nakon godinu dana ga prodajete. Sta mislite koliko procenata vredi. A koliko recimo ako ga prodate bez originalne baterije. Ili uzmimo primer sa racunarom, kolima. Koliko se gubi samo sto ste ga izneli iz prodavnice? Isto je i sa kasama svidjalo se to nama ili ne.

Hmmm....pa bas ti je poredjenje na mestu...
Ako smo recimo kupili mobilni (doobar mobilni sa sve gprsom i ekranom u boji...)koji je proslog leta kostao 200e (koliko i kasa jel`?), ovog leta ga mozemo prodati (mnogo lakse-i bez fiskalizacije/dekodiranja) bar za 150e...al nek daju i 100e (bez baterije Li jonske-ne metal hidridne kakva je u F.kasama)....A kasu prvo cemo da se useremo da nadjemo kupca, zatim mu moramo odbiti 100e za fiskalizaciju, i na kraju da bi je covek u opste kupio (da bi mu bilo isplativo) dati mu za 50tak eura, sto ce njega opet da izadje 150e
Zakljucak izvucite sami...

[Ovu poruku je menjao bakara dana 08.07.2005. u 20:30 GMT+1]
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ludak-np
Neznam kako se pise
Serviser racunara i opreme
Kovin

Član broj: 56637
Poruke: 189
195.252.97.*



+1 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS09.07.2005. u 11:30 - pre 228 meseci
Slusaj Bakara ako je tako onda lepo odes u poresku upravu popricas sa nekim od inspektora za to jer svaki put kada promenis adresu mora da se kuca resenje za kasu.

A sto se tice defiskalizacije ona se vrsi samo u sledecim uslovima :

1. Ako korisnik menja PIB.
2. Ako korisnik prodaje ili zatvara lokal.
3. Ako lokal prelazi u ruke drugog korisnika.


I sve zavisi do servisera i do kasa negde ostaje komplet kasa ( bez fiskalnog modula) sa baterijom i svim na primer kod mene to ne kosta nista ni ponovna fiskalizacija niti defiskalizacija ali sve zavisi od servisa.

Moj savet ti je da odes u poresku i vidis sa njima.


I jos nesto Bakara i ostalim koje to zanima taj modul osim sto cuva ( dnevne,periodicne i par drugih izvestaja ) nema neku ulogu u kasi osim sto kasa nece da se upali kad nema modul.





Eh kada nebi postojalo ono "ALI" sve bi bilo lepooo
ALI sta ces kada je tu.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
*.ptt.yu.



+156 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS13.07.2005. u 10:27 - pre 228 meseci
Nije valjda istina da vracaju pare onima koji su uplatili za GPRS?
Da li to znaci da je to ipak bio prevelik tehnoloski zalogaj za nase finansiske strucnjake, pa su na vreme odustali, ili su smislili jos neki pakleniji plan kako da nam uzmu lovu?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359
Via: [es] mailing liste



+2922 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS14.07.2005. u 21:27 - pre 228 meseci
Citat:
Nije valjda istina da vracaju pare onima koji su uplatili za
GPRS?

Odakle ti ovo?
Sutra, prekosutra cu da vam okacim sliku te moje defiskalizovane kase,
siguran sam da ce te se iznenaditi...




[Ovu poruku je menjala cicika dana 15.07.2005. u 21:07 GMT+1]
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ludak-np
Neznam kako se pise
Serviser racunara i opreme
Kovin

Član broj: 56637
Poruke: 189
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS15.07.2005. u 00:41 - pre 228 meseci



Citat:
kamicak: Nije valjda istina da vracaju pare onima koji su uplatili za GPRS?
Da li to znaci da je to ipak bio prevelik tehnoloski zalogaj za nase finansiske strucnjake, pa su na vreme odustali, ili su smislili jos neki pakleniji plan kako da nam uzmu lovu?




E pa najzad drzava nekako da se oduzi koliko ja znam vraca se samo 150 eura i to korisnicima koji su u PDV ( jos nije sigurno ) kada budem 100% siguran javicu vam sta je i kako je.

Do tada zivite u nadi kao i svi mi.
Eh kada nebi postojalo ono "ALI" sve bi bilo lepooo
ALI sta ces kada je tu.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
*.ptt.yu.



+156 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS15.07.2005. u 13:37 - pre 228 meseci
Ne, ne, ne, ja sam cuo da vracaju onih 30% kojih smo uplatili, pa ja kapiram da su odustali od uvodjenja GPRS, to sam cuo iz dva ne vezana izvora.
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS15.07.2005. u 14:51 - pre 228 meseci
Ako je tako ja ima da dignem tih 150 eura sa racuna i da odem da se napijem :))
Zez...:))

I ja sam cuo da vracaju samo PDV obveznicima po 150 eura i to kroz porez, ali bi vise voleo da cujem da vracaju ovih 30% i da bataljuju sve :))))
 
Odgovor na temu

ludak-np
Neznam kako se pise
Serviser racunara i opreme
Kovin

Član broj: 56637
Poruke: 189
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS15.07.2005. u 23:55 - pre 228 meseci



Citat:
neca: Ako je tako ja ima da dignem tih 150 eura sa racuna i da odem da se napijem :))
Zez...:))

I ja sam cuo da vracaju samo PDV obveznicima po 150 eura i to kroz porez, ali bi vise voleo da cujem da vracaju ovih 30% i da bataljuju sve :))))



E i ja bi to voleo jer nebi ceo sledeci mesec ( kako se nadam kao serviser ) proveo po terena i ugradjivao ta cuda na kase jer mi se zna kao za vreme fiskalizacije bice sve u zadnji rok pa od 10 do 22 sata sam imo fiskalizaciju sad ce biti ugradnja terminala to mi se zna ko "budali samar" sto bi reko nas narod.
Eh kada nebi postojalo ono "ALI" sve bi bilo lepooo
ALI sta ces kada je tu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS16.07.2005. u 10:11 - pre 228 meseci
A evo i kako izgleda defiskalizovana kasa
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS16.07.2005. u 10:22 - pre 228 meseci
Da li bi ste vi kupili ovakvu fiskalnu kasu?
Zar je zaista neophodno da ovako dobijem kasu?



Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ludak-np
Neznam kako se pise
Serviser racunara i opreme
Kovin

Član broj: 56637
Poruke: 189
195.252.97.*



+1 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS16.07.2005. u 14:18 - pre 228 meseci
E nazalost mi ne pravimo module i ne zalivamo vec oni tamo mi u serisu radimo samo po zakonu i skidamo modul na cuvanje dok neko iz poreske ne donese zahtev za njivovo unistenje slikacu ja kasu pre i posle skidanja modula pa uporedi.
a i ima jedne kase koje ja servisiram i uopste neskidam plastiku jer modul je na serafe.
Eh kada nebi postojalo ono "ALI" sve bi bilo lepooo
ALI sta ces kada je tu.
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS17.07.2005. u 09:56 - pre 228 meseci
@ludak-np
:) Pa daj covece..ti radis tamo :) iskopaj nam neku informaciju ;) daj nam nadu BRE! :)
ipak...pijanka je pijanka..jos kad se napijes sa vec prezaljenim parama...uh :)
 
Odgovor na temu

ludak-np
Neznam kako se pise
Serviser racunara i opreme
Kovin

Član broj: 56637
Poruke: 189
195.252.97.*



+1 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS18.07.2005. u 14:04 - pre 228 meseci

Citat:
kamicak: Ne, ne, ne, ja sam cuo da vracaju onih 30% kojih smo uplatili, pa ja kapiram da su odustali od uvodjenja GPRS, to sam cuo iz dva ne vezana izvora.



i ja sam to cuo ali to je prica zbog servera na Mobtelu i Telekomu jer jos uvek nisu spremni za rad ni za nas ( probni rado ) a ne za upotrebu poreske sluzbe

Citat:
neca: @ludak-np
:) Pa daj covece..ti radis tamo :) iskopaj nam neku informaciju ;) daj nam nadu BRE! :)
ipak...pijanka je pijanka..jos kad se napijes sa vec prezaljenim parama...uh :)



E pa znas kako pijanku ako hoces onda vici od para koje bi dao za porez ako si u PDV jer njima vracaju ( po izvorima oko 150 eura ) a ako nisi nemogu ti nista nego pijanku odlozi za neku drugu priliku ( svadbu ili slavu )

Eh kada nebi postojalo ono "ALI" sve bi bilo lepooo
ALI sta ces kada je tu.
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Silencer
Član broj: 399
Poruke: 480
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS19.07.2005. u 21:58 - pre 228 meseci
Neco samo ti sanjaj :) Jebote ja sutra pustam plate, preko mene mrtvog neces da se napijes od gprs-a :) Lepo ce nam dodju tih 6000 din ako nam vrate i pukne projekat za gprsove mada ne verujem da bi se vlada tako lako odrekla toga :) Ako kazu obaveza obaveza je i kraj. Telekom je drzavna firma i oni moraju da pristanu pa ne znam ja sta da urade morace da daju i za dz gprs poreskoj a za mobtel i oni :) Jebiga jes da se za mobtel ne zna cije je sta ali opet je tu drzava :P

[Ovu poruku je menjao Silencer dana 19.07.2005. u 23:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Fiskalna kasa i GPRS

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 63474 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.