Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiskalna kasa i GPRS

elitemadzone.org :: TechZone :: Fiskalna kasa i GPRS

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 63420 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
*.ptt.yu.



+156 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS20.06.2005. u 18:35 - pre 229 meseci
Upravo sam dobio ponudu, za Galebovu MP-5000, cip kosta 220 Eur.
Znaci das 220 Eur i mozes recimo od kuce iz spajza da menjas cene u kasi, dok i to se ne zaglavi, pa onda opet kao i sa kasom, jednom mesecno u posetu kod servisera.
 
Odgovor na temu

acbdef

Član broj: 55023
Poruke: 7
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS21.06.2005. u 07:29 - pre 229 meseci
Mozda nije lose da odslusate fajl koji saljem. Imam i video zapis, ali je nesto duzi da bih ga slao. Ako neko zeli neka javi.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

j.r. bob dobbs
Novi Sad

Član broj: 61811
Poruke: 1
*.5.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS21.06.2005. u 09:51 - pre 229 meseci
OK, sad smo sa velikim zadovoljstvom platili skoro 20.000 din lesinarima iz NN firme kojoj je jako tesko palo sto preduzeca imaju JOS jedan obavezan trosak, i sto su bas oni ti kod kojih moramo da dodjemo, pa su nas teskih srca odvojili od iznosa koji bi bio jedna vrlo lepa mesecna plata, koju ni ja kao suvlasnik firme jos nisam video nijednom.

Mogao bih sad da kukam kako, otkako smo osnovali doo pre godinu dana, imali smo samo obaveza i obaveza i nijednu jedinu ponudu podrske bilo kakve vrste od strane drzave za razvoj naseg malog-srednjeg preduzeca. Ali nijednu. Mogao bih da kukam kako smo od samog starta tezili da radimo sve "na belo", da prijavljujemo sve prihode, da placamo sve poreze, a kako nas drzava i dalje tretira kao kriminalce (kako bi bilo da nagradjuju firme koje posluju u skladu sa zakonom?! Ahhahhahahha! Ajoj, izvini, da obrisem suze, sad sam nesto jako smesno rekao)

Nego, interesuje me sta ocekuju da saznaju putem tog uredjaja? Znaci, ako maloprodaja nema u rasponu od 3 sata ijednu zabelezenu transakciju, eto inspekcije na vratima?! Ne razumem kako ce da znaju kada NIJE ukucana transakcija - sta, senzor u terminalu oseti da je usla musterija, i predala pare, a da nije uneseno u kasu?!

Drugo, mi smo prvenstveno veleprodaja, i mozda bas zbog toga sto nismo trafika ili sta vec (ili nekim Bozjim cudom?!), imali smo samo dve inspekcije od januara! I to odmah na pocetku. Ali nama se desi, npr. da nedelju dana nemamo NISTA pazara, i onda neko dodje i kupi robu za 100.000 din, sto uredno zabelezimo u kasi! Da li ce to mozda nekom delovati sumnjivo, pa ce poslati inspekciju da nas maltretira (neporavdano)?!

Na sva ta, i jos mnoga pitanja...

dobbs
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
*.ptt.yu.



+156 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS22.06.2005. u 13:47 - pre 229 meseci
Zbogom more i planine kupio sam na nevidjeno GPRS, i sad cekam da mi Dinkic refundira, pa ga ovim putem pozivam da kaze kada ce to biti i kako on to zamislja da drzava vrati pare za kupljene uredjaje, pa nije ovo Diznilend pa da drzava vrati pare koje je zakonom uzela od privatnika, kupljeno, prodato, gotovo, ili ce mozda da smanji broj lesinara, to su oni sto upadaju sa znackama kao da su FBI, pa da imamo fore jedno par meseci da prodjemo bez kazni dok oni ne izracunaju da bi kazne otprilike bile kao GPRS, pa ce onda da kazu eto to je to, refundirali smo.
Nemoj samo da mi se sada neko javi i kaze da ako si legalan 100% ne moze ti nista inspekcija.Neka se javi neko kome je bila trzisna ili finansiska inspekcija. a da nije naplatila barem mandatnu kaznu"Sta cemo, naredjeno je da se nesmemo vratiti bez naplacene kazne, ajde sta je 2000 din, da svi budemo zadovoljni".



P.S Ako ne moze Dinkic, neka odgovori neko od ovih dusebriznika gore.
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS23.06.2005. u 10:53 - pre 229 meseci
@kamicak:

Vidi ovako, nisam pravnik, ali ako si malodusan i unapred se miris sa tim da ce nesto da ti nadju a ti ne mozes nista, onda tu nesto nije u redu.

Ako nema nista, ne smeju ti nista i tacka.

Ako tako rade svima redom, na*ebace samo tako, jer svaka kontrola ima svoju nadkontrolu. A cak i ako oni to ne stavljaju u dzep nego zaista nose u kasu i zaista imaju NAREDJENJE da svakom nadju nesto, onda to znaci da je zakon nepravedan jer obezbedjuje potpunu kriminalizaciju bilo koga, odnosno ne otvara prostor za legalan rad.

Postoje samo tri mogucnosti. Ili ti (i vecina ostalih) ne umes da vodis posao kako zakon kaze, ili je inspekcija korumpirana i samovoljna i ne postuje zakon ili zakon sam ne valja, usled greske ili zle namere zakonodavca.

Prvi korak u svakoj borbi za prava pocinje od toga ustanovis da li si u pravu, koliko si u pravu i da li mozes potpuno biti u pravu, a kad to znas onda da se "pravis lud" i ne podrazumevas nista sto ne pise u nekom propisu, pa cak ni da propis sme da bude nepravedan ili dvosmislen, odnosno da sme da bude osnova za bezuslovnu krivicu. Znaci, ne smes da razmisljas kao ovca i da se miris sa tim da "UVEK nesto mogu da ti nadju" i da ne smes "da se inatis sa drzavom".

Drugi korak je da se napravi sto sire udruzenje sa drugim zainteresovanima, kako bi troskovi borbe i kasnije stalne zastite bili sto manji, podeljeni na veliki broj ucesnika.

Trenutno je ocigledno da niko ne stiti interese malih preduzetnika, bilo zato sto smetaju konkurencijom velikom biznisu i "investitorima", bilo zato sto je jedan deo srednje klase (narocito one u drzavnoj sluzbi, kojoj stalno pune glavu pricom kako imaju male plate zbog poreskih neplatisa, kako su "dzabe ucili skole kad ...", itd. ukratko zato sto se sami ne usudjuju da ucine nesto za sebe niti im pada na pamet da ce mozda nekad ostati bez posla i morati da otpocnu neki sopstveni posao) ljubomoran na njih ili ih smatra podrzavaocima politicke opcije suprotne njihovim idejama, jer je ta politicka opcija pokazala do sada najvise sluha za njih. Drugi, iznudjeni razlog je taj sto se kola uvek slome na nekome ko nije dovoljno veliki i jak da bi se odupro, a drzava ima velike potrebe. Zato se uvek lepi kao pijavica na najvitalnije i najzilavije produktivne slojeve koji nemaju drugog izbora nego da izdrze, kao sto su poljoprivrednici i mali preduzetnici. Velike ne sme suvise da dira, jer oni ili podmite koga treba ili zaprete da ce izneti svoj kapital iz zemlje (u onim zemljama gde micenje nije obicaj). Svedrzavno udruzivanje "privatnika" u interesno udruzenje bi takvu situaciju donekle promenilo. Ako nista drugo, takva organizacija bi mogla da sklapa neku vrstu "drustvenih ugovora" sa drzavom i narodom, na primer da ce, u zamenu za olaksice, u nekom periodu primiti na posao u svoje firme clanice odredjen broj ljudi koji ce ostati bez posla (i tako ih skinuti sa socijale, sto je cak i bolje nego placati veci porez za njihovo izdrzavanje). Ocigledno, prve stvari prvo (zaustaviti harac i sistematski progon), ali takodje bi bilo potrebno i uloziti u neki PR da se predrasude prema "privatnicima" smanje i celo pitanje depolitizuje i prikaze racunica da je drustvo na dobitku ako, slicno Grckoj, Italiji i Turskoj, nekada siromasnim zemljama koje su same sebe podigle, podrzi nastanak i opstanak malih preduzetnika i omoguci njihov rast u snaznije i produktivnije firme.

No, za pocetak, treba se udruziti sa svojim komsijama, odnosno sa ljudima kojima dolazi ista ekipa ljudi u inspekciju. Dobra ideja ce se brzo prosiriti i na druga podrucja, na tome treba aktivno raditi.

Treci korak: Solidarnost. Posto krecete u borbu sa mocnim protivnikom, njihov logican potez ce biti da se obruse svom silinom na one koje smatraju za kolovodje te borbe da bi pokretu slomili duh i odvratili od otpora one koji su strasljiviji. Udruzenje treba da garantuje da ce ako treba i finansijski podrzati one koji budu nepravedno oglobljeni jer nisu pristali da dobrovoljno plate kazne koje nisu zasluzili. Naravno, ovaj mehanizam treba da stupi na scenu tek posle sledeceg:

Cetvrti korak: Nadjite advokata i racunovodju ili vise njih, kako bi mogli da isprate istovremene inspekcije u vise firmi clanica (objasnjeno dole).

Njihov prvi zadatak treba da bude da provere da li je problem u zakonu. Ako treba, makar i potplatite debelo nekog iz inspekcije da vam otkrije male tajne svih "kvaka 22" koje koriste (mada mislim da ce dobar pravnik i racunovodja vec i sami to naci), ili ga zaposlite u udruzenju za bolju platu da vam pomaze kao savetnik protiv njegovih bivsih kolega ( "posalji lopova da uhvati lopova" - samo malo drugacije ).

Ako je zakon normalan i moze da se postuje ali ljudi ne znaju kako, sledeca stvar koju treba da ucine jeste da obuce sve clanove kako da postupaju tako da inspekcija nema nista stvarno za sta bi mogla da se uhvati, kao i da pripreme spremne odgovore na njihove najcesce "fore" (tu bi se pomoc "prebega" iz inspekcije isplatila).

Potom, treba da budu spremni da se nadju pri ruci svakom od zainteresovanih iz udruzenja gradjana - preduzetnika kad god dolazi inspekcija. Treba da im se zalepe na rep i da se stuste za njima svuda gde kroce nogom u poslovni prostor bilo koje od clanica udruzenja, da kontrolisu sta ovi rade i da im skrecu paznju na clanove zakona i ostale propise koje ne postuju. Ovo je bitno radi eventualne tuzbe, da mogu da potvrde da su inspektorima ukazali i cak pokazali u stampanom izdanju zakona ili sluzbenog lista ili sluzbenog glasnika na nepravilnosti u njihovom radu. Ako se pravi zapisnik, ova ekipa mora redovno traziti da unese svoje primedbe u njega.

Ako se ispostavi da inspekcija protivzakonito maltretira, obratite se najpre ministarstvu - sefovima ovih koji te haraju, pa ako to ne pomogne, javnosti (na toj tacki bice potrebno angazovati strucnjake za PR i marketing), pa zatim svima zainteresovanima za politicku promociju ili napad na vladu iz opozicije i polu-pozicije.

Ako je zakon los pa ga inspekcija ustvari i ne krsi, mora se saciniti prezentacija koja ce pokazati sta je to sto ga cini takvim i ta prezentacija treba da bude takva da bude ocigledna cak i nestrucnjacima, po mogucnosti atraktivna, zabavna i takva da se o njoj prica, a zatim je treba progurati kroz sve kanale komunikacije koji su otvoreni. Ako mediji odbiju, onda internet, leci, mali skupovi u centru grada sa saljivim predstavama koje privlace paznju i naravno, obratiti se opoziciji, Tadicu, radikalima.

Ako inspekcija "postupa po naredjenju" razoblicite to kao nelegalan i diskriminatorski vid dodatnog poreza, koji se iz politicko propagandnih razloga "zvanicno" drzi na niskom nivou, a onda se naknadno budzet dopunjava iz dzepova samo nekih gradjana.

Jednom kada se isteraju na cistac, da moraju da javno brane zakon i vas nazovu ... kriminalcima ili nesto, predlozite neka oni koji brane takav zakon fiktivno otvore STR ili neku drugu firmu, da izvrse neke od uobicajenih transakcija po vasem diktatu, a da vi dodjete u inspekciju i onda demonstrirajte na koji nacin se vrsi inspekcijska pljacka. Sve to treba snimiti na videu, radi prikaza na TV programu. Morate postici da se o vasem problemu prica i morate pridobiti simpatije i saosecanje javnosti (npr. "Svi ste vi potencijalni buduci preduzetnici, neki od vas bi vec sutra otpoceli posao jer imaju sveze ideje, ali znate da je suludo i uzaludno dok su ovakvi zakoni/inspekcijske sluzbe. Mi smo bili naivni, pristajali smo cak i da nas strizu pomalo, samo da bi nesto radili i preziveli. Mogli bismo svi, vi, mi i drzava, postati bogatiji, kada bi malim poslovima bilo dopusteno da opstanu i sire se").

Jednom kad se politicke masinerije stave na vasu stranu, skoro je gotovo, samo treba biti spreman i spreciti (ili premostiti spremnim rezervama - zamenama za pogodjene) skandale u vrhu udruzenja cije podmetanje ce biti pokusano (kad postoji jedna glava, ona je meta) ili razdor putem parcijalne nagodbe sa nekim od krupnijih clanova. To ce pretiti odmah, jer svaka vlast poteze mito odmah posto zastrasivanje ne uspe, a ucena i skandali slede kao trece (Cetvrto, u slucaju ocajnistva, su ubistva, ali iskreno se nadam da su ta vremena zauvek prosla, a i ovo nije neko pitanje koje bi bilo kome bilo toliko vazno da ne moze da popusti). Svi treba da budu svesni da ce dobiti mnogo vise i kao pojedinci i kao drustveni sloj, pa cak i kao gradjani ako isteraju ovo do kraja, nego bilo sta sto vlast moze da im ponudi da bi odustali.
 
Odgovor na temu

CrazyIvan
NS

Član broj: 60693
Poruke: 1
*.beogrid.net.



Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS23.06.2005. u 11:31 - pre 229 meseci
Sve je to lepo zamisljeno ali nisu razjasnjeni neki konkretni problemi(bar za mene) jer koliko ja znam nista se iz fiskalne memorije ne moze iscitati dok se ne uradi dnevni izvestaj. Da li to znaci da ce oni Dinkicevi da putem tog modema meni zakljucuju kasu kad hoce i kako im se hoce ili cu ja morati da uradim dnevni izvestaj da bi oni mogli iz fotelje da vide moje poslovanje ili sta vec zele? Kad mi je dolazila inspekcija trazili su presek stanja ali ja ne verujeem da je to njima dovoljno.
Isto me interesuje da li postoji mogucnost da sa jednim tim gprs S**njem prikljucim dve kase koje su na 2m udaljene?
Takodje me interesuje da li ce nama trgovcima (kriminalcima kako nas uglavnom dozivljavaju i ophode prema nam kad nas posete) g Dickic ugraditi gprs u glavu da bi videli na koji nacin razmisljamo kad vidimo da su veleprodajne cene vece a u retkim slucajevima iste kao diskontne na istim veleprodajama? Nije da kukam nego sam pop***eo skroz jer to tamo gore sede neki moroni koji su pali sa kruske i nemaju dodirnih tacaka sa obicnim ljudima (koji nemaju cime drugim da se bave osim sitnom trgovinom) i smisljaju kako i koliko jos novca da nam otmu na razne igracke koje neko u svetu koristi. Kad nas toliko zajasu da budemo primorani da zatvaramo radnje, ko ce onda da im placa porez i kazne koje nam sada redovno naplacuju kad god nam posalju "postene" inspektore? Kad strajkuju prosvetari - evo krenule inspekcije, kad treba penzionerima vratiti njihove zaostale penzije - evo inspekcije...

Izvinjavam se na malo ostrijim komentarima ali stojim iza njih a GPRS mi je samo zagorcao zivot.
 
Odgovor na temu

dilic
dragan ilic
Pozarevac

Član broj: 62016
Poruke: 1
*.ms012.net.

Sajt: HTTP://DILICH.BLOGSPOT.CO..


Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS23.06.2005. u 17:02 - pre 229 meseci
Ljudi jel zna neko da mi kaze:

1. Ko je smislio da preduzetnici u Srbiji finansiraju za potrebe drzave GPRS uredjaje?
2. Ako drzava zeli da 24 sata online nadgleda privrednike zasto sama nije investirala u ove uredjaje?
3. Ako jedan GPRS telefon koji je mnogo slozeniji i ima vise funkcija od GPRS uredjaja koji nam uvaljujete da bi nas opljackali kosta oko 5.000 do 6000 dinara, zasto da mi visestruko prostiji uredjaj placamo 19.000 dinara. Ko ce dakle da uzme pare?
4. Ako ova velika pljacka i uspe da li ce ministar Dinkic da napise knjigu "Ekonomija destrukcije II" gde ce da opise tehnologiju pljacke koju je sam koristio sa svojim stranackim prijateljima i time prevazisao svoje ucitelje cijim je uspesima bio ocigledno impresioniran u prvoj knjizi?
5. Ima li nekog normalnog i postenog u ovoj vlasti da ovo spreci?
6. Ako nema ko da spreci, jel moze da se napravi taj glup GPRS za 10-tak evra pa da prevarimo lopove koje oce opet da nas pljackaju?
DILIC
 
Odgovor na temu

acbdef

Član broj: 55023
Poruke: 7
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS23.06.2005. u 21:06 - pre 229 meseci
Stvarno mi nije jasno da neki od nas (ili vas) i posle 86 poruka u ovoj konferenciji ne razume cemu sluzi, koliko kosta i ko treba da kupi gprs terminal.

Gprs terminal salje poreskoj sluzbi samo periodican (i mozda dnevni) izvestaj i to samo onda kada vlasnik zeli da ga posalje nakon potrazivanja od poreske sluzbe. A to znaci ovo: poreska potrazi izvestaj, korisnik to vidi na terminalu (upali se led), preuzme podatke sa kase i onda terminal sam posalje podatke. I to je sve. Koliko sam shvatio vecina nas ima pojma kako kase rade i znamo da kod vecina kasa (preko 90%) ne moze se prici programiranju, preuzimanju izvestaja, anuliranju ako to kasi ne kazemo tako sto cemo je prebaciti u odredjeni mod koji u svakom slucaju nije mod evidentiranja. Pa kako ce onda poreznik da vrslja po kasi ako mu ne dozvolimo?

Daljinsko upravljanje kasom, kao i razmena podataka izmedju fiskalne kase i centralnog računara vrši se uz pomoć komunikacionog softvera koji je namenski razvijen za ovaj projekat i koji se nalazi u komunikacionom uređaju.
Moguće je daljinsko formiranje, održavanje i izmena baze podataka artikala na kasama, kao i preuzimanje podataka o prodatim artiklima na nivou smene ili dana, po svim kriterijumima. Ali ovo mogu samo vlasnici uredjaja ali ne i poreznici. I sada niste bili (mislim na trgovce) u obavezi da iz kase izvucete podatke o npr. prodatim artiklima i to predocite inspektorima. Mogli ste, ali niste i morali i zato vam zakon dozvoljava da mozete tu bazu da izbrisete iz kase kad god zelite.

Ako je neko preslusao audio fajl koji sam poslao cuo je i Dinkiceve reci gde kaze da ce kupovinu uredjaja refundirati. Zasto mu ne bismo verovali i da se ujedinim da se to i ostvari a ne da degradiramo znanje i rad firmi koje proizvode gprs uredjaje. U cenu pored materijala ulazi i pamet i to bi neko trebao da ceni i plati. Ako pogledamo cene uredjaja videcemo da su najjeftiniji oni koji su za kase kojih i najvise ima i najvise ce se prodavati. Vise komada, niza cena. Ali nikako za 10evra.
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS24.06.2005. u 23:57 - pre 229 meseci
EVO I JA SAM GA DOBIO!!!
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
dolazim u firmu radnju i vidim stoji mi predracun na stolu...niko nista nije pitao..niko nista nudio..samo su doneli...ne znam tacno cifre..ali misilm da mi je taj GPRS ku.ac oko 13000, setup(!?) 1600 dinara i SIM kartica 1000 dinara.i kad sve na to uracunam PDV od 18%, sve to izadje na 18hiljada i nesto..
na dnu lepo pise...avans od 30% do kraja meseca a ostatak nakon ugradnje, a moraju da ga ugrade u roku od mesec dana...
Niko nista ne pita...samo donose..kao da ja se.em pare...
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Silencer
Član broj: 399
Poruke: 480
*.dialup.neobee.net.

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS25.06.2005. u 13:01 - pre 229 meseci
Hahahaha pa ja sam ti ostavio :P
Doduse ni meni se nije svidlo upada riba evo ovo vam je da uplatite do kraja meseca :) 30% a ostatak ce da vidimo :) Majku im jebem sve bi ih pobio.
 
Odgovor na temu

acbdef

Član broj: 55023
Poruke: 7
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS02.07.2005. u 07:15 - pre 228 meseci
Iz Kurira, 1. jul 2005. godine:
... Svim preduzecima ciji godisnji prihod ne prelazi 20 miliona dinara, a njih je oko 150.000, iz pdv-a bice odbijeno 150 evra za kupovinu ovog aparata (misli se na GPRS).
 
Odgovor na temu

ludak-np
Neznam kako se pise
Serviser racunara i opreme
Kovin

Član broj: 56637
Poruke: 189
195.252.97.*



+1 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS02.07.2005. u 09:29 - pre 228 meseci
E pa narode neka vam je sa srecom i taj GPRS.


Posto vidim da kolega ludi od naroda za GPRS mogu da zamislim kako cu ja da poludim sledeci mesec dana sa ugradnjom i podesavanjem i ako prezivim ( da me neko od korisnika ne ubije ) videcemo koliko ce to trajati dok se prvi ne pokvari.

Neka nam je bog u pomoci sa nasom drzavom i sa svim sto oni traze od nas.

Svaka cast vama koji to placate i kako to podnosite ali nadam se da nece jos nesto trece da izmisle jer vise nema sta.

I LjUDI JOS JEDNA MOLBA NE PSUJTE NAS SERVISERE NISMO MI KRIVI ZA gprs MI SAMO RADIMO KAO I VI ALI MI OD TERMINALA NEMAMO ZARADE
Eh kada nebi postojalo ono "ALI" sve bi bilo lepooo
ALI sta ces kada je tu.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS02.07.2005. u 09:54 - pre 228 meseci
E sad si me lepo nasmeja. Nema zarade a? :) Pa sto onda radite to? Da slucajno nemam pristup insajd informcijama pa dati i poverujem.
 
Odgovor na temu

ludak-np
Neznam kako se pise
Serviser racunara i opreme
Kovin

Član broj: 56637
Poruke: 189
195.252.97.*



+1 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS02.07.2005. u 12:29 - pre 228 meseci
Hehehehe i ti si mene pravo


Citat:
broker: E sad si me lepo nasmeja. Nema zarade a? :) Pa sto onda radite to? Da slucajno nemam pristup insajd informcijama pa dati i poverujem.



E pa radimo zato sto smo obavezani ugovorom i nema sanse da im platim da bi raskinuo ugovor ne pada mi napamet da im dajem pare za kase jeste imalo para i to malo ali za GPRS nema
Eh kada nebi postojalo ono "ALI" sve bi bilo lepooo
ALI sta ces kada je tu.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
*.ptt.yu.



+156 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS02.07.2005. u 14:50 - pre 228 meseci
Izmislice, nema da brinete, pa do pre par meseci niko nije ni cuo za GPRS, a sada svi coluju 200 evrica, bice par meseci odmora pa onda opet druga zajebancija, na primer terminali za placanje karticom.
Pitanje glasi: Da li iko zaradjuje na cipovima?Posto se svi prave blesavi, a neko je i poludeo skroz, pa se seljaci na Pinku i pise pesme za Kebu.Mogao bi i njima da uvede fiskalne, pa kada pevaju pod satorom, zna se, jedna pesma 10 evrica i fiskalni racun odma.Cist racun Duga ljubav.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
212.200.67.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS02.07.2005. u 18:33 - pre 228 meseci
Nemoj Nobelovca da diraš, sve je to u našem interesu, tako se suzbija crno tržište... ostalo već znaš. Inače za tvoju informaciju, Pos terminale neće naplaćivati odjednom nego polako, easy, po simboličnoj stopi od 3% za Vizu i Dinu, do ništavnih 5% za Master.
Tako će postati neisplativo kupovati za keš pare, nego moramo svi koristiti kartice, a onda će Koštunije da odnese spisak mušterija u EU, onako bez veze, da pokaže da zna ko šta kupuje i tako to..
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS02.07.2005. u 23:08 - pre 228 meseci
Citat:
ludak-np:
E pa radimo zato sto smo obavezani ugovorom i nema sanse da im platim da bi raskinuo ugovor ne pada mi napamet da im dajem pare za kase jeste imalo para i to malo ali za GPRS nema


Ma daj, pleteli ste svi na pare, jer kad se radi o fiskalizaciji koja je obavezna nema lakse love, em ljudi moraju da kupuju, em moraju redovno da imaju tehnicke preglede, em kad nesto stane, nema da ne plate, a niko i ne pita mnogo sta kosta, jer znaju da moraju da plate. A cak im usput prodajete i ono sto ne mora, jer ne znaju ljudi...

Sumnjam da je neko blesav da za dzabe prihvati obavezu da mora da otkloni kvar u roku od 48 sati... :)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS03.07.2005. u 15:22 - pre 228 meseci
Evo jos jedan (tuzan ) INFO:
Bio sam danas u u opstini, sa namerom da odjavim radnju, i pored one taxe (oko 800din) trebate doneti i resenje o DEFISKALIZACIJI...
Nista...odem ja u firmu gde sam kupio kasu, kazu defiskalizacija kosta 1000din, fisklalizacija isto 1000din (trenutno nemam lokal, ali nameravam ponovo da radim)...dobro rekoh, ajde da defiskalizujemo....
Kazu treba da znate da cete onda dobiti kasu u delovima, tj. samo tastaturu, cela mat. ploca sa fiskalnim modulom ostaje kod njih (ko da je mi nismo kupili?!) i oni je kao cuvaju godinu dana a posle je unistavaju! (dal` da im verujemo?)
Pa dobro bas me briga, pomislim za 1000din dobijam drugu plocu, ali jok bre, 1000din je samo njihova usluga ugradnje modula, a sve zajedno (mislim na ponovnu fiskalizaciju) izadje oko 8500din (slucajno je oko 100e, jel`?) Tako da ta stvar oko zatvaranja radnje ispadne totalno ne isplativa pa vi vidite, ne mozete vise ni da zatvorite! Ne znam da li nas ovakav trosak ceka i prilikom promene PIB broja ili preseljenja lokala, ali veoma je velika verovatnoca!
Uglavnom dobro obratite paznju, jer recimo ako hocete da kupite polovnu kasu, treba voditi racuna da ce vas fiskalizacija kostati jos +100e...a ako prodajte vi vidite sta mozete dobiti za tu kasu (nista) jer ako ste je platili 200e, kupac vase kase nece hteti (ako zna za jadac) da vam da 100e (50% od onog sto ste vi dali) jer ce ga ta kasa na kraju kostati vise nego nova...
Sa skupljim kasama ova razlika ume da bude i mnogo veca...A kad budemo pokupavali te GPRSove tek ce mo da vidimo, sta cemo sa njima u slucaju zatvaranja...

Opasni su majke mi..
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

acbdef

Član broj: 55023
Poruke: 7
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS04.07.2005. u 07:06 - pre 228 meseci
Nakon objavljivanja u stampi da ce Vlada da dotira kupovinu terminala, prestala je da bude "lopovska", jer koliko vidim niko se vise ne buni sto mora da uvede terminal. Kako neko, izgleda, mora da bude lopov, neko je resio da to sada budu serviseri. Kao sam ja jedan od njih, moram da krenen u odbranu profesije:
1. sigurno da ima i nepostenih servisera, ali njih je sigurno mali broj jer ako ih neko prijavi da ne rade dobro ne samo da mogu biti kaznjeni nego mogu i krivicno da odgovaraju ili cak i da izgube licencu za rad. Da li i trgovac moze da dobije zabranu da se bavi trgovinom?
2. Ako vam kasa ne radi vise dana u godini zbog kvara morate da dobijete novu (kaze zakon). U interesu servisera je da je sto pre popravi.
3. U principu, najskuplji deo kase je fiskalni modul koji kosta prosecno 60evra ali ide i do 120evra. Menja se samo ako je neisprava, ako se kasa odjavljuje i ako se menja PIB. Podatak o adresi nije u fiskalnom modulu. Kako fiskalni modul sadrzi sve podatke o prometu kase i pibu, zakon nalaze da se odredjeno vreme cuva a kasnije unistava. Protivzakonito je da se ponovo montira i niko normalan to ne bi uradio, narocito ne sada kada budu terminali i poreska primeti da je u funkciji kasa koja je odjavljena.
4. sto se nepostenih trgovaca tice, suguran sam da ih ima. Poslednjih godinu i po dana mogao sam u to da se uverim. Ali pozitivno je to sto ih kazne sve vise opominju da to nije dobro (biti neposten).
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Fiskalna kasa i GPRS05.07.2005. u 06:27 - pre 228 meseci
Citat:
ludak-np:
I LjUDI JOS JEDNA MOLBA NE PSUJTE NAS SERVISERE NISMO MI KRIVI ZA gprs MI SAMO RADIMO KAO I VI ALI MI OD TERMINALA NEMAMO ZARADE


Brate svaka tebi cast ali mi samo objasni otkud meni na fakturi 1600 dinara za setup.
Jel i te pare dajete njima mozda?
Samo sad cekam da vidim sta ce da izmisle za te POS Terminale..da vidim koji ce moj da mi treba za to.

@broker
pa jel znas kako kazu..das dinar da udjes u kolo a dva da izadjes ;)

@acbdef
Ma oni su lopovi pa su lopovi..ovo sa GPRS-om ne menja stvari...
Kad im je taj GPRS toliko bio potreban mogli su da nam ga poklone..a ne da ga ja kupim a oni da mi posle te pare "vrate"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Fiskalna kasa i GPRS

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 63420 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.