Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210688 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 14:57 - pre 230 meseci
Citat:
Ko sto rece Sundance, ovde kod nas, na planeti zemlji, vladaju malo drugaciji zakoni, sto fizike, sto ekonomije... Po tim zakonima nema mnogo 'crkvi' i sl, vec je glavna crkva NOVAC... Hard cold cash...


A ne kvalitet. Da, jasno je to...

Citat:
Postoji dobra šansa da postoje mali zeleni. E vidiš njima i tebi je zajedničko samo jedna stvar: šansa. OS/2 je propao zbog loših poslovnih poteza IBM-a i miskoncepcije razvoja desktop tržišta, a ne zato jer je MS "opstruirao".

Mali MS oprstruirao Velikog Plavog....mda. Keep dreamin'.


Delimicno da. Tada MS vise i nije bio tako mali. Pocetkom '90tih je MS vec bio velika firma. Microsoft ne vuce korene u 90tim... Stavise prve poslovne aktivnosti Microsofta su pocele 1975te.

Citat:
Ovaj dečko...ja sam se u to doba još igrao sa autićima i školice, pa ne znam kako je MSIE 4.0 izgledao, ali 99.99% ljudi kaže da Netscape izgubio rat browsera jer je IE 4.0 bio kvalitetniji. Čak i gomila FF zealota sa ovog foruma


Pisao sam i o kvalitetu. Napisao sam da su oni neko vreme meditirali. I da doslo je do zastoja u razvoju, ali nije samo to doprinelo padu Netscapea. Ne bi Netscape tako lako pao da nije bilo MSove spacke sa win98 i deala Applea i Netscapea.

Citat:
Ali opet, to se može posmatrati i iz "religijskog" stajališta...pa možemo naravno reći da "postoji šansa" da je to sve MS-ova laž....



Hehe Nice try... Sunny, provokatoru.

Citat:
A apple je opet maznu većinu toga sa Xerox kanti....what's your point?

Dokazati da MS radi sve što i ostali?

Svašta.


Ma jok... Samo da ne mozes reci da je to MSov dizajn... Govoriti da je to MS smislio bi bilo isto tako smesno, kao tvrditi da je MS napisao IE od 0.

Citat:
A ne, lijepo si rekao da kvaliteta kranjeg proizvoda ovisi od najviših instanci managementa, i "nebrizi za korisnike", i onda sam sebi uskaćeš u grlo propagirajući priču da managere zanima samo "outline". Bullshit.


Da. Ali pitanje je koje menadzere. Uopstene receno postoje 3 nivoa menadzmenta: najvisi, srednji i nizi. Najvisi (top) menadzment predstavlja CEO i menadzeri odredjenih funkcija ili poslovnih jedinica (u zavisnosti od vrste organizacije firme). Srednji menadzment su menadzeri koji se bave odredjenim podoblastim unutar funkcija ili poslovnih jedinica... A nizi menadzment ti je menadzment u samoj proizvodnji.

Tako da je podela autoriteta i podela funkcija ta koja odredjuje koji nivo opstih informacija dobija koji nivo menadzmenta. Top menadzment se bavi strateskim pitanjima poslovanja. S druge strane menadzeri na srednjem, a pogotovo menadzeri na najnizem nivou se bave tehnickim detaljima.

Kad bi se CEO bavio tehnickim detaljima, ne bi imao vremena da upravlja preduzecem. Pa i drug Bili, kad je odlucio da udje u razvojni tim i pomogne "veseloj druzini" svojih programera da razviju ".net" napustio je mesto CEO, da bi postao CSA. Jer kao CEO nije mogao imati vremena i za upravljanje MSom i za razvoj citave plejade (tako bar kazu. ) proizvoda zasnovanih na novoj tehnologiji.

Citat:
Tržišna situacija jest takva kakva jest, uloge su odavno preraspodijeljene, i KDE i GNOME su sad ti koji moraju ganjati look'n'feel windoza kako se neki "potencijalni korisnici" ne bi osijećali weird.


MACosa Mislim da smo to raspravili.

Citat:
E da znaš sinko, znao bi da je onaj citat o tome kako win "teže iscrtavaju ikonice na fajlu od XXX MB" čisti FUD.


Ma nije poenta u tome. Poenta je o nacinu kako win user prica o svom sopstvenom OSu.

Citat:
Rekao sam da su sajtovi retardirani, a da si ti troll. Imaš problema sa slaganjem kontinuiteta toka zavisno-složenih rečenica?


Ranije si to rekao povezano. Jel moram da i to citiram?

Citat:
Rekao je da se ti kompovi ne koriste za gledanje fimova, multimediju, igrice, drkanje sa sw-om raznim...obično par aplikacija i to je to. Dakle daleko od tipične desktop uporabe. I da, offtopic je.


On govori o upotrebi desktopa u malim firmama, ne u kuci. Ti pricas o kucnim korisnicima, on o smb. To je isto tipicno desktop trziste. Samo drugi segment tog trzista.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.yubc.net.



+7181 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 15:15 - pre 230 meseci
Citat:

Da. Ali pitanje je koje menadzere. Uopstene receno postoje 3 nivoa menadzmenta: najvisi, srednji i nizi. Najvisi (top) menadzment predstavlja CEO i menadzeri odredjenih funkcija ili poslovnih jedinica (u zavisnosti od vrste organizacije firme). Srednji menadzment su menadzeri koji se bave odredjenim podoblastim unutar funkcija ili poslovnih jedinica... A nizi menadzment ti je menadzment u samoj proizvodnji.


Eto, sad upadosmo i u organizacionu teoriju - elem, i visi management donosi odluke na osnovu preporuka i tehnicke/sales ekspertize middle managementa - a te odluke nisu slepe vec moraju biti i te kako vezane za potrebe korisnika i zahteve musterija.

Tako da cela prica funkcionise bas onako kako treba - da firma (tj. njen senior management) ne slusa prohteve trzista - bivaju ubijeni od strane konkurencije i primera za to imamo ohoho u IT industriji.

Ja bih mogao dosta toga da kazem zasto je Microsoft danas lider na Desktop OS polju - a pre svega, to je zbog jako dobrog odnosa MS-a prema ISV-ovima i OEM-ima. Microsoft ne prodaje macke u dzaku za velike pare i nema tajnu agendu da valja hardver sa softverom, vec ima vrlo korektan odnos prema ISV-ovima - besplatni SDK-ovi, gomila dogadjaja godisnje gde se moze pricati sa MS-ovim program/product managementom, hands-on tutorijali na novim tehnologijama, i sl..

IBM, sa druge strane - nista od toga nije imao sa OS/2 - njihov ISV ekosistem je bio nula (0), sto nije ni cudo jer je IBM samo hteo da valja svoj hardver - i zbog toga je Windows sa svojom strategijom besplatnog API-ja, MSDN-a, organizovanim seminarima za developere i OEM-e sl.. uspeo da ih oduva. Tu je presudnu ulogu zapravo donelo PC trziste - koje je utabalo stazu nezavisnih OEM-a i globalnih standarda, a ne uske i kratkovide vizije IBM-a (PcJr, MCA, ...) i Apple-a (proprietary hardware) - MS je samo dobro uvideo i procenio najbolji put za njih.

Nema tu neke teorije zavere, prljave igre i sl... jednostavno - bili su bolji i imali su dugorocnu ostru viziju, i tacka. Ovo se naravno uci u normalnim skolama i u normalnoj literaturi...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 15:17 - pre 230 meseci
Citat:
bobzilla: Citat:

Citat:
ventura:
Ko sto rece Sundance, ovde kod nas, na planeti zemlji, vladaju malo drugaciji zakoni, sto fizike, sto ekonomije... Po tim zakonima nema mnogo 'crkvi' i sl, vec je glavna crkva NOVAC... Hard cold cash...


A ne kvalitet. Da, jasno je to...


Mislis li ti da se neka firma (kao npr ova u kojoj ja trenutno radim) odlucuje da da preko 200,000 dolara na licence za MS software, samo zato jer je to MS software?

Naravno da ne.

Pre pocetka bilo kakvog posla, lepo su stavljene sve opcije na PAPIR (da, na planeti zemlji, vecina ozbiljnij stvari se prvo stavlja na papir), pa je podvucena crta i doslo se do racunice da je MS resenje najbolje i najisplativije za firmu.

Inace, radi se o softveru za kladjenje, a ta ista firma je koristila softver na MSDOS-u, QNX, Windows, Linux. Tim redosledom.

Dakle, Linux je vec isproban u firmi, i zamenjen je Windowsom XP... Sta mislis zbog cega?

 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
213.244.208.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 15:17 - pre 230 meseci
Citat:
bobzilla: On govori o upotrebi desktopa u malim firmama, ne u kuci. Ti pricas o kucnim korisnicima, on o smb. To je isto tipicno desktop trziste. Samo drugi segment tog trzista.


Pa to ga i jebe..mislim, ne tržište, nego što ne učestvuje u njemu

Da treba samo jednu licencu da plati, drugačije bi kukurikao

Stalno razbacuje ovde nagazno-razmazne mine, pa onda sam na njih naleće.."nije desktop ono u šta ti gledaš, nego je desktop ono u šta ja gledam"..nije nego!
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 17:35 - pre 230 meseci
Citat:
bobzilla:
Ma jok... Samo da ne mozes reci da je to MSov dizajn... Govoriti da je to MS smislio bi bilo isto tako smesno, kao tvrditi da je MS napisao IE od 0


Linux je što se toga tiče ipak najgori. Kad sam Linus izjavljuje da oni samo rade na onom što su tuđe ideje, smešno je da bilo kome šta pričate po tom pitanju.

Citat:
Walker:
Ako se tvoj mala bezimena firma bude razvijala ko linshit daleko ces da doguras


Nemoj tako. Svi smo čuli za "Moja Mala Firma" :))))

[Ovu poruku je menjao degojs dana 26.06.2005. u 18:36 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 17:42 - pre 230 meseci
Citat:
Ivan:

Eto, sad upadosmo i u organizacionu teoriju - elem, i visi management donosi odluke na osnovu preporuka i tehnicke/sales ekspertize middle managementa - a te odluke nisu slepe vec moraju biti i te kako vezane za potrebe korisnika i zahteve musterija.


Naravno. Nigde nisam ni pomenuo da to nije slucaj. ;) Samo kazem da informacije koje dolaze do top menadzmenta nisu toliko siroke kao one koje poseduju mid-level i low-level menadzeri. A i da jesu, top level menadzeri se uglavnom koncetrisu na sustinu i najvaznije informacije. Zato svaki izvestaj mora imati i rezime u kome se nadlezni informise unapred koje su tacke izvestaja.

Citat:
Ivan:

IBM, sa druge strane - nista od toga nije imao sa OS/2 - njihov ISV ekosistem je bio nula (0), sto nije ni cudo jer je IBM samo hteo da valja svoj hardver - i zbog toga je Windows sa svojom strategijom besplatnog API-ja, MSDN-a, organizovanim seminarima za developere i OEM-e sl.. uspeo da ih oduva. Tu je presudnu ulogu zapravo donelo PC trziste - koje je utabalo stazu nezavisnih OEM-a i globalnih standarda, a ne uske i kratkovide vizije IBM-a (PcJr, MCA, ...) i Apple-a (proprietary hardware)


To stoji. IBM je imao vrlo kratkovidnu poslovnu strategiju, orijentisanu na prodaju svog hardvera. I softverska komponenta IT za njih i nije bila toliko vazna. Sto je greska. Softver nije samo podrska za hardver. Stavise, softver je taj koji "gura" prodaju racunara. To se vidi na mnogim primerima. Napr: BEOS. BEOS nije uspeo da zauzme znacajnu trzisnu poziciju, bez obzira sto je bio veoma vizuelno atraktivan sistem. Razlozi za to su: nedovoljna podrska za hardver i nesto jos vaznije: nepostojanje softvera za BEOS. Da. Danas je BEOS open source i portovan na PC. Ali, i dalje je mali broj entuzijazista koji se backaju njime.

Citat:
Ivan:

Nema tu neke teorije zavere, prljave igre i sl... jednostavno - bili su bolji i imali su dugorocnu ostru viziju, i tacka. Ovo se naravno uci u normalnim skolama i u normalnoj literaturi...


Da. To se uci u skolama. Ali mislis da tu nema neki "untold story"? Ima stvari i koje se ne uce u skolama. ;)

Citat:
Ventura:

Mislis li ti da se neka firma (kao npr ova u kojoj ja trenutno radim) odlucuje da da preko 200,000 dolara na licence za MS software, samo zato jer je to MS software?


Ti to najbolje znas. U stvari: trebalo bi da znas. Pretpostavljam da je to tvoja nadleznost u firmi. Ne mogu ja sad da gatam i znam kakav je konkretno slucaj bio u firmi za koju radis.

To "nekvalitet" je bila ironicna opaska na tvoj prethodni post. Za windows ne mislim niti da je preterano kvalitetan, niti da je preterano nekvalitetan. Ali, istina: ja i ne pricam o Linuxu kao svemogucem resenju koje zadovoljava sve potrebe. No, mislim da je sadasnja realnost takva, da linux ipak zasluzuje vise od tih par procenata trzisnog ucesca.

Citat:
Matrixxx:

Da treba samo jednu licencu da plati, drugačije bi kukurikao :D


O, dakako. :)
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 17:43 - pre 230 meseci
Citat:
Sundance:
Iz Cohenovog izvornog papira:

Citat:

"We define a computer "virus" as a program that can "infect" other programs by modifying them to include a possibly evolved copy of itself."

Eto vidiš :P



Ajde Sunasce, nemoj da cepidlacis....taj virus mora doci odnekud...nije se tek tako stvorio u tvom home dir-u iz nicega.
Dakle preko mreze, preko zarazenog fajla na CD-u, preko stupidne klikni me poruke u mailu......take your pick....napisi maliciozni kod koji ce zaraziti druge izvrsne datotekek na drugim Linux kompjuterima.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 17:48 - pre 230 meseci
Citat:
bobzilla:
Citat:
Matrixxx:

Da treba samo jednu licencu da plati, drugačije bi kukurikao :D


O, dakako. :)


Pa ne baš. Zadnji put kad sam proverio, ovde ljudi i firme uglavnom plaćaju Windows. Nisam primetio da se ubiše da pređu na Linux. Biće da ne znaju :) ili da vole da plaćaju..

A uzimati Srbiju i slične zemlje kao merilo bilo čega, a posebno bilo čega vezano za IT, je, u najmanju ruku, pogrešno.

Naravno, uvek nam ostaje svetli primer kako se to radi - "Moja Mala Firma" :)))) LOL


[Ovu poruku je menjao degojs dana 26.06.2005. u 18:50 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
213.244.208.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 17:53 - pre 230 meseci
Citat:
ventura:

Dakle, Linux je vec isproban u firmi, i zamenjen je Windowsom XP... Sta mislis zbog cega?


Više mogućih razloga..
1)nepostojanje odgovarajućeg softvera za ostale platforme, osim za Windows
2)nesposobnost IT menadžmenta firme da pronađe to isto, ali jeftinije
3)pošto je kladionica u pitanju, gazdu/e verovatno boli uvo koliko šta košta
4)možda sam ja glup


MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 17:57 - pre 230 meseci
Citat:
MatrixxX: Više mogućih razloga..
1)nepostojanje odgovarajućeg softvera za ostale platforme, osim za Windows
2)nesposobnost IT menadžmenta firme da pronađe to isto, ali jeftinije ;)
3)pošto je kladionica u pitanju, gazdu/e verovatno boli uvo koliko šta košta ;)
4)možda sam ja glup ;)


1. Softver je bio pravljen od nule, ma koja god platforma da je odabrana. Tako da to nije bio bitan aspekt. (osim sa strane cene izrade, i odrzavanja)

2. Kao sto rekoh pod stavkom 1.

3. Kladionicama, kao i svim drugim firmama je veoma bitno koliko sta kosta, i sigurno se nece tek-tako razbacivati sa parama
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
213.244.208.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 18:11 - pre 230 meseci
Citat:
degojs: Pa ne baš. Zadnji put kad sam proverio, ovde ljudi i firme uglavnom plaćaju Windows. Nisam primetio da se ubiše da pređu na Linux. Biće da ne znaju ili da vole da plaćaju..


Pardon, gde je to ovde? u Srbiji?
Ako je tako, ima tu svega..i neznanja, i gluposti, i duboko ukorenjenih navika iz perioda dok se koristio piratski softver po neprejebivoj ceni, čak i u nekim velikim državnim institucijama, itd.

No, mislim da je neznanje glavni faktor..IT "stručnjaka" u Srbiji ima svakakvih, jedan, ne mali deo su vatreni obožavaoci Wintendo platforme, gazde dosta firmi sumnjivog porekla sa prepunim džepovima para su najobičniji bizoni, koji se hvale sa najnovijim ofis računarima na "3G memorije",
straobalnim grafičkim karticama, a u svrhu kuckanja mailova u Wordu, itd itb.

Citat:

A uzimati Srbiju i slične zemlje kao merilo bilo čega, a posebno bilo čega vezano za IT, je, u najmanju ruku, pogrešno.



Tu se donekle slažemo

Citat:

Naravno, uvek nam ostaje svetli primer kako se to radi - "Moja Mala Firma" ))) LOL


Eh, LOLita, zar ti nikada nije dosta? ok, ajd okreni se

Naravno da je moja firma svetli primer..i vaša najcrnja noćna mora..ajd, okreći se više
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 18:12 - pre 230 meseci
Citat:
Pa ne baš. Zadnji put kad sam proverio, ovde ljudi i firme uglavnom plaćaju Windows. Nisam primetio da se ubiše da pređu na Linux. Biće da ne znaju ili da vole da plaćaju..


Da, placaju. Plate jedan Cd i onda ga instaliraju na 10 kompova.

Citat:
A uzimati Srbiju i slične zemlje kao merilo bilo čega, a posebno bilo čega vezano za IT, je, u najmanju ruku, pogrešno.


E, vidis... Srbija predstavlja trziste na kome ostvarujes ili ces potencijalno ostvarivati profit. Stoga je gledas s te strane i nacina kako da pridjes tom trzistu, kakvo je takvo je. O tome ti pricam.

A ne mislim da IT stanje u Srbiji treba skrivati pod tepih ili precutkivati. Naprotiv. Tek ako si svestan stanja, mozes biti i svestan neophodnosti njegove promene, kao i zeljan da nesto promenis.
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
213.244.208.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 18:18 - pre 230 meseci
Citat:
ventura: 1. Softver je bio pravljen od nule, ma koja god platforma da je odabrana. Tako da to nije bio bitan aspekt. (osim sa strane cene izrade, i odrzavanja)


Ok, znači 5)

Ovaj..da nije slučajno izabrana Access baza?


MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 18:18 - pre 230 meseci
Citat:
bobzilla:
Da, placaju. Plate jedan Cd i onda ga instaliraju na 10 kompova.


Što naravno nije tačno, pogotovo ne u firmama.

Ima slučajeva naravno, ali generalno nije tako.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 26.06.2005. u 19:19 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MatrixxX
Ume da zaradi za ručak ;)
Zemun

Član broj: 60398
Poruke: 370
213.244.208.*



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 18:23 - pre 230 meseci
Citat:
degojs: Što naravno nije tačno, pogotovo ne u firmama.



Znači, i kućni korisnici plaćaju XP licence?

Zanimljivo

Citat:

Ima slučajeva naravno, ali generalno nije tako.


Da, generalno je uglavnom još gore..kupe jednu, a koriste 21 "licencu"
MatrixxX is rolling, the others are stoned.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 18:34 - pre 230 meseci
Citat:
Znači, i kućni korisnici plaćaju XP licence?
Zanimljivo


Da, naravno. Šta je vama? Manji je broj ljudi koji to ne rade. Takvih će verovatno uvek biti.

Citat:
Da, generalno je uglavnom još gore..kupe jednu, a koriste 21 "licencu"


Malo sutra.

Lepo vam rekoh, ne uzimajte Srbiju za merilo sveta.

Na kraju, da li bi MS imao one pare na računu da je to tako?


I pazite kako vi sami sebe pobijate: prvo ste odgovorili Sundance-u da bi drugačije razmišljao da mora da plati licencu, a sad pričate - "platiš 1, dobiješ 21" :))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

online

Član broj: 58872
Poruke: 59
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 18:46 - pre 230 meseci
Citat:
Piše FF 6/19 = 32% nezakrpljenih propusta, i to bi kao trebao biti "siguran" browser?


Nije 100% siguran browser, ali po ovome je sigurniji od IE. Svako ko se zalio na IE, instalirao sam mu FF, pokazao pluginove i sl., i niko se za sada nije zalio, barem moje iskustvo, ako nesto znaci. Nije tema za ovde, samo sam odgovorio.

Citat:
Ako ti je jedini "argument" u vezi sigurnosti windoza i budućeg sigurnosnog modela LH-a baziran na temelju retardirano-glupog i debilnog kvazičlanka jefitnog britanskog tabolida poznatom po plasiranju neprovjerenih informacija u javnost, i ako je to tvoj jedini odgovor na tvrdnje ljudi kao što su arhitekt najsigurnijeg OS-a na svijetu (OpenBSD)...


Niti poznajem Windows, niti Linux toliko da bi objavio clanak sa svojom analizom ciji security model je stvarno bolji. Mogu samo da citam tudje analize i misljenja.

A mimo toga mogu da se oslonim na iskustvo. Sa Linux-om nisam jos imao nikakvih problema. Ako sam problem ja, postavi jednu anketu na ES, ko je imao probleme sa cim, da vidimo rezultate.

Inace nisam procitao da je Theo spominjao da je bolji Windows security, od Linux-a.

Citat:
Definiraj "stable" i pripremi se za rafal.


Prva dva kontakta sa XP-ovima bez SP-a, su mi bila dovoljna, ne trebaju mi nikakve definicije, da ne instaliram XP i cekam SP2, koji danas sluzi uglavnom da neki ukucanin odigra SIMS i sl.

Zovite vi ribolovackim ili lovackim pricama, opisujem sta se desilo:
Prvi kontakt je bio kada sam kod drugara instalirao modem, doduse windows me je pitao da li da nastavim posto drajver nije sertifikovan ili tako nesto, ja sam rekao da ipak nastavi, uglavnom sistem je crko i vise nisam mogao da oporavim. U Linux-u mi se nije desilo da lose napisan drajver moze da smlati sistem.

Drugi slucaj je bio kada sam kod coveka dosao i dvaputa kliknuo na avi velicine 20MB, gde je otisao FAT32 u beznadje (ne razumem zasto, ali na vecini instaliranih windowsa koje sam naleteo, zatekao su FAT umesto NTFS). Da ne pominjem druge probleme tipa instaliras windows, konektujes se na internet i posle desetak sekundi kompjuter pocinje da odbrojava nepovratno ka shutdownu-u...

A vi samo priznajete windows od SP2, pre toga nista ne postoji. Ko je radio na Linux-u, nije mogao da sanja da desktop korisnika mogu da snadju takvi problemi. Licno se na kucnom PC nisam ni baktao podesavanjem firewall-a (osim u edukacione svrhe, da naucim nesto novo kada imam vremena), patchevima za Linux, a da ne govorim o antivirusima (da li je azurna baza, updejtovan, da nije crko iz nekog razloga...). I nisam imao probleme, i evo neka stoji ovakav kakav je...

Citat:
Na win to ne moraš znat da bi instalirao jebene drivere za grafičku.


Code:

1. Download latest driver at http://www.nvidia.com/object/linux.html

2. Install the kernel-source
A. urpmi kernel-source OR
B. Go to mandrake control center > software management >install >search and type kernel and download
This is the correct kernel source: kernel-source-2.6-2.6.8.1-12mdk
[imdeemvp@localhost imdeemvp]$ uname -r
2.6.8.1-12mdk
[imdeemvp@localhost imdeemvp]$ rpm -qa | grep kernel-*
kernel-2.6.8.1.12mdk-1-1mdk
kernel-2.4.27.0.pre2.1mdk-1-1mdk
kernel-source-2.6-2.6.8.1-12mdk
[imdeemvp@localhost imdeemvp]$

3. Installation, open terminal and become root:
su
-->enter password<--
init 3
________

sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-6629-pkg1 (or whatever version)
./NVIDIA-Linux-x86-1.0-6629-pkg1

init 5


Po ko zna koji put.

Tacku broj 1. znace svaka prosecna sekretarica.
Tacku broj 2. znace svako ko je duze radio na racunaru.
Tacku broj 3. znace naprednija sekretarica.


[Ovu poruku je menjao online dana 26.06.2005. u 19:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 19:00 - pre 230 meseci
Citat:

Tacku broj 1. znace svaka prosecna sekretarica.
...
Tacku broj 3. znace naprednija sekretarica.


"Prosečna sekretarica", "Naprednija sekretarica"... (male sise, velike sise :)

Pa mislim, stvarno ste smešni. Prvo "Moja Mala Firma", a sad ovo..

Odakle vi izvlačite ovakve gluposti?

Pa šta ti misliš da trebaš da sklopiš ugovor sa nekom firmom o održavanju računara i sad uzmeš da njihovom menadžeru sa kojim raspravljaš detalje ugovora počneš da pucaš takve termine kao "Prosečna sekretarica", "Naprednija sekretarica" ?

Mislim, šta to znači, da li se to navodi u ugovoru šta je to tačno "Naprednija sekretarica"? "A, imamo jednu napredniju, sa baš velikim sisama.", čovek će verovatno da pomisli ako je još dobro raspoložen :)


Druga stvar, Windows XP i bez SP2 može lepo da radi. U čemu je fazon sa tom tvojom pričom?

Naravno da će nekad da se desi problem, ali ne možeš od pojedinačnih problema da izvodiš pravilo. To su izuzeci, a pravilo je da Windows radi OK (što i potvrđuje ogroman broj korisnika).


[Ovu poruku je menjao degojs dana 26.06.2005. u 20:25 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 19:09 - pre 230 meseci
Citat:
Tacku broj 2. znace svako ko je duze radio na racunaru.


:)

Šta to znači, da računovođa u nekoj firmi treba to da zna možda?

Da li ti znaš njegov posao? Npr. znao bi da završiš knjiženje nečeg što je vezano za npr. Accounts Payable, da uradiš Balance Sheet i Income Statement, da popraviš neku grešku prilikom izrade Bank Reconciliation...?


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.222.*



+6455 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)26.06.2005. u 19:20 - pre 230 meseci
Citat:
MatrixxX: Ok, znači 5)

Ovaj..da nije slučajno izabrana Access baza? :D


Pa pazi, da sam morao da biram izmedju Linux/MySQL-a i Windows/Accessa, odabrao bi Access..

A posto sam imao malo ozbiljniju mogucnost izbora, onda je odabrano MSSQL resenje koje se vrti na Ithanium 64bitnim procesorima...

Iskreno, najradije bi odabrao Oracle, ali cena + vreme za pisanje svih stored procedura/viewova + zaposljavanje posebnih programera za Oracle su uticali da se okrenem MSSQL resenju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210688 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.