Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209485 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 22:52 - pre 229 meseci
Citat:
caboom: da, ali da li radis u IT industriji? mene zanima koliko GPL freak-ova ovde radi u IT industriji kao developer i koliko njih izdaje kod pod opensource-om i pri tome zivi od istog. prethodni put kada sam pitao niko nije odgovorio...


Ne, ne radim u IT industriji, koristim kompjutere za klasicne poslove koji se obavljaju u svakoj firmi.
Osim toga ja nisam GPL freak da se razumemo.
Samo objasnjavam potrebu za GPL-om kao protivtezu klasicnom proprietary konceptu koji dovodi do ravnoteze, smanjivanja cena i povecanja kvaliteta jednih i drugih.
Kao sto sam rekao, da nije pod GPL-om Linux bi bio davno unisten i danas ne bi imao Stiv Ballmer zbog cega da se znoji.
Verovatno ne bi bilo ni XP-a, ni Longhorna vec bi imali x puta presminkani win98 a NT bi verovatno jos vise stagnirao. Ovo je slobodna procena koja ne mora biti bas takva ali nije daleko od istine.
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 22:54 - pre 229 meseci
Citat:
Malo sutra. Mnogo veći udeo u računarskom opismenjavanju odigrao je upravo Windows.


A to nas vraca na moju pricu o tolerisanju piraterije iliti namernoj pirateriji. ;)
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 22:56 - pre 229 meseci
Citat:
Verovatno ne bi bilo ni XP-a, ni Longhorna vec bi imali x puta presminkani win98 a NT bi verovatno jos vise stagnirao. Ovo je slobodna procena koja ne mora biti bas takva ali nije daleko od istine.


To su gluposti. Imao bi i XP i Longhorn. Oni moraju da imaju prodaju, a neće je baš obezbeđivati tako što će stagnirati.

Konkurencija MS-u na desktopu uopšte nije toliko Linux, koliko starije verzije njihovih proizvoda.

Softver nije stagnirao ni pre pojave GPL-a, a druga je stvar što je za vas Stalman izmislio sve, pa tako i razvoj čitave planete izgleda. Jeste, kako da ne, sve bi stalo da nema GPL-a.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 22:57 - pre 229 meseci
Citat:
A to nas vraca na moju pricu o tolerisanju piraterije iliti namernoj pirateriji. ;)


Drugim rečima, sad se buniš što Windows možeš da imaš besplatno???

Pa daj odlučite se više koju ćete pesmu da pevate..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 22:57 - pre 229 meseci
Citat:
Imaš bag, u programu:
Citat:

smiley();



Sto, mislis da bi trebalo da upotrebim funkciju bitter_smiley()? Nema potrebe za tim. Necu da se ponavljam. O toj temi sam vec sve rekao. Necete me isprovocirati.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 22:59 - pre 229 meseci
Citat:
Pa daj odlučite se više koju ćete pesmu da pevate..

Sada će da se okrenu onom klasičnom "Da, ali ja na Linuxu mogu da ispravljam bagove u kodu" :)))
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 23:00 - pre 229 meseci
axez, najveci m$-ov problem na polju desktop trzista nije linux, vec kao sto je degojs rekao, stare verzije njihovih operativnih sistema i softvera. naime, m$ moze da izgubi trku samo zahvaljujuci inerciji trzista i time sto nece uspeti da pogode "zicu" prosecnog konzumenta. time i cela prica o tome kako m$ "ignorise potrebe trzista", apsolutno gubi na smislu zato sto je jedini razlog njihovog opstanka u tome sto zaista uspevaju da pogode potrebe trzista, jer im od toga zavisi opstanak. ma koliko m$ bio velik, on mora da zaradi ogromnu kolicinu novca da bi opstao.
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 23:01 - pre 229 meseci
Citat:
Drugim rečima, sad se buniš što Windows možeš da imaš besplatno???

Pa daj odlučite se više koju ćete pesmu da pevate..


Hm... haha Nekako si cudno to izvrnuo.

Osim toga ja sam vec napravio svoj izbor. A i piraterija kad tad odnosi danak (po korisnike). Bilo kaznama, bilo placanjem skupih licenci u nekoj skorijoj buducnosti.

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 23:01 - pre 229 meseci
Citat:
Sto, mislis da bi trebalo da upotrebim funkciju bitter_smiley()?


Ma, možeš da upotrebiš koju god hoćeš, ali tek ako je prethodno definisana.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 23:03 - pre 229 meseci
Citat:
u nekoj skorijoj buducnosti.


Evo ga, opet su počeli sa onom poznatom..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 23:05 - pre 229 meseci
Citat:
degojs: To su gluposti. Imao bi i XP i Longhorn. Oni moraju da imaju prodaju, a neće je baš obezbeđivati tako što će stagnirati.


Pa nece stagnirati....samo ce se povesti za svojom klasicnom taktikom..ofrabaj drugacije svoj proizvod i prodaj ga kao nesto novo bez cega se ne moze ziveti.
Naravno tu je igrala ulogu i poznata klazulula koja je prizvodjacima racunara bukvalno naredjivala da ne smeju nista drugo da instaliraju osim windowsa.
Naravno, to je vec prezvakana tema ali nimalo manje istinita.
ONi moraju da prodaju i to je istina, samo pitanje je sta?


Citat:
degojs
Konkurencija MS-u na desktopu uopšte nije toliko Linux, koliko starije verzije njihovih proizvoda.

Softver nije stagnirao ni pre pojave GPL-a, a druga je stvar što je za vas Stalman izmislio sve, pa tako i razvoj čitave planete izgleda. Jeste, kako da ne, sve bi stalo da nema GPL-a.


Pa nije da znas...ali znas GPL je posredno doveo do pojave Linuxa a Linux je posredno doveo do toga da se ti nerviras zbog njega a sto je posredno dovelo do toga da je meni drago sto se ti nerviras a Marko_L recimo da se ispaljuje kako je nesposoban da instalira drajvere i pored detaljnog pisanog uputstva.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 23:07 - pre 229 meseci
Citat:
ma koliko m$ bio velik, on mora da zaradi ogromnu kolicinu novca da bi opstao.


caboom,
dok si tu gde jesi, prođi malo, ako imaš priliku, po firmama: OGROMAN broj kompjutera je još na Windowsu NT. To je njima veći problem od Linuxa. Doduše, pogodili su metu (opet :) sa Windowsom 2003 SBS.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 23:09 - pre 229 meseci
Citat:
Pa nece stagnirati....samo ce se povesti za svojom klasicnom taktikom..ofrabaj drugacije svoj proizvod i prodaj ga kao nesto novo bez cega se ne moze ziveti.


Ma šta je tebi?

Pa ko će to tek tako da izdvoji pare da kupi "drugačije ofarbanu istu stvar"?

Pa šta ti misliš, da ovde ljudima i firmama pare padaju sa neba?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 23:09 - pre 229 meseci
Citat:
axez, najveci m$-ov problem na polju desktop trzista nije linux, vec kao sto je degojs rekao, stare verzije njihovih operativnih sistema i softvera. naime, m$ moze da izgubi trku samo zahvaljujuci inerciji trzista i time sto nece uspeti da pogode "zicu" prosecnog konzumenta. time i cela prica o tome kako m$ "ignorise potrebe trzista", apsolutno gubi na smislu zato sto je jedini razlog njihovog opstanka u tome sto zaista uspevaju da pogode potrebe trzista, jer im od toga zavisi opstanak. ma koliko m$ bio velik, on mora da zaradi ogromnu kolicinu novca da bi opstao.


Prelaz sa Win98 na Xp je tekao relativno brzo. Pre bih rekao da je MS nekad ranije voleo da odugovlaci sa tranzicijom ka svakoj radikalno novoj verziji OSa. Mislim da je axez tu u pravu i da je Linux ipak pogurao MS ka pozurivanju novijih verzija. MS ranije i nije bio bas toliko revnosan u tako cestom menjanju onoga sto donosi novac. Ipak je konkurencija pripomogla tome. A o pretnji Linuxa po MS govori i kontraverzni "izvestaj za noc vestica".

Inace, nisam ni ja bas tvrdokorni pristalica RMSa i FSFa, ali mi je ta filozofija veoma bliska i zato je podrzavam.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 23:10 - pre 229 meseci
Citat:
a Marko_L recimo da se ispaljuje kako je nesposoban da instalira drajvere i pored detaljnog pisanog uputstva.

Ovaj, a konkretno koje ja to drajvere nisam mogao da instaliram ?

[Ovu poruku je menjao Marko_L dana 28.06.2005. u 00:15 GMT+1]
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 23:12 - pre 229 meseci
Citat:
Naravno tu je igrala ulogu i poznata klazulula koja je prizvodjacima racunara bukvalno naredjivala da ne smeju nista drugo da instaliraju osim windowsa.


Ma nemoj bre da izmišljaš. Nije bio takav "fazon" u pitanju. Daj prvo prouči malo kako ih je MS zavrtao.. a to nije tako kako ti kažeš.



Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 23:15 - pre 229 meseci
Citat:
MS ranije i nije bio bas toliko revnosan u tako cestom menjanju onoga sto donosi novac. Ipak je konkurencija pripomogla tome.


Jao bre pa prestanite da se provaljujete.

Vidi bre, Windows XP je izašao 2001. Longhorn će možda da izađe tek na kraju 2006.

Pa baš obrnuto, nikad pre nisu imali toliki dug period bez novog sistema.

A kao Linux ih ubija, strašna konkurencija??? A oni 5 godina ladno rade polako sledeću verziju.. A ti pričaš kako baš sad zbog Linuxa često menjaju ono što donosi novac :)))


Auuu čoveče, pa kako ti možeš da napišeš to gore, da vi niste pali sa kruške, što bi se kod nas reklo? :) Ozbiljno, pa pogledaj kada je izašao XP...

[Ovu poruku je menjao degojs dana 28.06.2005. u 00:17 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 23:15 - pre 229 meseci
Citat:
caboom: axez, najveci m$-ov problem na polju desktop trzista nije linux, vec kao sto je degojs rekao, stare verzije njihovih operativnih sistema i softvera. naime, m$ moze da izgubi trku samo zahvaljujuci inerciji trzista i time sto nece uspeti da pogode "zicu" prosecnog konzumenta. time i cela prica o tome kako m$ "ignorise potrebe trzista", apsolutno gubi na smislu zato sto je jedini razlog njihovog opstanka u tome sto zaista uspevaju da pogode potrebe trzista, jer im od toga zavisi opstanak. ma koliko m$ bio velik, on mora da zaradi ogromnu kolicinu novca da bi opstao.



U zapadnim ekonomijama se to resava na vrlo efikasan nacin otpustanjem prekobrojne radne snage i time kresanjem troskova i tako opstaju sve kompanije.
Naravno, to nije ni lep ni popularan metod ali je jelte po PS-u kapitalizma u koji se mnogi ovde kunu..
Desktop trziste je bilo prezasiceno jednom vrstom proizvoda od jedne kompanije i mnogi veliki igraci su pozeleli da igraju malo aktivniju rolu u celoj toj prici jer su bili u drugom planu dosad.
Pitanje je ovde da li zaista pogadjaju potrebe trzista ili se trude da ljude ubede da im je potrebna rupa u glavi i da jos plate za nju. Nema niceg loseg u tome da ubedis nekoga da plati svoju rupu u glavi ali je pitanje metoda kojim ces ih ubediti u to diskutabilno.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 23:21 - pre 229 meseci
Citat:
U zapadnim ekonomijama se to resava na vrlo efikasan nacin otpustanjem prekobrojne radne snage i time kresanjem troskova i tako opstaju sve kompanije.
Naravno, to nije ni lep ni popularan metod ali je jelte po PS-u kapitalizma u koji se mnogi ovde kunu..


Znaš ti neki bolji sistem? Kako god bilo, ovde ljudi ipak bolje žive. Daj bre da vidimo taj drugi, bolji, sistem, pa da uporedimo standard prosečne porodice.

Ako si mislio da ćeš da sediš i ladiš jaja kad tvojoj firmi ide loše i da nemaš šta da brineš - da li ćeš možda sutra biti poslan kući, e zajebo si se malo :))) Ne znam čoveka koji o tom ovde ne razmišlja kad se pročuje da je npr. izgubljen neki ugovor..
Ali ipak, bolje se živi nego tamo gde se o tome ne razmišlja. Možda upravo i zato što svi znaju šta imaju da izgube..

Hehehe, ali STVARNO ste komunjare i to one najgore. Pa misssim..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 28.06.2005. u 00:23 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 23:25 - pre 229 meseci
Citat:
Desktop trziste je bilo prezasiceno jednom vrstom proizvoda od jedne kompanije i mnogi veliki igraci su pozeleli da igraju malo aktivniju rolu u celoj toj prici jer su bili u drugom planu dosad.


"Prezasićeno jednom vrstom..." --- šta to tačno znači?

Jebote, ovde imamo slučaj da ti pričaš bajke, kao nekom se ogadio MS, pa odlučio da im pravi konkurenciju...

More, opameti se dok još nije kasno :)

Veliki su uvideli da su našli budale koje će da rade besplatno (a koje se, to je tačno, lože da mrze MS), a oni će lepo da zarađuju. Sve što moraju da rade jeste da im kažu da su gurui..

Pošteno: meni pare, a ti si guru..

I jeste, jeste, MS je pokvaren, slažem se. Ma sve što ti kažeš je tačno, samo pare kod mene da idu dok ti radiš :)

Na kraju priče: IBM pun ko brod, Gejts pun ko brod, a Patrik Slackware, guru, nema za lek..

Ma idi bre..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 28.06.2005. u 00:32 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209485 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.