Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209503 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 23:34 - pre 229 meseci
I još kad pogledam, Gejts malo malo pa rukne neku milijardu za Afriku, za razvoj medicine i slično tome. Ako nije slagao, preko 90% onog što ima će da ostavi u dobrotvorne svrhe.

Ako se to ostvari, ispašće da je uzimao od bogatih i davao siromašnim.

Beat that, kad već pričaš o ljudskosti.

A IBM-ovi radnici, eno ih, šta smo ono čitali --- rade u uslovima gde obolevaju od raka..

Beži bre axez, ne znaš ti o čemu pričaš.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 28.06.2005. u 00:36 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 23:38 - pre 229 meseci
Citat:
kao nekom se ogadio MS, pa odlučio da im pravi konkurenciju...


Kako mislis da im pravi konkurenciju? Sun, IBM i HP su na odredjenim trzistima bili vec dugo vremena konkurenti MSu. Da li im se ogadio ili ne, u svakom slucaju su odlucili da podrze alternativnu ideju kako bi se smanjio uticaj MSa na IT industriju. Jeste. Razlog su pare. Ali ne na nacin na koji ti pricas. Smanjivanje konkurentnosti Microsofta je u direktnom interesu (kako finansijskom tako i strategijskom) ovih (a i drugih) velikih igraca.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 23:42 - pre 229 meseci
axez je pričao o "tržištu prezasićenom proizvodima jedne firme" pa mislim da je govorio o desktopu. Na server tržištu, o tome, slažem se, nema govora.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 23:43 - pre 229 meseci
Citat:
I još kad pogledam, Gejts malo malo pa rukne neku milijardu za Afriku, za razvoj medicine i slično tome. Ako nije slagao, preko 90% onog što ima će da ostavi u dobrotvorne svrhe.

Ako se to ostvari, ispašće da je uzimao od bogatih i davao siromašnim.


Lociraj kad je nastala... "The foundation was created in January 2000". Cudno da je sama fondacija nastala bas u vreme jednog od najspektakularnijih sudjenja MSa. Do tada Bili nije bas bio poznat po darezljivosti.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 23:46 - pre 229 meseci
Citat:
Smanjivanje konkurentnosti Microsofta je u direktnom interesu (kako finansijskom tako i strategijskom) ovih (a i drugih) velikih igraca.


Jeste, samo ko radi za te velike igrače?

Idi bre, pa davno sam rekao: pa što jedan IBM ne otkupi onaj Crossover Office i pusti ga kao GPL?

Što se ne oduže tako svim tim GPL proleterima kao što je Patrick Slackware?

Praktično bi dobio dosta dobru zamenu za Windows jer bi to donelo gomilu Windows aplikacija na Linux, danas.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 23:48 - pre 229 meseci
Citat:
Lociraj kad je nastala... "The foundation was created in January 2000". Cudno da je sama fondacija nastala bas u vreme jednog od najspektakularnijih sudjenja MSa. Do tada Bili nije bas bio poznat po darezljivosti.


Pa daj prestani da tražiš zamerke.. zar je bitno?

Mislim, šta imaju oni u Africi od Linuxa, IBM-a i ostalih??? Šta ima Patrick od njih? E ima priznanje da je guru...

A ovi u Africi, da ne kažem šta imaju...

A i koga je to zavrtao Gejts? Hebi ga, one u bogatijim zemljama.

Kad već hoćete tako apstraktnu priču o slobodi, ljubavi i poštenju..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 28.06.2005. u 00:51 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 23:53 - pre 229 meseci
Citat:
axez je pričao o "tržištu prezasićenom proizvodima jedne firme" pa mislim da je govorio o desktopu.


Navodno su i oni orijentisani ka desktop Linuxu... Sun razvija Java Desktop Enviroment, IBM vrsi tranziciju na svojim desktop PCijevima, HP nudi jeftinije laptopove bazirane na Linuxu... Cesto se pominje orijentisanost ove ili one korporacije na Linux, a pominje se i taj termin "desktop linux". Nije linux samo interesantan na tom server trzistu. Mada je istina da je velikim igracima najinteresantniji bas u tom delu trzista. No, pozitivno je da podrzavaju i ono drugo trziste potencijalno velikih mogucnosti. Ako nista bar zbog potencijala smanjivanja uticaja MSa na IT.

Hteo bih da pomenem buducnost, ali znam da cete me opet prozivati za to. Tako da se suzdrzavam od komentara na taj racun.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 23:55 - pre 229 meseci
Evo ja opet da te pitam, nije mi teško: pa što onda ne otkupe Crossover Office i ne puste ga kao GPL, tako da može lepo da bude deo svake Linux distribucije?

Pa nije to valjda problem za jedan IBM?

A to bi unapredilo Linux na desktopu za 10 godina, istog trena.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 23:56 - pre 229 meseci
Citat:
A i koga je to zavrtao Gejts? Hebi ga, one u bogatijim zemljama.


To stoji. Ali evo sad je postao opasan. Izgleda da MS najvecu pretnju od Linuxa na desktop trzistu vidi bas u zemljama u razvoju. I stoga pokusava da to trziste odrzi pod kontrolom. Mada je istina da je na ovim trzistima (postojao ili jos postoji) visok nivo piraterije i da MS realno nije imao neku zaradu na njima.
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 23:59 - pre 229 meseci
Citat:
Evo ja opet da te pitam, nije mi teško: pa što onda ne otkupe Crossover Office i ne puste ga kao GPL, tako da može lepo da bude deo svake Linux distribucije?

Pa nije to valjda problem za jedan IBM?

A to bi unapredilo Linux na desktopu za 10 godina, istog trena.


To bi se svelo na emulaciju Windowsa. Mada bi i to imalo dobre strane (podrska za neke popularne softverske proizvode i pakete), trenutno Linux zajednica i ne bi bas oberucke prihvatila to resenje. Linux bi mogao da izgubi specificnosti zbog kojega ga vole i postuju. Mada bi to privuklo veliki broj novih korisnika. Sto opet ima svoje dobre i lose strane.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 00:00 - pre 229 meseci
Citat:
I stoga pokusava da to trziste odrzi pod kontrolom.


Auuu, "MS pokušava.."

Pa prijatelju, ako hoćeš da se učlaniš u EU i slične institucije, nema to veze sa MS. Ti moraš jednostavno da ispoštuješ neke standarde, a jedan od njih je - pravna država. I to ti ne nameće MS. MS je samo jedna od firmi koja je oštećena zbog nedostatka vladavine prava. Mislim, stavi se ti u poziciju vlasnika firme koja pravi softver.. odgovara ti piraterija? Ma daj bre..

A ako nećeš u EU, pa nemoj. Niko te ne moli tamo da ideš. Mislim, nije da će EU bez nas da propane. Isto vredi i za MS.


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 00:04 - pre 229 meseci
Citat:
trenutno Linux zajednica i ne bi bas oberucke prihvatila to resenje.


E vidiš to je vaša nesreća - ložite se da mrzite MS.

Citat:
Linux bi mogao da izgubi specificnosti zbog kojega ga vole i postuju.


Kako? Neko te prisiljava da koristiš MS Office na takvom sistemu?

Da li je Windows nešto izgubio zbog toga što na njemu ladno voziš SFU, Cygwin, coLinux, Apache, MySQL, PHP, Firefox, OpenOffice i slično?

Nekad me podsećate, bez uvrede, na najgore divljake.

Neki dan sam stavio link na onaj članak sa ljudima iz Borlanda vezano za Kylix i kako su bili iznenađeni baš takvim stavom Linux zajednice povodom Kylixa --- "Što ste doneli Kylix na Linux? Marš iz naše avlije.." Pa ko te tera da kupiš Kylix..????

Bato, pa ti reci da to nije primitivizam.

Ložite se na to --- samo da nije MS. Koji bedak.

Kamo sreće da je više ljudi kao onaj Migurel de Icaza i projekata kao mono..

Nešto ti je Linux izgubio što imaš mono ili Javu na njemu? Niko nikog ne tera da ih uključi u distribuciju..

[Ovu poruku je menjao degojs dana 28.06.2005. u 01:08 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 00:07 - pre 229 meseci
Citat:
Pa prijatelju, ako hoćeš da se učlaniš u EU i slične institucije, nema to veze sa MS. Ti moraš jednostavno da ispoštuješ neke standarde, a jedan od njih je - pravna država. I to ti ne nameće MS. MS je samo jedna od firmi koja je oštećena zbog nedostatka vladavine prava. Mislim, stavi se ti u poziciju vlasnika firme koja pravi softver.. odgovara ti piraterija? Ma daj bre..


Ne pricam o pirateriji. Ne podrzavam pritariju i osudjujem je. Mislim... Vreme je da se i nasa softverska industrija prene iz zimskog sna. Tu se potpuno slazem s tobom. Pogotovo, jer bi to realno moglo da se desi. Danas kompanije traze jeftiniju radnu snagu. Sto je vazece cak i za softversku industriju u poslednje vreme. Indija je savrsen primer.

Govorim o tome da Microsoft mora da osvaja to trziste, upravo zbog nekadasnjeg (ili sadasnjeg) postojanja piraterije. MS nema ta trzista i tu potencijalno moze da se umesa Linux. Pogotovo zbog cene, ali i sve vecih napora ka unapredjenju i promovisanju desktop Linux sistema.

[Ovu poruku je menjao bobzilla dana 28.06.2005. u 01:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 00:09 - pre 229 meseci
A što, treba MS-u da se zabrani da se nadmeće na tim tržištima???

Ne razumem uopšte šta hoćeš da kažeš?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 00:10 - pre 229 meseci
Mada je na tim trzistima najzastupljeniji MS softver, kada on dodje na red za legalizaciju, pravo je pitanje koliki broj korisnika ce biti spreman ili imati da plati komercijalnu licencu.
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 00:12 - pre 229 meseci
Citat:
A što, treba MS-u da se zabrani da se nadmeće na tim tržištima???

Ne razumem uopšte šta hoćeš da kažeš?


Ne. Ne kazem to. Microsoft ima puno pravo da se nadmece na njemu. Samo hocu da kazem da Linux na tim trzistima ima mnogo vecu sansu nego u razvijenim zemljama da zauzme nesto znacajniji, ako ne i znacajan deo trzista.
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 00:13 - pre 229 meseci
I da Linux postaje znacajan konkurent (posto trziste jos nije ni pravilno formirano, a kamoli osvojeno od strane jednih ili drugih) na njima. Sto predstavlja razlog za odredjenu dozu straha kod MSa.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 00:14 - pre 229 meseci
Slušaj, o tim stvarima brigu neka vodi MS, zar ne?

Ako budu konkurentni, imaće i deo tržišta, ako ne - doviđenja.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 00:21 - pre 229 meseci
Moram ovo još da iskomentarišem:

Citat:
trenutno Linux zajednica i ne bi bas oberucke prihvatila to resenje.


Ko je ta Linux zajednica? Ljudi kao Matrixx i axez??

Ozbiljno, koga briga šta takvi ljudi misle.

Zamisli da ti i ja otvorimo neku firmu i recimo treba nam 5 Windows kompjutera jer trebamo obavezno trebamo npr. MS Office i još 2 Windows-only aplikacije.

I recimo sad da imaš Linux+Crossover i gle čuda: i Office i te 2 aplikacije rade super na takvom sistemu. Što da plaćamo Windows?

I ono bitno, šta nas boli uvo šta misli tamo neka Linux zajednica, za koju niko i ne zna šta je i ko je?? Da nećemo možda da slušamo bilo koga, a posebno budale kao Stalman, da li je to prihvatljivo rešenje za Linux zajednicu??? Brale, nama to radi, a zajednica neka se slika sve sa svojim mišljenjem :)

Mada, primer je samo rasprave radi: cena Windowsa nije uopšte toliko bitan faktor, kad pogledaš koliki su ukupni troškovi, itd.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 28.06.2005. u 01:27 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)28.06.2005. u 00:23 - pre 229 meseci
Citat:
E vidiš to je vaša nesreća - ložite se da mrzite MS.


Ne. Jedan deo zajednica stvarno mrzi MS. Ostali samo previse vole Linux da dozvole da se pretvori u samo kopiju Windowsa.

Citat:
Kako? Neko te prisiljava da koristiš MS Office na takvom sistemu?

Da li je Windows nešto izgubio zbog toga što na njemu ladno voziš SFU, Cygwin, coLinux, Apache, MySQL, PHP, Firefox, OpenOffice i slično?


Postoje razlozi i za i protiv ovoga o cemu pricas. Necu da ulazim u to. Veci deo zajednice je sasvim zadovoljno sa OO.org ili slicnim kombinacijama.

Citat:
Neki dan sam stavio link na onaj članak sa ljudima iz Borlanda vezano za Kylix i kako su bili iznenađeni baš takvim stavom Linux zajednice povodom Kylixa --- "Što ste doneli Kylix na Linux? Marš iz naše avlije.." Pa ko te tera da kupiš Kylix..????


Mislim da je tu u pitanju struktura korisnika linuxa. Jos uvek ne postoji dovoljno trziste za komercijalne proizvode. Ljudi koje bi potencijalno profesionalno koristili Kylix ne koriste Linux. Ili u manjem broju. A i sama ideologija iza linuxa ljude sprecava u to.

Mada, da su komercijalne softverske kompanije uspele da izdejstvuju da se njihov softver nadje u nekoj od komercijalnih distribucija, slika bi bila drugacija. Mislim da je zelja za potpunom kontrolom prihoda pokopala bilo kakvu sansu za uspeh na Linux trzistu. Nedostatak vizije. Ovde bih pomenuo Ivanov argument o politici MS prema OEMovima kao jednom od segmenata poslovnog ambijenata koji je uticao na sirenje MSovih OS. Ne postoji tu jos uvek razvijeno trzise komercijalnog softvera i pitanje je da li ce postojati. Ali uvek postoje OEM kao nacin distribucije softvera.

[Ovu poruku je menjao bobzilla dana 28.06.2005. u 01:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 209503 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.