Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows rapidly approaching desktop usability...:)

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210685 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Walker
NBG

Član broj: 2328
Poruke: 642
217.26.75.*

Sajt: s667.photobucket.com/albu..


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 10:27 - pre 230 meseci
@Sundance

Nisam mislio na tebe kad sam napisao 'Suncica' u zatvoru ,mislio sam figurativno da ce neko da izigrava devojcicu u zatvoru :)

[Ovu poruku je menjao Walker dana 27.06.2005. u 11:29 GMT+1]
Bob Hodges(Colors):"There's two bulls standing on top of a mountain. The younger one says to the older one: "Hey pop, let's say we run down there and fuck one of them cows". The older one says: "No son. Lets walk down and fuck 'em all"
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 14:47 - pre 230 meseci
Odeee, kao da ga nije ni bilo

Elem, i ja sve mislim da su to ovi iz Linux ekipe rešili da podjebavaju, jer mi izgleda čudno da neko da sa vrlo malim brojem postova odmah upadne na Advocacy i počne da se prolupava. Ili se, jednostavno, neka budala slučajno našla ovde pa pozvala svoje drugove (comrades) da se malo zezaju ovde. To je OK, ali ono što meni smeta je činjenica da se Zidoo uopšte nije oglasio i brisao uvrede tih manijaka koji su non stop podjebavali Sandensa. A da sad neko ovde napiše neke uvrede na račun Gojka i ekipe - ne da bi palo brisanje, nego bi opet zatvorili Advocacy. A možda su zato pustili ove budale da se ove iživljavaju da bi imali izgovor da zatvore Advocacy.





[Ovu poruku je menjao Palma dana 27.06.2005. u 17:25 GMT+1]
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 16:45 - pre 230 meseci
Citat:
dwarf: Meni je samo problem što postoji jako mali broj Linux distribucija koje ti zaista dobro apstrakuju ono što je ispod "haube".
Covek napisao da oba racunara rade normalno, sta sad tu ima da se "apstrahuje"?
Citat:
Mandrake je, očito, jedna od njih. Nemam pojma, iskreno, pošto jako dugo vremena nisam koristio isti.
Ovo je malo nezgodna izjava. Linux se brzo razvija i ako ga dugo ne koristis, mozes doci u zabludu o njegovim manama i vrlinama.
Citat:
Ali veliki broj distroa jednostavno pre ili kasnije korisnika izloži nekim neprijatnim stvarima.
Ljudi koriste racunare "normalno", prosecno, kakve sad tu "neprijatne stvari"? Znaci, Mepis ti radi mesec dana normalno i onda iduceg dana nece da startuje ili sta? To je u slicnoj meri prisutno kod svih OS-a. Pa i ovde, na Windows forumima imas kuknjavu do neba. Pre dan dva je bilo prosto komicno: Windows forum - "Imam probleme sa nvidia ...", par linija ispod, Linux forum - "Imam probleme sa nvidia..." !
Citat:
Konzola, odnosno unošenje komandi u neki shell, nije najveći problem.
Ovde nikako da se razumemo. Ako u konzolu treba upisati naziv neke skripte ili komande, to se nikako ne moze smatrati "radom u konzoli". Pa, sama instalacija Windowsa pocinje "radom u konzoli" - kako drugacije nazvati upisivanje onog identifikacionog broja ili kako se vec zove? To je prosto upisivanje gotove stvari, a da li se upisuje u konzolu ili u neki prozorcic u grafickom okruzenju, meni je to isto. Rad u konzoli je, ako upises jednu komandu, pa cekas da racunar oddrndna 10 ekrana nekog kompajliranja, pa uspisujes drugu komandu, pa opet ekrani, pa opet komanda, pa ovo, pa ono, i tako dalje. To je zaista rad u konzoli i to ne dolazi u obzir, izuzev u nekim ekstremnim slucajevima.
Citat:
Problem nastaje kada se zapitamo "a da li to tako MORA da bude??".
Ne, to nije problem. Vecina distribucija namenjenih prosecnom korisniku, onome koji ne predvidja zaposljavanje administratora, stoji na stanovistu da to NE MORA da bude tako. Prave se razni GUI, manje ili vise uspesni, prave se razne skripte jednostavnih naziva i nacina upotrebe, dakle ulazu se napori da se to resi. Ukoliko neko ima specijalne potrebe, on cuti i koristi konzolu. Ako mu ni to ne valja, neka promeni OS, niko mu ne namece Linux.
Citat:
I tako dalje.
Takodje.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 27.06.2005. u 17:46 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 17:04 - pre 230 meseci
Citat:
Ne, to nije problem. Vecina distribucija namenjenih prosecnom korisniku, onome koji ne predvidja zaposljavanje administratora, stoji na stanovistu da to NE MORA da bude tako. Prave se razni GUI, manje ili vise uspesni, prave se razne skripte jednostavnih naziva i nacina upotrebe, dakle ulazu se napori da se to resi. Ukoliko neko ima specijalne potrebe, on cuti i koristi konzolu. Ako mu ni to ne valja, neka promeni OS, niko mu ne namece Linux.


Da. I ja bih se slozio sa ovim. Akcenat u mnogim distribucijama danas je na GUI alatima. Cilj je da korisnik ne mora da zalazi u konzolu. E, sad koliko uspevaju zavisi od slucaja do slucaja...

@Palma: Teorije zavere ostavi Vanji Bulicu ili Jerry Springeru... Vec sam objasnjavao da ja nisam vredjao Sunny-ja, dok on mene jeste... Za Matrixxxa ne znam ko je i totalno mi je idiotski da cujem bilo kakve insinuacije na temu: "Jadni mi. Postoji VELIKA zavera protiv nas. Dosao dripac i doveo drugare da nas zajebavaju. Hajde da ih sve banujemo." Mislim covece, ako je misljenje o muckanjima Microsofta tokom 90tih paranoja, sta je tek ovo? Ako mislite da je neko preterao lepo prijavite adminu i gotovo. A ne da bacate ljagu na sve ljude koji ucestvuju u diskusiji.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.biz.mindspring.com.



+6 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 17:37 - pre 230 meseci
Citat:
bobzilla: Za Matrixxxa ne znam ko je


Aaaa, ne znaš ko je, tico? Moraćeš da ubediš inspektore MUP-a u tu priču...
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 17:52 - pre 230 meseci
mislim da ce "moja mala firma" imati razgovor sa pomenutim inspektorima ako je oracle za linux i dalje besplatan u slashdot realm-u...

[Ovu poruku je menjao caboom dana 27.06.2005. u 19:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 18:14 - pre 230 meseci
Ne flameujte vise s tim glupostima. Ako ima te neku primedbu u vezi toga, pravac admin. Prica o takvim glupostima je offtopic. Mozda je vama zabavno sto se ja nerviram zbog ovih vasih idiotizama, ali meni nije ni malo. Zato ne skrecite sa teme.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 18:16 - pre 230 meseci
a koja je tema in the first place? nagadjanje kako funkcionise IT industrija?

[Ovu poruku je menjao caboom dana 27.06.2005. u 19:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 18:18 - pre 230 meseci
Koliko sam ja razumeo, tema je o tome da li je bolji zaokružen komercijalni proizvod ili "kupusara" :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 18:32 - pre 230 meseci
Citat:
bobzilla: A ne da bacate ljagu na sve ljude koji ucestvuju u diskusiji.
E, ali to je sustina ovog foruma, zar jos nisi shvatio? Recimo - "95% racunara radi na M$ (=MS) Winblows (=Windows)" a u mojoj kuci 100% racunara radi na "kupus" i nikom nista! Neka njima njihovih 95% dok pustaju mene da ja koristim mojih 100%!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 18:44 - pre 230 meseci
Citat:
E, ali to je sustina ovog foruma, zar jos nisi shvatio? Recimo - "95% racunara radi na M$ (=MS) Winblows (=Windows)" a u mojoj kuci 100% racunara radi na "kupus" i nikom nista! Neka njima njihovih 95% dok pustaju mene da ja koristim mojih 100%!


Ok, to je jasno. Ali ovde nije u tome stvar. Sundance (direktno) i Palma (indirektno, insinuacijama) su licno mene napali da sam deo "zavere" protiv njih. Nisu pominjali "kupusaru", vec su udarili po meni i mojoj licnosti. U tome je razlika. Ja se ne bavim spletkama i zaverama i zato sam reagovao. Ne zato sto govore ovo ili ono o Linuxu.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 19:40 - pre 230 meseci
Citat:
bobzilla:
Ali ovde nije u tome stvar. Sundance (direktno) i Palma (indirektno, insinuacijama) su licno mene napali da sam deo "zavere" protiv njih.


A gde si ti pročitao da sam ja tebe spomenuo?

Ja sam napisao da su manijaci i debili podjebavali Sandensa, a to što si se ti prepoznao, ja stvarno nisam kriv.

This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 19:42 - pre 230 meseci
Citat:
tdjokic:
Ovo je malo nezgodna izjava. Linux se brzo razvija i ako ga dugo ne koristis, mozes doci u zabludu o njegovim manama i vrlinama.


E, ova ti je k’a Njegoševa, potpuno se slažem s tobom – posle godinu dana nekorišćenja Linux-a čovek pomisli da se za tih godinu dana i napredovalo i da je Linux bolji i da su ispravljeni bagovi. Al’ malo sutra, g**** ostaje g****, posle instalacije vidiš malo doteraniji GUI (KDE ili Gnome, nebitno), ali već posle par sati korišćenja vidiš da su stari bagovi i nelogičnosti ostali i da je to i dalje kupusara.


Citat:
tdjokic:
Ljudi koriste racunare "normalno", prosecno, kakve sad tu "neprijatne stvari"? Znaci, Mepis ti radi mesec dana normalno i onda iduceg dana nece da startuje ili sta? To je u slicnoj meri prisutno kod svih OS-a.


E vidiš, to nije prisutno kod svih OS-eva. Da ne bude da pričam napamet, u prilogu su vam slike koje potvrđuju moju priču.

Elem, lepo u Yast-u podesim Sambu, definišem share-ove, korisnike i sve što uz to ide i sačuvam konfiguraciju i zatvorim Yast. Probam da sa Win mašine pristup share-ovima i radi. Reko ajde da dodam još jedan share – otvorim ponovo Yast -> Samba Server -> Add...




[Ovu poruku je menjao Palma dana 27.06.2005. u 20:44 GMT+1]
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 19:45 - pre 230 meseci
... i predomislim se, ne treba mi dodatni share. Kliknem na Cancel i vidim ovo:



I kada kliknem na to Abort, Samba servis se isključi i pogube se sva setovanja o share-ovima i korisnicima, pa ne preostaje ništa drugo nego da se sve podešava iz početka. Lepo, nema šta.


E vidiš, Tomo, to se na Windows-u ne dešava.!!!




[Ovu poruku je menjao Palma dana 27.06.2005. u 20:51 GMT+1]
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 20:31 - pre 230 meseci
Citat:
A gde si ti pročitao da sam ja tebe spomenuo?

Ja sam napisao da su manijaci i debili podjebavali Sandensa, a to što si se ti prepoznao, ja stvarno nisam kriv


Ma ok je. Imam prekosutra ispit, pa sam bio malo nadrkan. Ono za "veliki broj poruka za malo vreme" sam shvatio kao prozivku. Ako si to i mislio, uveravam te da nisam dosao ovde da provociram, nego da bi govorio ono sto mislim i podrzavao ono u sta verujem. Bez obzira da li neko misli da je to pogresno ili ne.

A, da: U vezi Yast-a... Suseijeva greska. Napisao sam ja ranije da je implementacija grafickih alata u okviru distribucije, iskljucivo odgovornost zvanicnog prodavca (u ovom slucaju Suseija). Ne kazem da takvih gresaka nema i u Mandrivi ili Red Hatu, ali mislim da bi to (uz izvesnu ozbiljnost kompanija) moglo vrlo brzo biti reseno. Linux kao desktop resenje jos uvek ima svoje bubice, ali i dalje smatram da je dostojna alternativa. A u bliskoj buducnosti i vrlo ozbiljna alternativa i u poslovnom okruzenju.

No, moze se desiti i da Yast nije dovoljno intuitivan i da si mozda prevideo neku opciju. Tada je u pitanju greska u dizajnu, sto opet ne predstavlja funkcionalnu gresku. A moze i biti da uopste nije greska. Problem je sto ces ti uvek ocekivati da Yast imitira nesto sto si video ranije u Windowsu. Ali nijedno Linux desktop okruzenje nije isto kao Windows i ponekad implementira drugacija resenja, sto otezava koriscenje od strane korisnika koji su dugo koristili Windows.
 
Odgovor na temu

zi::
Igor Marinović
Manufaktura doo Internet inženjering
Palić

Član broj: 18090
Poruke: 642
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 7715569
Sajt: www.marinowski.com


Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 21:07 - pre 230 meseci
Čekaj, ko tu koga proziva da na drugoj particiji ima instaliran Windows?

Koliko vidim, većina Windows tabora pokušava, ili uredno koristi Linux.

Vidim iz screenshota: Internet veza nameštena, ES se čita, žali se što Zawinski nije prešao na Windows nego na Mac OS X, GIMP uredno izvršava zadatake ... :) :)

I onda se, naravno, javite kako nešto ne radi, pa ste heroji zbog toga.

A kada se neko javi da mu nešto Windows ne radi, onda je taj, jel', neupućen.

Ne želim da zezam nikoga, i ovo gore je šala, drago mi je da je ona gadna pljuvačina prošla, nadam se da ce Advocacy sada postati ono što je bio: red sporta, red razonode, lagano zezanje, i dosta korisnih linkova i pametnih stvari od ljudi koji znaju.

[Ovu poruku je menjao zi:: dana 27.06.2005. u 22:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 21:14 - pre 230 meseci
Čoveče, kakva rasprava, i to ne samo na ovoj temi, a sve može da stane u jednu rečenicu.
Citat:
Ne kazem da takvih gresaka nema i u Mandrivi ili Red Hatu, ali mislim da bi to (uz izvesnu ozbiljnost kompanija) moglo vrlo brzo biti reseno.

Mislim da je ovo ključno.Dakle, problemi koje Linux donosi bi mogli da budu rešeni.Linux bi mogao da bude dobra alternativa na svim poljima.Linux bi mogao da pretekne Windows po broju korisnika, ali eto nekako kaska u mestu.Pa valjda je jasno da Linux to neće postići još 100 godina, ukoliko neka velika korporacija ne stane iza njega, komercijalizuje ga (što znači i zatvaranje koda), ponudi adekvatnu i centralizovanu tehničku podršku, uradi standardizaciju...a dotle Linux će biti i ostati "kupusara".ok, nekim ljudima završava posao, ali to je jako mali, takoreći zanemarljiv procenat korisnika računara da je to smešno.A zašto je tako.Evo vrlo jednostavnog objašnjenja.
Kupim Windows XP, donesem ga kući, ubacim disk u drajv, instalacija automatski krene i u roku od sat-dva imam stabilan sistem, sa instaliranim drajverima za sav hardver, spreman za programiranje, gledanje filmova, slušanje muzike, siguran surf na netu, rezanje diskova i to bez ikakvog daljeg podešavanja, instaliranja koječega, kuckanja komandi...a da bih ga spremio za sve to ne treba mi ništa više osim osnovnog poznavanja rada na računaru (ubacivanje i izbacivanja diska u i iz drajva i pomeranje i kliktanje mišem) po sistemu Next > Next > Next > Finish.Uz dodatni trud od par minuta za instaliranje određene aplikacije (takođe po sistemu Next > Next > Next > Finish) isti taj sistem je spreman za obradu slika ili obradu zvuka ili igranje igara ili...zavisno od toga šta instaliram.E to je ono što 95% korisnika želi od svog računara, tj. da ne mora da poznaje ništa vezano za source code ili napredna podešavanja svog OS-a, a kamoli nekakvo kucanje komandi, mountovanje drajvova, rekompajliranja kernela i ostalih stvari koje prosečnom korisniku zvuče kao psovke, da bi mogao da koristi računar za ono što želi.Zato uostalom i taj omraženi Windows drži toliki procenat korisnika, jer ljudi će pre dati 150$ za nešto što odmah mogu da koriste, a i ako zapnu negde, okrenu određeni broj telefona i dobiju svu potrebnu pomoć, umesto da čitaju gomilu dokumentacije i trče po forumima sa pitanjima kako da nameste neko parče hardvera.To je ono "If You don't know how to connect to Internet, please visit our forums on www.blablabla.com" :)
Evo, može li bilo koji napredniji korisnik Linuxa da mi namesti za sat-dva bilo koju distribuciju Linuxa, tako da sistem radi onako kako sam gore opisao (znači sav hardver podešen da radi bez ikakvog dodatnog žongliranja sa bilo čim, da mogu da piče muzika, filmovi, da mogu da se režu diskovi, da može da se programira, da mogu da startujem bilo koju igru, da surfujem netom bez bojazni od kojekakvih spodoba, da je sistem stabilan, i da mogu da instaliram bilo šta sa par klikova mišem...) ? Ako ima, evo ja mu plaćam onoliko koliko bih platio Windows XP.Ukoliko ne može za to vreme, onda koliko bi vremena trebalo za tako nešto, onako odokativno ?
Dakle, Linux bi mogao da bude dostojna konkurencija Windows-u, ukoliko se određene kockice poklope, ali za sada on to jednostavno nije.End of story.

[Ovu poruku je menjao Marko_L dana 27.06.2005. u 22:18 GMT+1]
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 21:51 - pre 230 meseci
Citat:
Marko_L:
Kupim Windows XP, donesem ga kući, ubacim disk u drajv, instalacija automatski krene i u roku od sat-dva imam stabilan sistem, sa instaliranim drajverima za sav hardver, spreman za programiranje, gledanje filmova, slušanje muzike, siguran surf na netu, rezanje diskova i to bez ikakvog daljeg podešavanja, instaliranja koječega, kuckanja komandi...a da bih ga spremio za sve to ne treba mi ništa više osim osnovnog poznavanja rada na računaru (ubacivanje i izbacivanja diska u i iz drajva i pomeranje i kliktanje mišem) po sistemu Next > Next > Next > Finish.
Aha, a ko onda koristi ovo http://www.elitesecurity.org/forum/116 i slicne forume? Nego kad se sredjuje Windows, onda je to "nesto dodatnog napora" a kad se sredjuje Linux, onda je to "kupusara"! Koliko prosecnih korisnika uopste koristi ovo sto si nabrojao? A kad neko spomene neke ljude skromnijeg ekonomskog stanja, koji su postali IT pismeni zahvaljujuci Linuxu i akcijama nekih institucija, onda odmah pocne kanonada da je to komunizam, da su ti ljudi siromasniji, jer su lencuge, da postoje superiorniji i inferiorniji drustveni i ekonomski sistemi itd. Znaci - kad se u Engleskoj u nekom gradu zatvori fabrika automobila ili rudnik, onda to znaci da je taj ekonomski model U CELINI nikakav? Onima koji su izgubili posao se fucka u kom sistemu su ga izgubili, izuzev ako ne dobijaju neku dobru naknadu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 22:10 - pre 230 meseci
Citat:
tdjokic: A kad neko spomene neke ljude skromnijeg ekonomskog stanja, koji su postali IT pismeni zahvaljujuci Linuxu i akcijama nekih institucija, onda odmah pocne kanonada da je to komunizam, da su ti ljudi siromasniji, jer su lencuge, da postoje superiorniji i inferiorniji drustveni i ekonomski sistemi itd.


Koliko ljudi znas koji su postali "tehnicki pismeni" zahvaljujuci linux-u? odakle ti ova ekstrapolacija o lencugama? i zaista postoje bolji i losiji ekonomski sistemi iz prostog razloga zato sto nisu jednaki. neke sisteme je tesko porediti (npr. nemacki vs. usa), ali je nas svakako katastrofalan. ova prica nema veze sa komunizmom vec sa tim da li ces ti zaradjivati novac, ili ce ga neko zaradjivati na tebi. ako zelis da neko zaradjuje na tebi, fine, tvoja stvar, ali ja nemam nameru da trosim godine prilicno napornog rada da bi prosperiralo par lihvarskih institucija kao sto je IBM. fuck, to ima ponajmanje veze sa komunizmom, GPL omogucava najgorim izrodima kapitalizma da opstaju na tudjem radu, face it! zelis da budes nezaposlen i da tvoje vreme ide u korist nekom drugom, odlicno - samo napred, ali to nije moj izbor.

Citat:
naci - kad se u Engleskoj u nekom gradu zatvori fabrika automobila ili rudnik, onda to znaci da je taj ekonomski model U CELINI nikakav? Onima koji su izgubili posao se fucka u kom sistemu su ga izgubili, izuzev ako ne dobijaju neku dobru naknadu.


koje tek ovo veze ima sa celom pricom? frustracije? jos jedna stvar, daleko je manja sansa da ce se tako nesto desiti u engleskoj, koja svakako nije dobar primer uspesne ekonomije u prethodnih 20 godine, nego kod nas gde ekonomija uopste ne postoji. dakle, trebalo bi da pored ove bede i apatije jos radimo za dz. za dobrobit zajednice? ponekada se pitam da li postoji gram razuma u linux community-u u srbiji. poenta je u proizvodnji, poenta je u izvozu i poenta je u teskom radu i mozda, ali samo mozda ce biti bolje za 20 godina. ako zelis da zivis u nekoj iluziji kako bi drustvo trebalo da izgleda, sjajno, ali to nije stvarnost.
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Windows rapidly approaching desktop usability...:)27.06.2005. u 22:15 - pre 230 meseci
Citat:
Linux bi mogao da pretekne Windows po broju korisnika, ali eto nekako kaska u mestu.


Mislim da trenutno procenat trzisnog ucesca i nije najkvalitetniji argument. Linux je toliko blizu Windows desktopu da to prosecni korisnik ni ne primecuje, a u nekim segmentima je i bolji. O tome je pisao i mkdsl ranije. Ali linuxu i nije cilj stizanje Windows desktopa. Vec sam rekao da su neke stvari radjene na drugaciji nacin i ne prate "Windows" logiku, zato Windows korisnici i imaju problema sa nekim stvarima.

Citat:
Čekaj, ko tu koga proziva da na drugoj particiji ima instaliran Windows?

Koliko vidim, većina Windows tabora pokušava, ili uredno koristi Linux.


Imao sam ja u potpisu jednu simpaticnu recenicu u vezi toga, ali su mi admini izbrisali. Tako da nisam ni rizikovao da ponovo stavljam. Sala mala.

Citat:
kad se sredjuje Windows, onda je to "nesto dodatnog napora" a kad se sredjuje Linux, onda je to "kupusara"!


Nazalost tako se Windows korisnicima cini. No, ja ponovo isticem da Linux ne prati uvek logiku Windowsa. Neke stvari su drugacije. Nama Linux korisnicima je to sve isto toliko prirodno, koliko i njima kliktanje ovde ili kliktanje onde.

No, ja sam i u Windowsu koristio komandnu liniju i bio svestan njene moci. A tek kada sam probao (i kasnije presao na) Linux shvatio sam da je njena moc mnogo veca. Ne mislim da je koriscenje konzole mana Linuxa.

[Ovu poruku je menjao bobzilla dana 27.06.2005. u 23:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Windows rapidly approaching desktop usability...:)

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 210685 | Odgovora: 1361 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.