Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!

elitemadzone.org :: MadZone :: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

[ Pregleda: 80758 | Odgovora: 431 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

N N

Član broj: 87759
Poruke: 126
195.252.78.*



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!03.10.2006. u 12:07 - pre 213 meseci
Citat:
icobh: @N N

Ma jok bre, pa ti mora da si pratio formulu sinoć na dnevniku, znaš ono sport na kraju dnevnika! Ne da Fizikela nije pustio Alonsa već Alonso nije pustio Fizikelu! Ti izgleda ne razlikuješ Fizikelu i Alonsa! Ajd barem reci po čemu se razlikuju Alonsov i Fizikelin bolid?
Čitaj malo pažljivije:
Citat:
ton_majstor: Ah da, apsolutni junak trke je Fizikela.

Onako ČUVATI od napada posrnulog kolegu skoro DVA kruga, a zatim ga sačekati oporavljenog i PROPUSTITI da prođe, to ni Barikelo nije radio Šumaheru!

Da sam Alonso, kupio bih mu novu jahtu!
Citat:
N N: Alonso je apsolutno zasluženo osvojio drugo mesto, nije ga Fizikela propustio.



Citat:
SmilieBG: 1. Strasan strateg, barata izuzetno svim podacima od samog bolida do broja navijaca pored staze i malih TV ekrana i sve koristi u svoju prednost;
2. Smirenost, ne pada u greske zbog pritiska, vozi uvek svoju voznju;
3. Tim, koji je zaista besprekoran (F1 motor nije ciknuo valjda 3 sezone vec...?);
4. Iskustvo, koje u F1 zaista zlata vredi.
5. I zvanično najprljaviji vozač u istoriji F1.



Ni stotine šampionskih titula ga ne bi mogle oprati.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.223.*



+4 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!03.10.2006. u 12:55 - pre 213 meseci
NN, žao mi je, ni ti ni ja nismo iz Renoovog tima, pa da TAČNO znamo šta je rečeno Fizikeli u toku trke!

A da je Fizikelin bolid TOLIKO lošiji, ne verujem... kao što ne verujem da je Alonso naprasno "nagazio" na gas, kad su se odrale gume od osnovnog sloja... tolika razlika u vožnji je gotovo nemoguća.

Seti se kako je Alonso tulio po onim krivinama posle tog nesretnog boxa (da ne računam 19 sekundi za servis... 'ebala ih zadnja desna felna!) , da mu nije bilo Fizikele tada, Mihajlo bi ga odrao kao zeca, što je kasnije i uradio, i to napola PREKO MOKRE TRAVE! Užas.

Ma, ovo je do jaja.

Nije toliko bitno učestvovati, bitno je pobediti! Ionako taj oldskool Kubertenovski "fašizam" odavno niko ne praktikuje!

Pozdrav!





 
Odgovor na temu

N N

Član broj: 87759
Poruke: 126
195.252.78.*



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!03.10.2006. u 13:41 - pre 213 meseci
Citat:
ton_majstor: A da je Fizikelin bolid TOLIKO lošiji, ne verujem... kao što ne verujem da je Alonso naprasno "nagazio" na gas, kad su se odrale gume od osnovnog sloja... tolika razlika u vožnji je gotovo nemoguća.
Ja samo znam da je Alonso u poslednjih desetak krugova bio ubedljivo najbrži na stazi, kao i da je na kraju trke Fizikela za njim kasnio više od četrdeset sekundi...

Citat:
ton_majstor: da mu nije bilo Fizikele tada, Mihajlo bi ga odrao kao zeca, što je kasnije i uradio, i to napola PREKO MOKRE TRAVE!
Mihajlo je preko trave obišao Fizikelu, ne Alonsa.

Slabo ti ide troll-ovanje...
 
Odgovor na temu

puska
Puskasevic Miodrag
Negotin

Član broj: 1231
Poruke: 345
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!03.10.2006. u 14:32 - pre 213 meseci
Pratio sam ovu temu ali nisam do sada post-ovao, navijam za Schumija i znam da ga neki mrze neki ne vole, da nije idealan daleko od toga ali je najuspesniji vozac, imao je mnogo blistavih trka i nekoliko neslavnih koje su mu ostavile mrlje na karijeri, i Senna kad je izjavio pred trku da ce izbaciti nekog po meni je i to prljav potez zamislite da vam neko kaze sutra cu da se slupam u tebe i sta vi treba da bezite na travu ili sta da izbegnete sudar i tako pokvarite plasman? Senna jeste vanserijski vozac ali je ipak malo Deen-ovsko to sto je mlad poginuo (nazalost) tako da nikad necemo saznati dal je on veci vozac od schumahera ili ne.

Sto se tice Kine, Reno je bio krajnje dominantan po kisi bas kao i Madjarskoj i plasman Schumahera na startu je odlican rezultat. Uspeo je da se kako tako drzi sa Michelinom osim Kimija i Alonsa koji su bili dosta brzi od svih. Kimi je opet imao peh tako da nije mogao da juri Alonsa koji da nije bilo gresaka bi sigurno pobedio, a mislim da bi Schumi bez vecih problema stigao kao 2. Sto se tice zamene prednjih guma zar nije Alonso svojim gazenjem sam kriv za njihovu istrosenost tako da su Fizikela i Schumaher sa manje istrosenim gumama vozili i trosili kako su menjali uslovi na stazi no ok. Direktan okrsaj izmedju konkurenata za titulu je trajao 2 krivine nakon Fizikelinog obilazenja Schumi se duze drzao u Madjarskoj kad je Alonso bio dosta brzi nego nema veze. Nakon pit stopa kad je Alonso zaista izvezao niz kvalifikacionih krugova Schumaher je imao toliku prednost da nije imao potrebe da rizikuje nego je stedeo auto i gledao da stigne prvi na cilj, a videlo se u jednom trenutku kisa je krenula ponovo da pada i sto da rizikuje izletanja kad je znao da Alonso ne moze da ga dostigne tek tako, dok su u Renou Fizikeli spustili obrtaje i naravno da je bio mnogo sporiji od Alonsa, sto je i sam Fizikela priznao kako su stedeli motor za Japan. Kako god bilo bice krajnje neizvesno do samog kraja trke u Brazilu, po suvom mislim da je Ferrari ipak brzi ali ako opet budu kisni uslovi neverujem da ce Reno napraviti istu gresku kao sada, mada Alonsov zadnji desni tocak je po drugi put pravio problema prosto neverovatno kakve greske mehanicara. Mada ne znam dal ste videli i Ferrari je nesto imao problema sa pumpom za dolivanje goriva pa su na brzaka malo cekali Schumahera ali pokazali da su mnogo organizovaniji i zreliji tim. Sto se tice radovanja, jel ste primetili koliko je Schumaher radost delio sa svima u timu to od Alonsa barem ja nisam video tako da mislim da je Schumaher mnogo u boljim odnosima sa svojim timom nego Alonso. Alonso je poceo da pljuje Schumahera kad je postala neizvesna borba, dok je kad je razlika bila veca samo pricao bice neizvesno videce se ali on je pouzdan tad mu nije smetalo toliko no ok neka na stazi pokazu ko je bolji. Sto se tice FIA-e sigurno da su naklonjene Schumaheru ali kad se semafor ugasi vozaci i tim odlucuju pobednika niko drugi, otezali su dosta trku u Monzi Alonsu, ali je i Schumaher imao kaznu u Monaku u drugacijoj situaciji u svakom slucaju gledajmo pa cemo videti sta ce biti na kraju ove sezone. I od sledece godine da li ce Raikonen ili Alonso biti naslednici ili neko treci...

 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!03.10.2006. u 17:59 - pre 213 meseci
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Pa nema tu mnogo toga da se kaže, a da se "dotična gospoda" ne uvrede što neko kao ja mrzim (da, evo javno to kažem) tzv. Šumahera.


Nije stvar u tome što ti mrziš Schumija nego što konstantno pišeš debilne postove krcate lažima o dotičnom čovjeku. Koga ti zavaravaš?


Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Trka u Kini je bila izuzetno zanimljiva, ako pređem preko činjenice ko je pobedio. Realno, videlo se da Reno ima vidno brži bolid od Ferarija, a Fizikela je odvezao jednu zaista maestralnu trku, s obzirom da je zapao u krizu u poslednjih nekoliko trka. Smatram da je Alonso previše lako propustio Šumahera, kao da je zaostajao čitav krug. Trebao je bar neko vreme da mu se odupire i da ga zatvara, uostalom to je borba za pozicije.


Fisichella je u krizi otkada je pristigao u Renault, Kinu je odvozio neuobičajeno solidno. I ja sam ostao iznenađen kako je Schumi lako prestigao Alonsa. Isključio bih mogućnost da je Alonso zaspao u tom trenutku i kao razloge uzeo; da je Schumi tada imao bitno brži bolid zbog očajnog stanja Alonsovih guma (što se posebno manifestiralo na izlazima iz zavoja) i Alonsovu prirodu - dosada je pokazao da ne vozi prljavo i svaka mu čast na tome.


Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Biće itekako gusto i zanimljivo. Reno je dosta razvijao bolid i gume u septembru, i to bi trebalo sada da dođe do punog izražaja i na suvom u Japanu. Očekujem zaista neizvesnu borbu i nadam se da će Alonso, pravde radi, skupiti snage da odvozi maksimalno brzo i da osvoji svoju drugu titulu u karijeri. Šumaher treba da se povuče poražen i ponižen, jer nije zaslužio ovogodišnju titulu.


Prije mjesec dana Ferrari je imao nadmoćan tehnički paket, ((polu-)suhi) slobodni treninzi na VN Kine su pokazali kako to više nije slučaj no da je Ferrari još uvijek najbrži.

Zašto po tebi Schumi nije zaslužio naslov? Schumi je zaslužio naslov, jednako kao i Alonso, oba su tijekom cijele sezone izvlačili maksimum iz svojih bolida iako je bilo je vrlo loših utrka, razdoblja kada nisu imali dovoljno konkurentne bolide itd. Ipak, prednost dajem Schumiju - zasada ima više pobjeda, odvezao je više briljantnih utrka i krugova te je generalno pokazao više majstorstva kako na stazi tako i izvan nje.
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!03.10.2006. u 19:55 - pre 213 meseci
NN, nije troll, već prosto greška (lapsus cerebri)!

Mislim da sam baš kuvao kafu, kad videh u magnovenju taj momenat i Veljko to prokomentarisa. Sorry.

Jel' onaj Herman Tilke ima monopol na projektovanje staza? Evo, sad još jednu sprema!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!03.10.2006. u 20:19 - pre 213 meseci
Tilke jednostavno već nekoliko godina projektira sve nove staze u F1, nisam čuo neke ozbiljnije kritike na račun njegova rada te nema nekog posebnog razloga zašto bi uzimali drugog čovjeka. Meni su njegove staze solidne, osim Turske - fenomenalna staza i njegova najbolja ikada. Ipak, volio bih da angažiraju još nekoga - čisto da vidim drugi mozak na djelu :-)
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

puska
Puskasevic Miodrag
Negotin

Član broj: 1231
Poruke: 345
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!03.10.2006. u 21:40 - pre 213 meseci
slazem se za to da bi trebalo jos neko da projektuje stazu ipak najvece zamerke na njegov rad je sto mu staze lice pomalo, i ima dosta krivina koje podsecaju na krivine sa nekih drugih staza tako da je bolje da se razbije monotono
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!04.10.2006. u 17:04 - pre 213 meseci
Wtf najuspjesniji vozac i Ceca je najuspjesnija pjevacica pa ?!
 
Odgovor na temu

Ranzo

Član broj: 112917
Poruke: 14
212.200.118.*



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!04.10.2006. u 17:28 - pre 213 meseci
pa ok ceca peva, samo su pesme seljacke i glupe i ruzne, ali zena u sustini zna posao

dakle i shumi zna da vozi. mozda je nekima seljak i to, ali je tehnicki jedan od najboljih f1 vozaca ikada
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!04.10.2006. u 19:38 - pre 213 meseci
"prilikom nekog intervju-a, valjda je mali Fiat Seicento Sporting bio u pitanju, je izjavio nesto tipa: "da, ogibljenje bi moglo da bude za 14,31% tvrdje, diferencijal je takav i takav, kocnice su takve i takve, poprecni hod radilice bi mogao da bude malo ovakav... Sve u svemu - zanimljiv autic". "

Smilie da li ti znas sta je radilica?! A Iceman napisa da odlicno podnosi pritisak...da kao 1994. kad je Hill bio iza njega i kad se skucao u totalno bezazlenoj situaciji, naravno smrad poput njega je izveo ono sto je izveo a FIA umjesto da kazni barabu dodijeli mu titulu...
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!04.10.2006. u 19:57 - pre 213 meseci
@su27killeryu

Ako pod Iceman-om misliš na mene - gdje sam to ja napisao da Schumi odlično podnosi pritisak?
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!05.10.2006. u 23:03 - pre 213 meseci
"2. Smirenost, ne pada u greske zbog pritiska, vozi uvek svoju voznju;
"

Obrnuo sam, ovo je smilie napisao a ti ili ico ono drugo
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!06.10.2006. u 17:46 - pre 213 meseci
Evo šta je izjavio Dejmon Hil, šampion iz 1996, što je još jedan znak da sam ja sve vreme bio u pravu.

Čitajte na http://www.f1racing.net/en/news.php?newsID=132159
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!06.10.2006. u 20:13 - pre 213 meseci
LOL, kladim se da si pročitao samo naslov. Koliko se sjećam, ti, ovdje, nikada nisi rekao ni riječi o dobroj/lošoj strani Schumacherove dominacije i činjenice da dugo vremena nije imao dostojnog protivnika. Ono što cijelo vrijeme radiš je pisanje nebuloza i, na tvoju žalost, vrlo rijetko si u pravu.
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!07.10.2006. u 00:41 - pre 213 meseci
Ja sam pročitao apsolutno sve što je izjavio Dejmon Hil, meni se čini da si ti taj koji nije pročitao ni naslov!!! Čovek jasno kaže da za Formulu 1 nije dobro što je Šumaher imao toliku dominaciju, i još kaže da će F1 samo dobiti na zanimljivosti kad on odleprša u penziju.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
*.crnagora.net.



+334 Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!07.10.2006. u 09:39 - pre 213 meseci
A kakvog protivnika moze da ima kad vozi najbolji auto i drugi vozac ga ne smije proci?! Da je taj protivnik svemirac pa nista ne bi mogao.

P.S. Jel moguce da je Hill osijedio ovako, uh ostaralo se...
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!07.10.2006. u 12:08 - pre 213 meseci
Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Ja sam pročitao apsolutno sve što je izjavio Dejmon Hil, meni se čini da si ti taj koji nije pročitao ni naslov!!! Čovek jasno kaže da za Formulu 1 nije dobro što je Šumaher imao toliku dominaciju, i još kaže da će F1 samo dobiti na zanimljivosti kad on odleprša u penziju.


Obzirom na broj mladih vozača koji su došli u F1 ove godine te koji će se pojaviti sljedeće godine - naredbe sezone bi mogle postati prilično zanimljive. Schumacher je bio dosadno dobar, no F1 njegovim odlaskom možda ne gubi toliko na zanimljivosti zbog nove generacije vozača, gubi jednu veličinu, jednu legendu.

Tema o kojoj Hill govori nema nikakve veze sa onim što ti ovdje pišeš o Schumacheru. Ti nikada nisi ni riječi zucnuo o dobroj/lošoj strani Schumacherove dominacije, nego si se okrenuo maštovitom stvaralaštvu nebuloza. Okay?

Citat:
su27killeryu: A kakvog protivnika moze da ima kad vozi najbolji auto i drugi vozac ga ne smije proci?! Da je taj protivnik svemirac pa nista ne bi mogao.


Schumacher nije uvijek vozio najbrži bolid niti je uvijek sa najbržim bolidom osvajao naslove niti su mu momčadske kolege ikada imale priliku učiniti nešto značajnije na planu da ga skinu sa trona. Nekoliko puta su bili brži od njega, nekoliko puta su morali propustiti Schumachera no riječ je o minornim brojkama koje apsolutno nisu krive za godine suverene dominacije Schumachera.



Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

puska
Puskasevic Miodrag
Negotin

Član broj: 1231
Poruke: 345
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!07.10.2006. u 17:34 - pre 213 meseci
Kosta a jel si obratio paznju da je cak i Hill priznao da je Schumaher izvanredan vozac? Rekao je i da je Schumaher na kraju u prednosti zato sto je neprobojan i kako je Alonso popustio pod pritiskom jel nije tako iskusan kao Schumaher. Takodje je rekao da cemo nakon Schumahera videti borbu vozaca u okviru istog tima, sumnjam da ce bas tako biti dokaz je i Reno u prosloj trci. Jednostavno vise puta je dokazano da tim koji ima dobre ali poslusne vozace koji nece jedan drugog izbacivati iz trke bolje prolaze ali u svakom slucaju trebalo bi da bude neizvesniji sampionat, mada ako Bridgestone bude davao Ferrari-ju za dlaku bolju gumu bice opet dominacije.
 
Odgovor na temu

IcyImpact

Član broj: 64366
Poruke: 939
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!07.10.2006. u 18:07 - pre 213 meseci
Citat:
puska: mada ako Bridgestone bude davao Ferrari-ju za dlaku bolju gumu bice opet dominacije.


To se neće dogoditi. Ferrari je već nekoliko godina u čvrstom partnerstvu sa Bridgestoneom, no to ne znači da će se poslužiti prijevarama. Niti Ferrari niti Bridgestone nisu od jučer u F1, iskusni su i prilično su svjesni katastrofalnih posljedica po njih ukoliko se tako neki "tajni pakt" otkrije (a kojeg bi zaista, zaista teško sakrili). Baš zato niti ne pomišljanju na tako nešto. Ono što je sasvim realno za očekivati jest da će Ferrari ipak imati neku prednost na temelju guma u odnosnu na momčadi koje su se prošlih godina vozile na Michelinu. Kako? Zašto? Ferrarijevo iskustvo sa Bridgestoneovim gumama je neprocjenjivo...
Knowledge is power.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Formula 1 sezona 2006, počelo je, počelo!!!

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

[ Pregleda: 80758 | Odgovora: 431 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.