Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows

[es] :: Advocacy :: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows

Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

[ Pregleda: 69401 | Odgovora: 571 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 12:17 - pre 214 meseci
alkion a KDE? Nece li segmentation fault svaki cas? medjutim, sto neko lepo rece, darovnome se konju u zube ne gleda, i nije u redu komentarisati KDE. Ali ipak covek treba da se zamisli.

PS: KDE je mnogo gori od bilo kakvoga modernog Windowsa, i jedino ga 95 i 98 siju.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 12:26 - pre 214 meseci
Slazem se da KDE sux big time.
Bar sam ja tako stekao radeci jedno vreme pod njim.
Onda sam ubrzo shvatio da je
-prespor/previse zahtevan
-gubi se kao windows
-puca/nestabilan

Zato sam presao na prava okruzenja :)
Ali za raziku od windowsa imam mogucnost
__izbora__ drugog wm.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.200.115.*



+10 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 12:36 - pre 214 meseci
Citat:
icobh: @mkdsl

Sad si stvarno pretjerao! To što si rekao Marku da ima vas koji ste išli u školu pa sad ste tu gdje ste, mislim... Ja se trenutno školujem pa znam šta mogu da naučim u školi a šta sam mogu da naučim, stoga mi škola dođe mjesto gdje ću da dobijem zvaničnu potvrdu (diplomu) za to svoje znanje koje je mnogo veće od te pišljive diplome! Uvijek ću se više hvaliti onim što sam naučio sam a ne školskom diplomom, jer valjda ja znam šta znam a ne neki tamo profesor koji po 2 pitanja što mi da, zna koliko je to moje znanje! Provalio sam te kao Miki Jelenu, bezobrazan si stvarno!


A ja koji sam stekao diplomu se hvalim diplomom a ne znanjem? JE LI VIDIŠ KOLIKO KARIKIRAŠ MOJE REČI? Imaš 20 godina, ceo svet je pred tobom, ali neiskusan si i ponašaš se upravo poput Marka, samo što Marko bar indirektno prizna da pogreši, a ti si zadrt. I baš si me provalio kao Miki Jelenu, evo vrištuljam po kući zbog toga...

Citat:
E sad generalno, za GNU software: kog će ti ku*ca milion testera kad nijedan ne zna jednu liniju koda da ispravi! Isto kao što je već neko rekao za vas Linuxovce, svi tamo kao nešto kompajliraju a nesmiju ni jednu liniju koda pa preprave u tom kernelu!


Ja nemam potrebu da ispravljam linije bilo kakvog koda, ja nisam programer, niti me programiranje ikad zanimalo. Ono što sam učio na fakultetu je davno isčezlo, ono čime se bavim je ostalo. Zanimljivo je, apro po tvoje izjave, kog će ti ku*ca milion administratora kad ni jedan ne zna da iskompajlira kernel, podesi mrežu ili neku treću banalnost (da ne ulazim u dublja razmišljanja). Tamo svi nešto administriraju, a ne smeju jedan budjavi kernel da kompajliraju a da ne dobiju kernel panic...

Citat:
GNU testira a BSD-ovci prepisuju programe po 100 puta radi ispravljanja eventualnih grešaka. U tome je razlika u samom *NIX-u a da nepričam o ostalim OS-ovima!


Sinak, nisi ti video U od Unixa sa svojih 20 godina, prema tome nemoj ovde da držiš slovo ovim malo starijim i malo iskusnijim ljudima...

Citat:
@generalno

Manite se ćorava posla! Neće ova raprava uticati na povećanje ni Win ni Lin korsinka, sa bezveze trollujete. Ovo mjesto postaje tako, tako... ne mogu da opišem... bye


Koliko vidim, ti se ne skidaš sa teme...
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 12:56 - pre 214 meseci
1. Ko je Miki a ko Jelena?
2. Bez uvrede, al ljudi, sto bar ne skidate onu teletabis pozadinu sa XP-a, Daj makar wallpaper,

3. @bozovic
Ne secam se da sam nesto rekao za KDE al kad si vec "pitao" to slozicu se sa tobom
Imati ga u kombinaciji sa SUSEtom je strasno
Ti koristis Enlightenment, cini mi se
Terao sam ga jedno vreme, al sam onda dobio screenshot od Sinise Milivojevica pa sam se rasplakao odmah i vratio Gnome, jer JA TO JEDNOSTAVNO NE UMEM TAKO DA NAMESTIM.
Nemam ni vremena a ni znanja za takvo sto
Sacekacu Rastermana da se umilostivi i pukne E17 onako, sazvakanog :)
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
*.dynamic.sbb.co.yu.



+9 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 13:05 - pre 214 meseci
@mkdsl
Izvini, kojim poslom se tačno baviš?
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 13:14 - pre 214 meseci
Uzgaja svinje :)
Zez, ovde nisam primetio da je nekom bitno ko se cime bavi.

@alkion
1. To su valjda likovi iz Big Brothera
Ja koristim e17 mada sam imao dosta problema sa ATI-jem na istom.
Ali dobro dacu mu jos jednu sansu kad izadje final
Jednostavno je predobar da ga ne koristim.

Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 13:26 - pre 214 meseci
@aleksandrin:

Dobro, razumem ovaj narod što ima i Windows particiju pored Linuxa. Samo mi nije jasno imaš li ti uopšte igde instaliran Linux? Ne vidim nijedan tvoj post iz Linuxa.
 
Odgovor na temu

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
*.dynamic.sbb.co.yu.



+9 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 13:27 - pre 214 meseci
Ma ja sam to pitao zbog ovoga... ;)

Citat:
mkdsl: Sinak, nisi ti video U od Unixa sa svojih 20 godina, prema tome nemoj ovde da držiš slovo ovim malo starijim i malo iskusnijim ljudima...
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 13:28 - pre 214 meseci
Citat:
aleksandrin: Ali dobro dacu mu jos jednu sansu kad izadje final


Cuj, final vec "izlazi" nekoliko godina
Rasterman nema vremena pa je sve na onome ko se upusti u tu avanturu
Ja nesto nemam ni znanja ni vremena da ga namestam onako kako bi hteo da izgleda tj. radi
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 13:29 - pre 214 meseci
Citat:

@aleksandrin:

Dobro, razumem ovaj narod što ima i Windows particiju pored Linuxa. Samo mi nije jasno imaš li ti uopšte igde instaliran Linux? Ne vidim nijedan tvoj post iz Linuxa.

Da naravno imam ga na dve masine tj na jednoj linux na drugoj OpenBSD koji testiram
tj proucavam , zelim da udjem malo i u taj magicni svet.
Imam ga i na nekom starom laptopu koji retko kad koristim sem
za wardriving.
Da si pratio postove npr na prethodnoj strani video bi da imam
postova i sa unixa. Ali zar je to bitno uopste?
Code:

aleksandrin
Član broj: 69227
Poruke: 313
Lokacija: Sabac/Mayur
212.62.47.*
OS: Unix compatible



Jel sad ide onaj osecaj kad se osecam mocno
sto ga koristim ili???
Ili mislis da nemam dovoljno iskustva u radu sa linuxima
pa nemogu da pricam o njemu ?
Veruj mi da sam dosta vise u kontaktu snjim . Posto radim i kao remote
sysadmin u jednom wispu tako da sve sto mi treba to je putty.

Citat:

Ma ja sam to pitao zbog ovoga... ;)

Koliko ga ja poznajem radi kao sysadmin , tj ne znam jel jos
uvek radi. A striji je dosta i od tebe i od mene :)

Citat:

Cuj, final vec "izlazi" nekoliko godina
Rasterman nema vremena pa je sve na onome ko se upusti u tu avanturu
Ja nesto nemam ni znanja ni vremena da ga namestam onako kako bi hteo da izgleda tj. radi

Ja sam ga namestao na fedori i slacku , a sada i na gentoo gde ga je
i najlakse namestiti. jeste malo "teze" malo treba citanja i pracenja
threadova i howto ali vredi definitivno.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 13:43 - pre 214 meseci
mnogo se vi motate oko mkdsl-a

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.200.115.*



+10 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 14:15 - pre 214 meseci
Citat:
Goran Arandjelovic: @mkdsl
Izvini, kojim poslom se tačno baviš?


Ima li neka tema na ovom forumu da se ne poteže to pitanje? Već sam objašnjavao na par mesta, nemam snage više. Use the search, Luke!

Citat:
aleksandrin: Uzgaja svinje :)
Zez, ovde nisam primetio da je nekom bitno ko se cime bavi.


Bitno je ako te jedan priučeni sysadmin/programer uči poslu (bez uvrede). A od svinja sam digao ruke, mrzelo me da im testiram hranu 2 nedelje svaki put kad izadje bolja i kvalitetnija... A i nije nekog ukusa... :)))

 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.200.115.*



+10 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 14:16 - pre 214 meseci
Citat:
alkion: mnogo se vi motate oko mkdsl-a :D


Jesam slatka cupi a? :)
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 14:23 - pre 214 meseci
mama kaze da si lep
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 14:26 - pre 214 meseci
Citat:
mkdsal
Ima li neka tema na ovom forumu da se ne poteže to pitanje?

Ima ih mnogo. U stvari, veci deo je takav.

A sto se ti nerviras uvek kad se potegne to pitanje?

Citat:
Već sam objašnjavao na par mesta, nemam snage više. Use the search, Luke!

Objasnjavao si nesto, ali nikad nisi rekao tacno sta ili gde radis. Objasnjenja su ti bila tipa radio sam kao student bla bla bla
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.015inter.net.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 14:30 - pre 214 meseci
Sad je kao vazno wow :)
Nego degojs ti ne prokomentarisa one shotse od alkiona i mkdsl.
Ili si zaboravio na njih. Nece problemi otici ako ih ignorises.
Moram registrovati firmu neku na internetu da mogu da budem
Project menager kao ventura :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.200.115.*



+10 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 14:35 - pre 214 meseci
Citat:
degojs: Ima ih mnogo. U stvari, veci deo je takav.

A sto se ti nerviras uvek kad se potegne to pitanje?


Hm, nisam primetio da je veći deo takav... I zašto bih se nervirao, pogotovo to tvoje "uvek"? Ima napisano lepo po godinama i gde (što se tiče većih organizacija), samo treba pronaći... Potrudi se...

Citat:
degojs: Objasnjavao si nesto, ali nikad nisi rekao tacno sta ili gde radis. Objasnjenja su ti bila tipa radio sam kao student bla bla bla


To je tvoje slobodno tumačenje, ja sam lepo sve naveo i to baš TEBI. I da, jesam radio i dok sam bio student, is that so wrong?
Citat:
aleksandrin: Sad je kao vazno wow :)
Nego degojs ti ne prokomentarisa one shotse od alkiona i mkdsl.
Ili si zaboravio na njih. Nece problemi otici ako ih ignorises.
Moram registrovati firmu neku na internetu da mogu da budem
Project menager kao ventura :)


Šta da komentarišu? Pa mi bar znamo da koristimo naše računare, pod bilo kojim operativnim sistemom, ali i dalje ćemo krpiti windowse koje drugi obaraju... Nije poenta u nama, naši windowsi rade duže od 3-4 meseca, poenta je u tom Joe Sixpack-u koji svako malo pa sjebe svoj komp... A ekipa iz win tabora pokušava da nas ubedi da to nije do windows-a, već do već dovoljno izretardiranog Joe-ta...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 14:37 - pre 214 meseci
Instaliras Windows. Snimis "image" (valjda se tako kaze) da ako ti zatreba mozes brzo da osposobis sistem (umesto reinstalacije).

Ali, u medjuvremenu AMD ubio citav jedan Socket - nema vise mnogih procesora. Nije da su to bas naj-procesori, ali se moze desiti da je neki takav i u vasoj masini.

AGP nestao.

Desi se jos po nesto, sigurno mi je nesto promaklo. Ah, da - nema vise CD, nego DVD, i citaci i pisaci.

Sta onda? Vredi li onaj "image" od pocetka za novu masinu?

Sto rekose ljudi - backup je zakon, bas me briga za hardver.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 14:39 - pre 214 meseci
@mkdsl

Ja neiskusan?! Pa ako neko vidi posao kojim se bavim, dobro je da sam cuo za BSD, Mac, Linux, Minix, QNX itd... Neću da priznam da sam pogriješio, pa makar kad i pogriešim, a ne sad kad nisam u opšte!

Unix sam vidio, ali da sam majsor za npr. FreeBSD, nisam, čak me samo paljenje konzole plaši!

Ništa prebrojaćemo moje i tvoje postove, pa da vidimo ko se to ne skida sa teme!

Nisam ja ni sysadmin ni programer ali znam mnogo više o ovoj materiji neko koje to sve!

@alkion
teletabis podloga je zato što sam poslije više od godinu dana pobrisao sve što sam imao, vratio skoro sve na default. Baš sam htjeo da vidim koliko je to otpada napravio moj XP u Windows folderu! Znate koliko? 4 MB! Moj XP prazan je 1243 MB a danas sam pokušavajući da stjeram na približnu vrijednost uspio u pokušaju, tj. bilo je 1247 MB! Inače kod mene je Royale tema sa nekom livadom kao pozadinom, samo što je ova livada pokošena
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
212.200.115.*



+10 Profil

icon Re: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows28.09.2006. u 14:46 - pre 214 meseci
Citat:
icobh: @mkdsl

Ja neiskusan?! Pa ako neko vidi posao kojim se bavim, dobro je da sam cuo za BSD, Mac, Linux, Minix, QNX itd... Neću da priznam da sam pogriješio, pa makar kad i pogriešim, a ne sad kad nisam u opšte!


Ok, sinovac, samo polako...

Citat:
Unix sam vidio, ali da sam majsor za npr. FreeBSD, nisam, čak me samo paljenje konzole plaši!


Ok, sinovac, samo polako...

Citat:
Ništa prebrojaćemo moje i tvoje postove, pa da vidimo ko se to ne skida sa teme!


Ok, sinovac, samo polako...

Citat:
Nisam ja ni sysadmin ni programer ali znam mnogo više o ovoj materiji neko koje to sve!


LOL, sinovac, stići će taj valijum, samo polako...

Ti nisi primetio na onom postu da ćeš prekršiti OEM licencu ako promeniš ploču? Najbanalniju stvar na koju administratori moraju da obraćaju pažnju (krediti) - tebi je promaklo... I onda kad ti dodje tržišna inspekcija u kontrolu, ti im objasni "da nisi imao pojma"...

I reci mi, ukoliko nisi ni sysadmin a ni programer - o kojoj to materiji znaš mnogo više od onoga što to jeste?

@alkion
teletabis podloga je zato što sam poslije više od godinu dana pobrisao sve što sam imao, vratio skoro sve na default. Baš sam htjeo da vidim koliko je to otpada napravio moj XP u Windows folderu! Znate koliko? 4 MB! Moj XP prazan je 1243 MB a danas sam pokušavajući da stjeram na približnu vrijednost uspio u pokušaju, tj. bilo je 1247 MB! Inače kod mene je Royale tema sa nekom livadom kao pozadinom, samo što je ova livada pokošena :)[/quote]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Na svakih 6 meseci dati krv i reinstalirati windows

Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

[ Pregleda: 69401 | Odgovora: 571 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.