Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6424239 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja01.09.2017. u 19:12 - pre 82 meseci
Citat:
djalf:
Ako sam razumeo dobro oko 17% bolje performanse sa EEV? Ako je tacno nije to nesto puno a svakako jedna stvar manje da se pokvari.

Ugrubo do 20% veća snaga, i do 20% veći COP.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja01.09.2017. u 20:01 - pre 82 meseci
Citat:
tvrdoglavi:
Citat:
nexteen:
U pravu je @mrbakero , ne treba smarati ljude sa glupostima i nikad ih niko ne bi ni pisao da nema @anona , ali jbg , negativni ljudi povlace negativne postupke i gde god je on otisao svi su ga odjbli , sem ovde, a i ovde je potpuno nevazan tj izgubio je krediibilitet . Ponasas se kao zatucana srbenda , uhvatio si se japanaca ko pijan plota i nista u zivotu sem njih ne valja , ne valja ti to , zato vise niko i ne zeli da te slusa , ljudi zele da vide ima li jos nesto sem japanaca i Intela . I da , imam srece a zivim u zgradi i da imam jedan spoljni zid , i nazalost tavan iznad sebe , a ti , sto lepo ne prodas kucicu pa predjes u stan kad si mi toliko zavidan na potrosnji . Da mi je neko rekao da ces TI biti taj koji ce doci na te grane da te niko ne ferma 5% , da te banuju vec koji put sa foruma , ne bi verovao ali eto , sve to govori o tebi kao licnosti i toj zatucanosti o kojoj pricam . Ovde se ja koliko vidim postuje Dule kao serviser , pa ako je njemu Midea ulila makar trunku poverenja i dao joj je sansu da se pokaze , i ako je i on shvatio da ima ljudi koji nemaju para za prvku klasu klima , pa eto Midea dodje neka zamena u nuzdi , pa onda treba da ti je jasno da gresis . I on , kao i ja , kao i vecina ovde , uvek cemo pre predloziti bilo kog japanca nego Mideu , ali prosto shvati da nisu svi lovatori kao ti i da ne mogu sebi kupovati TOP uredjaje . Nazalost , nisi vise onaj covek kojeg smo poznavali tj kad sam dosao na forum , sta se desi da se covek u mozgu poremeti , zivo me interesuje :(

@mrbakero

Necu se vise oglasavati , eto slusacemo baljezgarije pa nek ide dok ide , jer kako je krenuo kad tad dobice BAN , al se nadam da ce ovaj put osetno duze od pisljivih 7 dana , ocigledno on nista naucio nije za to vreme ..

Setio sam se ovoga , tako ce mu biti na kraju :D

https://www.youtube.com/watch?v=nXmfkyYSM7w


mislim da se preteruje u prepucavanjima, i da je svako iskustvo dragoceno, pljuvati preterano po necemu nema neke koristi nikome ovde, ni nama koji smo tu godinama, ni onima koji tu svrate povremeno da nauce ponesto i sami sebi stvore sliku sta hoce i koliko su spremni da potrose.

elem, posto sam pomenut da ne ostane nedoreceno u tom kontekstu i moje misljenje. naime, u moru djubreta i krševa koji nam se serviraju u ovoj oblasti midea je napravila model koji je ok. i naglasavam, moje misljenje, model koji je OK. i to je sve, nista specijalno, sa manama koje ima, koje eto i sami korisnici polako primecuju, kao uostalom i kod skupljih i kvalitetnijih brendova koji postoje. kako ce raditi, i kako ce se pokazati, videcemo. jozza ce biti dobar primer za to posto ima iskustva u grejanju klimom, ima i drugaciji uredjaj, ima i objekat koji je vrlo zahtevan za grejanje klimom. tako da ce to iskustvo biti vrlo merodavno. nije stavio jednu 12 na 70m2 nego je pravilno rasporedio dosta kw, podelio struju na brojila da ne ode u crveno, i sad ostaje da vidimo na prolece kako su odradile posao. klima ima eurovent, nije zasluzila pljuvanje, ali ni bas dizanje u nebesa kao sto je neki dizu, a pljuju opet nesto drugo, sto im apsolutno urusava kredibilitet, i jednima i drugima. a samim tim i njihova iskustva nisu vise merodavna. zato predlazem da svi iznose iskustva sa onim sta koriste a da pljuvanje preskocimo, nema potrebe za tim.
sto se tice izbora uredjaja, da opet ne ostane nedoreceno, kad je u pitanju 12000 btu, nemam dilemu, za razliku od 10.000 din, uvek je preporuka fujitsu, cak i odnosu na daikin. vidim da je rovac zadovoljan, drago mi je, danas sam opet radio 2 daikina, svakako je bolji uredjaj od midee, nemam ni mnogo zamerki, ali bi moj izbor bio fujitsu llce. za iste pare mislim da vise daje i da je bolje uradjen. ne mnogo, ali ako postoji izbor onda je to to.
kad je u pitanju klima od 18000 btu, posebno ako nekome treba malo vise snage, ili mu treba malo vise snage za hladjenje, midea od 70k je sasvim pristojan uredjaj za te novce. ponavljam za te novce. posto je 18lfca skoro 60k skuplja, tu je tesko napraviti predlog sta je dobar odnos cene i kvaliteta, pa to mora svako za sebe da uradi. lfca je daleko ozbiljnija klima od mission 18 ali je daleko i ozbiljnija cena. i to je opet ponavljam moje misljenje, koga ono zanima,a koga ne zanima, i to je vrlo prihvatljivo, ni mene ne zanima bas svacije :) .

Dule, ne bih poredio Mideu Mission 18 sa Fujitsu ASYG18 LFCA, iz razloga što je je Midea mnogo slabija od LFCA, samo je nominalna snaga slična, ali po svim drugim parametrima to ipak nije 18-ca, jer je Pdesign oko 4.3kW, dok je projektovana za godišnju potrošnju od skoro 1500kWh, a LFCA za nešto manje od 2200kWh, uz Pdesign od 5.9kW. Mislim da je Misiji u veličini 18 direktan protivnik Fujitsu 12LU, sa Pdesign=3.9kW, i projektovanom godišnjom potrošnjom od skoro 1300kWh. Fujitsu ASYG 12LUCA je nešto slabija sa malko manjom efikasnošću, ali tehnički kvalitetniji uređaj. Meni je po mom proračunu Mission 18 knap za grejanje bez da palim kotao na pelet, i to je bio odlučujući faktor. Otac je bolestan čovek, iako se to ne vidi, nema snage za rad, brzo se umara, tako da sam hteo da ga poštedim vukljanja džakova sa peletom od pomoćnog objekta do spremnika pored kotla. O čišćenju kotla da ne pričam, to sam morao ja vikendom, i dojadilo mi je.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2045
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+162 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja01.09.2017. u 20:14 - pre 82 meseci
poredio sam je i u kontekstu hladjenja, gde su verovatno kapaciteti tu negde. meni je kod tebe sve jasno, pricali smo o tome i pre izbora, tesko je reci sta je bilo pametnije u dilemi koju si imao. samo sam izneo misljenje javno da ne bude nedoreceno. u svakom slucaju, sibirski ambijent ovih dana je kod tvojih zagarantovan :)
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja01.09.2017. u 20:36 - pre 82 meseci
Citat:
tvrdoglavi:
Citat:
zoxor:
Preselis se kod taste ako vec ne zivis sa njom :-)))

kolega, drago mi je da te opet vidim ovde, nadam se da ti je prosao pakleni period :)


Ne da se jos ali evo polaku uspem malo da dignem glavu :-)
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja01.09.2017. u 20:42 - pre 82 meseci
Citat:
djalf:
Ako sam razumeo dobro oko 17% bolje performanse sa EEV? Ako je tacno nije to nesto puno a svakako jedna stvar manje da se pokvari.


R22 i R407 ?

Prevazidjeno poodavno.

R410 i R32 druga prica.

Karburator ili ubrizgavanje?
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja01.09.2017. u 20:49 - pre 82 meseci
Pa tako mu dodje poredjenje :)
Ispada da je bolje da sam isao na Misson 12, el ona ima EEV? Jbg sad.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja01.09.2017. u 21:02 - pre 82 meseci
Samo po sebi ne mora da znaci da je jedan uredjaj sa exv bolji od nekog sa kapilarom ili txv.

Ali je fakat da su kapilara i txv prevazidjeni.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja01.09.2017. u 22:08 - pre 82 meseci
Citat:
zoxor:
Citat:
djalf:
Ako sam razumeo dobro oko 17% bolje performanse sa EEV? Ako je tacno nije to nesto puno a svakako jedna stvar manje da se pokvari.


R22 i R407 ?

Prevazidjeno poodavno.

R410 i R32 druga prica.

Karburator ili ubrizgavanje?

Jeste prevaziđeno, ali u principu daje teorijsko objašnjenje razlika, sa laboratorijskim rezultatima. Kao dodatak na tvoje poređenje, to mu dođe kao zaključak da su elektronsko paljenje i iridijumske svećice bolje od platinskog paljenja sa bakarnim svećicama (EEV vs kapilara), bez obzira na vratu hranjenja motora gorivom (karburator ili el. dizne). Nadam se da se slažeš samnom. Cela poenta oko EEV-a je da bi uređaj zaista bio mnogo efikasniji i jači, logika koja upravlja EEV-om mora biti savršena. Ukoliko nije, performanse mogu biti i gore nego istog rashladnog sistema sa kapilarom. Da je to tako, uverio sam se čitajući "doktorsku disertaciju" (namerno pod navodnicima, ono je sramota šta čovek uradi i napisa) na temu EEV vs kapilara, gde je lik "naučnim" metodama dokazao da je sistem opremljen sa EEV inferioran u odnosu na isti opremljen kapilarom. Neprimerene dimenzije samog EEV-a, kao i primitivan sistem upravljanja istim su dali svoje rezultate, iz kojih je izvučen pogrešan zaključak kako EEV ima smisla upotrebiti samo u specifičnim uslovima.

[Ovu poruku je menjao mr Jozza dana 01.09.2017. u 23:19 GMT+1]
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja01.09.2017. u 22:25 - pre 82 meseci
Citat:
djalf:
Pa tako mu dodje poredjenje :)
Ispada da je bolje da sam isao na Misson 12, el ona ima EEV? Jbg sad.

Jok, Midea nema EEV. Fujitsu je kvalitetniji. Jedina zamerka je što je stariji model, pa je i efikasnost iz tog doba.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

Skopljan4e
Strelec ->
Skopje

Član broj: 336359
Poruke: 247



+8 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja01.09.2017. u 22:48 - pre 82 meseci
Ja bih da pitam Frigo znalce i montere koji se svakodnevno susrecu sa ovim uregajima a koje imamo ovde na forumu koliko je bitan i TIP ulja koji odregjena masina/klima koristi ?
Dal se ulje treba promeniti nakon odregjenog vremena i dal se uopste radi takva zamena ulja, i dali treba to uopste da se uradi da bi uregaj duze trajao ?

Malo sam istrazivao oko tacke zgrushavanja kod POE i PVE ulja, pa onda ima tu i neke informacije oko zapusivanja ako je primenjena kapilara+POE ulje ili kapilara +PVE tip ulja.

Uporedba POE i PVE http://a1proditec.eu/Bilder/PVE_lube_oil_EN.pdf
i Various Performance Of Polyvinylether (PVE) Lubricants With HFC Refrigerants
http://docs.lib.purdue.edu/cgi...article=1599&context=iracc


Opis za sliku:
Figure 10 is a photograph of the inside of the capillary tubes after the test. The capillary tube in the
PVE system showed less built-up substances than that of POE. There was a tar-like black substance
adhering to the walls of the capillary tube with POE even without a dryer. Prominent amounts of blue
particles were observed with the POE without a dryer. We analyzed the surface substances on the walls of
the capillary tube by EPMA.

Mislim da slika zeli da prikaze da je kombinacija Kapilara+POE najlosija kombinacija sto se tice zapusivanja kapilare ako se nakoristi filter Dryer, a da taj filter mora da postoji u sistemu ako se koristi POE tip ulja koji je razgradljiv sa vodom ako sam dobro razumeo ??(za PVE netreba taj filter jer se nespaja s vodom)....al otkud voda u sistemu i kako se ona pojavi ?
Nesto mislim da ovo objasnjava kad se ta voda pojavi
However, hydrolysis of POE became a great concern for air- conditioners because
of contamination of air and moisture during installation or repairs.

Isto me zanima koliko su cesta zapusivanja ili uktratko receno smanjenja protoka kod sistema za kapilaromi i kako se to utvrdi kod nekog uregaja?
Isto me zanima....kolika bi bila najniza temperatura smeshe freon-ulje u modu grejanje ako je spoljasna temperatura recimo -15C ili ispod??

Mitsubishi, Fujitsu za svaki model objave i tip ulja koji kompresor koristi, Toshiba bas i ne objavi taj podatak al ima dosta oko toga na ovom linku.
http://www.toshiba-aircon.co.u...cal_Handbook_version_11_5c.pdf

Sto se temperaturne tacke zgrushivanja tice, primetio sam da Mitsubishi koristi POE ulje kod modela HJ koji ima TOL jednak -10, a kod onih sa nizim TOL upotrebljava PVE tip ulja. Kod ostaih proizvogjaca je mix i nema pravila i tesko je razumeti dali je TOL vezan sa tackom zgrushavanja ulja. Pretpostavljam da je PVE bolji tip ulja i da radi na nizim temperaturama od POE.
Screenshot sa ovog linka na kom mozete videti kako se menja http://www.sunoco.co.jp/english/product/gs/index.html




[Ovu poruku je menjao Skopljan4e dana 02.09.2017. u 00:04 GMT+1]
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.09.2017. u 00:25 - pre 82 meseci
Citat:
tvrdoglavi:
elem, posto sam pomenut da ne ostane nedoreceno u tom kontekstu i moje misljenje. naime, u moru djubreta i krševa koji nam se serviraju u ovoj oblasti midea je napravila model koji je ok. i naglasavam, moje misljenje, model koji je OK. i to je sve, nista specijalno, sa manama koje ima, koje eto i sami korisnici


Naravno u moru krseva je sasvim OK......... samo je problem sto max FAN 410 m3/h za Mision 12 btu -- a to svi ljudi koji koriste klime za grejanje znaju sta to znaci !!!
Ali od necega mora da se zivi .....!!
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.09.2017. u 00:47 - pre 82 meseci
Citat:
djalf:
Ako sam razumeo dobro oko 17% bolje performanse sa EEV? Ako je tacno nije to nesto puno a svakako jedna stvar manje da se pokvari.


Naravno da to nema blage veze......... klima ima EEV i zavrsen posao.Pa i Alfa Romeo JTD ima sve, kao i ostali ali ima i probleme.Klima uredjaj, je potrebno uvek posmatrati kao celinu -- svih komponenti i podesenosti rada ............a to moze da se posmatra i kao izreka " sve radi , samo nesto malo fali " , a to malo sto fali je mnogo vazno ...........
Ali imas i primer @Nexten-a , njemu nista ne fali , jer stanuje u zgradi gde njega greju ostali stanari...........njemu nije vazan ni EEV -Kapilra.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.09.2017. u 07:00 - pre 82 meseci
Citat:
anon3017188:
Citat:
tvrdoglavi:
elem, posto sam pomenut da ne ostane nedoreceno u tom kontekstu i moje misljenje. naime, u moru djubreta i krševa koji nam se serviraju u ovoj oblasti midea je napravila model koji je ok. i naglasavam, moje misljenje, model koji je OK. i to je sve, nista specijalno, sa manama koje ima, koje eto i sami korisnici


Naravno u moru krseva je sasvim OK......... samo je problem sto max FAN 410 m3/h za Mision 12 btu -- a to svi ljudi koji koriste klime za grejanje znaju sta to znaci !!!
Ali od necega mora da se zivi .....!!

Ako se ta klima posmatra kao 9-ka, što i jeste po Pdesign od 2.8kW, to je "taman". Za male prostore i ne treba više. One Mission 18-ce koje sam kupio imaju max izduvavaju 720m^3/h, što ja smatram idealnim za 12-cu. Na maksimumu nije bučna, a da budemo realni, kad bi duvala 900-1200 koliko i duvaju 18-ce na maksimumu, ne bi valjalo u 30kvm. Po Pdesign, ovo je 14-ca. Meni taman.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.09.2017. u 09:47 - pre 82 meseci
@Anon
Mission 12 ima 470m3/h a 18-tica 725m3/h.
470m3/h je sasvim dovoljno za grejanje jer je slicna medium brzini koju ja koristim na LGC, max brzinu nikada ne koristim.
Gledam sad LLC, one imaju 720m3/h pa cak i LLCA. Zasto je toliko sporija turbina na Mission modelu, usteda na motoru ili je nesto drugo razlog? Takodje neko rece da Mission nema EEV, sta koristi kapilaru?
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
*.adsl.verat.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.09.2017. u 10:13 - pre 82 meseci
Jesu li se pojavili negde manji modeli Fujitsu - 7 i 9 LLCE, LMCA?
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.09.2017. u 11:10 - pre 82 meseci
Citat:
djalf:
@Anon
Mission 12 ima 470m3/h a 18-tica 725m3/h.
470m3/h je sasvim dovoljno za grejanje jer je slicna medium brzini koju ja koristim na LGC, max brzinu nikada ne koristim.
Gledam sad LLC, one imaju 720m3/h pa cak i LLCA. Zasto je toliko sporija turbina na Mission modelu, usteda na motoru ili je nesto drugo razlog? Takodje neko rece da Mission nema EEV, sta koristi kapilaru?

Za turbinu se slažem, nema potrebe brža. Mission ina kapilaru, baš kao i LLCA, sve ostale za koje znam (japance) imaju EEV.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.09.2017. u 11:43 - pre 82 meseci
Citat:
Cronnin:
Jesu li se pojavili negde manji modeli Fujitsu - 7 i 9 LLCE, LMCA?

To je pitanje za uvodnika (Viacom). Ako nije velika razlika u ceni, bolje je kupiti 07LU.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

Romel68

Član broj: 281511
Poruke: 367
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.09.2017. u 11:57 - pre 82 meseci
Vezano za ulje i hladnoću, jel imaju klime neki grejač na kompresoru za to ulje. Pitam kao laik zbog nestanka struje na minusima. Kapiram da kad kompresor radi on greje ulje ali šta kad stane?
Što se duvanja tiče, ok ako klima duva na maximumu kad greje ili hladi ceo stan ali za jednu prostoriju je prvi eventualno povremeno drugi stepen a sve ostalo je jako neprijatno.
Jedan prijatelj u radnji ima klimu 18-cu Gree on/off, ma ubi promaja, stalno je na maksimumu da bi uspela da razhladi. Odmah da kažem da se dva puta kvarilamza dve godine i napravila veliku štetu u robi.
A kod drugog u dnevnoj sobi Mitsubishi 12 inverter, stavio ga na prvu crtu i nemamo pojma ni kad radi ni kad ne radi uvek prijatno :)
Kuća jedna etaža, 120 kvadrata, demit fasada 7cm stiropora, plafon 5cm iznad + 2cm
stiropora ispod ploče. Stolarija, PVC Veka 6 komorna troslojna niskoemisiona stakla.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.09.2017. u 12:31 - pre 82 meseci
Za ulje, evo ti moj primer. Zima 2012-te je bila rekord kod mene, -24c, klime dve nedelje van struje, kotao bio zalozen, dnevna bila oko -13c taj dan, kotao stade (zapusen od kondezata i mog neznanja kako se odrzava isti). 9 ujutru, zovem majstora, kaze mogu tek posle 18h da dodjem. Ja se usra (blago receno). Posto mi je on ugradjivao klime kaze mi ukljuci bre te klime, zasta si ih kupio. Ja ukljucim, one cutale bogme dugo, uradile kontrolni defrost, kompresor krenuo veoma lagano, verovatno da raskravi ulje, pa kad krenula da greje na -13c, ja nisam mogao da verujem. Otisao na posao, supruga bila kuci, ja zovem oko 12h pitam kako je unutra, ona kaze 24c, banja.
Fujitsu ima neku filozofiju kako da se ponasa u ovom slucaju bez struje, za ostale ne znam.

[Ovu poruku je menjao djalf dana 02.09.2017. u 13:47 GMT+1]
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.09.2017. u 14:02 - pre 82 meseci
Fujitsu ima grejanje kompresora, i ne kreće dok ne zagreje. Inače, taj "grejač" troši tek par vati, i pod određenim uslovima radi i kad je kompresor ugašen. Inače, nema frke ako je hladno napolju, inverter ionako kreće polagano, već kada vlaga iz instalacije (nije urađeno vakuumiranje) degradira ulje i stvori se emulzija (kao kad auto pomeša ulje i vodu), i ta mešavina onda hoće da smrzne. Vlaga na taj način može dovesti do prigušenja u protoku radnog fluida, pa i začepljenja kapilare, a najgora varijanta je da zvekne kompresor.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6424239 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.