Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6387585 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2017. u 13:22 - pre 81 meseci
Ja podrzavam tu pricu, ne zna samo Fujitsu i japanci da prave klime. Ove grejne sezone cemo imati mnogo vise Midea, Daikin pa i Gree uredjaja pa cemo videti iskustva.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2017. u 13:53 - pre 81 meseci
@djalf:
Ti si još i dobar. Moji imaju Podvis (po licenci italijanske Sigme) od 45kW. Stalno je ispod optimalne temperature, crn, katraniše... Sa gorionikom na Pelet je malo bolje, ali opet daleko od optimalnog. Puno izađe i na odžak, zidan kao za kotao od 100kW.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2017. u 14:30 - pre 81 meseci
@sale

Ukoliko te vredja moje misljenje to ne znaci da sam ja tebe vredjao. Ali nazivajuci njega stvorenjem....

Pratim ja i tvoje postove kao i ostale....i vidim mnoge nelogicnosti nasuprot onome sto ti pises,ali to sam opet samo ja. Ne znaci da sam u pravu. Ali se po meni kosi sa pricom o jeftinom uredjaju za grejanje i hladjenje.

Strucnjaka na temi ima jako malo,bar trenutno....ali ima dosta onih koji dosta dobra tumace sve brojke vezane za klime....ali da neko pod materijalnom odgovornoscu potpise da ce nesto da bude dobro samo zbog tih brojki,takvij je ovde dvojica,mozda trojica. Treba razlikovati poznavaoce o strucnjaka.

I na kraju.... smeta ti guranje japanaca...i sta si onda uradio,iz inata kupio mideu? I kako ces to istrajati? Dozvoljavajuci da te hvale "bog ti srecu dao" ili "klima u kutiji,ali je najbolja" likovi(ne mislim na alfa,da se neko ne zaleti). Da drzis do sebe,i nacina na koji ce te neko shvatiti,ogradio bi se od istih,a ne na pice zvao. Opet,moje misljenje.

I da,svidja se i meni varijanta da ima za svakog ponesto po pitanju izbora za klime za grejanje. Ali mi ne pije prica vodu,sa cenom za isti uredjaj,pogotovu zato sto su prvo krenule da se prodaju pa tek onda sertifikuju.
Zapitaj se da li bi verovao na rec nekome,da treba da kupis hranu za dete u fabrickom pakovanju,a da znas da nije prosla bilo kakvu proveru kvaliteta. Tu nema "majke mi,dobro je" zar ne.
Svaka cast tebi sto si bio hrabar nesto prvi da kupis,ali tvoje vreme da dokazes da si bio u pravu tek treba da dodje.
 
0

sasamanas
S.A

Član broj: 181306
Poruke: 378
*.dynamic.sbb.rs.



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2017. u 15:50 - pre 81 meseci
Pa midea je proverena klima postoji jako dugo na trzistu i uglavnom su pozitivna iskustva.

Ti je opisa kao da je neki vox, box favorit, nije bas tako.


Jeste ja sam je pazario i kad nije imala event ser. ali sam imao preporuke sa vuse strana da je ok.

a ovde ni jednu..

Sve to sto sad pise na euroventu pise i u papirima sto sam dobio uz nju, sto znaci da midea ne budzi cifre kako to ovde neki kazu.

Sve je to kasnije i potvrdjeno e.v sert
Midea Mission 12
58mkv grejano (deo potkrovlja)
1878 kw grejanje 2016/2017
32kw po m2, 1.99 eura po m2.
Fasada 5cm stirpopor,
Unutra 5cm spoljasni zidovi, kosine 5+10 (stiropor+vuna),
Plafon 10 cm vune (planiram jos 10-20cm), pod 3cm stirodura + 9mm silent folija kao neka pena

Parna brana (alu folija+mezica+najlon)na kosinama i plafonu, aluminijum ka prostorijama za vracanje toplote.
 
0

Skopljan4e
Strelec ->
Skopje

Član broj: 336359
Poruke: 247



+8 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2017. u 22:00 - pre 81 meseci
Citat:
mr Jozza:
Citat:
Skopljan4e:
Vrlo lako...istestiraju je na Tbiv, sto znaci -7 eventualno(-10) , Proizvogjac odreguje Tbiv....i onda tu mocnost na -7 povecaju za 12% i dobiju PdesignH.
Primer
AOYG12LLCC / ASYG12LLCC ima Tbiv=-7 i tad daje 2,83Kw.....a Pdesign je 3,2KW
2,83 + 12% = 3,17 sto se zaokruzi na 3,2 i objavi

Jel ovih 12% zato što se klima testira na Tbiv sa kompresorom na 88%? Pa se doda 12% da bude 100%? Izuzetak iz ove formule je ASYG 12LTCA, čija snaga @-10℃ (Tbiv) iznosi ravno 4kW, a Pdesign je isto 4kW. Nadalje, snaga @-15℃ je opet 4kW. Sa druge strane, AWYZ14 LBCA @-7℃ ima VEĆU snagu od 6kW koliko je deklarisani Pdesign. Ima li neki razlog za ovako nisko deklarisani Pdesign kod obe Fujitsu koje sam naveo?


PdesignH je 100% moc klime al vezano za temperaturu a ta temperatura odregjhena je za svaku zonu sa TdesignH koji za Umerenu zonu iznosi -10C.
Znaci PdesignH je maximalna moc uregaja al na -10C.
Ako je maximum na -10 onda logicno da kad se izmeri na toplije temperature kao sto je primer -7C (Najcesci Tbiv) tada ce klima raditi i Rasterecenije.
Utvrdili su da to rasterecenje treba da iznosi 12% ili da bude najvise 88% snage na Tbiv jer bi za plus 12% dostigla tih 100% na -10C.
PdesignH se zove i FULL Load....dok sve ostalo od +16 do tih -10(9,9C) je delumno opterecennje ili PartLoad (kad klima radi rasterecenije od svog maximuma). Rasterecenje se odnosi na rad kompresora a ne na predatu i iporucenu toplinsku moc i jedno s drugo netreba mesati.
Neznam kako da jednostavnije ovo objasnim da Rasterecenje FullLoad / PartLoad se odnosi na kompresor al prikazano preko smanjenja toplinske moci za 12% jer se na Euroventu daje samo taj podatak za toplinsku moc A NE i podatak za obrtaje kompresora.
Da je prica posebna za svaki uregaj je Fakat...zato sto iste brojke izbace i uregaji sa 2,5KW-tnim kompresorom i neki sa 4Kw-tnim kompresorom na 60Hz....prvi kosta 500 a drugi 1000eura zato sto ima i mocniji komporesor koji ce za tu cenu raditi smirenije tishe i na manje obrtaje.

E sad imas klime koje imaju jednaku moc i za PdesignH i za Tbiv i to izmeren na (-10), ovaj slucaj najcesce imas kod Mitsubishija. Tu mislim da radi elektronika koja kontrolira kompresor ogranici mu obrtaje pa nedaje da klima preda vise toplote od izmerene na Tbiv pa je ta vrednost za Tbiv=PdesignH. Inace bi lepo povecali tu moc PdesignH za +12%. Jednostavno ovakvi uregaji imaju jake kompresore al su limitirani da odaju vise toplote od PdesignH a realno to mogu...Zasto je tako...pa da bi prodali i uregaje sa vecom snagom...ako oces vecu tooplinsku moc izvoli pa plati 18ticu ili24ku.








[Ovu poruku je menjao Skopljan4e dana 03.09.2017. u 23:27 GMT+1]
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2017. u 22:04 - pre 81 meseci
Ajde ljudi dosta je bilo ........ ajde nesto novo da procitamo i naucimo !!! Tema je postalo potpuno besmislena za ljude koji zele da koriste klime za ozbiljno grejanje.
Meni nikada nije bio cilj da ovu temu ucinim beskorisnom , vec cilj je da ljudima pruzimo sto vise pravih informacija -- naravno korisnih informacija , pa ko kako ukapira u zavisnosti od svog kapaciteta.
Kako kaze @Nexten , " treba graditi kredibilitet na forumu "..... ???..... koji crni kredibilitet -- covek nema para i jos za****je**bes coveka da kupi Kineza, jer ima lampice,WI-FI i lepu plastiku....itd...a on " mucenik " procita da na daljincu ima podesavanje grejanja na 30 C -- pomisli covek da je to moguce ??? Svi mi koji koristimo klime za grejanje znamo za to , da nije moguce.Ajde dosta je bilo --- zavrsili ste posao za sebe !!!
Ajde da idemo napred i pratimo dalja desavanja u klimatizaciji -- naravno , najprostijih sistema " SPLIT " ili klima uredjaja ........ znaju svi " valjda ", da je Daikin dao tehnologiju Kinezima, isto tako je Toshiba dala tehnologiju Kinezima -- pa nisu " glupi ", Japanci i Amerikaci a mi pametniji od svih...........
Ajmo da idemo dalje ......... nemoj da se zakopavamo sa Kinezima i vracamo u pecinu , pod izgovorom ljudi nemaju para .......... uvek Japanac a ako nema para , drva,ugalj,gas.....itd.

 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
*.adsl.verat.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2017. u 22:15 - pre 81 meseci
Skopljane, ideš iz pogrešnog smera. Pdesign nema veze sa klimom, već su to toplotni gubici prostora. Klima može, a i ne mora da ih zadovolji. Ako ne može da ih zadovolji, onda mora da se uključuje dodatno grejanje. Tako se uopšte i dobija Tbivalent. Sve to konačno ima uticaj na proračun SCOP-a. Koga ne zanima SCOP, taj teoretski treba da gleda samo maksimalne snage na pojedinim temperaturama. Postavljao sam grafike o tome ranije.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2017. u 22:37 - pre 81 meseci
Citat:
Skopljan4e:

E sad imas klime koje imaju jednaku moc i za PdesignH i za Tbiv i to izmeren na (-10), ovaj slucaj najcesce imas kod Mitsubishija. Tu mislim da radi elektronika koja kontrolira kompresor ogranici mu obrtaje pa nedaje da klima preda vise toplote od izmerene na Tbiv pa je ta vrednost za Tbiv=PdesignH.



Eto mali pomak u diskusiji , bravo " Skopljanka " ...... podesenost elektronike !!! To je klasican primer kod Kineza da prikazuju mali "pdesign" za grejanje.Tako Kinezi napisu da je klima 12 btu a pdesing jako nizak a jos VAZNIJE , izduvavanje unutrasnje jedinice ( m3/h) izuzetno mala vrednost, za tu velicinu 12 btu.
To samo govori da je ostatak kvaliteta ostalih komponenti u tom uredjaju jako nizak -- ne moze da prati taj kapacitet 12 btu.Tako se celokupan uredjaj projektuje jos u startu................... to je samo pokazatelj da Toshiba,Daikin i ostale tehnoloski napredne kompanije, nisu " glupe "........... a mi pametni.



 
0

Skopljan4e
Strelec ->
Skopje

Član broj: 336359
Poruke: 247



+8 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2017. u 22:53 - pre 81 meseci
Citat:
Cronnin:
Skopljane, ideš iz pogrešnog smera. Pdesign nema veze sa klimom, već su to toplotni gubici prostora. Klima može, a i ne mora da ih zadovolji. Ako ne može da ih zadovolji, onda mora da se uključuje dodatno grejanje. Tako se uopšte i dobija Tbivalent. Sve to konačno ima uticaj na proračun SCOP-a. Koga ne zanima SCOP, taj teoretski treba da gleda samo maksimalne snage na pojedinim temperaturama. Postavljao sam grafike o tome ranije.

Najcesce pitanje kupaca (mislim da se slazes s ovim) je pitanje: Za koju je kvadraturu je ova klima?!
REalno Proizvogjaci nemaju pojma kakvi su toplinski gubitci prostora kupaca i gde u kakav izolovan/neizolovan prostor ce neka klima zavrsiti.
Oni i nedaju podatak za koju kvadraturu je namenjena, ako ti nagjes neki takav podatak oficijalkni od proizvogjaca da ga vidimo....takve informacije oko kvadrature daju WebShopovi i Marketing Agenti i nitko drugi.

U Finskoj/Norveskoj/Svedskoj recimo daju podatke da 12tice mogu da greju prostor od 80m2 100m2 i slicno....pa oni svi vec imaju neke HighTech Vozduh-Voda uregaje, plin, podno grijanje i slicno, klime sum im samo pomocno sredstvo i dodatak da povecaju koji stepen vise temperaturu a ustede na ostalo, al nesluze im kao primarno grijanje. Zato i daju takve marketinshke podatke. Vidi na www.polarpumpen.se kakve se kvadrature spominju.

Inace slazem se da ih nemora zadovoljit, kvadratura od 30m3 moze imati i 2Kw ali i 5KW Toplinske gubitke...al podatak PdesignH kaze kakve Toplinska Gubitke moze da pokrije...i to sve do -10. Ko se preracunao sa gubitcima njemu klima negreje :)
 
0

Skopljan4e
Strelec ->
Skopje

Član broj: 336359
Poruke: 247



+8 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2017. u 22:55 - pre 81 meseci
Citat:
anon3017188:

Eto mali pomak u diskusiji , bravo " Skopljanka " ...... podesenost elektronike !!! To je klasican primer kod Kineza da prikazuju mali "pdesign" za grejanje.Tako Kinezi napisu da je klima 12 btu a pdesing jako nizak a jos VAZNIJE , izduvavanje unutrasnje jedinice ( m3/h) izuzetno mala vrednost, za tu velicinu 12 btu.
To samo govori da je ostatak kvaliteta ostalih komponenti u tom uredjaju jako nizak -- ne moze da prati taj kapacitet 12 btu.Tako se celokupan uredjaj projektuje jos u startu................... to je samo pokazatelj da Toshiba,Daikin i ostale tehnoloski napredne kompanije, nisu " glupe "........... a mi pametni.





Da neznamaram i ponovo uporegujem kompresore pojedinih modela....mislio sam na Mitsubishi FH35VE i Fujitsu LLC. koji imaju pa skoro isti skor na Euroventu..al ako oces mogu i to
A tvoj upad sa Japanci/Kinezima je opet Dezavu i postajes dosadan.
Koji kinezi koja klima....daj konkretno model/marka pa da vidimo...nije sve isto nid kod japanaca
 
0

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2017. u 23:01 - pre 81 meseci
Citat:
Cronnin:U Finskoj/Norveskoj/Svedskoj recimo daju podatke da 12tice mogu da greju prostor od 80m2 100m2 i slicno....pa oni svi vec imaju neke HighTech Vozduh-Voda uregaje, plin, podno grijanje i slicno, klime sum im samo pomocno sredstvo i dodatak da povecaju koji stepen vise temperaturu a ustede na ostalo, al nesluze im kao primarno grijanje. Zato i daju takve marketinshke podatke. Vidi na www.polarpumpen.se kakve se kvadrature spominju.
Tamo postoje standardi o nivou izolacije objekta i NEMA objekta bez dobre izolacije. Minimum 20cm - znači jedna klima 80m2, 30cm izolacije - jedna klima 100m2...
To nije marketing već se na klime greju do -7*C kada se prelazi na lož ulje jer se cena struje formira na osnovu spoljnje temperature (cena struje raste kako temperatura pada - tako je u Kanadi a verovatno i na većem delu Zapada).

Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
0

Skopljan4e
Strelec ->
Skopje

Član broj: 336359
Poruke: 247



+8 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.09.2017. u 23:12 - pre 81 meseci
@tihi2 Bas interesantana i kvalitetna informacija. Slazem se potpuno eto nemora da je marketing vec smisao za cemu ce da se koristi.....oni daju i slike raspored stana pa kao sa jednom 12ticom grejes sve sobe i ceo stan....al dobro si reko to sve vazi do odregjene temperature...neka je i -7....ispod toga i do -30 greju se na drugi sistem grejanja.
Jedino sto manjka i neslaze se s ovim je sto oni kupuju Nordic klime, ili one sto rade do -20 i nize.....pa bi onda ono moje bilo tacnije....pojacaju koji stepen sa klimom a ustede na plinili drva, ili zaloze ujutru na klimu pa posle teraju pllin ili slicno...
 
0

Jug_Jug
Operator
Operator

Član broj: 337147
Poruke: 3



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2017. u 00:24 - pre 81 meseci
Momci bojim se da cu se i ja navuci na ovu temu.
Jozza ubedio si me nekako za ovaj LLCE i od onog sto sam malo istrazio vidim da je novija i usavrsenija klima od LLCR i taman mislim to je to stignem do nove nedoumice.
Rec je o opakom konkurentu Japancu!

HITACHI RAS-L10EAG 469€ vs FUJITSU ASYG09LLCE 489€

Na papiru bitka je unapred dobijena: Cena, freon R32 i vecina parametra su na strani Hitachija osim greaca i malo veca isporuka toplote na -15 koje su na strani Fujitsua.

Hteo bih da cujem sta bi vi dodali na ovo??? Hvala
Prikačeni fajlovi
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2017. u 00:40 - pre 81 meseci
Citat:
Skopljan4e:

U Finskoj/Norveskoj/Svedskoj recimo daju podatke da 12tice mogu da greju prostor od 80m2 100m2 i slicno....pa oni svi vec imaju neke HighTech Vozduh-Voda uregaje, plin, podno grijanje i slicno, klime sum im samo pomocno sredstvo i dodatak da povecaju koji stepen vise temperaturu a ustede na ostalo, al nesluze im kao primarno grijanje. Zato i daju takve marketinshke podatke. Vidi na www.polarpumpen.se kakve se kvadrature spominju.



Ovo gore napisano, vec postaje klasika u sluzbi manipulacije -- Svedjani , Norvezani..........kod nas nema takvih klima uredjaja u prodaji.Kinezi prodaju sa drugacijim oznakama klime u Skandinaviji.Potpuna razlicitost -- mi ovde na Balkanu , nemamo potrebe da trosim prostor na " OVOM " forumu o Skandinavcima.....
Valjda je cilj da ljudi procitaju korisne informacije,koje mogu da posluze za grejanje na Balkanu ???
Mislim da se i ekipa sa BENCHMARK FORUMA, slaze da nema potrebe da se diskutuje o Skandinavcima ???



 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2017. u 08:06 - pre 81 meseci
Citat:
Jug_Jug:
Momci bojim se da cu se i ja navuci na ovu temu.
Jozza ubedio si me nekako za ovaj LLCE i od onog sto sam malo istrazio vidim da je novija i usavrsenija klima od LLCR i taman mislim to je to stignem do nove nedoumice.
Rec je o opakom konkurentu Japancu!

HITACHI RAS-L10EAG 469€ vs FUJITSU ASYG09LLCE 489€

Na papiru bitka je unapred dobijena: Cena, freon R32 i vecina parametra su na strani Hitachija osim greaca i malo veca isporuka toplote na -15 koje su na strani Fujitsua.

Hteo bih da cujem sta bi vi dodali na ovo??? Hvala

U Srbiji ne viđam Hitači, tako da ne znam šta da ti kažem. Na papiru je super uređaj. Ajd' da vidimo šta drugi misle.
PS: probaj da se informiše kod Hrvata, oni koriste i Hitači za grejanje. Na forum.hr sam čitao o tome kako se neko žalio na bunu spoljnu, mislim da je bio Haier, mada bolje proveri da nije baš Hitači u pitanju. Ako se niko nije žalio, i ako ima zadovoljnih korisnika, moj izbor bi bio Hitači.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2017. u 11:55 - pre 81 meseci
Jug_Jug


Ne razbijaj glavu i uzimaj tog Hitachia ako mozes , po podacima je bolja od 09LLCE , nema tu puno pameti . Na hrvatskom forumu postoji ekipa , njih 4-5 koji se greju na Hitachi klime , doduse standard inverter a ne ulazni , no svi su prezadovoljni i sve ih je dobro sluzila na ovim jakim minusima .


Tihi

Mani ti @anona , dobra je to informacija , kad tad ce i nama uterati po tom principu .. A to , da li nas interesuju neki modeli koji se tamo koriste , pa ne zanima nas mnogo stosta sto @anon ovde okaci pa eto , nek kaci , svako ima pravo na svoje misljenje ... I ne , ne slazemo se sa njim , a voleo bi :P


Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
*.adsl.verat.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2017. u 12:34 - pre 81 meseci
Citat:
Jug_Jug:
Hteo bih da cujem sta bi vi dodali na ovo??? Hvala


Meni je u celoj toj priči najinteresantnije da 12LLCE na -15°C daje više toplote uz bolji COP od 12LMCA. Izgleda da je LLCE vrlo pristojna serija, koliko pratim poslednjih nedelja.

http://www.eurovent-certificat...ffiche=21&indice_affiche=1


Prikačeni fajlovi
 
0

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2017. u 14:02 - pre 81 meseci
Citat:
mr Jozza:
Kad su moji pravili kuću '83-će, centralno grejanje je projektovano za -18℃. Lokacija je Surčin, gde u ovoj tabeli stoji -13℃. Da li se nešto promenilo i kad?


Tada je na snazi bio odgovarajući standard, nisam inž. termotehnike, ali jeste kolega sa faxa koji je radio proračune toplotnih gubitaka za kuću mojih roditelja. Spominjao je neki DIN, ne znam domaću oznaku.


Citat:
Cronnin:
Moguće. Ovo je iz Pravilnika o energetskoj efikasnosti iz 2011. I klima se menja, a i imaju se bolji-precizniji podaci. Pitanje je i odakle im taj podatak iz 1983. Moguće da je tada bila preporučena (lupam sad) -15℃, ali da su tvoji tražili -18℃



Pisao sam ovde svojevremeno, i Beogradske elektrane su promenile režim grejanja (od sezone 2015/16 čini mi se) zbog nekih izmena u propisima. Instalisanu snagu nisu računli za Tsp=-18, nego za -12, i skladu sa tim su nama kojima imamo kalorimetre smanjili onaj fiksni deo koji plaćamo cele godine (smanjila se anagažovana snaga zbog prelaza sa 90/70 na 70/50 - ako se dobro sećam informacije).

P.S. Sada sam našao da garantuju grejanje do -15.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2017. u 14:24 - pre 81 meseci
Citat:
Skopljan4e:
PdesignH je 100% moc klime al vezano za temperaturu a ta temperatura odregjhena je za svaku zonu sa TdesignH koji za Umerenu zonu iznosi -10C.
Znaci PdesignH je maximalna moc uregaja al na -10C.
Ako je maximum na -10 onda logicno da kad se izmeri na toplije temperature kao sto je primer -7C (Najcesci Tbiv) tada ce klima raditi i Rasterecenije.
Utvrdili su da to rasterecenje treba da iznosi 12% ili da bude najvise 88% snage na Tbiv jer bi za plus 12% dostigla tih 100% na -10C.
PdesignH se zove i FULL Load


Sve to stoji,sve smo to procitali na raznim linkovima o tome kako se sve to radi na eurovent.

Kako ti komentarises onu situaciju sa novom nocriom x gdje klima max moze da potegne daleko preko vrijednosti pdesign na eurovent.
Ta situacija sa nocriom x se ne uklapa sa ovih 88%.

 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja04.09.2017. u 14:37 - pre 81 meseci


Evo ga ,po euroventu pdesign je 3,5 kw.
To se fino uklapa sa tbiv 3,1 kw....to dodje nesto slicno 88%
Ali se ne uklapa nikako u TOL na -15 od 3,8 kw

Da ne spominjem da se ne uklapa ni izdaleka u tabelu o maximalnim kapacitetima tog uredjaja.



Meni pdesign tbiv i tol zvuce tako jednostavno za shvatit.
Ali sto onda klime mogu preko toga.

Evo drugi primjer:

Daikin ftx50gv po euroventu ima na -15 TOL 3,24 kw pri cop 1,99.....sto znaci da tad trosi oko 1,6 kw iz uticnice.
Covjek koji ima taj model od prije mi kaze da ta klima i na -7 i na -15 ...itd.....moze da povuce 2,5 w iz uticnice

Ja to nisam izmjerio jos,samo sam dobio takvu informaciju,ali ne znam zasto bi neko lagao.
Ja jedva cekam zimu da provjerim taj podatak.

Onda cemo znat iz prve ruke moze li daikin jos jace grijat od onoga sto je navedeno na eurovent.
Nadam se da ce i ostali provjerit svoje klime.

Fujitsu nocriu sam odavno provjerio.
Ono sto pise u spec kao max power input oko 3000w iz uticnice.
Nocria to moze da potegne bez obzira sto je vani i -15 ...koliko god......samo moras da iskljucis economy,moras duvanje postavit u Hi,i zadat koji stepen vise......i ona je za tren na 3000w iz uticnice :)
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6387585 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.