Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6357730 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nenad-ynwa
Pancevo

Član broj: 335543
Poruke: 91
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.11.2017. u 08:33 - pre 78 meseci
Citat:
anon3017188:
Citat:
SG kamikaza:
Kepo je u moru budzevina,sasvim pristojan kotao na pelet.
Cak stedljiviji od nekih drugih resenja na isto gorivo.


Ja sam i preporucio da kupi Kepo.Nema boljeg resenja za tu kolicinu para.Nisam uspeo da ubedim prijatelja da treba da pazari kotao Kepo od 15 kw !!! Imao je lose iskustvo sa predhodnim kotlom, jer je jako star kotao koji ima losu efikasnost.Ali nije tu samo problem efikasnosti kotla vec je tu problem i odzak koji je naknadno zidan i precnika 210 mm.Moje misljenje -- to vuce i izvlaci mnogo toplote -- svaki kotao ima fabricki zazor koji korisnik nema mogucnost da zatvoria a takav odzak ima "cug" koji odnese svu toplotu kada zahladni, odnosno velika razlika u temperaturi ali i sam sistem razvoda radijatora je nesto specifican.
Inace ima izolaciju 10 cm stiropora i EXTRA pvc stolariju a prostor za grejanje je oko 130 m2.
Pratimo situaciju sta se desava ...........


Dobro si ga savetovao,kao sto vidis u potpisu i ja koristim Kepo.odlican kotao,manja kvadratura ali i manja izolacija. Mogao je ladno da prodje sa 15kw,meni je na primer prosle zime kotao uglavnom radio u 2-3 brzini,otprilike 7-8kw(kotao ima 5 brzina i radi u 5 dok ne dostigne zadatu temp. potom ulazi u modulaciju,kao klima) Na trenutnoj temp (5°c)kad dostigne zadatu temp, radi u modulaciji,sto je manje od 1 brzine,kao kod klime quiet. Ali ove godine grejem 35m2 manje na pelet,to mi pokriva klima

Sto se tice economi kod mene,ja sam ga skoro iskljucio,na ovoj nizoj temp mi je konfornije bez njega,drzim na auto fan,i ne primecujem da se klima zalece,cak i kad otvorim prozor ispod klime da se izluftira.
Kepo kotao 15kw-trokraki mesni ventil, pumpa u kotlu
100m2(trenutno grejem 60m2,ostalo klima), 5-ica stiropor,
na ploci 10cm vune
Sobni termostat Q7,dnevna 21-22c, nocna 19-20c
Trenutno ugasen sobni, kotao juri zadatu temp(
modulacija),postavljene termo glave- mnogo
bolje grejanje. Temp u kuci 21-24c
+
Fujitsu llcc 12btu (35m2 dnevna sa trpezarijom i kuhinjom)
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.11.2017. u 09:10 - pre 78 meseci
Sinoc mi nije prosla poruka, evo sad:

Stavi na Medium brzinu i videcete kako klima treba da radi! Kada je na Medium ona modulira na Low ili Medium, NE MOZE da ode u Quiet. Quiet ne sluzi apsolutno nicemu sem mozda na hladjenju ako se spava u istoj prostoriji gde je klima, zbog buke i zdravlja. Na grejanju, klima MORA da duva da bi grejala. Na Quiet brzini je najlosiji COP jer toplota koja je na izmenjivacu ne moze da se prenese na vazduh pasivno, mora da mesa vazduh.
Ja grejem tako 5 sezona i nema greske. Evo sad je setovana na 22c, unutra 23c, ko kaze da Eco mod obara temperaturu za stepen-dva?
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.11.2017. u 09:31 - pre 78 meseci
Pise u uputstvu.Kod mene obori za 1 stepen.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.11.2017. u 10:17 - pre 78 meseci
Citat:
Nenad-ynwa:

Mogao je ladno da prodje sa 15kw,



Evo sada vidim da imas kotao.Pricali smo i o TP i to sam predlagao da kupi i novac nije bio problem.Najveci problem je bio , kako da dopres do coveka , kako bi on shvatio da njegov objekat moze da zagreje sa manje KW.Predhodno iskustvo sa manje efikasnim kotlom je kod njega pravilo zbrku u razmisljanju.I njegovih 130 m2 za grejanje su realno manji 15-20 m2 ali ljudi vole da malo zaokruze.Drugo -- postavio je termo glave svuda i sobe od 13 - 14 m2 po nekom mom misljenju nece biti veliki potrosaci toplote.Te sobe realno imaju potrebu za par sati grejanja , jer termo glave ima da pozatvaraju ventile.Sa takvom izolacijom bice akumulirana toplota u zidu a velica soba je mala....... itd.
Prvo sam predlagao da razmisli TP 14 kw , pa Kepo 15 kw i zavrsili smo na 20 kw.Solidan kotao ali sam ipak mislio da odaje manje toplote u prostor gde se nalazi.

Imam i komsiju koji se uselio ove godine i covek odradio podno grejanje.Moram da dodam -- radili su masinsku kosuljicu poda -- ljudi ja nisam video lepse i bolju odradjenu kosuljicu -- prosto da se izujes kada ulazis u kucu,kao da ti nije potreban ni parket,plocice...i sl.Sve je odradjeno po PS i jako su lepe plocice i sve je ludilo.ALI....kupio kotao na struju 6-12-24 kw i krece sa pricom " Elektroliti "-- usteda,to je extra.....itd.Tu se sva prica zavrsava jer tesko da mozes u startu da nekome objasnis da gresi.Nema spoljnu izolaciju, jer vecina koji prave kucu, na kraju gradnje ostanu bez para, tako da prognoziram da ima da IZGORI od racuna i placanja.Za sledecu godinu prognoziram postavljanje izolacije a tek one tamo godine shvatice da mora i kotao na struju da menja.
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.11.2017. u 10:51 - pre 78 meseci
Pre par dana sam se potrefio u "W.. W..." prodamnici,gde ulazi mladic da se raspita za neki konvektor sto stoji u izlogu...~16000 dinara kosta.
Prodavacica od ~25 godina se rapita za kvadraturu,i kao ovaj od 2kw je najbolji,PO PROSPEKTU jer eto tako pise.

Ja se sve ujedam za jezik da precutim,i nadam se da je usao da samo malo poprica sa devojkom. Tako i da ti elektroliti nisu nista cudno...,veruju ljudi u svasta sto im se nakiti.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.11.2017. u 11:55 - pre 78 meseci
Sta te to cudi, tamo se prodaje sve a prodavci nijednu materiju ne poznaju dobro. Za njih je klima visa matematika. Ja sam drzao prodaju i servis racunara, covek dodje da kupi, prvo sto ga pitam za koju namenu, on mi objasni, ja mu predlozim i sklopim po meri. A danas se prodaju gotove konfiguracije i nemaju pojma sta da ti prodaju pa posle slabo ili bacis pare za nesto jako sto se ne koristi. Zato mrzim te svastarske radnje kojima je samo trgovina delatnost sa nula znanja.
Inace, ljudi koji me znaju i danas dolaze po savet ili radimo preko Fejsa, predlozim im najbolje za neki novac, poruce online jer je jeftinije, ja im sklopim, sredim i ljudi uvek zadovoljni.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

kibo68
Bgd

Član broj: 334968
Poruke: 374
*.mbb.telenor.rs.



+21 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.11.2017. u 12:11 - pre 78 meseci
Citat:
djalf:
Sinoc mi nije prosla poruka, evo sad:

Stavi na Medium brzinu i videcete kako klima treba da radi! Kada je na Medium ona modulira na Low ili Medium, NE MOZE da ode u Quiet. Quiet ne sluzi apsolutno nicemu sem mozda na hladjenju ako se spava u istoj prostoriji gde je klima, zbog buke i zdravlja. Na grejanju, klima MORA da duva da bi grejala. Na Quiet brzini je najlosiji COP jer toplota koja je na izmenjivacu ne moze da se prenese na vazduh pasivno, mora da mesa vazduh.
Ja grejem tako 5 sezona i nema greske. Evo sad je setovana na 22c, unutra 23c, ko kaze da Eco mod obara temperaturu za stepen-dva?




I ja sam već nekoliko puta pisao da economy obara 1-2c od setovane. Provereno .

I za brzinu fana sam rekao da je najbolja treca crta(medium),eventualno ako je manji prostor i dobro izolovan može i low.
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.11.2017. u 12:24 - pre 78 meseci
Jesi amperisao kompresor?
 
0

ddanijel
Danijel D
It-Srb

Član broj: 2714
Poruke: 639



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.11.2017. u 12:45 - pre 78 meseci
Citat:
kibo68:

I ja sam već nekoliko puta pisao da economy obara 1-2c od setovane. Provereno .

I za brzinu fana sam rekao da je najbolja treca crta(medium),eventualno ako je manji prostor i dobro izolovan može i low.



Ja u ovom slucaju (posto se kod mene to ne desava) mogu da pretpostavim da se radi o lose izolovanim objektima posto klima u ECO modu u tom slucaju napravi vecu temperaturnu razliku u sobi/kuci zbog manjeg protoka vazduha (limitiran unutrasnji fan).
Kod mene i kada iskljucim klimu da bi pala temp u kuci za 2c treba da prodje minimalno 10h, a prebacivanje fan sa auto na medium ili high sto neki rade samo pokazuje to o cemu rekoh za velike toplotne gubitke u objektu.
Kod mene sam u rezimu grejanja testirao klimu na quiet, cisto me zanimalo da li ce u kuci i dalje biti ista temp, i temperatura je identicna samo sto kao sto neko rece u tom rezimu klima ulazi u losije iskoriscenje zbog slabije razmene pa samo iz tog razloga mi nije u quiet, a ne sto ce u kuci biti hladnije.
Ocito ja i nexteen nismo reper, treba imati neizolovanu kucu izgleda, posto su ljudi navikli i dalje da zive u neizolovanim i neomalterisanim kucama, stavljaju 18tice i kukaju kako im lose ovo lose ono.

devetka , interval na slici je 2h , aktivan ECO mode, pik kod ukljucenja ide do oko 600w i spusta do oko 320w i tu drzi do gasenja.

 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.11.2017. u 13:02 - pre 78 meseci
Citat:
ddanijel:
Kod mene i kada iskljucim klimu da bi pala temp u kuci za 2c treba da prodje minimalno 10h, a prebacivanje fan sa auto na medium ili high sto neki rade samo pokazuje to o cemu rekoh za velike toplotne gubitke u objektu.
Kod mene sam u rezimu grejanja testirao klimu na quiet, cisto me zanimalo da li ce u kuci i dalje biti ista temp, i temperatura je identicna


Pa kolika ti je ta kuca, ako treba 10 h da se temperatura spusti 2 C , posle iskljucenja klime koja je grejala sa FAN Quiet u modu Ekonomik ??? Znaci ti grejes kucu klimom sa postavkom FAN Quiet ?
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.11.2017. u 14:07 - pre 78 meseci
Nisam siguran da sam negde na temi procitao da neko zivi u neomalterisanoj kuci,bez izolacije....jednostavno,niko nikome ne moze da bude reper. Dve kuce radjene po istom projektu,se razlikuju uvek,barem minimalno...a ne dva nezavisna odvojena razlicita objekta.
Nemoj se glupirati i pricati besmislice.

Kolika je ta kuca,izolacija,gubitci.., na kojo spoljnoj t ne pada unutrasnja tih 2°....

Meni je evo danas na spoljnih 6° unutrasnja t po postizanju zadate temperature pala 0.5c za 3.5h(ne grejem se klimom).....ako moze komentar za moju izolaciju(dobra-nije) za kucu 130mkv.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.11.2017. u 14:13 - pre 78 meseci
Zavisi to i od vrste grejanja, radijatori zagreju bolje zidove pa imas nesto snage u njima. Tako je i kad se ima dobra izolacija (10-15cm zidovi i tavan). Ja koji imam svuda 5cm imam vece gubitke. Zato je u planu jos 10cm vune na tavan jer sad samo to mogu da uradim, fasada je gotova od 2010-te. Meni Auto ne radi dobro na LGC, zato ga ne koristim.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.11.2017. u 14:14 - pre 78 meseci
Citat:
ddanijel:

devetka , interval na slici je 2h , aktivan ECO mode, pik kod ukljucenja ide do oko 600w i spusta do oko 320w i tu drzi do gasenja.



Tek sada primetih ovaj grafikon.Svaka cast , jesi se potrudio.Nego moram da primetim da ti imas bolje rezultate nego Fujitsu.Evo pogledaj na strani br 2 sta kaze Fujitsu ...

http://www.frigotrade.hu/websh...ical%20manual%20(4,7%20MB).pdf

Vidis da Fujitsu kaze da temperatura se " pegla " i da to nije NIKADA ista temperatura.Zato i postoje ovi " valovi " u rezimu Ekonomik.Znaci postoji oscilacija u radu koji su predstavljeni kao na slici.Fujitsu jos i kaze da ce temperatura biti 1 C niza od zadate -- jasno je da u tom rasponu klima radi i u tom radu ima " slobodu " da oscilira za ceo 1 C.Nije potrebno da klima " juri " zadatu temperaturu i drzi zakucanu zadatu vrednost.Svi mi znamo koliko su klime osetljive na promenu temprature u prostoru i da jako brzo reaguju i zato je sa opcijom Ekonomik uredjaju pruzena mogucnost da osciluje-pegla temperaturu u rasponu od 1 C.Jos je veci problem sto te oscilacije su kod takvog uredjaja kao sto je klima jer ona uduvavanjem vazduha greje -- to znaci da taj vazduh ima promenjivu temperaturu gde uredjaj ima slobodu da " pegla " za ceo 1 C.
Svako preporucuje za grejanje sto precizniji termostat i da vrsi ukljucenje - iskljucenje u sto manjem odstupanju a kod klime je to jos veci problem jer duva i vazduh giba........
Meni je ovo sve jasno jer taj mod Ekonomik , utice lose na konfor i to PROHLADNO - PROMENJIVO duvanje meni nije korisno.Mnogo je bolje zadati 22 C i klima se trudi da drzi zakucanu temperaturu od 22 - 23 - 24 C....... ko kako voli.

E sada to forumski lepo zvuci,ti zadas 23 C a klima zakuca temperaturu na 22 C .EXTRA , pobedio si Fujitsu ..........
 
0

ddanijel
Danijel D
It-Srb

Član broj: 2714
Poruke: 639



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.11.2017. u 14:46 - pre 78 meseci
vise puta sam objasnio kako radi ECO mode ali i dalje se provlaci zabluda da ona tad duva "prohladno" .
To uopste nije tacno. Drugo merenja koja radim su na vise tacaka u kuci i nisam ja rekao nigde da ako zadam 24 onda drzi strogo 24 nego sam rekao da nema nikakve razlike u temperaturi da li je klima u eco ili normal modu.
U mom slucaju klima mi je podesena na 24c, u kuci mi je 25c prosecno +/- 0.5c , i kakav grafikon dnevne temp imam sa normal modom takav je i sa eco, razlika bude na nivou statisticke greske.
Kuca mi je izolovana sa 8-13cm stiropora spolja kako gde, podrum ispod koji se greje, potkrovlje izolovano i ploca izolovana iznad tako da mi se zidovi i plafon ponasaju kao akumulatori toplote.
Pola kuce ima i podno grejanje + radijatori vezani na centralni sistem. Dok je napolju iznad 5c najcesce rade samo klime, kada ode blizu nule ili ispod nule tad se deo energije obezbedjuje lozenjem, mada do -15c bez problema mogu samo klime provereno.
Podno je u pola prizemlja (1 soba,hodnik,kupatilo) i tu je podeseno da se odrzava temperatura poda na 25-27c tako da cisto ne bude hladno pod nogama (najvise zbog kupatila).
Izmedju ostalog pored svega vezano za merace temperature , potrosnje (grafikon iznad) imam i flir one termal kameru koja je lepo posluzila da se minimizuju toplotni gubici i kuca dovede u red.
Sve sto sam napisao ranije je bazirano na merenjima i konkretnim podacima koji se loguju godinama unazad.
Nemam ja sta da pobedim Fujitsu i nigde nisam napisao da grejem kucu u quiet, rekao sam da sam PROBAO i da radi posao i u tom modu ali sam napisao i zasto ne koristim isti.
Inace pitanje "kolika ti je kuca kada padne za 2c" nije tehnicki ispravno jer nebitno da li je 50 ili 500m2, bitni su toplotni gubici .
U mom slucaju u kuci mi je sad 25c, sad da ugasim sve vidove grejanja (spoljna je oko 9c trenutno, nocu oko 5-6c) u narednih 12sati u kuci nece spasti temperatura ispod 23c jer imam akumulaciju u podu,zidovima, plafonu.

edit:


dodao sam slicicu na koju se pozvao anon,
ovo je za cooling , za heating nigde nisam nasao da je temp shiftovana za 1c po defaultu (mozda ima i ovde ali ne vidim iskren da budem)
Ne kazem da mozda nije ali ako neko nadje neka prilozi podatak ovog tipa kao sto je za hladjenje.



[Ovu poruku je menjao ddanijel dana 15.11.2017. u 16:05 GMT+1]
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.11.2017. u 15:11 - pre 78 meseci


Pa sto ne kazes odma, kotao + radijatori i ostalo.Vidi pa pitaj majstora koji je radio grejanje kod tebe, sta on misli o kvalitetu rada sistema grejanja ako termostat oscilira i ima vodjenje rada u oscilovanju od 1 C , od zadate temperature.

Citat:
[url=/p3793284]ddanijel
mada do -15c bez problema mogu samo klime provereno.


I sta kazes , do - 15 C , klime greju tvoju kucu.

Citat:
ddanijel
dodao sam slicicu na koju se pozvao anon,


Proveri pa javi sta kaze za grejanje,mozda ja nisam upravu ? Ocigledno da ne znas , kako to stvarno funkcionise i sta znaci ECONOM. mod , to imas i kod gasnog kotla i jos kod nekih uredjaja......A onaj tvoj grafikon ti nije tacan, jer klima ne radi tako u rezimu Ekonomik.



 
0

ddanijel
Danijel D
It-Srb

Član broj: 2714
Poruke: 639



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.11.2017. u 15:19 - pre 78 meseci
Ne znam cemu ovakav ton, i nema sta da kazem kotao radijatori kamioni avioni jer se trenutno grejem klimama.
Desavalo se prosle zime da se greje i na -15 samo klimama. Naravno -15c bude nocu par sati, dnevna u nasem podneblju je uvek relativno blizu nule i kuca sa zidovima i dobrom izolacijom dobro iskompenzuje.
Ja tebi lepo kazem da si se pozvao na pogresan grafikon koji je za hladjenje i lepo rekoh da ja ne vidim za grejanje.
Isto tako citiram te:
"Zato i postoje ovi " valovi " u rezimu Ekonomik"

Pa ti valovi postoje i u normal modu IDENTICNI, pogledaj lepo grafikon imas ispod normal, iznad je economik, nema nikakve razlike.
Ljudi su lepo pojasnili da se radi samo o 1c pomerenoj temp i limitiranoj snazi kompresora (za koju celo vreme i pricam), ali ne, tebi ne valja, duva prohladno, lose utice na komfor itd...

Ajde samobanovacu se odavde, nema potrebe dalje da ulazim u raspravu na ovom nivou :)
Pozdrav tebi i tvojim sledbenicima u uvlakacima , uzivajte .

edit:
nisu majstori radili grejanje jer nisam mogao da nadjem normalnu glavu koja ce odraditi i povezati cak ni trokraki ventil jer po njima "to ne treba" tako da sam bio primoran da ceo sistem sam povezem i odradim vodjenja temperature i ostalo.
A grafikon da nije tacan, ako si spreman da stavis 1000e na sto da organizujemo prezentaciju. Opremu koju imam za merenje kosta vise nego ta klima koju meri. Nisam ja crtao grafikon nego je automatski izvucen iz akvizicije podataka koji se salju na server svakih 10sec.
Mislim smesan si, ne znas kao prvo ni cime se bavim ni sta imam od opreme, kada bi se jednom ti i ja upoznali uvideo bi svoju gresku ali do tad niko t ine brani da zivis u neznanju i da mislis da onaj grafikon potrosnje nije u eco modu , bravo :D
Ulepsao si mi popodne.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.11.2017. u 15:27 - pre 78 meseci
Citat:
ddanijel

Pa ti valovi postoje i u normal modu IDENTICNI, pogledaj lepo grafikon imas ispod normal, iznad je economik, nema nikakve razlike.
Ljudi su lepo pojasnili da se radi samo o 1c pomerenoj temp i limitiranoj snazi kompresora (za koju celo vreme i pricam), ali ne, tebi ne valja, duva prohladno, lose utice na komfor itd...



Pa zar tebi nije jasno da na toj slici -- Uporedjuju rad mod NORMAL i mod EKONOMIK.Zar ti nije jasno da ti pokazuje da se rad EKONOMIK razlikuje u radu i prikazan je kao " val " , gde pokazuje dopustanje u oscilovanju temperature u odnosu na mod NORMAL gde ces ostvariti zakucanu temperaturu( zato je tu ravna linija).To je slika za objasnjenje opcije Ekonomik a nije slika koja pokazuje kako radi Inverter klima.Dovoljno da napravis razliku i da ne poistovecujes te dve slike, jer nisu objasnjenje za isti rad.
Sustina je da Ekonomik mod ima raspon i oscilovanje u radu ( VAL) a da tvoj grafikon pokazuje konstantan rad.Zato tvoj grafikon nije tacan.
To je osnova kod svakog grejanje .
 
0

ddanijel
Danijel D
It-Srb

Član broj: 2714
Poruke: 639



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.11.2017. u 15:30 - pre 78 meseci
Ti si druze nepismen i ne znas da gledas grafikon, izvukao sam sliku i pokazao ti.
Ravna linija je ZADATA, ispod nje je normal mode isto valovit, iznad je ECO isto valovit .
Pokri se usima molim te , ako si nepismen nemoj i druge navoditi u zabludu. Uzmi jos jednom pogledaj grafikon pa ces videti da gresis. Vidi gde pise normal operation i gde je linija, koju tacku oznacava i videces da su normal i economic identicni samo sa pomerajem 1c.

Bruka.... mene bi bilo sramota zaista. (ako zelis da ti uvelicam jos onu sliku sa eco i normal pa mozda i vidis? )
 
0

ddanijel
Danijel D
It-Srb

Član broj: 2714
Poruke: 639



+10 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.11.2017. u 15:40 - pre 78 meseci
A sad vidim da uporedjujes onaj rad oko temperature i odrzavanja sa mojim grafikonom?
Druze mesas babe i zabe, moj grafikon nije temperatura, nego potrosnja klime iz 220v mreze.
Znaci tek mi sad jasno sa kime sam se ja upustio u raspravu neku.
Uporedjujes 2 neuporedive stvari, zatim onaj grafikon iz pdf manuala lose posmatras i prezentujes kako je u normal modu ravna linija.
Uzmi malo bolje pogledaj i procitaj i ono moje sta sam pisao pa mozda nesto i naucis.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja15.11.2017. u 15:56 - pre 78 meseci
Potrosnja struje ne moze biti zakucana vrednost ni u modu NORMAL a kamoli u modu EKONOMIK.Jednostavno inverteri tako ne rade .Ti pokusavas da nam kazes da je potrosnja struje konstantna.
Taj mod EKONOMIK imas i kod drugih uredjaja koji se koriste za grejanje.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6357730 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.