Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preblem sa Retro pojacalom!

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Preblem sa Retro pojacalom!

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 36535 | Odgovora: 216 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

michabass
milan jovanovic
smederevo

Član broj: 117154
Poruke: 370
77.46.243.*



+10 Profil

icon Re: Preblem sa Retro pojacalom!08.03.2008. u 13:08 - pre 196 meseci
Dule evo ti jedna fora:
koliko snage izdražava stvarno možeš da izmeriš ako mu dovedeš signal od recimo 50Hz napravljen u Sound Forge-u i meriš napon na njemu. postaviš instrument na AC opseg i rezultat pomnožiš sa samim sobom i podeliš sa impedansom zvučnika (P=UxU/R). Nemoj da preteraš sa trajanjem ovakvog opterećenja može zvučnik lako da se ošteti sa ovakvim sinusnim signalom. Naravno zvučnik treba da bude montiran u kutiju, inače free air merenje nije realno, na mnogo manjoj snazi će da dostigne svoj mehanički maksimum...
Sa tim integralcem se ja ne bih zezao...
Milan Jovanovic, Karadjordjeva 18/7, 11300 Smederevo, +381631049931
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Preblem sa Retro pojacalom!08.03.2008. u 13:29 - pre 196 meseci
Pa,ne bih ni ja... Pravio sam ovaj kit davno pre,sada sam ga pronasao... Ali vuce 7.5A! Nemam ja takav trafo... A,i ne znam kako da ovo vezem u most... Jel ima neko predlog za pojacalo za woofer?
Probacu to ako budem mogao... Ne bih da rizikujem da ga pokvarim.. Nije mi mnogo bitno koliko je jak,samo da znam koliko pojacalo da pravim onda za njega...
@michabass
Jel orginalna verzija ovog zvucnika ima dva izvoda?
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Preblem sa Retro pojacalom!08.03.2008. u 17:22 - pre 196 meseci
Sad sam se iznervirao... Pa,michabass,kako ja onda da pravim ovoliku kutiju za zvucnik od 50W??? Pa,jadan nece znati sta ga je snaslo! Da ja malo smanjim dimenzije kutije,a? Da bude malo niza barem... Znam da ne moze to tako od oka,ali deluje mi kao da je ovo preveliko,a vec sam isekao sve,kao sto znas... I sto vise citam o dampingu sve manje razumem! Jedan prica ovo,drugo ovo,treci neke nebuloze... Procitao sam cak negde da bas reflex kutije ne trebaju da se dampiraju,kaze covek ne stavljaj nista unutra?! Pa,bolje da zvucnik stavim u bure... Pa,sam procitao da se sundjer nikako ne stavlja preko puta zvucnika?! A,drugi pise da se ne stavlja na stranice???! Znaci ne stavlja se nigde! Nisam bio lenj kao sto vidis,aj mi sad ovo malo razjasni,zato sto sam se bas iznervirao...
Dakle,moja pitanja su:
1. Da li da smanjujem kutiju,i ako da koliko i gde?
2. Sta da radim sa dampingom?
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-2.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Preblem sa Retro pojacalom!09.03.2008. u 17:07 - pre 196 meseci
Mislim da je naslov bio Preblem sa Retro pojacalom!

Ovde vidim sve osim Preblema sa Retro pojacalom.

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Preblem sa Retro pojacalom!09.03.2008. u 19:22 - pre 196 meseci
@zeoN_Rider
Cemu taj komentar? Ne razumem... Ako cemo vec tako,top tema na ovom forumu koja ima 20 i kusur strana,posle 5-6 potpuno gubi temu razgovora... Mislim da ovde nema mesta glupim komentarima...
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-4.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Preblem sa Retro pojacalom!09.03.2008. u 20:00 - pre 196 meseci
Ma samo sam mislio da posto si ti poceo temu jer imas problema sa pojacavacem, zasto siriti temu na zvucnu kutiju tj. drvenariju, dimenzije itd.

Zamisli neko ko pocinje da pravi taj pojacavac i taman misli da ce na narednoj stranici biti nesto novo u vezi projekta, a ono pocinje prica u vezi zvucnika!

Inace mislim da moj komentar nije ni malo glup, zasto trovati temu drugim stvarima?!

Ili osim preblema sa Retro pojacalom, nemas jos nekih problema.

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Preblem sa Retro pojacalom!09.03.2008. u 20:23 - pre 196 meseci
Dobro shvatio sam,izvinjavam se svima sto sam napravio stamparsku gresku u nazivu teme! Sta,hoces da zamolim moderatore da isprave?!
Ja to vidim ovako: Neko ko pocne da pravi ovaj pojacavac,ce naci prvo sve sto mu je potrebno u vezi njega,pa ce pronaci i odgovarajuce predpojacalo za njega,a na kraju krajeva i zvucnike,tj.zvucnicke kutije! Zasto da ne? All in one!
Mogao sam ja da otvaram novu temu za svaku od ovih stvari,ali zasto zatrpavati forum tako? Glupo je...
Ako imas (imate,ne znam da li treba da persiram) nesto da dodas vezano za temu,bio bih zahvalan,ako ne nema potrebe za ovim...
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-4.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Preblem sa Retro pojacalom!09.03.2008. u 20:53 - pre 196 meseci
Ma ne moras da mi persiras s obzirom da sam veoma mlad tek 5o godina, zanaci pola veka!

Koliko ja znam konstruktor ovog pojacavaca je sigurno sve proverio vise puta pre nego sto je to postavio na svoj sajt.

Inace ni on nije bas tako "mator" koliko ja znam.

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Preblem sa Retro pojacalom!09.03.2008. u 22:00 - pre 196 meseci
Izvinjavam se,ali nigde ne pise da imate 50 godina. Proverio ga je naravno.. Samo se lepo sklopi,upali i ono tako radi iz prve... Vaspitanje mi ne dozvoljava da se svadjam sa starijim od sebe,tako da prekidam ovu diskusiju.
@michabass,na tebe cekam...
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Preblem sa Retro pojacalom!09.03.2008. u 22:15 - pre 196 meseci
Niko ne treba i NECE da se svadja... barem dok ja budem imao mogucnost da to kontrolisem. Vec sam jednom u ovoj temi apelovao za drugarski odnos i sve sto uz to ide.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-4.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Preblem sa Retro pojacalom!09.03.2008. u 22:21 - pre 196 meseci
U potpunosti se slazem i uvazavam.

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Preblem sa Retro pojacalom!09.03.2008. u 22:31 - pre 196 meseci
Takodje... Izvinjavam se 10XB,ne znam zasto dolazi do toga...
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Preblem sa Retro pojacalom!15.03.2008. u 18:57 - pre 196 meseci
Jel stranice kutije (mislim na unutrasnje) moraju da budu glatke?? Meni su malo hrapave,pa da li moram da ih smirglam...
 
Odgovor na temu

michabass
milan jovanovic
smederevo

Član broj: 117154
Poruke: 370
212.200.203.*



+10 Profil

icon Re: Preblem sa Retro pojacalom!15.03.2008. u 22:34 - pre 196 meseci
Dule jel ti to ozbiljno??
da šmirglaš kutiju iznutra? a čemu bi to pomoglo? da "klize" zvučni talasi šta li?
come on, use your head...
S ovakvim pitanjima ne znam baš da li te neko na forumu shvata ozbiljno...

Nego reci ti nama dokle si stigo sa Retrom? jel imaš kutiju, da li si uradio finiš i tako to? Mogo bi da zalepiš neke slike ovde da vidimo svi rezultate...

Milan Jovanovic, Karadjordjeva 18/7, 11300 Smederevo, +381631049931
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Preblem sa Retro pojacalom!16.03.2008. u 09:13 - pre 196 meseci
Retro je na pauzi... Uradio sam predpojacalo,kutiju za woofer,plocicu za woofer,kupio sam skretnicu za woofer,jos malo,pa cu da zavrsim skretnice za one SBX zvucnike... Uradio sam napajanje za sve (predpojacalo,pojacalo,ventilatore...) osim za woofer... Retro sam malo cackao,pa su mi pregoreli izlazni,ali cu to srediti,pa cu tad kupiti i delove za drugi kanal... Pa,polako ne mogu sve da stignem,moram da idem u skolu ponekad... A,iskreno,odlazem malo pravljenje kutije za Retro...to bas mrzim da radim... Okacicu slike kad budem uradio nesto konkretno,necu polu gotove proizvode da kacim...
Sto se tice onog mog glupog pitanja... To sam i ja isto pomislio,sta ce da bude sa talasima,pa sam se onda setio necega... Koliko ja znam medijapan je glatak kao bebina guza... A,on se dosta koristi za zvucne kutije... Sta rade zvucni talasi u kutiji od medijapana?? Da li ce sada neko na forumu da me shvati ozbiljno...
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
93.86.39.*



+20 Profil

icon Re: Preblem sa Retro pojacalom!28.06.2008. u 22:10 - pre 192 meseci
Aj dule kada se vratis sa mora ubaci slike retro pojacala i napisi u cemu je bio problem ako ti nije tesko...
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Preblem sa Retro pojacalom!15.07.2008. u 09:13 - pre 192 meseci
Rado,ali Retro nece biti kod mene celo leto ja mislim,a nisam ga slikao pre...
Sto se tice problema,mislim da je glavni problem bio u hladnjaku... Ako se secas kako sam ja to bio uradio,hladnjak je bio ispod plocice (sa strane bakra),pa sam drajvere termicki povezivao sa njim preko nekih profila...i BIAS diode su mi pravile veliki problem! To je nemoguce dobro izolovati,a da bude dobro termicki spregnuto... To znaci nije dobro prenosilo toplotu,onda je naravno dolazilo do porasta mirne struje,grejanja tranzistora i crkavanja na kraju.. I sto sam vise pokusavao da sve lepo podesim (BIAS i simetriju) brze se sve kvarilo... Sve lepo radi i samo krene da skace mirna struja,ja dok je smanjim crkne neki od drajvera,ali da ne primetrim,upalim opet,pregore izlazni tr,ili mi se desavalo cak da odu shotky diode... Da ne duzim,termicka nestabilnost,ako mogu tako da kazem,je bila problem. Na kraju sam resio tako sto nisam trazio savrsenstvo,nego sam na izlazu imao nekih 500mV (ako se dobro secam,mozda je bilo i malo vise),stavio sam elko od 4700uF i zavrsio... Bolje bi resenje naravno bilo da se ide sa L profilom i 3diode (BIAS) u jednom kucistu da moze lepo da se poveze sa hladnjakom,mada sam ja i drugi kanal uradio isto,ali samo zbog ogranicenja u hladnjacima... Ako neko ima nesto da pita u vezi ovog pojacala stojim mu na raspolaganju. I svima preporucujem da ga prave,velikog je kvaliteta,a nije mnogo skupo za pravljanje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Preblem sa Retro pojacalom!

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11

[ Pregleda: 36535 | Odgovora: 216 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.