Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 804505 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anurada

Član broj: 302155
*.adsl.eunet.rs.



+45 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti20.04.2012. u 11:22 - pre 145 meseci
Pozdrav svima

Ovo je moje prvo iskustvo na forumima. Odlučila sam da definitivno ostavim pušenje. Pušim 19 godina, a sada mi je 32. Ne pamtim baš nepušačke dane. Odrasla sam uz cigarete i teško mi je da zamislim život bez istih. Nekoliko puta sam izdržala da ne pušim, ali to je bilo u nekim posebnim okolnostima (joga kampovi), koji nemaju veze sa realnim životom. Zaista (prividno ili stvarno) uživam u cigaretama. Ja sam tipičan zavisnik, pored cigareta, navukla sam se i na hranu i imam baš velikih poteškoća da kontrolišem svoje potrebe. Ipak, odlučujem se za slobodu. Ne želim da moje telo i psiha kontrolišu mene, već ja njih. Istakla sam datum kada ću prestati sa pušenjem, koji je prošao pre dve nedelje. Izdržala sam 4 dana i opet zapalila. Ali ne želim da odustanem. Moj partner je ostavio cigarete pre 7 godina, tako što se igrom prilika prepušio i cigareta mu se trajno smučila. Nije imao nikakve apstinentske krize, prosto više nije mogao da zapali. Zbog toga, on uopšte ne razume da je meni stvarno teško i da imam krize bez cigareta. Četvrti dan sam posle jedne svađe oko toga sišla dole i ponovo zapalila. Ali ne želim da odustanem, i treba mi vaša podrška. Čitala sam i knjigu Alana Carra, do kraja, i nije mi zapravo pomogla, jer ja to sve već i inače znam, nema tu ničeg novog. Čini mi se da bi meni pomoglo brdo fizičke aktivnosti da ubijem taj nemir koji se javlja bez cigara. Pored toga, pokušaću i da stešem malo od svojih 80 kg i da normalizujem ishranu. Zvuči kao mission impossible, ali eto, od sad, ja krećem ka slobodi. Super je ovaj forum, mnogo mi zanči čitanje vaših iskustava. Još imam jedno pitanje za vas. Da li je neko pri odvikavanju imao problem sa konstipacijom? Svaki put kad sam pokušavala da prestanem s pušenjem i pored gomile fizičke aktivnosti (ujutru joga, šetnja, poslepodne trčanje 5-6km), jednostavno ne mogu da rešim problem zarvora i neprestane nadutosti, kojih nema kada pušim.
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti20.04.2012. u 15:23 - pre 145 meseci
@anurada... Dobrodosla!
Cestitam na odluci!
 
Odgovor na temu

lucijaken

Član broj: 300920
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti20.04.2012. u 23:03 - pre 145 meseci
Za dorucak pahuljice sa mekinjama i lanom...i sve ce biti u redu!
 
Odgovor na temu

anurada

Član broj: 302155
*.adsl.eunet.rs.



+45 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti21.04.2012. u 08:14 - pre 145 meseci
Hvala na savetu Lucijaken. I inače jedem jako puno vlaknastih stvari, ali ne pomaže baš. Jutros nije bilo uz kafu cigara i stolica je izostala, počeo je taj odvratan naduti osećaj, tromost, koje mi zapravo najviše smetaju. Ne nedostaje mi cigara već onaj lep osećaj lakoće i praznog stomaka. Jednom sam izdražala da ne pušim 22 dana i taj osećaj je bio tu i nakon toliko vremena. 22. dan sam popila 4l vode i celo prepodne radila trbušnjake, i kad ni to nije pomoglo, onda sam lepo kupila cigare i pušila sve do juče. Da li je još neko imao slična iskustva? Molim za još saveta, svaki ću isprobati obećavam. Sada idem u prodavnicu po mekinje i lan.
 
Odgovor na temu

Ustvajedna

Član broj: 290045
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti21.04.2012. u 08:42 - pre 145 meseci
Anurada,
tacno znam o cemu govoris. Ja sam dugo odlagala ostavljanje cigareta, samo zato sto sam bila ubedjena da
necu vise moci da idem u wc. Prvih nekoliko nedelja sam imala problem sa opstipacijom, sto me izludjivalo. Razmisljala sam cak i da
opet pocnem da pusim. I onda skontam kako je sve to u mojoj glavi. Kada to skontas i prihvatis, sve se vrati u normalu.
Dobro je to sto jedes dosta vlaknastih stvari, to ce ti svakako pomoci. Narocito su dobri celer i suvo voce.
Pij dosta vode. Bez vode, vlakna mogu samo da pogorsaju situaciju.
Kada kazem da pijes dosta vode, ne mislim da stuces 1 ili 2 litra odjednom, nego kreni malo po malo. Uvek imaj flasicu pored sebe i pij po
nekoliko gutljaja kad god se setis, na svakih 15-20 minuta.
Setnja ce takodje da ti pomogne. Setaj sto vise, koliko si u mogucnosti ili kreni na neki sport ili fitnes.

Ali glavni razlog je u tvojoj glavi. Opusti se, ne razmisljaj o tome, pusti telo da se prilagodi novim uslovima bez dima. Ono ce ti samo reci
kada, sta i kako. Nadutost je 80% posledica psihe, veruj mi. Cim prestanes da obracas paznju, nestace.
 
Odgovor na temu

smurflander
Sasa Taskov
PHP Developer
Nis

Član broj: 97546
Poruke: 70
*.exe-net.net.



+22 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti21.04.2012. u 21:13 - pre 145 meseci
Najvise na cemu treba obratiti paznju prvih dana 'skidanja' je kada cigaretu zapalite zato sto vas je neko iznervirao. MOLIM VAS pazite se upravo toga jer tada Vam se svest smanji i lako potezete za cigaretom da kaznite sebe. Mene je devojka par puta tako izbacila iz takta da sam potezao za cigaretom ali stao sam na stavljanju cigarete u usta bez da je zapalim. Zato sto sam sebi rekao. AMAN, ti si nepusac sada sta ce ti to? Samo sam svoju agresivnost okrenuo prema njoj (cigari) i odmah je rasparcao. Sada vise nemam takvih izleta ali veoma kriticne situacije su kad se posvadjate sa nekim, kad Vam neko od blizih premine ... Akumuliranu nervozu u sebi usmerite na tu cigaretu i glasno i jasno tada recite joj "JE.. S. znam sta zelis." Pozdrav svim nepusacima i iskoristite lepo vreme za setnju u prirodi. Pozz.
 
Odgovor na temu

modesty_blaze

Član broj: 302268
*.amres.ac.rs.



+52 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti23.04.2012. u 11:08 - pre 145 meseci
Zasto sam pusila - da pobegnem od sebe 'napravim zasluzenu pauzu od zivota' , 'da stanem i odahnem: taj trenutak pripada meni' ???????!!!!.

Mrzim to bezanje od dece, muza, kad se skupim i savijem i sva posvetim cemu-CIGARETI?!

Po ceo dan da mislim s kim cu i gde cu zapaliti. Uvece na brzinu polegnem decu da pobegnem da pusim. Uvek nesto zamisljena. Uzas.
Zar mi je to jedino uzivanje?

Ma kakvo bre uzivanje ROPSTVO- najgore i najperfidnije jer je dobrovoljno (da li je) !!!! Kako li je tek jadnim narkomanima..
Kakvo bre uzivanje?! To je prinuda i bezanje.
A ako je to JEDINO UZIVANJE u zivotu NECU NI TO!
ROB!

Neko je lepo rekao - 'KAKO je uzivanje NE PUSITI'.... To sam i zaboravila (23 godine).

Deset dana. I na forumu vidim iste probleme.
Skoro nikom nisam rekla i to je za mene recept , jer me niko ne gleda sazaljivo i mogu da sakrijem krize. Ovako bi sva moja beda bila napolju. Rekoh jednoj osobi sa kojom pijem kafu ponekad i caskam (koja je pusac) da ako hoce i ona da proba pa zajedno pijemo nepusacku kafu. ( i sestri koja je ostavila pre 14 godina). Nikom vise.
Ovaj forum je odlican vid price- neobavezujuci- hvala svima i samo napred ROBOVI da se oslobodimo.

[Ovu poruku je menjao modesty_blaze dana 23.04.2012. u 13:11 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao modesty_blaze dana 23.04.2012. u 13:22 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao modesty_blaze dana 23.04.2012. u 13:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kvrgicka

Član broj: 301368
*.carina.rs.



+48 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.04.2012. u 08:20 - pre 145 meseci
PONOVO SAM POJELA g.... u petak sam ponovo pocela da pusim posle 15dana.Posle prve popusena nije mi se vrtela uopste osecala sam se kao da sam zlato dobila.Definitivno negde u mojoj glavi ja ipak baš moram da pušim!!!Nemam dovoljno snage i energije da istrajem.Možda je vreme da zatražim stručnu pomoć.

Neverovatno koliko mi se mozak preokrene za par dana.Sad kad sam pročitala sta sam pisala ne mogu da verujem da sam to bila ja!!
MORAM DA VAM SE ZALIM.............

DEFINITIVNO ĆU PUŠITI DOŽIVOTNO!!!
 
Odgovor na temu

anurada

Član broj: 302155
*.adsl.eunet.rs.



+45 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.04.2012. u 08:43 - pre 145 meseci
Modesty, skroz te razumem. Ja sam se vrlo slično ponašala. Moje pušenje je bio beg u moj svet. Ujutru kad ustanemo moj partner momentalno pali tv. Mrzim buđenje uz tv. Ali se ja lepo pokupim na terasu u svoju tišinu i na miru popijem kafu i ispušim 2 cigare. Uveče kad mi se dragi vrati sa posla, on lepo sedne pred tv i menja kanale i, naravno očekuje da sedim tamo sa njim i gledam kako on menja kanale. Ne mogu zamisliti goru zanimaciju od toga. Ali sve to nema veze, jer ja lepo uzmem svoje cigare i pušim. Vikendom, dok se davim u kuhinji od posla, on bulji u svoj računar i lepo se zabavlja. Ali šta to ima veze, jer ja lepo izađem na terasu i usičem svoj instant rak pluća. Sad kako više nema cigara, te situacije su mi nepodnošljive. A ima jaaakooo puno takvih situacija. Sad bežim u krevet i čitam. Čini mi se da sam pristajala na mnoge stvari koje mi ne odgovaraju, jer sam imala svoju nagradu koja je popunjavala praznine - naravno, cigaru. Sada nagrade nema i došla sam do toga da moram ozbiljno da preispitam i menjam svoj život. Dragi vidi da se nešto menja, ali mu je teško da me prati. Nije mi toliko fizički teško, čini mi se da lan, mekinje i lagana hrana rade svoj posao, imam manje problema sa zatvorom, mada još uvek nije skroz kako treba. Sada mi se čini da bukvalno moram da saznam ko je ta nova žena koja ne puši. Pokušavam da ostanem uravnotežena, ali primećujem da naviru negativne misli usmerene na partnera. Jasno mi je da ovo nije period u kom treba donositi važne odluke i dođe mi da komisijski spalim svoj mozak. I ispada da je moj dragi kriv za sve, a nije. U stvari, on je divan i ima jako puno argumenata u njegovu korist, samo smo oboje jako jake ličnosti različitih karaktera. Ja pravim kompromise i hoću svoju nagradu, a nagrade nema. J...m ti nagradu. Hoću slobodu. Neću popunjavanje praznina smrdljivim džadženjem. Eto zadatka da sedneš i plačeš. Ipak, mnogima je uspelo, pa uspeće valjda i meni i mojim sapatnicima.
 
Odgovor na temu

anurada

Član broj: 302155
*.adsl.eunet.rs.



+45 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.04.2012. u 09:02 - pre 145 meseci
Kvrgicka,
ako ti nije problem, ispričaj, mi zašto si to uradila? Kako se to desilo, šta se događalo taj dan. Možda ti je neprijatno, jer sada nisi uspela, ali sam sigurna da ćeš pre ili kasnije pokušati ponovo da batališ to granje (kulturan neki forum). Ovo me interesuje iz 2 razloga:
1) Da bi meni pomogla u mom poduhvatu. Ja sam, pre nego što sam se ovog puta odlučila na odvikavanje, prisetila svih svojih neuspelih pokušaja i situacija u kojima sam poklekla, da bih napravila preventivnu strategiju šta ću sada uraditi ako se nađem u sličnoj situaciji. Postoji neka izreka u fazonu: glup uči iz svojih grešaka, a pametan iz tuđih. Ja sad hoću da budem i glupa i pametna.
2) Da bi ti sebi pomogla u tvom budućem poduhvatu.

Unapred hvala na razumevanju.
 
Odgovor na temu

kvrgicka

Član broj: 301368
*.carina.rs.



+48 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.04.2012. u 10:03 - pre 145 meseci
Pa sta da ti kažem....bila sam u nekoj depresiji,sve mi se srušilo u mojoj glavi.Nisam uopšte bila srećna sto sam nepušač pala mi je energija.Nekako mi se čini da čim mi se malo pluća nadišu kiseonika za 10-15dana nepušenja i zaboravim onih prvih3-5 dana mučenja.pomislim valjda lako je to nema veze uspeću drugi put.ili kažem sebi aj jednu samo mada teorijski znam da je to greska,a opet to radim.Inače taj dan (veče)sam imala tel.razgovor na koji se spremam par nedelja već.Nemam snage da obavim, a bitno mi je bilo da toj osobi kažem sve sto mi leži na duši duže vreme.da I trebala mi je verovatno podrška.Kupila sam limenku piva, cigare i počela.....

Finansijska situacija mi je katasrtofa i za sve dane nepušenja nisam uspela da sklonim ni dinar,a to jako puno znači za psihu.

Nemam para da pušim, al eto kupila sam kutiju koju sam juče završila.Jutro s sam kupila novu....ETO TAKO JE TO !!!!
 
Odgovor na temu

anurada

Član broj: 302155
*.adsl.eunet.rs.



+45 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.04.2012. u 10:30 - pre 145 meseci
Kvrgicka
ja sam bila u subotu u nekim napucanim svatovima sa napucanim ljudima. Veeliki svatovi u malom mestu. Svima je jedina briga da paradiraju u svojim novim haljinama, odelima, štiklama, i da se o njima priča kako su bili lepi i da oni pričaju kako drugima šta ne stoji dobro. I naravno svi cevče taj alkohol do besvesti. Muževi se opijaju i bulje u tuđe žene, a žene tih muževa se opijaju nakon nekoliko mini nervnih slomova. Meni alkohol i nije neka zabava i jednostavno mi ne prija. Svejedno, oni imaju čime da popunjavaju svoje praznine, a ja nemam. Uhvatila me je strašna panika. Svesno sam odlučila da ću se taj dan opustiti i lepo popušiti koju cigaru. Hoću i ja da se pustim s lanca ponekad. Isto tako sam odlučila da već sledeći dan nema cigare i gotovo. I nisam više zapalila. Nije mi se ni pušilo sledeći dan. Uopšte nije frka što si zapalila i pušila, šta ima veze. Sada opet nećeš više i gotovo. A ako hoćeš, onda si makar odmorila pluća na dve nedelje. Svakako si u plusu. Hvala ti na odgovoru.
 
Odgovor na temu

kvrgicka

Član broj: 301368
*.carina.rs.



+48 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.04.2012. u 10:50 - pre 145 meseci
nema na čemu tu smo da se žalimo i bodrimo.ja sam opterećina ja nemam trenutno sposobnost jasnog rasuđivanja.ja ovu muku mučim dugo, ispada da ne znam sta hoću.Toliko "dugo"izdržim bez njih i ponovo počnem onda pušim koliko više mogu da mi se smuči kao da sebe kažnjavam.vrlo verovatno meni treba psiholog.Ne znam ,možda imam probleme veće nego što su cigare ,a ja sve vezujem za njih.....SAMO NAPRED NAVIJAM ZA TEBE I SVE ONE KOJI ŽELE DA IM ISPE.
 
Odgovor na temu

anurada

Član broj: 302155
*.adsl.eunet.rs.



+45 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.04.2012. u 11:27 - pre 145 meseci
Ma, svi mi imamo veće probleme nego što su cigare. Samo što nam ih cigare neće rešiti. To je meni odavno jasno, da je jedini problem u mojoj glavi. Glavu gore. I želim ti lep dan.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.04.2012. u 11:51 - pre 145 meseci
kvrgicka, predlazem ti da kada dodjes u situaciju da ipak popusis cigaretu, ne shvatis to kao kraj ostavljanja nego kao samo jednu gresku i odmah nastavis sa ostavljanjem a ne sa narednim cigaretama.
 
Odgovor na temu

modesty_blaze

Član broj: 302268
*.amres.ac.rs.



+52 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.04.2012. u 12:30 - pre 145 meseci
Draga kvrgicka
meni je strasno sebi da kazem da cu npr. vezivati pertle dozivotno a kamoli nesto sto me muci i vezuje raditi dozivotno.
Molim te, iako si pala, ne osudjuj sebe, nego polako ustani.
Puno pametnih saveta ima na forumu a jedan koji me je dotakao je u smislu
'ne ostavljate cigarete kao da sahranjujete najboljeg druga, vec neprijatelja'
jer to i jeste tako, to mi nista ne resava osim sto mi donosi privid zadovoljstva i pauzu
U isto vreme PUSENJE MI USKRACUJE da otkrijem druga zadovoljstva ili da uzivam u starim - nista vise nisam umela bez cigare, ceo dan je okrenut ka njoj!!.
Blago nepusacima.
Ja sam se krila od dece da pusim (sramota me je jer ne znam da im obajsnim zasto a jos gore treba da im kazem da oni ne treba da puse?!)
to me je dovodilo u situacije da oni nesto odu da rade, zovu mene da ucestvujem a ja ne ucestvujem zbog CIGARETE. Gledam i durge roditelje, ' pusti mamu/tatu da na miru popije kafu i POPUSI CIGARU...'

ma pusti...
Sam osecaj da bez necega, od cega mi zivot NE ZAVISI, ne mogu, je uzasan...
Dosta puta sam i ja popustila posle razlicitih perioda apsitnencije ali ko nikad nije probao da prepliva Savsko jezero nece ga ni preplivati..
A ja zelim da ga preplivam...
Hvala vam sto uopste imam gde da pisem a da me neko bar delom razume i da ima istu teznju.
pozdrav svima
 
Odgovor na temu

modesty_blaze

Član broj: 302268
*.amres.ac.rs.



+52 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.04.2012. u 12:34 - pre 145 meseci
Draga anurada,
sve sto kazes mi je poznato. Da, kao sto kazes, prvo da vidimo ko smo bez cigarete a onda i druge stvari i odnose da pretresemo
pozdrav

[Ovu poruku je menjao modesty_blaze dana 24.04.2012. u 14:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kvrgicka

Član broj: 301368
*.carina.rs.



+48 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.04.2012. u 12:55 - pre 145 meseci
Super si mi odgovor dala!!!!hvala ti!!!Ja se upravo tako ponašem kao da "sahranjujem najboljeg prijatelja"
Ja 100 puta kažem blago onom ko nije nikad probao da puši!!!
 
Odgovor na temu

kvrgicka

Član broj: 301368
*.carina.rs.



+48 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.04.2012. u 12:57 - pre 145 meseci
Citat:
Shadowed: kvrgicka, predlazem ti da kada dodjes u situaciju da ipak popusis cigaretu, ne shvatis to kao kraj ostavljanja nego kao samo jednu gresku i odmah nastavis sa ostavljanjem a ne sa narednim cigaretama.


hvala na konkretnom predlogu....
 
Odgovor na temu

modesty_blaze

Član broj: 302268
*.amres.ac.rs.



+52 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti27.04.2012. u 13:55 - pre 145 meseci
15 dana i sve je lepse
hvala svima na forumu
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 804505 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.