Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 809037 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anurada

Član broj: 302155
*.adsl.eunet.rs.



+45 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti02.05.2012. u 16:44 - pre 145 meseci
još uvek izdržavam. Većinom se osećam fenomenalno, mnogo bolje nego ranije. Međutim kada naiđe kriza onda postaje jako teško. Lako se rasplačem zbog svake sitnice, imam neverovatne promene raspoloženja. Juče sam imala vatreno krštenje. Znate već, 1. maj, priroda, roštilj i svi cevče i naravno puše. E pa ja nisam nijedno. Naročito je lep osećaj pobede u borbi koju čovek vodi sam sa sobom. Držite mi i dalje palčeve, i ja navijam za vas...
 
Odgovor na temu

lucijaken

Član broj: 300920
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti03.05.2012. u 22:19 - pre 145 meseci
Da, i ja hrabro izdrzavam...
U trecem mesecu sam, nepusackom naravno...suze, smeh, nervoza, tesna koza, sve je to deo ostavljanja, sli ako iskreno zelite da ih ostavite, ne postoji emocija koja ce vas pokolebati da dotaknete cigaretu!
Ponekad neki predivni trenuci budu besmisleni, jer su bez cigare, fale vam ludacki, ali to je tren i stalna nova borba, koju morate prevazilaziti...i ja je prevazilazim svaki dan..
Samo napred, pod jedan morate vi prelomiti i biti jaki, istrajni, a pod dva morate imati ludacku podrsku najblizih...
Pozdrav svima!
 
Odgovor na temu

jane666

Član broj: 302714
77.28.23.*



+8 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti06.05.2012. u 04:03 - pre 145 meseci
Prvi put se registrujem ili pricam na forum. Medjutim osecam se odgovoran da bi ne samo trebao , nego i morao da podelim u kratke crte( koliko mogu ) moju pricu oko cigareta. Ja sam poceo da pusim sa 10 godina . Na 11 moglo bi se reci da sam bio navucen , stog da sam i pusio kuci (doma). Ja se ne pamtim sebe bez cigareta nisam mogao da znam kako to izgleda. Ako pricamo za strasvene pusace jas sam sigurno na vrhu skale, zamislite da su i moji organi razvile sa cigaretama, ne samo psiha nego i fizicki. Bio sam bolestan u toku tih godina imao temperaturu 39 skoro i 40 ali ipak moje devojke(kroz godine:)/) i poznanike su se cudile kako trazim i tada cigarete. Kad smo igrali fudbal ja sam bio onaj koji stalno je trazio zamenu ili pauzu da pusi jednu i opet da si produzim da igram. Nisam se razbudio a cigareta mi je bila u usta, kad sam ishao da spavam pepeljara mi je bila pod nosu i pushio sam tamo gde sam spavao....Ali pazite tako svaki dan 25godina. Mnogo sam posla pokvario bas zbog cigarete, jednostavno ako je trebalo da budem na neki sastanak u 10 .00 a stizem tacno u 10 na licu mesta, znam da se unutra ne pushi i ja znam da kasnim i pusim si u kola, ondak mi svetne na sred sastanak ja kazem idem da pusim pa sta bude nek bude...nek oni kazu kakav neprofesionalac, moron, budala....ja brate moram da idem da pushim. Ovo sam namerno sve ovako objasnio sa sve ove koje se zale da ne mogu da odustane od cigarete...kao oni mnogo pushe ..kao oni pusili toliko pa ovoliko itd. E SADA : Ja vishe ljudi ne pishim . Ali znate kad takvi pusaci kao sto sam bio ja se otkazuju ???? Pa ondak kad im lekar kaze: Gospodine ako produzite da pushite vi cete da umrete...... i da tako ide to, i poznajem mnogo takvih ljudi, ali znate shto??? Ja nisam se otkazo zbog toga , nego da ne verujesh onako od ciste mire sto bi se reklo. Otkazao sam se od zadovoljstvo od nikotina a nisu mi cigarete smetale nit sam imao loso zdravlje. Jednostavno sam poceo samo da ucim i da citam onako kao na fakultetu sto sam ucio oko cigareta. Citao po forume ,sajtove, knjige, citao i citao sa danima onako mozda po 15 sata kao manijak za 10 ku , mozda 2 meseca.... I tada sam svatio da ja sam bio neobrazovan i jednostavno zato sam pushio. Ma ja nista nisam znao... Bio sam kao vas koji mislio da zna da je stetno itd. Ma vi pojma nemate :))) Ajde razmislite koliko znate o tome, ajde pocnite da citate, hajde probajte pa da vidim dal ce da vam bude tesko da ostavite cigarete. Ima mnogo toga koje me polako odvracalo od cigareta dok sam se "obrazovao" evo izdvoji cu jednu stvar koja me pogodila A NEMAM DECU (imam unuka). 1. Vi kao covek dali bi ste zivot za svga deteta, unuka, tako mislite ubedjeni ste u to sada a ustvari vi ga trujete kad pusite. Samo radi svoju licnu harmoniju unistavate, uskracivate(kako god) zivote onih ljudi koje najvishe volite!> Nije dopustljivo da zreo covek tako NERAZMISHLJA!!Pusaci misle da oni kad puse samo sebi skode na svoje zdravlje i na svoj zivot. To je pogreshno razmishljanje zato sto onaj koji najvishe volite ostavljate ga da pati i da bude u zalosti , znaci vi ga ne volite!!! Ako me niste razumeli za ovo zadnje evo vam primer. Pre neki mesec je umro jedan moj komshija koji nije poslushao savete doktora(poslednjih godina) da prestane pusitiUmro je od rak pluca 100% predizvikana od cigareta. On ima 19 devojcicu i 15 momka..maloletan.. I sada?? Nije samo ima mnogo ljudi koji svoj zivot skracuju i nema ih ondak kad su im najvise potrebni svojoj deci..... Kako sad da im kazem da im smanjim bol , posto ih vidim tuzna ....da im kazem : Nemojte da zalite toliko, vas otac vas je voleo ali NIJE DOVOLJNO!!! Ja sada ne pusim neko vreme , znam da nikad necu ponovo da zapalim zato sto sad stvarno ZNAM!!!!Gordo cu da se borim sa svim neznalicama oko mene koje puse i od kojih nikad necete da imate poddrsku da se otkazete, radi one svoje covecke pokvarenosti koje ima svako od nas :) Pozdrav svima i dosta placete , zalite se, improvizirate da se trudite. OD OVOG MOMENTA SVATITE TO OZBILJNO!! P.S Bicu tu ako ima netko nekih pitanja!:
 
Odgovor na temu

smurflander
Sasa Taskov
PHP Developer
Nis

Član broj: 97546
Poruke: 70
*.exe-net.net.



+22 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti06.05.2012. u 19:15 - pre 145 meseci
Samo da se javim i da potvrdim godinu i 3 meseca bez cigareta kao i vise od mesec dana bez cigarete moje majke koja je posle 40g pusackog staza ostavila tog Djavola. Svako ko poklekne neka zna da je vec 50% posla vec odradio oko ostavljanje cigarete. Nema izgovora vec ustajte i napred preko bare.
 
Odgovor na temu

lucijaken

Član broj: 300920
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti09.05.2012. u 22:57 - pre 145 meseci
Svaka cast, svaki dan je dragocen, a kamoli mesec i godina...
Najlepse ce verovatno biti kada skroz prestanemo da brojimo!
 
Odgovor na temu

anurada

Član broj: 302155
*.adsl.eunet.rs.



+45 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti11.05.2012. u 07:09 - pre 145 meseci
narode, pomagajte, jako mi je teško!
Prve dve nedelje su super prošle, bez nekih problema i mislila sam da će za mene ovo biti lak posao, ali ove treće nedelje mi je baš teško. U utorak je sve počelo (danas petak) i ne popušta. Pojavile su se krize ( u smislu želje za cigarom) i nisu prolazile posle par minuta, nego i po sat su trajale. Strašno me boli glava, ujutru jedva ustajem iz kreveta. Ne mogu čak ni toliko da se skoncentrišem da operem sudove kako treba. Osećam se slabo i malaksalo, a trčanje mi je teže nego dok sam pušila. Strašno. I počelo je da mi smrdi iz usta kao da dnevno pušim 2 kutije cigara. Kad će ovo proći, i kad ću početi da osećam dobre strane ostavljanja pušenja?
 
Odgovor na temu

anurada

Član broj: 302155
*.adsl.eunet.rs.



+45 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti11.05.2012. u 07:12 - pre 145 meseci
Inače ovo mi je 21 dan, a Allan Carr je rekao da posle tri nedelje nestaju fizički simptomi apstinencije... Blizu sam da odustanem...
 
Odgovor na temu

kvrgicka

Član broj: 301368
*.carina.rs.



+48 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti11.05.2012. u 07:55 - pre 145 meseci
Jao,anurada žao mi je što to čujem i mogu ti reći da se i ja tako osećem posle 15dana nepušenja ne mogu da zaboravim na cigare, a energija mi je na nuli.Vidiš ja sam odustala od borbe ne znam više ni koliko ima od tad,sad pušim i osećam se užasno jadno i svaki,svaki dan kažem opet e od sutra prestajem...............bla bla više sam luda!!!!Molim te da istraješ napravićeš još gore ako zapališ.zavrteće ti se u glavi ili neće nebitno....osetićeš užasan smad i ništa nisi dobila,a psiha će biti ubijena biće ti krivo ....tako ja živim danima i nebi volela da to sebi uradiš kad si izdržala 21dan.ja nisam preko 15.
NA SJAJNOM SI PUTU !!!UŽASNO SE RADUJEM ZBOG TEBE!!!
 
Odgovor na temu

anurada

Član broj: 302155
*.adsl.eunet.rs.



+45 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti11.05.2012. u 09:15 - pre 145 meseci
Kvrgicka, hvala ti na podršci. Volela bih da ti dokažem da, eto, svako, baš svako, pa i ti možeš da ostaviš pušenje. Jako bih volela. Ali sam danas na ivici. Sad mi se čak ni ne puši toliko, koliko me strašno boli glava. Mene inače jako retko boli glava, i imam dosta energije, ali malopre jedva odoh do pijace da kupim par voćki, sve mi se nešto kao muti u glavi, hodam ulicom a jedva držim oči otvorene, uprkos tome što sam sinoć dovoljno spavala. Dođe mi da skuvam jednu jaku tursku i strpam odmah tri cigare u usta...
 
Odgovor na temu

kvrgicka

Član broj: 301368
*.carina.rs.



+48 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti11.05.2012. u 12:03 - pre 145 meseci
Nadam se da si do sad odustala od te jake kafe i cigara!?
 
Odgovor na temu

anurada

Član broj: 302155
*.adsl.eunet.rs.



+45 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti12.05.2012. u 20:03 - pre 145 meseci
odustala, odustala. izdržah nekako, a i imala sam kuću punu gostiju pa nisam imala vremena da razmišljam o sebi. Ali i dalje mi je baš teško. Kvrgicka, ti si divna osoba.
 
Odgovor na temu

smurflander
Sasa Taskov
PHP Developer
Nis

Član broj: 97546
Poruke: 70
*.exe-net.net.



+22 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti13.05.2012. u 00:30 - pre 145 meseci
Ljudi, kako se vreme napolju menja dobro da ne padamo nasred ulice. Glavobolja sigurno nije zbog nedostatka nikotina. Mozda je glavobolja vec bila tu ali se poklopila sa zalutalom zeljom za cigaretom. Ko jos nije zapalio cigaretu, super samo tako nastavite. Ko ju he vec uzeo, opet da se ostavlja i da se ovaj put izdrzi kako treba. Mene vise boli kada saznam da sam nekarakterna osoba koja nista sebi ne moze da obeca i uradi. Zato nema izgovora. Ako cigaretu uzmete posle 15 dana apstinencije ISKLJUCIVO je Vasa krivica a ne krivica cigarete.
 
Odgovor na temu

kvaju

Član broj: 168744
Poruke: 517
*.dynamic.telemach.ba.



+16 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti13.05.2012. u 12:57 - pre 145 meseci
Test krvi otkriva izloženost djeteta duhanskom dimu

http://www.bljesak.info/web/ar...92-d2d5-4648-8125-5206af0d3357
 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti13.05.2012. u 20:45 - pre 145 meseci
neko rece najlepse ce biti kada prestanemo da brojimo u ovom slucaju ja skoro drugi mesec, eto na svu srecu tacnog datuma i dana se ne secam, no valjda ide tako to dan, mesec, godina etc. :)

pa rekoh cisto da svrljnem nesto koliko bi mi misli skrenule sa cigarete :)

p.s. @jane666 zanimljiv post, posebno onaj deo posta koji nismo razumeli dok ga nisi napisao bas onako kako je i trebalo :)
 
Odgovor na temu

ModestyBlaze

Član broj: 303005
Poruke: 1
*.amres.ac.rs.



+10 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti14.05.2012. u 10:26 - pre 145 meseci
Draga Anuarda
potpuno isti simptomi kao i tvoji juce i danas, ali sto je neko rekao mozda se ipak to poklopilo sa vremenom.
Dah iz usta, kako mi deca kazu, je kao da puno pusim, sto Bogu hvala nije tacno.
Citaj redovno knjigu ne zato sto je ona 'magicna' nego sto je logicna i sto covek tacno zna o cemu pise do u tancine, kako ova droga utice na nas. Mislila sam da sam hiper depresivna osoba koja zeli da pobegne od dece i muza itd..a ja samo imam iste probleme narkomana koji je 'pusac u potaji'.
Padaju mi napamet cigare ali svaki put mogu da kazem 'hvala Bogu sto ne moram da pusim. Nisam vise narkoman i sta je ta cigara -srmad i nikotin, bolest, depresija, moj gospodar koji me je terao da po cici zimi turam cigaretu u usta i da se kao 'razumem i solidarisem' sa pusacima koji 'znaju tajnu zadovoljstva pusenja ha,ha ' - tajna i zadovoljstvo pusenja to stvarno ne postoji- osim ako mislite da je zadovoljstvo narkomansko zadovoljavanje potrebe za nikotinom.
Jedino zadovoljstvo imaju oni koji su vlasnici duvanskih kompanija - koje nas navlace na cigarete svojom reklamom, i zgrcu milijarde I( ne bih se bas bila na njihovom mestu kad znaju da indirektno ubijaju milione ljudi).
Sad se stvarno radujem svakom danu u kome necu da pusim. Videla sam sa sestrom, koju ranije cim vidim pada mi napamet cigara i radujem se sto cu da puuuuuusssssim i uzivam. Sad zelim da radim na tome da se radujem samo sto cu da je vidim....(kakve sve zamke sam sama sebi napravila)
Koliko ovaj covek Allen zna o cigarama i protiv koga ratuje, i koliko vam svima hvala na ovom forumu.
Anurada stvarno nemoj da 'izdrzavas sto ne pusis' vec pocni da uzivas sto ne pusis.
sve najbolje tebi i svima na ovom sajtu
pozdrav


[Ovu poruku je menjao ModestyBlaze dana 14.05.2012. u 12:14 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ModestyBlaze dana 14.05.2012. u 12:16 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ModestyBlaze dana 14.05.2012. u 12:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lucijaken

Član broj: 300920
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti16.05.2012. u 01:44 - pre 145 meseci
Uzasni iznenadni ljubavni problemi preko noci su usetali u moj zivot, ne mogu da spavam i u paklu sam sto se tice cigara... Ah, navikla sam, kad mi se ne spava jednu za drugom da palim...eto, ovaj period bio je miran i lep zivot i mogla sam bez pusenja, a cim naidje problem, cigarete se podrazumevaju kao resenje...
Izdrzacu da nocas ne zapalim, a kao da me nervi bole od potrebe..nadam se da ce ovaj pakao proci, mora!
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
69.22.179.*



+78 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti20.05.2012. u 11:29 - pre 145 meseci
Mozda je vreme da pocnem da cesce citam ovu temu. Znam da je pusenje zlo, ali bih vas zamolio da ne budete previse grubi prema meni, mada verovatno imate pravo na to.

Dakle pusac sam, ali mislim da jos uvek nisam spreman da ostavim. Ustvari ne znam. Necu da upotrebljavam velike reci, kao "evo ostavljam", i tako to, ali mislim da je vreme da pocnem da citam sve ovo.

Dakle znam da zasluzujem svaki prekor, i da je to ruzna navika, ali ako moze neko da mi kaze jednu informaciju ako zna.

Da li postoji neki broj popusenih cigareta na dnevnom nivou, koje ljudsko telo moze da apsorbuje bez ikakvih posledica? (podrazumeva se uslov da apsolutno niko sa strane ne dodje u dodir sa dimom tih cigareta i nema stete od njih).

Dakle svestan sam da ce odgovor da bude -nijedna, uz primedbu da sam idiot(sto ustvari i jeste tacno), ali imajte razumevanja da je ovo prvi put da uopste razmisljam o tome, pa eto za pocetak, ako moze neko da mi kaze. Da li postoji naucno tacna informacija, ako neko zna.
 
Odgovor na temu

Ustvajedna

Član broj: 290045
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti20.05.2012. u 16:08 - pre 145 meseci
Booxxter,
za jednu stvar si u pravu - svaki dim svake cigarete ce negativno uticati na tvoje zdravlje.
Ali to da si idiot i da ce te neko ovde prekoravati zbog toga sto si pusac, to zaboravi.
Velika je stvar to da si ucinio taj prvi korak i dosao na ovaj forum. Tako je pocelo i moje ostavljanje cigareta.
Slucajno sam ovde dosla i nesto me povuklo da procitam ceo forum.
Ovde ces dobiti podrsku svih nas, da li ostavio cigarete ili razmisljao da ih ostavis ili ih ne ostavio.
Prekorima i silom se nista ne postize.
Ogroman korak napred je taj sto si ovde.
Puno te pozdravljam! :)
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
209.73.132.*



+78 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti21.05.2012. u 00:32 - pre 145 meseci
Citat:
Ustvajedna: Booxxter,

Ogroman korak napred je taj sto si ovde.
Puno te pozdravljam! :)


Hvala. Mislim da je dobro sto postoji ova tema.
 
Odgovor na temu

anurada

Član broj: 302155
*.adsl.eunet.rs.



+45 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti21.05.2012. u 06:32 - pre 145 meseci
Hej Booxxter,
nisam ubeđena u verodostojnost informacije, ali mi je jednom jedna osoba (koja je magistar psihologije) rekla da je čula za podatak da ljudski organizam može da izađe na kraj sa 6-8 cigareta dnevno bez nekih posledica po zdravlje. U to vreme sam se oduševila tim podatkom, ali sve te takve generalizacije ne piju vodu. Ja lično mislim da to zavisi od organizma do organizma, od načina života, a i pitanje je šta ko podrazumeva pod pojmom "zdravlje"...
Ljudi, ja i dalje izdržavam! Ako dobro računam, tu sam negde oko mesec dana. Međutim bitka i dalje traje. Još uvek imam krize, i stvarno je nekoliko puta malo falilo da zapalim ponovo. Držite mi šipke.
Modesty, Lucijaken, Kvrgicka, Ustvajedna, kako ste vi, kako se osećate, šta ima novo...?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 809037 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.