Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 804469 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2145
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti21.07.2012. u 02:41 - pre 142 meseci
Evo oko pola decenije prođe kako sam bacio duvan.Neki dan sam na nagovor društva iz znatiželje probao jednu cigaru uz kafu.Ne valja,smeta disanju,odvratno.Ne pada mi na pamet početi ponovo.
Treba svako probati nepušiti par dana i uporediti to sa danima pušenja.
Pa ako vam je ljepše kad pušeite nastavite,a ako je ljepše kad ne pušite ostavite.A ako vam je svejedno onda je opet bolje da ostavite jer nećete imati trošak koji nije zanemariv.

Ima li novih odvikavalaca u pokušaju?
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

Ustvajedna

Član broj: 290045
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti21.07.2012. u 07:44 - pre 142 meseci
Kod mene je i dalje sve ok. Ne pamtim datum kada sam ostavila, ali mislim da je bilo negde pocetkom septembra prosle godine.
Prvih nekoliko meseci sam otisla u totalno drugu krajnos i nisam mogla da podnesem duvanski dim. Cak ni kada neko
na ulici ispred mene zapali cigaretu, a dim sve ide u mene... To mi je bilo nesto najodvratnije.
Sada sam ok sa tim. Tj. vise ne pizdim i vise mi ne smeta toliko.
Jos nekoliko ljudi iz mog okruzenja je odlucilo da prestane. Svima sam dala linkove ka ovom forumu, jer znam koliko je meni sve bilo lakse uz vas, ljudi.

zzzz, tebi svaka cast, zaista. :)

Pozdravljam vas sve :*
 
Odgovor na temu

modesty_blaze

Član broj: 302268
*.amres.ac.rs.



+52 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti01.08.2012. u 09:55 - pre 141 meseci
Dragi moji
ne brojim dane zato sto nemam sta vise da brojim JA NISAM VISE NIKOTINSKI NARKOMAN a vise i nemam veliko cudoviste (kao sto kaze deda Allan Carr) koje mi je ispralo mozak da mi kaze da me cigareta opusta, daje bolju koncentraciju i takve gluposti iz americkih filmova.
dedi Alanu sam zapalila svecu.
Inace duvanske kompanije bi volele da deda Allan nije pricao to sto je pricao jer im je lepo islo- nema veze smanjen je broj pusaca ali oni teski zavisnici kupuju cigarete po ceni koja raste tako da im je dobit ista.

(inace gore iskustvo od smrzavanja na minusu i pusenja je pusenje na plazi na 45 stepeni)
zelim svima da se sto pre skinu sa droge i da shvate da ih cigara ne opusta nego ih opusta to da su zadovoljili narkomansku potrebu za drogom ( a ako niste navuceni na drogu nemate se zasto opustati od toga)
pozdrav svima
 
Odgovor na temu

jan-de

Član broj: 291519
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti05.08.2012. u 14:13 - pre 141 meseci
Ljudi ima li vas,samo da se javim,11 meseci,pozdrav....
 
Odgovor na temu

RajkaRajkaA

Član broj: 305553
31.176.147.*



+3 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti06.08.2012. u 15:24 - pre 141 meseci
E moji pusaci, vi neznate koji rahatluk propustate.
 
Odgovor na temu

Pejacar
Beograd

Član broj: 55571
Poruke: 6
*.opera-mini.net.



+10 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti10.08.2012. u 08:49 - pre 141 meseci
Citat:
RajkaRajkaA:
E moji pusaci, vi neznate koji rahatluk propustate.

"Neznamo".
 
Odgovor na temu

kvrgicka

Član broj: 301368
*.carina.rs.



+48 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti13.08.2012. u 14:00 - pre 141 meseci
Pozdrav svima.....od mog ostavljanja prodje 2 meseca......jupi ura.noćas sam sanjala sa sam pušila,kad sam se probudila bila sam srećna do bola jer, je to bio san.
postajem sve više svesna kakav sam savršen posao uradila......počinjem da živim !!!!
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti15.08.2012. u 16:24 - pre 141 meseci
ovi resili da celu naciju odviknu od pusenja..
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...-samo-bolesna-pluca-zubi-i-oci
 
Odgovor na temu

jan-de

Član broj: 291519
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti08.09.2012. u 19:09 - pre 140 meseci
8.9.2011 sam ostavio cigarete,danas je god dana posle,vreme leti,pozdrav....
 
Odgovor na temu

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
*.adsl.verat.net.



+42 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti08.09.2012. u 23:57 - pre 140 meseci
Nadam se da sam se uclanio u grupu bivsih. Dugo mi je trebalo vremena da nadjem dobar razlog. Kada sam ga nasao nije vise bilo problema.

Inace moram da kazem da iako znam par ljudi koji su prestali da puse procitavsi knjigu Alana Kara, nisam imao zelju to da radim, jer je i zakon o zabrani pusenja na mene delovao kontraproduktivno, oglasi na paklama takodje, pa sam se plasio da iako u sustini slozim sa onim sto je cika imao da kaze da cu iz revlota nastaviti tamo gde sam stao. Elem, nisam mogao radi svog zdravlja da prestanem, jer nisam imao zdravstvenih problema, nisam mogao ni iz finansijskih razloga. Ali, sam mogao iz sledeca dva razloga, prvi je sto jednom mom prijatelju sa kojim provodim dosta vremena, moje je pusenje dosta smetalo. Drugi razlog je visak od dva sata. Generalno jako retko sam pusio dok sam nesto radio (izuzetak je voznja), nego sednem da odmorim i zapalim, pa sam to stavio na papir, 3.5min x oko 35 kom je oko dva sata vise dnevno slobodnog vremena. E, to je vec cilj za koji se vredi boriti u mom slucaju. Druga stvar, nikad ne bih mogao da kazem nikada vise, ali napravicu pauzu, pa koliko traje, nek traje. Ideja je da u nekom trenutku posle mesec i po ili dva zbog ostalih pozitivnih posledica po organizma donesem trajnu odluku. Znam, mnogi bivsi ce reci da je to pogresno ali u konkretnom slucaju, mom slucaju, mislim da nije.

Sad je proslo tek tri dana, ali vraticu se ja ovde posle tri meseca da se pohvalim da je dobro proslo ili da se pozalim da iz ma kok razloga propalo i da cu pokusati ponovo :) Ne, salim se. Prvi dan mi je tesko pao i najvise me drzi to secanje na prvi dan, ako bih prekinuo, pa ponovo poceo proces, morao bih ponovo da prodjem kroz prvi dan.

Inace super se osecam, tu su smene vrucine i hladnoce, grcenje u misicima, probadanje u grudima, istovremeni osecaj sitosti i gladi, nervozni prsti, nesanica, osim toga nemam nikakvu krizu, super se osecam, samo js treba da pocnem da kazljem, pa predpostavljam da jedno sest nedelja da cu na sve to da gledam sa nesto manje humora :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Neko_Mi_Maznuo_Nick

Član broj: 284434
Poruke: 16



+16 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti09.09.2012. u 04:42 - pre 140 meseci
Nekoliko mojih prijatelja je propusilo nakon godinu dana! Ja se "borim" vec nesto vise od 4 godine. Pre par meseci poceo sam da koristim (neke) druge stimulanse, kako bih se osecao "prijatno". Verovatno je neko vec napisao (nemam namere da citam celu temu), veoma vazno, kod prestanka pusenja ne vazi pravilo "postepenog" skidanja! Ako zapalite jednu, vracate se na pocetak!

Uvek sam govorio, ko izdrzi prvih 24-72h, ima dobre sanse da ostavi pusenje, u koliko zaista zeli i ima volje.
Ne bih da obeshrabrim neke ljude, ali pravo "testiranje" (zavisi od mnogih faktora) dolazi tek nakon nekih 7-8 meseci od prestanka.
Ko zaista zeli da ostavi, ostavice.
 
Odgovor na temu

Klio

Član broj: 48390
Poruke: 72
82.208.234.*



+3 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.09.2012. u 02:42 - pre 140 meseci
Jednostavno: DROGA! Uputstvo za brzo i efikasno ostavljanje: Dodjes do prekidaca "ON-OFF". Prekidac je pokvaren! Smercuje i baca struju na sve strane! "OFF" nece da "primi" i treba dugo da drzis "OFF" dok ne "zalepi". Struja drma jako u talasima i treba ga drzati po nekoliko sati nekoliko dana! Kad "zalepi" i kad udari oslabe - drzati jos malo za svaki slucaj! Gotovo. Bezi odatle i sacekaj par dana da se otkocis i vratis u normalu i nemoj vise da se zezas sa tim prekidacem jer je sad jos grdji za upotrebu! Ako mu se vratis - zabezeknuces se kad vidis da stoji na "ON". Tad si gotov! Nema zezanja!

[Ovu poruku je menjao Klio dana 25.09.2012. u 05:01 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Klio dana 25.09.2012. u 05:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nasa_do_tokija

Član broj: 305707
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti27.09.2012. u 22:39 - pre 140 meseci
Evo i ja da se ubacim ima mozda jace od mesec dana kako "ne pusim" Stavio sam pod navodnike zato sto me ne tera da palim cigaretu ali kada pijem to je katastrofa!I uvek se pogodi da je tu neki pusac pa se tako ogrebem po 1-2 cigarete da bi ugasio tu zedj.E sad ne znam kako da prevazidjem i tu krizu? Jeste najlakse da batalim i da pijem ali to je malo komplikovano da ne objasnjavam :) Kafu takodje retko pijem jer mi sada ne pruza nikakvo zadovoljstvo ali i po malo pojacava zelju za cigaretom(ali je nista u poredjenju sa alkoholom!).Jos da napomenem da sam postepeno ostavljao cigarete i da sam prvo vreme koristio orbit ali sam kasnije batalio jer mi je predstavljalo jos vecu zelju za cigaretom.Znaci do sada sam vise puta pokusavao da ostavim cigarete ali ovaj postepeni sistem je po meni najbezbolniji odnosno barem kod mene jer meni je to preveliki tered da ja mesec i vise dana trpim za cigaretom.Znaci prva 2-3 dana je jako tesko posle toga zapalite cigaretu ako vam je bas tolika zelja ali imajte merku ne preterujte.Izbacite alkohol i kafu i bice mnogo lakse jer kao sto sam vam rekao alkohol barem kod mene budi izuzetno jaku zelju za cigaretom.Znaci jos uvek ne mogu da kazem da sam ne pusac ali sam grebator ali samo po nekad kada pijem.
 
Odgovor na temu

modesty_blaze

Član broj: 302268
*.amres.ac.rs.



+52 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti28.09.2012. u 13:25 - pre 139 meseci
Dragi sapatnci,
svi koji su ostavili ili zele da ostave dobro da procitaju sve poruke da se ne bi prevarili slucajno. Evo ne pusim vec nekoliko meseci (5) i coveku se cini da je to prevazisao - ali kako drugi rekose na sajtu- cuvajte se! Evo prekjuce i juce a malo i danas takva 'kriza' u stvari
samoprevara uma. Imala sam nenormalno veliki stres, takav da sam uzela slobodan dan da bi se bar malo povratila od soka- i sta se desilo -obmana
'daj da kupim paklu, da je popusim celu, dok sedim sam negde, da se opustim'
i to tako ubeljivo se navodi taj razlog, kao da je istina.
neverovatno.
E sad tu idu saveti sapatnika, kao i savet iz knjige 'NE POSTOJI SAMO JEDNA CIGARETA'
TO JE DROGA koja NE OPUSTA.

izdrzah Bogu hvala

a i HVALA svima ponovo
pozdrav
 
Odgovor na temu

Ustvajedna

Član broj: 290045
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti29.09.2012. u 07:34 - pre 139 meseci
Meni je pocetkom septembra bila prva godisnjica bez cigareta. I mogu vam reci da mi se i dan danas desi da pomislim ponekad na cigaretu.
Nije bas da pozelim da zapalim, ali javi mi se neki cudan osecaj. Kao da ce mi biti nesto lakse ili lepse ako zapalim ili da ce mi cigareta resiti trenutni problem.
Jednom prilikom, posle par meseci od prestanka sam povukla jedan dim i htela da crknem koliko su me bolela pluca. A tek ukus...samo sto nisam povratila.
Secanje na to me drzi kada se javi nostalgija za pusackim danima.
 
Odgovor na temu

Klio

Član broj: 48390
Poruke: 72
82.208.234.*



+3 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti01.10.2012. u 01:00 - pre 139 meseci
Za ljubitelje extremnog ostavljanja pusenja preporucujem da probaju da nastave sve sasvim normalno da konzumiraju i da ne menjaju ni jednu jedinu naviku. Ukoliko nisu imali, obavezno da uvedu naviku ispijanja piva od prvog dana prestanka. Iz dva razloga. Prvi razlog je sto alkohol slabi volju i lakse ce vas nikotin prevariti da ostavljanje pusenja ostavite za sutra, a drugi razlog je samo pivo koje je kao stvoreno da bude nerazdvojno sa cigaretom. E, kada uspete nedelju dana uzastopno da pijete po nekoliko piva i ne zapalite cigaretu - svaka kriza ce biti smesna. Osecaj ljubavi prema duvanu koji ce vam se tada radjati je nenadmasan! Posle takvog ostavljanja pusenja niko ni smajserom nece moci da vas natera da zapalite!
 
Odgovor na temu

Nasa_do_tokija

Član broj: 305707
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti01.10.2012. u 14:53 - pre 139 meseci
Evo ja vec 2 dana tako sedim sa ljudima koji puse a pijemo spricer.I nije ni malo lako ali sam uspeo da ne zatrazim cigaru :) Nisam verovao da ce me kriza toliko drzati ali nameracio sam se da batalim cigarete pa sad kako bude.
 
Odgovor na temu

skinja
Institute Pasteur
Novi Sad

Član broj: 90748
Poruke: 111
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti01.10.2012. u 22:23 - pre 139 meseci
Pozdrav i podrška svima Vama koji ste prestali da pušite ili o tome ozbiljno razmišljate. Ne želim nikome da doživi ono šta sam ja doživeo. Prestao sam da pušim 21/07/2009 godine, tog dana sam dobio infarkt. Začepljenje krvnog suda koji ishranjuje levu srčanu komoru, jedan od glavnih faktora rizika, sem stresa je i pušenje. Pušio sam 30 godina, a što se stresa tiče, mi koji živimo u Srbiji, imamo ga poslednjih 30 godina. Evo kratke priče o neverovatnom iskustvu, koje sam stekao tog dana: kad su me dovezli u bolnicu kardiolog me je pre početka kateterizacije pitao da li se plašim smrti, iskreno sam mu odgovorio da se ne plašim. Onda mi je rekao da su šanse da preživim oko 10%. Proceduru su radili pod lokalnom anestezijom, tako da smo sve vreme razgovarali. U jednom momentu sam osetio neopisivo jak bol u grudima i za trenutak sam se onesvestio (tako su mi kasnije rekli). U tom kratkom momentu stanja bez svesti sam odsanjao kratak san, išao sam kroz neki mračan tunel u kome sam do kolena gazio kroz smrdljivo blato, blato je imalo isti miris i ukus kao onaj osećaj u ustima, (ujutro posle dve kutije cigareta predhodne noći).
Da kažem, imao sam sreće. Preživeo sam dve kateterizacije te noći i narednog dana, naravno imao sam uz sebe ženu koja me voli i koja mi nije dozvolila da umrem. Danas, posle tri godine, svakoga dana me srce podseća da ga imam. Vi koji ste zdravi ne znate kakav je to osećaj. Što se cigareta tiče, kad god se nađem u blizini nekog ko puši, osetim blag grč u stomaku i setim se tunela. Nisam pripadnik ni jedne religijske grupe, ne verujem u postojanje višeg bića, verujem da sam sam sebi najvažniji i najvredniji. To su dovoljni razlozi da zaštitim sebe. Žao mi je što nisam verovao tuđim iskustvima, već sam sve hteo da sam isprobam.
I na kraju, evo Vam moj savet, ako volite SEBE dovoljno, poželite sebi kvalitetan život u zdravlju. Tu mesta za cigaretu (sa 4000 smrtonosnih substanci u sebi) NEMA.
hleba i igara
 
Odgovor na temu

oljapilic

Član broj: 307583
37.19.108.*



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti09.10.2012. u 11:46 - pre 139 meseci
cao svima!
svi ste mi simpaticni, ali ja jos imam problem u glavi.
dali je boljke da o tome pricam ili ne?
stalno razmisljam onjima
 
Odgovor na temu

oljapilic

Član broj: 307583
37.19.108.*



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti09.10.2012. u 11:51 - pre 139 meseci
Citat:
SaleB81:
Nadam se da sam se uclanio u grupu bivsih. Dugo mi je trebalo vremena da nadjem dobar razlog. Kada sam ga nasao nije vise bilo problema.

Inace moram da kazem da iako znam par ljudi koji su prestali da puse procitavsi knjigu Alana Kara, nisam imao zelju to da radim, jer je i zakon o zabrani pusenja na mene delovao kontraproduktivno, oglasi na paklama takodje, pa sam se plasio da iako u sustini slozim sa onim sto je cika imao da kaze da cu iz revlota nastaviti tamo gde sam stao. Elem, nisam mogao radi svog zdravlja da prestanem, jer nisam imao zdravstvenih problema, nisam mogao ni iz finansijskih razloga. Ali, sam mogao iz sledeca dva razloga, prvi je sto jednom mom prijatelju sa kojim provodim dosta vremena, moje je pusenje dosta smetalo. Drugi razlog je visak od dva sata. Generalno jako retko sam pusio dok sam nesto radio (izuzetak je voznja), nego sednem da odmorim i zapalim, pa sam to stavio na papir, 3.5min x oko 35 kom je oko dva sata vise dnevno slobodnog vremena. E, to je vec cilj za koji se vredi boriti u mom slucaju. Druga stvar, nikad ne bih mogao da kazem nikada vise, ali napravicu pauzu, pa koliko traje, nek traje. Ideja je da u nekom trenutku posle mesec i po ili dva zbog ostalih pozitivnih posledica po organizma donesem trajnu odluku. Znam, mnogi bivsi ce reci da je to pogresno ali u konkretnom slucaju, mom slucaju, mislim da nije.

Sad je proslo tek tri dana, ali vraticu se ja ovde posle tri meseca da se pohvalim da je dobro proslo ili da se pozalim da iz ma kok razloga propalo i da cu pokusati ponovo :) Ne, salim se. Prvi dan mi je tesko pao i najvise me drzi to secanje na prvi dan, ako bih prekinuo, pa ponovo poceo proces, morao bih ponovo da prodjem kroz prvi dan.

Inace super se osecam, tu su smene vrucine i hladnoce, grcenje u misicima, probadanje u grudima, istovremeni osecaj sitosti i gladi, nervozni prsti, nesanica, osim toga nemam nikakvu krizu, super se osecam, samo js treba da pocnem da kazljem, pa predpostavljam da jedno sest nedelja da cu na sve to da gledam sa nesto manje humora :)

Pozdrav

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 804469 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.