Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 808920 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

savke357

Član broj: 303709
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti09.06.2012. u 06:38 - pre 144 meseci
„ – I duvanska industrija napreduje. Pre tri godine ubacili su kao novi dodatak amonijak koji ubrzava ulazak nikotina u mozak. Dok nisu ubacili amonijak, a u mozgu postoji specijalni centar za raspoloženja, bilo je lakše okanuti se duvana. Kad se ubrizga heroin, heroinu treba 20 sekundi da stigne do tog centra i da ga natera da izluci opijate… Kad pušac zapali cigaretu, treba sedam sekundi da nikotin stigne do mozga! Sada, posle ubacivanja amonijaka, potrebno je dve-tri sekunde… U mozgu postoji specijalni filter krvno – moždana barijera, koja zaustavlja neželjene molekule. Molekul nikotina ima potpuno identican oblik kao najvažnija supstanca našeg života acetil holin, bez koje mozak ne može da funkcioniše… Tipican “Trojanski konj”! Pojavio se, na ulasku u mozak, otrov ranga cijankalija… Mozak to tumaci kao da je došla najvažnija supstanca, i za tri sekunde ulazi u mozak, istiskuje acetil holin, a za to vreme mozak ne može da primi nijednu drugu informaciju. Dok nisu ubacili amonijak kao sastojak cigarete, 15 odsto pušaca moglo je da se okani pušenja kad hoce… To su oni junaci od reci koji kažu: to ja mogu… Nisu imali krizu, a zašto je nisu imali, to je druga prica… Kako su ubacili amonijak, sada, spontano, snagom svoje volje i želje, duvan ostavlja 0,1 do 0,2 odsto! Sad se kriza zavisnika od duvana, preciznije nikotina, gotovo izjednacava s heroinskom krizom! Uz to, pre dve godine su ubacili nikotin slobodne osnove. Do tada ga je bilo jedan odsto u cigaretama, sada ga ima 36 procenata! “ To je samo za nikotin a gde su ostali dodaci...jednostavno ne možeš da čuješ da je neko ostavio cigarete, to i jeste fora da se navučeš za što kraći rok i da ne možeš da ostaviš...borba jeste velika...u mom slučaju sa nekom telesnom krizom, nešto što me lomi...al kad se zamislim zbog čega sve to nebih znao da kažem...ponovo kažem imam tu negde 3 cigarete u paklici koje stoje od 23 maja prethodnog meseca...nisam još pomislio da zapalim...Podržaću svakog na ovom forumu, meni je dosta pomoglo kad mi je bilo najteže...hvala svima koji su bili tu...
 
Odgovor na temu

savke357

Član broj: 303709
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti09.06.2012. u 20:14 - pre 144 meseci
Blaga kriza danas...posle ručka...ali izdržao sam to...lego da odspavam malo i posle me prošlo...prošao je još jedan dan...osećam se još malo pa super :) Čekad da prođe taj 21 dan blizu sam...xD
 
Odgovor na temu

kvrgicka

Član broj: 301368
*.carina.rs.



+48 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti11.06.2012. u 07:32 - pre 144 meseci
Krajnje je vreme da se i ja oglasim!!!Pohvalim !!!

Četvrti dan je svanio bez duvanskog dima!!!!

Vrlo se neobično osećam,ne verujem sama sebi da mi uspeva..
POZDRAV SVIMA! IMAM POSLA TRENUTNO,temu pratim sve vreme bez greške.
Anurada kako si?
Savke samo napred!!!

JJJJJJJEEEEEE
 
Odgovor na temu

savke357

Član broj: 303709
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti11.06.2012. u 12:46 - pre 144 meseci
Meni je danas 19 dan...prošao sam kroz jako veliku krizu...A li da kažem takođe da nisam nigde ni izlazio, sem do prodavnice koja je udaljena 200m daleko...osećam stalno da mi nešto fali i jako sam nezadovoljan, sitnica me iznervira...moram početi nešto da radim i skrenem misli na drugu stranu...upamtite sve je u glavi...ali baš sve...Pozdrav...kvrgickadrži se i pokušaj da istraješ, imaćeš lepše snove, bićeš odmornija i energičnija, za početak izbegavaj alkohol i izlaske...pij puno vode i slobodno vreme koristi za odmor...Ja sam prošo kroz pakao i drhtavice sam imao i boleo me stomak i želudac i problema sa probavom...malaksalost čitavog organizma...Sad je to sve bolje...još po malo se osećam šuntavo ali proćiće...valjda, nadam se...Po knjizi Alan Carr-a potrebno je tri nedelje ili 21 dan da prođe fizička kriza...koliko sam dobro razumeo forumaše...inače je nisam čitao...Držite se svi i ne dozvolite da nešto nadjača vašu volju...puno pozdrava
 
Odgovor na temu

savke357

Član broj: 303709
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti13.06.2012. u 07:04 - pre 144 meseci
Dobro jutro svima...Danas je 21 dan bez duvanskog dima...jesam li postigo ja nešto prijatelji aaa xD šta vi mislite :))) ?
 
Odgovor na temu

kvrgicka

Član broj: 301368
*.carina.rs.



+48 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti13.06.2012. u 07:26 - pre 144 meseci
Čestitam savke357,svaka čast samo tako nastavi !!!!!Meni je tek 6 dan,ih kad bude 21 častim!!!pravim žurku jedva čekam.Dobro je drži me euforija prestanka to je super. KVRGIĆKA je konačno (puj...puj ) na dobrom putu.


Anurada šta ti uradi???

Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

anurada

Član broj: 302155
*.adsl.eunet.rs.



+45 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti13.06.2012. u 13:28 - pre 144 meseci
Evo zlopatim se sa vrtoglavicama i padovima energije, inače sam ok, izdržavam nekako. Spremam se za usmeni deo diplomskog, tako da izbegavam računar, jer kad sednem ne znam da ustanem od njega... Držim vam svima šipke.
 
Odgovor na temu

savke357

Član broj: 303709
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti14.06.2012. u 19:03 - pre 144 meseci
22 dan kako sam ostavio...Anurada koliko to dugo traje kod tebe? Ja mogu da se pohvalim...dobro se osećam...nije skroz ali je ok...Pijem pivo bez problema :))) Možda jedno ili dva dnevno zbog vrućine a i malo me opusti, nije preterivanje :) Držite se ljudi, ne postoji ništa jače od vas, sve u glavi ;)
 
Odgovor na temu

kvrgicka

Član broj: 301368
*.carina.rs.



+48 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti15.06.2012. u 10:58 - pre 144 meseci
Svaka Čast savke357!!!Mogu da se pohvalim da mi je 8dan.divno,divno,divno.
 
Odgovor na temu

anurada

Član broj: 302155
*.adsl.eunet.rs.



+45 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti18.06.2012. u 14:48 - pre 144 meseci
Savke, čestitam ti, i tebi Kvrgićka, to je već jako jako veliki uspeh. Ja sam, naravno pušila pred ispit, nisam mogla da se skoncentrišem, ni da sedim u jednom mestu. Kad sam zapalila cigaru toliko mi se zavrtelo u glavi da posle nisam mogla da ustanem, i tako. A lepo je rekao čika Alan. Elem, ispit prošao uspešno, nemam više izgovora, treća sreća... Šta ima kod Vas, kako se vi osećate?
 
Odgovor na temu

kvrgicka

Član broj: 301368
*.carina.rs.



+48 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti20.06.2012. u 14:47 - pre 144 meseci
13dan!!!!,SREĆA,SREĆA RADOST..........SREĆA UŽIVANCIJA!!!!!!!!!!!!!!anurada ajd dan po dan...
 
Odgovor na temu

savke357

Član broj: 303709
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti22.06.2012. u 09:44 - pre 144 meseci
Mesec dana izdržao...osećam se onako...fizički nije loše, psihički malo bzv...Pozdrav ljudi...pišite..ja sam i dalje tu...
 
Odgovor na temu

savke357

Član broj: 303709
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti22.06.2012. u 09:48 - pre 144 meseci
Mada malo više depresivno...da kažem bar istinu...nekako bzv...kao da ti nešto fali...stoje u vetrini dve cigarete od 23 maja Marlboro gold...nisam ni pomislio da zapalim
nego eto tako...osećam neku prazninu...ŠTa vi mislite, evo već mesec dana kako nisam izlazio, kafići, kafane izlazci uopšte samo šetnja, treniranje itd...ali opet nekako ne mogu da
se opustim...kao da fali nešto...ima neko neki savet....ili nešto...šta da radim da povratim svu tu volju koju sam imao, raspoloženje...ne znam možda glupo pitanje
al šta da radim sad...
 
Odgovor na temu

iva_80
Beograd

Član broj: 268781
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti24.06.2012. u 13:01 - pre 144 meseci
@savke,
Dobro je reći istinu, pogrešno je lagati sebe i druge.
Međutim, dobra stvar je da će taj osećaj nostalgije i besmisla života vremenom proći. Dakle nisi ti jedini koji prolaziš kroz taj period, svi smo prošli i preživeli... i pogodi šta? Život opet ima smisla :)
Zašto bi ti bio izuzetak?
Samo ne odustaj nikako i veruj meni i drugim ljudima ovde na forumu!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
178.79.39.*



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.06.2012. u 11:35 - pre 144 meseci
Evo ja da se javim na forum posle dugo dugooo vremena....Bila sam bas aktivna pre god i po dana.Svaka cast sto postoji ovaj forum ja sam zahvaljujuci njemu i onoj knjizi o kojoj smo svi pricali ostavila cigare.
U januaru je bilo god dana kako ne pusim,svaka mi cast jel da :):):).....Ljudi treba sama jaka volja i pregurati prve dane posle je sve lakse verujte,pa kad je toliko nas uspelo zasto ne bi jos neko.....SVE SE MOZE U ZIVOTU NIJE OSTAVITI CIGARE NAJTEZA STVAR KAKO VAM SE CINI U OPSTE.
Dobila sam 18 kg od kad sam batalila cigare sta freci idiot stvarno.....sad od djeta i vezbanja nista nema jer sam trudna :)....znaci tek posle toga mogu da se bacim na sledeci problem oko kilaze.

Pozdrav svima vama posebno ekipi koja je od prilike kad i ja zajedno visila danima na ovom forumu i kukala kako je tesko ali pregurasmo mi sve to:):):)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9513
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.06.2012. u 11:36 - pre 144 meseci
Svaka ti čast, naravno. Nedajbože da si trudnica sa cigarom u zubi !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

savke357

Član broj: 303709
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti25.06.2012. u 17:55 - pre 144 meseci
Napred ljudi idemo..ne postoji ništa što je jače od nas samih i naše volje !!! Hvala na podršci Iva 80...hvala puno...imaće smisla...period kroz koji svako prolazi več sam čuo a to hvala još jednom.
 
Odgovor na temu

savke357

Član broj: 303709
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti29.06.2012. u 21:04 - pre 143 meseci
Imam velikih problema sa nervozom gde god da krenem osećam nelagodnost u nogama,
baš mi je neprijatno...kod kuće je sve oke,ali kad krenem tako je...mislim da je sve posledica
ostavljanja cigareta i nervoza koja sledi...ovih dana sam rešio jer više ne znam šta ću da idem
na razgovor sa nekim pametnijim od sebe...pozdrav ljudi i drži te se...bacite cigarete i ne počinjite ponovo!
Da me neko pita šta mi je to trebalo u životu nebih znao šta da kažem ...užas
 
Odgovor na temu

visnjic

Član broj: 270440
202.168.94.*



+37 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti04.07.2012. u 12:05 - pre 143 meseci
Savke, da bi lakse ostavio cigare, dobro je da znas kako cigare (nikotin) deluju.
Nikotin izaziva lucenje dopamina u mozgu koji pruza osecaj zadovoljstva, motivacije, ubija nervozu, anksioznost itd. Nikotin je svojevrsni antidepresiv.
Nije mi namera da hvalim nikotin, samo da ti skrenem paznju da je lako moguce da tvoj mozak jednostavno nema potrebnu kolicinu dopamina.

Postoje razni uzroci, kao sto je nedostatak vitamina D i tyrosin-a. Te uzroke je nikotin do sada maskirao dok je vrsio svoju antidepresivnu funkciju (lucio dopamin).Preporucujem ti da unosis hranu koja je bogata tirozinom i vitaminom D. (npr. Jaja za dorucak).

Naravno, fizicka aktivnost (makar i blaga), cini cuda.
 
Odgovor na temu

kvrgicka

Član broj: 301368
*.carina.rs.



+48 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti09.07.2012. u 10:16 - pre 143 meseci
Pozdrav svima!!!!!

Kvrgićka je pregurala mesec dana bez duvanskog dima ,divno mi je!!!!

Sada vidno imam više energije, počela sam sebe da čašćavam krpicama.Osećam se uglavnom mnogo jako,vrlo retki su momenti kad sam bezvoljna, mada ih ima,ne mogu da lažem..

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 808920 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.