Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Krah americke banke i Drzavne rezerve Srbije?

[es] :: E-Poslovanje :: Krah americke banke i Drzavne rezerve Srbije?

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30177 | Odgovora: 110 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Krah americke banke i Drzavne rezerve Srbije?15.03.2008. u 12:39 - pre 196 meseci
I ja isto mislim da je BELEX slabo korelisan sa USA berzom.

Prvo, Srbija nije nikakav trgovinski partner USA - pa postoje slabe ekonomske zavisnosti. Jedina zavisnost moze biti opsta panika investitora, mada je to vec manje-vise gotovo kada je USA u pitanju.

BELEX moze biti zavistan samo sa drugim "Europe - Emerging Markets" berzama jer obicno u njih ulazu isti fond menadzeri koji verovatno kada povlace pare povlace iz svih - opet, kako je Srbija relativno neazvijeno trziste fond menadzeri daleko vise obracaju paznju na lokalna desavanja (tipa: izbori) i samim tim im daju daleko vecu tezinu.

Mada, opet, kao sto rekoh - ako gledamo dugorocno (3-5 godina) evropski investitori nemaju bas puno alternativa za ulaganje u Evropska trzista visokog rasta - pa Srbija sigurno moze da profitira od toga.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Krah americke banke i Drzavne rezerve Srbije?15.03.2008. u 12:46 - pre 196 meseci
Moja prognoza. Znaci , ne navijanje i bez politizacije teme je, da ce DS ipak uspeti da dobije dovoljnu vecinu poslanika da formira vladu bez DSS. To je zato sto je DSS izgubio kontakt sa stvarnoscu ,a ova nova sondaza misljenja gradjana ce sasvim sigurno to i pokazati. U vrlo kratkom vremenu su imali dva velika "loma" . Otcepljenje CG i proglasenje nezavisnosti Kosova. Sa takvim bekgraundom ,tesko. Dalje , kad god je DS pokazao i malo svoje ja , odnosno da ne dozvoljava da ga ucenjuju rejting mu je skocio. To je prelomilo na proslim predsednickim izborima. Biraca koje interesuju ekonomske teme ima taman malo vise koliko je potrebno za pobedu. Ovoga puta cemo gledati " borbu Titana " , dve velike stranke DS i SRS. Otkrivenim zaokretom Kostunice ka Radikalima ljudi su najzad shvatili ko je ko , sto je dobro. To je moja prognoza a vreme i biraci ce pokazati da li sam bio u pravu. Sto se tice berze , to je jedan vid kocke tako da se pridrzavaj one Kineske " Nikad sva jaja u jednu korpu" . Pozdrav.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Krah americke banke i Drzavne rezerve Srbije?15.03.2008. u 12:49 - pre 196 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: jer, ko god da dodje na vlast, potrebne su mu pare, a svaki pokusaj nacionalizacije ili izolacije ce direktno kostati jako puno para

Ne razumem ovo. Kome su potrebne pare i koga bi izolacija koštala? Te koji budu na vlasti!?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Krah americke banke i Drzavne rezerve Srbije?15.03.2008. u 12:51 - pre 196 meseci
Citat:
stil
Sto se tice berze , to je jedan vid kocke tako da se pridrzavaj one Kineske " Nikad sva jaja u jednu korpu" . Pozdrav.


Prvo, berza svakako nije kocka - drugo, ovde pricamo o BERZI a ne o sledecim izborima tako da molim ucesnike da se drze teme.

@Jablan, pa hipoteticki - neka politicka opcija koja bi htela da, recimo, izvrsi nacionalizaciju ili slicno (tzv. "reviziju privatizacije") bi imala ozbiljan problem sa tim jer bi to znacilo momentalan ostar pad u zivotnom standardu zbog povlacenja investicija.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Krah americke banke i Drzavne rezerve Srbije?15.03.2008. u 13:00 - pre 196 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: jer bi to znacilo momentalan ostar pad u zivotnom standardu zbog povlacenja investicija.

Da, ali koga je uopšte briga za životni standard? I pod Miloševićem bio je bedan standard, pa opet su ga ljudi opet i opet izglasavali. A vlast uvek živi dobro, bez obzira u kakvoj državi.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Krah americke banke i Drzavne rezerve Srbije?15.03.2008. u 13:06 - pre 196 meseci
Ipak mislim da su se te stvari promenile u Srbiji - ljudi su daleko vise obavesteni i zeljni boljeg zivota nego u tom mracnom periodu.

To pokazuju i istrazivanja - ljudima je ekonomija ipak bitnija.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.202.*



+471 Profil

icon Re: Krah americke banke i Drzavne rezerve Srbije?15.03.2008. u 13:15 - pre 196 meseci
Mislim da je bitnija situacija na USA fin. tržištu nego dnevna politika. Upravo sada se stvari lome na globalnom nivou. Nije presudno da li će DS ili SRS dobiti izbore. Ne sada. Jeste da utiče na cenu, ali je bitnija globalna situacija. Investicioni fondove se sada istovaraju. Cene padaju. Dokle? Evo kako ću ja. Gledam tržište po dubini. Gledam dnevni promet i koliko je akcija kupljeno. Sada, tj. već dosta meseci unazad, sve mali br. koji se kupuju. Dakle, Fondovi prodaju. Ja čekam... iskreno... čekam krah. To je ono... do pre šest meseci vredelo 100 soma €, a sad 10. Tad ulećem. Čim Fondovi krenu. To je to.

Evo šta mi je poslao jedan član drugog Foruma. Dečko je zmaj. Još pre dve godine gađao ko lud. Uzimao zlato po 285... pa čekao... kad sam ja gledao bilo oko 800... on ide na 1200... e to je to.


Po meni, tesko ce optimizam da se vrati tek tako. Belex je mala berza, strani Fondovi to kvarno rade uvek. Dodju,
napumpaju cifre, dok raste oni polako prodaju, onda sve padne, a indiv.investitori zakasne tu.
Sve ce berze da trpe zbog suludih Amera. A ako upumpaju velike cifre da poguraju berzu drasticno na gore, pa da i ostale zivnu, ode nafta na 200$, jer i vrapci znaju da je $ na putu destrukcije.
Pre neki dan, pogurase DowJones 500 poena, i to samo 1 dan, ali Dax, nemacki, to pratio nije, ni taj dan.
Sacekaj, nikakvo zaletanje sada, moze i opsti krah da nastane.

Bude li recesije, krenuce iz Amerike, pa globalno, i to zesca nego ikad, ne obicna. Cash, zlato i sl, tada su najbolji. Ne akcije. Bude li inflacije, dvocifrene, zbog ubacivanja likvidnosti i dalje, ponovnog i jos goreg pokusaja eskiviranja recesije, opet metali...Na poslednje injekcije likvidnosti, US market se prima na dan, ne duze, ostale berze cak ni to.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Krah americke banke i Drzavne rezerve Srbije?15.03.2008. u 13:22 - pre 196 meseci
@ Ivan Kao sto znas , kad investiras novac kupujuci akcije na berzi ,ti se nadas da ce indeks tvojih akcija skociti . Kad skoce trebas da znas tacan moment kada da ih prodas da bi zaradio novac. Isto tako vrednost tvojih akcija moze pasti i mozes izgubiti novac. Na sve to utice mnogo raznih faktora koji mogu biti predvidivi ,a isto tako se mogu pojaviti i faktori koje niko nije mogao da predvidi (sto moze dovesti do gubitka ili dobitka ) . Sledeci izbori sasvim sigurno imaju uticaj na berzu. I taj faktor se mora uzeti u obzir kada se ulaze novac. @ Jablan Nisu ga bas stalno izglasavali jer je tamo gde nije uspevao da dobije vecinu krao. Sada je tu soluciju sa kradjom na izborima ipak malo teze izvesti.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.202.*



+471 Profil

icon Re: Krah americke banke i Drzavne rezerve Srbije?15.03.2008. u 13:28 - pre 196 meseci
Kakav index? Samo opšti. On važi za celu berzu.
Evo, čekalo se to oko Kosova... mesecima... pre toga izbori, dobio BT... i šta?... trebalo je da prestane pad... malo sutra... eno ga na mojim hr. od vr. juče zvekno za 25%, ej!
Sve je to sistem vezanih posuda. Zbog Fondova. Oni mrače i oblače i pecaju nas ribice. Od sada... šta oni rade to i ja.
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: Krah americke banke i Drzavne rezerve Srbije?15.03.2008. u 13:30 - pre 196 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ipak mislim da su se te stvari promenile u Srbiji - ljudi su daleko vise obavesteni i zeljni boljeg zivota nego u tom mracnom periodu.

To pokazuju i istrazivanja - ljudima je ekonomija ipak bitnija.

Ja se slazem ovde!

Iako nas "pro evropski blok" (DS, LDP, ...) malo plasi povratkom u 90-te, to je sada nemoguce. Prosto vise ne postoji potreban koncenzus u narodu da se to sprovede. Cak su i radikali ublazili svoju retoriku.

To znaju i strani investitori, pa su sada oni glavni kupci na Belexu.

--

Pitanje je da li ce akcije rasti:

a) polako (pobeda radikala; verovatan ishod)

b) brzo (pobeda demokrata; manje verovatan ishod)

--

Naravno, desavanja u svetu imaju uticaja, ali je on relativno zanemarljiv, dok se ne iskristalizuje politicka situacija u Srbiji (do recimo izbora, odnosno formiranja nove vlade).
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Krah americke banke i Drzavne rezerve Srbije?15.03.2008. u 13:35 - pre 196 meseci
Citat:
zutokljunac
Evo, čekalo se to oko Kosova... mesecima... pre toga izbori, dobio BT... i šta?... trebalo je da prestane pad... malo sutra... eno ga na mojim hr. od vr. juče zvekno za 25%, ej!


U principu se nista nije desilo - to sto je dobio BT izbore je irelevantno jer predsednik u Srbiji nema skoro nikakva bitna ovlascenja (za razliku od USA, recimo)

Ono sto je bitno a nije se promenilo (ili se promenilo na gore):

* Kreditni rejting Srbije
* Nivo integracija Srbije u EU
* Otvorenost ekonomije (koliko smo gnjavili sa CEFTA-om...)
* Kolicina direktnih stranih investicija

Kad se te stvari maknu sa mrtve tacke, moze se ocekivati i veci rast ekonomije.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.202.*



+471 Profil

icon Re: Krah americke banke i Drzavne rezerve Srbije?15.03.2008. u 13:40 - pre 196 meseci
Pa da, ali znaš šta mislim... oni sada i hoće da vrate sve na nivo od pre 3-4 godine... a uspeće, idu ka tome... uostalom prodaju... brže bi oni to, ali ne može, nemaju dubinu tržišta... a onda će da nas vrate te tri - četiri godine unazad ( a to znači celu privredu, pa makar i veštački )... a onda, zna se... opet pumpaj, pa hvataj nove ribice...
E to bih ja da uhvatim. A posle čekam, i na kraju fijuuuuu, hvala na druženju. :)

[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 15.03.2008. u 14:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

atilasd
Svemir

Član broj: 79921
Poruke: 50
*.artcommunication.co.yu.



Profil

icon Re: Krah americke banke i Drzavne rezerve Srbije?15.03.2008. u 13:55 - pre 196 meseci
Napumpavanje cena je stvarno problem, ali ne samo nas...
vidite sta se desava na trzistu nekretnina u SAD... 40% brate...
A Sve ce to doci i kod nas, mozda ne odmah ali za godinu dve.

Ne mislim da je uticaj trzista u SAD na Belex veliki, ali uticaja ima, mozda sa zakasnjenjem, ali ga ima.

Slusao sam nekog analiticara na televiziji koji kaze:
"Na nasem trzistu ima kapitala ali nema dovoljno dobrih i dovoljno uopste HOV...."

sta mislite o tome?
milioner u pokusaju.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.175.*



+5251 Profil

icon Re: Krah americke banke i Drzavne rezerve Srbije?15.03.2008. u 14:09 - pre 196 meseci
Bravo zutokljunac, tako se radi, osmatra i razmislja, a ne da u razmatranje uvodis fiktivne normative "nivo integracije Srbije u EU", koji apsolutno nista ne znaci.

Stanjem na sitnoj berzi, kao Belex definitivno uravljaju fondovi, nesto manje brokeri sa sitnim krsenjem zakona i obicaja velikih berzi (kod nas nema precizne regulative, pa ne krse neki nas zakon, pa uspesno forsiraju rodbinu i prijatelje:), ili odabrane finansijere).

Zelja za ovom fazom "integracija", je zelja za otvaranjem novih fondova, a ne za formiranjem stepena razvijenosti, sto bi samo dovelo do povecanja zaduzenosti, i mnogo veceg treska o zemlju, kada bankrotiramo. Takva vrsta "evropskih integracija", kada se uludo potrose sredstva, blizi nas Argentini, a ne EU.

Drzavne rezerve su dovoljne samo za servisiranje delova zaduzenja, koji stizu periodicno na naplatu.

Bez objektivnog razvoja, slicnog Hrvatskoj, nema nikakvih "evropskih integracija", ma koliko velika usta imali zagovornici. Cuclanje otvorenih fondova, i arcenje para, bez unapredjenja privrede, makar i poklanjali fabrike, samo da ih neko osposobi za rad, nema nikakvih "integracija". I neka niko ne pomislja, da ce EU na neki nacin "zastititi" svoje pare iz tih fonova, dodavanjem jos para za popravku upropascenog..

Europske integracije se ne ubrzavaju blebetanjem po medijima, vec po realnim usaglasavanjima normi (a ni Bolonju ne ZELE neki da usaglase), zakona, i svaki put, kada vidite da se asfaltira ulica, asfaltirana pre tri meseca, to je direktno kocenje EU "integracija" i arcenje para, koje cemo vracati...uskoro

Belex ce poginuti, kada to fondovi pozele, cak i pre nego se zatalasa neka veca brza. Da se ne pomisli da smo "na repu" dogadjaja...

Poz
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Krah americke banke i Drzavne rezerve Srbije?15.03.2008. u 14:36 - pre 196 meseci
Citat:
vladd: Bez objektivnog razvoja, slicnog Hrvatskoj, nema nikakvih "evropskih integracija", ma koliko velika usta imali zagovornici.


Izvini, ali o kom "objektivnom razvoju" u Hrvatskoj govoris?
Mislim pricamo o zemlji koja poseduje ogroman turisticki potencijal koji joj donosi 6 milijardi godisnje, koja je rasprodala kompletnu privredu, zaduzila se gotovo 30 milijardi, a jedini projekat koji je ostvarila je razvoj putne mreze, a i to nedovoljno i uz promasene investicije.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.175.*



+5251 Profil

icon Re: Krah americke banke i Drzavne rezerve Srbije?15.03.2008. u 16:56 - pre 196 meseci
Na njihovu srecu, za razliku od nas, oni imaju ogroman, da ponovim, ogroman, turisticki potencijal, veci od spanskog, ali znacajno slabije iskoriscen. To je velika kompenzacija za nedostatak proizvodnih grana privrede.

U svakom slucaju, standard im je skoro dupo veci, a zaduzeni su "samo" 6 milijardi dolara vise. Nama za dostignuce tog standarda, s obzirom da nemamo takve prirodne resurse, treba bar jos 15 milijardi $.
I njima je EU jako izvesna staza, sa cifrom 2010...

A i putnu mrezu smo zaustavili, pare iz nip-a su pocele da se trose na popularnost i generalske stanove...sto svakako nije "staza za EU"

Poz.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Krah americke banke i Drzavne rezerve Srbije?15.03.2008. u 17:05 - pre 196 meseci
Ljudi,

Zaduzenje u apsolutnim ciframa je irelevantno - ono sto je relavantno je relativno zaduzenje u odnosu na GDP.

Javni dug Hrvatske je 45% od GDP-a, dok je javni dug Srbije 40% od GDP-a.

U principu - ni jedan ni drugi nisu nesto bog zna koliko veliki u poredjenju sa drugim zemljama. Sam dug ne mora uopste da znaci nista lose ukoliko ga zemlja servisira kako treba, i te pare trosi na profitabilne projekte. To je kao kredit za kucu koju izdajes koja je kvalitetna i kojoj skace vrednost.

Hrvatska i Srbija imaju uporediv rast nacionalnog dohotka dok je Hrvatska u proseku duplo bogatija (ima 2 puta veci GDP)

Hrvatska ima veliku prednost u odnosu na Srbiju u pogledu turisticke industrije, ali sa druge strane Srbija ima vise potencijalnih potrosaca.

Da se vratim na pricu o Berzi, pod "stepenom evropskih integracija" sam upravo mislio na reformu zakona i otvaranje ekonomije, sto bi direktno proizvelo porast investicija u srpsku ekonomiju - to je i te kako merljivo pracenjem progresa kvalifikacije Srbije za ulaz u EU - ako se izuzmu politicki uslovi (tipa Hag i slicno) - vecina drugih uslova je direktno vezana za zakonodavstvo i ekonomiju, sto je bitno.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.175.*



+5251 Profil

icon Re: Krah americke banke i Drzavne rezerve Srbije?15.03.2008. u 17:06 - pre 196 meseci
@stil
"Moja prognoza. Znaci , ne navijanje i bez politizacije teme je, da ce DS ipak uspeti da dobije dovoljnu vecinu poslanika da formira vladu bez DSS. To je zato sto je DSS izgubio kontakt sa stvarnoscu ,a ova nova sondaza misljenja gradjana ce sasvim sigurno to i pokazati. U vrlo kratkom vremenu su imali dva velika "loma" . Otcepljenje CG i proglasenje nezavisnosti Kosova. Sa takvim bekgraundom ,tesko. Dalje , kad god je DS pokazao i malo svoje ja , odnosno da ne dozvoljava da ga ucenjuju rejting mu je skocio. To je prelomilo na proslim predsednickim izborima. Biraca koje interesuju ekonomske teme ima taman malo vise koliko je potrebno za pobedu. Ovoga puta cemo gledati " borbu Titana " , dve velike stranke DS i SRS. Otkrivenim zaokretom Kostunice ka Radikalima ljudi su najzad shvatili ko je ko , sto je dobro. To je moja prognoza a vreme i biraci ce pokazati da li sam bio u pravu. Sto se tice berze , to je jedan vid kocke tako da se pridrzavaj one Kineske " Nikad sva jaja u jednu korpu" . Pozdrav."


Ovo je najnizi nivo politicke analize, posmatrajuci zelje slusalaca ili gledalaca. Ovako niskim nivoom se ne bave ni politicki analiticari, koji su poznati po tome da banalizuju situaciju, i prognoziraju sve moguce varijante.

Vrlo je nezahvalno praviti propagandu, bilo koje vrste, i pokazivati kako se zakljucuje, nesto, na osnovu slabih argumenata, ili detalja iz stampe.

Mogli bi samo da konstatujemo da je najgora varijanta, nazalost i najverovatnija, da se ponovi odnos snaga, sa par procenata razlike, to bi nas uvelo i skoro godinu i po narednih izbornih radnji.

Ocigledno nema stranaka giganata, postoje stranke sa solidnim brojem glasaca, ali nazalost, ni jedna nije u stanju da se bavi drzavom, na NORMALAN nacin..

Pitanje je koliko ce kriza da traje, i da li cemo izgubiti jos koju godinu..sto neke od nas, skoro pa obicnih gradjana, treba, moze i mora da zanima..

Poz.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.btnaccess.net.



+6455 Profil

icon Re: Krah americke banke i Drzavne rezerve Srbije?15.03.2008. u 18:03 - pre 196 meseci
Belex će još da pada, i to dobrano... I ja ga čekam, još uvek nije trenutak... Da se može shortovati, ja bi to sada radio...

Ivan i ostali koji su van Srbije nemaju uvid u jednu jako bitnu činjenicu, a to je da je masa ljudi u Srbiji koja nema blage veze sa berzom pošla pod uticajem hype-a i pokupovala akcije, izmešuostalog i zbog toga je i nastao prethodni bubble... Većina ljudi koje znam već imaju pare na berzi, i svi redom su izgubili 30-40-50-60% svojih investicija... Za sada oni još uvek čekaju, mada očekujem uskoro svi da krenu da gube strpljenje... A kada taj talas krene, i kad ljudi budu videli nagli pad akcija, počeće panika, i pad će postati sve veći, dok se ti ne ispucaju, jer ljudi su očekivali bogatstvo na berzi, i hteće pošto poto bar deo para koji su uložili da ne izgube sve... Ja čekam taj trenutak... Sigurno je da će neke ozbiljnije firme iskoristiti to za jeftin buyback, ali masa firmi niti ima želju niti cash za to, tako da će jeftine akcije biti prepuštene tržištu...
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.205.*



+471 Profil

icon Re: Krah americke banke i Drzavne rezerve Srbije?15.03.2008. u 18:21 - pre 196 meseci
Ventura drago mi je što si se vratio. I ja tako nešto cenim. Još 3-6 meseci ( treba imati živce ). Nije malo. Onda panika, krah. Uletanje, pa čekanje jedno 1,5 - 2,5 godine.

P.S. - Raspiši se malo.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Krah americke banke i Drzavne rezerve Srbije?

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30177 | Odgovora: 110 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.