Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Levi's (pad dobiti 98 %)and IS

[es] :: IS i ERP :: Levi's (pad dobiti 98 %)and IS

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8272 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Levi's (pad dobiti 98 %)and IS29.07.2008. u 04:52 - pre 191 meseci
Citat:
totovic: Naravno, sve su to razlozi, ali koliko realno implementacija SAP-a može da smanji dobit za 98%. Kolika god da je cena implementacije, to ne bi moglo da utiče nikako više od 10%. I to nije trošak, već investicija za budućnost. Ipak mislim da je to samo izgovor, pravi i jedini razlog je drastično smanjena prodaja.


Tacno. A ovih meseci smo svedoci katastrofalnih prodajnih bilansa (Nokia, Sony-Ericsson...)... evo i Toyota najavila redukciju: http://www.vesti.rs/Ekonomija/...-smanjila-procenu-prodaje.html

Globalna world-wide kriza se zahuktava...

P.S. ako bi uvodjenje nekog IS-a smanjilo prodaju neke kompanije za 98% onda sumnjam da bi ta kompanija i prelazila na takvo resenje. Bice da su razlozi za takav rezultat mnogo dublji od implementacije novog IS-a.
 
Odgovor na temu

Moonshine
Beograd

Član broj: 4083
Poruke: 117
*.adsl.beocity.net.

Sajt: www.dilbert.com


Profil

icon Re: Levi\'s (pad dobiti 98 %)and IS07.08.2008. u 14:03 - pre 191 meseci
Citat:
STOMAR_3Probacu da ti odgovorim na ovo, tema je interesantna za diskusiju. Naime, striktna podela na Amerciko Oracle i Nemacko SAP resenje ne postoji, medjutim postoje odredjene zakonitosti. Slucajno znam tacnu informaciju, jer sam jedan mali deo vremena radio na tome, broj instalacija Oracle resenja (tu mislim na pre svega EBS, JD Edwards, Peoplesoft, Siebel) u Benelux-u i njihovu strukturu. Ako malo zagledas u to videces da je velika vecinja tih resenja implementirana u kompanijama koje su osnovale USA firme u Evropi ili u kompanijama koje su preuzete od USA firmi, dok je broj originalnih Benelux firmi mnogo manji. Napominjem da ovo informacija samo za Benelux, ali verujem da je situacija manje vise slicna i u drugim EU zemljama (pogtovo Nemacka ili Austrija)

Druga stvar ako malo bolje zagledas u Oracle resenja, recimo JD Edwards kao jedno od najrasprostranjenijih, videces da ni jedno od njih nema Payroll odradjen za neku evropsku zemlju, dok postoje posebni Payroll moduli za USA, Canada, Australiju cak i za Novi Zeland, sto takodje moze biti jedan od pokazatelja. Da se ljudima iz Oracle-a to isplatilo napravili bi to oni odavno.
Trece, ne znam koliko imas iskustva u prodaji ERP resenja, tj. da li si mozda ucestvovao u prodaji nekog ERP resenja (tj. u pokusaju prodaje) u Nemackoj koje nije SAP. Moje iskustvo mi govori da ces prilicno tesko nekoj izvornoj Nemackoj firmi prodati nesto drugo osim SAP-a, jednostavno za njih je SAP standard i druga resenja veoma tesko prolaze (mozes da ulozis gomilu truda da pokusas da ih ubedis u suprotno ali na kraju ce opet biti SAP). Isto takodje kada neka Nemacka firma preuzima neku drugi firmu u drugoj zemlji uvodjenje SAP-a (ukoliko vec nije uveden) je obavezna stavka.


Čekaj pa ti si ovde napisao samo nedostatke Oracla na evropskom tržištu, a počeo si sa mišljenjem kako SAP nije za američko?!? Da li bi te činjenice trebale da dokažu kako SAP nije dovoljno dobar za "Američki" način poslovanje? A i to sve što si naveo kao nedostatke je prilično diskutabilno jer se bazira na tvom ličnom iskustvu koje uopšte ne može da predstavlja zakonitosti. Odakle ti informacija da Oracle nema Payroll za Evropu? To mi prosto zvuči neverovatno, ako i pođemo od činjenice da sam Oracle nije napravio ni jedan payroll sistem, kako možeš da tvrdiš da nijedan njihov partner nigde u evropi nije to napravio?!?

2006 SAP je imao strukturu prihoda (ne znam tačne cifre ali tako je nesto) 26% iz Nemačke 27% iz EMEA i 28% iz Amerike. Ovo ne pričam kao SAP konsultant ali i ja bih bio mnogo ponosan kad bi rešenje iz moje zemlje bilo "najbolje" na svetu i naravno da bih njega prvo kupio, ako sam u mogućnosti. I naravno da će ti biti vrlo teško da prodaš tu ne SAP rešenje, u svakom slučaju nijedna prodaja nije laka. Opet ne razumem kako to može da dokaže "određenu zakonitost" da je SAP za Evropske a Oracle za Američke kompanije.

SOA - budućnost, sadašnjoj, prošlost sve jedno. Možeš da kažeš da je ona počela sa prvim napravljenim servisom jos 80tih, ali takođe da trenutno ne postoji ni jedno potpuno ozbiljno SOA rešenje.
Fear not the dark within this night
Beneath the sky of deadly light
Of raging fire seen from afar
The fear inside of who you are
 
Odgovor na temu

[es] :: IS i ERP :: Levi's (pad dobiti 98 %)and IS

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8272 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.