Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz januara, februara i marta

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz januara, februara i marta

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 119900 | Odgovora: 407 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

CVRLE01
Vladimir Mladenovic
Beograd, B.Brdo

Član broj: 171503
Poruke: 8
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub01.02.2008. u 20:26 - pre 197 meseci
Pozdrav svim Pandistima,skoro sam vas pronasao i iscitao sve stranice,i vidim da nisam jedini "ludak" u nasoj zemlji. Jedan veliki minus za Kuntala sto mi nije rekao za ovo mesto (ako me se seti uopste). Nadam se da primate u drustvo i nas malo starije Pande ( 1988. ) ,jer imamo slicnih tehnickih resenja da nekazem istih a i malo smo lepsi i iskusniji . Imam Pandu vec vise od 3 godine i znam dosta oko njih sto se tice mehanike,elektrike i limarije jer sam moju rastavio i sastavio vise puta,sto iz potrebe a sto iz znatizelje, i stojim uvek na raspolaganju za pomoc,savet,alat ili vec. Ukoliko bude neki skup organizovan ili imate ideju sta i kako znajte da je podrzavam i da cu ucestvovati 100%. Eto toliko od mene i malo predstavljanja,ako budete zeleli postavicu i koju sliku Pande, cisto da se prepoznamo na ulici .

@Inspkluzo pogledaj ovaj link mislim da ces naci odgovor http://web.onetel.net.uk/~uncletony/in_car.htm
FIRE 1000
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
*.publikum.co.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub02.02.2008. u 12:05 - pre 197 meseci
Cvrle, welcome to the club, dobro će nam doći tvoje iskustvo, kako te auto služi, da li si imao nekih većih kvarova, koji agregat ima tvoja panda, šta si ti zapazio kao manu i na šta treba da obratimo pažnju, moraćemo organizovati nešto kada se prolepša vreme. Mislim da je to ta šema, hvala ti mnogo! Kuntalo gde si se izgubio, nemoj da nam padaš u depresiju!? Pozz!
 
Odgovor na temu

CVRLE01
Vladimir Mladenovic
Beograd, B.Brdo

Član broj: 171503
Poruke: 8
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub02.02.2008. u 17:24 - pre 197 meseci
Hvala hvala,uh odakle da pocnemo,auto me sluzi odlicno i nikakvih vecih problema nisam imao,u probleme ne uzimam limariju jer su godine ucinile svoje pa je morala komplet da se odradi.Sa Pandom vec tri godine redovno idem na more, na planinu i nikad ali nikad nisam imao ikakav problem.Doduse ja sam malo lud sto se tice kola i volim da mi sve bude u redu, sam je odrzavam, i kod majstora nepamtim kad sam isao. Postavicu kasnije po koju sliku da vidite kako izgleda Panda . Kod mene je ispod haube 1000ccm FIRE motor,karburator,od goriva trosi benzin i plin.Predjena kilometraza je negde oko 230 000 bez generalne,osvezavanja i ostalog i i dalje radi ko sat,kompresija je odlicna. Sa motorom nikad nisam imao nikakvih problema,redovno menjanje ulja,filtera za plin,vazduh, zamenjene svecice, povremeno samo se plin nasteluje i to je to.

Ono sa cim sam imao problema jeste trap, i tu mislim da je i najveci problem posto je Panda generalno tvrd auto (stavio sva 4 nova amortizera i dalje je tvrd) sa malim medjuosovinskim rastojanjem realno je i ocekivati da trapovi stradaju vremenom,pre svega prednji.Ono nasta bi skrenuo paznju su kugle,i balans stangle,tacnije gumice istih. Kugle se menjaju sa sve rukavcem i to je jako tesko naci novo,ja nisam uspeo tako da sam nasao polovno sa novije Pande na otpadu. Pitacete se sigurno zasto ne moze samo kugla, zato sto prilikom skidanja kugle koja je u vecini slucajeva u rukavac utisnuta fabricki i sa presom, jednostavno nova kugla ima luft i to nije nikako dobro niti bezbedno za voznju.Malo sam grubo i plasticno objasnio ali ako bude trebalo pojasnicu i detaljno sa slikama.

Sledeca stvar su gumice balans stangle odnosno same balans stangle. Vremenom te gume postanu plasticne i neigraju svoju ulogu kako treba pa se kompletna sila prenosi na navoj na samoj balans stangli pa je moguce prilikom naglog kocenja da navoj oblajzne i matica jednostavno sklizne (izleti ko metak),i da ceo tocak pobegne pozadi jer ga vise nista ne drzi za karoseriju tj. vezni lim napred. Ja sam imao srecu pa mi se to desilo pri brzini od 5 na sat u dvoristu (malo je nizbrdica) pa nisam sve zivo pocupao ali nesmem ni da zamislim sta bi se desilo pri nekoj ozbiljnoj brzini na auto putu ili u gradu.Tako da obavezno treba pogledati gumice i zameniti ih po potrebi jer su jako jeftine a znace puno, takodje ako bude trebalo vise informacija sta i kako potkrepicu sa slikama.

Eto malo sam udavio ali dobro,nadam se da ce da bude od koristi. Na kraju evo i po koja slika mog auta, i sta se moze napraviti sa malo truda i rada od, kako neki zlobnici kazu, ruzne Pande.Pozdrav i tu sam od sad za sta treba...


[Ovu poruku je menjao CVRLE01 dana 02.02.2008. u 18:41 GMT+1]
FIRE 1000
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub02.02.2008. u 17:45 - pre 197 meseci
Opsta depresija zbog hronicnog nedostatka novca! :-)

Elem, izbunario sam limara cije ruke nisu od svile, pa smo je bas danas oterali kod istog- najlepse hvala svima koji su pokusali da pomognu, svi imate pice na okupljanju (mada se to i podrazumevalo)!

Cvrle, nisam jos (toliko) izlapeo- na okupljanju ima da odudarate Ti i tvoja "crna dama" od nasih belih postarki, al' nema veze, bacicemo Te negde na kraj kolone... ;-)

Elem, ukoliko Vam, ne daj Boze, budu potrebni polovni delovi, javite se, da ne idete kod onog derikoze na Bezaniju...
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

CVRLE01
Vladimir Mladenovic
Beograd, B.Brdo

Član broj: 171503
Poruke: 8
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub02.02.2008. u 17:59 - pre 197 meseci
Ih bre pa onda bi svi trebali da budemo u depresiji,znas kako kazu, pare nisu problem......bla bla bla...

Samo polako i sve ce da bude ok,samo se zamislis da vozis nekog audija ili bmw-a i sve ide mnogo lakse i jeftinije :)

Imam i ja po neki telefon od otpada za delove pa ako nekom bude trebalo,mada moze se dosta naci i po prodavnicama a znaju da budu i jeftiniji novi nego polovni,cudo smo od naroda...





FIRE 1000
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub02.02.2008. u 19:33 - pre 197 meseci
Kuntalo, nemoj da me razočaravaš, eto, ipak si počeo da radiš auto. Cvrle, svaka čast, interesuje me da li ti je bio presvučen zadnji blatobran ili si ga presvukao sam (kod zadnjeg sedišta), a svi ti zavidimo na meraču temperature. 230000 km je stvarno impresivna kilometraža za 1000 ccm. Stvarno dobra mašina. POzz!
 
Odgovor na temu

CVRLE01
Vladimir Mladenovic
Beograd, B.Brdo

Član broj: 171503
Poruke: 8
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub02.02.2008. u 21:39 - pre 197 meseci
Zadnji blatobrani iznutra imaju plasticne obloge fabricki. Malo mi je smesno zvucalo ali kad sam kasnije i proverio na Eper-u (program za delove za italijanska vozila) video sam da je to model Pande SX koji je tada dolazio sa full opremom i radjen za zapadno trziste ,a oprema je kao na primer plasticne obloge, etison, kabrio krov, plasticni detalji u kabini, plasticne kutije za zvucnike napred, tapaciri preko celih vrata, sat u instrument tabli. Auto je inace uvezen iz Svajcarske 1998. godine

Sto se tice meraca temperature bio sam potpuno zbunjen i nisam imao pojma o cemu pricate,jer dok nisam video sliku bio sam ubedjen da pricate o necemu drugom a posle nisam mogao da poverujem da je Fiat napravio takav propust i zbog cega kad je u ranije modele ubacivao,malo mi je to nejasno a realno stvarno je potrebno imati ga pogotovu za guzve u gradu i velike uspone recimo kad je motor jako opterecen.Stvarno je glupa fora ali dobro vidim snalazite se nekako pa ce se naknadno ugraditi...

Cuo sam od raznih poznavaoca (majstora i mehanicara) da pojedini FIRE motori od 1000-1100ccm prelaze i po 400 000km tako da nemam pojma ali se moj motor ponasa odlicno,cak i ne trosi ulje,mozda nekih 100g na 5000.Malo deluje neverovatno ali tako je,neke dobre gremline imam u motoru izgleda.
FIRE 1000
 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub03.02.2008. u 09:54 - pre 197 meseci
Cvrle, nije propust, vec racunica- i to ne Fijatova, vec iskljucivo sluzbi koje su narucivale Pande, sto je i ocekivano.
Tako su nase postarke klot- klot, sto se opreme tice, ali im je i nabavna cena bila takva...
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

cvetici

Član broj: 171740
Poruke: 2
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub03.02.2008. u 23:43 - pre 197 meseci
pre desetak dana moja supruga i ja smo postali vlasnici fiat pande 1.1, 2002. vrlo smo zainteresovani da mu pruzimo najbolji servis, pa smo zato i u potrazi za istim.
da li postoji i u sapcu fiat servis???????
puno zahvalini
Panda, Dejan i Nina
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub03.02.2008. u 23:52 - pre 197 meseci
odgovori na pp/e-mail


p.s. zasto ne bi postojao?
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

piratvet
Miloslav lukac
student veterine
Beograd

Član broj: 171997
Poruke: 7
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub06.02.2008. u 11:54 - pre 197 meseci
Dragi Pandasi, duze vreme pratim ovaj forum i po svemu sto sam procitao panda ima da smete Golfa II sa liste popularnosti u Srbiji! Relativno sam sveze peceni vozac i osim onog golfa koji sam vozio tokom obuke i moje drage i nepreboljene peglice iz 1982 (koju sam gazio nekih osam meseci) nemam iskustva sa kolima! Nista! Posto bih sad da se motorizujem ponovo (posto sam peglicu prodao - citaj poklonio) a moj studentski budzet mi ne dopusta puno izbora, a sledi mi da kupim nesto do 1300 e. Stoga interesuje me sta mogu da ocekujem ako kupim neku pandicu 1986-1991 godiste koju mislim a i video sam da mogu, za te novce da dobijem? Da li je mozda pametnije da potrazim nekog juga za te pare ili jos manje pa da ulozim jos malo u njega s obzirom da mi to sledi i za Pandu a delovi su ipak jeftiniji! (ili mozda i nisu?)

Unapred zahvalan
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub07.02.2008. u 08:31 - pre 197 meseci
Pozdrav za Pirata,

Drago mi je da imas pozitivno misljenje o Pandi, i mislim da je Panda Classic idealna za pocetnicki auto, posebno za zenski deo vozacke populacije, obzirom na mali razmak izmedju pedala gasa, kocnice i kvacila, jer su zenske cipele manje i uglavnom spicaste, pa se lakse komanduje pedalama. Inace smatram da bi vozaci pocetnici kao svoj prvi auto trebali odabrati neki prostiji model, sa manje snage i sa dobrom preglednoscu kako ne bi odma seli u vozilo od 6.000 kubika sa 500 konja, a pogled iznutra ko iz tunela pa eto ti problema. Osim toga kad kod prostijih vozila otvoris haubu, vidis sve sklopove motora i drugih agregata u vozilu, a kod ovih novijih vozila ispod haube imas samo jedan plasticni poklopac, na kome je ispisan naziv proizvodjaca, cak ni akumulator ne znas gde je, a dobro je da svaki vozac bar nesto zna o svom vozilu.

Ono sto je problem u tvom slucaju je izbor izmedju Pande iz 80 tih i yougoa 90 tih. za nekih 1.300 orja

Mislim iskreno da za te pare tesko mozes naci Pandu sa korektnom limarijom i kilometrazom. Po meni je onda bolje potraziti yougoa od nekog penzionera koji ima garazu, a i delove je lakse naci. Do duse cesto ces ih traziti i visices kod majstora, ali Pande iz 80 tih su uglavnom stukle po jedno 300.000 km, pa se tu javlja i problem eventualne generalke, limarije, i drugo.

Ako pak nadjes Pandu iz 90 tih, ko sto je nasao Cvrle01, onda spremi trostruku sumu u odnosu na onu koju sada imas.

@ Cvrle01 - Cvrle hteo sam da objavim sliku moje Pande, 2003 ali kad vidim ovu tvoju - sramota me. Ha ha, evo slike uplovdovane

Pozdrav, AcaDorcol
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub07.02.2008. u 08:47 - pre 197 meseci
Pozdrav i za Sapcane, Ninu i Dejana, dobro dosli u klub Panda Classic- Serbia

Sigurno da u imate u blizini neki Fiat servis - ili majstora za Fiate.
Ulje prilikom zamene strogo - Selenia, original filteri, prednji i zadnji paknovi - kocnica, zupcasti kajs (original), spaner kajsa (original), NGK svecice, ultrazvucno ciscenje brizgaljki = Total sa rukama oko 100 orja, i to je to.
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
147.91.108.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub07.02.2008. u 10:36 - pre 197 meseci
Ponavljam, bela boja je ponovo u modi, Aco, vidi se da vodiš računa. POzz!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub07.02.2008. u 11:20 - pre 197 meseci
Hvala Inspektore, samo da se zna tog dana je bila na pranju, a i nasao sam joj dobar ugao, pa izgleda odrzavana. Ha, ha
 
Odgovor na temu

roberto_s
Roberto Sotirov
Shadows, Beograd
Beograd

Član broj: 158457
Poruke: 290
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub07.02.2008. u 12:54 - pre 197 meseci
> Drustvo, moj medved je na servisu, covek je uzeo na sebe da mu prokljuvi
dijagnostikom zasto trosi ko rus, i mislim da ce se stvar resiti samo
podesavanjem na racunaru. U medjuvremenu ja svrljam po netu i pogledajte sta
sam nasao. Pogledajte svi, vredi !!!
 
Odgovor na temu

roberto_s
Roberto Sotirov
Shadows, Beograd
Beograd

Član broj: 158457
Poruke: 290
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub07.02.2008. u 14:27 - pre 197 meseci
> Sorry,
Prvi pokusaj je propao!!!
Evo opet pa probajte
http://www.fiatpandaclub.nl/panda/panda1.html
 
Odgovor na temu

cvetici

Član broj: 171740
Poruke: 2
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub07.02.2008. u 23:26 - pre 197 meseci
Aco,
hvala na odgovoru i na dobrodoslici.
uspeli smo da pronadjemo fiat servis i imamo zakzano za 12.02. tako da cemo se javiti kako je sve proslo i koliko ce nas izaci.

imamo jos jedno pitanje: koje ulje u menjac je najbolje sipati?
zahvaljujemo se unapred
panda, dejan, nina

 
Odgovor na temu

piratvet
Miloslav lukac
student veterine
Beograd

Član broj: 171997
Poruke: 7
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub08.02.2008. u 01:24 - pre 197 meseci
Hvala Aco na detaljnom i brzom odgovoru. Na zalost takvog sam se odgovora i pribojavao ali verujem da je mozda to stvarno bolje resenje. Molim i druge clanove foruma da kazu svoje misljenje ili cak i da predlozite jos neki model koji je ,,najbolji" da se trazi u okviru takvog skromnog budzeta.

I jos nesto predlozite mi nekog postenog i revnosnog majstora koji bi bio voljan da podje samnom u ,,lov" na yu-gi-o-a ili neku drugu nocnu moru, za neke normalne parice!
Pozzz
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
147.91.108.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub08.02.2008. u 07:14 - pre 197 meseci
Cvetici, u menjač pande ide ulje Tutela car ZC 75 synth, roberto šta si uradio, nisi prvi koji ima problem sa potrošnjom, neko na forumu se je žalio, ne znam kako je rešio. Pirate, pande to godište su veoma retke kod nas zbog konkurentnog Yuga, za taj novac ništa drugo ne možeš kupiti. POzz!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz januara, februara i marta

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 119900 | Odgovora: 407 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.