Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz januara, februara i marta

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz januara, februara i marta

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 119065 | Odgovora: 407 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub11.02.2008. u 15:17 - pre 196 meseci
Bakara, pre ovog pitanja ide pitanje: Da li je vec prodat?, pa tek onda ide ovo drugo pitanje.

Ako se Panda, koja je dobra, ma koje da je godiste, ne proda u roku od tri dana-za 1300 or, onda mi se taj vlasnik nesto mnooooogo vredja, a razlozi za prodaju i nisu toliko raznoliki, odnosno prvi razlog je da se prodajom ostvare neke pare koje moraju biti vece ili bar iste kao steta (izgubljena dobit) za onoga ko ih prodaje.

Kad se ovde u Srbiji, takvoj kakva je ona danas, pojavi Panda koja nesto vredi, makar ona bila i 1984 godiste za 1300, ona ode isti dan. Da govorim - i da se prodaje za delove, pa je ta racunica blizu te cifre. Ko se vredja, neka ne trazi kupca preko oglasa, pa jos i da ceka mesec dana.

Nego lepo Pirate, uzmes pa ga pitas (uljudno, bez psovanja), a zasto ti prijatelju nisi vec mesec dana uspeo da prodas ovu Pandu za 1300? A?

(Znaci ima neki kveker?)

I jos nesto, - sto sire obrazozenje u odgovoru na ovo pitanje - to je sumnjivije!

Pozz
 
Odgovor na temu

maksabj
Beograd

Član broj: 144453
Poruke: 115
*.201.eunet.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub11.02.2008. u 16:00 - pre 196 meseci
Samo napred u kupovinu auta...Ja se ne slazem sa Kuntalom...Ja sada ne bih dao moju Pandicu 86 za 1000e, da ne pominjemo 50 funti...:-)))
Aca ti je dao hiljadu i jedan savet i sada samo nadji nekog da ti pravi drustvo i koji se razume u kola (4 oka vise vide)...
I ne zaleci se...
Pa u KLUB !!!!
 
Odgovor na temu

piratvet
Miloslav lukac
student veterine
Beograd

Član broj: 171997
Poruke: 7
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub12.02.2008. u 09:38 - pre 196 meseci
Hvala vam svima, puno dobrih saveta. Ipak moram da vas obavestim da sam odustao od te pande posto mi se jos dodatno smanjio budzet (drugar mi se zeni a i pozvao me je za kuma pa sad red je da se isprsim...) pa sad nadalje trazim nekog juga kojeg cu da oplakavam svakog dana, pretpostavljam, ali sta cu trebaju mi tockovi!
Jos jednom hvala!
 
Odgovor na temu

roberto_s
Roberto Sotirov
Shadows, Beograd
Beograd

Član broj: 158457
Poruke: 290
*.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub12.02.2008. u 09:57 - pre 196 meseci
> E pa kume , izgore to kesa ! Zao mi je sto odustajes od Pande, ali ovde, i
na nasim buducim okupljanjima si uvek dobrodosao.
Elem , juce sam imao prilike da provozam jednu teretnu, crvenu, 2002 godiste
i odusevljen sam. Gume 155, mnogo je tisa, nekako meksa ,a na sat su
navrteli 195000 km ( zbog carine naravno) Ima li ko od vas crvenu, Zanima me
da li je na svim crvenim pandama na patosu itison ili cista guma kao kod
mene. Guma naravno ima svojih prednosti (pranje i briskanje) ali cini mi se
da ovaj tapacirung od itisona, tepisona , je*** li ga sta je u mnogome
utisava unutrasnjost. To sto ima punu pregradu iza sedista cini je jos tisom
ili ja samo tripujem (tudje sladje) ima li ko iskustva sa crvenkapama .
Pozdrav
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub12.02.2008. u 10:10 - pre 196 meseci
Bravo Kume! Nemoj zaliti zbog budzeta. Juzina je odlicna za prvi auto. Naucis sve oko kola sto treba da zna prosecan majstor. Delova imas kolko oces, i za grad je OK. Ako budes imao srece, naleteces na nekog penzosa koji ne moze da produzi dozvolu, a ima juzinu u garazi jos od 90-tih, pa resio da je proda. Moze se to iskopati po blokovima na NBGD. Raspitaj se.
Pozz
 
Odgovor na temu

piratvet
Miloslav lukac
student veterine
Beograd

Član broj: 171997
Poruke: 7
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub12.02.2008. u 13:53 - pre 196 meseci
ok, raspitacu se...ako vi nadjete nesto javite mi na pp. Hvala ponovo svima, najbolji ste....

[Ovu poruku je menjao piratvet dana 12.02.2008. u 23:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

piratvet
Miloslav lukac
student veterine
Beograd

Član broj: 171997
Poruke: 7
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub15.02.2008. u 15:09 - pre 196 meseci
HItno,mi treba savet. Isao sam da pogledam jednu Pandu Fire. 89 godiste. Pandica vuce ko luda, za svoju kubikazu (750). Presla je 149000 km.Limarija nije losa s obzirom na godiste ali postoji problem bar po meni . Napukla joj greda iz zadnjeg desnog tocka Pukotina je mala mozda 3mm siroka i 5 cm duga (nije da je rupa) i znam da zvuci glupo ali ne cini mi se mnogo ozbiljna. Vlasnik naravno kaze da to uopste nije problem i da se to zavari lako,ako bas insistiram ali ipak....trazi za nju 1300 e ali mislim da bi spustio. Sta da radim ?? Dali ima smisla da je uzimam sa takvim defektom? Sve ostalo mi izgleda manje vise ok!

P.S. zaljubio sam se u nju ali nisam potpuno blesav...

[Ovu poruku je menjao piratvet dana 15.02.2008. u 23:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

CVRLE01
Vladimir Mladenovic
Beograd, B.Brdo

Član broj: 171503
Poruke: 8
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub15.02.2008. u 23:53 - pre 196 meseci
Ta pukotina se vidi sa spoljne strane auta ali pitanje je kakvo je stanje do kosa, to im je generalno mana jer se vremenom tu odvoje ali da je strasno i nije jer se to lako zavari,sa unutrasnje strane a i sa spoljasnje.Ako kazes da je 3mm i 5 cm dugacka onda je to smesno,ja sam imao 5mm i 30cm sa obe strane pa se uradi sve. Pogledaj ti tu limariju malo bolje,ako mozes ikako iza zadnjeg branika da pogledas tu hoce da ode dosta, obavezno sajtne i rubove,zavuci ruku,ispipaj. To sto kazes da je defekt nije to su godine eksplatacije. Takodje pogledaj na zadnjem trapu one spone sto idu od tocka ka sasiji da se tu negde lim nije odvojio.Tu hoce da pukne takodje. Sagni se ispod i zagledaj,tvoje su pare i imas pravo na to. Postavi neku sliku ako imas,ili idi slikaj sutra pa postavi par slika pa da ocenimo stanje ovako na prvo pogled.
FIRE 1000
 
Odgovor na temu

piratvet
Miloslav lukac
student veterine
Beograd

Član broj: 171997
Poruke: 7
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub16.02.2008. u 00:28 - pre 196 meseci
Hvala Cvrle. Koseve sam pogledao i dobri su e ovo iza branika nisam bas obratio paznju.Zalego sam dole ima korozije (ipak 89') ali nije da upadaju prsti ili rupe neke da ima. e ja sam ti malo ,,glup" pa nemojte mi se smejati ali sta su sajtne? Rubovi pretpostavljam vec sta su i gledao sam ok je... Sad nemam slike ali sutra cu verovatno da ih okacim.
 
Odgovor na temu

peckoni
Beograd

Član broj: 173140
Poruke: 19
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub16.02.2008. u 11:13 - pre 196 meseci

Cao svima,

vec duze se lozim da si priustim Pandu, pa sam skoro skocio od srece kada sam provalio ovaj tread. Elem vozim bubu 1200J iz 1974, i nemam se na sta posebno protuziti osim na potrosnju i neprakticnost (nedostatak trecih vrata). Legenda me nikada nije izneverila, ali se vreme rastanka i zamene necim prakticnijim za grad cini neumitnim. Zato mi se panda cini kao razumno resenje obzirom na cenu koja se do najnovijeg skoka cena kretala do 2400 evra (na onom placu koji vise ne postoji kod Ikarusa), proslog leta su isle od 2200 do 2400 za odlicno ocuvane primerke. Sada vidim cene sibaju i do 2800 evra sto je malko mnogo za takav autic.

Elem videh na jednom placu i Pandu Young 1100 Fire, koja nije bila Van, vec je u originalu putnicki auto. Zanima me da li neko ima iskustva sa Young modelom koji se ni po cemu ne razlikuje od drugih pandi.

Koliki su troskovi nakon kupovine na placu, (registracija, tehnicki, servis sa zamenom ulja, zupcastog kaisa i sl.)?

Na sta ste sve puknuli lovu nakon kupovine Pande, tj sta se najcesce kvari?

Kolika je potrosnja u gradu, posto me gradska voznja najvise zanima?

pozdrav



 
Odgovor na temu

CVRLE01
Vladimir Mladenovic
Beograd, B.Brdo

Član broj: 171503
Poruke: 8
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub17.02.2008. u 15:58 - pre 196 meseci
Sajtne su ti deo praga koji ide od kraja krila (tocka) pa ispod vrata do zadnjeg tocka odnosno pocetka zadnjeg ruba, kad budes jos gledao limariju,najednostavnije ti je da uzmes i da cukas kao kad kucas na vrata nekom, i ako ima razlike u limu odnosno ako je negde trulo ili zamazivano (pregitovano) nekim krpama,novinama ili sl. "materijalima" cuces drugaciji zvuk. To je ono najlaickije moguce, pogledaj generalno gumice na balans stanglama,kuglama,sponama,pozadi na trapu kako izgledaju,cisto da vidis dal je menjano(ako su ispucale ili deformisane znaci da nisu skoro) jer ako nisu nikad menjane nakon godina eksplatacije postanu plasticne i nemaju svoju ulogu ublazavanja vibracija te stoga se sve prenosi direktno na limariju i ona brze propada. Pogledaj trap dal negde vuce,lupa,zakoci naglo par puta (ne previse da ne proletis kroz soferku ). Iako ti sve deluje ok probaj da spustis malo cenu i pazari,a ako ti je nesto sumnjivo uvek postoji opcija posto kazes da se nerazumes bas mnogo, odes do Fiat servisa da ti za recimo 1000 dinara pregledaju auto i sta sve treba da radis. Uvek je jeftinija opcija baciti 1000-2000 dinara nego 1000 i kusur eura.

@ peckoni Ako pazljivo budes procitao svih 20 strana mislim da ces pronaci odgovor na pitanje registracija,servisa i sl.
FIRE 1000
 
Odgovor na temu

peckoni
Beograd

Član broj: 173140
Poruke: 19
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub17.02.2008. u 16:31 - pre 196 meseci
Ma procitao sve postove, ali vidim da se utisci o potrosnji u gradu razlikuju. Nadam se da zimi ne prelazi 8 litara na 100km u gradu. Da li se isplati odvesti pandu u ovlasceni FIAT servis pa da se auto prikljuci na dijagnostiku i pregleda vozilo, sto par prodavaca koje sam kontaktirao dozvoljava. Koliko to zadovoljstvo kosta?


Ako moze na PM ili na mail o preporucenim serviserima za PANDU

pozdrav
 
Odgovor na temu

veljap
Velizar Petrovic
Nis

Član broj: 167468
Poruke: 40
*.air.my-its.net.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub18.02.2008. u 10:38 - pre 196 meseci
Roberto,
moja panda je crvena, bila je Van a sada je putnicka.
Na patosu ima itison a sto se tice guma, kada sam je kupio nosila je Savine 135 koje su
bile dosta bucne, sada sam stavio Vinteru 145, ne cuju se a i Panda je stabilnija.
 
Odgovor na temu

peckoni
Beograd

Član broj: 173140
Poruke: 19
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub19.02.2008. u 14:29 - pre 196 meseci
Pandisti

moze li mi neko poslati na mail kontakt preporucenog majstora za Pandu, gde bi po kupovini odvezo auto na servis

pozdrav

[Ovu poruku je menjao bakara dana 19.02.2008. u 16:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

roberto_s
Roberto Sotirov
Shadows, Beograd
Beograd

Član broj: 158457
Poruke: 290
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub25.02.2008. u 09:09 - pre 195 meseci
Pet dana niko ziv da se oglasi. S jedne strane to je dobro (nema kvarova) a opet, niko nov se ne javlja. Peco, sta bi sa kupovinom oldtajmera???
Ja vam dugujem informaciju o potrosnji posle intervencije kod "lexan majstora"!!!
Prvo merenje - gradska voznja gde je auto retko kad dostizao radnu temperaturu, (Voznje od po par km) portosnja je bila oko 7.6 l !!!
Trenutno pratim potrosnju na malo duzim relacijama i vec primecujem da je mnogo manja, i ja mislim da ce biti oko 6.3 l !!!
Kvalitet goriva, o tome ne treba pricati!!! Sada sam sipao na pumpi cuvenog auto centra na Dorcolu i auto se preporodio !!!
Pozdrav svima i ne zaboravite,prolece je tu, sportski centar u Surcinu stoji gde jeste!!!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub25.02.2008. u 10:15 - pre 195 meseci
Bravo Roberto,
Mislim da ti je sad potrosnja sasvim o.k. (slicno kao kod mene jer i meni na kratkim relacijama (oko 2 km) malo ise povuce - oko 7 lit)
Ako bi je testirao negde na pr. do Nisa- autoputem, ili napr do N. Sada, pa je drzis na 100-110-120 *(5 brzina- bez ceonog vetra) - video bi da se na cepu od rezervoara hvata paucina (5.00 lit). He he.
Planiram letos da je testiram do Halkidikija, pa ce mo videti sta kaze na tom putu, sa cetvoro odraslih i klopom u gepeku, a verovatno i sa krovnim koferom koji planiram da nabavim za tu priliku?

Na istoj pumpi i ja uzimam, i za sad nije bilo problema, ali moze to jos bolje, siguran sam, jer ipak mislim da svi ovde kod nas malo krste gorivo (ne bas sa svetom, ali sa obicnom vodicom). Bitno je samo da pumpa bude prometna, i da jednom godisnje, kad je gorivo na 1/3 rezervoara, pre tocenja do vrha, u rezervoar sipas cca i decilitar cistog alkohola (onog medicinskog). Taj alkohol razbije vodu iz rezervoara, posto se izmucka sa gorivom prilikom dolivanja, i nema drugih stetnih efekata.
Dogovor za prolece stoji?
Pozz

 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
147.91.108.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub26.02.2008. u 07:43 - pre 195 meseci
Roberto, to je to, potrošnja je od 6 - 8 litara, zavisi od uslova, lexan-majstor je obavio svoj posao. Šta je sa Kuntalom, da li je ispeglao svoju pandu. Izgleda da niko nema problema sa autom što je dobro. POzdrav!!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub26.02.2008. u 08:59 - pre 195 meseci
Da dobro je da niko nema problema sa autom, ali sad sa toplijim danima ocekujem da se kod mene pojavi ono zmiganje narandzaste engine error lampice za koju sumnjam da potice od lambda sondice?
Trepne po jedno 5 puta u toku voznje i nista - stane, pa onda posle par dana ili sati opet?
Zimus treptanja nije bilo. Videcemo sta je u pitanju, neka zezancija sa gorivom ili neki ozbiljan problem?

U martu mi ide i registracija i prolecni servis-(citaj godisnja priprema za Halkidiki) gde se nameravam uputiti krajem jula-pocetkom avgusta. Bice to prvi ozbiljniji test Pandojle, koju eto posedujem godinu dana. Po gradu je polozila sve testove, ali ovo ce joj biti prvi duzi put (od kako je kod mene). Neki me odgovaraju od tog pokusaja, pre svega mi sugerisu ili da ne idem nocu, zbog slabih prednjih i zadnjih svetala, ili da ugradim komplet xenone napred - za 300 orja? Sto je mnogo mnogo je, pa ne znam koliko da poboljsa svetlo. Drugi problem je sto bi putovale 4 odrasle osobe + komplet prtljag i kloooooooopa, sto je jednako nasoj kilazi. Izgleda da bez krovnog kofera to nebiva. Ovih dana bavim se kalkulacijom svih tih mogucnosti, ali ako ispadne losa kalkulacija, ostaje mi bus.


Pozz
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
147.91.108.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub26.02.2008. u 09:32 - pre 195 meseci
Što se tiče farova, dovoljno je ugraditi halogene sijalice 55/60 W i osvetljenje će biti radikalno bolje, ostatak je sopstveni rizik, ali mislim da bi podjednako bilo i na primer sa puntom ili bilo kojim drugim automobilom, samo odradi dijagnostiku. POzz!!
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
147.91.108.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub26.02.2008. u 10:33 - pre 195 meseci
Aco, imaš PP!!!

Pozz!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz januara, februara i marta

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 119065 | Odgovora: 407 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.