Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

elitemadzone.org :: MadZone :: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

Strane: << < .. 80 81 82 83 84 85 86 87 88

[ Pregleda: 269535 | Odgovora: 1743 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hiđorđe

Član broj: 307123
Poruke: 7
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima15.10.2012. u 00:56 - pre 140 meseci
Muškarci su s Marsa a Žene su sa Venere. Eto ti teorija, :)

Predavanje na milosti Bogu je Mistični put.Mistični put je i najviši put koji postoji,
pred njim padaju sve torije, u principu, nisam ti ja neki ekspert za to bar ne mistčni.neki
a zašto ja ovo Tebi govorim? Pa verovatno nizbog čega.
Ti kupi teleskop
.Samo dešava se da ti mistični "posvećenici" prebegnu preko granice, ha, imaš neki odgovor na to??

[Ovu poruku je menjao hiđorđe dana 15.10.2012. u 02:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima15.10.2012. u 01:50 - pre 140 meseci
Citat:
AstralPro: Ovo sam i ja hteo da napisem.
Kad zena tj dama zna toliko da lupeta,zna i da odgovori na par prostih recenica.

Nego, hajde sad da napisete jos neku suludu teoriju o vanzemaljcima da imam cemu da se smejem i ja i svi mi normalni.



A ti imaš nešto protiv, nemoj da čitaš. Možda se navučeš na kraju. Znam mnoge, tako vatrene nepristalice koje je najobičnije ponoćno šuštanje lišća preobratilo u najveće vernike.

E pa vidiš ja bih sve one religio fanatike, pod leden tuš! Koliko li tu ima samo budalaština, pa opet mase ljudi X hiljada godina veruju. Nije problem u tome što veruju, nego što tamane sve one koji se sa njima ne slažu.

Sve mi nešto "miriše" na to da si u njihovom taboru?!

Znaš šta, Vanzemaljci (svemirci) ZASIGURNO POSTOJE. I TAČKA. A ti ne možeš čak ni pod prozor da mi pljuneš.
Pazi samo da od besa ne počneš da grickaš i prste, pošto si nokte do sada izgrizao.
ER
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+288 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima16.10.2012. u 15:13 - pre 140 meseci
Citat:
EmmaR: A ti imaš nešto protiv, nemoj da čitaš. Možda se navučeš na kraju. Znam mnoge, tako vatrene nepristalice koje je najobičnije ponoćno šuštanje lišća preobratilo u najveće vernike.

E pa vidiš ja bih sve one religio fanatike, pod leden tuš! Koliko li tu ima samo budalaština, pa opet mase ljudi X hiljada godina veruju. Nije problem u tome što veruju, nego što tamane sve one koji se sa njima ne slažu.

Sve mi nešto "miriše" na to da si u njihovom taboru?!

Znaš šta, Vanzemaljci (svemirci) ZASIGURNO POSTOJE. I TAČKA. A ti ne možeš čak ni pod prozor da mi pljuneš.
Pazi samo da od besa ne počneš da grickaš i prste, pošto si nokte do sada izgrizao.


Znas sta, grickaj sta hoces ali vanzemaljci ne postoje.
Fotografija ili video snimak vanzemaljca ili vise njih bi dokazalo da nisam u pravu, do tad jesam.
Dokaza nema kao sto si napisala.
 
Odgovor na temu

siman4
at777

Član broj: 307791
Poruke: 2
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima16.10.2012. u 15:58 - pre 140 meseci
Postoje nebrojeni dokazi, čak i javno objavljeni snimci. Prosleđeni događaji koji su bili
i ostali navodna tajna, bar zvanično.
Takvih tajni nema kod naših vlasti, ili su bar do sad ostale nepoznate.
Bar je poznat primer nekog nepoznatog Majora ili Pukovnika bivše nase Armije, koji trebalo
da prouči te nazovi Fenomene, jer su očigledno počeli da zahvataju pažnju javnosti,Pa su se ti
nazovi "objektivni" posmatrači pretvorili u najprvrženije sledbenike PsihoTeorija.
A interesantna stvar, to isto se desilo i mnogo ranije u Američkoj vojsci. A takođe
i Astronautima koji su posetili Mesec.
Usput, Mesec je ostao zabranjena teritorija za ljudsku vrstu.
Pretotstavljam da neki slabiji umovi nisu u stanju ni da zamisle da to uopšte i postoji zar ne neki nazovi nickovi..i ostali
da ne kažem nebulozni idioti?? Jel tako . Ako imate ikakvu sposobnost logičkog razmišljanja.
A nek me Admin banuje slobodno.....Neću se vraćati ovde više. Nek zna dobro...

A ovi koji samio iz zabave razdrnavaju forum, nek s upitaju, kakve koristi od toga imaju, zar ne?
 
Odgovor na temu

Intensity

Član broj: 293004
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+54 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima16.10.2012. u 16:29 - pre 140 meseci
Citat:
AstralPro:Znas sta, grickaj sta hoces ali vanzemaljci ne postoje.
Fotografija ili video snimak vanzemaljca ili vise njih bi dokazalo da nisam u pravu, do tad jesam.
Dokaza nema kao sto si napisala.

Da bi ti bio u pravu ti moras da dokazes da vanzemaljci ne postoje, sto ocigledno ne mozes, tako da je diskusija otvorena sa obe strane.
Zivot sigurno postoji tamo negde, bio on inteligentan ili ne, a to da li nas je neko posecivao ili nije je nesto sasvim drugo.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
77.243.28.*



+288 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima16.10.2012. u 17:08 - pre 140 meseci
Citat:
siman4: Postoje nebrojeni dokazi, čak i javno objavljeni snimci. Prosleđeni događaji koji su bili
i ostali navodna tajna, bar zvanično.
Takvih tajni nema kod naših vlasti, ili su bar do sad ostale nepoznate.
Bar je poznat primer nekog nepoznatog Majora ili Pukovnika bivše nase Armije, koji trebalo
da prouči te nazovi Fenomene, jer su očigledno počeli da zahvataju pažnju javnosti,Pa su se ti
nazovi "objektivni" posmatrači pretvorili u najprvrženije sledbenike PsihoTeorija.
A interesantna stvar, to isto se desilo i mnogo ranije u Američkoj vojsci. A takođe
i Astronautima koji su posetili Mesec.
Usput, Mesec je ostao zabranjena teritorija za ljudsku vrstu.
Pretotstavljam da neki slabiji umovi nisu u stanju ni da zamisle da to uopšte i postoji zar ne neki nazovi nickovi..i ostali
da ne kažem nebulozni idioti?? Jel tako . Ako imate ikakvu sposobnost logičkog razmišljanja.
A nek me Admin banuje slobodno.....Neću se vraćati ovde više. Nek zna dobro...

A ovi koji samio iz zabave razdrnavaju forum, nek s upitaju, kakve koristi od toga imaju, zar ne?


Ok, kazes da postoje nebrojeni dokazi tj video snimci vanzemaljaca.
Izvoli postavi jedan snimak vanzemaljca, jedva cekam da vidim pa da pocnemo jednu korisnu raspravu na ovu temu, konacno.
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima16.10.2012. u 20:15 - pre 140 meseci
Astralu,

ne grickam ja nokte, ti grickaš nokte.

Hoćeš dokaze! Nema tehnologije, nema ni dokaza!
Ako nisu nikada dospeli do nas, mi sigurno nemamo tehnologiju kojom ih možemo uočiti. Ono što možemo uočiti i verovati - misliti da je to to (na osnovu iskustva iz lokala - tj Sunčevog sistema) jeste njihovu rodnu planetu - ali, opet, ne možemo znati da li ima nešto živo na njoj. Može se pričati samo o verovatnoći.
Ako su dolazili (pa, čak ako su tu): mogu vrlo vrlo lako da se sakriju od nas. Tehnologija, opet, nije dovoljno dobra. Mogu da se kriju od nas milionima godina. Ej, pa i mi, zemljani, posedujemo tehnologiju kojom možemo međusobno da igramo žmurke. Ali, to je za, njih dečija igračka.
Ostaci iz prošlosti? Sumnjam da postoji ikakva materija, prirodna ili veštačka, koju zub vremena ne može uništiti. Ipak, ono čime raspolažemo, i mi i oni, je sastavljeno iz gradivnih elemenata čitavog svemira: možemo da kombinujemo ali ne i da stvaramo od nule. To važi za sve.

Postoje sunca, postoje planete, ... postoje i oni. Nije logično da se samo nama posrećilo.

I, ovo nije VERA, ovo je samo logičko razmišljanje. Postoji mnogo togašto je van današnje mogućnosti shvatanja, daleko od toga da nam je kosmos otvorio sve svoje tajne.

Niko ti ne brani da se ne slažeš, kaži svoje mišljenje i gubi se. Nije ti ovo srednji vek pa da pokrećeš lov na veštice.

Na kraju krajeva, UFOlozi ne ubijaju i ime svoje vere: oni traže, istražuju, proučavaju.
ER
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima16.10.2012. u 20:25 - pre 140 meseci
Citat:
EmmaR:
Ostaci iz prošlosti? Sumnjam da postoji ikakva materija, prirodna ili veštačka, koju zub vremena ne može uništiti.


Hm...sa jedne strane predstavljas neku X civilizaciju koja je u stanju da prelazi ogromne razdaljine i krije se od nas dok ih gledamo, a sa druge strane sumnjas u to da ne mogu da ostave dugovecnog traga o svom postojanju. Zar ne bi bilo logicno pretpostaviti da takva civilizacija moze i ume da napravi nesto sto traje?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

siman4
at777

Član broj: 307791
Poruke: 2
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima16.10.2012. u 20:58 - pre 140 meseci
3way,
Ti ako nemašn ikakvo svoje mišljenje , ti odsetaj odavde. Ok?
Ali Negde daleko odavde, ali koliko god daleko , to je obična nula prema kosmč;kim rastojanjima :)
Oopet si u teškom gibitu kako god okrenuo. OČigledno, po svim teorijama.
Šta tebe i slične štrebere uopšte nagoni da pišete ovde?
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
77.243.28.*



+288 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima16.10.2012. u 22:19 - pre 140 meseci
Citat:
EmmaR:
Astralu,

ne grickam ja nokte, ti grickaš nokte.

Hoćeš dokaze! Nema tehnologije, nema ni dokaza!
Ako nisu nikada dospeli do nas, mi sigurno nemamo tehnologiju kojom ih možemo uočiti. Ono što možemo uočiti i verovati - misliti da je to to (na osnovu iskustva iz lokala - tj Sunčevog sistema) jeste njihovu rodnu planetu - ali, opet, ne možemo znati da li ima nešto živo na njoj. Može se pričati samo o verovatnoći.
Ako su dolazili (pa, čak ako su tu): mogu vrlo vrlo lako da se sakriju od nas. Tehnologija, opet, nije dovoljno dobra. Mogu da se kriju od nas milionima godina. Ej, pa i mi, zemljani, posedujemo tehnologiju kojom možemo međusobno da igramo žmurke. Ali, to je za, njih dečija igračka.
Ostaci iz prošlosti? Sumnjam da postoji ikakva materija, prirodna ili veštačka, koju zub vremena ne može uništiti. Ipak, ono čime raspolažemo, i mi i oni, je sastavljeno iz gradivnih elemenata čitavog svemira: možemo da kombinujemo ali ne i da stvaramo od nule. To važi za sve.

Postoje sunca, postoje planete, ... postoje i oni. Nije logično da se samo nama posrećilo.

I, ovo nije VERA, ovo je samo logičko razmišljanje. Postoji mnogo togašto je van današnje mogućnosti shvatanja, daleko od toga da nam je kosmos otvorio sve svoje tajne.

Niko ti ne brani da se ne slažeš, kaži svoje mišljenje i gubi se. Nije ti ovo srednji vek pa da pokrećeš lov na veštice.

Na kraju krajeva, UFOlozi ne ubijaju i ime svoje vere: oni traže, istražuju, proučavaju.


Imas neki cudan fetis prema noktima?
I dalje se vrtis u krug, nista novo.
To sto trazis,istrazujes i proucavas - ne postoji tj bar ne ovde na zemlji.
I nema progona na vestice. One se same progone tj izoluju u svojim fiks idejama, kako u srednjem veku tako i danas.
Jos nesto ti nije jasno da lepo objasnim?

[Ovu poruku je menjao AstralPro dana 16.10.2012. u 23:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima16.10.2012. u 23:07 - pre 140 meseci
Citat:
3way: Hm...sa jedne strane predstavljas neku X civilizaciju koja je u stanju da prelazi ogromne razdaljine i krije se od nas dok ih gledamo, a sa druge strane sumnjas u to da ne mogu da ostave dugovecnog traga o svom postojanju. Zar ne bi bilo logicno pretpostaviti da takva civilizacija moze i ume da napravi nesto sto traje?


Ništa ne traje večno.
A još, ako se povedemo "domaćom" logikom: što smo napredniji, tvorevine nam traju sve kraće i kraće.
Plus toga, ako bi smo preko noći nestali, za nama bi prvo nestalo sve savremeno, a najdugovečnije bi bilo ono što je rađeno od kamena: Prvo bi se srušile i pretvorile u prah i pepeo savremene kule od stakla i čelika, dok bi kameni kućerci najduže opstali.

Citat:
AstralPro: Imas neki cudan fetis prema noktima?
I dalje se vrtis u krug, nisa novo.
To sto trazis,istrazujes i proucavas - ne postoji tj bar ne ovde na zemlji.
I nema progona na vestice. One se same progone tj izoluju u svojim fiks idejama, kako u srednjem veku tako i danas.

Grickati nokte: biti nervozan, besan, zabrinut... zbog nekoga i / ili nečega.
Nema ni F od fetiš.

Ja, niti tražim, niti istražujem, niti proučavam ni vanzemaljce ni bogove niti bilo šta što nije opipljivo i dostupno. Po tom pitanju sam materijalista. Ideja, misao da tamo negde neko postoji je samo to. Uključujući čak i tebe, jer na kraju krajeva niko mi ne garantuje da si ti stvarna osoba a ne tamo neki napredni robot koji vrti memorisano bez mogućnosti proširenja memorije i stvaranja novih veza između memorisanih podataka?

Hoćeš dokaz?
Bogovi koji silaze sa nebesa... bogovi u koje su verovali stari narodi i u koje veruju novi narodi. Imena, nazivi nisu bitni. Nije bitno ni to da li je jedan sa "pomoćnicima, ili više njih od kojih je jedan glavni. Bitno je to da svi potiču sa nebesa.
Dokaz jeste posredan ali je konkretan. Nešto što niko ne sme da prokomentariše. Jer, u božansko se ne dira; bilo ono dobro ili zlo.
Činjenica je da bog predstavlja više, naprednije biće. Činjenica je da svako biće koje bi bilo u stanju da dođe do ove zabiti MORA da bude naprednije. Možda telom, možda duhom (astralna projekcija i slično), možda tehnološki, ... , možda u svakom smislu... ali, MORA da bude dovoljno napredno da uopšte stigne do nas; ono ili njegovi gospodari (Lajka sigurno nije dobrovoljno odletela u večnost radi pogleda na Zemlju iz orbite).

Ali, opet, kao što ti kažeš, možda je sve u glavi. A onda, onda ... ruši se ceo sistem. Što baš nije nikako dobro. Jer, ono što nas deli od podivljale zveri jeste strah od boga i božje kazne.
Potpuno je nebitno, ko su i šta su ti bogovi.

(izvinjavam se ostalima zbog offtopic-a)

Veštice. Veštice su predstavljale žene koje su radile drugačije od zacrtanih kanonskih pravila. Žene koje su imale "moć" i znanje da urade nešto dobro ili loše na "tajanstven" način - Nisu znale hemiju, nisu znale fiziku, nisu znale biologiju, nisu znale medicinu, ... ali su zato bile dovoljno inteligentne da saberu 2 i 2 bez toga da ih neko tome podučava; znale su da posmatraju i pravilno logički povežu posledicu sa uzrokom i da obrnu proces - da nešto prouzrokuju. Isto važi i za muškarce (veštce, čarobnjake).
A kada nešto znaš, misliš malo drugačije, bez obzira na to da li time ugrožavaš ili ih primoravaš da se priklone tvojim stavovima, društvo te izoluje. Što je sredina "primitivnija", efekat izolacije je vidljiviji.
Pošto moram sve da objašnjavam: Kada kažem primitivan, ne mislim da je osoba neobrazovana, da živi u tamo nekoj prašumi već da je zatvorena, da ne želi ni da sasluša drugačije mišljenje, ni da pogleda kako se nešto može drugačije na lakši način uraditi, ... već na svaki pokušaj "drugačije" komunikacije reaguje agresivno.
Zbog svega toga, u srednjem veku (koji smatram brukom za čovečanstvo) mnogo pametnih žena i muškaraca izgorelo na lomačama ili istrulelo u mračnim podrumima zamkova i verskih objekta (gore se slavio život, a dole se život uništavao, ... mislim da nema većeg licemerja) a mogli su mnogo toga da doprinesu i ko zna, da nije bilo tako, možda bi smo već odavno imali kolonije na Marsu a svemirski putnici bi uveliko istraživali i vansolarni kosmos.

Plašim se, "astralna projekcijo", da ti ovde upravo to radiš. Svratio si, ne sviđa ti se ono što čitaš, i automatski projektuješ sliku o nama ostalima. Tvoj agresivni stav, samo pokazuje tvoju nesigurnost, tvoj strah da će zavesa pasti i da će se iza zavese pokazati jedan potpuno drugačiji svet a da se ti tu nećeš uklopiti.
(AstralPro = astralna projekcija)
ER
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima16.10.2012. u 23:17 - pre 140 meseci
Citat:
EmmaR:
Ništa ne traje večno.
A još, ako se povedemo "domaćom" logikom: što smo napredniji, tvorevine nam traju sve kraće i kraće.
Plus toga, ako bi smo preko noći nestali, za nama bi prvo nestalo sve savremeno, a najdugovečnije bi bilo ono što je rađeno od kamena: Prvo bi se srušile i pretvorile u prah i pepeo savremene kule od stakla i čelika, dok bi kameni kućerci najduže opstali.


To nije tacno. Scene koje gledamo u emisijama tipa "zivot posle ljudi" su previse dramatizovane. Na kraju krajeva, ni tamo nije prikazano da se nesto pretvorilo u prah i potpuno nestalo. Pa samo tom staklu treba nekoliko stotina godina da se raspadne. Da ne govorim o raznoraznim plastikama i kompozitima.
Tako da, i nama su poznati elementi (i materijali) sa vremenom poluraspada od nekoliko hiljada do nekoliko miliona godina. Naprednija civilizacija bi svakako znala kako da ovo iskoristi i napravi nesto sto ce da traje.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima16.10.2012. u 23:20 - pre 140 meseci
Citat:
EmmaR:
Bogovi koji silaze sa nebesa... bogovi u koje su verovali stari narodi i u koje veruju novi narodi. Imena, nazivi nisu bitni. Nije bitno ni to da li je jedan sa "pomoćnicima, ili više njih od kojih je jedan glavni. Bitno je to da svi potiču sa nebesa.


Ne dolaze svi sa nebesa. Neki dolaze iz utrobe zemlje, neki dolaze iz reke, iz mora, iz sume, iz kamena, iz drveta, iz vatre...

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima16.10.2012. u 23:30 - pre 140 meseci
Citat:
3way: To nije tacno. Scene koje gledamo u emisijama tipa "zivot posle ljudi" su previse dramatizovane. Na kraju krajeva, ni tamo nije prikazano da se nesto pretvorilo u prah i potpuno nestalo. Pa samo tom staklu treba nekoliko stotina godina da se raspadne. Da ne govorim o raznoraznim plastikama i kompozitima.
Tako da, i nama su poznati elementi (i materijali) sa vremenom poluraspada od nekoliko hiljada do nekoliko miliona godina. Naprednija civilizacija bi svakako znala kako da ovo iskoristi i napravi nesto sto ce da traje.


zaboravih na plastične mase, koje se uveliko zamenjuju biorazgradivim masama. Ekologija, zagađenje i slično...
Šta ako je napredna civilizacija ekološki svesna, pa ne zagađuje svoje stalno i privremeno okruženje? Nešto se napravi da se brzo raspadne, kada više ne treba, nešto drugo se x puta bar 99,99% reciklira. Nema bitnih ostataka.

Citat:
3way: Ne dolaze svi sa nebesa. Neki dolaze iz utrobe zemlje, neki dolaze iz reke, iz mora, iz sume, iz kamena, iz drveta, iz vatre...


Predstava je predstava. Glavni glumci su uvek neka mistična svemoćna bića.

ER
 
Odgovor na temu

PhoenixRising

Član broj: 300014
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+60 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima17.10.2012. u 09:32 - pre 140 meseci
Kad neko kaže, recimo : "Nema dokaza da vanzemaljci postoje", šta to u stvari znači ? Da li to znači da je taj neko uložio neverovatan trud i detaljno pregledao sve što može da se nađe na tu temu, sav dokazni materijal? Da li je zvao i trazio kontakte po obaveštajnim agencijama (he he, suludo, al čovek mora sve da proba da bi mogao da kaže da je siguran u nešto :) ) Mislim da nije, jer toga ima više nego što jedna osoba za života može da absorbuje. U stvari, skoro uvek, kada to neko kaže to znači da gospodinu dokazi nisu sa neba pali u krilo. Jer zaboga, da se tako nešto važno dogodilo na planeti on bi znao o tome. Koliko je to arogantno razmišljanje ?!

Pravilnije bi bilo reći: "Ja nisam svestan nikakvih dokaza", nego da "dokaza nema". Takođe, sasvim drugo a opet povezano pitanje jeste: "I da ima dokaza (možda ne u obliku u kome bi neko voleo, ali da su dostupni javno), da li bi umeo da ih prepoznaš? Većina ljudi, čini mi se, prepoznavanje dokaza uzima zdravo za gotovo. Traže nešto što je očigledno za njih. Mišljenje je generalno, da ako je nešto dokaz da zahteva ništa ili vrlo malo mentalnog napora da se prepozna. Što ne mora da ima mnogo veze sa stvarnim stanjem stvari.

Na ovo se dalje može nadovezati priča koju sam već nekoliko puta ispričao ovde o tome kako svi mi mnogo lakše prihvatamo informacije koje su u skladu sa našim već usvojenim sistemom verovanja. Ima dosta stvari o kojima bi moglo da se razmišlja na ovu temu. Iako se najčešće teme kao "vanzemaljci" koriste za ismevanje, vređanje i generalno davanje oduška raznim frustracijama i sa druge strane odlasku u neka iracionalana stanja i razmišljanja (sve zavisi od osobe do osobe), ovakve teme su idealno "vozilo" da se izađe iz kolotečine razmišljanja svakodnevnog života. Ne u smislu bežanja o realnosti, već naprotiv, naprezanja svog mozga do granica do kojih nije često upotrebljavan. To je prilika za proširenje svesti i kapaciteta intelekta. Opet, kažem, ne u nekakvom metafizičkom smislu, već u sasvim realno opipljivom, kao što recimo omogućavaju rešavanje teških problema, logičko-matematičke prirode i slični.

Najčešći argument ovde bi bio. "Pa ja nemam vremena da se time bavim i ne vidim nikakvu beneficiju za mene da se u to upuštam". To je sasvim ok. Nisu svi ljudi isti i zalaženje dublje u ovu problematiku možda nije za svakoga. Svakako nije za one sa slabijim srcem i nestabilnijom psihom. Kažem to kao proverenu činjenicu a ne kao nekakvo uzdizanje onih koji su odlučili da se zanimaju sa ovom temom. Video sam previše ljudi online kojima je skoro svaki post prepun straha i kojima je život postao definisan tim novim negativnim stavovima i verovanjima. Dovoljno je loše, kada neko ima slab kvalitet života usled realnih i "in your face" životnih problema, a sasvim je tužno kada nekome život postane još lošiji usled imaginarnih problema i stalnog iščekivanja kraja sveta ili čega sve ne. Sa te strane razumem bes nekih ljudi koji pokušavaju da zatru svaku pomen i priču o vanzemaljcima i generalno paranormalno. Siguran sam da takvi pojedinci zaista žele da zaštite ostale ljude od te "pošasti". Motiv je svakako plemenit iako je način kojim to žele da postignu pogrešan.

Naime, agresivnost sama po sebi nikada neće doneti rezultate koji oni žele. Verujem, da jedan procenat ljudi zaista odustane od daljeg razmatranja teme. Možda oni koji su i inače bili nesigurni u validnost daljeg istraživanja o temi. Međutim, šta se dešava sa onima koji su već dovoljno osetili da tu nečega opipljivog ima?! Mnogi su izgleda pobegli (na primer sa ovog foruma) i nastavili da se time bave na drugom mestu, drugoj "zajednici" možda. A oni koji su ostali da brane svoje mišljenje su više vremena proveli u agresivnim diskusijama nego što su imali prilike da razmene neka mišljenja. Sve u svemu, agresivni napadi, vređanja, podsmevanja... ništa od toga nije ni malo pomoglo onome što je počelo kao plemeniti motiv a završilo kao verbalno huliganstvo. Protiv koga opet, vođeni plemenitim motivom, nastaje otpor. I tako u krug.


Silence of the heart, practiced with wisdom,
will see a lofty depth;
And the ear of the silent mind will hear untold wonders.

-- Hesychius of Jerusalem
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima17.10.2012. u 09:40 - pre 140 meseci
Citat:
EmmaR:
Šta ako je napredna civilizacija ekološki svesna, pa ne zagađuje svoje stalno i privremeno okruženje? Nešto se napravi da se brzo raspadne, kada više ne treba, nešto drugo se x puta bar 99,99% reciklira. Nema bitnih ostataka.


Napredna civilizacija mora nekako da cuva svoje znanje. Sigurno ga ne prenose sa kolena na koleno, a za tako nesto je potrebno stvoriti trajan materijal.
Izgleda da je cela tvoja ideja o poseti podrzana cinjenicom da se stvari raspadaju, pa su se mozda i njihove strukture raspale...A svi odlicno znamo da pronalazimo artefakte civilizacija koje su tehnoloski bile nemerljive sa danasnjom....Mislim na kojekakve primitivne alate, koji NISU samo od kamena.


Citat:
EmmaR:
Predstava je predstava. Glavni glumci su uvek neka mistična svemoćna bića.


Tacno, misticna bica koja se nalaze u nepoznatom. Kako drugacije objasniti toplinu i svetlo koje daje vatra, na primer?



Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima17.10.2012. u 09:49 - pre 140 meseci
Citat:
PhoenixRising:
Kad neko kaže, recimo : "Nema dokaza da vanzemaljci postoje", šta to u stvari znači ?
Da li to znači da je taj neko uložio neverovatan trud i detaljno pregledao sve što može da se nađe na tu temu, sav dokazni materijal? Da li je zvao i trazio kontakte po obaveštajnim agencijama (he he, suludo, al čovek mora sve da proba da bi mogao da kaže da je siguran u nešto :) )


To znaci da nema dokaza da postoje.
Na osnovu dokaznog materijala koji je do sada prezentovan, a koji prema onima koji su dosli do tog materijala, dolazi bas iz tih agencija, zakljucak je da do sada ne postoji pravi dokaz o poseti vanzemaljaca (a ni o postojanju istih).
Mozemo da filozofiramo koliko hocemo, ali u stvarnom svetu se racuna fizicki dokaz i nista drugo...u suprotnom svi mozemo da izmisljamo svoje price i vadimo se na ovo sto si ti napisao.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima17.10.2012. u 09:58 - pre 140 meseci
Citat:
PhoenixRising: Kad neko kaže, recimo : "Nema dokaza da vanzemaljci postoje", šta to u stvari znači ? Da li to znači da je taj neko uložio neverovatan trud i detaljno pregledao sve što može da se nađe na tu temu, sav dokazni materijal? Da li je zvao i trazio kontakte po obaveštajnim agencijama (he he, suludo, al čovek mora sve da proba da bi mogao da kaže da je siguran u nešto ) Mislim da nije, jer toga ima više nego što jedna osoba za života može da absorbuje. U stvari, skoro uvek, kada to neko kaže to znači da gospodinu dokazi nisu sa neba pali u krilo. Jer zaboga, da se tako nešto važno dogodilo na planeti on bi znao o tome. Koliko je to arogantno razmišljanje ?!


Dokaza zaista nema, a teret dokazivanja je na onome ko nešto tvrdi, a ne obrnuto, to je uobičajena logička greška. Inače bih mogao sad ja da tvrdim da je moja hemijska olovka vanzemaljskog porekla i kako je to neoborivi dokaz, jer niko nije došao da proveri i ospori, kao da naučnici nemaju pametnijeg posla nego da idu po svetu i demantuju gluposti. Što se tiče "obaveštajnih agencija", previše gledanja X-files čini mi se

[Ovu poruku je menjao Miroslav Jeftić dana 17.10.2012. u 11:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima17.10.2012. u 12:17 - pre 140 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Dokaza zaista nema, a teret dokazivanja je na onome ko nešto tvrdi, a ne obrnuto, to je uobičajena logička greška. :)

Potpuno tacno. Znaci - svi oni koji tvrde da vanzemaljaca nema treba to i da dokazu. Slazem se i cekam te dokaze. :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima17.10.2012. u 12:21 - pre 140 meseci
Nadam se da se salis, jer stvarno bi bilo glupo ponavljati milioniti put da se ne dokazuje negativna tvrdnja.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

Strane: << < .. 80 81 82 83 84 85 86 87 88

[ Pregleda: 269535 | Odgovora: 1743 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.