Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko rastura Nuklearni reaktor u Vinci?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ko rastura Nuklearni reaktor u Vinci?
(Zaključana tema (hardlock), by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 43489 | Odgovora: 169 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

maliradoica

Član broj: 28798
Poruke: 16
93.86.99.*



Profil

icon Ko rastura Nuklearni reaktor u Vinci?02.06.2009. u 17:46 - pre 181 meseci
Prica se da se prilikom rasturanja reaktora u Vinci polomilo neko gorivo na pola i da se to krije.ko to radi i zasto?I to tamo gde je onaj radnik upao u onu radio aktivnu vodu.izgleda da se tamo stalno nesto dogadja i da se to stalno zataskava i da je veliki novac u igri.Sta ko zna o tome?
 
0

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Ko rastura Nuklearni reaktor u Vinci?02.06.2009. u 18:14 - pre 181 meseci
Evo znam ja. Nije se nikakvo "gorivo polomilo" :), osim dekomisije reaktora ne događa se ništa drugo, prema javnosti se ništa ne zataškava jer i nema šta, nikakav veliki novac nije u pitanju, naprotiv, plata mi smanjena 20% :(. Upad u bazen za odlaganje isluženog goriva je samo jedna nezgoda na radu, ali predimenzionisana zbog specifičnog okruženja. Dragi kolega je živ i zdrav, uživa u preranoj penziji kao jedinoj posledici kupanja pri kojem se ozračio taman kao ti na letu Beograd-New York.Večita fama o Vinči, ali tako kao ti, govorkaju i ostali zaposleni u Vinči van reaktora, pa ti ne zameram. Pozz i spavaj mirno.
 
0

maliradoica

Član broj: 28798
Poruke: 16
93.86.99.*



Profil

icon Re: Ko rastura Nuklearni reaktor u Vinci?02.06.2009. u 19:14 - pre 181 meseci
E dobro je da znamo.Iako mi nije bas najjasniji izras dekomisija,to je bukvalno neko osnivanje a ne rasturanje a po gradu se prica da prilikom rasturanja reaktora neke budale polomile gorivo al se to krije kao vojna tajna i cia,itd... pa nije to gorivo letva pa da ga polome,valjda.bas mi je drago sto je sve u redu jer koliko mi je poznato tamo ima dosta opasnog materijala a i sam znas koliko su nas puta u proslosti lagali da vise nikom nije za verovati.
 
0

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Ko rastura Nuklearni reaktor u Vinci?02.06.2009. u 20:23 - pre 181 meseci
decommission - n. dekomisija, zatvaranje, prestanak korišćenja (zastarele opreme ili oružja), rasklapanje;

Te budalaštine koje se rasturaju po gradu nemaju veze sa životom. Nego radijacija i sve oko nje je uvek zahvalna tema za prežvakavanje, bilo je toga i po ovom forumu. Čak je u medijima upad kolege u dotični bazen predstavljen tako, da čovek u glavi stvori sliku bazena punog neke zeleno braon bljuzge koja se lagano puši (kao u popularnim igricama) i ako pridješ na 20m, a ne daj bože upadneš u njega, ne gine ti otpadanje komada mesa sa kostiju za 5 min. Veruj mi, to imaš samo u filmovima i pomenutim igrama.
 
0

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
91.150.105.*



+4 Profil

icon Re: Ko rastura Nuklearni reaktor u Vinci?02.06.2009. u 21:17 - pre 181 meseci
@bobiska /Evo znam ja
Ma kako da ne.Bio si na forumu i baš si čitao i baš i radiš u vinči.
Verovatnoća ko na lotou da govoris istinu.Ko garantije da ti govoriš istinu.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
0

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
93.86.48.*



+18 Profil

icon Re: Ko rastura Nuklearni reaktor u Vinci?02.06.2009. u 22:04 - pre 181 meseci
Naravno da ne govori istinu, mislis sa bi im BIA i VBA dozvolili da u jeku projekta pravljenja fuzione bombe [sta mislis gde nesta ona teska voda], postoje glasine i takvog reaktora, a prodaje fisionog materijala sede na na netu i cavrljuju po javnim forumima...
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.198.*



+5251 Profil

icon Re: Ko rastura Nuklearni reaktor u Vinci?02.06.2009. u 22:20 - pre 181 meseci
A kredit od 25 milki dolara, oko kog se lome koplja, za sta bese???

O da, i to je tajna

Naravno da se radi dekomisija, ali nije u fazi da se kopa po gorivu, tek se neki sosoni obucavaju a da ne znaju za sta...tek ce biti veselja.

A inace, ako se jedan paketic zalomi(nema tu suskanja ili traceva), zbogom Beograde...znace se...bar ko prezivi


Poz
 
0

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
*.adsl-2.sezampro.yu.



+19 Profil

icon Re: Ko rastura Nuklearni reaktor u Vinci?02.06.2009. u 22:50 - pre 181 meseci
Jeste da, bas je tako kako opisujete...pa kako onda Homeru Simpsonu ne otpada meso od kostiju nego samo svetli u mraku ?
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
79.101.235.*



+132 Profil

icon Re: Ko rastura Nuklearni reaktor u Vinci?02.06.2009. u 23:32 - pre 181 meseci
Citat:
bobiska: Pozz i spavaj mirno.
Dok mozes, hehehe. Salim se.
Nemam pojma o fizici i hemiji,ali znam da smo suvise tupavi kao narod da bi se u Vinci nesto napravilo.
Da citiram kovaca iz klipa "Ne vole one nas garave, one vole picane.", e a mi smo garavi na polju nauke i bilo cega savremenog.
 
0

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Ko rastura Nuklearni reaktor u Vinci?03.06.2009. u 00:25 - pre 181 meseci
Citat:
Ma kako da ne.Bio si na forumu i baš si čitao i baš i radiš u vinči.

Ovaj forum okuplja dosta naucnika iz raznih oblasti, ne vidim zasto je cudno to sto radi u vinci.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
0

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.235.*



+13 Profil

icon Re: Ko rastura Nuklearni reaktor u Vinci?03.06.2009. u 05:25 - pre 181 meseci
Citat:
maliradojca:Nemam pojma o fizici i hemiji,ali ...
Jes' komsija ja da ti reknem to oni cackaju atomi neki, sve ce ni pobiju ili poludu!


Citat:
101010: Naravno da ne govori istinu, mislis sa bi im BIA i VBA dozvolili da u jeku projekta pravljenja fuzione bombe [sta mislis gde nesta ona teska voda], postoje glasine i takvog reaktora, a prodaje fisionog materijala sede na na netu i cavrljuju po javnim forumima...
Eeee otkad su oni prevazisli fuziju, sad eksperimentisu sa tahionskim imploderima a vinca im je bas zgodan poligon...
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
0

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.vin.bg.ac.rs.



+90 Profil

icon Re: Ko rastura Nuklearni reaktor u Vinci?03.06.2009. u 07:29 - pre 181 meseci
Citat:
dekster2: @bobiska /Evo znam ja
Ma kako da ne.Bio si na forumu i baš si čitao i baš i radiš u vinči.
Verovatnoća ko na lotou da govoris istinu.Ko garantije da ti govoriš istinu.

Da si pametniji i iskusniji, prvo bi koristio pretragu, procitao sta sam pisao u temi http://www.elitemadzone.org/t263520-1-gajger-milerov-brojac , pa doneo neki zakljucak. Nisam nista pisao da bih bilo koga ubedjivao u nesto, nego zato sto je to tako, ako hoces veruj, ako ne, ne moras.
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
79.101.235.*



+132 Profil

icon Re: Ko rastura Nuklearni reaktor u Vinci?03.06.2009. u 09:12 - pre 181 meseci
Citat:
Rumpletstilskin:Jes' komsija ja da ti reknem to oni cackaju atomi neki, sve ce ni pobiju ili poludu!

Ti bese onaj iz fabrike iverice?
 
0

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
93.86.165.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Ko rastura Nuklearni reaktor u Vinci?03.06.2009. u 15:28 - pre 181 meseci
Citat:
maliradojca
Nemam pojma o fizici i hemiji,ali znam da smo suvise tupavi kao narod da bi se u Vinci nesto napravilo.


Ajde sad lepo na wikipediju, ukucaj Pavle Savić pa pročitaj, da naučiš nešto i o fizici, a još više o istoriji.
Čovek doprineo otkriću nuklearne fisije, za dlaku mu izmakla Nobelova nagrada jer je izbio rat, pa ista nije ni dodeljivana, ako to nije dovoljno, onda stvarno je teško pretpostaviti šta je za tebe uspeh u nauci i kako smo to mi tupavi za nauku?


Citat:

Na ovom radu, koji je objavljen u Zborniku radova Francuske akademije nauka (fr. Le Compte rendu de l'Académie des sciences), asistent, potpisan i kao koautor, bio joj je naš fizikohemičar Pavle Savić. Ovaj rad mnogi smatraju jednom od važnih prekretnica u otkriću nuklearne fisije, jer je prilikom izvođenja eksperimentalnog dela dvojac istraživao veštačke radioelemente dobijene izlaganjem uranijuma sporim neutronima. Između ostalog, njih dvoje su uspešno dobili ali ne i identifikovali izotop lantana poluživota 3,5 sata[1].




[Ovu poruku je menjao drbogi dana 03.06.2009. u 16:41 GMT+1]
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
79.101.44.*



+132 Profil

icon Re: Ko rastura Nuklearni reaktor u Vinci?03.06.2009. u 15:43 - pre 181 meseci
Procitao sam, i naucio. Stvarno nisam do sada cuo za Pavla Savica, mada kao sto rekoh ne bavim se fizikom.
A to sto sam rekao u prethodnom post-u, nisam mislio na naucnike koji tamo rade, svaka njima cast, nego na stanje u Srbiji.
 
0

janic
privatnik

Član broj: 224382
Poruke: 10
93.86.49.*



Profil

icon Re: Ko rastura Nuklearni reaktor u Vinci?03.06.2009. u 17:52 - pre 181 meseci
Evo i ja da se javim.Zaista su polomili gorivni kanal sa istrosenim gorivom(ne zna se koliko je istroseno) koji se nalazi u ceholu(cehol je kuciste za ovaj aluminijumski koji su polomili)i vrlo je verovatno da su i neki gorivni elementi osteceni-mislim na aluminijumsku kosuljicu koja obuhvata Uranijum 235 i 238 zajedno sa produktima fisije.I sve su to gurnuli nazad i zabasurili.Ima ko ce to da popravi.To nije prva glupost koju su uradili vec se samo nastavljaju akcidenti.Pre toga su greskom izvadili gorivne elemente i oni su se rasuli na sve strane-neki u vodu,neki na patos a nesto je palo nazad u cehol.Naravno krivac za to je bio neki radnik koji nema veze sa time al morao je da se nadje krivac.I ima jos toga koliko sam obavesten,prosto i ja ne verujem da je to sve tacno,kakve su gluposti radili.Nestrucno rukovodstvo,tu operaciju vodi fizicar koji ceo svoj radni vek nista nije radio i koji uopste nije strucan za taj posao,pa ljudi koji su odavno u penziji i koji su unistili taj reaktor i nuklearni program u Srbiji.Strahovite pare se vrte oko toga.Ja sam obavesten da je njihov novi direktor samo stajao kod nekog bureta i pomagao pri zatvaranju i za to dobio 200 000 dinara plus plata koja nije manja od 200 000 .to je sve ukupno 400 000 dinara za posao.A i drugi tako rade.voleo bih da se neko javi iz vince i da mi kazu da ovo sto sam ja cuo i napisao nije istina.Prosto me je strah da pomislim sta sve moze da se dogodi!Za sada toliko.
 
0

maliradoica

Član broj: 28798
Poruke: 16
93.86.49.*



Profil

icon Re: Ko rastura Nuklearni reaktor u Vinci?03.06.2009. u 18:09 - pre 181 meseci
nisam siguran da je bas tako.zasto bi direktor stajao i to radio i za to dobio 200000 i jos platu 200000din.Pa valjda ima tu i radnika.Pa toliko ne bi dobio ni u
Americi da radi, to je ljudi 4000 eura-5000dolara.Ne verujem.pa vrhunski hirurg u Srbiji nema toliko,molim vas.I to da taj koji je to polomio,taj kanal, nista nije radio ceo svoj radni vek.pa nemoguce da nista nije radio,gluposti.Ali da to gorivo mora da ode iz Srbije to je tacno.jer Ameri placaju da se to skloni da ne bi na sledecim izborima dosli radikali i to gorivo podelili arapima i mi za uzvrat dobili naftu za hiljadu godina a ameri glavobolju.i da tu ima prodatih dusa u to sam siguran jer me je ovo bombardovanje naucilo kakav smo mi narod.nije amer nikom nista dao dzabe.Koliko mi moje skromno obrazovanje govori mi ovde u Srbiji imamo problem sa el.energijom.Jedini izlaz je atomska elektrana.Fosilno gorivo truje i unistava hidro potencijal nije dovoljan i pre ili kasnije moracemo da kupimo i napravimo atomsku centralu.A ovde unistavamo reaktor i mogucnost obuke kadrova svih profila(zastita od zracenja,operateri itdd)..Moracemo da idemo kod janeza i hrvata na usavrsavanje.sramota.
 
0

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Ko rastura Nuklearni reaktor u Vinci?03.06.2009. u 19:37 - pre 181 meseci
Citat:
janic: Evo i ja da se javim.Zaista su polomili gorivni kanal sa istrosenim gorivom(ne zna se koliko je istroseno) koji se nalazi u ceholu(cehol je kuciste za ovaj aluminijumski koji su polomili)i vrlo je verovatno da su i neki gorivni elementi osteceni-mislim na aluminijumsku kosuljicu koja obuhvata Uranijum 235 i 238 zajedno sa produktima fisije.I sve su to gurnuli nazad i zabasurili.Ima ko ce to da popravi.To nije prva glupost koju su uradili vec se samo nastavljaju akcidenti.Pre toga su greskom izvadili gorivne elemente i oni su se rasuli na sve strane-neki u vodu,neki na patos a nesto je palo nazad u cehol.Naravno krivac za to je bio neki radnik koji nema veze sa time al morao je da se nadje krivac.I ima jos toga koliko sam obavesten,prosto i ja ne verujem da je to sve tacno,kakve su gluposti radili.Nestrucno rukovodstvo,tu operaciju vodi fizicar koji ceo svoj radni vek nista nije radio i koji uopste nije strucan za taj posao,pa ljudi koji su odavno u penziji i koji su unistili taj reaktor i nuklearni program u Srbiji.Strahovite pare se vrte oko toga.Ja sam obavesten da je njihov novi direktor samo stajao kod nekog bureta i pomagao pri zatvaranju i za to dobio 200 000 dinara plus plata koja nije manja od 200 000 .to je sve ukupno 400 000 dinara za posao.A i drugi tako rade.voleo bih da se neko javi iz vince i da mi kazu da ovo sto sam ja cuo i napisao nije istina.Prosto me je strah da pomislim sta sve moze da se dogodi!Za sada toliko.


Uh ala se zakuvalo...
Citirani post sadrži istinite i poluistinite delove, kao što i biva u situacijama rekla-kazala, pa to dobije mnogo ružniji oblik. Navedene nezgode su se desile, samo što su bile očekivane pa se zato i sprovode mere zaštite i predostrožnosti. Znači radi se, očekuje se eventualni problem pa se pripremi zaštita. Očekuješ da ćeš možda da padneš sa motora, pa staviš kacigu.
Svi ti mali "akcidenti" su se desili baš prilikom operacija koje su bile u funkciji prepakivanja i odnošenja isluženog goriva van zemlje, a pod pritiskom Amera, naravno. Što će reći, "daj da razvalimo i prepakujemo", jer drugog načina nema, a kada rasturaš i lager, kuglice se normalno otkotrljaju u prethodno pripremljenu tacnu.
Nije istina da je okrivljen radnik koji je bio početnik, već radnik koji ga je obučavao i nije mu lepo objasnio na šta da obrati pažnju, mada ni taj nije mogao da očekuje da se u kanalu nešto otkačilo, a jeste zbog 40-godišnjeg čučanja u bazenu. Trebalo bi puno razglabanja da to lepše opišem, nije ni bitno. Bitno je da je sve to palo otprilike gde je i planirano a bez posledica po ljude koji su bili iza debelog zaštitnog zida u drugoj prostoriji.
Ovaj prvi primer za tehnološki (a ne gorivni) kanal je tačan, opet se sve desilo 6 metara pod vodom, samo što su ovi cimali odozgo jer je zapeklo, a jednostavno mora da se izvadi, otkači...šta god. Opet bez povećanja doze na platformi. Ljudi to rade bukvalno da bi nas oslobodili bede i đubreta, ispravljajući javašluk prethodnih generacija, koje su to sve "privremeno" tu skarabudžili, a pošto je kao i uvek "ponestalo para", to privremeno je postalo stalno i ultra neregularno. E sad` će da ode i to za stalno.
Što se tiče nestručnog fizičara, tačno je da se kasnije aktivno priključio operativnim poslovima, ali čovek nije ni glup ni lenj ni nestručan, nego onako...ko u svakoj firmi, mrziš goniča robova.
Da je direktor zatvarao buriće, tačno je, rokovi stiskaju, čovek preduzimljiv hteo da pomogne, ništa strašno. Uvek postoji ona priča "zašto ne prima platu tehničara ako zatvara buriće", ali opet drugi bi rekli za takav primer "eh da su ovde svi direktori takvi...". Sto ljudi, sto ćudi...
Da ponovim jer je pisanije predugačko, sve ovo se desilo, ali je takođe planirano, predviđeno, neizbežno, pa samim tim ne potpada pod neku havariju ili akcident u pravom smislu. Poseban problem su užasni uslovi rada - radijacija, kontaminacija vazduha u prostorijama, opet sve kao planirana i neizbežna posledica dotičnih operacija. Zato je primljen veliki broj ljudi koji rade naizmenično kako bi se smanjilo pojedinačno izlaganje uslovima, uz ostale mere zaštite.
Ovo za penzionere je potpuno tačno i potpisujem izneto.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.7.*



+5251 Profil

icon Re: Ko rastura Nuklearni reaktor u Vinci?03.06.2009. u 19:50 - pre 181 meseci
Pocni da verujes, maliradoica, Deli Radivoje klepa pare samo tako.

To sto si napisao, to su price i pricice, kako bi bilo kada bi bilo, nesto treba, neko trazi..

Realnost je da je to pogani biznis, u kome se vrte jezive pare. I tih 4k€ je bedna boranija, pocketmoney..

Ima tu raznih pitanja, ako vec ide gorivo, zasto mora da slece na svakom najblizem aerodromu, a ne u cugu da ode na odrediste, ili uz jedno, kontrolno, sletanje.

Pa zbog 2-3 milke dolara(miliona) koliko kosta "obezbedjenje" obezbedjenog tovara, a aerodromi mastaju o takvom cargo teretu, i nude pogane provizije .

I to je jedan detaljcic

Gde je pakovanje, pa transport kroz grad, pa obezbedjenje...ko dobije poslic ne tenderu(koga nema zvanicno, internom, burazerskim dogovorom), taj se penzionisao kao Baja Patak.

Nije to prosto, ima ovde, odneli tamo...takav posao nikome ne treba, to je posao jednom u zivotu, ne samo odgovornih pojedinaca u Vinci, nego i zivotu drzave, to se ne propusta, americki dream

Nudili Rusi, da klepe i odnesu, bez trzavica, ali fuj, ludaci, pa ne treba samo da se zavrsi posao, treba da se zakomplikuje, da kosta, da ima puno(a ima) parica na gomili, pa "mrvice" teske milionce nisu na odmet

Nisu vajda streberi gulili fax, i knjige, da bi radili za platicu, i merili(kao sto nisu nista radili 20god) neke procese..a gomila para ispred nosa

I prodavac sladoleda moze da se casti sa jednim, ali kada mu se zalomi paket bez dostavnice..ihaaa...upala grla

Ceo posao je oko 80 milki, po planu,(ako bude vise alavih, prebacice plan), ovih, kreditnih 25, je samo pocetak operacije "bogati naucni radnik"

Ko im dada da se "brinu" o tome, to je bre drzavni posao, kakav institut, oni samo treba da gledaju i savetuju, da ne izginu..


Poz
 
0

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Ko rastura Nuklearni reaktor u Vinci?03.06.2009. u 20:04 - pre 181 meseci
@vladd
Slažem se i sa ovim, jedno...90%.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ko rastura Nuklearni reaktor u Vinci?
(Zaključana tema (hardlock), by Gojko Vujovic)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 43489 | Odgovora: 169 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.