Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dvojno, Bih Srbija, vojska , pasos ?

[es] :: Vodič za emigraciju :: dvojno, Bih Srbija, vojska , pasos ?

[ Pregleda: 3128 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sharqeee
Beograd

Član broj: 226874
Poruke: 1
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon dvojno, Bih Srbija, vojska , pasos ?29.06.2009. u 19:28 - pre 180 meseci
Znam da je o ovome pisano vec, ali kako sve zavisi od slucaja do slucaja i od mesta do mesta treba mi savet ili prava informacija. Iscitavao sam postove ovde na forumu, a potrebna mi je proverena informacija sto pre. Ovako, dosao sam u Srbiju 92. i kao svi dobio izbeglicku.Krajem 90 tih pocetkom 2000tih bila je neka ideja da se vratim za Bosnu i u tom periodu sam izvadio i tamosnju licnu, drzavljanstvo i sve sto treba. Kako je zakon nalagao, obavih tih godina i regrutaciju za vojsku Republike Srpske, cisto formalno ali sam dobio vojnu knjizicu, i upisan u evidenciju.U medjuvremenu sam opet dosao ovamo u Bg. Znajuci da mogu imati problema zbog vojske ovde, u periodu kada je vojska ukidana u tamosnjem odseku ministarstva odbrane, dobio sam uverenje gde pise da sam ja , taj i taj sa datumom prestanka obaveze sluzenja vojnog rokau BIH, regulisao vojnu obavezu, dakle regulisao ne i odsluzio... Pre godinu dana dobio sam drzavljanstvo Srbije. Nije mi bila neka potreba da vadim dokumenta do sada,za sve sam koristio izbeglicku legitimaciju, upravo iz poznatih razloga.(zaposlio se ovde, zdravstveno...) Sada bih trebao da izvadim licnu, i ne znam kako to ide sada sa vojnim odsekom, najvise bi mi znacila prakticna iskustva. Vidim da je dosta momaka ovde pisalo da su mimoilazenja zakona i prakse prilicna. Cak ni ovi likovi u odseku jedan kaze jedno, a drugi mi je rekao suprotno. 27 godina cu napuniti u maju iduce godine... Da li postoji clan u zakonu koji definise da li regrut moze biti u vojnoj evidenciji u dve zemlje ? Molim vas za neki savet, iskustvo,slicno kao moje, bilo sta samo da smislim sta mi je dalje ciniti.

Drugi deo pitanja se odnosi na vadjenje pasosa. S obzirom da u zakonu pise da je potreban licni dokument na uvid kojim se utvrdjuje identifikacija podnosioca, da li je moguce za to iskoristiti izbeglicku legitimaciju ( imam sve ostalo , rodni list, uverenje o drzavljanstvu Srbije itd...)

Svaka pomoc dobro dosla. Hvala

sharqeee#config
 
Odgovor na temu

tommo_77
tomislav mitrovic

Član broj: 228739
Poruke: 6
*.teol.net.



Profil

icon Re: dvojno, Bih Srbija, vojska , pasos ?24.07.2009. u 10:07 - pre 179 meseci
dragi prijatelju trebas da se prijavis na neku adresu u srbiji da bi dobijo licnu kartu za to ti je potrebno uverenje o drzavljastvu vadis ih kod njih izvod iz maticne knjige rodjenih i osoba kod koga se prijavljujes sa licnom kartom i dokument od te osobe da je stan ili kuca njena . za pasos ti treba licna karta i odah to predavas isti dan kad licnu predajes .treba ti potvrda da vise nisi izbrglo ili prognano ili raseljeno lice . sto se tice vojske treba ti potvrda iz vojnog oseka ona se lako dobiva i brzo .to ti je to
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: dvojno, Bih Srbija, vojska , pasos ?

[ Pregleda: 3128 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.