Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Propast auto industrije... revisited :)

elitemadzone.org :: AutoZone :: Propast auto industrije... revisited :)
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 625239 | Odgovora: 1797 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
151.43.88.*



+2283 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)07.09.2023. u 16:50 - pre 7 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Darko preteruješ zaista :)

Tek sad mi pade na pamet, za neverne Tome a i Nebojse postoji StreetView, u prilogu je pogled sa kapije fabrike Renault kod Pariza.

Ne znam kako je Dimkovic uspeo da udje u fabriku a da ovo ne vidi, koliko znam nema druge kapije, jedino ako su ga helikopterom transportovali, ali i iz helikoptera bi video.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
2a02:a212:92bb:4780:725c:147..



+7177 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)07.09.2023. u 18:32 - pre 7 meseci
Na zalost, fotografije unutar pogona u auto industriji su zabranjene, sto bi znao da imas nekakve veze sa doticnim poslom.

Spolja, ti kamperi mogu biti tu iz milion razloga, vrlo su slabe sanse da su to radnici i da imaju veze sa fabrikom.

Meni jedino nije jasno na koju foru mislis da takve gluposti prolaze, ono nisu 90-te pa da imas neku publiku koja ne zna kako se zivi na planeti.

Prilicno sam siguran da ima dovoljno ljudi koji su bar nekim poslom prolazili pored Sindelfingena, Volfsburga ili Minhena bar, ili cak da im neko i radi u autoindustriji, a siguran sam da nisam jedini na forumu koji rade ili su radili u istoj. Mislim, nisu zaposleni tamo Rokfeleri ali ove price, u kafani svakako ne bi prosle (vidjaju ljudi sveta) pa ne znam odakle ti ideja da ovde sljaka.

U cemu je uopste fora sa tim? Ono, wtf zasto? :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)07.09.2023. u 20:06 - pre 7 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic
U cemu je uopste fora sa tim? Ono, wtf zasto? :)

Da bi trolovao, prosto voli to čovek...uhvati se za nešto i drvi bez potrebe...
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
185.13.106.*



+2283 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)08.09.2023. u 00:28 - pre 7 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Na zalost, fotografije unutar pogona u auto industriji su zabranjene, sto bi znao da imas nekakve veze sa doticnim poslom.

Pokazi mi mesto gde ja tvrdim da su dozvoljene?
Ako sam napisao da cu da fotografisem, ne znaci da ce to biti legalno. Ali, intetesantna je tvoja reakcija i lepo je sto si to javno priznao - autoindustrija kreira privid ta dva univerzuma o kojima pricamo - jedan je stvarno stanje a drugi iluzija da radnici autoindustrije uzivaju u raskosnom i bogatom zivotu u prestiznim naseljima

Citat:
Spolja, ti kamperi mogu biti tu iz milion razloga, vrlo su slabe sanse da su to radnici i da imaju veze sa fabrikom.

Da smo na sudu ti bi sad bio pobednik. Ja nisam prilozio ni saobracajne dozvole tih kamp prikolica da bi se znalo ciji su, ni ugovore o radu njihovih vlasnika da bi se dokazalo da rade u fabrici. Sve i da priližim dokaze da oko svake fabrike sve vrvi od kamp prikolica, sud bi vrlo rado prihvatio mogucnost da su fabrike automobila omiljena turisticka mesta gde turisti vole da se skupljaju, kampuju i uzivaju ututnjavi prese. Ipak, smesno je da tako nesto radis u realnom zivotu. Sta da ti kazem, aplauz za tebe, bio bi vrhunski advokat, a meni bi moglo da se desi da se negde u mraku okliznem na koru od banane jer guram nos gde mu nije mesto i pisem o necemu sto je planirano da se ne zna. Ajd sto pisem, to biste me ti i Nebojsa vec nabedili da sam poludeo i pisem gluposti, ali fotografije da napravim, eeee, to je vec ilegalno, to me cini nekon vrstom kriminalca, a kriminalcima se jelte ne moze verovati ni kad fotografije nose...

Citat:
Meni jedino nije jasno na koju foru mislis da takve gluposti prolaze, ono nisu 90-te pa da imas neku publiku koja ne zna kako se zivi na planeti.

Ocigledno je da ljudi ne znaju. Ti svakako znas, ali si se mozda na neki nacin obavezao da krijes istinu, ali vec Nebojsa, on mozda vec veruje da prosecan radnik mercedesa moze sebi priustiti da vozi mercedes i da zivi u lepom naselju. Ostali - kako ko hoce, imaju tvrdnju da su gotovo sve fabrike francuske autoindustrije okruzene kamp prikolicama i kombijima sa krevetima, imaju mogucnost da iskopaju fotografije sa satelita ili street view, ostaje im slobodna volja da veruju da su te fabrike letovalista slucajnih turista, njihov izbor, mogu da veruju sta hoce.

Citat:
ili cak da im neko i radi u autoindustriji

Ako ne radi u nemackoj autoindustriji, onda je sigurno svako nekad naišao na nekog ko radi u Nitri, slovačkoj autoindustriji. Njihovi oglasi idu više od deceniju, ljude menjaju na 3 meseca, neke legalno, a neke na crno, "turisticki". Neki bez zdravstvenog, penzijskog i invalidskog osiguranja. Čuli su možda gde se spava, koliko ljudi u sobi i da li je čisto. Za početak da rasčivijamo taj deo EU autoindustrije koji je malo više poznat na Balkanu, pa će i ostale države doći na red... Nemačka je kao što znamo malčice ozbiljnija. Zaista nisam čuo da u nemačkoj autoindustriji ima rada na crno. I ne može da se živi u prikolici, mora soba, ima limit koliko minimum m2 po coveku. Ali, to ne menja cinjenicu da radnici u proizvodnji rade za minimalac, rentiraju najjeftiniji moguci smestaj koji je moguce naci i voze najjeftinije moguce automobile koji mogu da prodju tehnicki.

Citat:
U cemu je uopste fora sa tim? Ono, wtf zasto? :)

Eto, krenulo je kao čista radoznalost oko USA gde nikad nisam bio, a potom je došlo do zakona akcije i reakcije - sto ti vise nastojis da krijes cinjenicu da u autoindustriji preovladjuju beskucnici i totalni siromasi, to ja vise osecam neku potrebu da to obelodanjujem. Ali, što se mene tiče ako hoćeš možemo se i zaustaviti ovde - svako je rekao ono što je imao, a koga interesuje istina taj nek dalje istražuje sam. Ili možemo i nastaviti sa novim dokazima i objasnjenjima, kako hoćeš.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)09.09.2023. u 21:10 - pre 7 meseci
Mnogo starih auta u dobrom stanju sam video, ali ovako nešto nisam :)

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)13.09.2023. u 01:41 - pre 7 meseci
Veliki opoziv: Porsche i Audi povlače svoje električne modele zbog potencijalnog rizika od požara
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2713



+701 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)14.09.2023. u 18:15 - pre 7 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Mnogo starih auta u dobrom stanju sam video, ali ovako nešto nisam :)



To je sad gre'ota i uništavati svakodnevnom vožnjom, posebno kad bi kupio neko odavde da vozi po ovim našim putevima.
Nekad se nije toliko žurilo i kasnilo svugde, a danas je takav auto "lenčuga", kad pogledaš po gradu, svi negde jure, a opt svi kasne, tako da bi takav auto bio preveliko ograničenje današnjim "šumaherima" :)))
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
185.13.107.*



+2283 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)14.09.2023. u 20:10 - pre 7 meseci
To nije za vozenje, to je za kurchenje.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2713



+701 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)16.09.2023. u 13:21 - pre 7 meseci
Za to služi neki Lambo ili Meklaren, već dokazano više puta u Beogradu :)
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
..2bb:4780:8957:bf1d:29db:d6ab



+7177 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)16.09.2023. u 13:34 - pre 7 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Mnogo starih auta u dobrom stanju sam video, ali ovako nešto nisam :)


@Nebojsa, u mom komsiluku pre par nedelja:




DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.38-151.wind.it.



+2283 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)16.09.2023. u 13:45 - pre 7 meseci
Citat:
mjanjic:
Za to služi neki Lambo ili Meklaren, već dokazano više puta u Beogradu :)

Kurchenje novim luksuznim vozilima je relativno nizak nivo kurchenja - prolazi samo kod sirotinje. U dtuštvu bogataša, kriminalaca i berzanskih mešetara ne možeš da se kurchiš onim što ima da se kupi u svakoj opremljenijoj prodavnici. Moraš da nađeš nešto što komšija ne može naći i kupiti :D
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)16.09.2023. u 13:53 - pre 7 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
@Nebojsa, u mom komsiluku pre par nedelja:





Huh, šta reći :)

Posebno me oduševljavaju ovi zadnji točkovi ukoso na unutra, tj. sa vešanjem kao kod Fiće :)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)19.09.2023. u 10:40 - pre 7 meseci
Da li je propast ili nije, zaključite sami


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)19.09.2023. u 17:56 - pre 7 meseci
Pad jeste ali propast nije, jer ceo market jako pada od 2021. Ništa VW nije pao više od drugih firmi, i iz branše, a i van nje.

Razlog tolikog pada su preterane valuacije svih akcije kao posledica "para iz helikoptera" kojima su svetske vlade, a naročito USA i posle njih EU, zasipale svoje stanovništvo za vreme COVID krize.

Nakon ukidanja besomučnog štampanja pada krenuo je pad, najpre lagani, zatim se inflacija zahuktavala što je dovelo do jakog i veoma naglog rasta kamata, što je jako oborilo valuaciju akcija.

A onda je početkom prošle godine počeo rat koji će dodatno ubrzao inflaciju, digao cene energeneta u visine koje niko nije pretpostavljao, što je još dodatno pojačalo inflaciju, a sledstveno tome i mere protiv nje koje uništavaju valuaciju akcija.

Sve to zajedno deluje pogubno na cene akcija, čije su valuacije trenutno na višegodišnjim minimumima. Inače ne treba se zavaravati gledajući indekse, jer recimo SP500 i NASDAQ100 koji sadrževiše stotina akcija vode bukvalno 7 akcija koje se temelje na AI. Sve drugo je u teškom čabru već duže vremena.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
83.137.1.*



+2283 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)19.09.2023. u 19:39 - pre 7 meseci
Ima nade za autoindustriju i ostale biznise, kažu da uskoro stiže novi Covid.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)20.09.2023. u 07:27 - pre 7 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Pad jeste ali propast nije, jer ceo market jako pada od 2021. Ništa VW nije pao više od drugih firmi, i iz branše, a i van nje.

Razlog tolikog pada su preterane valuacije svih akcije kao posledica "para iz helikoptera" kojima su svetske vlade, a naročito USA i posle njih EU, zasipale svoje stanovništvo za vreme COVID krize.

Nakon ukidanja besomučnog štampanja pada krenuo je pad, najpre lagani, zatim se inflacija zahuktavala što je dovelo do jakog i veoma naglog rasta kamata, što je jako oborilo valuaciju akcija.

A onda je početkom prošle godine počeo rat koji će dodatno ubrzao inflaciju, digao cene energeneta u visine koje niko nije pretpostavljao, što je još dodatno pojačalo inflaciju, a sledstveno tome i mere protiv nje koje uništavaju valuaciju akcija.

Sve to zajedno deluje pogubno na cene akcija, čije su valuacije trenutno na višegodišnjim minimumima. Inače ne treba se zavaravati gledajući indekse, jer recimo SP500 i NASDAQ100 koji sadrževiše stotina akcija vode bukvalno 7 akcija koje se temelje na AI. Sve drugo je u teškom čabru već duže vremena.


Pa i nije baš.
Priloženi chart pokazuje DAX kao comparison na VOW. Vidi se da je do početka 2021 promena cene VOW uglavnom pratila promenu matičnog indexa, onda, 2021 odskočila.
DAX je u porastu od septembra 2022, sa znacima mirovanja tokom ove godine.
Od početka 2022 za VOW kreće pad, kasnije sunovrat, sa znacima stabilizacije, od početka ovog septembra. Videćemo, pratimo i dalje.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)20.09.2023. u 22:11 - pre 7 meseci
Možda si me pogrešno razumeo, ne mislim da VW nije u čabru, štaviše, mislim da jeste u to u dubokom. Samo sam rekao da cena akcije to ne odslikava najbolje, jer uno zdravijih firmi od VW van auto sektora ima isti i čak gori graf od VW, a to je glavna posledica ogromnih kamata u poslednje vreme. Lično mislim da je VW u odnosu na Teslu i Kineze čak i u većem čabru nego što grafik pokazuje.

Ima više razloga za sunovrat VWa i Nemaca generalno, a ovo najnovije samoukidanje jeftinih ruskih energenata evopsku a posebno nemačku autoindustriju može i dotući.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.cable.dynamic.v4.ziggo.nl.



+7177 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)21.09.2023. u 06:04 - pre 7 meseci
Koliko vidim, problem kaci tradicionalne proizvodjace u zemljama gde je monetarna politika bila sa ekstremno niskim kamatama.

Sada kada nema vise jeftine love, to mora da dokaci firme koje valjaju stvari za koje vecina kupaca mora da uzme kredit - auto je, obicno, posle nekretnine druga najveca stavka na listi zaduzenja.

Sad, da li je VW u nekom vecem cabru od drugih, to samo vreme moze da pokaze.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.static.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)21.09.2023. u 07:39 - pre 7 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:... a ovo najnovije samoukidanje jeftinih ruskih energenata evopsku a posebno nemačku autoindustriju može i dotući.

... uz nemačko samoukidanje sopstvene proizvodnje struje od nuklearki i od uglja. Sve se lepo složilo: gasa nema, a nema ni struje. I sad uvoze struju iz Francuske, tj. iz francuskih nuklearki.



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
87.116.179.*



+370 Profil

icon Re: Propast auto industrije... revisited :)21.09.2023. u 09:07 - pre 7 meseci
Nista strasno za njih, zatvorice neku fabriku, otpustice nesto radnika, odrecice se proizvodnje modela sa unutrasnjim sagorevanjem koje ne mogu da se prepakuju na elektricne, drzava ce malo da im pomogne, ako ne finansijski, onda bar da zabrani kineske automobile da se prodaju kod njih, i eto...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Propast auto industrije... revisited :)
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 625239 | Odgovora: 1797 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.