Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7729777 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Gogi666

Član broj: 309937
Poruke: 42
*.web.vodafone.de.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.01.2013. u 14:13 - pre 138 meseci
Posto i sami vidimo koliko se ovde ljudi greje na pelet mislim a i pravu sam da bi trebalo napraviti posebnu temu o ceni, kvalitetu, nabavci peleta sirom srbije? Zamolio bih moderatore da to odrade u moje ime i trazim vasu podrsku da bi tema imala smisla!

Poz
Ko shvati razumeće!
 
0

borkostanojevic
Smederevo

Član broj: 310549
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.01.2013. u 16:45 - pre 138 meseci
Citat:
icvele:
Izvinjavam se zbog kašnjenja, tek sad sam video tvoju prethodnu poruku

2.5 džaka za 6 sati je mnogo bre

Pretpostavljam da ti gorionik radi na P3, pri vremenu puža od 1.6 na 47s plamen bi morao da bude vrlo obilan, kod mene bi na -4c napolju sa takvim parametrima gorionik brzo ušao u čekanje

edit: tek sad sam video da si već rekao da je P4, to je još ekstremnija situacija

Kaži mi kako se je gorionik ponašao, da li je ulazio u modulaciju i da li je u modulaciji održavao temperaturu ili je padala
Da li si u kotlu našao poluizgoren pelet?

Cilj je da što duže radi u modulaciji a modulacija mora da bude podešena da održava željenu temperaturu. Kod mene je P1 0.4/36 a doprema 60 ali je juče kad je baš steglo izlazio iz P1 nekoliko puta; ako ode u -10, -15 sigurno ću morati da smanjim vreme dopreme ili povećam rad puža u P1

Ovo čudo imam tek par meseci ali mi je već jasno da P1 mora da se šteluje bar 2-3 puta u toku sezone


Citat:
altec23:
Pozdarv svima,
ovako imam Termec gorionok namontiran na DAKON 24 kotlu, grejem kuču od 180 kvadrata dobro izolovanu sa lošijom stolarijom.Moj kotao je juče na nekih -4c potrošio 2,5 džaka peleta za 6 sati rada gorionik je radio na 4 a zadata temperatura mu je bila 43c voda u kotlu je dostizala maksimalno 60c. Sa sadašnjim podešavanjem voda nikad ne prelaz 60c. Pomagajte da li može da se smanj potrošnja ili bar da postignem malo veću temperaturu vode u kotlu bar 65c. Goruonok meri ulaznu vodu.
evo kako je podešen

• TEMPO COCLIA MAX - vreme rada puža 47sekunde

• TEMPO COCLIA IN POTENZA 1-vreme rada puža u poziciji 1, iznosi 0.04 sekundi
• TEMPO COCLIA IN POTENZA 2 – vreme rada puža u poziciji 2, iznosi 1.0 sekunde
• TEMPO COCLIA IN POTENZA 3 – vreme rada puža u poziciji 3, iznosi 1.6 sekundi



Ljudi , ja mislim da ovaj gorionik Elmec na valja nista. Ljudi koji koriste Bosch imaju samo reči hvale. I meni je gorionik ugradio Strahinja iz Leskovca. Sad mi se više ne javlja na telefon, nije mi dao ni garanciju za gorionik. A kad se po nekad i javi na telefon priča neke nebuloze. Ne bih nikome preporučio da kupuje ove uređaje od njega. I ja sam sate proveo u kotlarnici i ništa. 60kg na 24h i to je to. Jedina nada mi je ostao ZMajdin. Doći će kod mene sledeće nedelje da pokušamo nešto da uradimo. Javiću vam se posle toga da vidimo kako da vam se pomogne.
 
0

altec23
Srbija Vlasotince

Član broj: 310729
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.01.2013. u 17:07 - pre 138 meseci
Donosim zaključak da je pelet u pitanj.Strahilja mi donosi po 15 dzaka bezobzira što sam još juna platio 6t , i uvek sa novom isporukom promeni se učinak rada. Nadam se da će plaćena količina podmiriti potrebe sezone do sada sampotrošio netune 3t
 
0

altec23
Srbija Vlasotince

Član broj: 310729
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.01.2013. u 17:12 - pre 138 meseci
Citat:
borkostanojevic:
Citat:
icvele:
Izvinjavam se zbog kašnjenja, tek sad sam video tvoju prethodnu poruku

2.5 džaka za 6 sati je mnogo bre

Pretpostavljam da ti gorionik radi na P3, pri vremenu puža od 1.6 na 47s plamen bi morao da bude vrlo obilan, kod mene bi na -4c napolju sa takvim parametrima gorionik brzo ušao u čekanje

edit: tek sad sam video da si već rekao da je P4, to je još ekstremnija situacija

Kaži mi kako se je gorionik ponašao, da li je ulazio u modulaciju i da li je u modulaciji održavao temperaturu ili je padala
Da li si u kotlu našao poluizgoren pelet?

Cilj je da što duže radi u modulaciji a modulacija mora da bude podešena da održava željenu temperaturu. Kod mene je P1 0.4/36 a doprema 60 ali je juče kad je baš steglo izlazio iz P1 nekoliko puta; ako ode u -10, -15 sigurno ću morati da smanjim vreme dopreme ili povećam rad puža u P1

Ovo čudo imam tek par meseci ali mi je već jasno da P1 mora da se šteluje bar 2-3 puta u toku sezone


Citat:
altec23:
Pozdarv svima,
ovako imam Termec gorionok namontiran na DAKON 24 kotlu, grejem kuču od 180 kvadrata dobro izolovanu sa lošijom stolarijom.Moj kotao je juče na nekih -4c potrošio 2,5 džaka peleta za 6 sati rada gorionik je radio na 4 a zadata temperatura mu je bila 43c voda u kotlu je dostizala maksimalno 60c. Sa sadašnjim podešavanjem voda nikad ne prelaz 60c. Pomagajte da li može da se smanj potrošnja ili bar da postignem malo veću temperaturu vode u kotlu bar 65c. Goruonok meri ulaznu vodu.
evo kako je podešen

• TEMPO COCLIA MAX - vreme rada puža 47sekunde

• TEMPO COCLIA IN POTENZA 1-vreme rada puža u poziciji 1, iznosi 0.04 sekundi
• TEMPO COCLIA IN POTENZA 2 – vreme rada puža u poziciji 2, iznosi 1.0 sekunde
• TEMPO COCLIA IN POTENZA 3 – vreme rada puža u poziciji 3, iznosi 1.6 sekundi



Ljudi , ja mislim da ovaj gorionik Elmec na valja nista. Ljudi koji koriste Bosch imaju samo reči hvale. I meni je gorionik ugradio Strahinja iz Leskovca. Sad mi se više ne javlja na telefon, nije mi dao ni garanciju za gorionik. A kad se po nekad i javi na telefon priča neke nebuloze. Ne bih nikome preporučio da kupuje ove uređaje od njega. I ja sam sate proveo u kotlarnici i ništa. 60kg na 24h i to je to. Jedina nada mi je ostao ZMajdin. Doći će kod mene sledeće nedelje da pokušamo nešto da uradimo. Javiću vam se posle toga da vidimo kako da vam se pomogne.


piši obavezno ako nešto postigne sa zadovoljstvom ću mu platiti da pomogne i meni
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.01.2013. u 17:16 - pre 138 meseci
Citat:
icvele:
...Cilj je da što duže radi u modulaciji a modulacija mora da bude podešena da održava željenu temperaturu.

Na modulaciji je sagorevanje sa jako malim "eta" i ona služi samo da "sačuva" plamen/žar, ne i da održva temperaturu. Trajanje modulacije ne bi trebalo da bude duže od vremena za koje gorionik (u modulaciji) sagori peleta koliko transporter naspe za paljenje.

Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

borkostanojevic
Smederevo

Član broj: 310549
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.01.2013. u 22:46 - pre 138 meseci
Citat:
altec23:
Donosim zaključak da je pelet u pitanj.Strahilja mi donosi po 15 dzaka bezobzira što sam još juna platio 6t , i uvek sa novom isporukom promeni se učinak rada. Nadam se da će plaćena količina podmiriti potrebe sezone do sada sampotrošio netune 3t

Da li ti donosi Delta pelet iz Kučeva ? I ako ti donosi kako ti se pokazao u odnosu na druge ?
 
0

altec23
Srbija Vlasotince

Član broj: 310729
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.01.2013. u 18:24 - pre 138 meseci
Neznam odakle ga donosi neće da kaže, prva tura od 1,5t je bila dobra nije se punila re[etka i plamen je bio dobar posle toga je lošiji slabo kaloričan poslednjih 15dzakova su navodno njegovi i rešetku moram da čistim svakog dana jer ima problema sa paljenjem. Sad mi je ponudo suncokret jer nema peleta pa da neostanem bez ogreva
 
0

ppacaa

Član broj: 310239
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.01.2013. u 22:11 - pre 138 meseci
Citat:
zmajdin:
Citat:
icvele:
...Cilj je da što duže radi u modulaciji a modulacija mora da bude podešena da održava željenu temperaturu.

Na modulaciji je sagorevanje sa jako malim "eta" i ona služi samo da "sačuva" plamen/žar, ne i da održva temperaturu. Trajanje modulacije ne bi trebalo da bude duže od vremena za koje gorionik (u modulaciji) sagori peleta koliko transporter naspe za paljenje.


Možeš li da nam kažeš kolika je snaga orionika u modulaciji kod tebe? S obzirom da nam je elektronika istog proizvođača (ja dadoh parametre pre nekoliko postova) zanima me ima li načina da se gorioniku kaže da ukoliko provede u modulaciji neko određeno vreme, da se ugasi? Ja kao što sam pisao, nisam uspeo.

Zadnja 24 sata sam gorionik držao na automatski režim i čini mi se da mu algoritam takvog rada nije baš ponajbolji. Naime, s obziromda je raspon snaga takav da P1 po meni treba da bude takva da je dovoljna za spoljnu temperaturu od recimo 15-tak stepeni pa tako nadalje, kada je temperatura napolju takva da na ovoj snazi gorionik ne može da podigne 1 stepen temperaturu vode, onda ne može uopšte ni da dođe do zadate temperature. Muči se neko vreme i onda temperatura padne par stepeni. Onda se uključe P2 ili P3 pa onda dogura opet di zadate temperature - 1 stepen. Ukpluči se P1 i onda opet ne može da postigne taj jedan i tako ceo dan. Nikako ne uđe u modulaciju. Koliko znam centrometal u slučaju kada ne uspe da dosegne konačnu temperaturu, podigne snagu i dođe do gašenja (nema modulaciju). Meni se čini da ovakav "A" režim nije ponajbolji ili grešim? Ispada da je bolje da se drži u nekoj konstantnoj snazi (recimo P2 ili P3 kada je kao danas neki sitan plus napolju). PRoblem je što onda na takvoj snazi mnogo vremena treba da se hladna voda zagreje do zadate temperature. OVo mislim posle gašenja od strane sobnog termostata ili pak ujutru.

Pitanje je da li treba da se ostavi gorionik na automatski i da ceo dan radi bez modulacije? Da se poveća snaga P1 pa da ona može da doda taj jedan stepen što bi značilo da svako malo čovek mora da menja snagu (parametre za dodavanje pelata i jačinu ventilatora) za P1-P5? Ili pak da se zaboravi automatika? Baš me zanima Vaše mišljenje?

Što se zgure-šljake tiče, definitivno je mnogo manej kada je snaga ventilatora predimenzionisana. Verovatno je zato tako i fabrički podešeno. Naravno tada ej i potrošnja dosta veća od očekivane. Očigledno neću moći da podesim sagorevanje tako da bude kako treba jer onda imam mnogo tog đubreta koje zahteva više čišćenja u toku dana. Ovaj gorionik, koliko sam video, vazduh uduvava samo sa bočnih strana gde ima po par otvora za vazduh. Nema izduvnike sa čeone strane koji bi izbacili zguru iz gorionika. Probaću da slikam večeras kada ga budem čistio (a mora svaki dan !?)
 
0

borkostanojevic
Smederevo

Član broj: 310549
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.01.2013. u 23:45 - pre 138 meseci
Citat:
altec23:
Neznam odakle ga donosi neće da kaže, prva tura od 1,5t je bila dobra nije se punila re[etka i plamen je bio dobar posle toga je lošiji slabo kaloričan poslednjih 15dzakova su navodno njegovi i rešetku moram da čistim svakog dana jer ima problema sa paljenjem. Sad mi je ponudo suncokret jer nema peleta pa da neostanem bez ogreva

Pa šta ti piše na džakovima. ko je proizvođač ? Čiji je pelet ?
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2013. u 00:02 - pre 138 meseci
Modulaciju ne koristim jer imam akumulator(e) toplote: gorionik kad radi, radi non-stop, pa ga u neko doba isključim kad procenim da je dovoljno toplote akumulirano da grejanja bude dok se ne uključi električni kotao. Inače postavljena je (modulacija) na dvostuko manju količinu peleta od one na najmanjoj snazi.

Dužina rada u modulaciji određuje se parametrom T43 u meniju tajmera: ako temperatura kotla za zadato vreme ne padne ispod zadate za paljenje, gorionik će preći u "stend by". Tako bi trebalo da bude: iskreno, nisam to još probao, ali budem.

Po meni, ta "Easy tech" automatika, mada je "malo retro", ima vrlo dobra rešenja: po paljenju gorionik počinje sa radom na najmanjoj snazi koju postepeno povećava u koraku koji se određuje parametrom T18, sve do najveće, ako neka manja nije dovoljna da postigne zadatu temperaturu za dati interval. Na toj snazi, neka za primer bude ona najveća, radiće sve dok temperatura kotla ne dostigne zadatu temperaturu umanjenu za vrednost parametra d8 u meniju termostata. Preporučio sam vam da d8 bude 10, a da temperaturu kotla postavite na 50 stepeni, mada tvrdim da je za ekonomičan rad gorionika i dobro sagorevanje ta temperatura preniska - dobra vatra je tek preko 65 stepeni, a baš kako treba iznad 72 stepena.

Kako god, ako je zadata temperatura 50, a d8=10, na temperaturi kotla od 42 stepena, gorionok će preći na snagu P4, na 44 na P3, na 46 - P2 i na 48 na P1, a kad pređe 50 preći će na modulaciju koja će trajati koliko ste joj naredili da traje. Ako još podesite raspon snage prema potrebama za grejanje, to radi "samo tako". Po vašem opisu, snagu P1 ste dobro "uboli" - održava postignutu temperaturu, odnosno ona lagano i pada i kad padne dovoljno, na scenu stupa P2 i tako redom. Pitanje je, međutim, da li ste i ostale snage "uboli" kao onu najmanju. Inače, gorionik je najekonomičniji ako stalno radi, ne kad se svako malo pali/gasi, kao što automobil najmanje troši kad se vozi ujednačenom brzinom na otvorenom putu, a više u gradskoj pođi-stani vožnji, naravno ako su mu parametri sagorevanja dobro podešeni, što može samo merenjem sastava i temperature dima da se postigne. Dobro bi bilo da ispišete i parametre iz TP01 i TP02, ali i da izmerite koliko peleta vaš transporter "izbaci" na rešetku u jednoj sekundi, pa da napravimo računicu. Ako još i temperaturu dima iznerite, do mnogo toga možemo da dođemo.

Tek kao primer: grejem kuću od 250 kvadrata na tri etaže sa unutrašnjim otvorenim stepeništem od podruma do potkrovlja, podobro mada ne i izvrsno izolovanu (sendvič zid "all around", ama sa ne baš dobrom stolarijom, a i ono malo tavanice na potkrovlju prosto plače za bar još 10, ako ne i 20 cm mineralne vune), gorionik je do večeras bio podešen na raspon od 14 do 21 kW, a danas sam preštelovao na raspon od 11 do 16 kW, e da probam da još malo uštinem potrošnju. Do sada, na onih 14 kilovata uspevao sam da pored grejanja još i dopunjavam akumulatore toplote - između 20 i 40% energije je "išlo" u akumulaciju, u zavisnosti koliko je hladno napolju. Pri današnjoj temperaturi, gorionik je trošio 2,4 kilograma peleta na sat: izmerena efikasnost kotla je bila oko 90 odsto (najveća 91,6, najmanja 88,4), zadata temperatura kotla 75, postignuta 74, na momente 73 stepena, dok je temperatura u sistemu, mešnom ventilu zahvaljujući - 40 stepeni.

Fotografija rešetke, kako čiste tako i zaprljane, mnogo toga bi rekla. Fotografija komore za izgaranje/sagorevanje takođe.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

altec23
Srbija Vlasotince

Član broj: 310729
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2013. u 10:12 - pre 138 meseci
Citat:
borkostanojevic:
Citat:
altec23:
Neznam odakle ga donosi neće da kaže, prva tura od 1,5t je bila dobra nije se punila re[etka i plamen je bio dobar posle toga je lošiji slabo kaloričan poslednjih 15dzakova su navodno njegovi i rešetku moram da čistim svakog dana jer ima problema sa paljenjem. Sad mi je ponudo suncokret jer nema peleta pa da neostanem bez ogreva

Pa šta ti piše na džakovima. ko je proizvođač ? Čiji je pelet ?


Pa nepiše ništa džakovi su od providnog najlona i to je sve poslednja tura je čak i ručno vezana . Iskreno moslim da sam našao najvećeg prevaranta da mi ugradi gorioni i proda pelet mada mu je cena bila niska 850e za gorionik i 120e sam plaćao tonu peteta(valjda je to niska cena)


[Ovu poruku je menjao altec23 dana 13.01.2013. u 11:50 GMT+1]
 
0

Slobodan Bojanic
menager
PrintCom
Novi Sad

Član broj: 310913
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.printcom.rs


Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2013. u 11:17 - pre 138 meseci
Postovani

Imam kucu sa centralinim grejanjem u Loznici. Trenutno se koriste cvrsta goriva ( ugalj, drva )
Zainteresovan sam da predjem na pelet
Da li mi mozete preporuciti neku ozbiljnu firmu koja se bavi instalacijom opreme za koriscenje peleta ?

Hvala unapred

Slobodan Bojanic


[Ovu poruku je menjao bakara dana 13.01.2013. u 19:09 GMT+1]
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet13.01.2013. u 15:50 - pre 138 meseci
Probao sam danas rad u modulaciji: o EasyTech elektronici je reč, koja se (za sada) ugrađuje u Termis i ABC gorionike. Radi onako kako sam i pretpostavljao da će raditi: kad dostigne zadatu temperaturu vode u kotlu, gorionik prelazi u modulaciju koja najduže traje koliko je određeno parametrom T43 u meniju tajmera, pod uslovom da mu je tako naređeno postavljanjem parametra A13 u meniju izbora funkcija na vrednost "1". Tada će gorionik preći u "stand by" mod, koji će trajati u skladu sa vrednošću parametra T11 u meniju termostata. Ako pak temperatura u kotlu pre isteka tog vremena padne na vrednost zadate temperature umanjenu za parametra d23 u meniju termostata, modulacija će ce prekinuti i gorionik će nastaviti sa radom na najvećoj snazi, a kako se temperatura povećava, tako će se snaga smanijivati, dok opet ne dostigne zadatu... I tako u krug. Međutim, ako je parametar A13 postavljen na "0", modulacija neće biti ograničena vremenski, već će se gorionik vratiti u regularan rad kad bude ispunjen onaj temperaturni uslov. Da bi to uopšte uzev radilo, u meniju izbora funkcija parametar A06 mora biti postavljen na "1".

Takođe, gorionik će otići u modulaciju i kad sobni termostat "isključi". Da bi tako bilo, parametar A07 u meniju izbora funkcija postavi na vrednost "1", a A06 kako je već opisano u prethodnom pasusu.

U današnjem ogledu gorionik je za modulacioni rad podešen na snagu 4 kW, odnosno na "hranjenje" sa 14 grama peleta u minutu, mada je moglo je manje, ne bi se ugasio: količina neiskorišćenog kiseonika se udvostručila, ugljen-monoksida takođe, lamda se utrostručila, ama koeficijenat iskorišćenja je pao za svega 10 odsto, što beše svojevrsno iznenađenje. Kako god, ona (povećana) količina ugljen-monoksida i dalje nije izlazila iz naših aktuelnih, ali poprilično arhaičnih propisa o emisiji štetnih materija u atmosferu. Prema onome koliko je gorionik "hranjen" dok je "na leru" radio, modulacija je sigurno isplativa do (oko) 20 minuta rada, jer toliko vremena je potrebno da se potroši peleta koliko transporter "pljune" za regularno paljenje. U stvari, isplativo bi bilo da traje tih 20 minuta uvećano za trajanje paljenja i razgorevanja, čak i duže, jer i na tom leru oslobađa se neka toplota. Istina, oslobađa se i u toku razgorevanja, ali ona manje-više kroz kotao samo protutnji.

Iskoristio sam priliku da izmerim relevantne vrednosti sagorevanja i iskorišćenja na različitim temperaturama kotčlovske vode, počev od 40 pa sve do 74 stepena, što je u mom sučaju regularan rad. Nije baš tačno što rekoh u nekom od prethodnih postova - da nema dobre vatre ispod temperature kotlovske vode od 65 stepeni. Vatra je dobra, istina malo je više kiseonika i ugljem-monoksida, mada ne dramatično, ali se pokazalo da kako se kotao zagreva, tako opada temperatura dima, što bitno utiče na koeficijenat iskorišćenja. O kondenzaciji da ne govorim: o tome je podosta zuba istupljeno, pa ko je razumeo - taj je shvatio, a ko nije - taj nije i kvit posla.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

borkostanojevic
Smederevo

Član broj: 310549
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.01.2013. u 19:46 - pre 138 meseci
Citat:
altec23:
Citat:
borkostanojevic:
Citat:
altec23:
Neznam odakle ga donosi neće da kaže, prva tura od 1,5t je bila dobra nije se punila re[etka i plamen je bio dobar posle toga je lošiji slabo kaloričan poslednjih 15dzakova su navodno njegovi i rešetku moram da čistim svakog dana jer ima problema sa paljenjem. Sad mi je ponudo suncokret jer nema peleta pa da neostanem bez ogreva

Pa šta ti piše na džakovima. ko je proizvođač ? Čiji je pelet ?


Pa nepiše ništa džakovi su od providnog najlona i to je sve poslednja tura je čak i ručno vezana . Iskreno moslim da sam našao najvećeg prevaranta da mi ugradi gorioni i proda pelet mada mu je cena bila niska 850e za gorionik i 120e sam plaćao tonu peteta(valjda je to niska cena)


[Ovu poruku je menjao altec23 dana 13.01.2013. u 11:50 GMT+1]

A da li ti je dao neke papire od gorionika i garanciju ?
 
0

dragoljub_le
Dragoljub
Leskovac

Član broj: 139364
Poruke: 133
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.01.2013. u 21:55 - pre 138 meseci
Citat:
altec23:
Citat:
borkostanojevic:
Citat:
altec23:
Neznam odakle ga donosi neće da kaže, prva tura od 1,5t je bila dobra nije se punila re[etka i plamen je bio dobar posle toga je lošiji slabo kaloričan poslednjih 15dzakova su navodno njegovi i rešetku moram da čistim svakog dana jer ima problema sa paljenjem. Sad mi je ponudo suncokret jer nema peleta pa da neostanem bez ogreva

Pa šta ti piše na džakovima. ko je proizvođač ? Čiji je pelet ?


Pa nepiše ništa džakovi su od providnog najlona i to je sve poslednja tura je čak i ručno vezana . Iskreno moslim da sam našao najvećeg prevaranta da mi ugradi gorioni i proda pelet mada mu je cena bila niska 850e za gorionik i 120e sam plaćao tonu peteta(valjda je to niska cena)


U Vlasotincu je počeo da radi pelet ˝Bata pumpa˝
Pustio je prve količine pred praznike.
Kvalitet je jako problematičan al ti je blizu a i kad nema kiša, dobra je i graduška.
 
0

dragoljub_le
Dragoljub
Leskovac

Član broj: 139364
Poruke: 133
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.01.2013. u 22:29 - pre 138 meseci
Citat:
altec23:
Pozdarv svima,
ovako imam Termec gorionok namontiran na DAKON 24 kotlu, grejem kuču od 180 kvadrata dobro izolovanu sa lošijom stolarijom.Moj kotao je juče na nekih -4c potrošio 2,5 džaka peleta za 6 sati rada gorionik je radio na 4 a zadata temperatura mu je bila 43c voda u kotlu je dostizala maksimalno 60c. Sa sadašnjim podešavanjem voda nikad ne prelaz 60c. Pomagajte da li može da se smanj potrošnja ili bar da postignem malo veću temperaturu vode u kotlu bar 65c. Goruonok meri ulaznu vodu.
evo kako je podešen
PARAMETRI TEHNICI – tehnički parametri
• TERMOSTATO ESTERNO - spoljni termostat ON
• DELTA CONTROL TEMPERATURE - delta kontrola temperature 01
• DELTA TEMPERATURE ACCESIONE - delta temperatura za čekanje 05
• TENSTATIVI ACCESIONE - pokušaj paljenja 1
• TEMPERATURA LAMPADINA MIN - trajanje osvetljenja displeja 05
• CONTROLO DEPRESIONE SIMETRIO - OFF
• ABILITA TERMOSTAT ESTERNO - OFF (osposobiti sobni termostat

PARAMETRI GENERALI - OPŠTI PARAMETRI

• TEMPO MASSIMO ACCESIONE - maksimalno vreme paljenja 15
• TEMPO STABILIZAZZIONE FIAMA - vreme stabilizacije plamena 001
• TEMPO TRA LA PULIZIA - interval čišćenja gorionika 60
• TEMPO PULIZIA BRACIERE - trajanje čišćenja gorionika 30 sekundi
• RITARDO ALARMI - vreme kašnjenja alarma 120 sekundi
• TEMPO MIN DI AVIO - minimalna temperatura pokretanja 45
• TEMPERATURA MASSIMA - maksimalna temperatura izlaznih gasova 250 stepeni
• TEMPERATURA SPEGNIMENTO - temperatura gašenja 20
• TEMPO ANTICIPO RESIZTENZZA - vreme rada grejača 5
• TEMPO CARICO MANUALE - vreme potrebno da se puž napuni manuelno prilikom prvog punjenja, pritiskom na taster
• TEMPO COCLIA MAX - vreme rada puža 47sekunde
• TEMPO COCLIA IN CARICO - vreme rada puža u pokretanju gorionika 0.06 sekundi
• TEMPO COCLIA IN AVIO - vreme rada puža u pokretanju plamena 0.9
• TEMPO COCLIA IN PULIZIA-vreme rada puža u fazi čišćenja 01 ( u fazi čišćenja-izduvavanja gorionika)
• TEMPO COCLIA IN POTENZA 1-vreme rada puža u poziciji 1, iznosi 0.04 sekundi
• TEMPO COCLIA IN POTENZA 2 – vreme rada puža u poziciji 2, iznosi 1.0 sekunde
• TEMPO COCLIA IN POTENZA 3 – vreme rada puža u poziciji 3, iznosi 1.6 sekundi
• TEMPO COCLIA IN POTENZA 4 – vreme rada puža u poziciji 4, iznosi 2.0 sekunde
• TEMPO COCLIA IN POTENZA 5 – vreme rada puža u poziciji 5, iznosi 2.5 sekunde
• DEPRESIONE IN CARICO – brzina ventilatora za vazduh pri paljenju 48
• DEPRESIONE IN AVIO - brzina ventilatora za vazduh nakon pojave plamena 48
• DEPRESIONE PULIZIA - brzina ventilatora pri čišćenju 99 (kod izduvavanja)
• DEPRESIONE ALLA POTENZIA 1 - brzina ventilatora pri poziciji 1 je na 39
• DEPRESIONE ALLA POTENZIA 2 - brzina ventilatora pri poziciji 2 je na 43
• DEPRESIONE ALLA POTENZIA 3 - brzina ventilatora pri poziciji 3 je na 46
• DEPRESIONE ALLA POTENZIA 4 - brzina ventilatora pri poziciji 4 je na 50
• DEPRESIONE ALLA POTENZIA 5 - brzina ventilatora pri poziciji 5 je na 54



I ja se mučim ko Sizif. Mislim da bar malo mogu da ti pomognem, nadam se.

PARAMETRI TEHNICI – tehnički parametri
• TERMOSTATO ESTERNO - spoljni termostat OFF

• DELTA CONTROL TEMPERATURE - delta kontrola temperature 02
• DELTA TEMPERATURE ACCESIONE - delta temperatura za čekanje 05
• TENSTATIVI ACCESIONE - pokušaj paljenja 1
• TEMPERATURA LAMPADINA MIN - trajanje osvetljenja displeja 05
• CONTROLO DEPRESIONE SIMETRIO - OFF
• ABILITA TERMOSTAT ESTERNO - OFF (osposobiti sobni termostat

PARAMETRI GENERALI - OPŠTI PARAMETRI

• TEMPO MASSIMO ACCESIONE - maksimalno vreme paljenja 15
• TEMPO STABILIZAZZIONE FIAMA - vreme stabilizacije plamena 001
• TEMPO TRA LA PULIZIA - interval čišćenja gorionika 60
• TEMPO PULIZIA BRACIERE - trajanje čišćenja gorionika 60 sekundi
• RITARDO ALARMI - vreme kašnjenja alarma 120 sekundi
• TEMPO MIN DI AVIO - minimalna temperatura pokretanja 60
• TEMPERATURA MASSIMA - maksimalna temperatura izlaznih gasova 250 stepeni
• TEMPERATURA SPEGNIMENTO - temperatura gašenja 70
• TEMPO ANTICIPO RESIZTENZZA - vreme rada grejača 5
• TEMPO CARICO MANUALE - vreme potrebno da se puž napuni manuelno prilikom prvog punjenja, pritiskom na taster
• TEMPO COCLIA MAX - vreme rada puža 45sekunde
• TEMPO COCLIA IN CARICO - vreme rada puža u pokretanju gorionika 0.6 sekundi
• TEMPO COCLIA IN AVIO - vreme rada puža u pokretanju plamena 01
• TEMPO COCLIA IN PULIZIA-vreme rada puža u fazi čišćenja 01 ( u fazi čišćenja-izduvavanja gorionika)
• TEMPO COCLIA IN POTENZA 1 - vreme rada puža u poziciji 1, iznosi 0.4 sekundi
• TEMPO COCLIA IN POTENZA 2 – vreme rada puža u poziciji 2, iznosi 0.8 sekunde
• TEMPO COCLIA IN POTENZA 3 – vreme rada puža u poziciji 3, iznosi 1.4 sekundi
• TEMPO COCLIA IN POTENZA 4 – vreme rada puža u poziciji 4, iznosi 1.8 sekunde
• TEMPO COCLIA IN POTENZA 5 – vreme rada puža u poziciji 5, iznosi 2.5 sekunde
• DEPRESIONE IN CARICO – brzina ventilatora za vazduh pri paljenju 47
• DEPRESIONE IN AVIO - brzina ventilatora za vazduh nakon pojave plamena 48
• DEPRESIONE PULIZIA - brzina ventilatora pri čišćenju 99 (kod izduvavanja)
• DEPRESIONE ALLA POTENZIA 1 - brzina ventilatora pri poziciji 1 je na 36
• DEPRESIONE ALLA POTENZIA 2 - brzina ventilatora pri poziciji 2 je na 38
• DEPRESIONE ALLA POTENZIA 3 - brzina ventilatora pri poziciji 3 je na 40
• DEPRESIONE ALLA POTENZIA 4 - brzina ventilatora pri poziciji 4 je na 42
• DEPRESIONE ALLA POTENZIA 5 - brzina ventilatora pri poziciji 5 je na 46

Neka ti je bog na pomoći
 
0

balcandream
security
Srbija

Član broj: 274217
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.01.2013. u 22:35 - pre 138 meseci
Citat:
balcandream:
Pozdrav, imam centrometal set 35kw i kotao Radijator Kraljevo 40kw greje se kuca 200m2 sa dobrom izolazijom i pvc prozorima-novija gradnja. E sad imam problem nikako da dodjem do temperature od 65 stepeni u kotlu, od servisera nema pomoci. Gorionik radi na P6 programu. Sta menjati u parametrima ??? Za sad toliko ako treba jos neki podatak tu sam...


Zar niko da da neki predlog ?
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.01.2013. u 22:44 - pre 138 meseci
Napišite parametre: samo tako može da se kaže šta da se menja.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

dragoljub_le
Dragoljub
Leskovac

Član broj: 139364
Poruke: 133
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.01.2013. u 23:37 - pre 138 meseci
Citat:
ventura:
Da li je neko viđao vakum pumpe za transport peleta?

Imam neku ideju da u zemlju ukopam veliku plastičnu cisternu i u njoj držim pelet, ali bi hteo da ubacim i neku automatiku kojom bi taj pelet iz cisterne prebacio u spremnik peći, nešto poput velikog usisivača koji bi usisavao pelet.

To bi bilo nešto poput ovoga:


Jesi uradio nešto po ovom pitanju.
Meni bi to jako odgovaralo.
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet14.01.2013. u 23:52 - pre 138 meseci
Citat:
balcandream:
Klapna je skoro skroz pritvorena ali mislim da je prevruca dimna cev, nemam turbulatore, samot je stavljen samo sa unutrasnje strane kotla. Pelet se koristi boljevacki bio point, pepeo nije bas najcistiji ima kao neka crna zrnca po njemu. Ustvari ovo je sve kod mog rodjaka zato nisam sve napisao... sto se tice peleta pre par dana sam poceo ponovo proizvodnju "kineskinja" bila u kvaru! Parametre cu videti i sto skorije cu napisati.


Kad vec ides do rodjaka da vidis parametre proveri i da li je brzi ili spori transporter.
I sto se tice kotla, da li je to Radijator Kraljevo C40 ili neki drugi/stariji model?
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7729777 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.