Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7729739 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ppacaa

Član broj: 310239
Poruke: 24
*.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.12.2012. u 22:42 - pre 138 meseci
Probam pa javljam. Definitivno se stvari odvijaju na bolje :)

Zanima me ako neko ima iskustva sa kotlom Termomont Šimanovci TKU3, kolke su očekivane temperature dimnih gasova u dimnjači? Takođe mi se čini da bi bilo dobro da se nešto doda u ložioštu kako bi dimni gasovi još duže boravili u njemu. Jedino što ne znam šta?
 
0

drdejan7

Član broj: 307744
Poruke: 25
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.12.2012. u 22:56 - pre 138 meseci
Pitanje:
Kada je na primer t u kotlu 75c,a cetverokraki mesni ventil otvoren na pola te je u radijatorskom krugu oko 50 stepeni ,da li se sistem onda sporije hladi kad se u modularnom radu kotla dostigne zadata t i kotao se ugasi?
Da li se tada kotao ponasa kao akumulator toplote?
I jos nesto:u kom polozaju je idealno postaviti klapnu dimnjaka-otvorenu,zatvorenu ili nesto izmedju?Kod mene je skroz otvorena.
Podzrav

 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.12.2012. u 23:51 - pre 138 meseci
Nele1908, izvinjavam se sto nisam ranije odgovorio. Zahvalan sam za savet, isprobao sam ga i nije se dobro pokazalo zbog povecanja temperature dimnih gasova.
Uglavnom, juce se Zmajdin licno upoznavao sa Centrometalovim pelet setom, a ja sam koristio priliku da naucim ponesto od osnova grejanja peletom. Na kraju druzenja dosli smo do parametara za koje pretpostavljamo da bi trebalo da poprave udobnost grejanja, a verovatno i smanje potrosnju. Za nedelju dana cemo videti rezultate rada, a parametri su sledeci:

FP01 Vrijeme početnog punjenja peleta ................................................................................................................85 sec.
FP02 Ne koristi se 0
FP03 Vrijeme rada ventilatora na maksimalnom naponu na početku rada plamenika ........................................................10 sec.
FP04 Vrijeme za uspostavu plamena, sigurn. vrijeme ................................................................................................720 sec.
FP05 Vrijeme rada el. grijača bez rada ventilatora ...................................................................................................1 sec.
FP06 Vrijeme rada el. grijača nakon što fotoćelija uoči plamen ...................................................................................60 sec.
FP07 Vrijeme početnog razgaranja plamena od pojave plamena do prelaska na P1 .........................................................240 sec.
FP08 Ne koristi se 0
FP09 Vrijeme rada ventilatora u postupku gašenja na naponu podešenog programa .......................................................180 sec.
FP10 Vrijeme rada ventilatora na maksimalnom broju okretaja na kraju rada plamenika ...................................................120 sec.
FP11 Broj okretaja ventilatora u procesu razgaranja vatre od početka početnog punjenja peleta do prelaska na program P1..1160 rpm-------1150rpm
FP12 Broj okretaja za program P1 ........................................................................................................................1430 rpm-------1200rpm
FP13 Vrijeme rada puža u programu P1 .................................................................................................................6 sec.----------4sec
FP14 Vrijeme stajanja puža u programu P1 ............................................................................................................24 sec.---------26sec
FP15 Vrijeme rada puža u programu P2 .................................................................................................................6 sec.----------6sec
FP16 Vrijeme stajanja puža u programu P2 ............................................................................................................13 sec.---------14 sec
FP17 Vrijeme rada puža u programu P3 .................................................................................................................6 sec.
FP18 Vrijeme stajanja puža u programu P3 ............................................................................................................9 sec.----------14 sec
FP19 Vrijeme rada puža u programu P4 .................................................................................................................5 sec.----------6sec
FP20 Vrijeme stajanja puža u programu P4 ............................................................................................................5 sec.----------10 sec
FP21 Vrijeme rada puža u programu P5 .................................................................................................................9 sec.
FP22 Vrijeme stajanja puža u programu P5 ............................................................................................................6 sec.----------7 sec
FP23 Vrijeme rada puža u programu P6 .................................................................................................................14 sec.
FP24 Vrijeme stajanja puža u programu P6 .............................................................................................................6 sec.---------7 sec
FP25 Broj okretaja za program P2 ........................................................................................................................1400 rpm ------1200rpm
FP26 Broj okretaja za program P3 ........................................................................................................................1380 rpm ------1100rpm
FP27 Broj okretaja za program P4 ........................................................................................................................1410 rpm ------1230rpm
FP28 Broj okretaja za program P5 ........................................................................................................................1455 rpm-------1400rpm
FP29 Broj okretaja za program P6 ........................................................................................................................1460 rpm-------1460rpm
FP30 Broj okretaja za dodatno razgaranje na podešenom program ..............................................................................170 rpm
FP31 Vrijeme dodatnog razgaranja na podešenom program ........................................................................................120 sec. -------0sec
FP32 Vrijeme rada plamenika u prijelaznoj fazi na programu P1 ...................................................................................240 sec.
FP33 Vrijeme rada plamenika u prijelaznoj fazi na programu P2 ...................................................................................100 sec.
FP34 Vrijeme rada plamenika u prijelaznoj fazi na programu P3 ...................................................................................90sec.
FP35 Vrijeme rada plamenika u prijelaznoj fazi na programu P4 ...................................................................................72 sec.
FP36 Vrijeme rada plamenika u prijelaznoj fazi na programu P5 ...................................................................................75 sec.


Temperatura dimnih gasova na sredini dimnjace na P1 .............................................................................................170*C
Temperatura dimnih gasova na sredini dimnjace na P2 .............................................................................................210*C
Temperatura dimnih gasova na sredini dimnjace na P3 .............................................................................................180*C

Postavke parametara za snage P5 i P6, to jest za 30kW i 35kW su nebitne posto za sada se kompletno grejanje odvija na snazi P3. Radi matematike da dam i podatak da za 60sec. transporter izbaci 220 grama peleta. Toliko o tome, vise ni ja ne znam
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

Nele1908
Koceljeva

Član broj: 303836
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.12.2012. u 08:02 - pre 138 meseci
Sa nekim peletom iz domace radinosti je meni radio jel je pelet bio veoma tvrd,mislim.Parametri su zanimljivi,probacu pa cu ih pisatii.Vidim da je Zmajdin veliki poznavalac ali nevolim da budem dosadan,polako cu eksperimentisati,naravno uz pomoc foruma.Ja jos nemam akomulator toplote ali planiram za sledecu grejnu sezonu jedno 750l,cetvorokraki mesni ventil imam i kod mene je izmedju prve i srednje crte,zanima me kolika je zadana T kotla.

[Ovu poruku je menjao Nele1908 dana 30.12.2012. u 09:17 GMT+1]
 
0

srecko18
nezaposlen

Član broj: 216114
Poruke: 116
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.12.2012. u 08:48 - pre 138 meseci
znam da je vec bilo reci o turbulatorima ali bih zamolio da neko napise koliko treba da bude sirina lima od kog se pravi turbulator za viadrus i koje je debljine taj lim? Takodje kakva su iskustva, da li su bolji spiralni ili oni koji idu na cik cak?
 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.12.2012. u 09:40 - pre 138 meseci
Pošto se bliži operacija zvana punjenje sistema nemam ideju kako da napunim kompletan sistem(biće,naravno.zatvoreni) da što više umanjim negativno delovanje kamenca na električne grijače.Dali neko ima neko rešenje koje nije mnogo skupo a koje bi riješilo problem kamenca.Napominjem da se radi o sistemu kapaciteta cca 3000 litara.
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.12.2012. u 11:28 - pre 138 meseci
Citat:
Nele1908:
Sa nekim peletom iz domace radinosti je meni radio jel je pelet bio veoma tvrd,mislim.Parametri su zanimljivi,probacu pa cu ih pisatii.Vidim da je Zmajdin veliki poznavalac ali nevolim da budem dosadan,polako cu eksperimentisati,naravno uz pomoc foruma.Ja jos nemam akomulator toplote ali planiram za sledecu grejnu sezonu jedno 750l,cetvorokraki mesni ventil imam i kod mene je izmedju prve i srednje crte,zanima me kolika je zadana T kotla.


Temperatura kotla je vracena na fabrickih 80*C a cetvorokraki ventil je zatvoren za cetvrtinu. Inace ni ja nemam akumulator toplote, a i sam sistem mi je skoro upola manji nego sto je predvidjeno da bude pa samim tim je i podesavanje parametara bilo teze. Pelet je SwissEcoPellet RS kao sto sam ranije pomenuo.
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

shando90
student

Član broj: 301352
Poruke: 141
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.12.2012. u 11:30 - pre 138 meseci
Citat:
Staznaja:
Nele1908, izvinjavam se sto nisam ranije odgovorio. Zahvalan sam za savet, isprobao sam ga i nije se dobro pokazalo zbog povecanja temperature dimnih gasova.
Uglavnom, juce se Zmajdin licno upoznavao sa Centrometalovim pelet setom, a ja sam koristio priliku da naucim ponesto od osnova grejanja peletom. Na kraju druzenja dosli smo do parametara za koje pretpostavljamo da bi trebalo da poprave udobnost grejanja, a verovatno i smanje potrosnju. Za nedelju dana cemo videti rezultate rada, a parametri su sledeci:

FP01 Vrijeme početnog punjenja peleta ................................................................................................................85 sec.
FP02 Ne koristi se 0
FP03 Vrijeme rada ventilatora na maksimalnom naponu na početku rada plamenika ........................................................10 sec.
FP04 Vrijeme za uspostavu plamena, sigurn. vrijeme ................................................................................................720 sec.
FP05 Vrijeme rada el. grijača bez rada ventilatora ...................................................................................................1 sec.
FP06 Vrijeme rada el. grijača nakon što fotoćelija uoči plamen ...................................................................................60 sec.
FP07 Vrijeme početnog razgaranja plamena od pojave plamena do prelaska na P1 .........................................................240 sec.
FP08 Ne koristi se 0
FP09 Vrijeme rada ventilatora u postupku gašenja na naponu podešenog programa .......................................................180 sec.
FP10 Vrijeme rada ventilatora na maksimalnom broju okretaja na kraju rada plamenika ...................................................120 sec.
FP11 Broj okretaja ventilatora u procesu razgaranja vatre od početka početnog punjenja peleta do prelaska na program P1..1160 rpm-------1150rpm
FP12 Broj okretaja za program P1 ........................................................................................................................1430 rpm-------1200rpm
FP13 Vrijeme rada puža u programu P1 .................................................................................................................6 sec.----------4sec
FP14 Vrijeme stajanja puža u programu P1 ............................................................................................................24 sec.---------26sec
FP15 Vrijeme rada puža u programu P2 .................................................................................................................6 sec.----------6sec
FP16 Vrijeme stajanja puža u programu P2 ............................................................................................................13 sec.---------14 sec
FP17 Vrijeme rada puža u programu P3 .................................................................................................................6 sec.
FP18 Vrijeme stajanja puža u programu P3 ............................................................................................................9 sec.----------14 sec
FP19 Vrijeme rada puža u programu P4 .................................................................................................................5 sec.----------6sec
FP20 Vrijeme stajanja puža u programu P4 ............................................................................................................5 sec.----------10 sec
FP21 Vrijeme rada puža u programu P5 .................................................................................................................9 sec.
FP22 Vrijeme stajanja puža u programu P5 ............................................................................................................6 sec.----------7 sec
FP23 Vrijeme rada puža u programu P6 .................................................................................................................14 sec.
FP24 Vrijeme stajanja puža u programu P6 .............................................................................................................6 sec.---------7 sec
FP25 Broj okretaja za program P2 ........................................................................................................................1400 rpm ------1200rpm
FP26 Broj okretaja za program P3 ........................................................................................................................1380 rpm ------1100rpm
FP27 Broj okretaja za program P4 ........................................................................................................................1410 rpm ------1230rpm
FP28 Broj okretaja za program P5 ........................................................................................................................1455 rpm-------1400rpm
FP29 Broj okretaja za program P6 ........................................................................................................................1460 rpm-------1460rpm
FP30 Broj okretaja za dodatno razgaranje na podešenom program ..............................................................................170 rpm
FP31 Vrijeme dodatnog razgaranja na podešenom program ........................................................................................120 sec. -------0sec
FP32 Vrijeme rada plamenika u prijelaznoj fazi na programu P1 ...................................................................................240 sec.
FP33 Vrijeme rada plamenika u prijelaznoj fazi na programu P2 ...................................................................................100 sec.
FP34 Vrijeme rada plamenika u prijelaznoj fazi na programu P3 ...................................................................................90sec.
FP35 Vrijeme rada plamenika u prijelaznoj fazi na programu P4 ...................................................................................72 sec.
FP36 Vrijeme rada plamenika u prijelaznoj fazi na programu P5 ...................................................................................75 sec.


Temperatura dimnih gasova na sredini dimnjace na P1 .............................................................................................170*C
Temperatura dimnih gasova na sredini dimnjace na P2 .............................................................................................210*C
Temperatura dimnih gasova na sredini dimnjace na P3 .............................................................................................180*C

Postavke parametara za snage P5 i P6, to jest za 30kW i 35kW su nebitne posto za sada se kompletno grejanje odvija na snazi P3. Radi matematike da dam i podatak da za 60sec. transporter izbaci 220 grama peleta. Toliko o tome, vise ni ja ne znam


Druze posto imam isti set i slicen uslove primenicu i ja tvoje parametre pa javljam kako ce da bude za nedelju dana nego mene zanima da li je neko cackao ovo u P9 pa ovo OP05 ,fabricki je namesteno da bude 6C ovu difrencu Dznate na sta mislim ,ja mislim da podignem da 10C a dabude tepemratura 75c namestena sto znaci da ce da puni do 85 a ukljucuje sa 65C pa sta mislite jel dobijam time nesto da ce npr redje da se ukljucuje gorionik ili ne ? hvala unapred

http://img407.imageshack.us/img407/3936/80236462.png
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.mts.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.12.2012. u 14:29 - pre 138 meseci
Koliko se secam podesavanja u P9 se odnose na sistem akumulatora toplote, to jest bojlera tople vode sa svojom pumpom i svojim termostatima. U varijanti kad nemas bojler ili akumulator P9 je ugaseno. Naravno moze da se desi i da nisam u pravu, zato otvori uputstvo i procitaj cemu sluze podesavanja u delu P9
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

shando90
student

Član broj: 301352
Poruke: 141
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.12.2012. u 14:37 - pre 138 meseci
Ok mozda i ja gresim da nisam dobro video ,no jel moze to negde drugde da se promeni jer msl da je bas 6C,da ako nor staim tempe da bude 75 oni greje i gasi na 81 a pali na 69 ,dal tih 6c negde mogu da povecam i dal time nesto dobijam ???
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.mts.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.12.2012. u 15:39 - pre 138 meseci
U P1 podesavas temperaturu kotla i ona je fabricki podesena na 80*C. Donja temperatura se ne moze podesavati nigde i iznosi 59*C. Gorionik se pali na 68*C kada je pumpa u radu jer se vodi logikom da treba ranije potpaliti vatru da ne bi prekidao rad pumpe, sto gotovo nikad ne uspe kod mene. Kad pumpa ne radi onda se ni gorionik ne pali na 68*C.
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.12.2012. u 15:41 - pre 138 meseci
Citat:
lavbanjalucki:
Pošto se bliži operacija zvana punjenje sistema nemam ideju kako da napunim kompletan sistem(biće,naravno.zatvoreni) da što više umanjim negativno delovanje kamenca na električne grijače.Dali neko ima neko rešenje koje nije mnogo skupo a koje bi riješilo problem kamenca.Napominjem da se radi o sistemu kapaciteta cca 3000 litara.

lave dase nisi preracunao malo ...3000 litara je mnooogo vode,ja grejem 200m2 u dve etaze i neverujem da imam 300litara
Ecopell 35
 
0

bjanka21
samostalni profesionalac
licna

Član broj: 309734
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.12.2012. u 15:42 - pre 138 meseci
Citat:
zmajdin:
Nema šanse da ne bude rešeno! Ako ne uspemo ovako na daljinu, rekoh, primenićemo plan "B" - lični susret sa nerazumnim gorionikom.
Kad bi vam taj mastor, kad već radi, ugradio četvorokraki ili bat trokraki mešni ventil, sve bi bilo mnogo lakše i lepše.

[Ovu poruku je menjao zmajdin dana 28.12.2012. u 23:08 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zmajdin dana 28.12.2012. u 23:08 GMT+1]



Druže Zmajdin,vaša uputstva su konačno zaživela pre nekih sat vremena.Izveštaj je sledeći:
1.Jutros je stigao majstror oko 9h,i pošto sam ja bila službeno odsutna,čovek je sam upalio gorionik i kotao i krenuo da rešava njegov deo posla.Došla sam kući oko 11,gorionik nije bio ni blizu zadatih 60 stepeni,mučio se na nekih 48 satima,ni gore ni dole.Prebacila sam snagu rada na P4 i za nekih sat vremena je postigao prijatnu boravišnu temperaturu u kući.
U 15h sam krenula sa sprovođenjem uputstava,postavila na P2,opet ista priča,još kad počnem da smanjujem jačinu ventilatora,ne mrda sa temperaturom.Možda ima neka caka sa gorionikom koju ja ne uviđam,ne znam.Pojačala na P3,smanjila ventilator na 180 sa onih 210,plamen je bio bljestavo žut,sad je mekši.Sad pokušala još da ga smanjim,došla do 160 i stala.Plamen i dalje mekan i žut,po koja iskrica.
2.Zadata temperatura postavljena na 65.Čak i sa ovom jačinom ventilatora,postiže je bez problema.
3.Ne znam koji parametar se odnosi na rad ventilatora u modulaciji.Izvinjavam se zbog neupućenosti,materija mi je poznata tek 20ak dana.Ne vidim u parametrima ništa ni što me asocira na modulaciju.
4.Mislim da sam već spomenula da imam inoxov dimnjak koji je u prostoriji gde je kotao,neobložen,obložen je od dela koji ide sa tavana pa naviše.Toliko je topao da se prsti lepe za njega.Pritvorila skroz klapnu,ali problem koji mi se onda javio je taj da se dim vraćao pri samom paljenju peleta,pa sam ga stavila otvorenog pod nekih 30 stepeni,na zarez 2.

Mešni ventil nemam,kad sam videla poruku bilo je već kasno da javim majstoru,a i da sam javila on ima neku svoju teoriju kako to mora toliko da troši,i da se kotao ne znoji,te da je rad kotla ok,bla bla bla...
Naravno,celu priču mu ruši jednostavna ekonomska računica i činjenica da živimo u Srbiji.A poslovanje sa njim mi dodje ko Hazarderska igra,u kojoj trenutno gubim...
Zaključak koji imam do sad,da gorionik definitivno može da radi na P3 sa snagom ventilatora od 160 i da postiže temperaturu.
Slušam dalje instrukcije...
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.12.2012. u 16:26 - pre 138 meseci
Drago mi je da je najzad nešto krenulo sa mrtve tačke. S druge strane, šteta je što to sa četvorokrakim ventilom nije bilo, : "majstorovo" da "to treba toliko da troši" i da četvorokraki ventil nije potreban "jer kotao ne rosi" je najobičnija neznalačka k*njaža - sa četvorokrakim ventilom na snazi p2 gorionik bi postizao potrebnu temperaturu.

Kako god, sve što ste uradili za snagu P3, ponovite i za P2 - smanjujte vetar sve dok je plamen žut i dok se količina iskrica ne svede na "malo", zatim i za snagu P1 koja je, u stvari, modulacija. Ono na P3, kako ste opisali, deluje da je "ubodeno" kako treba. Kad sve to oposlite, ostavite neko vreme gorionik na snaži P2, ali tek kad kotao dostigne (recimo) 60 stepeni, ili više, pa pratite šta se dešava: da li temperatura i dalje raste, da li stoji ili pak pada i ako pada, koliko pada, da li se zadržava na nekoj nižoj vrednosti.

Računam da dimnjak više nije "pec-pec" onoliko koliko je bio, a i da jeste, time ćemo da se bavimo kad definitivno završimo sa ovim "daljinskim" štelovanjem. Sad-zasad, neka klapna ostane pritvorena onoliko koliko može, a da, kad pali, dima u kotlarnici ne bude.

Čim ovo napravite, nastavićemo ovaj eksperiment. Bilo bi super da to bude danas, ako je ikako moguće.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.12.2012. u 17:56 - pre 138 meseci
Citat:
pankec:
Citat:
lavbanjalucki:
Pošto se bliži operacija zvana punjenje sistema nemam ideju kako da napunim kompletan sistem(biće,naravno.zatvoreni) da što više umanjim negativno delovanje kamenca na električne grijače.Dali neko ima neko rešenje koje nije mnogo skupo a koje bi riješilo problem kamenca.Napominjem da se radi o sistemu kapaciteta cca 3000 litara.

lave dase nisi preracunao malo ...3000 litara je mnooogo vode,ja grejem 200m2 u dve etaze i neverujem da imam 300litara

Možda,ali grejem 280 kvm u tri etaže,od toga je 95kvm poslovnog prostora,imam velike potrebe za toplom vodom,imam ponekad i do 20 osoba u kući.Tu mi je skopčan i solarni sistem, i PTV i sve ostalo.U svakom slučaju,stavio sam priključke po nivoima i mogu kad god poželim da koristim 2/3čak i 1/3 kapaciteta,ne plašim se da sam se preračunao.Baš mi je drago što ći imati NAJVEĆI.A ti?Gde ti to imaš 300 litara vode,nisi mi jasan???Ako misliš na akumulator od 300 l. to je smijurija,to se akumulatorom ni nazvati ne može.Dakle,ovde se radi o akumulatoru toplote,ako si pratio postove a ne o sistemu c.g. tj.radijatorskoj mreži.
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.12.2012. u 18:02 - pre 138 meseci
e to je druga situacija....mislio sam da govoris o radijatorskoj mrezi

Ecopell 35
 
0

bjanka21
samostalni profesionalac
licna

Član broj: 309734
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.12.2012. u 18:10 - pre 138 meseci
Ok,shvatila,postavila na P1 na 140,P2 150 i P3 160,pre nekog vremena je termostat iskljucio pumpu,u međuvremenu sam prebacila na P2 ,a on je ušao u modulaciju i lagano diže temperaturu.Sad bih trebala da povećam T na termostatu da vidim šta se tačno dešava na P2.Da,i dimnjak je naravno manje vruć,a i zatvorila sam ga do kraja.Ovo je bila poruka obaveštajnog karaktera ,da se zna da ne zabušavam...

Digla temperaturu na termostatu,termostat pokrenuo pumpu,u momentu je T pala na 50 od zadatih 65,čini mi se da se sa snagom P2 samo muči,i da ne može da postiže temperaturu bez P3...
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.mts.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.12.2012. u 18:14 - pre 138 meseci
Ispravka gresaka koje su se potkrale.

FP12 Broj okretaja za program P1 ........................................................................................................................1430 rpm-------1000rpm
FP15 Vrijeme rada puža u programu P2 .................................................................................................................6 sec.----------4sec
FP16 Vrijeme stajanja puža u programu P2 ............................................................................................................13 sec.---------16 sec
FP25 Broj okretaja za program P2 ........................................................................................................................1400 rpm ------1050rpm[/b
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.12.2012. u 18:28 - pre 138 meseci
Citat:
bjanka21:
Ok,shvatila,postavila na P1 na 140,P2 150 i P3 160,pre nekog vremena je termostat iskljucio pumpu,u međuvremenu sam prebacila na P2 ,a on je ušao u modulaciju i lagano diže temperaturu.Sad bih trebala da povećam T na termostatu da vidim šta se tačno dešava na P2.Da,i dimnjak je naravno manje vruć,a i zatvorila sam ga do kraja.Ovo je bila poruka obaveštajnog karaktera ,da se zna da ne zabušavam...

Digla temperaturu na termostatu,termostat pokrenuo pumpu,u momentu je T pala na 50 od zadatih 65,čini mi se da se sa snagom P2 samo muči,i da ne može da postiže temperaturu bez P3...


Malo strpljenja: neka radi sat-dva na P2, tako ćemo da znamo gde smo.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Grejanje na pelet30.12.2012. u 18:38 - pre 138 meseci
Citat:
Staznaja: Ispravka gresaka koje su se potkrale.

FP12 Broj okretaja za program P1 ........................................................................................................................1430 rpm-------1000rpm
FP15 Vrijeme rada puža u programu P2 .................................................................................................................6 sec.----------4sec
FP16 Vrijeme stajanja puža u programu P2 ............................................................................................................13 sec.---------16 sec
FP25 Broj okretaja za program P2 ........................................................................................................................1400 rpm ------1050rpm



FP13 = 6 i FP14 = 24 Vremena za snagu P1
FP15 = 4 i FP16 = 16 Vremena za snagu P2
Kolicinski gledano ovo ti dodje na isto tj. 2,64 Kg peleta na sat, pod uslovom da za minut ubaci 220g.

Izvinjavam se, moja greska nisam dobro procitao, sad tek videh da je FP13=4, a FP14=26.
Zakacio sam tabelu za izracunavanje kolicine ubacenog peleta u jednom satu. Narandzasta polja je moguce unositi.
Tabela se odnosi na centrometal gorionike.




[Ovu poruku je menjao taneb dana 30.12.2012. u 20:17 GMT+1]
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
Prikačeni fajlovi
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7729739 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.