Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7731276 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
217.65.192.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 22:23 - pre 138 meseci
Citat:
marko67:

ako neko zna nek postavi link, a ne samo napise "ima cena je ta..." i toliko.

Marko,nadam se da si pročitao moje "opravdanje" zašto nisam postavio link i nadam se da ćeš mi uvažiti "grešku"?!
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

marko67
gradjevina,preduzetnistvo
Leskovac

Član broj: 295350
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 22:24 - pre 138 meseci
ZoranObradovic

Nisam stvarno ni video ko je postovao to samo sam primetio da je neko dao info.
Nista licno naravno. Sad sam video i poruku pa posto je kasno nazvacu te sutra ako nije problem.
 
0

Staznaja
Beograd

Član broj: 309679
Poruke: 208
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 22:27 - pre 138 meseci
Citat:
shando90:
Hvala jos jednom samo ako ima nekoga ko zna gde ima u Srbij da se kupi ili preko koga mogu da porucim posto nemam nikoga u inostranstvu da kupim preko njega i kolka je otprilike cena ?Koliko si ga platio u Sloveniji ako nije tajna ?


Po prvi put cika Google nije znao da odgovori na postavljeno pitanje, ali bar je dao odredjene smernice
Adresa Seltrona u Slo je http://www.seltron.si/index.ph...btn=%C2%A0%C2%A0i%C5%A1%C4%8Di ,a posto su slovenci po prirodi poslovni kontaktiraj ih pa vidi da li mogu nekako da ti pomognu oko nabavke. Cena tog tvog uredjaja Seltron Regulator konstantne temperature ACC10 je 162eur na njihovom sajtu na kom imaju i web prodaju.
Druga varijanta je da odes u bilo koju prodavnicu Merkur i proveris da li preko njih mozes da narucis taj svoj uredjaj. Merkur u svojoj ponudi ima trokrake mesne ventile Seltron tako da postoji mogucnost da mogu da ti naruce i taj regulator.

Hmm, nadam se da sam ostao u okvirima pravila foruma sa ovim linkovanjem.

Ok nisam video da ima ko zna tacno gde mozes kupiti uredjaj. Zanemari moj post.
Grejem 160m2 u tri etaže.
Dve etaže pvc stolarija i dve etaže termo glave.
Kombinacija ck-p 35 kW i cppl 35kW podešavanjima
smanjene snage. Četvorokraki bez pogona.
Od sezone 2018/19 kuća sa tri strane izolovana stiroporom
8cm i po tavanu mineralna vuna 10cm...
 
0

Gogi666

Član broj: 309937
Poruke: 42
*.pool.mediaWays.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 22:27 - pre 138 meseci
Evo rešenja!!!!

http://www.pumpendiscounter.de...s505-ESBE-Stellmotor-Regl.html

Sve se regulise na sobnoj jedinici!

-temp potiska
-sobna temp
-palenje i gasenje pumpe ( ima izvod sa motora ka pumpi )
-20 m kabla ( funk verzija je skuplja 40,- eura )

verujem da ima i dosta jeftinije ali mislim da radi ok posao!

Evo i objašnjenja sa pokretnim slikama 😂 :

http://youtu.be/fRlrbfctJ_k

Poz
Ko shvati razumeće!
 
0

drdejan7

Član broj: 307744
Poruke: 25
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 22:34 - pre 138 meseci
Citat:
drdejan7:
Za Zmajdina

Imam Bosch SOLID 2000, pelet BERN 34 kw
Ovo su moji trenutni parametri:
T1-000
T2 -001
T3-051
T4-008
T5-005
T6-100
T7-015
T8-051
T9-026
T10-074
T11-035
T12-120
T13-046
T14-150
T15-053
T-16-170
T17-056
T18-000
T19-099
T20-050
Gorionik radi na principu sobnog termostata .Kod mene je UO1-60 stepeni.UO2-2,UO3-000.Mesni cetverokraki ventil otvoren 100% od kotla prema radijatorima,nalegajuci nemam
Grejem oko 110 mm2 ful izolovanog prostora od 08 do23h.Kad je bio minus dnevna potrosnja je 45 kg na dan,a sada je oko 35 kg dnevno.
Probao sam i sa modulacijom kad je bio minus (snaga 3,t 60c )ali je potrosnja bila i veca kad je bio onaj minus.

Potrosnja za decembar 67 dzaka boljevackog peleta koji jeste skuplji ali resetku cistim jedanput nedeljno a i tada nema bogzna sta da se izbaci .
2,3 dzaka dnevno prosek
mislim da moze mnogo manje, ali ne umem da ga podesim sam .A serviseri, bar ovde u kg-u nemaju pojma.

[Ovu poruku je menjao drdejan7 dana 25.12.2012. u 23:03 GMT+1]

 
0

bjanka21
samostalni profesionalac
licna

Član broj: 309734
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 23:56 - pre 138 meseci
Citat:
zmajdin:
Citat:
bjanka21:
Pozdrav narode...Prosto vam zavidim kad vidim da kod vas funkcionise taj pelet projekat,i da ste komforni i ugođajno i ekonomski.Elem,ja sam jutros isla da prebrojim dzakove peleta,sto bolje da nisam radila,jer sam utvrdila da sam potrosila 1800 kg za danas tacno 20 dana tog nesretnog grejanja,a s obzirom da sam kupila 3,5 t za 800 e sa prevozo,ispadne da me ta zabava do sad kostala celih 400 e.Svaka vam cast na trudu koji ste ulozili da mi pomognete.Serviseri su bili jedan put,posle potrosene tone,utvrdili neke kvarove,tipa fabricki los ventilator,lose postavljena dimna sonda,resili to i zavrsili pricu,a na moje pozive da ta pec i dalje ZDERE pelete,komentari su bili u smislu,a sta cu ti ja.E pa ja znam sta cu.Sad cu sve lepo da poskidam,prodam,i da nadjem alternativu.Za 4000 e koliko sam ovaj cirkus platila,mogla sam da kupim toplotnu pumpu.Ja,glupaca,zaboravila da zivim u Srbiji.Dodje mi da iskocim iz koze.


A da dođem ja da ga (gorionik) priupitam "koliko pile ima nogu"? Nadam se da ne živite "preko sveta" u odnosu na Beograd.


Okolina Sombora,nije na kraj sveta,a nije ni blizu.Svako ko misli da ima resenje za problem zvani pelet set,bice rado vidjen gost u mojoj kuci.
 
0

ppacaa

Član broj: 310239
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2012. u 01:14 - pre 138 meseci
Kako mi je ovo prvi post na forumu, prvo želim sve da pozdravim :)

Imam kotao Termomon šimanovce TKU3. Do pre deset dana sam koristio gorionik pravljen rekao bih zanatski. Na osnovu preporuka sa ovog foruma sam ga prilično dobro naštelovao. Plamen u svim snagama je bio mekan, narandžasto-žut. Pepeo sivkasto-beo. Potrošnja od 2,5 do 4 džaka peleta dnevno a grejem oko 220 kvadrata na dva sprata.

Elem, taj gorionik je morao da bude zamenjen i to na brzinu. Na preporuku poznanika koji ga koristi i zahvljujući brzom odzivu prodavca, odlučio sam se za 50KW ABC užice. Čim je montiran video sam da nije dobro podešen za moje uslove. Potrošnja se skoro duplirala a dimnjak, koji je bio hladan (prolazi mi kroz sred kuće-kroz zid pase dodirom lako oseti akda je hladan a kada vruć ) sada je vruć. JAsno je odmah bilo da je dotok vazduha prevelik. Serviseri koji su ga montirali, ne umeju da ga šteluju pa sam naoružan iskustvom i koristeći ovaj forum krenuo sam. Inače vidim da ovu elektroniku koriste mnogi gorionici.

Za sada sam uzeo da menjam samo snagu 2 i to tako što sam parametar U04 (brzina ventilatora u snazi 2) smanjivao dok nisam dobio dobar plamen. Kako mi je u ovim toplim danima ova snaga ok, rešio sam da na njoj prvo radim podešavanja dok ne "utvrdim gradivo"

PRoblem je što je počeo gorionik da mi se posle apr sati pa i više lepog rada gasi i ulazi u grešku ER03. Znači fotoćelija prestane da registruje plamen. Pri tome sam se lično uverio da plamena ima i to lepog. Jednom sam sasvim slučajno očitao vrednost jačine plamena i video da ej vrtoglavo padala ka nuli i pored toga što je gorionik lepo radio. Naravno, ugasio se uz ER03 grešku.

Hitno mi treba pomoć da prevaziđem ovaj prvi problem. Šta ga tera u grešku? Posle gašenja sam pogledao rešetku i ona je bila ok. Sa malo prašine i bez nesagorelih peleta (jedino ako nisu odubvani!?)

Inaće parametar L00 (vrednost sa foto-ćelije koja gasi gorionik) je 15.

U04 je fabrički bio na 180. Ja sam došao do toga da mi je idealno oko 150 ali imam problem sa gašenjem.

Molim za pomoć kako bih krenuo dalje u doterivanje gorionika. Više je nego jasno da mi u odnosu na pretodni toplota mnogo više ide u dimnjak. Možda ima veze i to štp ABC plamenik uopšte ne ulazi u ložište a prethodni je ulazio 15-20cm
 
0

Misa2012
Beograd

Član broj: 310397
Poruke: 14
*.cri.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2012. u 10:48 - pre 138 meseci
Pozdrav svima na forumu!

Hteo bih da pazarim toplovodni kotao Topling bt 50 kw-integrisan kotao na pelet .
Zanima me kakva su iskustva sa ovim kotlom!

 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2012. u 12:08 - pre 138 meseci
Citat:
bjanka21: Okolina Sombora,nije na kraj sveta,a nije ni blizu.Svako ko misli da ima resenje za problem zvani pelet set,bice rado vidjen gost u mojoj kuci.

Jbg, nije baš za skoknuti. Da probamo, ipak, ovako na daljinu, pa ako ne bude rezultata (u šta sumnjam), onda ćemo da pređemo na plan "B".
Dakle:
1. Neka gorionik radi na snazi "2".
2. Neka temperatura vode u kotlu bude postavljena na 65 stepeni. Mešni ventil pretpostavljam da nemate, a ako ga imate, postavite ga "na pola": tada temperatura u kotlu neka bude 75.
3. Kad temperatura dosstigne 50 stepeni, korigujte brzinu ventilatora, pretpostavljam "na dole", sve dok plamen ne bude mekan i žut do najviše svetlo narandžast. Kao što sam napisao u nekom od prethodnih postova, ne žurite: posle svake promene na pravite pauzu od nekoliko minuta dok gorionik uspe da shvati šta hoćete od njega. Neka promene u početku bude u koracima po "!0" a kasnije pomanje (cenim da će za snagu "2" vemtilator stići na oko 160). Ventilator na modulaciji slobodno stavite na 140, mada mislim da će na kraju ispasti i manje.
4. Bilo bi dobro kad bi ste mogli da odredite temperaturu dima: za to je najbolji onaj termometar koji se u kujnama koristi za merenje temperature pečenja, a može i na "pip": ako je sulundar vreo da ne možete da ga dodirnete, temperatura dima je previsoka, te probajte sa pritvaranjem klapne, ama i to oprezno (granica je vidljivost dima u ložištu, odnosno ispred izmenjivača), ako ruku možete da držite sekundu-dve, onda je "u redu", ako možete duže, onda je izvrsno.
5. Uradite to odmah, pa javite rezultat, da za danas uštedimo bar jedan džak peleta.

Ima li nekog člana ovog foruma da ima isti gorionik kao Bjanka, a da živi u Beogradu, da ga pogledam malo izbliza, premerim i tako to: to će Bjanki posredno da bude od pomoći, taj neko će koristi od toga svakako imati, a ja ću nešto novo naučiti, i svi srećni!

@Drdejan
Rekoh već jedared: postavite mešni ventil na pola, postavite temperaturu vode u kotlu na 75, "čačnite" malo postake na snazi "1" i "2": nelogične su - smanjen pelet, a povećan vetar. U stvari, vratite postavke na "fabrične" pa onda, ako je potrebno, korigujte vetar/pritisak po već opisanom "odokativnom" metodu. Uključite modulaciju "pod obavezno".
Citat:
ppacaa
PRoblem je što je počeo gorionik da mi se posle apr sati pa i više lepog rada gasi i ulazi u grešku ER03. Znači fotoćelija prestane da registruje plamen. Pri tome sam se lično uverio da plamena ima i to lepog. Jednom sam sasvim slučajno očitao vrednost jačine plamena i video da ej vrtoglavo padala ka nuli i pored toga što je gorionik lepo radio. Naravno, ugasio se uz ER03 grešku.

Da li vaš gorionik mož' bit' ima "presostat" kao Centrometal, pa da ga gasi pritisak u kotlu. Da nije klapna na sulundaru previše zatvorena, ako je zatvorena. Drugo što može da bude je se fotoćelija iz nekog već razloga pregreva a da to utiće na njen otpor/napon, a može da bude i neispravna - da sad hoće da radi, a da sad neće.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

srecko18
nezaposlen

Član broj: 216114
Poruke: 116
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2012. u 12:29 - pre 138 meseci
malo sam cackao i ipak stelovanje na 1 je ustvari podesavanje odrzavanja. sinoc mi je dolazio i serviser koji je skroz zeznuo podesavanja na jacini snage 4, jutros radio na cetvorci i ispred resetke se nakupilo za pune dve saka nesagorelih kostica.

sad sam shvatio kako i sta treba podesavati pa polako, redom.. sad sam nastelovao snagu 2 i plamen je mekano zut i na ovoj spoljnpj temperaturi mi postize temperaturu u kotlu oko 41c. sto mi sada taman odgovara. a stigle su mi i one pregrade za viadrus tako da sam i njih namestio..

jos jednom hvala svima na savetima
 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2012. u 15:51 - pre 138 meseci
[quote]Misa2012:
Pozdrav svima na forumu!

Hteo bih da pazarim toplovodni kotao Topling bt 50 kw-integrisan kotao na pelet .
Zanima me kakva su iskustva sa ovim kotlom...

Ja ga koristim evo 5-a zima,nikada nisam imao ni jednog jedinog problemčića.Za ostalo,slobodno se obrati.može telefonom,može pp,može na mail a možemo i uz piće probesediti na tu temu,eto mene za koji dan u BG.Pozdrav iz Banjaluke
 
0

bjanka21
samostalni profesionalac
licna

Član broj: 309734
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2012. u 21:47 - pre 138 meseci
Citat:
zmajdin:
Citat:
bjanka21: Okolina Sombora,nije na kraj sveta,a nije ni blizu.Svako ko misli da ima resenje za problem zvani pelet set,bice rado vidjen gost u mojoj kuci.

Jbg, nije baš za skoknuti. Da probamo, ipak, ovako na daljinu, pa ako ne bude rezultata (u šta sumnjam), onda ćemo da pređemo na plan "B".
Dakle:
1. Neka gorionik radi na snazi "2".
2. Neka temperatura vode u kotlu bude postavljena na 65 stepeni. Mešni ventil pretpostavljam da nemate, a ako ga imate, postavite ga "na pola": tada temperatura u kotlu neka bude 75.
3. Kad temperatura dosstigne 50 stepeni, korigujte brzinu ventilatora, pretpostavljam "na dole", sve dok plamen ne bude mekan i žut do najviše svetlo narandžast. Kao što sam napisao u nekom od prethodnih postova, ne žurite: posle svake promene na pravite pauzu od nekoliko minuta dok gorionik uspe da shvati šta hoćete od njega. Neka promene u početku bude u koracima po "!0" a kasnije pomanje (cenim da će za snagu "2" vemtilator stići na oko 160). Ventilator na modulaciji slobodno stavite na 140, mada mislim da će na kraju ispasti i manje.
4. Bilo bi dobro kad bi ste mogli da odredite temperaturu dima: za to je najbolji onaj termometar koji se u kujnama koristi za merenje temperature pečenja, a može i na "pip": ako je sulundar vreo da ne možete da ga dodirnete, temperatura dima je previsoka, te probajte sa pritvaranjem klapne, ama i to oprezno (granica je vidljivost dima u ložištu, odnosno ispred izmenjivača), ako ruku možete da držite sekundu-dve, onda je "u redu", ako možete duže, onda je izvrsno.
5. Uradite to odmah, pa javite rezultat, da za danas uštedimo bar jedan džak peleta.

Ima li nekog člana ovog foruma da ima isti gorionik kao Bjanka, a da živi u Beogradu, da ga pogledam malo izbliza, premerim i tako to: to će Bjanki posredno da bude od pomoći, taj neko će koristi od toga svakako imati, a ja ću nešto novo naučiti, i svi srećni!

@Drdejan
Rekoh već jedared: postavite mešni ventil na pola, postavite temperaturu vode u kotlu na 75, "čačnite" malo postake na snazi "1" i "2": nelogične su - smanjen pelet, a povećan vetar. U stvari, vratite postavke na "fabrične" pa onda, ako je potrebno, korigujte vetar/pritisak po već opisanom "odokativnom" metodu. Uključite modulaciju "pod obavezno".
Citat:
ppacaa
PRoblem je što je počeo gorionik da mi se posle apr sati pa i više lepog rada gasi i ulazi u grešku ER03. Znači fotoćelija prestane da registruje plamen. Pri tome sam se lično uverio da plamena ima i to lepog. Jednom sam sasvim slučajno očitao vrednost jačine plamena i video da ej vrtoglavo padala ka nuli i pored toga što je gorionik lepo radio. Naravno, ugasio se uz ER03 grešku.

Da li vaš gorionik mož' bit' ima "presostat" kao Centrometal, pa da ga gasi pritisak u kotlu. Da nije klapna na sulundaru previše zatvorena, ako je zatvorena. Drugo što može da bude je se fotoćelija iz nekog već razloga pregreva a da to utiće na njen otpor/napon, a može da bude i neispravna - da sad hoće da radi, a da sad neće.



Zmajdine ,vi niste samo novinar već i humanista Svaka čast na detaljnom uputstvu.
Pošto sam juče izgubila nerve,i da ne bih došla u situaciju da ga iznesem na sred dvorišta i dokrajčim čekićem za meso,sve sam poisključivala.Proizvodjač mi je sa isporukom istog kasnio 2 meseca,tako da sam dobila i 10 000 din struje za novembar,plus onih 1,8 t potrošenih od 7.12 do 27.12 što računam trošak 400 e,pa kad imam toliko novca da bacam,a očigledno da imam, ne predstavlja mi problem da ga onda sa guštom eliminišem ,za sve pare.Još kad se setim da Ferroli gorionik sa povratom AFE košta 540 e i to samo 60 do 100 km dalje,tek onda postanem kivna,ja sam pametnica htela garanciju i servisere.Eto mi sad...
Nego,dolazi mi majstor u nedelju koji je priključivao kotao i sve montirao,da postavi ventile po sobama u kojima se ne boravi,zbog termoregulacije,i da namesti fen koler koji imam u dnevnoj da ne duva više hladno kad se isključi pumpa, da proveri još jednom sve instalacije ,i da ozrači sistem.E kada tu sve bude aminovano,onda krećem sa Zmajdinovim instrukcijama,u nedelju posle podne tačnije.Do tad cu da budem na ladnom,da se ne pokvarim .
Mešni ventil nemam, a dimnjak je inoxov,montažni, sa tim da deo dimnjaka koji je u prostoriji nema kamenu oblogu i pocinkovani lim,znači sam inox,i mogu da kažem da je poprilično pec pec,s tim da je klapna na kolenu prema dimnjaku zatvorena do kraja.Majstor koji mi dolazi u nedelju,objasnio mi je to stanje temperaturom izlaznog dima od 255 stepeni,što znam iz podešavanja na gorioniku,a u momentu paljenja dimna sonda registruje oko 165 stepeni.
U svakom slučaju ,sa sprovođenjem Zmajdinovih uputstava krećem u nedelju posle podne,pa se pišemo...

PS:Zmajdine,ako nam ovo ne uspe,sedaj u auto,plaćam gorivo i sve dnevne troškove,samo da ga rešimo više.
A ako ne uspemo,čekić za meso je u kuhinji,naglancan,spreman za upotrebu
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2012. u 21:54 - pre 138 meseci
Nema šanse da ne bude rešeno! Ako ne uspemo ovako na daljinu, rekoh, primenićemo plan "B" - lični susret sa nerazumnim gorionikom.
Kad bi vam taj mastor, kad već radi, ugradio četvorokraki ili bat trokraki mešni ventil, sve bi bilo mnogo lakše i lepše.

[Ovu poruku je menjao zmajdin dana 28.12.2012. u 23:08 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao zmajdin dana 28.12.2012. u 23:08 GMT+1]
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2012. u 22:15 - pre 138 meseci
Zmajdine,valja li ovo:
http://www.etazgrejanje.com/katalog.php?prodID=748
Upravo mi stiglo iz Beograda,evo igram se tom spravicom.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2012. u 22:21 - pre 138 meseci
Valja on, baš takav imam, ali za regulaciju temperature u radijatorskom krugu: za između kotla i akumulatora toplote treba onaj termostatski: http://www.etazgrejanje.com/ka...php?prodID=1229&valuta=EUR.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

Misa2012
Beograd

Član broj: 310397
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet28.12.2012. u 22:36 - pre 138 meseci
Lave Banjalucki,
hvala na brzom odgovoru.
Hteo sam da ti posaljem poruku na PP, to nazalost nemogu jer sam se tek danas registrovao(neophodno je 7 dana )

Zanima me koliku povrsinu grejes.
Ja planiram da ga prikacim na vec postojeci sistem oko 380 m2. Trenutno se grejem na ugalj i drva... uzas.


 
0

ppacaa

Član broj: 310239
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.12.2012. u 01:07 - pre 138 meseci
Citat:

Da li vaš gorionik mož' bit' ima "presostat" kao Centrometal, pa da ga gasi pritisak u kotlu. Da nije klapna na sulundaru previše zatvorena, ako je zatvorena. Drugo što može da bude je se fotoćelija iz nekog već razloga pregreva a da to utiće na njen otpor/napon, a može da bude i neispravna - da sad hoće da radi, a da sad neće.


Hvala na brzom odovoru :) Neznam šta je preostat? Definitivno ga gasi to što fotoćelija registruje da nema plamena i pored toa što ga ima. Kontaktirao sam proizvođača i on mi je preporučio da proverim da je nešto ne sprečava da "vidi" plamen. I pored toga što je čišćen pre dva dana, bilo je mnogo anslaga i stvarno su je zaklanjale. Posle čišćenja, do gašenja u 22:00 je radio bez prestanka. Videću da li je to problem ali sad mi nije jasno odakle toliko đubreta na rešetki? Takođe mi nije ajsno zašto se problem nije javljao kada je radio sa većom brzinom ventilatora? Nastavljam sa doterivanjem pa ćemo da vidimo.
 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.12.2012. u 07:00 - pre 138 meseci
[quote]Misa2012:
Lave Banjalucki,
hvala na brzom odgovoru.
Hteo sam da ti posaljem poruku na PP, to nazalost nemogu jer sam se tek danas registrovao(neophodno je 7 dana )

Zanima me koliku povrsinu grejes.
Ja planiram da ga prikacim na vec postojeci sistem oko 380 m2. Trenutno se grejem na ugalj i drva... uzas.


Mišo,ja grejem cca 280kvm ali mi je "predimenzionisan" jer sam ga kupio dok nisam imao fasadu,zato sada rešavam taj slučaj akumulatorom toplote(pogledaj postove unazad).Inače,eto mene u BG za koji dan


[koristite PP za razmenu kontakta]

[Ovu poruku je menjao bakara dana 29.12.2012. u 09:25 GMT+1]
 
0

ninom

Član broj: 308746
Poruke: 12
*.ftth2.krsko.kabelnet.net.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.12.2012. u 09:12 - pre 138 meseci
ako treba nekome nešto iz Slovenije, neka javi. ja sam iz dežele.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet29.12.2012. u 12:12 - pre 138 meseci
Citat:
ppacaa: ... ali sad mi nije jasno odakle toliko đubreta na rešetki? Takođe mi nije ajsno zašto se problem nije javljao kada je radio sa većom brzinom ventilatora? Nastavljam sa doterivanjem pa ćemo da vidimo.

Probajte sa produženjem vremena "periodičnog čišđenja". To je ono kad ventilator neko vreme radi najvećom brzinom bez obzira na trenutnu snagu.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7731276 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.