Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7731553 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 10:34 - pre 138 meseci
Citat:
shando90:
A Zmajdine sta mislis jel bi moj problem (centormetal probijanje nepovratnog ventila na sprat itd...) resilo ovo sokocalo ?Ili da kupim elektroventil ?I koja je razlika izmedju elektro ventila i elektromagnetnog ventila sta je bolje mada ne znam sto msl da bi i ovaj pogon resi stvar mada nije jeftin :D

http://www.etazgrejanje.com/ka...194&catID=1023&lng=srb


Ja imam ugrađen baš taj elektro-pogon. Da bi radio ono što od njega očekujemo, potrebna je i neka elektronika, koja može da košta cca 100 evra, kao ova moja, a može i 500. Ovaj elektro-pogon - http://www.seltron.eu/index.php?mod=products&prod_id=2188 čini se kao bolje rešenje: radi isto što i onaj, a u sebi već ima upravljačku elektroniku. Nevolja je, međutim, što u Srbiji nemože da se kupi, ali mislim da može da se poruči od proizvođača.

Citat:
srecko18: da li je bolje termostat koji meri temperatutu vode staviti na potisni ili na povratni vod? kod mene je trenutno na povratnom ali mi se to ne svidja zbog sigurnosti u slicaju da se desi da se pumpa pokvari. gorionik tada ima da radi normalno iako je temperetura vode u kotlu odavno presla zadatu. kod mene je ceo sistem prilicno dugacak...rekose mi da gorionik ima neke sigurnosne sisteme ali meni se to nesto ne svidja...

Ja bih ga stavio na potisni, ta temperatura je relevantna.

Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

shando90
student

Član broj: 301352
Poruke: 141
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 10:53 - pre 138 meseci
A jel mozes ti da mi objasnis kako ovaj sto sam ti linkovao radi ,jel se njegovo napajanje kaci na pumpu da ne moram ja da silazim da ga palim gasi nego da pumpa to odredjuje,a sta mu nedostaje ,jel ne bi mogao da radi samo on kad bi se stavio ako mozes to malo lepo da mi objasnis sto si rekao ,hvala ti jos jednom
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
*.19.107.0

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 12:12 - pre 138 meseci
Citat:
zmajdin:
Citat:
shando90:
A Zmajdine sta mislis jel bi moj problem (centormetal probijanje nepovratnog ventila na sprat itd...) resilo ovo sokocalo ?Ili da kupim elektroventil ?I koja je razlika izmedju elektro ventila i elektromagnetnog ventila sta je bolje mada ne znam sto msl da bi i ovaj pogon resi stvar mada nije jeftin :D

http://www.etazgrejanje.com/ka...194&catID=1023&lng=srb


Ja imam ugrađen baš taj elektro-pogon. Da bi radio ono što od njega očekujemo, potrebna je i neka elektronika, koja može da košta cca 100 evra, kao ova moja, a može i 500. Ovaj elektro-pogon - http://www.seltron.eu/index.php?mod=products&prod_id=2188 čini se kao bolje rešenje: radi isto što i onaj, a u sebi već ima upravljačku elektroniku. Nevolja je, međutim, što u Srbiji nemože da se kupi, ali mislim da može da se poruči od proizvođača.

Citat:
srecko18: da li je bolje termostat koji meri temperatutu vode staviti na potisni ili na povratni vod? kod mene je trenutno na povratnom ali mi se to ne svidja zbog sigurnosti u slicaju da se desi da se pumpa pokvari. gorionik tada ima da radi normalno iako je temperetura vode u kotlu odavno presla zadatu. kod mene je ceo sistem prilicno dugacak...rekose mi da gorionik ima neke sigurnosne sisteme ali meni se to nesto ne svidja...

Ja bih ga stavio na potisni, ta temperatura je relevantna.

Ima da se kupi taj pogon za mešni ventil (SELTRON) i košta 21.600,oo!
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

bjanka21
samostalni profesionalac
licna

Član broj: 309734
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 13:25 - pre 138 meseci
Pozdrav narode...Prosto vam zavidim kad vidim da kod vas funkcionise taj pelet projekat,i da ste komforni i ugođajno i ekonomski.Elem,ja sam jutros isla da prebrojim dzakove peleta,sto bolje da nisam radila,jer sam utvrdila da sam potrosila 1800 kg za danas tacno 20 dana tog nesretnog grejanja,a s obzirom da sam kupila 3,5 t za 800 e sa prevozo,ispadne da me ta zabava do sad kostala celih 400 e.Svaka vam cast na trudu koji ste ulozili da mi pomognete.Serviseri su bili jedan put,posle potrosene tone,utvrdili neke kvarove,tipa fabricki los ventilator,lose postavljena dimna sonda,resili to i zavrsili pricu,a na moje pozive da ta pec i dalje ZDERE pelete,komentari su bili u smislu,a sta cu ti ja.E pa ja znam sta cu.Sad cu sve lepo da poskidam,prodam,i da nadjem alternativu.Za 4000 e koliko sam ovaj cirkus platila,mogla sam da kupim toplotnu pumpu.Ja,glupaca,zaboravila da zivim u Srbiji.Dodje mi da iskocim iz koze.
 
0

marko67
gradjevina,preduzetnistvo
Leskovac

Član broj: 295350
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 13:30 - pre 138 meseci
Citat:
shando90:
A jel mozes ti da mi objasnis kako ovaj sto sam ti linkovao radi ,jel se njegovo napajanje kaci na pumpu da ne moram ja da silazim da ga palim gasi nego da pumpa to odredjuje,a sta mu nedostaje ,jel ne bi mogao da radi samo on kad bi se stavio ako mozes to malo lepo da mi objasnis sto si rekao ,hvala ti jos jednom :D

Moram malo da pomognem Zmajdin-u inace ce napustiti forum...
To je samo pogon za pokretanje ventila i on "nezna" gde i kako da se pokrece dok mu neki uredjaj neda komandu na osnovu parametara koje mu Vi zadate,
znaci neka elektronika sto kaze Zmajdin. U ovom slucaju moze i sobni termostat, koji kad postigne zadatu T daje signal da pogon pocne sa zatvaranjem ventila
i obrnuto kad T padne - umesto da Vam je termostat povezan sa gorionikom i startuje isti - on je povezan sa pogonom i daje mu signal da pocne da otvara ventil.
Mnogo je bolje za grejanje peletom, upravljanje mesnim ventilom nego gorionikom. Seltron koji Vam je preporucem vec sve to ima i njemu se zadaju paremetri tj.
temperature polaznog ili povratnog voda (a ne T prostorije) - i namenjen je za "regulaciju konstantne T" vode u mrezi. I jedan i drugi ne upravljaju pumpom.
Drugi model Seltrona ACC20 ima mogucnost upravljanja pumpom i malo je skuplji oko 180e.
 
0

shando90
student

Član broj: 301352
Poruke: 141
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 14:01 - pre 138 meseci
Hvala druze mada i dalje mi nije 100% jasno,jel mogu ja ugradnjom npr tog Selktrona da i dalje bude sve isto samo da mi bude sve isto( jtjst da bude i bolje ) da sobni termostat vrsi svoju funkciju i sve ostalo da bude isto samo da on regulise temperaturu u mrezi?No jel ima negde kod nas da se kupi taj Seltron,mada kolko vidim i ovaj pogon sa sobnim termostatom bi vriso dobru ulogu ?
 
0

marko67
gradjevina,preduzetnistvo
Leskovac

Član broj: 295350
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 14:27 - pre 138 meseci
Citat:
bjanka21:
Pozdrav narode...Prosto vam zavidim kad vidim da kod vas funkcionise taj pelet projekat,i da ste komforni i ugođajno i ekonomski.Elem,ja sam jutros isla da prebrojim dzakove peleta,sto bolje da nisam radila,jer sam utvrdila da sam potrosila 1800 kg za danas tacno 20 dana tog nesretnog grejanja,a s obzirom da sam kupila 3,5 t za 800 e sa prevozo,ispadne da me ta zabava do sad kostala celih 400 e.Svaka vam cast na trudu koji ste ulozili da mi pomognete.Serviseri su bili jedan put,posle potrosene tone,utvrdili neke kvarove,tipa fabricki los ventilator,lose postavljena dimna sonda,resili to i zavrsili pricu,a na moje pozive da ta pec i dalje ZDERE pelete,komentari su bili u smislu,a sta cu ti ja.E pa ja znam sta cu.Sad cu sve lepo da poskidam,prodam,i da nadjem alternativu.Za 4000 e koliko sam ovaj cirkus platila,mogla sam da kupim toplotnu pumpu.Ja,glupaca,zaboravila da zivim u Srbiji.Dodje mi da iskocim iz koze.

Zovi ti lepo proizvodjaca i zahtevaj da ti sistem dovedu u nivo njihove reklame od 91% iskoriscenja, a sta ces ti posle da radis to je tvoja stvar. S tom potrosnjom mozes komotno da "grejes" i dvoriste - na zalost.
Ako je sistem grejanja dobro uradjen (kazes radio prijatelj) a vidi se po T u vodovima, onda ostaje stelovanje rada gorionika. Nisam ispratio sta si sve u tom smislu preduzimala osim nekih izmena parametara...
Prvo bi ti savetovao zatvaranje klapne na izlazu - dimnjaci, postavljanje jedne snage npr.3 za rad i postepeno smanjivanje ventilatora. Tvoj kotao je sa horizontalnim promajama i sto manji moguci pritisak ventilatora
to bolje iskoriscenje. Naravno da od samog peleta zavise ta moguca podesavanja ali osnovno u tvom slucaju ventilator - sto je moguce manje a da plamen ostane dobar. Slobodno to radi nista nemozes pogorsati.
Kod tebe je to vec toliko lose, da ti se isplati da platis dolazak majstora da ti to resi nego da ovde "gubis vreme" (mislim na novac).
A neki, nazovi serviseri nemaju pojma o gorioniku koji rade, sem da to povezu i puste u rad.
Sama ces sebi pre pomoci, samo polako i redom.
Ja koristim ECOM2 tako da o tvom gorioniku ne znam nista, ali je princip ako ne isti onda slican.
To sigurno moze da se smanji, samo kreni redom, klapna-snaga 3 - ventilator smanjuj- i prati plamen, a onda slede pauze i unosi peleta.
Ako nemas klapnu, nego ta sonda regulise ventilator - to mi se vec ne svidja za taj kotao - onda moraju iz servisa to da ti rese.
Bilo bi dobro da imas i neke turbulatore oni dodatno smanjuju potrosnju ali u tvom slucaju to je drugi korak.
 
0

marko67
gradjevina,preduzetnistvo
Leskovac

Član broj: 295350
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 14:47 - pre 138 meseci
Citat:
shando90:
Hvala druze mada i dalje mi nije 100% jasno,jel mogu ja ugradnjom npr tog Selktrona da i dalje bude sve isto samo da mi bude sve isto( jtjst da bude i bolje :D ) da sobni termostat vrsi svoju funkciju i sve ostalo da bude isto samo da on regulise temperaturu u mrezi?No jel ima negde kod nas da se kupi taj Seltron,mada kolko vidim i ovaj pogon sa sobnim termostatom bi vriso dobru ulogu ?

U nekom postu ispred kazu da ima??? ja sam kupio ACC20 u Slo. i trebalo bi za ng. da dobijem. Ako ti je termostat povezan na pumpu onda on zadrzava tu funkciju u tom slucaju ACC10 za regulaciju T vode.
Sta bolje ocekujem... T u kotlu podizem na 85c (sada mi je 75 do 77c- i to mi je mnogo jer na odvodu dobijem T i do 65c (bez obzira na trokraki mesni ventil) a time cu postici jos 2 ukljucenja gorionika manje.
Zimu sam poceo sa 11 paljenja dnevno, pa sam smanjenjem snage dosao na 8 za ceo dan, a s ovim bi trebalo da dodje na 5-6 paljenja za rad od 07-24h
sto je po meni vise nego zadovoljavajuce. Manje moze samo akumulacijom a za to bas i nemam mesta u kotlarnici.
To sve znaci i malo manju potrosnju a i normalnije T u vodu koje ce se kretati u granicama zadatih, a ne kao sad u granicama rucne podesenosti mesnog ventila.
 
0

marko67
gradjevina,preduzetnistvo
Leskovac

Član broj: 295350
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 15:08 - pre 138 meseci
Prvo i osnovno, od pocetka menjanja fabrickih parametara je PELET... tj. njegov kvalitet.
Ne moze Zmajdin ili bilo ko drugi, da Vam steluje rad gorionika dok nevidi i cuje kako se ponasa u radu . Ako vec serviseri nece- kao sto nece- jer je njima bitno da to radi
a vi imate veliku potrosnju, upustite se sami i resicete to mnogo lakse nego sto Vam se cini.
Npr...na parametrima na kojima radi moj gorionik ove zime, prosle godine jednostavno ne bi mogao da radi zbog prljavog peleta,
a s ovim peletom radi, odlicno i ekonomicno jer mi je bolji pelet omogucio smanjenje ventilatora i unosa peleta a dobar plamen.
Ono sto sam prosle godine dobijao sa setovanjima na 20 kW, sad sam dobio sa 18 kW i opet morao da spustim na 16kW - jer se gorionik palio 11 puta dnevno a sad 8 puta.

Zmajdin, nekoliko puta ponavlja, postepeno pomeranje parametara i postovanje logicnog sleda i u nedostatku opreme
vizuelna provera plamena. I tako se radi, tako sam i ja radio.
Kolika bi trebala da bude potrosnja??? Pitaju neki...
Za 160m2 meni su prosle godine rekli da ce biti 5 tona, cak i Vasic koji mi je montirao sistem je rekao da ne ocekujem manje od 5t
pa sam zimu zavrsio sa 4,3 t. dobrog grejanja. Znaci zavisi od dosta faktora, to vec svi znamo, ali nekako se i dalje najvise
prica o GORIONIKU. On moze da potrosi, onoliko koliko i kako ga svako od nas podesi, a sta ce od toga preneti kotao - e to je problem -
s kojim mora svako licno da se pozabavi, ako hoce na kraju da bude zadovoljan troskovima grejanja.

Prosle godine nisam imao ugradjen ni mesni ventil, samo termo glave i bila je ta potrosnja.
Ove godine sam ugradio trokraki Esbe, ocekujem oko nove god. Seltron za regulaciju i ono sto se razlikuje za sad je bolje grejanje u smislu
vecih temperatura u prostorijama, sada su od 22 do 24, uz istu potrosnju peleta - znaci isplati se mesni... (odgovor na neciji post)

Po pitanju potrosnje, koje neki postavljaju- ja iz licnog iskustva delim na tri kategorije prema spoljnim T: na -10,-20.....30-35 kg/ na -5,+5 .....22-27 kg/ preko +5 i prelazni period 15-20kg.
Ta potrosnja je meni dala ukupnu potrosnju 4,3 t prosle godine. Prosecna potrosnja meni ne znaci nista, ali mi znaci sto sad znam koliko mi sistem trosi
u odredjenim vremenskim prilikama.

Da ne bude zabune, ovo pisem jer ovde ima dosta clanova sa kvadraturama 120-160m2 izolovanih kuca sa dobrom stolarijom koji ne bi trebalo da trose
mnogo vise od iznetih kolicina po danima... ako hoce da svoju potrosnju uklope u po meni - u finansijskom smislu - zadovoljavajucih 4-4,5 tone.

Znaci, polako i slobodno se upustite u stelovanje svojih gorionika i uskladjivanje sa kotlom i potrebama objekta - jer svaki je prica za sebe.
I naravno da uvek moze bolje, zato i postoji ovo mesto da razmenjujemo iskustva i ucimo jedni od drugih.
 
+1

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 16:01 - pre 138 meseci
Citat:
bjanka21:
Pozdrav narode...Prosto vam zavidim kad vidim da kod vas funkcionise taj pelet projekat,i da ste komforni i ugođajno i ekonomski.Elem,ja sam jutros isla da prebrojim dzakove peleta,sto bolje da nisam radila,jer sam utvrdila da sam potrosila 1800 kg za danas tacno 20 dana tog nesretnog grejanja,a s obzirom da sam kupila 3,5 t za 800 e sa prevozo,ispadne da me ta zabava do sad kostala celih 400 e.Svaka vam cast na trudu koji ste ulozili da mi pomognete.Serviseri su bili jedan put,posle potrosene tone,utvrdili neke kvarove,tipa fabricki los ventilator,lose postavljena dimna sonda,resili to i zavrsili pricu,a na moje pozive da ta pec i dalje ZDERE pelete,komentari su bili u smislu,a sta cu ti ja.E pa ja znam sta cu.Sad cu sve lepo da poskidam,prodam,i da nadjem alternativu.Za 4000 e koliko sam ovaj cirkus platila,mogla sam da kupim toplotnu pumpu.Ja,glupaca,zaboravila da zivim u Srbiji.Dodje mi da iskocim iz koze.


A da dođem ja da ga (gorionik) priupitam "koliko pile ima nogu"? Nadam se da ne živite "preko sveta" u odnosu na Beograd.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 16:25 - pre 138 meseci
@shanda90

Rešenje vašeg problema bi bio onaj Seltron, odnosno Esbe ARA koji god, ali trožilni (tree point) i uz već neki kontroler koji bi mu (elektro-pogonu) naređivao kada i koliko da se otvori/zatvori ventil, a da pumpom upravljate sobnim termostatom. Elem, sve dok se ne postigne željena temperatura, kontroler "drži" zadatu temperaturu, a kad se temperatura u referentnoj prostoriji ostigne, termostat isključi pumpu, temperatura u potisnom vodu raste, elektro-pogon zatvara ventil sve dog ga ne sasvim zatvori. varijanta je "malo onako", ali bude radilo. Inače, mislim da je mnogo bolje sa termostatskim ventilima na radijatorima, da elektro-pogon održava najnižu potrebnu temperaturu u radijatorskom krugu, a da pumpu isključuje/uključuje tajmer. Takav sistem sam imao prošle godine, lepo je radilo, o čemu sam pisao (i) na ovom forumu. Sada imam malo komplikovaniji sistem u koji je uključen i sobni termostat - to radi još bolje u smislu potrošnje nego onaj, ali za ovaj je neophodan akumulator toplote, inače ništa od posla.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

shando90
student

Član broj: 301352
Poruke: 141
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 17:18 - pre 138 meseci
A cek Seltron obuhvata i pogon i elektroniku ?Ako bih njega kupio vise mi nista ne treba ,jel moze neko samo da mi kaze gde ima u Srbiji ili preko kga mogu da ga porucim i koja je cena?Siguran sam da bih time i smanjio potrosnju i resio problem koji muci donji dom moje kuce i ako neko moze da kaze gde,za sta se vezuje ovaj Seltron i kucni termostat i dalje radi svoju funkciju samo sto otvaj seltron moj bi regulisao toplo vodu u sistemu kad pumpa prestane da radi tako nesto sma ja shvatio hvala svima .....
 
0

marko67
gradjevina,preduzetnistvo
Leskovac

Član broj: 295350
Poruke: 51
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 18:53 - pre 138 meseci
shando90
student

Izvini a sta studiras... filozofiju ili mozda politicke nauke???
Lepo ti je prethodno objasnjeno da jasnije ne moze. Ako imas mesni ventil, Seltron nabodes na mesni (postoje dodaci za razne ventile pa i Esbe VRG) i povezes sa strujom.
Termostat vec kazes da imas, valjda ti je povezan na pumpu i to je to - svaki radi svoj posao.
Regulacija se ne radi kad stane pumpa, nego sve vreme rada, a zatvori se kad stane pumpa - zbog rasta T na odvodu -
i time resavas primarni problem koji imas sa toplom vodom (Zmajdin ti je napisao), a u stvari vise dobijas svim ovim ostalim.
Ja nisam kod nas u Srbiji nasao da igde ima, da jesam ne bi narucivao od prijatelja iz Slo.
ako neko zna nek postavi link, a ne samo napise "ima cena je ta..." i toliko.
 
0

srecko18
nezaposlen

Član broj: 216114
Poruke: 116
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 19:03 - pre 138 meseci
evo prebacio sam termostat na potisni vod i iskljucio pumpu da videm sta se desava. gorionik je sve odradio kako treba, kad je temperatura skocila on je to prepoznao i ugasio se.

medjutim sada imam problem sa programom odrzavanja. naime kada se postigne odgovarajuca temperatura gorionik prelari na odrzavanje tempearture ali tada dodaje previse goriva tako da i dalje podize temperaturu. nikako ne mogu da se snadjem da smanjim kolicinu goriva prilikom moda odrzavanja.gorionik je ELMEC.

jos jedno pitanje, koje boje treba da bude plamen u kotlu? kod mene je sada u sredini zuta a na obodima ide na narandzastu.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 19:16 - pre 138 meseci
A da smanjite količinu goriva kad gorionik održava plamen. Da pritom smanjite i vetar podrazumeva se. Ipak, ako vam je mešni ventil skroz-naskroz zatvoren, teško da se gorionik ne ugasi: prosto, ne može vatra tako slaba da bude da je u životu održava samo gubitak toplote od isijavanja kotla.

Ako to po obodu nije narandžasto nego crveno, onda ne valja, inače je plamen dobar. Koliko je dobar, međutim, samo uz pomoć analizatora može da se utvrdi.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

shando90
student

Član broj: 301352
Poruke: 141
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 19:24 - pre 138 meseci
Hvala jos jednom samo ako ima nekoga ko zna gde ima u Srbij da se kupi ili preko koga mogu da porucim posto nemam nikoga u inostranstvu da kupim preko njega i kolka je otprilike cena ?Koliko si ga platio u Sloveniji ako nije tajna ?
 
0

srecko18
nezaposlen

Član broj: 216114
Poruke: 116
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 20:24 - pre 138 meseci
to i jesete problem, ne mogu da se snadjem da u podesavanjima smanjim kolicinu goriva dok gorionik odrzava...

ako je to na obodu plamena crvena boja, da li treba smanjiti ili pojacati dotok vazduha?

 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 20:29 - pre 138 meseci
Citat:
srecko18: to i jesete problem, ne mogu da se snadjem da u podesavanjima smanjim kolicinu goriva dok gorionik odrzava...

ako je to na obodu plamena crvena boja, da li treba smanjiti ili pojacati dotok vazduha?

Mora da postoji neki način. Možda je to snaga "1"?
Ako je plamen crven, treba mu više vazduha, ako je svetlo narandžast do intenzivno žut, ne i blještavo žut, onda je kako treba.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

icvele
Leskovac

Član broj: 39248
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 20:39 - pre 138 meseci
Citat:
zmajdin: Mora da postoji neki način. Možda je to snaga "1"?
Ako je plamen crven, treba mu više vazduha, ako je svetlo narandžast do intenzivno žut, ne i blještavo žut, onda je kako treba.


Tako je, kod ELMECA je održavanje upravo P1

Smanjuje se promenom parametara "brzina okretanja puža u P1" i/ili "vreme dopreme peleta" pri čemu je ovaj drugi isti za sve snage plus paljenje i raspaljivanje... što je bez veze
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
217.65.192.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet27.12.2012. u 22:08 - pre 138 meseci
Citat:
shando90:
Hvala jos jednom samo ako ima nekoga ko zna gde ima u Srbij da se kupi ili preko koga mogu da porucim posto nemam nikoga u inostranstvu da kupim preko njega i kolka je otprilike cena ?Koliko si ga platio u Sloveniji ako nije tajna ?

Ja sam rekao da može da se nadje i u Srbiji ali ne mogu da postavim link zato što nisam u blizini kompa.
I Marku sam poslao PP pa me nije nazvao.Osetio sam se prozvanim pa zato i odgovaram.U nedelju ću biti kući pa ću SVIMA dati i link i broj telefona.Da neko ne pomisli da sam sebičan,nedaj Bože!
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7731553 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.