Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7729622 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.01.2013. u 10:13 - pre 138 meseci
Eh,drugovi i drugarice,dame i gospoĐe kao prvo želim vam svima sretnu,uspešnu i nadasve toplu novu 2013.g.
A sada da podnesem izveštaj o protekloj,2012-oj:
Dok ste se vi bavili dočekom nove,ja sam čvrsto odlučio da u novu u đem sa akumulatorom toplote! I? USPIO !!!
Prvi utisci su ravni senzaciji.Evo,idemo redom:
subota:izolacija i samo izolacija.prvo sam zalepio stirodur 2cm pa sloj kamene vune 5cm pa opet sloj kamene vune 5cm pa preko toga onaj Al štamparski lim pa sam to sve stegao onom crnom plastičnom trakom.
nedelja:dovršio izolaciju i postavio priključke.
juče:isekao staru instalaciju,peć "parkirao"na novo mesto,uzeo flašncug,navukao grdosiju na njeno mesto,postavio eksp.posudu 200l,ugradio el.grejače 6 i 9 kw,(za nedaj bože)napravio malo automatike,sve to pokopčao,usijali mi se i breneri a i prsti me bole.Sinoć u 17 započeo sa punjenjem i odzračivanjem sistema.Za one koji nisu pratili od početka da napomenem da u sistemu ima preko 3000 litara.U 18 časova podesio parametre na kotlu na fabrička podešavanja za SVIH 50KW i tačno u 18.20 "podložio"Prijatno sam iznenađen brzinom kojom se temperatura u akumulatoru dizala a kotao radi kao Singerica,čak i zvuk mu se promenio,vidi se da ga napokon niko ne tuši nego odrađuje ono za što je i namenjen.Taman kad su se Banjalukom začule prangije i rafali,temparatura na vrhu akumulatora je bila 85*C.Trokrakim(slava mu i čast a i Zmajdinu što me je "nagovorio")podesio temp.polaza u radijatore na 45*C(temp.za noć).Najprijatnije iznenađenje je pre pola sta kad sam sišao u kotlarnicu-ona hladna kao frižider a u akumulatoru 90,6*C na vrhu,sredina 77*C a na dnu ne znam,polomio sam onaj kineski termometar.Trokrakim sam podigao temp.polaza na 60*C,u kući toplo ko u raju a dole temp.još uvek preko 90*C.Kotlu sam "naredio"da se "probudi"kad temp.padne na 50 a kad će to da se desi,stvarno ne znam-sedlam Šarca(čitajAudija)i palim za BG,imam osećaj da jedan splav želi da me vidi.Zmajdine,zovem te,najverovatnije sutra.
Jedini promašaj koji sam napravio je što nisam precizno merio potrošnju peleta za početno zagrijavanje,jednostavno nije mi se dalo da praznim i ponovo punim koš,nekako ne volim te fizičke poslove.
Želim da se zahvalim na podršci svima na ovom i HR forumu a Zmajdina u BG i Ramzayja u ZG ću da častim prvom prilikom jer bez njihove nesebične pomoći ovo nebi išlo tako lako.I još samo da napomenem da je sve,ama baš sve,išlo lakše nego što sam očekivao.
SRETNA NOVA,odoh ja.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.01.2013. u 12:25 - pre 138 meseci
Mašala!. Ecce domaćina!
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

ZoranObradovic
penzioner
Pančevo

ZoranObradovic
Član broj: 304642
Poruke: 996
77.243.22.*

Jabber: ZoranObradovic


+133 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.01.2013. u 12:59 - pre 138 meseci
Svaka čast Lave-neka je sa srećom!
Mogao bi kada budeš imao vremena tj. kada se vratiš sa splavova da postaviš i neku sliku
da svi vidimo kako izgleda "grdosija"!
- 110m²
-Viadrus25 kW
-gorionik Ecopell
- 2 X AT 800 litara (privatna
režija+Austria email)
-2 X Gree Viola + Gree G Tech 12000
Btu/h
-Wilo Yonos Pico 25/1-6
-elektro kotao 12 kW
-izolacija:5 cm zid, 30 cm plafon (10
stiropor+20 staklena vuna)
-aluminijumski radijatori (130 rebara)
-PVC stolarija
-kotlovski krug Seltron ACC 20
-radijatorski krug HeatOn WCHR-01
 
0

Nele1908
Koceljeva

Član broj: 303836
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.01.2013. u 14:21 - pre 138 meseci
Svaka cast za akomulator,koliko grejete kada je 3000l ili jednostavno sto je vise vode veca je i akomulacija energije samim tim ce i kotao redje da se pali.Ja grejem dve kuci i trenutno nemam akomulator toplote,imam dve pumpe i 4-okraki mesni ventil ali planiram da iduce godine ugradim (puffer)od 1000l,dali je to dovoljno za nekih 160kv i kako povezati sada te dve pumpe,ili to nemenja nista samo se dodaje jos jedna pumpa izmedju kotla i pufera.Hvala i Srecna Nova i ostali praznici.


[Ovu poruku je menjao Nele1908 dana 01.01.2013. u 18:34 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

srecko18
nezaposlen

Član broj: 216114
Poruke: 116
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet01.01.2013. u 14:58 - pre 138 meseci
pozdrav za sve forumase, najlepse zelje svima u Novoj godini.


zanima me koliko na koliko sekundi treba da se ukljucuje puz kod ubacivanja peleta?
kod mene sa kosticom je to bilo na 60sek. medjutim sada kad sam ubacio pelet dosta mi je jak ventilator i izbacuje zeravicu i poneko nesagorelo parce peleta.
pa zarmisljam da li je bolje da se podesi da dozira cesce a po manje i tada bi valjda mogo i ventilator da smanjim...
 
0

ppacaa

Član broj: 310239
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2013. u 00:09 - pre 138 meseci
PRvo svima da čestitam Novu odinu :)

Postavio sam vreme samočišćenja na pola sata (bilo je 60 min) i da traje 45 sec. (bilo je 30. sec) međutim i dalje mi se mnoo javlja đubreta u orioniku koje 1-2 puta dnevno zaslepi foto-ćeliju i ugasi ga.

Danas sam skroz ispraznio koš i video da na dnu ima dosta prašine. Nije li to razlog? Ispraznio sam to i napunio koš pa ću da vidim kako ide.

Koliko često treba čistiti prašinu i đubre sa dna koša? Kako to radite najlakše?
 
0

srecko18
nezaposlen

Član broj: 216114
Poruke: 116
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2013. u 08:51 - pre 138 meseci
koliko je koristan akumulator toplote kod grejanja na drva???
 
0

nnikki
Srbija

Član broj: 69689
Poruke: 243
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2013. u 17:35 - pre 138 meseci
Sta se dobija postavljanjem elektronike na mis ventil u odnosu na mehanicko podesavanje?

Junkers 25KW + Ecopell 35, (prizemna kuća,90kvm,5cm stiropor,drvena stolarija)
Kako izracunati snagu na Ecopell:3600s (s/h) /
23,5s+2,8s
(ciklus + vreme punjenja) = 136.88 (137 puta u satu gorionik dodaje gorivo).
137 * 2,8s = 383,6s (rad motora po satu)
383,6s * 5,1g (ubacivanje peleta u jednoj sekundi) = 1956g
1956g * 4,7KW (toplotna snaga po kilogramu peleta) = 9,19KW
 
0

borkostanojevic
Smederevo

Član broj: 310549
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2013. u 20:31 - pre 138 meseci
Gospodine Majdin. Kao g-dja Bjanka i ja imam veliki problem sa potrosnjom peleta. Dnevno mi ode oko 60 kg. Koristim gorionik Elmec B-Max. Ranije ste pitali da li neko blizu Vas ima ovakav gorionik, da bi ste ga pogledali. Ja sam iz okoline Smedereva. Pa ako Vam to nije daleko izvolite.
 
0

borkostanojevic
Smederevo

Član broj: 310549
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2013. u 20:41 - pre 138 meseci
Citat:
icvele:
ELMEC B-MAX, verzija bez foto celije, imam problem sa paljenjem

Ne znam da li je grejac u pitanju ili sam nesto razdesio kad sam menjao razne parametre ali gorionik vise ne moze da se upali sam. Ono sta sada radim jeste da pritisnem dugme za paljenje, on pocne da greje resetku (7 minuta, ranije je bilo 4 i radilo je), ja u medjuvremenu otvorim kotao i izvadim vise o pola peleta (gorionik povuce dosta peleta pri paljenju, nisam nasao parametar koji ovo kontrolise) a zatim, kad krene ventilator, vadim kabl od puza pri svakom 2-gom 3-cem dodavanju da ne bi dodao mnogo novog peleta jer tad nece da upali. Ni ovo ponekad ne pomaze pa moram opet da izvadim dobar deo peleta i opet pustim grejac da radi 7 minuta.

Inace sam primetio da su fabricke (prodavceve?) vrednosti bile previse konzervativne, kod njega je na primer puz pri P1 okretao 1 sec a dodavanje je bilo na 45 sec, ja sam na P1 (najvazniji parametar po meni jer kad udje u modulaciju gorionik radi na P1) stavio 0.4 za puza i dodavanje na 60 sec i to radi lepo, ceo dan je u modulaciji i cak zna da dodje na +7-8 od zadate temperature i to kad je napolju -20.

Pitanje za moderatora i/ili iskusnije forumase: da li bi bilo u redu da otvorim novu temu tipa "Elmec pelet gorionik" ili "Pelet za pocetnike" ili da se drzim ove teme?

Icvele , da li si ovo kupip od Strahinje iz Leskovca ?
 
0

bjanka21
samostalni profesionalac
licna

Član broj: 309734
Poruke: 22
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet02.01.2013. u 22:56 - pre 138 meseci
Dobro veče narode...
Prvo da vam poželim svima srećnu Novu Godinu i sve praznike koji dolaze,kao i jeftinu i komfornu grejnu sezonu
Zmajdine,nadam se da ste se odmorili malo za ovih dan,dva ,pa da nastavimo.
Bez obzira na smanjene vrednosti ventilatora,gorionik i dalje troši oko 65 kg,sa tim sto mi se sad pojavio i problem pri paljenju,odnosno raspaljivanju peleta,pa često imam neuspelo paljenje.Takođe nove vrednosti su čini mi se dovoljne da održe temperaturu,ali ne i da je postignu (radom na P2 pri zadatoj temperaturi od 65 stepeni ne postiže više od 48,tek na P3 ,ali to mi naravno povećava i potrošnju)...Dešavalo mi se ovih dana da se zbog slabog ventilatora plamen često ugasi sasvim,a pošto imam malu decu u kući,malo mi je bilo neezgodno da trčim tamo amo od kuće do kotlarnice...
Slušam šta dalje..
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.01.2013. u 11:05 - pre 138 meseci
Citat:
bjanka21: Bez obzira na smanjene vrednosti ventilatora,gorionik i dalje troši oko 65 kg,sa tim sto mi se sad pojavio i problem pri paljenju,odnosno raspaljivanju peleta,pa često imam neuspelo paljenje.Takođe nove vrednosti su čini mi se dovoljne da održe temperaturu,ali ne i da je postignu (radom na P2 pri zadatoj temperaturi od 65 stepeni ne postiže više od 48,tek na P3 ,ali to mi naravno povećava i potrošnju)...Dešavalo mi se ovih dana da se zbog slabog ventilatora plamen često ugasi sasvim,a pošto imam malu decu u kući,malo mi je bilo neezgodno da trčim tamo amo od kuće do kotlarnice...
Slušam šta dalje..


A ja pomislio da je sve dobro, pa se zato ne javljate, kad ono...

Prvo o gašenju gorionika. Da li se gasi jer se nagomila pepeo? Ako je to razlog, pojačajte za "zeru" promaju/vetar. Međutim, ako se gasi "tek onako", bez nagomilanog pepela, onda skratite vreme periodičnog čišćenja recimo na pola (za početak), ili produžite period između dva čišćenja recimo na 60 minuta, pa pratite šta se zbiva po potrebi malo produžite, ili još smanjite. Može to i drugačije: da se dužina čišćenja i pauza između dva čišćenja ne diraju, već da se smanji broj obrtaja ventilatora na (recimo) 260 za početak, a kasnije prema dobijenom rezultatu.

Pitam se šta se promenilo od pre neki dan do danas sa snagom P2: onomad je gorionik na toj snazi postizao 55 stepeni ( ini makac), a sad tek 48. Poreklo problema sa paljenjem mi dibidus nije jasno: jel' nešto menjano u "paljenskim" parametrima?

Ono što me najviše sekira je i dalje (pre)velika potrošnja, naročito ako se u obzir uzme veličina grejanog prostora, a i vanjske temperatzre nisu bog-zna-koliko niske. Neće biti druge, cenim, nego da pristupimo planu "B", recimo za ovaj vikend. U međuvremenu probajte sa smanjenjem doze peleta u P3 na (recimo) 1,1 sekundu: tako će snaga P3 imati manje kW, a ipak dovoljno da kotao dostigne (bar) 60 stepeni, a vreme između dve modulacije će biti produženo te će (računam) blagotvorno uticati na potrošnju. Istina, nadao sam se smanjenju potrošnje i do sada, al' jbg... Kako god, nada poslednja umire.

Citat:
borkostanojevic: Gospodine Majdin. Kao g-dja Bjanka i ja imam veliki problem sa potrosnjom peleta. Dnevno mi ode oko 60 kg. Koristim gorionik Elmec B-Max. Ranije ste pitali da li neko blizu Vas ima ovakav gorionik, da bi ste ga pogledali. Ja sam iz okoline Smedereva. Pa ako Vam to nije daleko izvolite.

Nije iza ćoška, ali nije ni preko sveta. 'Ajde dajte još neki podatak, sem potrošnje i tipa gorionika: recimo, kolika je grejna površina, kakva izolacija, na kom kotlu je gorionik ugrađen i da li (to je majka svih pitanja) imate bar trikraki, ako ne i četvorokraki ventil. Valjali bi i parametri po kojima gorionik sada radi.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

ponline
Urimi Junauzi

Član broj: 45924
Poruke: 380



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet03.01.2013. u 12:17 - pre 138 meseci
'fino stelovanje' gorionika za mene izgleda djavolski posao.
U tisini citam postove zmajdina i ostalih koji pokusaju bjanki da pomazu, i ja u isto vreme pokusam da stejuem isti gorionik (elmec b-max) ali nazalost nista.
Kod mene potrosnja nije velika (za 8 sati rada potrosi 30kg i greje dobro), ali plamen je dosta jak i jarko zut da ti oci bole kad ga gledas.
Vec nedelju dana se zezam sa smanjenjem ventilatora, i nista nisam postigao. Tesko je da se baziram na boju plamena, kad postignem tu zutu do narandzaste ne greje dobro, dosta skuplja pepeo na gorioniku, ima dima.

Ja sam odustao od ovoga, pa ako neko zna lepo da 'steluje' gorionik i ako bude dosao u blizina vranja kontakt na PP, za zadovoljstvom bi platio za tu uslugu.


 
0

borkostanojevic
Smederevo

Član broj: 310549
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2013. u 00:12 - pre 138 meseci
Citat:
zmajdin:
Citat:
bjanka21: Bez obzira na smanjene vrednosti ventilatora,gorionik i dalje troši oko 65 kg,sa tim sto mi se sad pojavio i problem pri paljenju,odnosno raspaljivanju peleta,pa često imam neuspelo paljenje.Takođe nove vrednosti su čini mi se dovoljne da održe temperaturu,ali ne i da je postignu (radom na P2 pri zadatoj temperaturi od 65 stepeni ne postiže više od 48,tek na P3 ,ali to mi naravno povećava i potrošnju)...Dešavalo mi se ovih dana da se zbog slabog ventilatora plamen često ugasi sasvim,a pošto imam malu decu u kući,malo mi je bilo neezgodno da trčim tamo amo od kuće do kotlarnice...
Slušam šta dalje..


A ja pomislio da je sve dobro, pa se zato ne javljate, kad ono...

Prvo o gašenju gorionika. Da li se gasi jer se nagomila pepeo? Ako je to razlog, pojačajte za "zeru" promaju/vetar. Međutim, ako se gasi "tek onako", bez nagomilanog pepela, onda skratite vreme periodičnog čišćenja recimo na pola (za početak), ili produžite period između dva čišćenja recimo na 60 minuta, pa pratite šta se zbiva po potrebi malo produžite, ili još smanjite. Može to i drugačije: da se dužina čišćenja i pauza između dva čišćenja ne diraju, već da se smanji broj obrtaja ventilatora na (recimo) 260 za početak, a kasnije prema dobijenom rezultatu.

Pitam se šta se promenilo od pre neki dan do danas sa snagom P2: onomad je gorionik na toj snazi postizao 55 stepeni ( ini makac), a sad tek 48. Poreklo problema sa paljenjem mi dibidus nije jasno: jel' nešto menjano u "paljenskim" parametrima?

Ono što me najviše sekira je i dalje (pre)velika potrošnja, naročito ako se u obzir uzme veličina grejanog prostora, a i vanjske temperatzre nisu bog-zna-koliko niske. Neće biti druge, cenim, nego da pristupimo planu "B", recimo za ovaj vikend. U međuvremenu probajte sa smanjenjem doze peleta u P3 na (recimo) 1,1 sekundu: tako će snaga P3 imati manje kW, a ipak dovoljno da kotao dostigne (bar) 60 stepeni, a vreme između dve modulacije će biti produženo te će (računam) blagotvorno uticati na potrošnju. Istina, nadao sam se smanjenju potrošnje i do sada, al' jbg... Kako god, nada poslednja umire.

Citat:
borkostanojevic: Gospodine Majdin. Kao g-dja Bjanka i ja imam veliki problem sa potrosnjom peleta. Dnevno mi ode oko 60 kg. Koristim gorionik Elmec B-Max. Ranije ste pitali da li neko blizu Vas ima ovakav gorionik, da bi ste ga pogledali. Ja sam iz okoline Smedereva. Pa ako Vam to nije daleko izvolite.

Nije iza ćoška, ali nije ni preko sveta. 'Ajde dajte još neki podatak, sem potrošnje i tipa gorionika: recimo, kolika je grejna površina, kakva izolacija, na kom kotlu je gorionik ugrađen i da li (to je majka svih pitanja) imate bar trikraki, ako ne i četvorokraki ventil. Valjali bi i parametri po kojima gorionik sada radi.


Grejna površina je 140m2, izolacija je spoljna 5cm, pvc stolarija, kotao je 32kw kotlogradnja (iz Kostolaca, privatnik), imam četvotokraki meš ventil. Kotao je stalno na preko 60 stepeni, a u sistemu je zadatih 42stepena. Parametre stalno pomeram i on kako god se uzme troši 2,4 kg/h. Modulacija mi je trenutno na 0,2 a ventilator na 40. U radu mi je na 1,0 a ventilator na 47. Vreme između doprme je trenutno 65sec. Uvek mi ostaje pepela na rešetki, pa moram vremenom da čistim.
 
0

prijepolje
vladimir
sluzba je sluzba
m.u.p.
prijepolje

Član broj: 309975
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2013. u 06:06 - pre 138 meseci
javlja se greska err3, u zadnjh 5 dana vise puta , crevo je puno peleta. dosad resetujem i ponistim gresku.
veceras nisam uspeo da resetujem , ocistio sam resetku, crevo ali ne reaguje .p1 p3 reaguju a p2 nece
pozdrav vlade prijepolje, 062208281
kada prinesem bat.lampu kod resetke ventilator se upali i odradi 10 sekundi i ugasi se.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2013. u 07:49 - pre 138 meseci
Citat:
prijepolje: javlja se greska err3, u zadnjh 5 dana vise puta , crevo je puno peleta. dosad resetujem i ponistim gresku.
veceras nisam uspeo da resetujem , ocistio sam resetku, crevo ali ne reaguje .p1 p3 reaguju a p2 nece
pozdrav vlade prijepolje, 062208281
kada prinesem bat.lampu kod resetke ventilator se upali i odradi 10 sekundi i ugasi se.

Verovatno se zaglavio pelet u cevi sa pužem (spiralom). Skinete crevo sa dobavljača, prodžarajte malo šrafcigerom, "zalepite" mu po koju "dandaru", pa kad pelet poispada, računam radiće. Hajde prvi to, pa da posle gledamo zašto zapunjava crevo.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2013. u 09:51 - pre 138 meseci
Citat:
borkostanojevic: Grejna površina je 140m2, izolacija je spoljna 5cm, pvc stolarija, kotao je 32kw kotlogradnja (iz Kostolaca, privatnik), imam četvotokraki meš ventil. Kotao je stalno na preko 60 stepeni, a u sistemu je zadatih 42stepena. Parametre stalno pomeram i on kako god se uzme troši 2,4 kg/h. Modulacija mi je trenutno na 0,2 a ventilator na 40. U radu mi je na 1,0 a ventilator na 47. Vreme između doprme je trenutno 65sec. Uvek mi ostaje pepela na rešetki, pa moram vremenom da čistim.

Po opisu sve je (gotovo) kako treba, jedino što potrošnja nije: prosto, (pre)velika je. Zašto je to tako, međutim, može da se ustanovi samo merenjem sastava dima i efikasnosti kotla. Sumnjam na ovo drugo, mada i precizno podešavanje sagorevanja nije nevažno. Mora, dakle, da se prikači aparatura, jedino još da se vidi kako, kada i gde: okolina Smedereva je širok pojam.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2013. u 13:53 - pre 138 meseci
Evo,ja se upravo vratio,pa da postavim neke slike,kako sam i obećao
Zahvaljujem se G.Zoranu Majdinu na gostoprimstvu i saopštavam da će i moja kotlarnica biti funkcionalna kao i njegova,akobogda.
Prikačeni fajlovi
 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2013. u 13:54 - pre 138 meseci
Evo,ja se upravo vratio,pa da postavim neke slike,kako sam i obećao
Zahvaljujem se G.Zoranu Majdinu na gostoprimstvu i saopštavam da će i moja kotlarnica biti funkcionalna kao i njegova,akobogda.
 
0

lavbanjalucki
bogoljub ivanic
Rad na određeno vreme u svojoj firmi
"Šumadija"
Banjaluka

Član broj: 298647
Poruke: 229



+21 Profil

icon Re: Grejanje na pelet04.01.2013. u 14:15 - pre 138 meseci
Ima još ali "prekoračio" sam dozvoljeni broj fajlova...drugi put.Pozdrav svima,kupite ili napravite akumulator,nije teško,verujte mi.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7729622 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.