Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grejanje na pelet

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7752426 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.03.2016. u 17:09 - pre 100 meseci
Kod komšije su baš stigli majstori za fasadu, rade za 200din/m2 , stiropor je oko 220 ako se dobro sećam i još mreža i lepak i tiple, tiple sam našao kod druga koji reciklira plastiku. Do sledeće sezone ću odraditi još 5cm na postojećih 5 cm stiropora.

Zvončice molim te da mi kažeš oko tih parnih brana i to jer i tavan hoću skroz da uradim ,već sam počeo al da vidim kako šta ide. Kod mene je betonska ploča pa 5cm stiropor pa cementna košuljica par centi, ne koristi se tavan, staviću na to još 15cm vune, šta mora a šta ne, ispod crepa imam najlon onaj sivi,crepovi imaju i ventilaciju gore i dole.
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.03.2016. u 17:18 - pre 100 meseci
Citat:
tihi2:
Citat:
zvonchica27:Taj koji naplati stiropor fasadu 10 cm sa završnom obradom 15 evra/m2, garantovano ne radi sa kvalitetnim materijalom niti sprovodi sve mere koje treba da sprovede:
Ispod 19 evra/m2 ne može da izađe nikako, može da bude samo preko.
Može, može, ima majstora i ekipa koje su specijalizovani za fasade. I to sa 25g stiroporom, sve po propisu. Svi vijaju posao jer se zgrade slabo grade a treba živeti. Pale cene.
Poslao PP.


Neviđeno. Ruke za postavljanje stiropora (lepljenje, mrežica, tiplovanje) su bile ne ispod 4 evra/m2, a posebno se naplaćuju ruke za završnu fasadu i mora da se uračuna i zarada firme. Ništa mi nije stiglo na PP :)
 
0

pankec
beograd, malta

Član broj: 278875
Poruke: 487
*.i02-6.onvol.net.



+8 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.03.2016. u 17:31 - pre 100 meseci
@boree ....200din po metru...budimo realni za te pare nema ni krečenje da je kvalitetno a ne fasade
Sve ispod 5€ su bombarderi a njih ne zanima kvalitet oni to samo zbrzaju i posle godinu dana kukaš što nisi uzeo proverene majstore
Sad svaka budala misli da je moler i fasader i obaraju cenu nerealno a ljude uglavnom zanima samo cen
Ko je ikada video kako se to radi zna koliko je vremena potrebno
Kao što rekoh brat mi to radi i znam koliko zaradi a on je isto oborio cenu na 5€....radi da ne bi sedeo kući a zarada mizerna
Ecopell 35
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.03.2016. u 17:37 - pre 100 meseci
Citat:
boree:
Kod komšije su baš stigli majstori za fasadu, rade za 200din/m2 , stiropor je oko 220 ako se dobro sećam i još mreža i lepak i tiple, tiple sam našao kod druga koji reciklira plastiku. Do sledeće sezone ću odraditi još 5cm na postojećih 5 cm stiropora.

Zvončice molim te da mi kažeš oko tih parnih brana i to jer i tavan hoću skroz da uradim ,već sam počeo al da vidim kako šta ide. Kod mene je betonska ploča pa 5cm stiropor pa cementna košuljica par centi, ne koristi se tavan, staviću na to još 15cm vune, šta mora a šta ne, ispod crepa imam najlon onaj sivi,crepovi imaju i ventilaciju gore i dole.


Boree,

trebalo je parnu branu da staviš odmah preko ploče, a ispod stiropora. To je sad gotova priča i nema diranja postojećeg poda, ali zato obavezno zaštiti mineralnu vunu. Dakle, betonska ploča, stiropor 5 cm, cem.košuljica, parna brana (postavljaj je na preklop i lepi univerzalnom lepljivom trakom, da se zaptiju spojevi), mineralna vuna 15 cm, vodonepropusna-paropropusna folija (postavljaš na preklop) - i to je to, znači nema gaženja preko :) Mineralnu vunu na krajevima zaćuškaj da dobro bude zatvorena obema folijama i prelepi lepljivom trakom spojeve.

Ispod crepa ti je verovatno difuzna folija, koja ima funkciju hidroizolacije + propušta paru napolje i super je što imaš ventilaciju u krovu.

Šaljem ti linkove do folija koje će da ti vrše posao za ovo što ti je potrebno (parna brana):

http://www.bolago-m.rs/wurth-krovne-folie-parne-brane

Vodonepropusna-paropropusna folija (Wurth Top 92, gledaš ovu jeftiniju, skuplja ide za krov, a to ti ne treba):

http://www.bolago-m.rs/krovne-folije-paropropusne

 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.03.2016. u 17:46 - pre 100 meseci
Jbg a lepo su radili , i to još onaj grafitni stiropor ili šta već , neki siv 8cm. Pogledaću malo detaljnije , al opet šta tu ima da mi naplati 5e po m2, da namaže stiropor i zalepi i na to navuče mrežu, to mora biti bukvalno ko staklo ravno. Za te pare ću ja uraditi, nije mi prvi put a na moj rad ne bi smeo da imam primedbi



Zvončice ovo vredi ? Tu su mi u komšiluku...
http://www.bomax.rs/index.php?q=krovna-folija-marbotop-pp100.html. 65din/m2

[Ovu poruku je menjao boree dana 11.03.2016. u 19:16 GMT+1]
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

zibel32

zibel32
Član broj: 322519
Poruke: 110



+18 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.03.2016. u 17:54 - pre 100 meseci
Citat:
Goranto:
Uporedjujuci seme 36 i 46 uvideo sam da je i tok vode 4 isti.

zibel32-Trokraki na kotlu ce izregulisati topliju vodu povratnu iz radijatora,time ce manje povuci iz spremnika pa ga i manje zamesati.Energija svakako nije izgubljena.Priznajem trokraki deluje kao pravi precizni dozator.


Tokovi vode na shemi 46 nisu ispravni. Po toj shemi bih rekao da je 4-kraki ventil na 50%, pa tada ne može svih 100L vruće vode otići prema radijatorima. Napravio sam malu izmjenu na toj shemi sa protocima u idealnim uvjetima, iako je protok u radijatorskom krugu uvijek veći zbog pumpe koja se u njemu nalazi.



Citat:

Sada sam shvatio razliku.Dok kotao greje razlika je zanemarljiva ali kad ga ugasimo i pocnemo koristiti samo vrelu vodu iz spremnika povratna iz cetvorokrakog bi brzo zamesala spremnik i smanjila drasticno njegov kapacitet.To je valjda dovoljan razlog za trokraki.


Tako je! Jasno mi je da 4-kraki već imaš, ali kad već ugrađuješ spremnik, "pregrizi", kupi 3-kraki ventil i napravi to kako treba. :)
Prikačeni fajlovi
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.03.2016. u 18:48 - pre 100 meseci
Zibel32-
Protoci mi vise nisu bitni,oni ce biti ovakvi ili onakvi,bitniji mi je jasan zakljucak a ne samo konstatacija “tako treba” sto mi nikad nije dovoljno.Hvala jos jednom na asistenciji u zakljucivanju.Trokraki se sada podrazumeva!
 
0

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.03.2016. u 21:17 - pre 100 meseci
@zvonchica27
Ostao sam ti duzan odgovor od sinoc:
1.Precizni podatci o potrošnji peleta kod dobro izolovanog objekta(pogotovo ytong) mi nisu potrebni a reci cu ti i Zasto: nisi ni ti , ni ja , a ni dobra vecina ovde (barem 10-ak god.unazad) pravila kucu , vec su pravljene pre vise od 20,30 pa i vise godina kada je jos i moglo da se nesto gradi . I zato su sve to ,osim da se izuzne izolacija stiroporom ,pokusaji da se od babe napravi devojka . Svako zna sta je dobro i novo , a ove nase kuce su tada tako radjene pa sad mi nesto kao prepravljamo i poboljsavamo . Jedino to i mozemo,bar vecina nas.
E to ti je realna slika .
2.Gde se sve koristi pluta nije ni bitno,ali tvoja konstatacija da je niko nece stavljati u svrhu termoizolacije je skroz pogresna (nemozes ni ti sve da znas ;) ) a dal je za zilet ispod ili iznad stiropora nije ni bitno jer je MNOGO lakse uraditi tako sa njom pod nego li se ubiti od posla sa stiroporom i svemu sto sledi i predhodi istom . Imam je pa znam.
Evo ti link pa se uveri i sama , ovo rade u portugaliji a dostupno je i kod nas, pa ko moze i voli nek izvoli, metar kvadratni je oko 1900din - http://www.infomarket.co.rs/webshop/index.html
3.Prema Pravilniku o Energetskoj efikasnosti sta je sve predvidjeno stvarno me ne zanima jer ne planiram da prodajem kucu a sumnjam da bilo ko Ovde to planira jer nije to predmet teme (a i da planira to nece biti greda veruj mi),te s tim u vezi i za taj energetski pasos , a i sama kazes da to još nije zaživelo zbog ekonomske situacije, a kada će i da li ce , Ja sumnjam . Tako da bih bio slobodan da kazem da se to moze okaciti macku o rep, jer ovo nije zapad vec Balkan.
4.I sama si rekla da smatras da će se otplatili pre deci i unucima a ne onome ko ulaže . E tu se u potpunosti slazemo , uostalom za njih i zivimo ko sto su nasi za nas , pa znas ono 'zrno po zrno-pogaca' , taman ce se mozda sve i sloziti a ono se nadje neko u tom nizu pa sve resetuje na nulu , te zato i zivot nije dosadan :D , a ti se po pitanju unuka i sama potrudi , ne cekaj bezveze "ako ih bude" ;)
5.Drago mi je da na forumu imamo jednog takvog clana kao sto si ti , moze covek bez bojazni da ti se obrati za savet i dobije bas dobar odgovor pogotovo o gradjevinarstvu , samo se pitam dal je sve to iz licnog iskustva ili volis da citas i istrazujes
Inace sto se tice cena vezanih za rad na fasadama , kod nas je cena rada po kvadratu Bez stiropora od 2 do 2.5 Eura , a sa stiroporom 3.5 do 4 Eura . A majsora ima raznih , ko sto je to svuda isto , pa koga ubodes (ako se ne raspitas malo/naravno)
Pozdrav



[Ovu poruku je menjao FelipE Pirot dana 11.03.2016. u 22:28 GMT+1]
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.03.2016. u 22:14 - pre 100 meseci
Citat:
1.Precizni podatci o potrošnji peleta kod dobro izolovanog objekta(pogotovo ytong) mi nisu potrebni a reci cu ti i Zasto: nisi ni ti , ni ja , a ni dobra vecina ovde (barem 10-ak god.unazad) pravila kucu , vec su pravljene pre vise od 20,30 pa i vise godina kada je jos i moglo da se nesto gradi . I zato su sve to ,osim da se izuzne izolacija stiroporom ,pokusaji da se od babe napravi devojka . Svako zna sta je dobro i novo , a ove nase kuce su tada tako radjene pa sad mi nesto kao prepravljamo i poboljsavamo . Jedino to i mozemo,bar vecina nas.
E to ti je realna slika .


Ti si menjao stolariju (jedino izolaciju nisi polepio), Ytong blok možeš lako da prevedeš u odgovarajuću debljinu izolacije i mogao bi da imaš dosta dobar reper oko potrošnje.

Citat:
2.Gde se sve koristi pluta nije ni bitno,ali tvoja konstatacija da je niko nece stavljati u svrhu termoizolacije je skroz pogresna (nemozes ni ti sve da znas ;) ) a dal je za zilet ispod ili iznad stiropora nije ni bitno jer je MNOGO lakse uraditi tako sa njom pod nego li se ubiti od posla sa stiroporom i svemu sto sledi i predhodi istom . Imam je pa znam.


Naravno da je bitno šta je primarna namena materijala. Pluta se koristi kao zvučna izolacija i to prvenstveno za suzbijanje udarne buke. Možeš da je koristiš i kao termoizolaciju, ali to je bacanje para. 6 cm plute ima ista termička svojstva kao 5 cm stiropora. Cena stirodura debljine 5 cm iznosi 646-780 din/m2, dok je cena industrijske plute debljine d=5 cm 2112 din/m2, pa ko voli da plaća 3x skuplje a da za tim nema potrebe, neka izvoli.

Što se tiče Pravilnika o EE, nijedan objekat koji se gradi ne može da dobije upotrebnu dozvolu ukoliko nema odrađen elaborat energetske efikasnosti. To u prevodu znači da objekat ne možeš da uknjižiš u katastru bez elaborata EE. Zahtevi iz Pravilnika su postali STANDARD u građevinskoj praksi, a ne luksuziranje.

Citat:
samo se pitam dal je sve to iz licnog iskustva ili volis da citas i istrazujes


Ja sam po struci građevinski inženjer - statičar, tako da mi ovo sve ulazi u opis radnog mesta :)
 
0

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.03.2016. u 23:00 - pre 100 meseci
Zvončice molim te samo da baciš pogled na ono...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
0

FelipE Pirot

FelipE Pirot
Član broj: 331264
Poruke: 908



+48 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.03.2016. u 23:10 - pre 100 meseci
@zvoncica
#Ti si menjao stolariju (jedino izolaciju nisi polepio), Ytong blok možeš lako da prevedeš u odgovarajuću debljinu izolacije i mogao bi da imaš dosta dobar reper oko potrošnje.
-sto se tice izolacije , otvoren sam za predloge. Slusam te...
#a jesi li pogledala link . Ovo je nesto mnogo prakticnije a podjednako efikasno . E,sad o ceni...
#ja govorim o nasim kucama koje su vec izgradjene i upisane u katastru ,i nisu na prodaju , tako da dozvole i pravilnici ... macak ...rep...
Inace ja sam zadovoljan kako radis i poznajes svoj posao
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.03.2016. u 23:24 - pre 100 meseci
Citat:
boree:
Jbg a lepo su radili , i to još onaj grafitni stiropor ili šta već , neki siv 8cm. Pogledaću malo detaljnije , al opet šta tu ima da mi naplati 5e po m2, da namaže stiropor i zalepi i na to navuče mrežu, to mora biti bukvalno ko staklo ravno. Za te pare ću ja uraditi, nije mi prvi put a na moj rad ne bi smeo da imam primedbi ;)



Zvončice ovo vredi ? Tu su mi u komšiluku...
http://www.bomax.rs/index.php?q=krovna-folija-marbotop-pp100.html. 65din/m2

[Ovu poruku je menjao boree dana 11.03.2016. u 19:16 GMT+1]



Boree, izvini, videla sam originalnu poruku bez ovog donjeg dopisanog dela. Možeš da uzmeš ovu PP100 za postavljanje preko mineralne vune, ali ti treba i parna brana. Koliko vidim u ponudi, ovi kod tebe imaju samo parnu branu sa reflektujućim slojem Isoflex, a ona je predviđena za krov u potkrovljima. Tebi vrši posao i parna brana bez reflektujućeg sloja, sigurno je i jeftinija. Vidi još koje stovarište u blizini kakvu ima ponudu.
 
0

zvonchica27

Član broj: 198846
Poruke: 455
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: Grejanje na pelet11.03.2016. u 23:30 - pre 100 meseci
Citat:
FelipE Pirot:
-sto se tice izolacije , otvoren sam za predloge. Slusam te...


Pravilo je što više to bolje :) Od čega su ti zidovi? U principu, za giter blok ili opeku, na zidove ne manje od 10 cm, po Pravilniku je 12 cm. U krovu/tavanu minimum 20 cm ako je ventilisan, za neventilisane krovove ide i do 28 cm, ali to niko neće da stavlja u toj debljini. Pod 10 cm, ali to sigurno nećeš raditi. Stolariju si već prebrinuo :)

Citat:
a jesi li pogledala link . Ovo je nesto mnogo prakticnije a podjednako efikasno . E,sad o ceni...


Odatle sam ti i navela cenu za industrijsku plutu.
 
0

dadoposušje
Dalibor Bakula
nezaposlen inžinjer
turizam u NEUM
Posušje

Član broj: 332266
Poruke: 89
*.tel.net.ba.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.03.2016. u 09:20 - pre 100 meseci
gospodo,prestanite o temi za izolaciju i gradjevinske poslove,ako imate puno pričati ,idi u drugi forum ili odjavite se...
drži se svoju ideju ili informaciju o način grijanja na pelet...molim admin da se ukloni sve postove koje nema blage veze o teme za grijanju na pelet...dosaduje nas članove ...

kotao CM EKO P 90
plamenik CM PELET SET 60-90KW
POVRŠINA GRIJANJA:350 M2 OD 600 M2 U 2 KUĆE
Dajcova regulacija s vanjskim senzorom i ESBE VRG 141 S ARA670 motorićem
sobna temperatura do 21 C od 7 do 18 sat,22 C do 23 sati
 
0

DANKO966
Lazarevac

DANKO966
Član broj: 331782
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.03.2016. u 10:35 - pre 100 meseci
SRKSON
Sad sam našao malo vremena da potražim po netu,zapis sa temperaturama zabeleženim u BG i okolini u zadnjih par meseci.
ACCUWEATHER.COM I imaju zabeleženo kolika je bila maksimalna i minimalna temperatura svakog dana,tako da onaj ko je beležio potrošnju u toku jedne nedelje može lako izračunati potrošnju ,a ako je kojim slučajem dnevno dopunjavao spremnik sa peletom i to beležio e on još lakše može da pogleda potrošnju i uporedi kako to ide prema spoljnoj temperaturi. POZDRAV
Grejna površina:230m2 spoljne mere
1 priz+ spr 170m2 zid siporeks+spolja stiropor5cm +fasada tavan 20 cm vuna
2 priz 93m2 zid cigla i spolja stiropor5cm+fasada+2 prostorije iznutra 3cm stiropor
Megal mtr 32kw ferroli SUN P-7+turbulatori
Rad.pum.hst 5/4''četv.meš IVAR i m.pog seltron AVC05 TECH ST-431n
pod.pum.hst 1''četv. meš ROTOMIX
uniTEC SQ7 RF od 00-7h 19'c od 7h-24h na 22'c
 
0

Ultrena
Lazarevac, Srbija

Član broj: 327500
Poruke: 749



+54 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.03.2016. u 11:22 - pre 100 meseci
Ti zapisi nisu bas sasvim tacni, ALI ipak mogu da posluze


[Ovu poruku je menjao Ultrena dana 12.03.2016. u 12:33 GMT+1]

Gorionik: EcoPell 6-35; Kotao 25kw + 120L bojler; 4k
ventil sa regulacijom;
130 kvadarata (blok-5cm vuna-cigla; drvena stolarija);
Evidencija potrošnje 2016/17
Evidencija potrošnje 2017-22
Prikačeni fajlovi
 
0

mladen.jovic
Mladen Jovic
FK Novi Sad trener
FK Novi Sad
Kać, Novi Sad

mladen.jovic
Član broj: 330116
Poruke: 401
82.117.210.*



+32 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.03.2016. u 11:25 - pre 100 meseci
Sto se tice razlika izmedju trokrakog i cetvorokrakog mesnog ventila, cetvorokraki je bolji svakako, pa i u radijatorskom krugu sa akumulatorom toplote. Samo je sema po kojoj se spaja malko drugacija u odnosu na trokraki jer se povrat iz radijatora u akumulator ne ubada skroz dole, nego u treci od 4 mufa koja su ostavljena za prikljucke bas zbog t povrata. Jednostavno, regulacija preko cetvorokrakog ventila je mnogo bolja i preciznija i ko vec ima cetvorokraki u radijatorskom krugu, nema potrebe da ga menja, savrseno ce da radi i u kombinaciji sa akumulatorom toplote. Prednost cetvorokrakog je ta sto, kada se stavi pogon sa automatikom na njega, on moze da kontrolise i t povrata i t potisa, ali to se radi kada nemate akumulator toplote. Dakle, ja imam ESBE CRC 141 koji kontrolise t povrata, pa kada to zadovolji, onda pusta vrucu vodu u radijatore i kontrolise i nju(regulacija na cetvorokrakom). Ukoliko se tu sada postavi akumulator, onda se samo izbaci sonda koja mi je na povratu u kotao i prebaci na potis akumulatora, zadaju nove vrednosti i sve radi kako treba, s'tim sto sada nema kontrole povrata u akumulator, vec samo kontrola potisa ka radijatorima. Dakle sada taj moj ESBE CRC 141 radi kao ESBE CRC 111 koji je predvidjen iskljucivo za regulaciju potisa ka radijatorima i ne kontrolise povrat. Nazad se vraca ono sto preostane. On jeste predvidjen za trokrake mesne ventile, ali isto tako radi i na cetvorokrakim. Dakle nema nikakve veze da li ce da se stavi trokraki ili cetvorokraki mesni ventil u radijatorski krug posle akumulatora toplote, cak ni ako imate automatiku koja je predvidjena da kontrolise povrat. Inace su mi dva inzinjera iz Novosadske toplane rekli da je bolje sa cetvorokrakim jer je manji pad pritiska i bolji protok kroz njega nego kroz trokraki, te je sistem bolje izbalansiran, mada to nema mnogo veze jer je sam akumulator ustvari pufer(amortizer pritiska u medicinskoj literaturi). Naravno ako je izmedju kotla i akumulatora uradjen bajpas, onda mora cetvorokraki u radijatorski krug, mada bi mogao i trokraki, pa da radi u sadejstvu vec postojeceg trokrakog na povratu u kotao, ali je komplikovanije za povezivanje i stelovanje je nemoguce jer bi radili na dve odvojene automatike koje se ne mogu usaglasiti! Bajpas treba uvek uraditi jer mozda neko odluci da ne koristi akumulator, pa onda samo zavrne dva ventila i odvrne druga dva i teraj bez akumulatora!
Novi Sad,Kac
Kotao:Viadrus U22S(30KW)
Gorionik:B-Max Home 10-30KW
AT Centrometal 2xCAS 801
Razdelnik 3 kruga grejanja+TPV
Pumpa u kotl. krugu:Wilo Star RS 32/6
Pumpe u rad. krugu: 3xWilo Stratos Pico 30/1-6
Mesni i aut. u kotl. krugu:ESBE VRG 131+ESBE CRA 111
Mesni i aut. u rad. krugu:3xESBE VRG 131+ESBE CRC 141
Armatura i cevi:5/4 i Cu fi35
Radijatori:Faral Alba H500-190 reb+termoglave
 
0

dadoposušje
Dalibor Bakula
nezaposlen inžinjer
turizam u NEUM
Posušje

Član broj: 332266
Poruke: 89
*.tel.net.ba.



+2 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.03.2016. u 14:30 - pre 100 meseci
@mladen Jović
bravo za komentare o razlici trokrakog i četverokrakog miš.ventila,a ja pomislio da moram mijenjati u novom krugu s akum.spremnika,na kraju sezone...još samo da bude detaljnija shema,o tome potom...
kotao CM EKO P 90
plamenik CM PELET SET 60-90KW
POVRŠINA GRIJANJA:350 M2 OD 600 M2 U 2 KUĆE
Dajcova regulacija s vanjskim senzorom i ESBE VRG 141 S ARA670 motorićem
sobna temperatura do 21 C od 7 do 18 sat,22 C do 23 sati
 
0

Goranto
ODS

Član broj: 332401
Poruke: 713
62.193.155.*



+62 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.03.2016. u 14:55 - pre 100 meseci
Malo nesto postova ispred,ne pitajuci inzinjere niti majstore vec zdrav razum,zakljucili smo(doduse zibel32 i ja) da je trokraki zakon u kombinaciji sa spremnikom.Cetvorokraki smanjuje kapacitet spremnika.Ako povrat iz radijatora ubodes vislje u spremnik opet smanjujes kapacitet cini mi se jos vise(daj neku semu).Cetvotokraki vraca uvek deo vrele vode nazad,u kotao je uredu ali u spremnik samo gubitak.
 
0

arkadija
Spasovski Boro
Skopje

Član broj: 327121
Poruke: 90
46.217.81.*



+1 Profil

icon Re: Grejanje na pelet12.03.2016. u 17:08 - pre 100 meseci
Kada se povrat iz cetvorokrakog ubode u drugi muf kako sto Mladen navodi onda povratna voda iz rad.kruga preko cetvorokrakog ide u visu temperaturnu zonu akumulatora i ne remeti raslojavanje to prije sto u ovom slucaju povezivanja koristi se samo jedan senzor kontrolera koji reglurira samo potis u radijatorski krug ...
Thermoflux Pelling 25 ECO
250 m3, prizemlje 115 m3 aktivno 22-23* , sprat 135 m3 odrzavanje 19-20*
regulacija po spoljnoj T:Esbe CRC 141;4k:Esbe VRG 141, termoglave na svim radijatorima
pumpa u rad.krugu:Wilo Stratos Pico 1-6, pumpa u kot.krugu:Grundfos 25-4
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Grejanje na pelet
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic) (TOP topic, by vladd)
Strane: << < .. 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7752426 | Odgovora: 18804 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.