Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Belgija zabranila nošenje vela

elitemadzone.org :: MadZone :: Belgija zabranila nošenje vela

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18

[ Pregleda: 70127 | Odgovora: 346 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.21.*



+228 Profil

icon Re: Belgija zabranila nošenje vela03.08.2011. u 02:21 - pre 154 meseci
Citat:
tune: Gde sam ja rekao da toples na javnoj plazi nije zabranjen?

Imas problem sa koncentacijom decko.


Pa sta sam ja preterao kad sam rekao da u Dubai-u hapse, kaznjvaju i proteruju zbog toplesa. Ako se skine i seta okolo u toplesu i ne zeli da se obuce jer smatra da je normalno da se seta goloh sisa, jer je inace to skoro svuda i normalno, uhapsice je, kazniti i proterati. U cemu sam ja preterao?

Citat:
tune: Pitace pa sta?

Rekao sam ti:
Fakat je da ovde zivi, pojma nemam koliko, ali jako puno parova koji nisu vencani i nemaju problem sa zakonom.

Ponavljam: Tvoje tumacenje zakona je pogresno.


Fakat je da ovde kod nas ima narkomana koliko hoces, nemaju problema sa zakonom, pojma nemam kako, inace je prodaja narkotika zabranjena. Sad desi se svremena na vreme da neko nastrada, ali valjda je to zbog pogresnog tumacenja zakona.
Prostitucija je zabranjena u Dubai-u, ali prostitutki imas gde god se okrenes, od Ruskinja koje su najskuplje do afrikanki i azijatkinja, naravno ti neznas kako, ali je fakat da nemaju problema sa zakonom.




 
Odgovor na temu

tune

Član broj: 1213
Poruke: 402



+87 Profil

icon Re: Belgija zabranila nošenje vela03.08.2011. u 02:35 - pre 154 meseci
Ima ovde svega: prostitucije i afrikanki i inzenjera i majstora samo tebe nema.

A znamo i zasto.
 
Odgovor na temu

tune

Član broj: 1213
Poruke: 402



+87 Profil

icon Re: Belgija zabranila nošenje vela03.08.2011. u 02:58 - pre 154 meseci
Citat:
konislav: ... naravno ti neznas kako, ali je fakat da nemaju problema sa zakonom.


Aj' sad dobro se skoncentrisi:

Citat:
In the UAE and Dubai, it is against the law to live together, in the western sense, with someone you are not married to. You can only live together with a member of the opposite sex if you are married to them, or they are a family member. So the western expression about "living in sin" is taken more literally in the UAE.
Dubai police do not spend their time walking through apartment complexes and hotels knocking on doors and asking for marriage certificates (although in Sharjah they do according to news reports in April 2010), and there are no morality police as is the case with the Mutawwa in Saudi Arabia. However, if someone makes a complaint about illegal activity, then the police are obliged to investigate, and if the complainer has more wasta than the police and/or the alleged criminals, then the police will naturally investigate the complaint even more thoroughly.
Strictly speaking, it is illegal to be in a private room, or even in a car, with an unrelated member of the opposite sex. This applies to rooms in Dubai hotels also. The rule is referred to as the Tawajed clause.
In reality, the situation is not quite so harsh. This is what one official was reported as saying in November 2007 (in a Gulf News article - see Unmarried couples living together in Dubai forum topic for more comments on Sharia law, culture, customs etc with respect to men and women mingling in the UAE): "Mohammad Yousuf, Deputy Director of the Dubai Courts Department, said while the Federal punitive law is implemented in the UAE, the situation is different in Dubai. The Tawajed or Tahseen Al Ma'asiya clause, he said, is not implemented in Dubai."
It is almost unheard of for anyone to get into trouble because they're sharing a car with someone of the opposite sex that's not related to them. If there is a problem, it's more likely because of another reason, for example the police think an illegal taxi service is going on, or there's been an accident involving alcohol.

Hotel rooms are often shared by unmarried couples. We've never heard of a hotel asking for a marriage certificate, and they usually only want to see one passport.
Even if both passports are shown, eyebrows wouldn't be raised at the different surnames since it is usual in the UAE for Arab women to keep their own surnames after getting married.

http://www.dubaifaqs.com/living-together-in-dubai.php






 
Odgovor na temu

tune

Član broj: 1213
Poruke: 402



+87 Profil

icon Re: Belgija zabranila nošenje vela03.08.2011. u 03:33 - pre 154 meseci
I da stavimo tacku na ovo oftopicenje,

Citat:
konislav:Pa sta sam ja preterao kad sam rekao da u Dubai-u hapse, kaznjvaju i proteruju zbog toplesa. Ako se skine i seta okolo u toplesu i ne zeli da se obuce jer smatra da je normalno da se seta goloh sisa, jer je inace to skoro svuda i normalno, uhapsice je, kazniti i proterati. U cemu sam ja preterao? 


Preterao si jer nisi nigde naveo da prvo uctivo upozore i zamole da ispostujes pravila ponasanja na javnoj,
ponavljam, javnoj plazi, a ako se hurcis sledi hapsenje itd...
Napisao si kao da ovde divlja neka verska policija i hebe kevu za svaku sitnicu.

Ako dama smatra da je normalno da seta golih sisa, no problem, postoji kamara malo skupljih plaza (javne su besplatne) platis pa klatis, hurci se do neba.
Ako dama nema kintu a opet bi se hurcila sa sisama neka se informise kojim danima u nedelji je Ladies Day i niko je nece upozoravti i hapsiti.

Rekao sam ti: Na ovom forumu ne stanuju veverice, pazi sta pises.

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Belgija zabranila nošenje vela03.08.2011. u 07:30 - pre 154 meseci
Erm, kakve veze ima stanje u Dubaiu (ma kakvo bilo) sa tim da li ili ne treba u nekoj Evropskoj drzavi nesto (sta god) da bude zabranjeno?
Ako imas drzavu A i drzavu B i pri tome B radi nesto pogresno, znaci li to da i A treba da radi pogresno samo sa nekim kontra-stvarima?

Pri tome ne kazem da je zabrana burki pogresna ili nije, ali se ocigledno ovde provlaci opravdanje kako u Iranu, Afganistanu, Dubaiu, gdegod zabranjuju ovo ili ono.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belgija zabranila nošenje vela03.08.2011. u 09:49 - pre 154 meseci
Citat:
Shadowed: Erm, kakve veze ima stanje u Dubaiu (ma kakvo bilo) sa tim da li ili ne treba u nekoj Evropskoj drzavi nesto (sta god) da bude zabranjeno?

Naravno da nema, ali to sto konislav prica je tipicna seljacka politika pristuna kod mnogih. Da je Evropa gradila drustvo na tom principu bili bi upravo na istom nivou kao i zemlje Bliskog istoka. Srecom nije tako.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Belgija zabranila nošenje vela03.08.2011. u 10:19 - pre 154 meseci
Citat:
DaliborP: Naravno da nema, ali to sto konislav prica je tipicna seljacka politika pristuna kod mnogih. Da je Evropa gradila drustvo na tom principu bili bi upravo na istom nivou kao i zemlje Bliskog istoka. Srecom nije tako.

Srecom jeste tako. Evropa je iznutra izgradjena na principima jednakosti i reciprociteta. Ako jedna evropska zemlja uvede drugoj neke takse, vize, uslove i sl. - odmah dobije zauzvrat isto. Zato niko i ne radi drugima ono sto ne zeli da i njemu drugi rade.
Samo budale mogu misliti da ce popustanjem drugim budalama te druge budale odustati od zloupotrebe tog popustanja koje im daju prve budale.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
89.216.28.*



+6455 Profil

icon Re: Belgija zabranila nošenje vela03.08.2011. u 10:24 - pre 154 meseci
Citat:
tune
Preterao si jer nisi nigde naveo da prvo uctivo upozore i zamole da ispostujes pravila ponasanja na javnoj,
ponavljam, javnoj plazi, a ako se hurcis sledi hapsenje itd...
Napisao si kao da ovde divlja neka verska policija i hebe kevu za svaku sitnicu.

Sve je to super, možda ne hapse na prvu loptu, ali da li može žensko na kraju da se sunča u toplesu na javnoj plaži bez da je neko uhapsi, pa makar to bilo i nakon 10-tog upozorenja?

Samo to odgovori. Da li može ili ne može.

I to je odgovor na pitanje da li u evropi arapima treba dozvoliti da se ponašaju kao arapi. Oni u svojoj kući mogu da rade šta god hoće, kao i ti u Dubaiju na privatnoj plaži i hotelskoj sobi, ali na javnim mestima postoje neka druga pravila.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Belgija zabranila nošenje vela03.08.2011. u 10:34 - pre 154 meseci
Ta prica za devojku u sobi jeste tacna, jedinmo ako se nesto promenilo u poslednjih pet godina jer su nasi porodicni prijatelji morali da se uzmu u Dubaiu jer su ih kolege otkucale da ona dolazi kod njega u sobu posle 9 uvece. Uhapseni su i morali su da se uzmu da bi izbegli kazne i deportaciju, sto su oni i uradili. Ok, u njihovom primeru to nije bila frka jer su oni vec bili vereni, samo su im ubrzali ceo proces ali u drugim okolnostima situacija nije nimalo naivna.

Kazem opet, mozda se Dubai promenio u posednjih 5, 6 godina. A opet mozda je samo nezvanicno pa zavisis od toga na koju budalu ces da naletis.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belgija zabranila nošenje vela03.08.2011. u 10:35 - pre 154 meseci
@ventura,

Ako arapima seku ruke zbog kradje u maticnim drzavama treba li isto da uvedemo u Evropi da bi bilo reciprocno?

Ti izgleda ne razumes problem uvodjenja ovakvih zabrana. Ove zabrane nemaju ama bas nikakve veze sa nitijednim drustvom van Evrope vec iskljucivo sa evropskim vrednostima. Rasprava je da li su te nove zabrane dobre za slobodno drustvo kakva Evropa pokusava da bude, ili su korak nazad u ljudskim slobodama. Mislim koga briga sta rade na bliskom istoku, Evropa pokusava da izgradi svoje drustvo i da prava slobode ljudima koji zive u njoj.

Zasto je bitno da li hapse u Dubaiju ili ne zbog toplesa?
 
Odgovor na temu

tune

Član broj: 1213
Poruke: 402



+87 Profil

icon Re: Belgija zabranila nošenje vela03.08.2011. u 10:42 - pre 154 meseci
Citat:
Shadowed: Erm, kakve veze ima stanje u Dubaiu (ma kakvo bilo) sa tim da li ili ne treba u nekoj Evropskoj drzavi nesto (sta god) da bude zabranjeno?


Konislav je izmislio teror policije na Dubajskim plazama i rekao da zene ovde idu umotane kao mumije.

Ako je na ovom forumu uvedeno novo pravilo da se argumenti izmisljaju po potrebi, carry on regardless.

edit:
@ ventura
Mene uopste ne interesuju ni burke ni toplesi, neka se nosi kako ko hoce.
Ja sam samo hteo da kazem da nije tacno to sto pise Konislav.
Sudeci po vasim reakcijama vidim da ce on uskoro krenuti sa svojim dnevnim izvestajima sa meseca gde trenutno gradi bazu za Amere.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
89.216.28.*



+6455 Profil

icon Re: Belgija zabranila nošenje vela03.08.2011. u 10:43 - pre 154 meseci
@DaliborP:

Upravo ciljam na to. Ukoliko Arapi u svojim zemljama propagiraju svoje vrednosti i svoju kulturu, i traže da se svi gosti povinuju tome, onda ne bi trebalo da bude problem evropljani istu stvar rade u svojoj kući, a od Arapa i svih ostalih gostiju da traže da se prilagode lokalnoj kulturi koja izmeđuostalog isključuje nošenje vela u javnosti, i dozvoljava da se žena sunča u toplesu bez da je iko hapsi.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Belgija zabranila nošenje vela03.08.2011. u 10:50 - pre 154 meseci
Citat:
ventura: Upravo ciljam na to. Ukoliko Arapi u svojim zemljama propagiraju svoje vrednosti i svoju kulturu, i traže da se svi gosti povinuju tome, onda ne bi trebalo da bude problem evropljani istu stvar rade u svojoj kući, a od Arapa i svih ostalih gostiju da traže da se prilagode lokalnoj kulturi koja izmeđuostalog isključuje nošenje vela u javnosti, i dozvoljava da se žena sunča u toplesu bez da je iko hapsi.

Nisi me razumeo. Uopste nije bitno kakav je zakon u arapskim zemljama. Da je Evropi bitno kakvi su zakoni tamo i da pravi svoje zakone da budu isti kao njihovi, pa onda Evrope ne bi ni bilo niti bi danas uzivali slobode koje imamo.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
212-200-65-124.3gnet.mts.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Belgija zabranila nošenje vela03.08.2011. u 10:54 - pre 154 meseci
a cek, kao po eu na svim plazama zenska moze da se seta gola/polugola?
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Belgija zabranila nošenje vela03.08.2011. u 10:55 - pre 154 meseci
E pa eto za to se treba boriti! Da to bude obavezno!!!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Belgija zabranila nošenje vela03.08.2011. u 11:00 - pre 154 meseci
Citat:
tune: Konislav je izmislio teror policije na Dubajskim plazama i rekao da zene ovde idu umotane kao mumije.

Ma, uoste nije bitno da li je to tacno, vec je poenta mog posta bila u tome da je to o cemu je on pisao nebitno, bilo tacno ili ne.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Belgija zabranila nošenje vela03.08.2011. u 11:01 - pre 154 meseci
Ja koliko znam sve EU plaze su top-free, a podosta njih je full monty. http://www.naktiv.net/maps/

Mislim da je to pre stvar lokalne samouprave i njihovih loklanih zakona o javnom redu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
89.216.28.*



+6455 Profil

icon Re: Belgija zabranila nošenje vela03.08.2011. u 11:11 - pre 154 meseci
Citat:
Horvat: a cek, kao po eu na svim plazama zenska moze da se seta gola/polugola?

Nemoj da izvrćeš sada. Jedno je toples drugo je golo. U toplesu može da bude apsolutno na svakoj plaži, a ukoliko hoće može da se šeta u toplesu i kroz grad i nigde neće platiti kaznu za to niti biti uhapšena.

Što se tiče totalne golotinje, većina plaća je clothing-optional, pa ako ti ne smetaju ostali kupači možeš da se kupaš go ako hoćeš.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Belgija zabranila nošenje vela03.08.2011. u 11:15 - pre 154 meseci
Citat:
DaliborP: Nisi me razumeo. Uopste nije bitno kakav je zakon u arapskim zemljama. Da je Evropi bitno kakvi su zakoni tamo i da pravi svoje zakone da budu isti kao njihovi, pa onda Evrope ne bi ni bilo niti bi danas uzivali slobode koje imamo.


Pa to Evropa i radi, pravi zakone po svojoj tekovini.
Pravni delovi Serijata koji se mogu uklopiti sa evropsko-kontinentalnim pravom su uklopljeni i niko nece ponistiti brak nekom paru u Evropi jer su vencani po serijatskom pravu.
Ali oni koji tumace Serijat na nacin koji se kosi sa vrednostima na kojima pociva Evropa - neka plate svoja uverenja.
Citat:

Prema Evropskoj konvenciji o ljudskim pravima, ograničavanje religijskih sloboda dopušteno je samo ukoliko ono služi očuvanju javne sigurnosti i demokratije.


http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5594954,00.html

I to se ne odnosi samo na burke, nego i na kacige, a ako nekog interesuje kako bi prosao, neka proba da udje sa zatamnjenom kacigom u neku banku i neka ceka u redu.
A ako bi pokusao neko da mojoj deci u skoli ili vrticu svaki dan da prica kako je imati non stop kacigu ili burku na glavi ok, jer tako njen bog hoce - morace da preskoci taj vrtic.

 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Belgija zabranila nošenje vela03.08.2011. u 12:13 - pre 154 meseci
Citat:
Isak666: Pa to Evropa i radi, pravi zakone po svojoj tekovini...


Pa o tome se i radi. Znači, uopšte nije važno kakvi su zakoni u arapskim zemljama, nego šta mi želimo da bude kod nas. Reciprocitet nije važan.

Nego, ajmo da teoretišemo:
Da li biste podržali donošenje ovakvog zakona u Srbiji, i zašto?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Belgija zabranila nošenje vela

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18

[ Pregleda: 70127 | Odgovora: 346 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.