Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

koliko se ljudi razumeju u ekonomiju

elitemadzone.org :: MadZone :: koliko se ljudi razumeju u ekonomiju
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 11255 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Dusan Marjanovic
Član broj: 59
Poruke: 1290
*.nat.sas.com.

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: koliko se ljudi razumeju u ekonomiju16.05.2010. u 17:36 - pre 169 meseci
Citat:


To stoji, ali ne smemo da zbog toga smetnemo sa uma i tipičan profil poslodavca u Srbiji. Tipičan poslodavac u Srbiji je neko ko hoće da maksimizira profit bez ikakvog ulaganja intelektualnog ili fizičkog napora, što obično znači: 1) plati radnika što je moguće manje da bi ti radio što više, 2) ni slučajno nemoj da ulažeš u inovacije i nove tehnologije, 3) ni slučajno nemoj da pokušavaš da motivišeš radnike mogućnošću napredovanja i boljom platom.

I tako na kraju imamo vrzino kolo nesposobnih poslodavaca, radnika i sindikata.

Neka ravnoteža se mora naći. Ukoliko poslodavci akumuliraju ogromne profite, a radnici primaju smešne plate, pa nemaju šta da troše, ni cela ekonomija nema nikakvu osnovu za funkcionisanje. Veliki disparitet profita i plata koji je krenuo da nastaje 70-ih godina XX veka, paralelno sa neoliberalnom revolucijom, je koren finansijske krize koju imamo danas i uvek treba biti obrezan sa preterano neoliberalnim idejama.


Pa dobro, ako je ovako - onda super, znači da je srpski poslodavac glup i da ima sjajne uslove da investira u R&D, plati radnike dovoljno i opet obezbedi profit, a on to ipak ne radi, srećom po tebe i ostale, svet vrvi od greedy kapitalista koji imaju neki višak love i samo jure zemlje kakva je srbija gde su radnici vredni, marljivi, sposobni i jeftini i samo je pitanje trenutka kad će shvatiti da je srpski narod u stvari zarobljen od strane nekolicine eksploatatora i onda će takvi oslobodioci pohrliti da ovde investiraju...sad, malo me čudi što ih još uvek nema...
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+136 Profil

icon Re: koliko se ljudi razumeju u ekonomiju16.05.2010. u 18:10 - pre 169 meseci
Citat:
yolja624: @marko_l
Priznajem da sam pogrijesio - ima slucajeva gdje su radnik i poslodavac zadovoljni. A tu gresku sam napravio zato sto su me zarazili generalizovanjem stvari i trpanjem svega u isti kos. Ali ima i negativnih primjera - a o razlozima za iste bi morali da raspravljamo...

@anakin

Ne trebas ti da brines o tome - vec o postovanju zakona koji je trenutno na snazi! Znaci isplacivanje dogovorene zarade, uplata doprinosa, postovanje radnog vremena, postovanje praznika, ukratko - postovanje zakona.
A dogovor radnik - poslodavac ne moze da bude ispod standarda zagarantovanih zakonom. Znaci 8 satno radno vrijeme, petodnevna radna nedelja, radne subote - jedna u mjesecu, godisnji odmor i zarada koja ne moze biti ispod garantovane zarade propisane zakonom.
Ako ti se ne isplati da imas radnika, stavi kecelju ti pa radi mjesto njega.
Ti ko da se reinkarnacija nekog juznjackog robovlasnika, pa sve nas vidis kako ti beremo pamuk za 2 kuvana krompira.
Izrabljivacu! (malo sale)

Mislim da se kod tebe (a i jos jednog broja privatnika) nalazi jedan problem - ti radnicku platu smatras kao da "dajes svoje" a ne "dajes njemu zaradjeno - njegovo".


ma ja ne mislim bre tako ali dzaba vama pricati. Ok posto pominjes zakon, ako imam 100 radnika i sve ih placam minimalac,sve po zakonu a imam prihode milijardu $ godisnje, jel sve ok? Jel krsim neka "moralna" pravila mozda?
Ono sto ja sve vreme pricam je da ne treba da postoji zakon o minimalcu, i pazi cuda trziste ce sve to da sredi i em ce da bude manje nezaposlenosti em vece plate, ali mora ds postoji licna odgovornost pojedinca - znaci niko nikog ne tera da radi i svako prihvata sam uslove rada, znaci ako neko hipoteticki placa 100 radnika 1$ mesecno i radnici se zale to je iskljucivo njihov problem, a glavna poenta je da ce taj poslodavac ubrzo da nestane jer nece imati radnike,...

a inace SVAKI poslodavac o radniku razmislja iskljucivo kao o trosku a ne kao o investiciji kako ti mislis da treba, i to je pravilno. radnik je resurs kao i svaki drugi,
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: koliko se ljudi razumeju u ekonomiju16.05.2010. u 18:20 - pre 169 meseci
@anakin
nema ljutis anakin, ti imas svoje misljenje - ja svoje. Nema potrebe da se ljutis

Elem,
Citat:
Ono sto ja sve vreme pricam je da ne treba da postoji zakon o minimalcu, i pazi cuda trziste ce sve to da sredi i em ce da bude manje nezaposlenosti em vece plate, ali mora ds postoji licna odgovornost pojedinca - znaci niko nikog ne tera da radi i svako prihvata sam uslove rada, znaci ako neko hipoteticki placa 100 radnika 1$ mesecno i radnici se zale to je iskljucivo njihov problem, a glavna poenta je da ce taj poslodavac ubrzo da nestane jer nece imati radnike,...

Na zalost - nije tako. Zakon ponude i potraznje na trzistu rada je isto aktuelan kao i kod ponude roba i usluga. Da se uzdam u "Svijest Poslodavaca" svi bi mi radili za jedan krompir i to izmrzao.

Citat:
a inace SVAKI poslodavac o radniku razmislja iskljucivo kao o trosku a ne kao o investiciji kako ti mislis da treba, i to je pravilno. radnik je resurs kao i svaki drugi,

Eto - znao sam da ti je to problem!
Radnik je poslodavcu potreban - i obrnuto - to sam vec rekao. Jer da nema ko da radi, sta bi ti taj poslodavac onda bio?
 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: koliko se ljudi razumeju u ekonomiju16.05.2010. u 18:24 - pre 169 meseci
Citat:
Ne trebas ti da brines o tome - vec o postovanju zakona koji je trenutno na snazi! Znaci isplacivanje dogovorene zarade, uplata doprinosa, postovanje radnog vremena, postovanje praznika, ukratko - postovanje zakona.
A dogovor radnik - poslodavac ne moze da bude ispod standarda zagarantovanih zakonom. Znaci 8 satno radno vrijeme, petodnevna radna nedelja, radne subote - jedna u mjesecu, godisnji odmor i zarada koja ne moze biti ispod garantovane zarade propisane zakonom.

Pa u tome i jeste problem što mnogi ljudi ne shvataju da većina poslodavaca i radi u skladu sa zakonom, jer taj zakon ne ide na njihovu štetu, već upravo na štetu radnika. Ako poslodavac za određeno radno mesto može da odvoji 30.000 dinara, a da mu to bude isplativo, onda on može da odvoji toliko i ne postoji zakon koji može njemu učiniti veću cifru prihvatljivom. Samim tim, poslodavcu je svejedno da li će dati radniku 30.000 ili od toga dati 10.000 državi, a 20.000 radniku. Isto tako, ako je za obavljanje određenog posla potrebno više od 8 sati rada jednog čoveka, a država ne dozvoljava čoveku da radi više od toga, poslodavac će jednostavno zaposliti 2 radnika i prepoloviti im platu. Dalje, ako je minimalac 15.000, a neko radno mesto ne vredi toliko, poslodavac tu neće ni zaposliti novog radnika, nego će taj posao prerasporediti na već postojeće radnike. Dakle, poslodavac će uvek da u skladu sa zakonom moći da namesti tako da i dalje ima isti ili veći profit, a ako to ne bude mogao, zatvoriće firmu i preći na nešto drugo. U bilo kom od tih slučajeva, ne nahebava poslodavac već radnik. Ako je minimalac 15.000, onda oni radnici koji vrede manje od toga ne mogu da nađu posao. Ako država uvede visoke poreze na zarade, radnik je taj kome se izbija iz džepa. Ako država određuje koliko vremena dnevno neko može da radi, opet nahebava radnik, jer možda njemu treba više para nego ono što može da zaradi za 8 sati. Recimo, možda bi mu 10 sati bila prava mera, a ovako on to ne može, već ako mu treba više para, mora da nađe još jedan posao koji se radi 8 sati (što je po zakonu recimo dozvoljeno), pa ti onda vidi kako je tu radnik zaštićen. Ne sme da radi 10 sati, ali zato bez problema može da radi 16, sve dok je to u dve različite firme. Zaštita do mojega. I nijedan od tih zakona tipa garantovana minimalna zarada, nije tu da bi zaštitila radnika, nego isključivo da bi država osigurala neki minimalni prihod u budžet. Što pre ljudi shvate da su oni ti koji treba da upravljaju svojim životima i razmišljaju svojom glavom, a ne da država to čini umesto njih, to bolje za sve.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: koliko se ljudi razumeju u ekonomiju16.05.2010. u 18:25 - pre 169 meseci
Pa kako sta bi bio? bio bi covek bez firme sa neinvestiranom kintom, za razliku od radnika koji bi i dalje bio nezaposlen ali bez kinte. Tako da je realnost zapravo da poslodavac vise treba radniku (al proklet bio radnik ako to prizna).
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: koliko se ljudi razumeju u ekonomiju16.05.2010. u 18:37 - pre 169 meseci
marko_l, nije bas ni tako hardcore sa druge strane, funkcija minimalne zarade i jeste zastitna u situacijama disbalansa na trzistu radne snage, drzava se ne opari mnogo od minilaca. On jeste destimulisuci za high-volume poslodavce koji zaposljavaju puno jeftine radne snage i koji ce odustati zbog toga, ali predstavlja donju granicu za sve ostale, pocev od pekara, ugostitelja, itd. Taj minimalac predstavlja jedan od konstitutivnih faktora potrosacke korpe (indikretno kroz rad upotrebljen za stvaranje potrosnih dobara u korpi) i samim tim diktira i plate u balansiranim segmentima. Problem je medjutim sto je minimalna zarada upravo to, minimum minimuma neophodan za prezivljavanje, a ne minimum neophodan da se uzme kreda za more ili stan u centru. Pa kod naroda postaje vise politicko nego ekonomsko pitanje.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: koliko se ljudi razumeju u ekonomiju16.05.2010. u 18:44 - pre 169 meseci
...najbolje bi bilo da svi postanemo privatnici biznismeni i boli nas uvo... a radnici - ma kome to treba, postoje roboti
 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: koliko se ljudi razumeju u ekonomiju16.05.2010. u 18:50 - pre 169 meseci
Problem sa minimalnom platom je u tome što sprečava određeni broj ljudi da rade. Ipak nisu ni svi sposobni da zarade ni tih 15.000 mesečno. Minimalcem se tim ljudima praktično oduzima pravo na preživljavanje, jer ih niko neće zaposliti, a fala bogu, zbog velike nezaposlenosti, poslodavci uvek imaju izbor. Sa druge strane, oni koji su sposobniji i generalno vrede više, sasvim sigurno će biti plaćeni u skladu sa tim koliko vrede. Evo ja ne znam nijednog pekara majstora koji radi ispod 500 evra. Zašto njemu ne daju minimalac ? Jeste, taj minimalac će omogućiti nekoj kasirki da ima minimum 15.000 platu, ali će istovremeno učiniti da dosta kasirki nema posao, pa mu dođe na isto.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+136 Profil

icon Re: koliko se ljudi razumeju u ekonomiju16.05.2010. u 18:53 - pre 169 meseci
ma ljudi ne shvataju da je trziste rada trziste kao i svake druge robe. Iz ekonomske perspektive, radnik = roba, sto i jeste tako svidelo se to nekome ili ne.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: koliko se ljudi razumeju u ekonomiju16.05.2010. u 18:57 - pre 169 meseci
@anakin
Citat:
ma ljudi ne shvataju da je trziste rada trziste kao i svake druge robe. Iz ekonomske perspektive, radnik = roba, sto i jeste tako svidelo se to nekome ili ne.

Mislim da se milioni ne bi slozili sa tobom. Merkantilnu psenicu i barel nafte niko ne pita za vrijednost vec postavljaju je odredjeni ekonomski zakoni. A radnik je svjesno zivo bice - i ima egzistencijalnu potrebu. U tome je razlika... svidjelo se to nekom ili ne
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: koliko se ljudi razumeju u ekonomiju16.05.2010. u 18:58 - pre 169 meseci
jos jedna tema?

samo jednu stvar cu napisati
Citat:
anakin14: ma ljudi ne shvataju da je trziste rada trziste kao i svake druge robe. Iz ekonomske perspektive, radnik = roba, sto i jeste tako svidelo se to nekome ili ne.

u drugoj temi si skakao kako se toliko ljudi brinu oko one kuje,a kad su ljudi u pitanju nikom nista,a sad kada se ljudi brinu o LJUDIMA - ljudi su roba...

samo je retoricki napisano,ne moras odgovarati,necu svakako ucestvovati u temi
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: koliko se ljudi razumeju u ekonomiju16.05.2010. u 18:59 - pre 169 meseci
U ala ste izmiksali babe i devojke Treba se snaci

Prvo, cinjenica je da je neophodno raditi na obrazovanju gradjana, matematika je jedna od obaveznih vestina.

Dalje ne treba puno pameti, sami ce se snaci

Elem, mesati uloge poslodavca i drzave je nebulozno. Drzava je tu da uzgaja i privrednika i radnika, i da dere obojicu.

Ne moze se porediti ovakav drzavni aparat(u Srbiji) sa funkcionalnim aparatom..nije dobro za mentalno zdravlje.

Sta treba uraditi, okvirno i uopsteno, nije neka mudrost... ostvariti uslove za poslovanje(drzavni posao), edukovati radnicku raju(takodje drzavna uloga), postaviti socijalne osnove, i lagano se pridrzavati postojecih normi.

Kako se u sve to uklapa birokratija..nikako, to je problem..


Inace, ekonomija postade vise umetnost nego nauka. O toj problemetici smo davno sve rekli(kada toliku nauku upropasti kriza), samo da ponovim, da i nije neka nauka, u praksi je podlozna velikim zloupotrebama, konacni smisao je izvitoperen, mehanizmi se unistavaju upadom regulative...jednostavno, bolje je pitanje da li je ekonomija nesto u sta se IKO razume

Poz
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+136 Profil

icon Re: koliko se ljudi razumeju u ekonomiju16.05.2010. u 19:03 - pre 169 meseci
Citat:
yolja624: @anakin

Mislim da se milioni ne bi slozili sa tobom. Merkantilnu psenicu i barel nafte niko ne pita za vrijednost vec postavljaju je odredjeni ekonomski zakoni. A radnik je svjesno zivo bice - i ima egzistencijalnu potrebu. U tome je razlika... svidjelo se to nekom ili ne


a cenu radnika ne odredjuju ekonomski zakoni i trziste? to sto on ima egzistencijalnu potrebu nema veze sa ekonomijom nego sa njegovom odgovornoscu za sopstveni zivot.

Citat:
u drugoj temi si skakao kako se toliko ljudi brinu oko one kuje,a kad su ljudi u pitanju nikom nista,a sad kada se ljudi brinu o LJUDIMA - ljudi su roba...


ja sam govorio o solidarnoscu i brigi prema bolesnima. u Ekonomiji ne postoji briga o ljudima jer ne postoje ljudi. U ukonomiji postoji samo briga o profitu i da radnik jeste roba i pazi sad: To je najbolje resenje i za pojedinca i drustvo u celini, tako se obezbedjuje najveci stepen razvoja drustva, a cilj drustva je razvoj a ne maksimalno zadovoljenje potreba njegovih clanova u jedinici vremena.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: koliko se ljudi razumeju u ekonomiju16.05.2010. u 19:07 - pre 169 meseci
@anakin
Citat:
a cenu radnika ne odredjuju ekonomski zakoni i trziste? to sto on ima egzistencijalnu potrebu nema veze sa ekonomijom nego sa njegovom odgovornoscu za sopstveni zivot.


A sta ce se desiti kad taj NN radnik ostane bez ikakvih sredstava za zivot? Umrece od gladi? Tesko! Pogledace prvo gdje ima viska...
-EDIT-
Ne radi se o maksimalnom zadovoljenju potreba vec o osnovnom. Eto, zivi ti od 15000 dinara - pa mi pricaj o maksimalnom zadovoljenju potreba! Jos probaj da hranis porodicu i platis stan...
Niko ti ne trazi da ti izdrzavas bilo koga - vec da shvatis da svi zasluzuju da zive a ne samo biznismeni
 
0

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: koliko se ljudi razumeju u ekonomiju16.05.2010. u 19:10 - pre 169 meseci
anakin14, napravio si temu "koliko se ljudi razumeju u ekonomiju" i opet se svodi na to da propagiras feudalne teorije.

Do sad nisam primetio da bas potkovan znanjem iz ekonomije, sem sto si uspesan u drzanju kafica, kako sam kazes.
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+136 Profil

icon Re: koliko se ljudi razumeju u ekonomiju16.05.2010. u 19:34 - pre 169 meseci
Citat:

A sta ce se desiti kad taj NN radnik ostane bez ikakvih sredstava za zivot? Umrece od gladi? Tesko! Pogledace prvo gdje ima viska...


ne razumem sta hoces ovimee da kazes?

koje bre feudalne teorije? ja propagiram teorije slobodnog trzista a to je daleko od feudalizma.
 
0

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: koliko se ljudi razumeju u ekonomiju16.05.2010. u 19:35 - pre 169 meseci
Citat:
Super, svako će imati za po zrno pasulja više mesečno, a za to zrno pasulja dobijaš poslanika koji će još više da mulja i krade, jer mora da nadoknadi manjak.


Zanimljivo razmisljanje, znaci poslanicima se ne smeju smanjiti plate da ne bi poceli da kradu. Ja sam mislio da oni ne smeju da kradu jer je to protivno zakonu, al' dobro nema veze.

http://www.elitemadzone.org/t4...isti-ga-prijavljuju-inspekciji
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: koliko se ljudi razumeju u ekonomiju16.05.2010. u 19:37 - pre 169 meseci
@anakin
ti ocigledno mjesas slobodno trziste sa feudalizmom... zaboravljas da slobodno trziste nije trziste anarhije vec odredjenih standarda ponasanja na trzistu
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+136 Profil

icon Re: koliko se ljudi razumeju u ekonomiju16.05.2010. u 19:39 - pre 169 meseci
SLOBODNO trziste je trziste bez regulacije. Standarde tu generise ponuda/potraznja.
 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: koliko se ljudi razumeju u ekonomiju16.05.2010. u 19:41 - pre 169 meseci
Citat:
...najbolje bi bilo da svi postanemo privatnici biznismeni i boli nas uvo... a radnici - ma kome to treba, postoje roboti

A zašto ne probaš da budeš privatni preduzetnik ili da otvoriš neku svoju firmu, pa da vidiš koliko će da te boli uvo. U stvari i hoće, jer će svi da te udaraju po ušima. Upravo o tom načinu razmišljanja sam i pričao. Svi misle da privatniku padaju pare sa neba, bez da mrdne prstom, dok siroti radnik sve nosi na svojim leđima. a A to što prosečan privatnik ima radno vreme od 24h dnevno, što mora da isplati plate bez obzira da li je firma nešto zaradila ili ne, i što je na kraju krajeva on taj ko mora da pronađe i organizuje posao i uloži sopstveni kapital, pa samim tim i rizikuje isti, to nema veze, jel da ?

A radnik kao radnik, pa hebi ga, onaj ko je ulagao u sebe, edukovao se, usavršavao, uvek će moći da nađe posao i bude adekvatno plaćen, jer takav i može da donese korist firmi, a istovremeno nije lako zamenjiv. Onaj ko nije ulagao u sebe, nego se ušuškao u jednu firmu i otaljavao radno vreme, ništa novo nije naučio... pa sasvim je logično da taj ne vredi ni koliki je taj minimalac. Znači radnici jesu potrebni, ali RADNICI, što podrazumeva nekoga ko ne radi SAMO na radnom mestu, već koristi svaki trenutak slobodnog vremena da se usavrši u oblasti u kojoj radi i samim tim stekne uslove da napreduje ili promeni posao, pa samim tim i puca na veću platu i težu zamenjivost. Pa sad, što postoje radnici koje može robot da zameni, to su oni sami krivi kada su dozvolili da im intelekt bude na nivou jednog robota. Naravno da takav nikome ne treba, pogotovo ako traži platu koja je nekoliko puta veća od onoga koliko taj radnik vredi.

-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: koliko se ljudi razumeju u ekonomiju
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 11255 | Odgovora: 68 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.