Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Teorija Hijerarhije Zakona

elitemadzone.org :: MadZone :: Teorija Hijerarhije Zakona

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 37833 | Odgovora: 274 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona12.06.2012. u 05:35 - pre 144 meseci
Aj molim te na Engleskom,jos neku onomatopeju, interesantne su.




[Ovu poruku je menjao lucky88 dana 12.06.2012. u 13:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
206.165.222.*



+78 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona12.06.2012. u 13:03 - pre 144 meseci
Citat:
Sceka: Nego u svetlu predhodne recenice, jer ti ide za rukom i to odlicno radis, kako bi ti onomatopeisao magarca? Ali pazi, na nasem jeziku. Ok, moze i na nekom stranom ali prvo na nasem, odnosno, ja bih voleo da to uradis na nasem jeziku a za strane jezike - ako znas, znas, ako ne - nema veze, nije tako bitno!



Ja znam da mislis za mene da sam glup, ali zar stvarno mislis da sam toliko glup i da poverujem da Odinove kokoske mogu da kokodacu na engleskom??

Pa ima moj drug nemackog ovcara! Da ne govorim o irskom seteru, ili o japanskim prepelicama. Hoces da me napravis smesnim, ali nece ti uspeti. Nisam bas toliko glup.
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
206.165.222.*



+78 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona12.06.2012. u 13:12 - pre 144 meseci
Citat:
lucky88: Aj molim te na Engleskom,jos neku onomatopeju, interesantne su.



Ajd pogodi sta je ovo:

EKEKEK! EKEKEKKEEK!! AGAKAK! GAGARGAGAG!
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona12.06.2012. u 13:52 - pre 144 meseci
Citat:
Booxxter: Ajd pogodi sta je ovo:

EKEKEK! EKEKEKKEEK!! AGAKAK! GAGARGAGAG!


Da nije Booxxter?
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
204.93.60.*



+78 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona12.06.2012. u 15:12 - pre 144 meseci
Citat:
Odin D.: Da nije Booxxter?



Nije. To je guska.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona12.06.2012. u 16:05 - pre 144 meseci
Citat:
BooxxterJa znam da mislis za mene da sam glup, ali zar stvarno mislis da sam toliko glup i da poverujem da Odinove kokoske mogu da kokodacu na engleskom??

Pa ima moj drug nemackog ovcara! Da ne govorim o irskom seteru, ili o japanskim prepelicama. Hoces da me napravis smesnim, ali nece ti uspeti. Nisam bas toliko glup.

Ja nikada nisam rekao da si ti glup! Ali kako mozes da nazoves ono sto radis? Znaci ja razlikujem i vrlo odvajam glupog coveka sa jedne strane i napisane/izgovorene gluposti sa druge strane. I najpametniji i najinteligentniji ljudi mogu da kazu/pricaju/napisu glupost. A najbitnija razlika je u tome sto inteligentni ljudi uvek imaju svest o tome da su kazali/pricaju/napisu glupost, za razliku od onih drugih koji to nisu svesni! To je osnovna i razlika od krucijalnog znacaja. Inteligentni cak vrlo cesto iskazanom gluposcu proveravaju stanje sagovornika ili isprovociraju sled diskusije. Naravno, oni neinteligentni ili manje inteligentni to i ne svataju pa se cesto "upecaju" na tu banalnu ali vrlo efektnu varijantu 'zackoljice' pokazujuci svoj nivo inteligencije i nivo svesti. :) To ukratko, jako ukratko u vezi boldovanog!

Sto se tice podvucenog i ostalog - Opet u svetlu tvojih navoda i nedoumica:

Kako ti mislis da kokoske kokodacu ako su rodjene u engleskoj?! Kokodacu na Srpskom?!

To isto vazi i za Nemackog Ovrara koji je rodjen u Nemackoj, pa nece valjda da laje na Srpskom? Ili Iski Seter koji je rodjen i odrastao u istoj toj Nemackoj, da nece i on na Srpskom?!

Samo da se razumemo - nista ja necu, a narocito ne da tebe napravim smesnim! Ti to sam sebi radis, ako radis! A ocigledno radis kad i sam to uvidjas pa te to dira emotivno. Ne krivi mene vec sebe za takvo nesto - ako postoji!!!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona12.06.2012. u 17:06 - pre 144 meseci
Citat:
Booxxter
Citat:
Odin D.: Da nije Booxxter?


Nije. To je guska.

Meni to zvuči isto.
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
69.31.103.*



+78 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona12.06.2012. u 18:53 - pre 144 meseci
Citat:
Sceka: Sto se tice podvucenog i ostalog - Opet u svetlu tvojih navoda i nedoumica:

Kako ti mislis da kokoske kokodacu ako su rodjene u engleskoj?! Kokodacu na Srpskom?!

To isto vazi i za Nemackog Ovrara koji je rodjen u Nemackoj, pa nece valjda da laje na Srpskom? Ili Iski Seter koji je rodjen i odrastao u istoj toj Nemackoj, da nece i on na Srpskom?!

Samo da se razumemo - nista ja necu, a narocito ne da tebe napravim smesnim! Ti to sam sebi radis, ako radis! A ocigledno radis kad i sam to uvidjas pa te to dira emotivno. Ne krivi mene vec sebe za takvo nesto - ako postoji!!!



Sceko, znam da hoces da me uhvatis u zamku pa da mi se svi smeju. Znam i ja da nemacki ovcar koji je rodjen u Nemackoj, laje na nemackom. Ali ja sam pricao o nemackom ovcaru koji je rodjen u Srbiji! Tako da iako su Odinove kokoske iz Engleske, one su rodjene u Srbiji!


Citat:
Sceka:Ja nikada nisam rekao da si ti glup! Ali kako mozes da nazoves ono sto radis? Znaci ja razlikujem i vrlo odvajam glupog coveka sa jedne strane i napisane/izgovorene gluposti sa druge strane. I najpametniji i najinteligentniji ljudi mogu da kazu/pricaju/napisu glupost. A najbitnija razlika je u tome sto inteligentni ljudi uvek imaju svest o tome da su kazali/pricaju/napisu glupost, za razliku od onih drugih koji to nisu svesni! To je osnovna i razlika od krucijalnog znacaja. Inteligentni cak vrlo cesto iskazanom gluposcu proveravaju stanje sagovornika ili isprovociraju sled diskusije. Naravno, oni neinteligentni ili manje inteligentni to i ne svataju pa se cesto "upecaju" na tu banalnu ali vrlo efektnu varijantu 'zackoljice' pokazujuci svoj nivo inteligencije i nivo svesti. :)



Kao sto vidis nije ti uspelo da me isprovociras svojim trikovima, provalio sam te odmah.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona12.06.2012. u 23:36 - pre 144 meseci
:))))))))))))))) Pa samo malo da prekinemo ovu varijantu, meni malo zao tebe, najiskrenije. Nije mnogo jer si zasluzio cak i mnogo vise od sitnih zvrcki koje ja radim ali ipak, ja sam jedan mnogo dobar covek iako se to na prvi pogled ne uocava, pa mi je ipak malo zao!

Daklem:
Citat:
BooxxterSceko, znam da hoces da me uhvatis u zamku pa da mi se svi smeju. Znam i ja da nemacki ovcar koji je rodjen u Nemackoj, laje na nemackom. Ali ja sam pricao o nemackom ovcaru koji je rodjen u Srbiji! Tako da iako su Odinove kokoske iz Engleske, one su rodjene u Srbiji!.

Boldovano - uhvacen si u zamku jos odavno i svi ti se smeju. Ovo ti govorim iz najbolje namere, da malo razmislis...

Podvuceno - Psi se ne radjaju, psi se kote. Psi nemaju glas kao ljudi tako da ne pricaju nikakvim jezikom pojmljivim i poredivim sa ljudskim, psi laju, reze, zavijaju, kevcu, cvile... i to je njihov "jezik"! Svaki pas koji se okoti bilo gde na svetu laje isto kao bilo koji drugi pas na nekom drugom mestu - LAJE, NE GOVORI NIKAKVIM MATERNJIM JEZIKOM!!! Sve to isto primeni na bilo koju zivotinju!


A sad procitaj sta si dalje napisao:
Citat:
Booxxter: Kao sto vidis nije ti uspelo da me isprovociras svojim trikovima, provalio sam te odmah.

Znaci, ne mogu da verujem da si ovo napisao a iz napisanog (uzimajuci samo sa ove strane ono sto si pisao, da ne sirim dalje!) se lepo uocava ozbiljnost tvog pisanja! :) Pa stvaaarno!

Priznajem da me je malo cak i sramota zbog nacina na koji se "poigravam". Ali obzirom da me tvoja varijanta pisanja nije potakla na nesto suptilnije/interesantnije... nekako mi se oteo taj prilicno detinjast nacin za koji priznajem da ne prilici coveku mojih godina. Izvinjavam se svima koji su se nasli u poziciji da razmisljaju "Pazi ga ovaj, nasao da se sprda na krajnje detinjast nacin..." jer kako god ipak je ovo forum koji je iznad toga po difoltu, mislim na ES!

Tako da, trudicu se da se uozbiljim za ubuduce ali i dalje ostaje problem kako da reagujem na ono sto pises?! Pa, snacicu se valjda nekako! :)



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona13.06.2012. u 08:21 - pre 144 meseci
Jeste Bila je Guska _______

Sama teorija Hijerarhije potvđuje da je naš voljeni Nole izgubio jer nije imao dovoljno podrške "odozdo"
Jer su se neki sebičnjaci odlučili da se Inaguirušu baš u to vreme, sebično i bezobzirno, nisu imali vremena da shvate da
treba da odlože svoje poslove, i pruže podršku Noletu.
Valjda će se njemu a i nama ,takva prilika ukazati još jednom, bez prisustva Sebičnjaka u okruženju nigde ni na vidiku.
Tako nalaže Priroda i Prirodna selekcija među vrstama.

Onomatopeja, intersantna stvar.

Iinteresantna tema, na kom jeziku magarci Njaču i slično. --)'''''''


poz


[Ovu poruku je menjao lucky88 dana 13.06.2012. u 10:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
50.117.56.*



+78 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona13.06.2012. u 15:10 - pre 144 meseci
Citat:
lucky88: Sama teorija Hijerarhije potvđuje da je naš voljeni Nole izgubio....



Najzad se neko vratio na temu. Samo trebao si da napises - teorija hijerarhije zakona. Teorija hijerarhije zvanicno vec postoji, sadrzi isti princip, ali to nije isto. Naveo sam je kao potvrdu moje teorije na ovoj istoj temi, na jednoj od prethodnih stranica.

Citat:
lucky88: Onomatopeja, intersantna stvar.

Iinteresantna tema, na kom jeziku magarci Njaču i slično. --)'''''''



Ovde Sceka prica neke price, ali ja sam bio tu kad smo doneli jednog labradora iz grada, kod jednog drugog labradora u selu.

I onda je onaj labrador sa sela poceo da trci oko ovoga iz grada, i da se blesavi i laje iz sve snage. A ovaj iz grada ga je samo gledao, i samo je par puta zalajao u fazonu, "alo brte, sta si se primio, iskuliraj malo, opusteno". Tako da se vidi da onaj sto je rodjen na selu je neiskvaren nekako i prirodan, a ovi iz grada su malo namazani.

Dakle razlikuju se cak iako su rodjeni u istoj zemlji, razlicito pricaju i komuniciraju ako su iz razlicitih krajeva.
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
204.93.60.*



+78 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona13.06.2012. u 16:29 - pre 144 meseci
Evo o teoriji hijerarhije sam ovde napisao pre dve godine, ako te mrzi da trazis:


Citat:
@ Boxxter: Sto se tice kompaktibilnosti sa ostalom literaturom, prilozicu clanak iz potpuno druge oblasti, ali sa referencama u naucnoj literaturi.

http://www.isss.org/hierarchy.htm

Pattee, H.. H. (ed.) 1973. Hierarchy theory: the challenge or complex systems

Whyte, L.. L.., A. G. Wilson and D. Wilson (eds.). 1969. Hierarchical structures

Ahl, V. and T. F. H. Allen. 1996. Hierarchy theory, a vision, vocabulary and epistemology. Columbia University Press


This summary was compiled by

Timothy F. Allen, Professor of Botany,
University of Wisconsin Madison



http://www.elitemadzone.org/t400522-6-Teorija-Hijerarhije-Zakona

http://www.isss.org/hierarchy.htm




Offtopic: Kad si vec pogodio za gusku, pogodi onda sta je ovo:

GNJA! GNJAGG! GGGANJG!
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
204.93.60.*



+78 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona14.06.2012. u 13:04 - pre 144 meseci
Citat:
Booxxter: Offtopic: Kad si vec pogodio za gusku, pogodi onda sta je ovo:

GNJA! GNJAGG! GGGANJG!



Ovde sam se malo nasalio. To nije zivotinja. To je rastafarijanac sa govornom manom koji je nasao davno zaboravljenu ganju u dzepu od kosulje, i sad muca od uzbudjenja i ne moze da izgovori kako treba.
 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona15.06.2012. u 02:46 - pre 144 meseci
Nisam mogao da ni blizu da pogodim , mada termini su bili u pravcu Onomatopeje i zivotinja.

Preterao si sada, nema smisla praviti šale na račun rastafarijanaca , pogotovu ljudi sa govornom manom.
Ti si izgleda neki Izvrnuti-Uvrnuti :) lik, ili sa uvtnutim smislom za humor.

Ova teorija Hijerarhije Zakona, nisam citao bas mnogo. To mi po samom nazivu izgleda kao neka Linearna srvar, bez skokova.

Postavi neki koncizniji tekst za one koji nemaju vremena da citaju sve.

Aj molim te još neku Onomatopeju,na engleskom. Tebi to ide dobro -:)


poz
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
69.31.101.*



+78 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona15.06.2012. u 05:25 - pre 144 meseci
Citat:
lucky88: Ova teorija Hijerarhije Zakona, nisam citao bas mnogo. To mi po samom nazivu izgleda kao neka Linearna stvar, bez skokova.


Da. Linearna stvar, kao jednosmerna funkcija.


Citat:
lucky88:Postavi neki koncizniji tekst za one koji nemaju vremena da citaju sve.



Evo ga wiki text, ali tu nema harmonija.

http://sr.wikipedia.org/sr-el/...%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B0
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
69.31.101.*



+78 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona15.06.2012. u 05:40 - pre 144 meseci
Citat:
lucky88: Nisam mogao da ni blizu da pogodim , mada termini su bili u pravcu Onomatopeje i zivotinja.

Preterao si sada, nema smisla praviti šale na račun rastafarijanaca , pogotovu ljudi sa govornom manom.
Ti si izgleda neki Izvrnuti-Uvrnuti :) lik, ili sa uvtnutim smislom za humor.


Nisam ja neki uvrnuti, dobro jesam uvrnuti, ali to je stvarno bilo, i ne pravim sale nego mi je bilo smesno kad je poceo da muca, dok je vadio iz dzepa od kosulje u ormaru, a zaboravio je da ima. Bilo bi svakom smesno, a sad mi bilo zgodno da ubacim to, jer je zvucao nekako cudno animalno neartikulisano(GNJAGG...GGAANJGG!..).


Citat:
lucky88: Aj molim te još neku Onomatopeju,na engleskom. Tebi to ide dobro -:)


PURR...PUURR...

Tako macka prede.


 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
204.93.60.*



+78 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona17.06.2012. u 01:44 - pre 144 meseci
Citat:
lucky88

Ova teorija Hijerarhije Zakona, nisam citao bas mnogo. To mi po samom nazivu izgleda kao neka Linearna srvar, bez skokova.



Ako poznajes i postujes Dirakov princip matematicke lepote, onda mozes i da probas da shvatis matematicke harmonije koje i jesu sustina teorije hijerarhije zakona.
 
Odgovor na temu

lucky88

Član broj: 105296
Poruke: 416



+117 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona17.06.2012. u 04:34 - pre 144 meseci
Da ti kažem jednu stvar, moj Onomatopeja-Humoristični prijatelju.
Treba da potražiš neke istinske odgovore, ukoliko ih želiš uopšte.
Ove teorije i matematika jesu dobra gimnastika za Um, i mogu da te zaposle da radiš na njima dosta vremena.
Ali nisu konačni odgovor.
Skoro sam gledao Naučni dokumentarac, gde vodeći Umovi današnjice priznaju da postoji nešto Fundamentalno pogrešno
u celoj Naučnoj teoriji. A to jeste tačno.
Ali ja ne bih potrošio ni deset sekundi svog vremena u raspravi sa nekim
ko samo želi da se dokaže ili potvrdi kroz neku naučnu teoriju.

Da su te teorije imale ikakvog praktičnog osnova, ne bi bilo potrebe da sada, kroz neke Teleskope gledamo u Svemir.
Niti bi bilo borbi i krvoprolića zarad malo preostale Nafte u ovom svetu.

Može svako da se izoluje i razvija neku matematičku teoriju koja nema ili ima nekih dodirnih tačaka sa relnošću.
Koji su onda tu ciljevi?. Pa, neka relativna potvrda u naučnim krugovima i lična satisfakcija. Pa nastavi u tom smeru slobodno.
Nisi ti jedini.
Ili još gore, da svima na forumu dokažeš da si u pravu samo ti.. :)







 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
209.73.132.*



+78 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona17.06.2012. u 04:58 - pre 144 meseci
Citat:
lucky88: Može svako da se izoluje i razvija neku matematičku teoriju koja nema ili ima nekih dodirnih tačaka sa relnošću.



Treba usmeriti nauku u dobrom pravcu. Ja nisam dosao sa Atlantide. Ja sam dosao sa nekog drugog mesta. Mada poznajem neke koji su dosli odatle. Ljudi znaju samo za Atlantidu, i ne mogu da veruju da postoje neka druga ostrva koja su se razvijala mnogo brze od ostalog sveta.

Uzimajuci u obzir znanje koje su ljudi posedovali pre vise hiljada godina, mozda je neko mnogo ranije i odavno, na nekom izolovanom mestu postigao tehnoloski napredak koji mi gledamo u poslednjih 100 god. Ali ljudi znaju samo da iskopaju neki glineni cup ili vaznu, i kazu, "hehehe gle kako su ovi bili zaostali i glupi, a mi smo sada pametni". Cekaju da iskopaju neki intel procesor od pre hiljadu godina. Ili usisivac.

Citat:
lucky88:Koji su onda tu ciljevi?



Cilj je uvesti harmoniju i muziku u matematiku. I spasiti je od ovih razbojnika. Dok ne naprave neki kurcslus sa onom skalamerijom u CERN-u.


Dirac’s Principle of Mathematical Beauty, Mathematics of Harmony


Dirac states: “If this theory is really beautiful,
then it necessarily will appear as a fine model of important physical phenomena. It is necessary to
search for these phenomena to develop applications of the beautiful mathematical theory and to
interpret them as predictions of new laws of physics.”

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
50.117.56.*



+78 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona17.06.2012. u 15:32 - pre 144 meseci
Citat:
lucky88:  Koji su onda tu ciljevi?. Pa, neka relativna potvrda u naučnim krugovima i lična satisfakcija. Pa nastavi u tom smeru slobodno.


U pravu si za ovo. Ubedio si me da odustanem. Ovo sto si napisao je istina. Obrisacu sve hard diskove, i zakopacu ih negde daleko. A papire cu da zapalim. Sve je tacno sto si rekao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Teorija Hijerarhije Zakona

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 37833 | Odgovora: 274 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.