Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Teorija Hijerarhije Zakona

elitemadzone.org :: MadZone :: Teorija Hijerarhije Zakona

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37719 | Odgovora: 274 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.ovh.net.



+95 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona19.05.2012. u 18:13 - pre 145 meseci
Kladim se na dva razlike za Bayern protiv Chelsea večeras.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona19.05.2012. u 21:34 - pre 145 meseci
Najpribliznije ovoj teoriji sto sam nasao u postojecoj naucnoj literaturi je Teorija hijerarhije zaklona, cije su osnovne postavke opisane u sturim crtama u JNA prirucnike za vojnike.
Tamo se kaze da su zakloni hijerarhijski ovako uredjeni (od specificnog ka opstijem):

1. Prirucni zakloni (sve sto se nadje pri ruci, a moze vojniku JNA posluziti kao zaklon: bandera, stablo, zavjesa, traktorska guma,...)
2. Plitki lezeci zaklon sa grudobranom koga vojnik JNA iskopa svojim asovcicem;
3. Duboki stojeci zaklon, tzv. rov;
4. Bunkeri, a koji se dalje dijele na nadzemne i podzemne.

E sad, ovo sam sve pokusao da zapisem Booxxterovim pismom, koje izgleda ovako (izvor: http://www.elitemadzone.org/p2619165 ):



i uspio sam da uglavim prve tri stavke, ali nikako podzemni bunker. Evo kako to izgleda:



Naime, donja zona mi je vec zauzeta sa lijeve strane rovom, a sa desne plitkim lezecim zaklonom, tako da nemam dolje vise mjesta za podzemni bunker.
Uspio sam da u jedan kvadrant uguram nadzemni bunker i prirucni zaklon u vidu ulicne svjetiljke zato sto ta dva elementa ne pripadaju istoj grupi, pa ne prave koliziju, tj. mogu da koegzistiraju na istom prostoru bez preklapanja. Jest da se tako dobija osvjetljeni nadzemni bunker, sto nije bas u skladu sa vojnom taktikom, ali pod odredjenim pretpostavkama (kao sto je npr. osnovana pretpostavka da ulicna svjetiljka nece raditi za vreme ratnih dejstava) - teorija je sasvim odrziva.
E sad me interesuje, da li u toj Booxxterovoj teoriji postoji neki operator inverzije, pa bi ja mogao npr. nacrtati rov iznad zemlje, a potom na njega primjeniti operator inverzije, sto bi znacilo da je ustvari ispod zemlje, a u slobodnom prostoru ispod zemlje koji nastaje preslikavanjem rova u zonu iznad zemlje mogao bih onda smjestiti podzemni bunker.
Medjutim, taj inverzni rov bi se nasao pod udarom svjetla iz lampe, sto bi bilo dobro jer posto je to invertovan rov to bi znacilo da je u njemu ustvari mrak kad ga osvjetlis. Ali to se kosi sa gornjom pretpostavkom da ulicna svjetiljka ne radi kako ne bi osvjetljavala nadzemni bunker, sto nas dovodi do toga da inverzni rov svijetli kada ga ne osvjetljavas, a to nikako nije dobro. Ko bi se skrivao u svjetlecem rovu?

Zapeo sam kod ovog paradoksa, nikako da ga se ratosiljam. Ima li neko ideju kako bi se to moglo prevazici?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
69.22.172.*



+78 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona20.05.2012. u 00:48 - pre 145 meseci
Citat:
Odin D.: Najpribliznije ovoj teoriji sto sam nasao u postojecoj naucnoj literaturi je Teorija hijerarhije zaklona, cije su osnovne postavke opisane u sturim crtama u JNA prirucnike za vojnike.
Tamo se kaze da su zakloni hijerarhijski ovako uredjeni (od specificnog ka opstijem):


Ovo je pseudo-duhovitost. Molim za verifikaciju. Takozvana - pogledajte-me-ja-sam-nerd-smejte-se-mojim-nebuloznim-salama.

Moja nomenklatura je ultimativna.
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
69.22.172.*



+78 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona20.05.2012. u 00:54 - pre 145 meseci
Citat:
osvetakana: Kladim se na dva razlike za Bayern protiv Chelsea večeras.


Povukao si se iz straha, zato sto ne umes da odgovoris, pravis se duhovit, i skreces temu na drugu stranu.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona20.05.2012. u 01:13 - pre 145 meseci
Citat:
Booxxter:Moja nomenklatura je ultimativna.

Ma dobro to, nego imas li ti neki operator inverzije, tako da ja mogu iskopati rov iznad zemlje i pokusati pomocu tvoje nomenklature zapisati ovaj jednostavan slucaj iz svakodnevne prakse - klasifikacije zaklona, tj. hijerarhije zaklona?
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
69.31.101.*



+78 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona20.05.2012. u 01:41 - pre 145 meseci
Odine, nisi smesan osim samom sebi! Dobro, jesi malo smesan i meni, ako cemo iskreno. Zabavan si.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona20.05.2012. u 02:10 - pre 145 meseci
Pa dobro, i to malo je sasvim slucajno, jer se ja i ne trudim u tom pravcu, posto nema sanse da budem smijesan kao ti.
Nego, da se vratimo na temu - gdje ja da smjestim podzemni bunker u doticnoj nomenklaturi i kako?
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
69.22.179.*



+78 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona20.05.2012. u 10:57 - pre 145 meseci
Citat:
Odin D.: Pa dobro, i to malo je sasvim slucajno, jer se ja i ne trudim u tom pravcu, posto nema sanse da budem smijesan kao ti.



Sta je sad ovo? Otkud to da pricas samnom, i da me ne vredjas i ne pretis mi? Uz one tvoje redovne primedbe da sam ja zlo za ovaj forum i tako to.

Sumnjivo mi je sve ovo.

Da nije Shadowed zamahnuo sekirom iznad moje glave, svasta bih ti rekao sad. A kolko vidim i Gojko me nanisanio, posto me prozivaju tamo na predlozima i pitanjima.

Zasto ja uvek moram biti ubiven?

Sumnjiv si mi mnogo.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona20.05.2012. u 11:36 - pre 145 meseci
Pobogu covjece, kad sam ja to nekom pretio, a i nekog uvredio van samoodbrane?!

Ali ne mogu da vjerujem da si pao na tako niske grane, pa da dopustas sebi da iz tebe izbija tolika kolicina zajedljivosti, zavisti i netrpeljivosti prema kolegama naucnim radnicima, pa da se sluzis cak i necasnim podvalama u vidu iskrivljivanja cinjenica metodom vadjenja iz konteksta. Ccccc...
Namislio si da se u svom "mudrovanju" dovijeka ustolicis na prestolu kvazi-mudraca i cim ti se neko priblizi ti dobijes napade ljubomore i ponasas se poput malog djeteta kome neko oce da otme igracku. Dje je tu kolegijalnosti kolega?
Ocekivao sam daleko zreliji pristup od nekog ko sebe predstavlja u tvom maniru.
Vrlo sam razocaran.


 
Odgovor na temu

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.ovh.net.



+95 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona20.05.2012. u 11:46 - pre 145 meseci
Citat:
↑Booxxter
skreces temu na drugu stranu.

Jok be! Navijao sam za Chelsea a znao sam da tajne službe Bayerna prate teoriju hijerarhije zakona te uljuljkani bladgodetima proročanstva fudbaleri Bayerna su se uspavali i bump, ode pehar. Ko kaže da teorija hijerarhije zakona ne deluje?

Takodje, ovi moji drugari što se redovno klade su najavili nameštanje meča da bude nerešeno. No, nisu bili sigurni da li će biti 0:0 ili jedan:jèban. Ali da su znali za teoriju hijerarhije zakona...


Hijerarhijski poz.
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
69.22.179.*



+78 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona20.05.2012. u 11:47 - pre 145 meseci
Sumnjiv si Odine, mnogo si sumnjiv. Spremaš mi neku pakost opasnu. Znam te dobro, ptico trkačico.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona20.05.2012. u 12:08 - pre 145 meseci
Eto, sad jos moras brinuti i zbog clanova sa foruma.
Uz svu tu ujdurmu od necasnika u sluzbi vladara iz sjenke sto ti pokusavaju ukrasti tvoju teoriju i njome se okoristiti, jos ti samo fali da neko pokusava da te pregazi automobilom na pjesackom prelazu...
Izdrzi jos malo, ne moze razum dovijeka vladati...
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
69.22.170.*



+78 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona20.05.2012. u 12:42 - pre 145 meseci
Citat:
Odin D.: Eto, sad jos moras brinuti i zbog clanova sa foruma.
Uz svu tu ujdurmu od necasnika u sluzbi vladara iz sjenke sto ti pokusavaju ukrasti tvoju teoriju i njome se okoristiti


Kakvi vladari iz senke? Kakve veze ja imam s tim? Da nisi pogresio temu mozda?

Ne znas ni ti vise `de teraš.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona20.05.2012. u 12:59 - pre 145 meseci
Citat:
Booxxter: Kakve veze ja imam s tim?

Izvinjavam se, mozda sam te zamjenio sa Boxterom, Booxterom ili Boxxterom...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona20.05.2012. u 18:11 - pre 145 meseci
Citat:
Booxxter
Pa dobro, verovatno si u pravu, trebalo bi da napravim pauzu. Nije mi bas prijatno kad me banuju. Nisam dosao ovde da bih iritirao ljude.

Sta bi sa ovim?! Ja se ponadao da si bar malo od reci ali neeema sanse!!!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona20.05.2012. u 19:10 - pre 145 meseci
Izvini Boxxter, ali moram nešto da ti kažem.

Prvo, nazvao si me svojim neprijateljem, što nisam. Naprotiv, želim da ti dam prijateljski savet.

Prvo, slušaj doktora 100%, a drugo, tek kad shvatiš kolika si budala, počećeš da prestaješ to da budeš. Dobro je što si na forumu anoniman. Ne želim da te vređam, nego da ti pomognem. Ali, avaj, sumnjam da to tebi vredi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
209.73.132.*



+78 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona21.05.2012. u 00:30 - pre 145 meseci
Citat:
Nedeljko: Izvini Boxxter, ali moram nešto da ti kažem.

Prvo, nazvao si me svojim neprijateljem, što nisam. Naprotiv, želim da ti dam prijateljski savet.

Prvo, slušaj doktora 100%, a drugo, tek kad shvatiš kolika si budala, počećeš da prestaješ to da budeš. Dobro je što si na forumu anoniman.


Citat:
Nedeljko:Ne želim da te vređam


Ma ne, nisi me izvredjao. xD
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
209.73.132.*



+78 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona21.05.2012. u 00:31 - pre 145 meseci
Citat:
Sceka: Sta bi sa ovim?! Ja se ponadao da si bar malo od reci ali neeema sanse!!!


Pozdrav!


Napisem tek poneki post, i ucestvujem samo u par tema, i to tolko smeta?

Dobro pokusacu da ne pisem vise.
 
Odgovor na temu

osvetakana

Član broj: 300380
Poruke: 75
*.ovh.net.



+95 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona21.05.2012. u 01:49 - pre 145 meseci
Ma neeeeeee, nije poenta da ne pišeš, već je poenta da se navikneš na vredjanje. Ne budi malodušan. A o tome ko je glupan tek bi moglo da se razgovara. I pored toga što kritikujem ja ne smatram da si glupav samo zato što si sastavio teoriju blanko papira.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Teorija Hijerarhije Zakona21.05.2012. u 01:56 - pre 145 meseci
Jel' se meni čini ili je ovde u pitanju neka tužna scena.. ? :(
about:networking
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Teorija Hijerarhije Zakona

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 37719 | Odgovora: 274 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.