Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne

elitemadzone.org :: AutoZone :: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 297648 | Odgovora: 1383 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne25.07.2010. u 13:07 - pre 167 meseci
Upotrebu dnevnih svetala ne treba mesati sa upotrebom zimskih pneumatika jer to nisu ni slicne, a kamoli iste stvari.

Protiv upotrebe dnevnih svetala u toku leta, ili u urbanim sredinama postoje neoborivi dokazi obzirom da su ih ukinile drzave u okruzenju (naravno, nakon sprovedenih detaljnih ispitivanja) kao sto su Madjarska, Hrvatska, Austrija, Nemacka i dr. Da bi ironija bila veca, sve ove drzave nalaze se severnije od Srbije.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne25.07.2010. u 13:26 - pre 167 meseci
Citat:
zarsilic: Kada budes menjao na svom vozilu saznaces koliko kosta .

Naravno da znam koliko koštaju H7 sijalice, nisam baš toliki laik... Štaviše, uvek imam par rezervnih u autu za svaki slučaj... A koštaju od 200-300 dinara pa do 1600 dinara koliko sam video da su najskuplje na ELP-u...

Stvarno neviđen trošak da promeniš 1-2 sijalice godišnje...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne25.07.2010. u 13:47 - pre 167 meseci
Nisu za sve automobile tako jeftine sijalice. Ima i mnooooooogo skupljih.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne25.07.2010. u 13:52 - pre 167 meseci
Citat:
StORM48: Nisu za sve automobile tako jeftine sijalice. Ima i mnooooooogo skupljih.

Prosečan auto u Srbiji uključujući i ove jeftine Kineske igračke (Kia, Hyndai, Dacia i sl.) koriste mnoooogo jeftinije sijalice... (u najgorem slučaju jeftinije od H7)

Ili sam ja možda neupućen toliko da ne znam da većina auta u Srbiji fura ksenone?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne25.07.2010. u 13:56 - pre 167 meseci
Iako ne mislim da su dnevna svetla neophodna van skandinavskih zemalja i voznje auto putem (gde su preporucljiva) i meni se nesto cini da vecina automobila koristi Hx (x=7, itd...) sijalice, koje nisu skupe.

A xenonkama je radni vek i ovako i onako dug, visestruko duzi od halogenih + noviji automobili koji koriste xenon svetla imaju posebna DRL dnevna svetla samo za tu potrebu.

Btw, ako neko koristi xenon farove kao dnevna svetla, mislim da juznije od Osla zapravo pravi vecu stetu nego korist zaslepljivanjem drugih - POGOTOVU u neravnim predelima kao sto je Beograd recimo gde xenon svetla van optimalnog ugla i do 100 puta vise zaslepljuju ljude u suprotnoj traci.

Ali sta da se radi, propisi su propisi (TM).
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne25.07.2010. u 14:14 - pre 167 meseci
Citat:
ventura: Naravno da znam koliko koštaju H7 sijalice, nisam baš toliki laik... Štaviše, uvek imam par rezervnih u autu za svaki slučaj... A koštaju od 200-300 dinara pa do 1600 dinara koliko sam video da su najskuplje na ELP-u...


Ako je H7 onda DA, ali ako je onakva za koju je Storm koristio ovu rec "mnooooogo" onda je rec o 200 eura po komadu bez balasta koji obicno ide u paketu i koji plus isto toliko kosta. Naravno rec je o originalnom delu.

Podjednako kosta i za tvoje i za Stosmovo vozilo. .

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne25.07.2010. u 14:27 - pre 167 meseci
Citat:
zarsilic: Ako je H7 onda DA, ali ako je onakva za koju je Storm koristio ovu rec "mnooooogo" onda je rec o 200 eura po komadu bez balasta koji obicno ide u paketu i koji plus isto toliko kosta. Naravno rec je o originalnom delu.

Podjednako kosta i za tvoje i za Stosmovo vozilo. .

Pa verujem da ima i sijalica koje koštaju 1000 evra... ali ne verujem da se takve baš masovno furaju po Srbiji...

Ne znam šta troše jugići/golf2 i ta kategorija, ali ovi kinezi koje najbojah gore uglavnom troše H4 sijalice koje koštaju red veličine 100-150 dinara.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne25.07.2010. u 15:43 - pre 167 meseci
Na mnogim novijim automobilima se sijalice ne menjaju lako pa je neophodno otici u servis. Servisi u vecini slucajeva rade od 9 do 5 sto je i radno vreme vecine ljudi recimo u Beogradu sto znaci da mora da se izostane sa posla da bi se zamenila sijalica, a da ne pricamo o traumi da mora da se predje most recimo u Beogradu ili da se zavuce negde u centar grada - propade pola dana. Takodje, kvalitet sijalica koje se ugradjuju su krajnje sumnjivog kvaliteta. Moj kolega je kupio nov auto pre dve godine i vozio je sa ukjlucenim svetlima danju i pre ovog zakona. Originalne sijalice su mu trajale 2 godine. Pre dva meseca crkne mu leva pa je morao u servis da mu zamene. Ta koju su mu ugradili trajale je jedva mesec dana pa je opet morao u servis. Verovatno ce uskoro da mu crkne i desna originalna znaci opet u servis. Na nekim automobilima koji nisu egzotika treba sat vremena da se zameni sijalica, a to kosta i do 3000 dinara u servisu.

Sve u svemu prica "hebes 200 dinara za sijalicu" nije bas realna.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.92.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne25.07.2010. u 15:49 - pre 167 meseci
Citat:
tdusko: Na mnogim novijim automobilima se sijalice ne menjaju lako pa je neophodno otici u servis. Servisi u vecini slucajeva rade od 9 do 5 sto je i radno vreme vecine ljudi recimo u Beogradu sto znaci da mora da se izostane sa posla da bi se zamenila sijalica, a da ne pricamo o traumi da mora da se predje most recimo u Beogradu ili da se zavuce negde u centar grada - propade pola dana.


+ 1.
Ja zbog toga kad crkne, npr. samo pozicija, menjam sve 4 sijalice (poziciju i kratka svetla) da ne bih opet uskoro posećivao servis.
+ moram da dodam još jednom - i da nije navedenog momenta, uključena svetla danju po gradu su neviđena idiotarija.
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne25.07.2010. u 15:55 - pre 167 meseci
Citat:
tdusko: Na mnogim novijim automobilima se sijalice ne menjaju lako pa je neophodno otici u servis. Servisi u vecini slucajeva rade od 9 do 5 sto je i radno vreme vecine ljudi recimo u Beogradu sto znaci da mora da se izostane sa posla da bi se zamenila sijalica, a da ne pricamo o traumi da mora da se predje most recimo u Beogradu ili da se zavuce negde u centar grada - propade pola dana. Takodje, kvalitet sijalica koje se ugradjuju su krajnje sumnjivog kvaliteta. Moj kolega je kupio nov auto pre dve godine i vozio je sa ukjlucenim svetlima danju i pre ovog zakona. Originalne sijalice su mu trajale 2 godine. Pre dva meseca crkne mu leva pa je morao u servis da mu zamene. Ta koju su mu ugradili trajale je jedva mesec dana pa je opet morao u servis. Verovatno ce uskoro da mu crkne i desna originalna znaci opet u servis. Na nekim automobilima koji nisu egzotika treba sat vremena da se zameni sijalica, a to kosta i do 3000 dinara u servisu.

Sve u svemu prica "hebes 200 dinara za sijalicu" nije bas realna.

Ti izgleda nemaš nikakvu ideju o čemu pričaš...

Na kojim to novijim autima se ne menja lako sijalica?

Ja mogu da ti potpišem da na svakom autu (novom ili starom) sijalicu možeš promeniti za 5 minuta... Ako si baš pipav i gledaš da ne uprljaš ruke onda da kažemo 10 min... I šta da ti crkne sijalica negde na putu? Vozio bi tako do kuće, a sutradan išao na servis da ti zamene sijalicu?

Menjanje sijalica u servisu je klasičan porez na budale... Ne bi me čudilo da isti likovi voze auto na servis kad treba da se doduvaju gume, opere šoferka, ili sipa tečnost za pranje stakala...

Što se tiče sijalica u mom autu koristim H7, i menjam po sijalicu 1-2-3 puta godišnje... Ništa spektakularno često, a što se tiče kilometraže i vremena provedenog u autu, u autu provedem/pređem 4-5 puta više nego prosečan vozač...
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.92.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne25.07.2010. u 15:58 - pre 167 meseci
na Renault Modusu na primer. + Meganu i Laguni

edit: na Laguni valjda i možeš nekako da se pomučiš pa da zameniš sam... Ali na Modusu-nikako
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne25.07.2010. u 16:06 - pre 167 meseci
Citat:
etjen: na Renault Modusu na primer. + Meganu i Laguni

edit: na Laguni valjda i možeš nekako da se pomučiš pa da zameniš sam... Ali na Modusu-nikako

Sad gledam neke snimke za Reno Megan da je zamena sijalica retardirana... Jednostavnu stvar su zakomplikovali na nivo menjanja gume, ali opet ništa toliko specijalno da zahteva vožnju auta na servis...
Link: http://www.meganeownersclub.co.uk/changingmeganebulb.php
Retardirano, ali ne i neizvodljivo.

Ali opet, imaš ljude koji zovu AMS kad im pukne guma jer neće da se prljaju, imaš ljude koji voze auto na servis da im se zameni sijalica ili dolije tečnost za pranje stakla, što ne znači da nije moguće da sam zameniš sijalicu kad crkne.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne25.07.2010. u 16:07 - pre 167 meseci
Citat:
ventura: Ti izgleda nemaš nikakvu ideju o čemu pričaš...

Na kojim to novijim autima se ne menja lako sijalica?

Ja mogu da ti potpišem da na svakom autu (novom ili starom) sijalicu možeš promeniti za 5 minuta... Ako si baš pipav i gledaš da ne uprljaš ruke onda da kažemo 10 min... I šta da ti crkne sijalica negde na putu? Vozio bi tako do kuće, a sutradan išao na servis da ti zamene sijalicu?

Menjanje sijalica u servisu je klasičan porez na budale... Ne bi me čudilo da isti likovi voze auto na servis kad treba da se doduvaju gume, opere šoferka, ili sipa tečnost za pranje stakala...

Što se tiče sijalica u mom autu koristim H7, i menjam po sijalicu 1-2-3 puta godišnje... Ništa spektakularno često, a što se tiče kilometraže i vremena provedenog u autu, u autu provedem/pređem 4-5 puta više nego prosečan vozač...


Nastup ti je ponekad neverovatan...

Ti nemas ideju o tome sta pricas jer verovatno nikad u zivotu nisi menjao sijalicu na vise od 1 i po auta.

Pre svega, ako hoces mozes da pogledas ovaj snimak:



Za razne automobile je potrebno uraditi/skinuti razne delove zasto je potrebno dosta alata. Akumulator i postolje za isti. Bocu sa tecnoscu za pranje hladnjaka. Prednji branik itd. Ja recimo ne nosim kompletan alat u gepeku tako da ne znam sta bi radio kad bi mi crkla sijalica u vukojebini u sred noci cime dolazimo do jos jedne negativnog momenta kada je paljenje sijalice danju, a to je da se povecavaju sanse da crkne neka od sijalica u sred vukojebine u sred noci.

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne25.07.2010. u 16:39 - pre 167 meseci
Mnogo takvih priča na netu je čisto proseravanje. Na Mazdi 3 (vidim ima raznih "uputstava" na netu) je nemoguće promeniti sijalicu levog fara bez da se raskomada pola auta. U servisu to menjaju dvojica, jer ako radi jedan, treba mu jedno 40 minuta, pošto mora da nadoknadi nedostatak jedne ruke, koja će da izvadi sijalicu dok druge dve pridržavaju neku plastiku i kablove/crevo... ni ne sećam se više)! Svi pokazuju uputstva radeći zamenu sijalice na desnom faru, koji je lako dostupan s unutrašnje strane.

Viđao sam dosta automobila kod kojih su te banalne stvari namerno dovedene do totalne idiotarije.

Na Tuaregu je neophodno zvati servis da vam objasni gde su kleme akumulatora, jer se ne vide golim okom (predstavu nemate gde je akumulator prednjeg dela, pošto ih ima dva), a uputstvu nisu imali potrebu da navode... valjda se podrazumeva.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne27.07.2010. u 09:27 - pre 167 meseci
kako od guma dodjoste do skidanja branika za sijalice
Jest da je na nekim modelima iskomplikovano do imbecilnosti, ali zar EU nije donela uredbu da fabrike moraju da obezbede jednostavnu zamenu ?

dosta sa offtopicom ...

...sa blagim zakasnjenjem ...



Citat:
madamov: @madamov
Citat:
Deep|Blue: izvini a gde si ti primetio da je prosla zima bila toplija nego inace?

U Beogradu jeste, nije ukupno bilo snega ni 15 dana za celu zimu, da ne govorim o temperaturi.
...
Ja sam za bezbednost i poštovaću ovo, ali ako zima bude topla kao prošla, ...


Ako obratis paznju na crnu liniju, u Bg-u se prosecna temperatura krece od -2 do 5 stepeni ...
jeste da je ove godine bilo cak 3 dana sa max dnevnom od 14-15 stepeni,
ali je zato bilo i 5 dana sa min dnevnom od -7 do -11 stepeni ....
Dodatna sitnica sto max dnevna temperatura zimi i ne utice toliko na temperaturu asfalta.


Pregled max/min temperatura za bg






"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne27.07.2010. u 12:08 - pre 167 meseci
I sada ce se opet neko naci nadobudan da me "kritikuje" ^


Hej ljudi!

Ne sastoji se Srbija samo od Beograda.

Valda postoji jos nesto u Srbiji osim Beograda?!


Ili mozda treba napraviti posebne Zakone za Beograd?
Ili je mozda Beograd toloko najvazniji da su svi ostali nebitni?
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne27.07.2010. u 14:58 - pre 167 meseci
Pa reci ti Himzu da Beograd nije jedini

Srednje mesečne temperature su se kretale od -6.2 °S na Kopaoniku do 1.5 °S u
Vranju. Odstupanja od normalnih vrednosti (u odnosu na period 1961.-1990.)
iznosila su od -1.8 ° S na Crnom Vrhu, do 2.4 °S u Sjenici, pa su prema raspodeli
percentila srednje januarske temperature u većem delu Srbije bile u kategoriji
normalno. Iznad normale (toplo) bilo je u jugozapadnim krajevima kao i na
području Vranja. (karta 1.)
Krajem meseca su zabeleženi ledeni dani, a njihov ukupan broj se u većem delu
Srbije zadržao u granicama normale. Manji broj ledenih dana u odnosu na normalu
zabeležen je jedino na području Beograda (samo tri ledena dana.)

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne27.07.2010. u 15:04 - pre 167 meseci
@zarsilic
hmm, ajde ovo ti je blizu,
himzo se nesto pravi da nije cuo ni za Temerin



"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne27.07.2010. u 16:36 - pre 167 meseci
Ne znam sta i zasto pokusavate nesto dokazati ako je sve jasno i ako je sve receno u prvih nekoliko postova.


Zakonom je predvidjen rok od-do, kada je potrebno na vozilu posedovati zimski pneumatik. Jasno je obrazlozeno zasto.

Policija ce dobiti instrukcije radi kontrole postovanja zakona. I to je jasno. (Normalno je da se, ako vremeske prilike budu takve, na +25 C nece kaznjavati).

Narod (ucesnici u saobracaju) mora na otredjeni nacin da se VASPITA. I to je jasno.

Ne mozete stvari posmatrati iz svog ugla i takvo pomatranja preslikavati u nesto sto bi trebalo da bude opste prihvaceno. Upotreba zimskih pneumatika zimi je sasvim normalna stvar i mnogi savesni vozaci odavno oblace zimske gume kada za to postoje uslovi. Ne mora to uvek biti kraj marta. Neki put i april zahteva voznju pod zimskom opremom.

Ne vidim u cemu je problem?
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne27.07.2010. u 17:02 - pre 167 meseci
^
Problem je ('ajde još jednom) u ovome:
Citat:
Policija ce dobiti instrukcije radi kontrole postovanja zakona. I to je jasno. (Normalno je da se, ako vremeske prilike budu takve, na +25 C nece kaznjavati).

Na osnovu čega policija neće kažnjavati na +25? Instrukcija? Policiji se ne sme ostaviti sloboda da odluči da li će zakon sprovoditi ili ne.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Od 1.novembra do 1.aprila sve cetiri zimske gume obavezne

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 297648 | Odgovora: 1383 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.