Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi

elitemadzone.org :: TechZone :: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 22261 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi01.08.2010. u 00:15 - pre 167 meseci
U zgradi u kojoj zivim u toku je prikupljanje ponuda za ugradnju video nadzora. Ono sto je najveci problem jeste nerazumevanje u komponente jednog takvog sistema, sarolike cene, kao i najbolji odnos placeno-dobijeno. Ono sto je sigurno i sto je dogovoreno na skupstini stanara jeste sledece:
- video nadzor je aktivnog tipa, znaci imace DVR koji moze da snima najmanje 15 dana
- imace 2-3 IR kamere
- sva prateca oprema, kablovi, vodjice, konektori, instalacioni orman....

Za sad imam samo jednu ponudu, od ponedeljka ce biti jos dve. Sledeca ponuda je iz firme Salmont:

-4Ch digitalni multiplexer - DVR, AVC-791 sa HDD 500Gb, WEB server.....350eur
-Kolor/Mono, day/night, dome camera, 1/3'', 540 TVL, osetljivost 0.006lx, BLC, ALC, sa varifocal optikom 4-9mm, 12Vdc, WS M-46, za montazu na zid ili plafon..........2x135eur
-Blok napajanja kamera 220/12Vac, 4A...............55eur
-RF modulator UHF..........45eur
-Metalni instalacioni orman za smestanje opreme 600x500x100mm, za montazu na zid ili bravicom.........55eur
-Kablovi, set konektora za povezivanje, programiranje sistema, pustanje u rad i obuka korisnika............150eur

Suma sumaru 925eur
Navedene cene su bez PDV-a


Prvo sto me zanima da li je ova cena ok za ovakav set!??
Drugo sta je bitno i na sta obracati paznju kod kamera, kakav DVR... Da li kamere imaju mogucnost zumiranja ako se nesto desi!? Sta kada nestane struje, postoji li neku ups i koliko bi on kostao!?
Sve sto vam padne na pamet, a da je od znacaja pisite.
U prolazu....
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi02.08.2010. u 19:16 - pre 166 meseci
Pojedinacna cena opreme je malo jača medjutim ukupna cena je OK
Podigli su cenu opreme da bi naplatili rad kojeg ima
Ja iskreno imam loše iskustvo sa avc snimačima i western security kamerama pa uglavnom montiram D-TEG ili TVT snimače i viewse kamere

Navešću jedan primer
U zgradi gde sam dao ponudu za D-teg i viewse predsednik kućnog saveta je prikupio još ponuda i pokaza mi uz pitanje dal ja mogu da radim sa tom opremom po tim cenama,ja sam pristao i on je likovao kako mi je spustio cenu za 300€ a nije svestan da je tako što je uštedeo 300€ dobio opremu znatno lošijeg kvaliteta.

Prvi problem koji ovde vidim je da su u ponudi stavili modulator za 45€ a po ceni zaključujem da taj modulator nema pojačanje i da će biti problema sa kablovskom TV jer ukoliko se iskoristi pojačavač koji kablovska ima može uticati na internet ukoliko koristi neko kablovski a takodje ako je slučaj (koji nije redak) da pojačavač distribuira signal i u drugi ulaz i komšije će gledati šta vam se dešava u zgradi.

moj savet je da se potrudite da ponuda bude KVALITETNA a ne jeftina jer kada se jednom skupe pare od stanara posle je problem (nakon 2 god) objasniti komsijama zašto opet treba da daju pare za servis kamera.

To što za navedenu kameru piše da ima 540TVL nema veze sa vezom jer može uvoznik da naiše šta hoće a niko to neće da mu ospori

Takodje obavezno obratiti pažnju da se montira kabl RG59 a ne RG6 (RG59 je skuplji bar 3x)
realno bi bilo da ponuda sa navedenom opremom glasi:

- DVR 230€ +40 setovanje i puštanje u rad =270
- Kamera 80€ +20 montaža x2= 200
- HDD 500GB =50
- Blok napajanja kamera 220/12Vac, 2A 55eur + 10 montaža = 65
- RF modulator UHF sa pojačavačem = 100€
- Metalni instalacioni orman za smestanje opreme 50€ + 10 montaža =60
- Instalacioni kabl RG59 +2x0.75 0.8/m + 0.5/m montaža x80m = 104
- Preostali nespecifirani sitan instalacioni materijal i radovi = 80

Ovo otprilike izađe 930 + PDV a ista oprema samo je podeljeno i napisano da će se prilikom postavljajna nešto i zaraditi





 
Odgovor na temu

Darko999
Darko Takov
Art electronic
Beograd, Srbija

Član broj: 265445
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi02.08.2010. u 22:47 - pre 166 meseci

Da se nadovezem na prethodni post, zaobidjite AVC ako ikako mozete i probajte sa D-Teg-om ili TVT-jem, stabilnije rade od AVC-a.
Kameru ws m 46 sam montirao bar 20 puta u raznim uslovima i ona radi korektno, ali sigurno nema 540TVL. To vama u zgradi sigurno nece ni biti bitno, retko ko moze i da primeti razliku izmedju 480 TVL i 540TVL(treba imati dobar monitor za tako nesto). Ta kamera jeste vari-fokalna ali zum nije motorizovan, odnosno ne postoji mogucnost zumiranja nakon montaze. Naknadno zumiranje slike mozete dobiti preko DVR-a ako ima tu opciju i to je digitalno i obicno je do x2.
Sto se RF modulatora tice, postoji firma u Beogradu koja ih pravi po narudzbini i koji rade savrseno. Koriste ih i kablovski operateri kod novih zgrada gde je predvidjena kablovska TV. rade se po narudzbini (zavisi od operatera kablovske, odnosno od toga koji je kanal ostavljen za kameru, npr. kod KDS-a to je ch69). Ti modulatori su aktivni i sto je najlepse nisu uopste skupi (red velicine 50e + napajanje 10e +montaza).

nadam se da sam pomogao
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi02.08.2010. u 22:50 - pre 166 meseci
Citat:
Darko999:
Ti modulatori su aktivni i sto je najlepse nisu uopste skupi (red velicine 50e + napajanje 10e +montaza).



ja uglavnom odmah tu uračunam i filter sabirnik koji je oko 15
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi03.08.2010. u 00:40 - pre 166 meseci
Hvala za ove dragocene informacije! Kada se neko profesionalno ne bavi video nadzorom tesko da moze ista od tih sitnih, a opet bitnih detalja da zna. Ovo moje obracanje je samo pokusaj da neke stvari sam sebi razjasnim i stvorim neku sliku u glavi. Sto se izbora dvr-a tice to je tek prica za sebe i ja kao laik ne znam, bar u ovom trenutku sta nama kao zgradi treba od funkcija i karakteristika. Mozda cemo jednog dana saznati ali tad ce biti kasno jer je glupo opet skupljati i davati pare. Ono sto se zeli jeste da svaki tv prijemnik u stanu ima realnu sliku nadzora kao i pristup preko IP adrese sa racunara. Nadam se da tako mogu da se skidaju podaci sa hdd-a. Da li je po vama kupovina monitora onda opravdana posto ce i sam dvr stajati u podrumskom delu u metalnom ormaru, a opet u kavezu sa resetkama!? Sta jos od fukcija jeste realno korisno za video nadzor ovog tipa!?
Sto se kamera tice zelimo uzeti one koje su najkvaitetnije moguce, a da cenovni rang nije ultra mega giga, odnosno da se ne meri u par stotinama evra po jednoj kameri. U obzir treba uzeti da kamera bude kolor, da daje jasnu i sto kristalniju sliku, da ima senzor pokreta i da moze da snima nocu odnosno u uslovina smanjene vidljivosti. Sto se samog zoom-a tice rekli su mi da kamere koje mogu da opticki zumiraju kostaju mnogo vise od ovih klasicnih. Da li je to tacno i da li kamere cenovnog ranga od oko 100eur imaju neki opticki zum koji se posle sa snimka nekako moze izvuci po potrebi!? I ono sto me je oduvek bunilo jeste razlika izmedju dome kamera (onih u oblom kucistu) i onih kamera koje su klasicnog oblika!??
U prolazu....
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi03.08.2010. u 08:21 - pre 166 meseci
Kamere sa optičkim zumom su jako skupe a nemaju neku funkciju ako nisu pan-tilt jer zumiraju samo jednu tačku
druga mana je to što ne znam ko bi upravljao njome i zumirao je kada treba
Od digitalnog zuma se ne može mnogo očekivati,jer se pri digitalnom zumu gubi svaki kvalitet (svaki DVR ima mogućnost digitalnog zuma)
Ako vam je potrebno da možete zumirati odredjeni deo slike to se može postići samo sa megapikselnim IP kamerama a to je prilično velika investicija jer je potrebno baš imati ozbiljan snimač jer ta kamera pravi baš velike fajlove.
Što se tiče pristupa preko IP adrese snimač se povezuje sa jednim stanom i taj stan ima pristup a dobro je obratitit pažnju da sam snimač ima DYNDNS podršku da bi bilo jednostavno da se taj snimač eventualno poveže na internet nakon čega bi svako od stanara sa bilo koje lokacije mogao da pristupi snimaču.
Snimač nije potrebno da ima monitor,uslužno bi se prenosio neki monitor u slučaju eventualne intervencije na samom snimaču
Razlika u obliku kamere je samo da bi se uklopila primena,dome kamera je diskretnog oblika za unutražnju montažu može se okretati po potrebi takodje za ulaz je jako bitno da bude ANTI - VANDAL
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi03.08.2010. u 10:53 - pre 166 meseci
Svakim danom saznajem sve vise! :)
Elem, dobio sam jos jednu ponudu firme Almaks Security Systems. Ukupna cena je 272.000din sto je po meni previse. E sad molio bih da prokomentarisete ponudu i uredjaje ponaosob. Mozda to vredi tih novaca ali opet suma je impozantna:

http://www.megaupload.com/?d=2H872KXU
U prolazu....
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi03.08.2010. u 11:06 - pre 166 meseci
Dobio si jednu ozbiljnu ponudu od ozbiljne firme koja se bavi sistemima video nadzora a ovaj posao je tako mali da su cene morale da se naduvaju.
Cene su REALNE al nazalost mi u srbiji imamo halo oglase i penzionere kojima je hobi da rade video nadzor tako da ukoliko neko zeli da uradi video nadzor za ulaz mora prilicno da se "savije" i organizuje jeftiniju opremu koja ce da zavrsi posao.
Almaks je jedna od samo 20-ak firmi u sriji koja se ozbiljno bavi svojim poslom stim sto koliko znam opet angazuju verovatno podizvodjaca za montazu - a mozda i gresim
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi03.08.2010. u 11:30 - pre 166 meseci
Pretpostavljao sam da je tako, ali isto tamo mislim da si u pravu kada si reka da zbog obima posla (koji je realno mali) cene su nesto vise. Medjutim bez obzira na sve mislim da 2500eur za video nadzor jedne prosecne nece imati prodju kod vecine stanara. Ne bi bilo lose da napises koju rec vise o njihovom izboru dvr-a i samih kamera kao i sve ostalo sto ti se ucini zanimljivim.
U prolazu....
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi03.08.2010. u 15:12 - pre 166 meseci
Nema sta da se komentarise,kamere su u praksi nesto bolje od WS M-46 a snimac je mnogo bolji od AVC-a i u klasi je TVT-a ako ne i bolji,ali ni cene koje su ti dali nisu skupe ako pogledas,skupe su ostale stvari ,na primer HDD koji kosta do 70 oni cene preko 100 evra ,rad je stavljen po nekim prosecnim trzisnim cenama a ako smanjis kolicinu kabla i kanalica na potrebnu dobices neku cenu cca 1500 evra
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi04.08.2010. u 13:15 - pre 166 meseci
Sta mislis o sledecoj konfiguraciji (inace u zgradi jednog naseg prijatelja se skoro radio video nadzor sa sledecim cenama i uredjajima):

- RL-B9020 Kolor antivandal kupolna kamera sa IC rasvetom, Sony 1/3" Super HAD CCD senzor, 420 TVLine,
DAY/NIGHT, 0 Lux 18 IR LED, do 15m, EI, AGC, AWB, S/N Ratio >48dB, Antivandal kućište, IP66, Temp. od
-10 0S ~ +50 0S, DC 12V, Objektiv 3.6 mm.Podesiva u tri ravni
Cena: 18.880din za 2 kamere.
- TD2304MV-S STANDARD H.264 4- kanalni digitalni video rekorder (DVR), HDD 500GB SATA
Real Time prikaz 100 kad./sek.D1(720x576), zapis 100 kad./sek. pri rezoluciji 360x288, 25 kad./sek pri
720h576, detekcija pokreta, 4 audio ulaza i 1 izlaz – prenos zvuka kroz mrežu Live/zapis, više režima
snimanja (neprekidno, ručno, programirano,pri pokretu), 4 alarmna ulaza 1 alarmni izlaz, PTZ kontrola,
USB 2.0, back-up kroz Ethernet, SPOT, Ethernet, TCP/IP, WAN, LAN, DHCP, FULL TRIPLEX, VGA,
Remote: CMS (Central Management Software) – za seriju TD. Mouse control.
Cena: 41.300din
- Koaksialni kabal za CCTV/m RG 59 100m
Cena: 5.900din
- Usluga postavljanja
Cena: 7.100din
Ukupna cena je oko 86.000din

Garancija 24 meseca

Ono sto mi je odmah zapalo za oko jeste sta se podrazumeva pod uslugom postavljanja, jel tu ide i ormaric za dvr!?
U prolazu....
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi04.08.2010. u 16:20 - pre 166 meseci
Ponudjena kamera je sasvim OK
Relong proizvodi dobre kamere a već sam ti rekao da je SONY SUPER HAD najbolja serija cctv čipa
Snimač je đubre za koje proizvodjač ne daje sigurno više od 12 meseci garancije (košta do 200€ sa HDD-om)
Cena montaže govori da se radi o nekome ko nema puno posla :)
Veruj mi da ukoliko video nadzor platite manje od 1000€ to će se u potpunosti odraziti na kvalitet sistema,rok ugradnje,dalje intervencije....
Tu ponudu teško da je dala neka firma,mogao je da da samo SZR ili neko ko radi preko oglasa
Takodje napominjem da u metrou možeš da kupiš set sa 4 kamere (bežične) za oko 100€ ,kad tome pridodaš snimač od 150€ za koliko već može da se nađe i montažu od 7500 din to ne izlazi ni 35000
sve ima svoje...

Pitaj ti tog koliko bi tražio za ugradnju ukoliko bi ulaz obezbedio opremu :)
Ormaric za DVR košta oko 4500 din

[Ovu poruku je menjao Milos038 dana 04.08.2010. u 17:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi04.08.2010. u 16:58 - pre 166 meseci
A cena celog sistema i nije baš mala s obzirom da se ovo ne prati preko kablovske
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi04.08.2010. u 17:27 - pre 166 meseci
I da sam ga pitao ne bi znao da mi kaze jer je on samo jedan od stanara u zgradi i bio od onih koji su skupljali ponude, a vecinom je izabrana doticna ciji sam spisak opreme kopirao. Ono sto sam u medjuvremenu pitao jeste koja firma je u pitanju rekao mi je da se zove Pro Car, a ja sam ih posle nasao i na netu: www.ProCar.rs . E sad kakvi su kao firma ne znam, samo sam preneo ponudu da bi dobio strucno misljenje. :)
Za garanciju sam takodje proverio, garancija na opremu i izvedene radove je 24 meseca.
Ono sto me u nekim ponudama buni jeste da pise da narucilac obezbedjuje monitor!?? Ako dobro razumem monitor je potreban samo da bi se konfigurisao sistem, posle moze sve preko racunara i sl., zar ne!?
Takodje, da li se pod radovima podrazumeva dovodjenje struje, tj. postavljanje uticnice i sl!?
U prolazu....
 
Odgovor na temu

daywalkerzr
Zrenjanin

Član broj: 58284
Poruke: 291
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi04.08.2010. u 19:31 - pre 166 meseci
A mozda da postavite jednu infra red kameru na ulazna vrata i spojite na rf modulator i pustite kroz kablovsku.ostale kamere da se prikjuce na kompjuter koji se postavi u podrumu poveze na interenet i njemu da se pristupa preko teamviewera.

 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi04.08.2010. u 21:50 - pre 166 meseci
ne mogu da verujem da je PROCAR radio po tim cenama,nego dal to ide i na kablovsku,jesi li video možda kako to estetski izgleda u tom ulazu

Citat:
daywalkerzr: A mozda da postavite jednu infra red kameru na ulazna vrata i spojite na rf modulator i pustite kroz kablovsku.ostale kamere da se prikjuce na kompjuter koji se postavi u podrumu poveze na interenet i njemu da se pristupa preko teamviewera.


auu brate al ga ti iskomplikova
pa covek ŠTITI zgradu a ne zaliva cveće pa da improvizuje nešto bez razloga

1 - kartica koja radi pod linuksom je skupa a windows nije toliko pouzdan da ga ostaviš u nekom tamo podrumu i da to radi non stop bez bagovanja, na kompjuter se vrši snimanje gde imaš nekog ko će da primeti ako to stane a tu obavezu ne može da prihvati jedan stan.

2 - Podrumski uslovi (Vlaga,prašina,temperatura...) su loše prihvatljivi i za DVR a kamo li za PC tako da je bolje staviti DVR

3 - Kamere koje se pominju su već IC

4 - Zgrada ima DVA ulaza a dva modulatora ne možeš da staviš jer kablovska odobrava samo jedan kanal za kameru,tako da bi morao da dodaješ quad i video distributere što opet povuče još 70-90 €

5 - Nov računar košta koliko i DVR a polovan može da se stavi samo ako zgrada ima zaludjenika koji će sa tim da se bakće.

6 - Teško da bi team teamviewer prikazao sliku jer on ima svoju optimizaciju i neverujem da bi izdržao tu grafiku
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi04.08.2010. u 23:43 - pre 166 meseci
Citat:
ne mogu da verujem da je PROCAR radio po tim cenama,nego dal to ide i na kablovsku,jesi li video možda kako to estetski izgleda u tom ulazu


Kada kazes po tim cenama, na sta konkretno mislis!? Sto se estetike tice nisam video mesto gde je DVR, a kamere ko kamere, video sam ih ali nisam nesto posebno obracao paznju, mozda i ima nedostataka ili nije estetski upakovano...ne znam, kad odem sledeci put javicu. Slucajno smo se culi telefonom i eto setih se da su oni radili video nadzor pa reko da pitam za iskustva i da li jos uvek ima neki papir sta je tacno radjeno itd.
Inace vidim da pomenuta firma ugradjuje i alarme za auto, imas li iskustva sa njima i kakva im je reputacija!?
U prolazu....
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi05.08.2010. u 05:44 - pre 166 meseci

Citat:
markofpi: Kada kazes po tim cenama, na sta konkretno mislis!? Sto se estetike tice nisam video mesto gde je DVR, a kamere ko kamere, video sam ih ali nisam nesto posebno obracao paznju, mozda i ima nedostataka ili nije estetski upakovano...ne znam, kad odem sledeci put javicu. Slucajno smo se culi telefonom i eto setih se da su oni radili video nadzor pa reko da pitam za iskustva i da li jos uvek ima neki papir sta je tacno radjeno itd.
Inace vidim da pomenuta firma ugradjuje i alarme za auto, imas li iskustva sa njima i kakva im je reputacija!?


Pa mislim na to sto su stavili da je cena ugradnje 7500,iako ima zarade na dvr-u opet su cene dosta niske,mada kabl danas mozes i samo prilepiti...
koliko ja znam za auto alarme su profi a sto se kucnih alarma tice ,sretao sam se sa njihovim radom i mogu da kazem samo KATASTROFA
imam cak i fotografiju jedne centrale koju su oni montirali (zato sam te pitao za estetiku)
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi05.08.2010. u 15:14 - pre 166 meseci
Ako je dozvoljeno postavljanje takvih fotki i ako to nije narusavanje profesije i privatnosti okaci je da vidim! :)
Ono sto sam zaboravio da pitam jeste jedna informacija za koju ne znam da li i koliko je istinita. Tice se snimanja video materijala. vecina dvr-ova snima u mpeg4 formatu. Koliko su skuplji snimaci koji snimaju u H.264 i da li ona zaista zaista kvalitetnija i zauzima manje prostora u odnosu na klasicnu mpeg4!??
Drugo sto me zanima jeste HDD. Da li je moguce u DVR koji si mi u ponudi naveo staviti disk od 1TB!? I naravno ako mozes da mi navedes koji je tacno disk u pitanju koji se u ponudi nalazi, a mislim na proizvodjaca, model i ostale karakteristike!? Da li postoji prikljucak za napajanje za kulere koji bi se eventualno stavili na hdd ili u sam dvr ako ima predvidjenih mesta za iste!?
U prolazu....
 
Odgovor na temu

Milos038
Miloš Lazić
Vienna

Član broj: 45891
Poruke: 684
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi05.08.2010. u 18:05 - pre 166 meseci
DVR snimači uglavnom imaju svoje kulere (boljka kod AVC snimača je što su im loši kuleri pa zakažu nakon godinu - dve a nakon toga crkne glavni procesor ili neka elektronika oko HDD-a)
Za snimače sam siguran 99% da može 1TB ali nisam siguran,morao bih da proverim
HDD svi pa i ja nude WD seriju green zato sto niko u srbiji ne zna da ceni Black seriju koja je mnogo trajnija
(WD Green su predviđeni da rade oko 4-5 godina)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Uvodjenje video nadzora u stambenoj zgradi

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 22261 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.